10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


28.07.2014 | 16:23
Ja nisam nikako mogao izliječiti onaj svoj Finder (nije čak ni otvarao prozore ni file-ove) pa sam se kroz TM vratio nazad na Mavericks.

Potom sam na zasebnoj Test-particiji s bootabilnog USBa ponovno instalirao 10.10 PB1 uz Clean Install (thnx jmirakul za Terminal komandu gore)! Sve radi kako treba, uključujući i Finder!

Ne smrzava se, normalno kopiram, Drag&Dropam file-ove iz prozora u prozor, baš kao i na Mavericksu...

Sad me samo zanima kako to izvesti i na Main particiji?
Napravim i tamo Clean Instal pa s Migration Assistant povučem samo podatke i aplikacije? Moglo bi upaliti...

Ako ne, opet će kompletni TM BackUp odraditi svoje
28.07.2014 | 18:06
evo i men na 10.10
28.07.2014 | 18:12
moram reci da mi malo blijesti, ali u accesability ovaj increase contrast stvarno super popravi situaciju, ali neznam da li distorzira slike i to. barem ne odokativno hmm. savjeti?
28.07.2014 | 18:46
MacSlavko kaže:
Ja nisam nikako mogao izliječiti onaj svoj Finder (nije čak ni otvarao prozore ni file-ove) pa sam se kroz TM vratio nazad na Mavericks.

Potom sam na zasebnoj Test-particiji s bootabilnog USBa ponovno instalirao 10.10 PB1 uz Clean Install (thnx jmirakul za Terminal komandu gore)! Sve radi kako treba, uključujući i Finder!

Ne smrzava se, normalno kopiram, Drag&Dropam file-ove iz prozora u prozor, baš kao i na Mavericksu...

Sad me samo zanima kako to izvesti i na Main particiji?
Napravim i tamo Clean Instal pa s Migration Assistant povučem samo podatke i aplikacije? Moglo bi upaliti...

Ako ne, opet će kompletni TM BackUp odraditi svoje

Ha, uvijek je bolje instalirati OS u cistopis, pogotovo Beta verzije. Mislim da bi ti clean install + Migration Assistant isto trebao raditi.

Kod mene je danas ispao problem cloniranja postojece 10.10 instalacije. Zelim si napraviti backup image prije nekih zescih testova i instalacija, ako se nesto gadno zaje.. mogu elegantno vratiti stanje od prije. Najnoviji Carbon Copy Cloner ne uspjeva kopirati Yosemite particiju. Prilikom pokretanja CCC-a na 10.10 odmah kaze da nece ici. Pokusao i iz 10.8.5 sa spojenim vanjskim 10.10 diskom. Kloniranje super krene ali se negdje pred sam kraj zaglavi i onda nakon 10-15 minuta kaza da je nastupio nekakav timeout i sve abortira.

Nista, morat cu se posluziti TM-om, pa i njega treba isprobati.
28.07.2014 | 19:14
Radoznalost je pobijedila razum, pa sam preko vikenda na kućni Mac instalirao Yozemitu.
Danas sam se vratio na Mavericks.

Prvi put sam isprobao neki beta software i mogu reći da je Yozemita sasvim solidna u ovoj fazi (ako izuzmemo vrijeme potrebno pri odabiru wallpapera koji nije prekričav). Svi Adobe programi iz CS5 verzije rade dobro, čak su i neki problemčići iz Mavericksa nestali.

Nekako imam osjećaj da im ne pada napamet riješavati probleme u postojećem OS-u, već izdavati nove verzije sa ispravljenim bugovima.
28.07.2014 | 21:42
Tja, rekoh da i ja vidim o čemu se radi, pa instalirao na vanjski disk uz Mavericks. Glavni mi je ML na miniju, a vanjski za probe i skladište. Prvi dojam je dobar, te sve mi radi kako treba. Moglo bi ispast ipak nešto dobro.
29.07.2014 | 00:33
Čini se da je instalacija s USBa (doduše iz druge), upalila! Yosemite se uspješno instalirao na Main particiju i sve radi normalno. Uključujući i Finder .

Edit: Migration Assistant nije bio potreban. Novi OS X 10.10 se podvukao ispod podataka i aplikacija tako da ništa nisam morao nanovo instalirati ili odnekuda kopirati .
29.07.2014 | 11:07
@jmirakul, pa zašto kloniranje ne izvedeš s disk utility-em koji to odradi bez problema, možeš i s mavericksa.
29.07.2014 | 11:56
@smet Hmm da, vidis. Covjek se navikne na neke stvari i onda ne razmislja dovoljno dobro. Da je trebalo napraviti CD-DVD image odmah bi to obavio sa diskutilitijem. Medjutim novi CCC ima jednu zgodnu stvar da pospremi i Recovery particiju pa dobijemo kompletan boot backup. U ovom slucaju bit ce mi dovoljno dobro i bez Recovery particije. Hvala na hintu
29.07.2014 | 16:12
TimeMachine također sprema i Recovery particiju. Ipak, dobiješ ju nazad jedino ako restoraš cijeli sistem i sve postavke (kompletan BackUp).
31.07.2014 | 06:12
Safari je brži nego prije, sve extenzije koje koristim rade, no ruši se kod izvoza stranice u iMessage. Izvoz pak linka u mail preživi.

Također i Preview je par puta crashao prilikom uobičajenog hendlanja PDFova.
31.07.2014 | 23:02
Nisam prije stigao testirati, pa sam napravio instalaciju malo prije na USB2.0 vanjski disk. Moram priznati da sam impresioniran sa brzinom koju nisam očekivao s obzirom na USB sučelje.

Sve skupa sviđa mi se ovako na prvu, vrlo dobro reagira i čini mi se stabilno. Testrirati ću još malo u narednim danima. Ono što mi smeta je što 'dark mode' izgleda malo nazubljeno na mom imacu. Ne znam da li je to još nedovršeni izgled ili što, ali classic izgled kao i sve recimo na ovom forumu i drugim siteovima izgleda super.

Primjetio sam da i u App Storeu ima problema sa prikazom nekih slika i da se vidi problem kod transparentnih ikona. Moguće da je i to dio problema i nešto što će biti naknadno dovršeno.

Sve u svemu za sada ja sam jako zadovoljan.
01.08.2014 | 02:50
Da, Dark Mode izgleda prilično nazubljeno na Non-Retina strojevima...
01.08.2014 | 10:29
A nista... morat cemo kupiti retina mac
01.08.2014 | 11:24
Ma ne samo retina vec 4K 27" LCD
01.08.2014 | 11:27
MacSlavko kaže:
Da, Dark Mode izgleda prilično nazubljeno na Non-Retina strojevima...


razočaran sam ako to tako bude i u konačnici. Poslije kada sam se vratio na Maverics sve mi se čini nekako 'bolje'. Ako me features ne privuku mislim da ostati na Mavu do danjega.
01.08.2014 | 20:07
Wrong move, Rusty. Apple wants you to buy the new (upcoming) Retina iMac .
01.08.2014 | 20:33
But as much as I want it, I dont need it...
01.08.2014 | 22:34
You don't know what you really need, until they make it for you and for the rest of us .
31.08.2014 | 10:37
Jedno pitanje, ne znam ako je vec netko spominjao. Imam 10.10 i ne mogu natjeraci svoj macbook da napravi extended dektop. Imam onaj adapter sa thunderbolt na vga, znam da je na mavericksu radio sasvim normalno ali sad kada ga prikopčam ništa se ne dešava. Doduše kada odspajam adapter ekran na meku bljesne i to je to. Probao sam restart, pa stavljati u sleep mode ali ništa ne pomaže. Je li imao tko sličnih iskustava ?
31.08.2014 | 11:57
Meni tzv. extended desktop najnormalnije radi. Korisitm eksterni monitor sa mini display port konektorom koji ukljucim u thunderbolt prije paljenja MBPa. Yosemite se digne i sliku imam na oba lcd-a. Nism probao na "zivo" ukljucivati u thunderbolt port jer mi je to protuprirodno.
31.08.2014 | 12:14
ma probao sam i ja prvo adapter pa tek onda ukljucivati mbp, slazem se da je protuprirodno ali meni se na meku pojevi boot screen a na drugom monitoru pise kao no signal i ode u stby. Znam da je monitor ispravan jer ga koristim sa drugom mašinom.
31.08.2014 | 13:24
Jesi probao ovim redosljedom:
- ukljuciti monitor i adapter u thunderbolt
- prikopcati napajanje na MBP
- ukljuciti MBP i odmah poklopiti lid

Trebao bi ici boot na eksternom monitoru iako je MBP poklopljen.
Probaj sa poklopljenim nakon akorda drzati Option tipku. Trebao bi se pojaviti na eksternom ekranu izbor boot diska-particije. Ako se to ne pojavi znaci da i bez obzira na verziju OS X tebi nesto nestima sa adapterom miniDP-VGA ili nedajboze sa thunderbolt portom.
31.08.2014 | 20:19
Ja imam manji problem: Safari se ruši kod izvoza linka stranice putem iMessage. Izvoz istog linka putem mala radi OK.

Ima li još netko takvu situaciju?
31.08.2014 | 22:43
Safari vrlo rijetko koristim pa mi nije prioritetan za testiranje.
01.09.2014 | 06:42
Ja ne poznajem nikoga tko koristi Safari
01.09.2014 | 07:24
Kako ne? Pa ima tu par ovih pacijenata...
01.09.2014 | 07:33
upravo nosim jednu majcu na kojoj piše 'why dont you go f*ck your #selfie'

/wd rulez!
02.09.2014 | 15:03
Meni u Public Beta 2 radi normalno. (izvoz linka u iMessage)
02.09.2014 | 16:26
smayoo kaže:
Kako ne? Pa ima tu par ovih pacijenata...


Heh, ja sam prezadovoljan njime. Firefox je za kurac i spor, i ide mi na živce njihova "svaki dan nova verzija politika"...

Chrome je Google, a da mu dozvolim da baš sve vide kamo surfam, ne bi hvala.

Opera me nikad nije privukla, ma koliko pokušavao.

Što mi drugo preostaje A povezanost bookmarka i inoga s iOS i OS X je veliki plus, unatoč sitnijim manama Safarija...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 46 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, zeljacveseljac, Anonimci (782)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO