Iskustvo switchera sa PC na iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iskustvo switchera sa PC na iMac


08.02.2011 | 03:02
Hvalaaaa, sve imam, i film i titl Živio VLC, živio Jabučnjak!
...nekako sam sigurna da neće dugo proći do novog neznanja… pozz!
09.02.2011 | 10:17
btw, inače za rename fajlova ti radi i ova fora: klikneš na file mišem i lupiš "enter".
09.02.2011 | 10:40
Ovo s enterom je odlično i to kaj ne dira ekstenziju (ili kako se to već zove).
13.02.2011 | 17:00
Tražila sam na kojem topicu postaviti ovo pitanje ali kako ne nađoh prikladni vratih se opet na sigurnu adresu. Naime na PC-u sam imala uTorrent ali na Mac-u mi ne funkcionira kad sam ga probala download-ati… Savjet, link?! Hvala
13.02.2011 | 17:08
Probaj transmission.

www.transmissionbt.com/
13.02.2011 | 17:16
Hvala ti Je li najbolji, jer treba mi najbolji, sa stvarno dobrim izborom
13.02.2011 | 17:19
Ja koristim Vuze ! Napišem u njega šta tražim i kliknem kad hoću skinuti. Sve na jednom mjestu.
13.02.2011 | 17:31
Probam i taj ako ovaj ne upali. Ali ne kužim, skinula sam taj Transmission i šta sada da radim, imam ikonu i kada je kliknem - ne znam dalje tupac Na PC-u sa Torrentom nije bilo komplicirano uopće.
13.02.2011 | 19:15
Baš zato sam ti napisao "Vuze". Kad ga skineš, vidjet češ da je manje kompliciran. Zato sam i ja na njemu!
13.02.2011 | 20:20
Jabučice, molim te da uvažiš upozorenje da na Jabučnjaku ne podržavamo pribavljanje, korištenje, niti raspačavanje ilegalnog softvera i medija. Jasno, torrent aplikaciju možeš koristiti za peer-to-peer razmjenu vlastitih datoteka i to je razlog zašto zadnjih nekoliko postova nije izbrisano.

Hvala ti na razumijevanju.
14.02.2011 | 05:07
Hvala puno jzelko & 3 x hvala smayoo, jasno mi je, sram me bilo nerazumnu, mea maxima culpa i neću više nikad
09.03.2011 | 03:22
Bok, nova sam ovdje pa ne znam da li za ovo trebam započeti novu temu ili se držati već otvorene teme poput ove. Hvala unaprijed na razumijevanju

Prije nekoliko dana sam kupila iMac i tako postala switcher. Samo što cijelo vrijeme radim na Windowsima koje sam instalirala na iMacu umjesto na njegovom operativnom sustavu. Ja sa akademski slikar/dizajner/web programer, kažem to da shvatite dubinu mog problema. Moj ogroman problem je način na koji miš na iMacu funkcionira. Kada ga mičeš brzo i on se kreće jako brzo, što je fora jer je ekran veliki pa na taj način prije dođeš sa jednog kraja na drugi, ali kad ga mičeš sporo eeeeee onddaaaa on ide jaaaaaaaaaakoooooo spooooorooooooooooo evo da dočaram koliko me živcira. Ja puno više koristim miša nego tipkovnicu jer stalno nešto crtam. I uglavnom su to prostoručni crteži. Navikla sam se da miša koristim kao olovku. Ovo sada me izluđuje!! Ako taj miš nemože ići brže kada ga pomičem polako (što je jako bitno kada crtam detalje) onda mislim da neću nikada prijeći na OSX. I ne kužim taj setting za miša, namješten je na najbrže i to najbrže je u biti normalna brzina, sve sporije od toga je nenormalno sporo da ne znam čemu te postavke uopće služe.

Zna li tko rješenje za taj problem, ili sam osuđena na Windowse do kraja života?
09.03.2011 | 05:32
Ni meni se taj mouse movement ne sviđa, ali mislm da nam nema pomoći, barem ne sistemski. To je najveća prednost i mana OSX-a: nema naprednih postavki, ne trebaju nam...
09.03.2011 | 08:45
Iz tvojeg posta nisam skužil jel te muči ponašanje miša pod prozorima ili OSX-om? Ja nemam prozore na Macu (fala Bogu, ne trebaju mi ni za što), ali znam da se ljudi znaju žaliti da drajveri za prozore nisu Bog zna kako napisani i da to puno bolje funkcionira u OSX-u...
U OSX-u je to oduvijek bilo lijepo napravljeno, a kako ti jamačno nisi prva slikarica ili barem kreativka koja koristi mac, ziher sam da postoje i neki specifikum programi i nadogradnje sistema za tvoje specifične potrebe..
Ako sam lupio neku bedastoću, onda se ispričavam
09.03.2011 | 09:17
Da, to je problem onih koji prelaze sa Windowsa. Da si počela na Macu, navikla bi se. Uzmi drugog miša, ne baš najjeftinijeg, nego sredinu, Logitech ili slično i piči. Žičano ili bežično, kako ti paše. Podesi miša kako ti paše i nema problema. I ja koristim Logitech V470 jer mi bolje leži u šapi od origimalnog miša. Inače je sve stvar navike i specifičnosti posla. Sretno !
09.03.2011 | 10:08
Ako već slikaš/crtaš.... zašto ne nabaviš neki grafički tablet? Ipak je lakše crtati olovkom nego sapunom (mišem) u ruci....
09.03.2011 | 10:44
Žena je navikla slikati mišem, šta sad? I Performita slika prstom pa eto...

Manki, koliko se sjećam, bila je tema o ovom prije godinu-dvije, u forumu Mac OS X ili u forumu Hardware. Imaš tražilicu foruma pa probaj pronaći.

Naime, netko je bio napisao da postoji 3rd party program za miševe koji omogućava drugačije podešavanje.
09.03.2011 | 12:16
@Smayoo: Naravno, slažem se... to je bila samo ideja, jer sam se ja preporodio uz tablet...
09.03.2011 | 13:16
manki kaže:
Kada ga mičeš brzo i on se kreće jako brzo, što je fora jer je ekran veliki pa na taj način prije dođeš sa jednog kraja na drugi, ali kad ga mičeš sporo eeeeee onddaaaa on ide jaaaaaaaaaakoooooo spooooorooooooooooo evo da dočaram koliko me živcira. Ja puno više koristim miša nego tipkovnicu jer stalno nešto crtam. I uglavnom su to prostoručni crteži. Navikla sam se da miša koristim kao olovku. Ovo sada me izluđuje!! Ako taj miš nemože ići brže kada ga pomičem polako (što je jako bitno kada crtam detalje) onda mislim da neću nikada prijeći na OSX. I ne kužim taj setting za miša, namješten je na najbrže i to najbrže je u biti normalna brzina, sve sporije od toga je nenormalno sporo da ne znam čemu te postavke uopće služe.
Zna li tko rješenje za taj problem, ili sam osuđena na Windowse do kraja života?



Setting je normalan za korištenje, naravno da želiš da ti brzo skoči s kraja na kraj ekrana kad ti to paše, a isto tako i da se uspori kada ideš nekaj pipkavije raditi... Na windowsima toga nema već je UVIJEK jednaka brzina što je glupo, no tebi u tvom slučaju paše, jer si se na to navikla.

To što ti crtaš na taj svoj način na koji si navikla na windowsima je možda problem, jer svi dizajneri i slikari koji rade na Macu uglavnom nemaju takvih problema, inače bi već znali za njih. Oko ovoga se žale uglavnom switcheri koji su navikli na lošije i nije im jasno zašto je ovaj način bolji. Možda ti treba samo nekoliko dana treniranja i vježbe da se navikneš na novi način korištenja? Pokušaj, prisili se, pa vidi.

I kao što su ti rekli - koristi tablet - mnogo je praktičniji od miša za crtanje.

Navodno USB overdrive pomaže, isprobaj te drivere.
09.03.2011 | 15:14
Hvala svima na odgovorima. Nadam se da je uistinu stvar u prilagodbi, probat ću vježbati kad imam vremena. Tablet mi nije opcija jer kao što sam rekla ja sam uza slikarstvo i dizajn još i web developer i gotovo uvijek istovremeno slikam i programiram. Tempo mi je katastrofa, svaka sekunda mi je dragocjena. Nemam se vremena prebacivat čas na miša, čas na tablet.

Probala sam i sa običnim mišem, nije uopće stvar do miša već baš do tih programskih postavki na iMac-u. Sa običnim mišem je čak i gore jer mi počne kao lagano preskakati kad ga polako vučem. Ne znam kako ću se naviknuti, baš me to brine.
09.03.2011 | 15:52
U tom slučaju probaj koje drivere, možda ti legne.download.cnet.com/MagicPrefs/3000-18491_...=main;productListing ili ovaj drugi :download.cnet.com/USB-Overdrive/3000-184...=main;productListing
vjerovatno će ti biti bolje.
09.03.2011 | 17:59
Ja san isto slikar i slika san mišon dok nisan nabavija tablet i olovku...

Moja preporuka je da obavezno nabaviš tablet i olovku, jer je razlika 1000 % !!!

Osim toga i kad ne crtan/slikan služin se olovkon i rijetko koristin miš ..

Ako se bojiš da ćeš se pribacivat malo olovka malo miš ... ne boj se , olovka radi sve ka i miš samo i još puno više.

.. eto
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.03.2011 | 18:35
Ja nisan slikar, ali vjerujem da shvaćam tvoj problem. Ko prvo moraš isključiti dobiveni Magic mouse tako da ga iMac ne vidi. Onda nabavit neki bolji Logitech mouse, ali da na kutiji piše da je kompatibilan sa MAC OS X. Ja npr. sad koristim Logitech M705 i jako san zadovoljan i NE treba nikakve drajvere ili bilo što instalirati. Brzina koju namjestiš je brzina kojom se strelica miče po ekranu prateći tvoje pokrete, a to je ono što trebi treba, a ne da se ubrzava ili usporava logaritmički bez obzira na tvoj pokret.

Tracking speed mi je namješten na ispod polovice i ide super, a znači imam lufta i prema sporijem i prema bržem, dok mi je scrolling speed za crticu iznad polovice.

Scroll wheel mi radi kao treće dugme i s njim upravljam sa Spaces. Prije sam probao Logitech-ov software za MAc i nije bio dobar, a ni USBOverdrive se nije pokazao potrebnim, barem ne s ovim M705.
10.03.2011 | 02:02
Hvala puno, već vidim da ima nade za mene. Isprobat ću prvo drivere, miša i onda ako ne ide kupit ću tablet (a možda ga i svejedno kupim jer mi se čini zanimljivo)
10.03.2011 | 08:29
tablet i mis mogu skupa raditi. Ima tableta uz koji dojde mis.
10.03.2011 | 11:39
Nisi čitao pažljivo. Ne da joj se seliti ruku s tableta na miš i obratno.
10.03.2011 | 16:34
_RUS_ možeš li mi preporučiti koji tablet da uzmem?
12.03.2011 | 14:20
Ispričavam se, vjerojatno sam prekršila neka pravila s pitanjem gore. Uglavnom našla sam gdje se raspravlja o tome www.jabucnjak.hr/forum/grafika/58874-tab...d-s-njime.html#61658
sorry što nisam odma pretraživala
12.03.2011 | 15:08
Nisi prekršila nikakva pravila, nego te čovjek vjerojatno nije skužio. Ali lijepo je od tebe da si se potrudila pronaći raniju temu.
13.03.2011 | 02:15
Danas su mi se windowsi na imac-u totalno počeli smrzavati tako da sam bila prisiljena hitno prijeći na imac-ov sustav. Finder ne radi subotom pa sam u Vemilu kupila tablet za oko 350kn od Geniusa. Uistinu spas u zadnji čas, sad moram cijelu noć radit da nadoknadim vrijeme. Moram priznati i da mi miš već puno bolje leži, nisam se nadala da će mi "sjest" tako brzo, valjda kad se mora onda "nema tu nema".
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 21 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Gjuroo, MacSlavko, Maxxy, Riba, Anonimci (798)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO