Zašto je iPhone toliko skup kod nas?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zašto je iPhone toliko skup kod nas?


01.12.2014 | 11:44
Postavio sam ovakav upit, jer bi možda i sam na taj način mogao kupiti iPhone 6. Sad čitam sličnu tematiku na jednom forumu i ovo me malo zbunjuje. c/p posta

!Bok,

cura si je prije otprilike pola godine kupila iphone 5s preko njuskala, vakumiran s garancijom i računom, međutim lik koji je sklapao ugovor s t-mobile-om je dao lažne podatke (od druge osobe) i sada policija/t-mobile traži da se mobitel vrati.

Mene su pozvali na obavijesni razgovor pošto mi je br. registriran na bonbonu+ispis poziva prema njenom broju i eto mi policije na kućnom pragu (nisam bio doma pa su me i zvali).

Sad (preuzeo sam sve na sebe kao da se radi o mom mobitelu) inspektoru sam rekao da ću mu donijeti mobitel negdje iza 8.12. pošto jednostavno prije ne idem do nje.
Ono što mi inspektor rekao je da podignem privatnu tužbu koju ću sigurno dobiti pošto je taj lik već uhićen i navodno sve priznao, ali kad ću vidjeti novce to ne zna. Mislim, da mobitel moramo vratiti/dati toj osobi čije je podatke iskoristio odmah bi to i napravio, ali su ugovori, nadam se, poništeni pa se mobitel logično vraća t-mobile-u.
Sramota je kako se lako može sklopiti ugovor u t-mobile-u s tuđim podacima."
01.12.2014 | 11:50
Neka plati službenica koja je odobrila takav ugovor... Očito joj je samo bilo bitno da proda i zadovolji normu ocjenjivanja na dnevnoj razini! Užas u što se HT pretvorio... a vjerujem da su i ostali, ako nisu, budu brzo
01.12.2014 | 12:00
to je drugo.
to je klasični primjer krađe i zlouporabe tuđeg identiteta.
nitko ti neće zvat policiju zato što nisi plaćao ugovorenu pretplatu.
po zakonu i po onome što je u ugovoru napravi ugovaratelju ovrhu nad računima i kad tad se naplati skupa sa troškovima odvjetnika i troškovima finine ovrhe.
10.12.2014 | 16:40
Od sada nabavite svoje iPhone 6 modele i u poslovnicama Zagrebačke banke. Svašta jos malo pa ćemo i u pošti moći krumpire kupovati.
10.12.2014 | 17:44
rusty kaže:
Od sada nabavite svoje iPhone 6 modele i u poslovnicama Zagrebačke banke. Svašta jos malo pa ćemo i u pošti moći krumpire kupovati.


Misliš ovako nešto?

www.poslovni.hr/hrvatska/spar-otvara-duc...u-jurisicevoj-264505
Prilozi:
10.12.2014 | 19:04
Borostef kaže:
rusty kaže:
Od sada nabavite svoje iPhone 6 modele i u poslovnicama Zagrebačke banke. Svašta jos malo pa ćemo i u pošti moći krumpire kupovati.


Misliš ovako nešto?

www.poslovni.hr/hrvatska/spar-otvara-duc...u-jurisicevoj-264505

A unutar Spara Cinestar.
18.12.2014 | 23:29
Pozdrav, imam pitanje oko ovih frenkvencija rada koje navodite gore za pojedine modele. Nisam neki strucnjak na tom podrucju po Vas molim za pomoc. Ugl kupio sam i6 od tipa koji je kupio u Slo od nekoga na pretplatu ali otkljucan na sve mreze i iskreno uopce nisam pazio na to koji je model. Vip mreza sam i u Dubravi u Zagrebu mi normalno radi LTE mreza dok u Karlovcu iste nemam, al to vjerovatno zato sto nije podrzan.

No dal to znaci da ce mi LTE raditi na svim frekvencijama i svim mrezama.

Ugl radi se o modelu : MG472PK/A

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovorima.

Pozdrav
19.12.2014 | 13:14
LTE mreža radi na istim frekvencijama u cijeloj zemlji. U karlovcu ti ne radi jel taj dio na kojem si probao, nije ni pokriven LTE mrežom. Nisu ni svi dijelovi Zagreba jednako kvalitetno povezani.
19.12.2014 | 13:30
Hvala. A u cemu je onda stvar s tim modelima?
19.12.2014 | 15:13
cariblanco kaže:
LTE mreža radi na istim frekvencijama u cijeloj zemlji.


Ne radi. Pisali smo već o tome. Radi na 800 i na 2100
19.12.2014 | 22:43
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
LTE mreža radi na istim frekvencijama u cijeloj zemlji.


Ne radi. Pisali smo već o tome. Radi na 800 i na 2100


U biti mislim da je na 800 i 1800 na koliko radi t-mobile.Nije vrag da pojedini provajder mjenja frekvenciju za pojedina područja? Znači li to da t-mobile ne odašilje 1800 MHz po cijelom teritoriju Hrvatske !!!
20.12.2014 | 00:48
Da. U ruralnim područjima se koristi 800 zbog većeg dometa i manje gustoće naseljenosti.
20.12.2014 | 00:53
Sve to sam shvatio. No ne kuzim kakav je moj model. Dali moj model hvata te frekvencije koje su potrebne za RH, bilo da je ruralno podrucje 800 bilo da je nesto drugo?

Model:MG472pk/a
20.12.2014 | 07:32
Tvoj iphone hvata GSM LTE frekvencije: 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600 i pokriva sve frekvencije u HR koliko sam upoznat, ali je upitna pokrivenost LTE signalom u tvom području.
05.02.2015 | 18:01
JOHN kaže:
smayoo kaže:
Toliko im je žao da možemo čuti njihove ridaje i jecaje. Srce im se slama.

Pa ako nekoga nečije jambranje potakne na razmišljanje i razuvjeri od kupovine, ja zadovoljan. Ušparao čovjeku par tisuća, a papcima pomrsio planove.


Upravo o tome se i radi i drago mi je da netko to razumije.
Žao mi je nisam bio u mogucnosti javiti se prije, ali eto da javim epilog svoje kupovine 6ice.

Uzeo sam 64gb u Australiji. U Hrv.po cijenama koje traže trgovci i operateri 6icu nebi kupio osim ako imam neku suludo veliku tarifu koju mi placa firma pa u njoj isti ispadne jeftinije.
I dalje podržavam bojkot kupovine iPhonea 6 kod nas po suludim cijenama, jer kupovinom se pokazuje da smo ok s tim po kojoj cijeni nam nude proizvod.

Također mi je drago da sam uspio nabaviti Xperiju Z3 compact za 800kn u jeftinijoj tarifi koja meni odgovara, 1000kn jeftinije od regularne cijene zbog prijelaza s bonova na pretplatu.
Istu sam odmah i prodao, pa kad sve zbrojim i oduzmem 6ica me ispala manje od 2800kn , uz tarifu od 105kn/mj u kojoj bi me da sam kupio kod nas koštao 5100kn + ista ta tarifa.
Dakle njima sam izbio nekih 2300kn zarade, koje su meni ostale u džepu, a još sam dobio mobitel otkljucan na sve mreže bez dodanog čekanja hoće li ga imat na skladištu ili ne.
U svakom slucaju ja zadovoljan

Hocu li i dalje "jambrati" protiv visokih cijena kod nas? Naravno da da. Jer cijenu ne formiraju samo operateri, nego i mi korisnici našom potražnjom.
Jel moguce da jedna Xperia Z3 compact toliko lošija pa je HT nudi punih 4300kn jeftinije u jedno te istoj tarifi?
Mogu razumjeti 1000kn više jer je iPhone bolji i više premium uređaj, ali razliku u cijeni od cak više od 5 puta mi nitko nemože opravdati.
To je ocigledni dokaz pljacke na cijenama 6ice.
Da nas više jambra i odbija kupiti po velikim cijenama, vidjeli bi i korekcije cijena. Zato se nadam da nisam osamljen primjer u ovom.
Nije tu problem nemogucnosti priuštiti si nešto, nego je problem taj osjecaj da te trgovac pokušava napraviti ovcom.
Zašto bi preplatio nešto koju tisuću kuna da bi dobio isti proizvod mnogo jeftinije vani. Rađe isti taj novac uložim u nešto drugo umjesto u HT
05.02.2015 | 18:29
cvitko kaže:
Rađe isti taj novac uložim u nešto drugo umjesto u HT

A jel? A zašto onda imaš pretplatu kod njih?
05.02.2015 | 18:52
To se odnosilo na samu razliku u cijeni uređaja. Pretplatu ili bonove da sam uzeo kod bilo kog drugog ispalo bi me isto jer su im cijene tu negdje, a svi jednako pljackaju na novim 6icama.
Također u T-mobileu sam upiknuo uređaj po cijeni za koju su ocito i oni sami fulali, jer su je nakon par dana dignuli za 1000kn, pa mi je ta tarifa i Z3c ispala veoma isplativa.
Dakle jedina alternativa mi je bila ne koristit mobilne usluge, a onda se postavlja pitanje cemu mobitel?

Bez brige, da smo telekomunikacijski svi jedno tržište u EU vjerojatno bi prešao kod nekih stranaca koji navedeni mobitel nude u povoljnijoj tarifi.
HT sam naveo prvenstveno jer sam njihov korisnik vec duže i stanje u njihovoj mreži mi je bolje poznato
05.02.2015 | 20:35
Vani je iphone 6 puuuno jeftiniji na pretplatu
Ali ne baš na tarifu od 150kn
05.02.2015 | 20:39
cvitko kaže:
Bez brige, da smo telekomunikacijski svi jedno tržište u EU vjerojatno bi prešao kod nekih stranaca koji navedeni mobitel nude u povoljnijoj tarifi.


Evo EU ti radi na tome da se ukine naplata roaminga. Kad se to dogodi, moći ćemo postati pretplatnici nekog švedskog telekoma i biti stalno u "roamingu" po nacionalnim cijenama.

Samo me zanima kakoav bi bio customer service u toj varijanti.
05.02.2015 | 20:52
Ne bude to baš tako.
Sad imaš u domaćem prometu dosta uključenih stvari u tarifu (flat unutar mreže, prema drugima stotine minuta, poruke itd...).
Kad odeš van, naplačivati će ti se minuta razgovora kao da si doma. Recimo T-Com naplačuje 1,01kn/min, VIP 0,99kn/min.
Znaći, samo je pitanje na koji način se bude naplačivalo ono što se misli ukinuti.
Neka ostave samo onih šezdesetak lipa koliko sad košta dolazni poziv, to bi bilo preko 300kn za 500min razgovora.
Teško da budeš uzeo operatera iz druge zemlje.
05.02.2015 | 21:05
Ne znam ni kako bi išlo plaćanje... jer kod nas još uvijek transfer novaca na strane banke košta oko 100kn
Eventualno kreditnom karticom
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 49 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, Gen, MacSlavko, Riba, Anonimci (334)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO