Zašto je iPhone toliko skup kod nas?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zašto je iPhone toliko skup kod nas?


04.11.2014 | 09:49
Savrsena tarifa nema telefone u ponudi kod produljenja ugovora.
04.11.2014 | 13:27
rusty kaže:
Ja sam uzeo ip6 64GB model odmah 20.10 kada je webshop počeo nuditi (danas mi rade isporuku). U roku par dana tih modela više nije bilo u ponudi. Došao me 1500kn uz postojeću pretplatu koju sam imao i do sada (XL).


Napravio isto, 20.10. naručio iP6 64GB silver sa web shopa, 1498kn na XL tarifi. Meni se ova opcija svakako isplati jer me dodje na isto kao i na staroj tarifi. Rusty, obavijestili su te da ti rade danas isporuku ili si ti njih kontaktirao?
04.11.2014 | 13:32
zabac kaže:
Savrsena tarifa nema telefone u ponudi kod produljenja ugovora.


Pa većina ljudi je utvrdila da su mobiteli uz tarife naših telekoma bezobrazno skupi. Zato i nisam ni gledao tarifu i mobitel. Tarifa me dođe 127,5 kn (prosječno) a mobitel sam kupio otključan. Istina, ne iPhone, ali princip je tu.

Ova tarifa mi se čini kao trenutno najbolja. Postoje jeftinije varijante, ali ne puno jeftinije, a ipak ne želim žrtvovati kvalitetu usluge za neku sitnu lovu.
04.11.2014 | 13:38
vanjavzd kaže:
rusty kaže:
Ja sam uzeo ip6 64GB model odmah 20.10 kada je webshop počeo nuditi (danas mi rade isporuku). U roku par dana tih modela više nije bilo u ponudi. Došao me 1500kn uz postojeću pretplatu koju sam imao i do sada (XL).


Napravio isto, 20.10. naručio iP6 64GB silver sa web shopa, 1498kn na XL tarifi. Meni se ova opcija svakako isplati jer me dodje na isto kao i na staroj tarifi. Rusty, obavijestili su te da ti rade danas isporuku ili si ti njih kontaktirao?


Jučer sam zvao web shop tcoma na 08009191 i pitao malo kada ide isporuka. Rekli su mi da su pripreme krenule 1.11, ali pošto je to bila subota da je većina toga krenula tek jučer (3.11). Svi bi do kraja ovog tjedna trebali dobiti.
04.11.2014 | 14:05
Mene kod tih operatera živcira što na perfidan način obmanjuju ljude. Dakle, uređaj za koji oni izdaju cijenu za jednokratno plaćanje nije samo tih cca 2000kn negi i plus još 24 mjeseca po cca 100kn, dakle uređaj ne dođe 2000kn nego 4400kn. Fakin napiši jednokratno 4400kn ili na 24 rate po 183kn. Ovako se igraju nekih psiholoških igrica koje po meni zavaravaju(u stvarnom smislu) potencijalne kupce ili one koji se nedaju baš prevariti ostavlja lažni utisak plaćenog.

Definitivno taj način prodaje mi se ne čini pravičnim jer stvari nisu jasno iskazane i podložno je različitoj interpretaciji, a siguran sam da i odgovarajući zakon dijeli moje mišljenje. Znači za vrijednost uređaja od 4400kn umjesto jednokratno bi trebalo biti pisati tipa: plati sada 45% a ostatak u 24 rate.
04.11.2014 | 14:29
Slažem se. Doduše oni su tarifu koju ja sada imam praktički spustili za tih 100kn i onda dodali to 'rentanje' telefona od 100kn. Tako da pretplata sa rentom dođe isto kao i sada cijena koju plačam samo za preplatu. Dakle mjesečni trošak mi je isti.

Slažem se da je to kumulativno puno novaca, ali osobno ne koristim ni TV (nemam preplate, nemam fiksni telefon, Max ovaj onaj itd) pa mi internet i mobitel dolaze kao jedini trošak koji bi možda netko rekao da je luksuzan, ali mislim da je to individualna stvar.

Ponovno, cijene koje su bile iznesene 20.10 kada je počela web prodaja su za 64GB modele, po mojem skromnom mišljenju, bile sasvim ok. Ove trenutno prikazane za 16GB modele su definitivno prenapuhane.

my2c
04.11.2014 | 14:33
Pa uspoređivali smo otključani telefon koji košta 699EUR-a (5.355kn) i kompletnu cijenu koja se plaća. Pa napravio sam analizu.
I ja se slažem kako bi telefon moga biti i jeftiniji uz pretplatu.
05.11.2014 | 08:28
www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli...b-gold/d537/?typid=2

izgleda da ga stvarno imaju...
05.11.2014 | 09:22
BoroZvijer kaže:


cijena tarife + 6095kn u roku dvije godine... to nije tako strašno
05.11.2014 | 09:29
havdic kaže:
BoroZvijer kaže:


cijena tarife + 6095kn u roku dvije godine... to nije tako strašno


nešto si se zeznuo ide jednokratno 2855kn+ 260kn*24mj = 9095Kn
05.11.2014 | 09:36
Nije zeznuo nego je samo računao cijenu moba bez pretplate... skupo...
05.11.2014 | 09:40
Skupo je, jer mogu i ovako za te pare kupiti iphone 6 i to otključan... ali netko nema karticu i mogućnost kupovine na rate pa ni ovo nije tako jako lihvarski... cijenu pretplate ne računam, jer kontam da bi je ionako plaćao
05.11.2014 | 13:03
Heh...T-Mobile......sad ih kontaktirao glede isporuke iPhone 6 uređaja i rečeno mi je (c/p sa chata): "za iPhone 6 ćete se morati malo strpiti nažalost, nemamo ga trenutno na skladištu, proizvođač kasni s isporukom, jako nam je žao zbog nastale situacije, ali čim nam stignu uređaji, proslijedit ćemo ih korisnicima, to će biti krajem ovog ili početkom idućeg tjedna"
05.11.2014 | 13:22
zabac kaže:
Savrsena tarifa nema telefone u ponudi kod produljenja ugovora.


...mislim da možeš i uređaj preko savršene uzeti ako se ugovorno obvežeš na 2g...ali mislim da su cijene više nego u "normalnim" tarifama...ali onda gubiš jednu od karakteristika zbog koje je savršena ok...
05.11.2014 | 17:00
Rekli frendu da može 200kn jeftinije od redovne cijene. Ako se gleda telefon u rangu 500kn, onda je to ok, ali od par tisuća kn se i ne isplati.
06.11.2014 | 21:56
Sad sam tek shvatio da je prije iPhone bio u tarifi XL+ za 1400 i nešto kn za 64gb model. To je cak bila ok cijena prednarudžbe koju sam i sam narucio, ali otkazao jer sam tada gledao samo tarifu za mlade u kojoj je bio 5300kn. Nažalost nisam racunao na Xl tarifu koja je bila povoljnija.

Ovo sada što nude iPhone 6 od 16gb za 2298kn uz (190+100)kn/mj je monstruozna cijena i nije isplativa.
Ali nek nam dok god ima ovaca oni ce tako i naplacivati.
Meni je samo žao što sam propustio priliku koja je bila 1000kn jeftinija koja bi još nekako i mogla proci.
Također apurdno je da postojeci pretplatnici koji produžuju tarifu i oni koji prelaze s T-mobile bonova na pretplatu ne ostvaruju popust od tarife s 190kn/mj na 155kn/mj, a novi ostvaruju.
Kao da te kao postojeceg korisnika žele otjerati s mreže.

Nakon ove politike T-HTa i Applea, stvarno bi mi bilo drago da padne prodaja jednima i drugima, jer drugo nisu ni zaslužili .
06.11.2014 | 22:06
Jedna retrospektiva govorimo o 2010-2011 godini. Nije baš tako davno.
Tada su bile iTarife i nije bilo uređaja na rate.
Uvijet za prebacivanje na nižu tarifu je bilo 4 placena racuna pa se mogao tada novi iPhone 4 32gb (danas = iPhone 6 64gb), mogao kupiti za 1048kn u tarifi i300, ali uz to da je sam uređaj bio snižen na akciji još 50%, a i same tarife su bile 50% prvih 12 mjeseci. Dakle navedeni ekvivalent današnje 6ice od 64 gb je koštao sa svim nametima i tarifama:
724kn + 150kn x 4 + 75kn x 8 + 150kn x 12 + 10kn x 24 = 3964

Da ne spominjemo još +club bodove cijim skupljanjem se mogao ostvariti znacajniji popust, npr.800kn.
Danas takvih popusta nema, imamo rate uređaja za 100kn/mj, ali zato za utjehu uz radijsku frek.od 5kn imamo i dodatni namet od 10kn.
Živio napredak! NOT!
Prilozi:
06.11.2014 | 22:12
Dodat cu također i VIPove cijene kad su krenuli prodavati 5icu, uz napomenu da su navedene cijene bile dodatno snižene 1000kn na 1.dan prodaje te se uz to dobio određen dar protuvrijednosti ako se sjecam 500kn.

Nekad je to bilo ok, danas su se razbahatili do krajnjih granica, da su ljudi dovoljno pametni kolektivno bi ih bojkotirali, ali nisu pa ce se netko u upravi HTa i VIPa dogodine možda sjetit i rec, gle ovce kupuju i po ovim cijenama, ajmo sad dici letvicu još 1000kn.
Nek uređaj bude 4000kn, tarifa 300kn, pa da vidimo koje su granice.
A realno ako pogledamo navedene dokaze koje sam naveo i držim se samo cinjenica upravo to i rade
Prilozi:
06.11.2014 | 23:13
cvitko kaže:
Nakon ove politike T-HTa i Applea, stvarno bi mi bilo drago da padne prodaja jednima i drugima, jer drugo nisu ni zaslužili .


Čak i da im padne prodaja, to ne bi automatski značilo da im pada profit.
06.11.2014 | 23:41
navikli smo se u zadnjih 10 godina da nam teleoperateri omogucuju jeftinije nabavljanje mobitela, jer im je do sada jako dobro islo, i racunica im je bila cista, ali jbg uz vibere, facetime, skypove i sve ostalo, ne cvatu im vise ruze, i ocito se moramo odviknuti na taj obicaj nabavljanja telefona po jeftinijim cijenama.
na kraju krajeva niti hrt nam ne nabavlja televizije po boljoj cijeni, niti ina aute, niti hep zarulje!

i bolje tako! ko i hebe, ne trebaju mi nikakvi ugovori sa njima.
06.11.2014 | 23:43
smayoo kaže:
cvitko kaže:
Nakon ove politike T-HTa i Applea, stvarno bi mi bilo drago da padne prodaja jednima i drugima, jer drugo nisu ni zaslužili .


Čak i da im padne prodaja, to ne bi automatski značilo da im pada profit.


Istina, ali u ovom slucaju je prodaja vezana uz sam broj korisnika, posebice u pretplati.
Naravno da ako drže cijene npr.1000kn skuplje nego bi trebali na svakoj 6ici zarade 1000kn više, ali je pitanje je koliko ljudi upravo tih 1000kn odbije da kupi iPhone i uđe u pretplatnicki ugovor.
Mi sad možemo samo špekulirati, ali ono što vidim je da sve više ljudi odabire flagship modele Samsunga, LGa, SONYa te HTCa jer su višestruko jeftiniji u svim tarifama. A Apple na kraju krajeva zarađuje fiksnu lovu po uređaju, pa me cudi da ne stimulira to malo i ne potrudi se bar malo utjecati na te prevelike cijene.
Dugorocno je upitno koliko i HTu to utjece na profit, jer korisnik na ugovoru = 24 iduca mjeseca siguran profit.
Korisnik bez ugovora= slobodan, moguca migracija na drugu mrežu, ali i moguca manja potrošnja.

Naravno sve je tu omjer ponude i potražnje. Do sad im je dobro išlo, pitanje je koliko dugo će.
Ako i dalje bude budala koje ce placati prepaprenu cijenu koju sada nude, nije iskljucivo dizanje cijena dogodine za dodatnih 1000kn, pa tako dalje koliko god to drži vodu.

Zato, da smo mi korisnici pametniji, bojkotirali bi takvo podizanje cijena.
Danas smo u EU i kupovina u susjednim zemljama nije švercanje, pa zašto ne i iskorisiti to
06.11.2014 | 23:52
kinsif kaže:
navikli smo se u zadnjih 10 godina da nam teleoperateri omogucuju jeftinije nabavljanje mobitela, jer im je do sada jako dobro islo, i racunica im je bila cista, ali jbg uz vibere, facetime, skypove i sve ostalo, ne cvatu im vise ruze, i ocito se moramo odviknuti na taj obicaj nabavljanja telefona po jeftinijim cijenama.
na kraju krajeva niti hrt nam ne nabavlja televizije po boljoj cijeni, niti ina aute, niti hep zarulje!

i bolje tako! ko i hebe, ne trebaju mi nikakvi ugovori sa njima.


Pa baš zato bi im trebalo biti u interesu da nas "navuku" na ugovor.
Jer svaka godina nosi sve teže prilike za tržište telekominikacija, pozivi i poruke postaju sve nebitnije, cijene sve manje, internet paketi ostaju jedino zanimljivi, a i njima je cijena u konstantnom padu.
I baš zbog svega navedenog umjesto da se bore ko ludi za pretplatnike koji im osiguravaju mirne iduce 2 godine, oni se razbahatili cijenama.

HRT nebi komentirao jer to smatram jednim haracom za javnu TV koja to nije i to je cisti monopol.
S druge strane benzinska te nemože vezati na svoje "posebno" gorivo. Nemože ti auto zakljucati samo na svoju mrežu, a i sam koncept mobitela (pogotovo flagship koji se u gotovo u pravilu i valjda 80% kupuju u tarifama) i telekominikacijskih usluga je drugaciji. Sami automobili su kudikamo skuplji i teško ih je staviti u neki isplativi ugovor. Također rijetki su oni koji auto izmjenjuju na bazi od 2 godine. Ovo sa žaruljama također nije usporedivo jer su iste prejeftine
A pošto se i HT bacio u pružanje usluge struje, koliko znam cak i u tim paketima nude mobitele.
07.11.2014 | 01:21
e steta bas sam mislio predloziti hep da mi prodaje zarulje po povoljnoj cijeni!
znaci nece ici?

primjeri su ekstremni, cilj im je samo da ukazu kako prodaja mobitela po povoljnijim uvjetima nije primarni posao telekoma. prodaja mobitela opcenito im nije primarni posao. nude govorne i podatkovne usluge, i dok su prije mogli zivjeti dosta komotno samo od sms-ova poslanih za vrijeme blagdana, danas kada im se prihodi smanjuju, logicno je da rezu na rashodima.
stvar je jednostavna. vip vec dvije godine za redom ima pad dobiti. u takvim uvjetima te nece financirati sa mobitelom, pogotovo imajuci na umu da vecina nas nema vise racune koji svako malo probiju prosjek.
drugacije su sada navike korisnika. danas i bake imaju IM aplikacije, sve manje ljudi probija granice od x sms-a i x minuta, a to im je najsladja para!
ne tako davno samo poruku placali nekih 30 lipa... jedan "da" te kostao 15 lipa po slovu! danas mulci na viberu nalupaju roman i potrose 500 kb prometa od ukupne gige koju dobiju za 50 kn!

tcom, vip i tele2 su izracunali da im nije u interesu, ti pretpostavljas da im je u interesu. jbg ja bi volio da si ti u pravu, jer mi je bilo draze platiti iphone 250€ a ne 700€... ali eto, oni su ti koji odlucjuju sta nude, a mi mozemo odluciti ne placat im vise po 300 kn mjesecno, nego 100 kn. meni je to ok!
07.11.2014 | 08:10
@cvitko ja sam uzeo ip6 64gb u postojećoj tarifi za 1498kn. Šteta što si odustao. To je sve što ti mogu reći. Plakanje po forumima neće pomoći. Možda će operateri spustiti cijene kada se zalihe popune. Sada se zarađuje na svakom komadu.

Kako kažu, no hard feelings, its only good business.

update: webshop tmobile kaže da će do nedjelje doći 64GB modeli. Isporuka se očekuje tokom slijedećeg tjedna.
07.11.2014 | 09:28
rusty kaže:
ja sam uzeo ip6 64gb u postojećoj tarifi za 1498kn


Koja je to tarifa? Ja nisam vidio nigdje takvu cijenu?
07.11.2014 | 09:34
ovaj XL tarifa. Te cijene mobitela su bile do 1.11 (samo preko webshopa kupljeni telefoni). 1.11 su digli sve za 1000kn.

evo ovo sam ja uzeo: www.hrvatskitelekom.hr/mobiteli/produlje...amp;scrollTo=detalji

S time da će ti ciejna biti sada 300kn veća nego što sam je za uzeo. Na onu cijenu sam ja još utopio i 6000 tclub bodova (200kn). Tako da me u konačnici sve izašlo 1498kn. Kao što kažem cijene su sada svugdje skuplje od onih kada sam ja napravio narudžbu.

Naručen je 20.10 (day1 web prodaje).
07.11.2014 | 12:09
Ako sam dobro shvatio, na to ide još 100 kn mjesečno?
07.11.2014 | 12:16
190+100/mj je cijena (toliko mi je i tarifa do sada bila) zato i kažem dame tel jednokratno došao 1500
07.11.2014 | 12:19
Vidim koliko do izražaja dolazi taj psihološki efekt jednokratno. Dakle ljudi, uređaj nije došao 1498 ili 1798kn. Uređaj te došao 1498+24×100=3898, odnosno 4198.
Mislim da je šprehica takva, da prilikom prijevremenog raskida ugovora plaćaš jedino nepodmirene rate za uređaj.
07.11.2014 | 12:25
rusty kaže:
190+100/mj je cijena (toliko mi je i tarifa do sada bila) zato i kažem dame tel jednokratno došao 1500


To već ima smisla. Znam da sam gledao sve moguće opcije i nisam nigdje vidio da me uređaj izađe manje od 3500 kn.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 3 sati
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, m@xym, Maxxy, Riba, tino1, Zdravac, Anonimci (527)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO