Zašto je iPhone toliko skup kod nas?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zašto je iPhone toliko skup kod nas?


11.11.2014 | 16:32
zabac kaže:
Ja preferiram T centar i oni meni telefon u ruke, a ja njima lovu. Ovo preko WEB-a je ocito voznja do besvjesti.


ali tako nećeš dobit 64GB za 1500 kn u biti nećeš dobit 64GB period (barem ne neko vrijeme). Ma meni ne gori, kad stigne, stigne, ionako nisam ništa još platio unaprijed
12.11.2014 | 10:45
Evo stigao je telefon u Riječki CityEx
12.11.2014 | 10:52
Ja budem kupovao druge godine u veljači jer mi onda istiće ugovor. Nije nikakva sila.
Kad bi bilo za o glavu, otišao bi u Italiju ili Austriju i kupio.
12.11.2014 | 11:13
rusty kaže:
Evo stigao je telefon u Riječki CityEx


I ja upravo dobio SMS od CityEx-a da će mi danas bit dostavljen.
12.11.2014 | 15:28
zabac kaže:
Ja budem kupovao druge godine u veljači jer mi onda istiće ugovor. Nije nikakva sila.
Kad bi bilo za o glavu, otišao bi u Italiju ili Austriju i kupio.


Meni istjeće u ožujku ali su mi rekli u t-Mobu da već tri mjeseca ranije imam pravo uzet novi uređaj. Naravno da se još nisam odlučio ni za šta, ali tko zna, ako ću imat koju kunu extra možda si uzmem novi telefon.

Igor
12.11.2014 | 21:04
I mene su zvali. Spomnjali neko hop i 200kn za platiti dodatno. Nisam neki tehnofrik koj mora prvi u selu imati ajfon. Nemam dugacki nokat na malom prstu nti fudbalerku.
13.11.2014 | 06:15
Aaaa.... kako je kvalitetno napravljen. Još uvijek me unbox i migracija na novi telefon veseli.

ImageUploadedByTapatalk1415855930.559187.jpg
13.11.2014 | 08:21
Jel unutra cigla li iphone?
Jućer sam imao u rukama 6 plus i fakat je pretjerano velik. Ovaj je taman
13.11.2014 | 10:30
Još jedna savršena tranzicija. 15 min i sve je bilo up and running (ne računajući 8.1 download).
14.11.2014 | 12:46
zabac kaže:
Ja budem kupovao druge godine u veljači jer mi onda istiće ugovor. Nije nikakva sila.
Kad bi bilo za o glavu, otišao bi u Italiju ili Austriju i kupio.


Meni je ugovor isticao u travnju, kada sam i imao plan da kupim telefon. No zaškakljali me opcijom HOP, za 115 kn sam preskočio tih zadnjih 6 mjeseci ugovora. Meni se činilo jako povoljno

Ako sam zato Tehnofrik s dugim noktom i kaj ja znam čime, neka.
14.11.2014 | 13:38
Neće ti biti žao samo ti uzmi njega.
24.11.2014 | 16:05
Mislim se uzeti otključan iPhone 6 iz Amerike, pa me zanima hoće li raditi 4G u Hrvatskoj? Vidim da postoje 2 modela, jedan je za AT&T i američki T-mobile, a drugi je za Sprint.
Koliko vidim po podržanim frekvencijama kod nas bi na 4G radio oval Sprintov, ali unlockanog je moguće kupiti ovaj drugi model (na američkom T-mobileu).
Malo mi je to čudno jer su se hvalili da je iPhone world phone... a ipak je glupo uzet novi telefon bez 4G-a.
24.11.2014 | 21:47
Ako je otključan sve će raditi. Ubacit ćeš karticu lokalnog providera i ako ima 4G pokriće, radit će.
25.11.2014 | 10:33
Jesi siguran? Jesi vidio ovo:
www.apple.com/iphone/LTE/
25.11.2014 | 13:14
Dakle ide ti u obzir ili:

iPhone 6
Model A1586 (GSM)

ili

iPhone 6 Plus
Model A1524 (GSM)

pa ti biraj. Evo ja osobno imam A1586 model i sve radi super.
25.11.2014 | 14:12
Kako si kupio unlockani A1586? Na store.apple.com mi nudi samo T-mobile (A1549) unlocked and contract-free?
25.11.2014 | 15:43
Nisam nigdje rekao da sam kupio unlockani telefon. Samo da imam taj model koji se na tim stranicama nudi za HR pordučje i garantira da će raditi (svi koji imaju 6icu kupljenu u HR sigurno imaju taj model).

Dakle očito preko store-a ne možeš kupiti ništa osim modela 1549 modela. Dakle ili idi nabaviti u US telefon ili pitaj da ti netko dofura od tamo taj model. Preko weba nećeš to vjerojatno riješiti.

S druge strane ostaje ti uzeti unlocked telefon kod nas, onda će ti sigurno raditi.
26.11.2014 | 03:03
Ja imam A1549 (64GB) i radi mi na sve mreze. Mislim da je to Verizon uredjaj. Nisam ni ja siguran, ali bitno da radi na sve akrtice koje sam imao priliku probati...
26.11.2014 | 10:33
Nije upitno hoće li raditi na svim mrežama, nego hoće li na svim mrežama podržavati LTE. Uglavnom, našao sam da naši operateri za LTE koriste frekvencije 1800 Mhz i 2600 Mhz uz mogućnost da se uvede i 800Mhz nakon što se taj spektar oslobodio analogne televizije.
Prema tome bi i model A1549 trebao podržavati LTE u Hrvatskoj.
26.11.2014 | 11:27
lavanderman kaže:
Nije upitno hoće li raditi na svim mrežama, nego hoće li na svim mrežama podržavati LTE. Uglavnom, našao sam da naši operateri za LTE koriste frekvencije 1800 Mhz i 2600 Mhz uz mogućnost da se uvede i 800Mhz nakon što se taj spektar oslobodio analogne televizije.
Prema tome bi i model A1549 trebao podržavati LTE u Hrvatskoj.


HT - 800 i 1700MHz
800 se koristi van gradova
26.11.2014 | 14:43
havdic kaže:

HT - 800 i 1700MHz
800 se koristi van gradova


1700MHz?? Jel to tipfeler?
26.11.2014 | 19:49
Mislim da nije, prijatelj mi radi u održavanju, kaže 1700
26.11.2014 | 22:09
Ne vidim 1700 uopce na popisu podrzanih frekvencija za bilo koji model...
26.11.2014 | 22:18
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=474

Vjerojatno Apple to trpa pod 1800
27.11.2014 | 21:28
drlovric kaže:
Ja imam A1549 (64GB) i radi mi na sve mreze. Mislim da je to Verizon uredjaj. Nisam ni ja siguran, ali bitno da radi na sve akrtice koje sam imao priliku probati...


Je ti radiu HR normalno 4G?
Imam opciju uzeti telefon u USA pa da se nebi zaje.

Thx.
28.11.2014 | 03:42
@kile: Dobio sam ga prije mjesec dana i nisam niti isao u HR od tada. Sad cu za blagdane, pa javim rezultate
28.11.2014 | 07:57
Ajde bas napisi, vidim na njihovom site-u da ima dva modela GSM pa da nebi bilo ne radi 4G na jednom hehe...
Hvala ti.
01.12.2014 | 11:00
Znam da dosta ljudi uzima skupe mobitele, predplatom na velike tarife i kasnije ga prodaju za keš na njuškalu, ispod realne cijene. Šta u slučaju da taj koji je uzeo pretplatu ,nije u mogućnosti da dalje plaća tarifu...može li operater tražiti povrat mobitela, ako može kako bi se takav slučaj raspleo, a vi imate od mobitela račun i garanciju?
01.12.2014 | 11:11
ide mu ovrha na račune i sam rješava svoje probleme.
fućka se operateru za sad već rabljeni telefon i nema ga šta tražit natrag.
on sam odgovara svojom imovinom za ono što je potpisao i nije plaćao a telefon i pripadajuća garancije nemaju veze s njim.
vani je to drugačije rješeno.
nema ovrha po računima ali ti zato blacklista imei telefona pa ga ne možeš više koristit u toj držai.
ovdje u HR i sa HR operaterima si miran što se toga tiče.
01.12.2014 | 11:39
Telefon ulazi kao osnovno sredstvo i vlasništvo je firme koja ga je kupila. Mora ga zavesti u knjige. Pošto nije velika vrijednost, ide ubrzana amortizacija (ne znam u kojem vremenu). Ta amortizacija se reflektira na manje plačanje poreza u konačnici (zato je svima bitno da što prije amortiziraju opremu).
Teoretski bi se uređaj tražio ako firma ode u stečaj, a i dalje stoji kako je osnovno sredstvo firme. To je u praksi vrlo rijetko jer postoje druge stvari koje ulaze u stečajnu masu.
U krajnjoj liniji ne moraš ni znati da je telefon kupljen preko firme.
Koliko se sjećm, do 1000kn ide trenutna amortizacija. Ako je telefon kao takav plačen manje (što nije nemoguće), kod prodaje taj telefon je amortiziran.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 11 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Sank, tino1, Anonimci (511)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO