Zašto je iPhone toliko skup kod nas?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zašto je iPhone toliko skup kod nas?


25.05.2012 | 15:54
Moj 3GS polako postaje problematičan. T-Mobile, ugovor već istekao. Sad će mu bit 2 godine i 8 mjeseci i baterija više nije pouzdana. Već se nekoliko puta ugasio čim se baterija spustila na 20% što baš i nije neka fora ako nemam punjač u blizini. I dalje on drži 2-3 dana, ali ovih zadnjih 20% baterije kao da više ne postoji.

Imam i iP4 u Vipu, ali sam razmišljao o novom ugovoru u TMobilu. Uz 150kn pretplatu kakvu imam sad 4S 16GB je 2.800kn što je cca duplo skuplje nego što sam platio 3GS sa 32GB diskom. Usput, iP4 sam u Vipu prošlo ljeto upiknuo za 1.600kn uz pretplatu 100kn. Danas nema ništa slično kod bilo kojeg operatera. Zašto je iPhone toliko poskupio? Ima li šanse da uskoro TMobile izađe s kakvom akcijom s obzirom na ove Revolucija fore i tko zna što?!

Za 3.200 kuna ima na Njuškalu otključanih koliko vidim, bolje onda to uzet i izbječ bilo kakve ugovorne obaveze. Mislim, zašto bih si za razliku od 400kn stvarao dvogodišnju obavezu na bilo što?
25.05.2012 | 17:08
Ja sam dosad stalno kupovao mobitele kod T-Mobilea uz produženje pretplate. Računi su mi bili između 150 i 200 kuna i bez problema bi skupio 12000 bodova za popust na uređaj. Toliko bodova je značilo 800 kuna popusta, ako se ne varam. Danas je to 400 kuna popusta. I još 200 kuna skuplji mob jer ne želim trajni nalog. To mi više uopće nije zanimljivo.

Drugi operateri imaju bolje tarife, a iPhone mogu kupit preko oglasnika. Ali onda opet moram odabrat VIP ili T-Mobile jer su tvornički otključani preko oglasnika strašno skupi. A Tele2 trenutno jedini ima odličnu tarifu.
25.05.2012 | 21:11
Ja si mislim da bi krajem godine i Tele2 mogao dobit iPhone pa se onda možda cijene malo spuste. Ili to, ili će Apple počet prodavat iPhone direktno ljudima kao i iPad.
26.05.2012 | 12:12
iAnte kaže:

Drugi operateri imaju bolje tarife, a iPhone mogu kupit preko oglasnika. Ali onda opet moram odabrat VIP ili T-Mobile jer su tvornički otključani preko oglasnika strašno skupi. A Tele2 trenutno jedini ima odličnu tarifu.


Ja sam kupio prije nesto vise od mjesec dana. iPhone 4S vakumiran, tvornicki otkljucan na sve mreze i garancijom na 12 mjeseci za 3800kn.
Tomato tarifa na bonove 55kn mjesecno + uspostava poziva 0,29 lipa. 1000 minuta razgovora, 1000 sms i 1 gb interneta. Za moje potrebe sasvim ok osim sto bi sms rado mjenjao za internet:)
26.05.2012 | 13:53
Kupiti iphone u Tmobilea, ako baš ne moraš, je potpun promašaj. Em su tarife neusporedivo lošije, em su mobiteli skuplji.

@Mateo - razmišljam i sam o takvoj kombinaciji budući da sam već na Brutalnoj tarifi, a moj veteran iPhone Classic me lagano izdaje, al to je i očekivano obzirom na 4-5 godina starosti i nebrojene padove Možeš li malo pojasnit to sa garancijom? Vezuje li se ona na uređaj ili na vlasnika tj. kako ju ostvariti ako se nešto neželjeno desi?
26.05.2012 | 19:33
john, na garanciji pise serijski broj uredjaja i logo je jednog naseg operatera koji je nedavno imao akciju... Iskreno unaprijed sam bio spreman da ta garancija mozda nije valjana ali nemam namjeru provjeravati. Vjerujem da uvelike sami doprinesemo raznim kvarovima. Ja sam imao 3GS na kojemu su izvrseni svi moguci eksperimenti. Jos uvijek imam iPod i sve sto imam namjeru instalirati na novi iPhone prije isprobam na starom iPodu. Uglavnom kupujem aplikacije koje mi trebaju i nemam namjeru raditi JB.
03.11.2014 | 14:58
Nadovezujem se na istu temu čisto da se vidi koliko su stvari dodatno skliznule van pameti.

Kad sam otvorio ovu stvar bilo mi je skupo dati 2.800 za najjeftiji iPhone uz 150 kuna pretplate, sad je 4.200/4.400 za isti najjeftiniji model: iPhone 6 16, pa stisnite na opciju L za samo "malo" skuplju tarifu od gore navedenih 150 kn.

Zbog kojeg je razloga iPhone sve skuplji kod nas?

Razlog zašto sam išao gledati cijene i pretplate je što su me jutros zvali iz Tele2 da bi prešao kod njih, velim da mi pretplata istjeće tek u 3. mjesecu i pitam imaju li iPhone a veli ona da imaju, iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Na webu te informacije nema.

Dakle, drugo pitanje bi bilo da li je tko uzeo iPhone kod Tele2 i koliko ga je platio?
03.11.2014 | 15:05
Nikada do sada nisu imali u ponudi. Moja cura je Tele2 korisnik, ali koristi otključani iphone kod njih. Same telefone u njihovoj ponudi nisam nikada vidio.

Što se cijene tiče to je istina. Doduše telefoni jesu bogatiji mogućnostima, ali nigdje drugdje nije cijena tako visoka kao kod nas. Dodatno je tcom dignuo cijene za još 1000kn 1.11 kada je počela prodaja.
03.11.2014 | 15:18
rusty kaže:
Nikada do sada nisu imali u ponudi. Moja cura je Tele2 korisnik, ali koristi otključani iphone kod njih. Same telefone u njihovoj ponudi nisam nikada vidio.

Što se cijene tiče to je istina. Doduše telefoni jesu bogatiji mogućnostima, ali nigdje drugdje nije cijena tako visoka kao kod nas. Dodatno je tcom dignuo cijene za još 1000kn 1.11 kada je počela prodaja.


zato jer to tako treba biti. . ti i ja nismo njihov target. pa znaš di živiš
03.11.2014 | 15:32
> Nikada do sada nisu imali u ponudi.

Pa zato me i čudi sve. Dva put sam je decidirano pitao imaju li iPhone i rekla je da imaju i još naglasila da je u pitanju najnovija Šestica.

> Doduše telefoni jesu bogatiji mogućnostima...

Da, svake godine izađe novi model, jači od prethodnog. Koliko znam Apple drži istu cijenu od 3G modela do danas. Ja sam iP 3GS/32 platio 1.500 u tcomu i od onda je svaki moj iPhone bio sve skuplji uz tarife oko 150 kuna u tcomu i 100 kuna u vipu.

> Dodatno je tcom dignuo cijene za još 1000kn 1.11 kada je počela prodaja.

Od ove na mom linku ili je to već dignuta cijena?
03.11.2014 | 16:37
kod formiranja cijene pretpostavili su da ima dovoljno debila koji ce ih uzeti. sad je na nama da to dokazemo ili opovrgnemo!

u zadnjih 6 godina sam kod vipa uzeo 3 telefona, vezao se ugovorima i ostavio im u tom razdoblji najmanje 20k kn. ne zalim se, bili su mi najbolji izbor kada bi stvar stavio na papir, ali ako njima nije stalo da nastavimo suradnju, zasto bi ja forsirao? sentimentalnih razloga nemam, a papir jednostavno kaze da mi se vise isplati otici po otkljucani telefon i prebaciti karticu na tomato ili bonbon.
03.11.2014 | 16:37
Vrag su penezi!
03.11.2014 | 16:41
Mene zanima nešto.
Ako kupim otključani telefon u Austriji, on otključan i spreman za ubacivanje SIM kartice odmah ili se treba nešto napraviti?
Bilo je ovdje članova koji su kupovali, ali nisam shvatio da li su prolazili kakvu proceduru.
Hvala.
03.11.2014 | 16:48
Ja sam imao namjeru uzeti iPhone 6 od 64Gb. Nije da će mi iznos nešto narušit budžet ali iz principa nedam te novce, samo iz razloga kad analiziram povijest vrednovanja tih uređaja unazad 4 godine. Slobodno neka prepolove cijene, a i tada ću razmislit jer su također onda i pretplate nudili po 50% u prvoj polovici ugovorenog razdoblja. U nekoj tarifi od cca 200kn uređaj nema šta doći iznad 2000kn a oni neka pričaju priče
03.11.2014 | 18:03
Kinsif je sve rekao. Pretpostavili su da ima dovoljno onih koji će ga kupiti i po toj cijeni. A cijena koju su stavili SIGURNO nije dovoljno visoka dokle god se ljudi tuku i natežu i čekaju u redu da ga kupe. Dakle, tek kad im se dogodi da su ih prodali manje nego su ih naručili je vrijeme da smanje cijene.
Žabac, kupiš otključani telefon (najčešće ga se kupuje otključanog u Italiji jer je kod njih na snazi zakon da ne smiju prodavati zaključane uređaje) i on je out of the box spreman za ubacivanje SIM kartice. Samo ti SIM kartica mora biti izrezana na potreban format (nanoSIM).
03.11.2014 | 18:27
Nešto zanimljivo što nađoh na netu

www.lanet.hr/dokumenti/cjenici/cjenik-te...i-rezidencijalni.pdf
03.11.2014 | 19:11
Gledam na T-Comu nešto.
Tarife XL ili L
Sama tarifa mjesečno košta XL - 225.-, L - 165.-
Ako se uzme telefon iPhone 6 16GB može se na rate ili odjednom.
Ako se plati odjednom tada je:
XL pretplata 225.- + 3.898.- za telefon -> 9.298.- ukupno trošak
L pretplata 165.- + 4.598.- za telefon -> 8.558.- ukupno
Ako se uzme na rate:
XL - 190.- + 1.098.- + 100x24mj -> 8.058.-
L - 135.- + 4.198.- + 40x24mj -> 8.398.-

XL tarifa daje 500min ostali, unutar mreže free i 2GB, a L tarifa je 200min, 200 SMS i 1GB.

Ako odaberem L tarifu bez telefona, plačati ću 3.960kn + 5.382.- (699€) -> 9.342.-
XL tarifa je u ovoj kombinaciji još nepovoljnija 10.782.-
Sve na bazi 24 mjeseca.
Pošto mi se neda raditi analizu za VIP, a o preostala dva operatera uopće ne razmišljam (jer su II. klasa), možda ima netko volju to napraviti za VIP.

Baš sam kliknuo VIP.
L tarifa ima flat sve, a smanjenje brzine nakon 2GB (što je meni isto kao i XL tarifa u T-Comu).
Cijena 190.- x 24 + 100x24 + 2399 ->9.359.- ili za keš telefon 9.259.-
Ne vidim zašto je netko rekao kako je VIP jeftiniji.
03.11.2014 | 19:24
Ili u kontri, ako kupim telefon za 699€ (5.382kn), a cijena do koje sam došao preko XL tarife je u kumulativu 8.058kn, dolazim kako bi mi pretplata na neku tarifu morala biti manja od (8058-5382)/24=111,50kn. Da li se nudi neka tarifa po tim novcima koja zadovoljava flat prema svime i 2GB prometa?
03.11.2014 | 19:47
gledao sam tomato i bonbon tarife (pretplate), i nasao sam neku kombinaciju sa 2,5 gb oko 130 kn ako se ne varam (pretplata mi istice u veljaci pa jos nisam detaljno gledao) sada vipu placam 190 fix, plus nesto sitno sto se nakupi.

moja logika je da se ne zelim vezati za nikoga na dvije godine radi sveukupne ustede od 400 kn (koliko je vec)!
sta nije to poanta ugovora? dajem jamstvo da sam kod tebe x vremena a ti meni dajes bolje uvijete?!
ako sam tu negdje, meni nema tu nikakve poante!

neki dan me zovu iz iskona da potpisemo ugovor sa njima na 2 godine, i sad ja ocekujem ponudu koja se ne odbija, kad ono zena ispali "popust na mjesecni racun od 10kn + pdv! DO KRAJA UGOVORA!" ...

nadam se da ce se na ovakvu politiku operateri opeci, ali na zalost mislim da ce im i ovo proci.
03.11.2014 | 19:55
Slažemo se kako telefon bez SIM kartice nema smisla. Isto tako nema logike kupiti iPhone 6 i staviti zvaki mjesec na račun 50kn radi uštede.
Zanimaju me ostala razmišljanja, jer meni istiće ugovor za 3 mjeseca i onda budem odlučivao.
S druge strane ne shvaćam one koji svakih par mjeseci mjenjaju operatera kako bi ušparali par desetaka kuna.
03.11.2014 | 20:57
Moja racunica je sljedeca...

Zakon tarifa 50kn mjesecno mi je vrh (vise mi ne treba). 24 mjeseca zakon tarife + talijanski iPhone 6 = 6800kn.
Otkljucan telefon, bez ugovora 1500min, 1500MB. sasvim dovoljno.

Ekvivalent toj protrosnji je M tarifa (cini mi se cak i manje da nude). Ukupni trosak te tarife + iPhone 6 kroz 24 mjeseca ispadne cca. 8100kn

Usteda 1300kn. Operater isti. Uvijeti bolji.

Pametnom dosta.
03.11.2014 | 21:20
Mada mislim da ce prije biti from US&A
03.11.2014 | 21:29
Bilo bi zanimljivo vidjeti prodajne rezultate tcom i vipa u prvih mjesec dana recimo kad je izlazila 4-ka i sada 6-ica.
03.11.2014 | 21:54
U Zakon tarifi 1MB je 0,39kn!!!! 512MB je monstruoznih 200kn!
Ovo na zetone me nikad nije zanimalo.
To telefon sluzi za qrcenje?
03.11.2014 | 22:51
Ono što mi je još veći šok su cijene za iPhone 5 i 5s na Njuškalu. Tek to je van pameti. Ispada da mi se isplati prodati svoju staru peticu i uzet novi mobitel u tcomu, razlika onda i nije previše velika.
03.11.2014 | 23:27
zabac kaže:
U Zakon tarifi 1MB je 0,39kn!!!! 512MB je monstruoznih 200kn!
Ovo na zetone me nikad nije zanimalo.
To telefon sluzi za qrcenje?


1,5GB prometa ti nije dosta? Pricas vise od 1500min mjesecno?

Ja mjesecno potrosim 3min na razgovore preko gsm mreze i 800MB data prometa i zato mi telefon sluzi za kurcenje?
04.11.2014 | 03:18
@Defou:

Nije iPhone jeftin ni u USA. Racunaj oko 800$ za najjeftiniji Dugo im ne pada cijena. Ocigledno su proizveli manje uredjaja ili je skocila potraznja.

Ja trosim nekada jedan ili dva paketa po 2.5GB mjesecno data prometa, tako da je tvojih 800MB sasvim OK, i iz moje perpspektive jako malo.

2.5GB u Afganistanu na 3G mrezi kosta 22$ (bez ikakve pretplate, paket na bonove).
04.11.2014 | 05:14
Pa bas i nine dosta. Kada nedostaje, platim 35kn za gigu. Minute bi bile dovoljne, valjda.
04.11.2014 | 08:28
Ja sam uzeo ip6 64GB model odmah 20.10 kada je webshop počeo nuditi (danas mi rade isporuku). U roku par dana tih modela više nije bilo u ponudi. Došao me 1500kn uz postojeću pretplatu koju sam imao i do sada (XL).

ip5 će mi otključati odmah i on ide u druge ruke. Upgrade za 2 osobe od čega jedna koristi tele2 bonove.

@IgorD - ove cijene koje vidim na tvojem linku su već uvećane za 1k kn. Te cijene nisu bile prije 1.11. Dakle 31.10 su svi modeli bili u toj XL tarifi 1k kn manje.
04.11.2014 | 09:32
Ja imam VIP savršenu tarifu. 105 kn prva godina, 150 kn druga godina.
Sve neograničeno, pozivi i poruke. Brzina se smanjuje nakon 1GB.
Otkad imam ovu tarifu, nemam više kućni telefon uopće.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 43 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO