Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


29.04.2024 | 14:16
USA i Europa. Ako se sad ne saberu i krenu punim Rusi idu dalje. Možeš misliti kako bi bili bahati kad bi s Bjelorusijom i Ukrajinom ojačani krenuli na Baltik ili Moldavu. Niko živ ih ne bi mogao zaustaviti.
Ali kako se sad vidi, i nisu nešto daleko stigli. Zapad već 6 mjeseci ne šalje skoro ništa a oni nisu to baš nešto iskoristili.
29.04.2024 | 22:02
tino1 kaže:
Možeš misliti kako bi bili bahati kad bi s Bjelorusijom i Ukrajinom ojačani krenuli na Baltik ili Moldavu. Niko živ ih ne bi mogao zaustaviti.


Mislim da to i je ideja.

Koristiti Bjeloruse i Ukrajince kao topovsko meso otprilike kao što danas svoje guraju u Storm Z jedinice. Em bi se riješili neželjenih Ukrajinaca em bi osvojili štogod. Bi li krenuli na Kazahstan ili Gruziju/Moldaviju/Azerbejđan/Armeniju ili na rubni NATO - Baltik ili još dublje teško je reći.

Da imaju Ukrajinu u Mađarskoj bi organizirali masovne NATO prosvjede i izveli ih van pa onda ušli sami. Nakon toga udari na Srbiju i Crnu Goru i eto nama Rusa u Boki kotorskoj, i sad više ne moraju žicat Turke da im puste brodove u ili van iz Crnog mora kroz Bospor.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
29.04.2024 | 22:39
dpasaric kaže:
Air kaže:
Kada su tebi oduzeta neka tvoja temeljna prava i potrebe tada pjevaš drugačiju pjesmicu.

Kada je bila korona i kada su ti uzeli neka tvoja "minorna" temeljna prava i potrebe u odnosu na ono što se dešava u Ukrajini, tada si se pozivao na pravdu, poštenje i svoja temeljna prava i potrebe. Tada nisi rekao: šutiti ću, to je realno stanje Svjetske politike moći i interesa kapitala.


Pravo na rad i pravo na kretanje su tebi "minorna" prava?


Zašto izokrećeš moju rečenicu tako što radiš nepostojeće konstrukcije?
Do sad si više puta linkao lažne vijesti / informacije ali još nisam vidio da se služiš ovom metodom.

Izostavio si važan dio moje rečenice: "u odnosu na ono što se dešava u Ukrajini".
U Ukrajini je rat, gradovi i sela su sravnjena sa zemljom, oteli su djecu, mučili i ubili puno nedužnih ljudi.

I DA, pravo na rad i kretanje su minorni u odnosu na pravo na život i opciju da ti otmu dijete. Ili ti misliš da su ta prava jednako vrijedna?

No, nebitno - jer ti je cijela paralela kriva. I sada jedino ne razumijem da li namjerno ne želiš popuniti mozaik globalne geostrateške slike jer imaš neki svoj razlog - ili si zapravo dobronamjeran, ali toliko indoktriniran ili upletenih emocija da si isključio kritičko razmišljanje.


Nitko ovdje pa niti ja nisam osporavo činjenicu o geostrateškoj slici Svijeta, odnosa kapitala i moći.

Problem je što ti tvrdiš kako nije razuno od nas koji nismo učestvovali u razvoju sadašnje geostrateškoj slike Svijeta, odnosa kapitala i moći pozivati na međunarodno pravo, pravdu, poštenje i jednaka temeljna prava i potrebe svih ljudi, jer kao što si rekao: "Nema "okretanja stranice" kao u "Maratoncima koji trče počasni krug" kada protagonist kaže: "A od sada pošteno!".

Tom tvojom logikom si odmah u temelju prekrižio mogućnost napretka čovječanstva u pozitivnom smjeru jer tko će ispravljati navedene negativnosti ako neće neka treća strana u odnosu na SAD i Rusiju (ako gledamo njihovo negativno međunarodno djelovanje).
Ili trebamo čekati kada će SAD i Rusija same priznati svoja negativna djelovanja i reći od sada ćemo oboje pošteno
i naš Davor će reći:
E tako može!
Ili će da karikiram, ipak reći:
Mora i Rusija započeti isti broj ratova koliko je i SAD i tek tada možemo okrenuti novu stranicu!

Odnoso, da napravim ono što je ispravno i pitam:
Davore kada je ispravno okrenuti novu stranicu u pokušaju izgradnje pozitivnijeg čovječanstva?
Davore kako bi se trbalo okrenuti novu stranicu u pokušaju izgradnje pozitivnijeg čovječanstva?

Kod slučaja Ukrajine tvrdiš da je Rusija opravdano napala Ukrajinu i da se svi trebamo pomiriti sa tom situacijom i riješiti ju pregovorima što podrazumijeva da će Rusija pravno zadržati oteti dio suverene države. Jer eto to je razumno i u skladu sa sadašnjom geostrateškom slikom Svijeta i odnosa kapitala i moći najjačih igrača.

S druge strane u toj istoj geostrateškoj slici Svijeta, odnosa kapitala i moći u slučaju korone pokušavaš okrenuti novu stranicu.
Ali tu činjenicu ignoriraš.

I što da ti ja odgovorim na to?

Gdje si bio prije? Cijepljenje je već više desetak godina zdravstveni i "kapitalni problem" u kojem kapital prisiljava ljude ne nešto što je prvenstveno štetno i nepotrebno u 99 posto slučajeva (ali do tih činjenica još nisi došao).

Davore što se sada buniš, šuti jer će te pregaziti vlak kapitala jer si ti malo zrno pijeska u odnosu na ocean kapitala?


Ili da ti kažem:
Dobro došao Davore, drago mi je što si barem sada malo "progledao"?
Koji od ova dva odgovora ti se više sviđa?

Princip bi trebao biti isti i u slučaju korone i slučaju Ukrajine: reći istinu i pozivati se na jednaka temeljna prava i potrebe svih ljudi (pozitivne vrijednosti).


Da ti otkrijem sebe u dijelu za koji si pitao:
Ja sam dobronamjeran.
Ja sam protiv ratova i bilo kojih oblika nasilja.
Ja ne bi išao u rat, najvjerojatnije bi "okrenu drugi obraz i poginuo".

Ali ne bi drugima oduzimao pravo da se brane, što ti pokušavaš pozivajući se na "razum" koji je tebi u glavi.
To ne bi nazvao razumom nego osobnim sustavom vrijednosti. Ti bi se maknuo ispred nasilnika, netko drugi bi se suprostavio makar i poginuo.

Opet da ponovim što sam već prije rekao:
Ti živiš u slobodi jer su drugi ljudi kroz povijest (primjerice II. svj. rat) odlučili "razumno" umrijeti za tvoju slobodu.

A ti danas u svojoj slobodi govora takve ljude opisuješ na ovaj način, citiram te:
"fatalistička glupost - jer moraš biti ograničene inteligencije skočiti pred vlak koji jasno ide na tebe".

Ili da preciziram kroz blisku nam prošlost:
Ti i ja smo u slobodnoj Hrvatskoj jer su mnogi ljudi i djeca od 17 i više godina odabrali gledati smrt u oči i tako završiti svoj život.

Iako sam protiv rata ne smijemo zanemariti ili omalovažiti odabir tih ljudi, naprotiv trebamo biti zahvalni za njihov odabir.

To isto se dešava u Ukrajini bez obzira na utjecaj geostrateške slike Svijeta, odnosa kapitala i moći na događaje oko Ukrajine.
Putin je kao što si i sam priznao zlo. Ukrajinci su se suprostavili tom zlu i treba ih podržati.

Kako i kada će završiti u Ukrajini ne znamo. Najvjerojatnije na način kako je drLovrić rekao: Kada SAD odluči.
Ali shvati da se tamo bore Ukrajinci za svoj život. Ne za svoja radna prava ili slobodu kretanja.

No, evo ako želiš da "igram" na tu tvoju krivu paralelu s pandemijom, to bi onda bilo ovako: da ulicama idu naoružani Pandemijski odredi koji na licu mjesta ubijaju one koji nisu primili njihov mRNA eksperiment, to bi za mene bio manji rizik nego ga primiti, dakle povinuo bih se toj sili - ako već ne bih mogao pobjeći na neko sigurno mjesto. Bolje je prihvatiti rizik od nuspojava nego na licu mjesta ostati mrtav od metka Pandemijskog odreda smrti.


Promašio si. Nisi me razumio a ne znam kako da jednostavije napišem. Moja poanta je bila o tvom različitom pristupu za istu stvar.

I onda, kada to preslikamo na Ukrajinu, možemo zaključiti da kada se Ukrajinu gurnulo u rat u kojem se u startu vidjelo da nema šanse dobiti ga, suludo je istrčati pred vlak koji ide i poginuti. Ti ćeš možda reći da je to pravedno, moralno i iskrena žrtva za svoju zemlju (najkorumpiraniju na starom kontinentu), ali meni to izgleda tek kao fatalistička glupost - jer moraš biti ograničene inteligencije skočiti pred vlak koji jasno ide na tebe. A ovdje je sve bilo sasvim jasno u startu - čak i svakom klincu koji igra Starcraft.


Klinci nemaju osjećaje kada i kako braniti domovinu iako bi neki bezrezervno stali u obranu svojih najdražih. Nedavno je u vjestima bilo kako je dječak od cca 5 godina stalo ispred psa kako bi zaštitio svoju sestricu od 2-3 godine i pas mu je raskidao lice. Tako da bi se ja na tvom mjestu zamislio na temu što i kako pokreće ljude da budu pozitivni.
29.04.2024 | 23:57
[quote="Air" post=222454]dpasaric kaže:

Odnoso, da napravim ono što je ispravno i pitam:
Davore kada je ispravno okrenuti novu stranicu u pokušaju izgradnje pozitivnijeg čovječanstva?
Davore kako bi se trbalo okrenuti novu stranicu u pokušaju izgradnje pozitivnijeg čovječanstva?


Mamma mia što si ti tu sve napisao. Nažalost, nemam vremena za to, moram ovaj tjedan završiti izradu 50 panela i plakata i radio sam do malo prije.

No, na ovo gore ću ti odgovoriti jer je vrlo jednostavno:

Ispravno je "okrenuti novu stranicu" kada se, toliko puta ovdje spominjano, "Međunarodno pravo" postavi pravedno i za sve zemlje jednako; znači da nemamo države čija vojska ne mora odgovarati sudu za svoje vojne zločine i međunarodni terorizam. Kada UN ne bude tek isprazna kulisa međunarodne suradnje, kada se zaista bude o pravdi odlučivalo glasovima svih zemalja i kada se mirovne i sigurnosne intervencije budu izvodile isključivo uz suglasnost Vijeća UN-a.

Okretati "novu stranicu" i očekivati nešto novo i bolje dok nisi ništa promijenio u jednadžbi koja se koristi može samo tupava osoba.
30.04.2024 | 01:49
Citat Air_a

"Problem je što ti tvrdiš kako nije razuno od nas koji nismo učestvovali u razvoju sadašnje geostrateškoj slike Svijeta, odnosa kapitala i moći pozivati na međunarodno pravo, pravdu, poštenje i jednaka temeljna prava i potrebe svih ljudi, jer kao što si rekao: "Nema "okretanja stranice" kao u "Maratoncima koji trče počasni krug" kada protagonist kaže: "A od sada pošteno!".


Odgovor Davora

"Ispravno je "okrenuti novu stranicu" kada se, toliko puta ovdje spominjano, "Međunarodno pravo" postavi pravedno i za sve zemlje jednako; znači da nemamo države čija vojska ne mora odgovarati sudu za svoje vojne zločine i međunarodni terorizam. Kada UN ne bude tek isprazna kulisa međunarodne suradnje, kada se zaista bude o pravdi odlučivalo glasovima svih zemalja i kada se mirovne i sigurnosne intervencije budu izvodile isključivo uz suglasnost Vijeća UN-a."

Rekli bi lud zbunjen normalan.

Ovo boldano, samo Davoru na znanje...sve što je naveo za Amere, vrijedi i za Ruse, niti njihova vojska ne mora za to odgovarati, jer nisu potpisnici tog suda Ali to nema veze, bitno je drugog optužiti a svojeg zanjekati, tih se vremena svi sjećamo iz bliske prošlosti. Ono iza boldanog je čista utopija..kad se o pravdi bude odlučivalo glasovima svih zemalja. Ta teza te opet vodi u kontradiktornost, kada tvrdiš da jedna pravila vrijede za nuklearne sile, a druga pravila za one koje to nisu i tko toga nije svijestan, da je više ili manje munjen !!!

Ja sam ovo zadnje iščitao kao tvoju žal, što se Rusiju, sve manje pita. Pa manje je se pita zato što manje vrijedi, isto kao da ja imam žal, zašto se mene manje pita o problemima apple računala, nego tebe i smayoo. Odgovor je jako jednostavan, jer ja i ti i smayoo, ne možemo u isti koš

Nakon dolaska ovog kretena na čelo Rusije, on se je samo brinuo o vojsci i kinđalima,sarmatima i ostalim sranjima, dok je sve drugo u zemlji zanemario i zato imamo to što imamo. Neću šire jer nemam vremena kao ni ti

Trenutna situacija u Ukrajini, idu u prilog tvojoj igrici, pa si govorio za mnoge da su u fazi...zadnja je poricanje, pazi da se ti ne uloviš u fazi razotkrivanja, jer sve manje ti ostaje argumenata
30.04.2024 | 07:44
cariblanco kaže:
Ovo boldano, samo Davoru na znanje...sve što je naveo za Amere, vrijedi i za Ruse, niti njihova vojska ne mora za to odgovarati, jer nisu potpisnici tog suda Ali to nema veze, bitno je drugog optužiti a svojeg zanjekati, tih se vremena svi sjećamo iz bliske prošlosti. Ono iza boldanog je čista utopija..kad se o pravdi bude odlučivalo glasovima svih zemalja. Ta teza te opet vodi u kontradiktornost, kada tvrdiš da jedna pravila vrijede za nuklearne sile, a druga pravila za one koje to nisu i tko toga nije svijestan, da je više ili manje munjen !!!


Uopće nije bitno za koga sve vrijedi ili ne vrijedi, bitno je da ne vrijedi jednako za sve. Bile to SAD, Rusija, Kina ili neka druga moćna zemlja. I dok se taj dio ne može postaviti pravedno nema Airovog "okretanja nove stranice". Što ćeš okretati novu stranicu iste stare knjige?

I da, slažem se da je to iz današnje perspektive utopija, kako sam i sam kažeš, ali svejedno se u ovom sukobu hvataš za to da se ne poštuje Međunarodno pravo - iako si i sam priznao da je to iluzorno. A ako znamo da ne vrijedi Međunarodno pravo nego nešto drugo, onda se vraćamo na to da vrijedi "suverenost" sile, tj. da nuklearne velesile igraju globalnu igru kako im se sviđa.

Kada to radi naša strana, onda svi samo šute i okreću glavu, a kada to radi druga strana, onda je "ajmee, ne poštuju Međunarodno pravo". I onda ti kažeš "lud zbunjenog".

Evo novi primjer dvostrukih mjerila:

"12. kolovoza 2022. europske države blokirale su imovinu Rusa, ruskih kompanija i Banke Rusije za najmanje 85,7 mlrd. eura od toga u Švicarskoj 6,9 mlrd. eura, kao i 15 nekretnina, u Francuskoj postoji imovina vrijedna 24 mlrd. eura, u Njemačkoj 4,28 mlrd. eura, a najveći udio ima Belgija sa 50,5 mlrd. eura."

I ok, u ratu se to radi, ali kada su jučer isto to napravili Rusi s EU imovinom, onda se tuže teti u vrtiću:

"Europska unija pozvala je Rusiju da im se vrati imovina Aristona i Boscha. Prema EU, mjere koje su poduzele vlasti u Rusiji nisu u skladu s međunarodnim pravom."

Znači sami ne priznaju međunarodno pravo, ali istovremeno traže da se druga strana drži tih pravila. Naravno, to možeš dok je s druge strane huligan manji od tebe, ali sada se ispostavilo da istočni huligan uopće nije slabiji od umišljenog i arogantnog zapadnog huligana, pa sada imamo ovo što imamo.
30.04.2024 | 09:05
dpasaric kaže:
"Kule Kremlja"? ... Naravno da me oni tek rubno zanimaju, kao što me ne zanima Srbija koliko tebe, ne zanimaju me jer nemaju direktan utjecaj na mene kao što imaju WEF zlikovci koji su učinili toliko zla u pandemiji, a sada voze dalje po svojoj agendi totalitarističke kontrole i uvođenja neofeudalizma.


Znači grijehe Rusije ne spominješ jer te oni ne pogađaju izravno?

Zanimljivo. Može se zaključiti da si doma ostao bez plina kad su razbili Nordstream. Kad su otkrili Ukrajinske bio labove odmah si dobio koronu i još je imaš. Sadržaj Bidenovog laptopa je usporio tvoj Mac Pro barem 30% i zauzeo ti je pol diska. Nije ti lako.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
30.04.2024 | 14:31
Možda netko ovakav djeluje i na Jabučnjaku
  • Air
  • Korisnik
  • 68
30.04.2024 | 14:49
dpasaric kaže:
Kada to radi naša strana, onda svi samo šute i okreću glavu, a kada to radi druga strana, onda je "ajmee, ne poštuju Međunarodno pravo". I onda ti kažeš "lud zbunjenog".


Hoćeš reći da vas ima više ovdje?

Sad niš ne kužim.

Koja je tvoja strana?

Kapitala? Novinara? Političara? Nekog naroda (kojeg)? Neke države (koje)? Nekih vrijednosti (kojih)?

Ovo gore možda izgleda malo šaljivo ali stvarno nemam pojma koga i koje vrijednosti ti zastpaš u primjeru Ukrajine.

Možda ti nas samo pokušavaš "zavesti" nekim idejama kao onda dama iz prehodng linka.
30.04.2024 | 15:00
Pa naravno.
Divide et impera!

Dok vasi i nasi glodju oko kosti, drugi vladaju.

Tipicni fasizam, ako nisi s nama, onda si protiv nas!

Davor je neutralan i objektivan.
30.04.2024 | 15:50
jura22 kaže:
Pa naravno.
Divide et impera!

Dok vasi i nasi glodju oko kosti, drugi vkadaju.

Tipicni fasizam, ako nisi s nama, onda si protiv nas!

Davor je neutralan i objektivan.


I ja isto navijam za Dinamo.
30.04.2024 | 17:27
Što reći za jedan toranj Kremlja...bit će da to nije rekao.

www.vecernji.hr/vijesti/drugi-najmocniji...iti-ukrajinu-1765664

"U njegovim izjavama izražen je antizapadni te posebno antiamerički stav. Patrušev, naime, smatra kako Zapad Rusiju maltretira već 500 godina. Između ostaloga, tvrdi da je SAD pokušavao natjerati Rusiju da se odrekne svog suvereniteta i kulture. Prema njemu, konačni cilj bio je raskomadati Rusiju, eliminirati ruski jezik, ukloniti zemlju s geopolitičke karte i ograničiti je na granice Moskovske Velike Kneževine.
Prema njegovu viđenju, SAD osmišlja nove viruse u laboratorijima za biološko oružje kako bi uništio narode "nepodobnih država". Što se tiče koronavirusa, smatra kako ga je mogao stvoriti Pentagon uz pomoć farmaceutskih kompanija te zaklada Clinton, Rockefeller, Soros i Biden."
30.04.2024 | 18:11
Zato sto su neki nasi momci imali muda da istrce pred JNA tenkove, spremni da poginu braneci svoju zemlju, imamo zivot kakav danas poznajemo.

Da su i oni tada podvili rep i pobjegli pred "JNA vozom koji melje sve pred sobom" ne bi HR danas bila u EU, ni u NATO, ni u Euro zoni. Ne bi bilo ni autocesti, niti bilo kakvih kapitalnim drzavnih projekata zato sto bi maliciozna tvorevina iz Knina sve to opstruirala.

Ne bi birali ni svoju valutu, ni dokumente, ni himnu, ni zastavu, jer bi usljed nedostatka dogovora na nivou drzave stranci morali sve to nametnuti.

Sve to znam jer direktno usporedjujem sa stanjem u BiH. Ne bi HR nista bolje prosla.

Zato barem mi, koji smo to sve prosli, bi trebali da imamo mrvicu ljudskosti i empatije pa da barem deklarativno stanemo na stranu Ukrajine. Na stranu ljudi koji brane svoje. Oni ne otimaju nista Rusima, samo zele da ih se ostavi na miru i da samostalno kroje i kreiraju neko svoje sutra.

Niti jedan vojnik ne ide u rat da pogine, ali svjesno preuzima kalkulirani rizik boreci se za nesto sto je ipak malo vece i vrijednije od njega samog.
30.04.2024 | 20:52
Evo prožvakane teme oko Borisa Johnson, koji krivac za nepotpisivanje pregovora

www.index.hr/vijesti/clanak/objavljeni-d...ica_vijesti_ostalo_d

"Tada je rekao da je tadašnji britanski premijer Boris Johnson došao u Kijev 9. travnja i rekao da London neće potpisati "ništa" s Putinom - i da Ukrajina treba nastaviti borbu. U tom intervjuu Arahamija je potvrdio prethodne glasine o uplitanju britanskog premijera.

Sam Johnson je kasnije odbacio ovu tvrdnju. Međutim, kako je spomenuto, postoji razlog za sumnju da je prijedlog da se Ukrajini daju sigurnosna jamstva u dogovoru s Rusijom već u ovoj fazi propao."

Normalno da postoji razlog. Rusi su svoje pismeno obećanje odbacili, kad su se obavezali da će uz UK i SAD, štititi Ukrajinu u slučaju neke ugroze, a da Ukrajina preda Rusiji svoj nuklearni arsenal. Znači od kad treba vjerovati Rusiji ? Ono prije je bilo fake, ali ovo je sad ok ?

Svi plaćenici Kremlja u medijima su ovo ponovili puno puta...kako je rekao onaj čovjek u analizi, bitno je prvi napasti i plasirati vijest, nema veze kakva je.
30.04.2024 | 21:17
drlovric kaže:
Zato sto su neki nasi momci imali muda da istrce pred JNA tenkove, spremni da poginu braneci svoju zemlju, imamo zivot kakav danas poznajemo. Da su i oni tada podvili rep i pobjegli pred "JNA vozom koji melje sve pred sobom"


Ovo smo valjda obradili pet puta ovdje, ali vidim da nije dovoljno. Sasvim je jasno da niti ti nisi igrao Starcraft inače ti um ovo ne bi mogao racionalno isprocesirati. Taj Starcraft se pokazao baš kao sjajan test za objektivno rezoniranje u strateškim i taktičkim pitanjima i vidim da gomili ljudi nedostaje taj dio softvera pri razmišljanju.

Kako možeš uspoređivati borbu naše male Hrvatske protiv jedne, ne mnogo veće, Srbije s borbom jedne Ukrajine s najvećom nuklearnom silom svijeta? Koji dio jednadžbe tu trebamo ponoviti? A da i zanemarimo tu "nuklearnu sitnicu" koja jedina jamči suverenost, imamo državu koja čisto numerički, u broju mogućih vojnika i konvencionalnog naoružanja, višestruko nadmašuje Ukrajinu.

Kako se ono kaže ChatGPT-u: "Objasni mi kao da imam pet godina!", pa evo:

Goloruk si i imaš problem s mačkama.

Kada te napadne bijesna kuća maca, hoćeš li se braniti? Naravno!
Kada te napadne divlji ris, hoćeš li se braniti? Vjerojatno, gotovo sigurno ćeš se obraniti.
Kada te napadne crna pantera, hoćeš li se braniti? Rizično, ali možeš pokušati ako nemaš izbora.
Kada te napadne veliki zreli lav, hoćeš li se braniti ili uteći? Ako si imalo razuman, maknut ćeš se čim prije.

Mi smo imali slučaj "ris", a Ukrajinici imaju slučaj "lav".

I oprosti na "patroniziranju", nije mi to namjera, ali više ne mogu slušati da itko vuče takve besmislene paralele.
01.05.2024 | 00:19
Kako izgleda Ruski svijet

t.me/supernova_plus/30937

t.me/supernova_plus/30936
01.05.2024 | 01:10
Bože spasi me od Starcraft igre...znači od svih pobijenih nelogičnosti od argumenata, ostao je jedino Starcraft, koji me neće nikad izdati Da su bar Ukrajinci igrali masovnije tu igricu, ne bi bilo rata...ili da je netko na vrijeme ukrao računalo od Biden_ovog sina, ili da smo provalili coronu u bio-labovima na vrijeme sad bi živjeli u miru.

Putin je 20 godina ulagao sve resurse u vojsku i novo naoružanje, samo da ga može pokazati na Prvomajskoj paradi, a onda ga je pogodilo to što mu je armata, najnapredniji tenk...tenk svih tenkova se je ugasio u paradi, pa je odlučio pokazati zapadu na njegovo podsmijavanje. Želiš li nam to reći, ili ima nešto u resursima Dombasa ? Ili je možda Putin okorjeli anti-nacista, te kad je primjetio te naciste u Ukrajini, odlučio spasiti Ukrajinu, a posredno i cijelu Evropu od te pojave ? U među vremenu je postao veliki vjernik, te je odlučio spasiti Evropu od LGBT i transrodnosti i inih novih zapadnih ideologija, možda je on naš spasitelj, a mi to još ne razumijemo ? Odlučio je spasiti i Afriku, gdje sad ima više Ruskih zastava, nego u Rusiji

Svi znamo da se oduvijek ozbiljni ratovi vode samo zbog resursa i teritorija i da kad je netko osvojio neki teritorij u ratu, ga nije nikad prepustio u miru., oduvijek je ostao osvojen, do nekog slijedećeg rata.

Većina tvojih argumenata je za ljude niskog obrazovanja i oni to mogu progutati, ali ja te molim ( normalno da nastavimo diskusiju ) da se odrekneš tog Starcraft, jer to vrijeđa intelekt ovog foruma, koji nije mali...kako bi rekli ljevičari, zbog higijene ove teme
01.05.2024 | 07:44
Nego, što ćemo s ovim? CIA-ina akcija, opet (Upropastili su pola sveta..!)?

Agresivne horde financirane od CIA-e nasrću na goloruke specijalce i namjerno podmeću ruke, leđa, glave i noge da bi specijalci na njima polomili pendreke...

x.com/visegrad24/status/1785436678368141402

x.com/a_gvarishvili/status/1785390574033424494

Zadovoljni obavljenim poslom na podrivanju države, uzeli su predah i cijelu noć pjevali himnu dok su brojali Judine škude po svojim IBAN-ima nakon uplate od CIA-e i Soroša.

x.com/revishvilig/status/1785451539760382029
01.05.2024 | 08:31
Djuro genijalac kaže:
Nego, što ćemo s ovim? CIA-ina akcija, opet (Upropastili su pola sveta..!)?

Agresivne horde financirane od CIA-e nasrću na goloruke specijalce i namjerno podmeću ruke, leđa, glave i noge da bi specijalci na njima polomili pendreke...

x.com/visegrad24/status/1785436678368141402

x.com/a_gvarishvili/status/1785390574033424494

Zadovoljni obavljenim poslom na podrivanju države, uzeli su predah i cijelu noć pjevali himnu dok su brojali Judine škude po svojim IBAN-ima nakon uplate od CIA-e i Soroša.

x.com/revishvilig/status/1785451539760382029


Ništa, ako ovako ostane morat će je u nekoj specijalnoj operaciji osloboditi od samih sebe, jebi ga kad su se od silnih para CIA-e osilili.
Sigurno su tu već, ogromne špijunske baze, bio labovi, čak su i Schwaba vidjeli kako u Tiflisu jede sladoled i kao da kaže "jebat ćemo vam sve po spisku, sad kad vas zaprašimo prestat ćete više vjerovat da je zemlja okrugla”. Već su se i prvi Iluminirani primijetili sa staniol šeširima kako kleče po trgovima. Tako da ako ne sad, kad onda?

EDIT: inače rijetko stavljam emoji-je, ali ovaj emoji sam stavio samo da Žabac ne misli da treba sad dizati i moju karmu kao Davorovu.
01.05.2024 | 10:18
JNA je Vukovar napala sa svim sto ima. Vise je bilo angaziranih JNA tenkova i oklopnih tranportera od broja vojnika branitelja u samom gradu. Sve to uz neogranicnu topnicku i zracnu potporu. Na Vukovar jedino nisu pucale JNA podmornice, sve ostalo jeste.

Takav neproporcionalan odnos snaga nije zapamcen u analima ratovanja. Tisuce tenkova i borbenih vozila na ravnicarskom (znaci idealnom) terenu, napada nespremne branitelje. Ljude bez oruzja, znanja i iskustva u ratovanju. Tenk kada pukne u onu malu slavonsku kucu, proleti i kroz dvije susjedne.

I branili su se ljudi 3 duga mjeseca. Da su dobili pomoc koja im je obecana, mogli su i dulje.

Politicka odluka je bila da se taj grad zrtvuje radi nekih vecih interesa.

Ako je omjer snaga u Ukrajini, 5:1 u korist Rusije, u Vukovaru je bio 105:1 u korist Srba.

Usporedjivati to sa Ukrajinom koju NATO od 2014. priprema i naoruzava za ovaj sukob je blago receno bezobrazno prema zrtvama vlastitog naroda.

A od nuklearki mi se blago receno kaki. Imala ih je USA u Vijetnamu pa kako su prosli. Imao ih je SSSR u Afganistanu, pobjegli glavom bez obzira. Imao ih je NATO u Afganistanu, u ratu u kojem sam igrom slucaja i ja ucestvovao, pa smo podvili rep i povukli se doma.

Ljudi u sandalama nabubali dvije nuklearne super sile. I to samo zato jer struju nemaju i internet, pa ne mogu ukrasti piratski Starcraft ko Rusi
02.05.2024 | 01:42
Pitanje svih pitanja je koliko bi se zemalja nakon raspada SSSR, htjelo vratiti u današnju Rusiju ? Nitko, čak bi se mi mogli ponovo okupiti u nekakvu zajedničku tvorevinu ( mada je to nemoguće i hipotetski ) nego zemlje koje su bile u sastavu SSSR. To je glavno pitanje silovatelju, zbog kratke suknje, ali ga on ne prihvaća, jer je jedino on u pravu. Meni da netko kaže da u svim temama i raznim svojim razmišljanjima, svi kažu, da sam ja uvjek u pravu i to stalno potvrđuju, ja bi se prvi zamislio i znao bi da samnom nešto nije u redu.

Ostaje nam samo teza "ludi Rusi"..i sad ti nađi pametno rješenje
02.05.2024 | 11:56
cariblanco kaže:
Pitanje svih pitanja je koliko bi se zemalja nakon raspada SSSR, htjelo vratiti u današnju Rusiju ? Nitko, čak bi se mi mogli ponovo okupiti u nekakvu zajedničku tvorevinu ( mada je to nemoguće i hipotetski ) nego zemlje koje su bile u sastavu SSSR. To je glavno pitanje silovatelju, zbog kratke suknje, ali ga on ne prihvaća, jer je jedino on u pravu. Meni da netko kaže da u svim temama i raznim svojim razmišljanjima, svi kažu, da sam ja uvjek u pravu i to stalno potvrđuju, ja bi se prvi zamislio i znao bi da samnom nešto nije u redu.

Ostaje nam samo teza "ludi Rusi"..i sad ti nađi pametno rješenje


Ostaje i nema prostora za naivnost! On ide sad na sve, a pogotovo mu je sad važan izlaz na Crno More.
Pitam se kako Davorovi influenceri nisu već komentirali? Kako da to nisu našli u tefteru Schwaba, kojeg je izgubio kad se muvao oko Reset dugmeta ?
02.05.2024 | 15:47
U Gruziji (Georgiji) se jako kuha...

Ako nekog zanima što, kako i zašto, evo pojašnjenja u najkraćim crtama.

x.com/TinaDolbaia/status/1785731294342549758
02.05.2024 | 16:10
Ovako sve počinje i u pravu je jura kad kaže fašizam. Zamisli dođeš u školu kao ratni heroj i slikaš se s djecom, ali skrivaš lice ? Pravi ljudi nikad ne skrivaju lice...kao i one tuče u Gruziji, gdje osim murje postoje i batinaši s skrivenim facama

t.me/nexta_live/75741
03.05.2024 | 07:34
cariblanco kaže:
...ja te molim ( normalno da nastavimo diskusiju ) da se odrekneš tog Starcraft, jer to vrijeđa intelekt ovog foruma, koji nije mali...kako bi rekli ljevičari, zbog higijene ove teme


Ne bih se toga još odrekao iz vrlo praktičnog matematičkog razloga:

- Kada se varijable ovog rata ubace u jednadžbe (logiku? iskustvo? intuiciju?) koje se daju naslutiti da ih koristi velik dio sudionika ove rasprave, praksa je pokazala da dobijemo krivi rezultat. Kako je sukob napredovao i slušajući teorije ovdje, moglo se zaključiti da Rusi neće osvojiti niti Mariupolj, da im vojska pred raspadom, bez municije, bez morala i da je pitanje trena kada će s F-16 biti istjerani, a Zelenski proglasiti pobjedu.

- Kada se varijable ovog rata ubace u Starcraft jednadžbu koja koristi tek srednje-kompleksne real-time strategy algoritme, do sada smo uvijek dobili točne rezultate, evo od prvog dana. Znači kolikogod je to "dječji mozak" razmišljanje, pokazalo se suvislije od emotivnog navijačkog stava koji podlogu ima u propagandi vojnih korporacija koje imaju u interesu ovakve ratove.

Kada prvi put Starcraft logika pokaže krivi rezultat, ja ću se odreći tog matematičkog modela i priznati da je situacija nadrasla njegovu mogućnost predviđanja. Do tada, samo pratim razvoj događanja.

Iduće neugodno Starcraft predviđanje: čisto kada pogledamo mapu, ako ne dođe do pregovora do jeseni, mogla bi doći na red i Odesa.
03.05.2024 | 10:49
E pa ne može to tako.. ako ne dođe do pregovora onda mogla bi Odesa nadrapati. Ako ovo onda ono. A do sada se Starcraft pokazao nepogriješivim jer su se uzimale situacije sa terena i onda se kalkuliralo u SCraftu jel to jedan od (mogućih) ishoda, pa ako je, onda je SC u pravu. Znači SC se hrani podacima iz real lifea i onda se gleda krajnji rezultat na bojištu i uspoređuje da li se išta slično dešava u igrici. Te (kratkoročne) planove mogu i ja zaključiti gledajući u ove interaktivne mape po internetima. Osobno se ne povodim intuicijom, osjećajima ali niti logikom jer nemam cijelu sliku (zalihe, broj ljudi, ranjeni, mehanika, energenti, interne razmirice u vojsci, black ops...)

Starcraft sada nema pojma što će se desiti za 3 mjeseca, hoće li se linije fronte pomaknuti i za koliko, koliki će biti gubitci u mehanici i ljudstvu, političke igre i ekonomske igrice, nema nekog predviđanja, niti sa svim inputima. (ILI IMA?) Ništa nije 100%. To je kao neki meteorološki program, koji je po meni točniji jer ima big picture, Starcraft paralela meni tu baš i ne funkcionira. Nisam je igrao pa eto, ne znam kako funkcionira ali previše je faktora i utjecaja u ovoj agresiji da bi igra imala ikakvog smisla. Možda ima neki freak na ovoj planeti koji danonoćno uvodi detalje sa terena u igricu, sa svih frontova i pouzdanih izvora pa vidi neku budućnost ali siguran sam da zapad a i rusija/kinezi imaju puno bolje igrice (i stare iskusnjare) koji vuku konce na pravom bojištu, ne znam što bi oni rekli za Starcraft.
Eto, toliko od mene za Starcraft. Kad smo već kod spominjanja Starcrafta. Možda sam u krivu, možda u pravu, samo želim reći da predviđanja SC i nisu nešto wow.
Da bih htio da Ukrajina pobjedi, pod svaki cijenu, da. Čak i da bude rob zapadu, mislim da je to bolje za ukrajince nego da su pod ruskim režimom. Rusiji ovo nije trebalo, sve je to egotrip putina, da ostane zapamćen u povijesti da je nešto napravio, da ga se spominje za 100 godina u knjigama. Umjesto da se okrenuo prema unutra, da poboljša standard ruskog naroda, uvede kanalizaciju i sl, ne, on se odlučio braniti od NATOa i braniti srps.. rusku nejač na prostorima istočne Ukrajine. Pizdek mali.
03.05.2024 | 13:33
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
...ja te molim ( normalno da nastavimo diskusiju ) da se odrekneš tog Starcraft, jer to vrijeđa intelekt ovog foruma, koji nije mali...kako bi rekli ljevičari, zbog higijene ove teme


Ne bih se toga još odrekao iz vrlo praktičnog matematičkog razloga:



Gospodine,

vaša logika ima jednu (veliku) pogrešku. Vi smatrate da je sve racionalno i strikno matematički, da prati neku "jednadžbu". Ljudi su ipak, i iracionalna bića, tako da se to ne može opisati, niti dovesti na neki racionalni element.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
03.05.2024 | 15:27
kupus kaže:
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
...ja te molim ( normalno da nastavimo diskusiju ) da se odrekneš tog Starcraft, jer to vrijeđa intelekt ovog foruma, koji nije mali...kako bi rekli ljevičari, zbog higijene ove teme


Ne bih se toga još odrekao iz vrlo praktičnog matematičkog razloga:



Gospodine,

vaša logika ima jednu (veliku) pogrešku. Vi smatrate da je sve racionalno i strikno matematički, da prati neku "jednadžbu". Ljudi su ipak, i iracionalna bića, tako da se to ne može opisati, niti dovesti na neki racionalni element.


Napisao sam ovo prije dvije godine.

Ali to za Gospodina ne vrijedi. on je ispred svog vremena, on se već vozi u robo-taxiju i Musk je čipirao ljude.

Kad ide kod doktora kaže simptome a doktor mu kaže vi ste 62 posto zdravi odnosno 38 posto bolesni. Nedostaje vam 4 simptoma kako bi bili 51 posto bolesni što je matematički uvjet da vas proglasimo bolesnim.
Na to naš Gospodin ode sretno kući znajući da je zdrav.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
03.05.2024 | 15:44
Da Putin čuje za Starcraft odmah bi otpustio sve đenerale jer sve važno je zapisano u Starcraft-u i pobjeda mu je osigurana ako slijedi Starcraft.

Jedino..., možda Putin nije neki matematički tip nego je više emotivac.
03.05.2024 | 16:02
Air kaže:
Da Putin čuje za Starcraft odmah bi otpustio sve đenerale jer sve važno je zapisano u Starcraft-u i pobjeda mu je osigurana ako slijedi Starcraft.


Radi Putler po StarCraftu, al radi i Zelenski, pa se to poništava
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 35 minuta
  • m@xym: čuj imali su dva pokušaja isporuke ali nisu uspjeli zbog nepotpune adrese. Ali zato imaju broj tvog mobitela i traže da odogovriš na poruku sa Y (klasična navlakuša na telefonske "servisese" koji se masno naplaćuju pošiljatelju... Ma diivota.
  • Yonkis: Kakvi pokušaji muljaže. Ali otkud im broj? Ili adresa? [link]
  • Bertone: :D
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.65 Seconds

Provided by iJoomla SEO