Iskustvo switchera sa PC na iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iskustvo switchera sa PC na iMac


22.01.2011 | 02:45
Hvala drugari, našla @@@ Sorry Sank, koliko god fascinantan bio tvoj osvrt na početku nisam ga mogla pročitati u cijelosti jer me uhvatila glavobolja na pola teksta, naime nisam baš neki IT stručnjak pa me od te profi terminologije uhvati nervoza Što se fotki tiče - ništa posebno nisam napravila - stavila na usb i prebacila…Na PC-u su ostale u JPG formatu, na Mac-u se pojavile u GIF-u čarolija, pojma nemam!

Imam još jedno pitanjce kada ste već ovako dobri … kada šaljem fotke mailom kako da ih najjednostavnije prije slanja smanjim?! Ne znam kako to napraviti na Mac-u Hvala unaprijed, lakše mi je pitati tu nego skitati po forumu i tražiti odgovor…ljenčina
22.01.2011 | 09:06
Jabučica je napisao:
Hvala drugari, našla @@@ Sorry Sank, koliko god fascinantan bio tvoj osvrt na početku nisam ga mogla pročitati u cijelosti jer me uhvatila glavobolja na pola teksta, naime nisam baš neki IT stručnjak pa me od te profi terminologije uhvati nervoza Što se fotki tiče - ništa posebno nisam napravila - stavila na usb i prebacila…Na PC-u su ostale u JPG formatu, na Mac-u se pojavile u GIF-u čarolija, pojma nemam!

Imam još jedno pitanjce kada ste već ovako dobri … kada šaljem fotke mailom kako da ih najjednostavnije prije slanja smanjim?! Ne znam kako to napraviti na Mac-u Hvala unaprijed, lakše mi je pitati tu nego skitati po forumu i tražiti odgovor…ljenčina



Najbolje od svega je to sto ti slijedi komplena promijena nacina razmisljanja. Naime: nema tu, kao kod windoza, previse prtljanja kako bi se nesto obavilo. Sve je IZUZETNO intuitivno. Kada si das vremena i volje, pa malo i pogledas sto je doslo sa tvojim Mac-om, vidjet ces da ti, na primjer, iPhoto nudi mogucnost "Share". Kad, ako nista drugo onda iz znatizelje, stisnes share, vidjet ces da ti nudi mogucnosti po prioritetima. Naime, prvo ce ti ponudit da odaberes kako ce tvoja poruka izgledati, a na kraju stranice, u desnom doljnjem uglu, ce ti ponudit da se opterecujes dosadnim, tehnickim detaljima: Photo size: Optimized, small, medium, large, actual size...

Screen_shot_2011_01_22_at_8.png


Zakljucak je da ces sve naci upravo tamo gdje i mislis da bi trebalo biti...

Uzivaj i istrazuj, to je najlijepsi dio cijele Mac price: discover...
22.01.2011 | 09:43
ne znam ,ali izgleda da sam jedini koji nije zadovoljan iphoto-om.meni je on prespor za skidanje slika sa aparata,usb-a ili HD-a.Koristom picasu koja je barem 5 puta brza.sad sam vidio da je Sanku trebalio nekoliko sati da mu iphoto skine 18000 slika.Picasa bi to uradila za najvise pola sata.A za slanje slike preko Mail-a je prejednostavna.
22.01.2011 | 10:20
scarface32 je napisao:
ne znam ,ali izgleda da sam jedini koji nije zadovoljan iphoto-om.meni je on prespor za skidanje slika sa aparata,usb-a ili HD-a.Koristom picasu koja je barem 5 puta brza.sad sam vidio da je Sanku trebalio nekoliko sati da mu iphoto skine 18000 slika.Picasa bi to uradila za najvise pola sata.A za slanje slike preko Mail-a je prejednostavna.



Mislim da je jako bitna stvar da li se program koristi u profesionalne ili osobne svrhe.
Ja sam importirao 15GB slika (NE bavim se fotografijom) i moram priznat da nemam pojma koliko je to trajalo. Pustio sam ga da radi i dosao na gotovo. Racunam da, za razliku od windoza, reinstalaciju sistema necu morat radit tako da ponovno importiranje tih GB nije nesto sto me brine. Ma, cak i da ih moram ponovno importirati, za razliku od windoza gdje je reinstalacija sistema nesto sto se radi svakih, u prosjeku, 6 mjeseci, ovih jednom u tri godine (ako) cu prezivit...

Jedina zamjerka (i pritom, kada kazem jedina, stvarno i mislim jedina) je to sto ne mogu promijeniti poziciju teksta na naslovnom slide-u kada radim slideshow. Ostalo mi je vrhunski intuitivno, inteligentno i jednostavno.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
22.01.2011 | 11:15
scarface32 je napisao:
ne znam ,ali izgleda da sam jedini koji nije zadovoljan iphoto-om.meni je on prespor za skidanje slika sa aparata,usb-a ili HD-a.Koristom picasu koja je barem 5 puta brza.sad sam vidio da je Sanku trebalio nekoliko sati da mu iphoto skine 18000 slika.Picasa bi to uradila za najvise pola sata.A za slanje slike preko Mail-a je prejednostavna.

Ja sam relativno novi korisnik Mac-a pa za sada idem s onim što mi je ponuđeno. Vjerojatno ću s vremenom i ja pronaći neke druge i bolje aplikacije. Možda bi mi bilo najlakše poslušati savjete, ali što mogu kad ja volim sam eksperimentirati. iPhoto zaista malo šteka, naročito kod većeg broja fotografija, no s druge strane usko je povezan sa Front Row-om i iTunesima i donosi neke blagodati kojih mi se baš ne da odreći. Ja svejedno imam kopiju svih fotografija na vanjskom disku, pa kad mi ne treba iPhoto uvijek mogu neku fotografiju obraditi i u drugoj aplikaciji.

Jabučica je napisala:
Hvala drugari, našla @@@ Sorry Sank, koliko god fascinantan bio tvoj osvrt na početku nisam ga mogla pročitati u cijelosti jer me uhvatila glavobolja na pola teksta, naime nisam baš neki IT stručnjak pa me od te profi terminologije uhvati nervoza:)

Ma sve ok, oprosti ti meni što sam te činio da ga čitaš, ali mislio sam da će ti dobro doći Ipak, pored @, s vremenom će ti zatrebati i pokoji drugi znak, kao npr uglate i vitičaste zagrade itd. pa ti nije z gorega da si uključiš "keyboard viewer" tj. "preglednik tipkovnice" barem dok ne zapamtiš di se nalaze ti znakovi. To ti je vrlo lako napraviti ovako:

1) klikneš na jabučicu  na traci izbornika "Menu bar" na vrhu ekrana prva desno
2) odabereš u padajućem izborniku "System Preferences...". otvorit će ti se prozor sistemskih postavki
3) pronađi sličicu tipkovnice ispod koje piše "Keyboard" i klikni na nju. prikazat će ti se opcije konfiguriranja tipkovnice
4) sad samo moraš kliknuti na opciju "Show Keyboard & Character Viewer in menu bar" na koju pokazuje narančasta strelica
5) traci izbornika lijevo pojavit će se ikonica tipkovnice, na slici dolje označena crvenom strelicom.
6) kad hoćeš pronaći neki znak klikni na tu ikonicu i odaberi "Show Keyboard Viewer" pa će se otvoriti prozor sa prikazom tipkovnice na kojoj onda pritiskanjem tipki alt i shift možeš naći željeni znak.

KeyboardViewer.jpg
22.01.2011 | 13:16
Uz onaj trik sa iPhotom, ako se na varam ako odvuces bilo koju sliku na Mail, na dnu ce se pojaviti izbornik gdje mozes podesiti velicinu. Drugim rijecima Mail ima mogucnost sam smanjiti sliku prije slanja.
22.01.2011 | 13:19
a ja u picasi kliknem na sliku i dole u izborniku na mail i to je to.samo jos moram adresu ukucati i poslati.ne znam ali sve sto moze iphoto(barem za moje potrebe), picasa moze brze i bolje.
22.01.2011 | 14:29
Ne sumnjam da je Picasa dobar alat, ali s obzirom od koga je, ne bi me zacudilo da analizira sve tvoje fotke u pozadini, i na osnovu osoba na njima, boje odjece, hrane na stolu i sl, salje targeted oglase

Meni je iPhoto super alat. Kome god je nedostatan, ima Aperture u ponudi...
22.01.2011 | 16:57
Htio sam samo dodati da je iPhoto možda sporiji kod importiranja radi onog svog featurea da prepoznaje lica. Inače ja ne koristim iPhoto, koristi ga moja draga. No, nismo kupovali novije verzije iLife, nego smo koristili one koje su došle s kompom, dakle iLife '08. Sad je s novim Minijem došao i novi iLife i moram reći da sam iznenađen kako to s prepoznavanjem lica dobro radi... Kapa dolje.
22.01.2011 | 17:04
I opet hvala, prestat ću ovo valjda s vremenom ponavljati, pretpostavljam onda kada se naviknem da je posve prirodno da mi ljudi daju ljubazne odgovore na moja pitanja Sank sve si lijepo i detaljno, kao uvijek, objasnio - sve isprobala i sve funkcionira {evo vec stavljam vitičaste zagrade} Tarik nećeš vjerovati ali znam za share na iphoto i vec sam ga koristila, ali imam mali problem a to je što ne želim poslovne fotke miješati sa privatnim fotkama pa mi poslovne (kojih je jako puno) nisam uvezla u iphoto. E, tu imam problem, željela sam neki drugi način i eto probah sada i Ribin savjet - međutim ne umanjuje ih, samo ih prebaci u mail i to je to, u istoj MB veličini… Sa Picasom sam probala raditi na poslu i nije me baš usrećila, ne pitajte zašto, nije mi bila baš taaako jednostavna. A sada me zanima i čija je…drlovrić?!
Zna li itko i zašto mi se na Mac-u nakon instalacije Skype-a nije pojavila ikona na desktopu? Na PC-u mi se to automatski događalo odmah po instalaciji. Kako da ulazim u Skype
I opet hvala
22.01.2011 | 17:10
Jabučica je napisao:
I opet hvala, prestat ću ovo valjda s vremenom ponavljati, pretpostavljam onda kada se naviknem da je posve prirodno da mi ljudi daju ljubazne odgovore na moja pitanja Sank sve si lijepo i detaljno, kao uvijek, objasnio - sve isprobala i sve funkcionira {evo vec stavljam vitičaste zagrade} Tarik nećeš vjerovati ali znam za share na iphoto i vec sam ga koristila, ali imam mali problem a to je što ne želim poslovne fotke miješati sa privatnim fotkama pa mi poslovne (kojih je jako puno) nisam uvezla u iphoto. E, tu imam problem, željela sam neki drugi način i eto probah sada i Ribin savjet - međutim ne umanjuje ih, samo ih prebaci u mail i to je to, u istoj MB veličini… Sa Picasom sam probala raditi na poslu i nije me baš usrećila, ne pitajte zašto, nije mi bila baš taaako jednostavna. A sada me zanima i čija je…drlovrić?!
Zna li itko i zašto mi se na Mac-u nakon instalacije Skype-a nije pojavila ikona na desktopu? Na PC-u mi se to automatski događalo odmah po instalaciji. Kako da ulazim u Skype
I opet hvala


google je vlasnik picase.a vecina ljudi bjezi od googla kao vrag od krsta(kriza).meni je picasa sasvim lagana, a i ona ima ono za prepoznavanjem faca.Iphoto jest da cool izgleda ali sto se mene tice samo se na tome i zavrsilo.em zauzima memorije bruka am je spora do boooooooooooola.
22.01.2011 | 17:10
Ikona ti se nije pojavila jer instalacije na Macu obicno ne rade stvari koje ih ne pitas ili ekstra stvari koje ne ocekujes (ili ocekujes). Nakon skidanja Skypea, moras samo aplikaciju odvuci gdje zelis (to je "instalacija"). Kasnije je pokreces kako zelis - iz findera, mozes je dodati na Dock, ili jednostavno u Spotlightu (ikona povecala gore desno) pocni tipkati Skype i on ce ti ga naci, pa ga sa enter pokrenes.
Ovo za mail se sjecam da je bio izbornik i da je smanjivao slike, medjutim ne koristim mail vec neko vrijeme pa neka netko drugi uleti...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
22.01.2011 | 17:32
Jabučica je napisao:
...Zna li itko i zašto mi se na Mac-u nakon instalacije Skype-a nije pojavila ikona na desktopu? Na PC-u mi se to automatski događalo odmah po instalaciji. Kako da ulazim u Skype

Kao što je riba već spomenuo, instalacije na Macu su puno jednostavnije nego na PCju. Na Macu se uglavnom sve instalira tako da se jednostavno povuče "Drag & drop" u mapu "Aplications". Na Docku (ona traka sa ikonicama na dnu ekrana), ima jedna mapa koja se tako zove. Ako na nju klikneš otvorit će ti se okvir tamne pozadine sa svim aplikacijama koje su instalirane na tvom Macu. To nisu prečaci, već prave aplikacije pa ako ih povučeš na neko drugo mjesto mogu se malo buniti, a neke mogu i prestati raditi. Jedino ako ih povučeš na Dock onda će se zapravo na Docku napraviti "Shortcut" ili "Link".
Dakle, ako želiš "Shortcut" na Macu gdje se inače zove "Alias", onda prvo u Finderu otvori mapu "Aplications" i onda stisni tipku "cmd" i lijevo klikni na ikonu aplikacije ili pak desno klikni ako imaš uključenu tu opciju i na otvorenom izborniku izaberi opciju "Make Alias". Pojavit će se ista ikona aplikacije sa imenom koje će završavati sa "Alias". Sada tu ikonicu, tj "Alias" možeš povući gdje god želiš, recimo na Desktop. Vidi sliku:

MakeAlias.jpg
  • Sank
  • Moderator
  • 219
22.01.2011 | 18:01
Jabučica je napisao:
...Kako da ulazim u Skype...

Ukoliko želiš da ti se Skype ili bilo koja druga aplikacija pokrene zajedno sa prijavljivanjem na Maca i da ga ne moraš ti zasebno pokretati, onda napravi slijedeće:

1) klikneš na jabučicu  na traci izbornika "Menu bar" na vrhu ekrana prva desno
2) odabereš u padajućem izborniku "System Preferences...". otvorit će ti se prozor sistemskih postavki
3) pronađi sličicu ispod koje piše "Accounts" i klikni na nju. prikazat će ti se opcije konfiguriranja korisničkih računa "Accounts"
4) sad samo moraš kliknuti na opciju "Login Items" na koju pokazuje narančasta strelica
5) Pojavit će ti se lista aplikacija koje će biti pokrenute automatski kad se prijaviš na računalo, ako je nema na listi možeš ju dodati klikom na dugme sa + ispod liste, ako pak ne želiš da se pokrene automatski tada je izbriši sa liste.
6) Uključi kvačicu ispred aplikacije koju želiš da se automatski pokrene, a da bude sakrivena, dakle da se ne pokaže na desktopu i to je to. Vidi sliku:

SkypeStartup.jpg
22.01.2011 | 18:12
Jabučica je napisao:
Tarik nećeš vjerovati ali znam za share na iphoto i vec sam ga koristila, ali imam mali problem a to je što ne želim poslovne fotke miješati sa privatnim fotkama pa mi poslovne (kojih je jako puno) nisam uvezla u iphoto.




Imaš jedno elegantno rijesenje za razdvajanje privatnih i poslovnih slika:

kod pokretanja iPhoto-a, drži option (alt) tipku i moci ces kreirat zaseban, novi library. Prebacivanje između libraryja se radi na isti nacin. Kod startanja iPhoto, otpion key, choose library.

Screen_shot_2011_01_22_at_17.png


Samo napominjem da je u OSX-u zatvaranje programa nesto sto se nuzno NE događa pritiskom na x u gornjem lijevom uglu prozora. U masi slucajeva to ti zatvori tu iteraciju tog programa ili taj dokument u tom programu, ali sam program ide u neku vrstu sleep-a u dock. Dokle got program ispod sebe na docku ima lampicu, program nije ugasen nego je "potisnut". Za kopletno gasenje programa koristis CMD+Q ili desni klik na program u docku i quit. Ako se lampica ne zeli ugasit, desni klik, option (alt)+quit (koji je u tom trenu: force quit). Malo sam ja ovo zakomplicirao... Zakljucak je da je bitno da ti iPhoto bude ugasen prije nego ga pokreces sa opt(alt) kako bi promijenila/dodala library.

Nadam se da ti to, ujedno, rijesava i problem resize-a.
22.01.2011 | 22:08
Jabučica je napisao:
željela sam neki drugi način i eto probah sada i Ribin savjet - međutim ne umanjuje ih, samo ih prebaci u mail i to je to, u istoj MB veličini…


Dakle, fotku koju želiš odvuci na ikonu Maila (poštansku marku) u docku, ili je odvuci u prozor maila koji već pišeš. Fotka će se prikazati unutra, a na dnu tog prozora će se pojaviti traka kao na slici:

Screen_shot_2011_01_22_at_21.png


U roleti s desna odabireš koliko želiš fotku smanjiti, a lijevo vidiš njenu veličinu.
22.01.2011 | 22:52
tarik.capar je napisao:
Samo napominjem da je u OSX-u zatvaranje programa nesto sto se nuzno NE događa pritiskom na x u gornjem lijevom uglu prozora. U masi slucajeva to ti zatvori tu iteraciju tog programa ili taj dokument u tom programu, ali sam program ide u neku vrstu sleep-a u dock. Dokle got program ispod sebe na docku ima lampicu, program nije ugasen nego je "potisnut".


U biti nije ni potisnut niti u sleepu u docku, već je aktivan kao i dok vidiš prozor. Samo nema niti jednog otvorenog prozora.
22.01.2011 | 23:51
A onda je stvar same aplikacije i kako je napisana - kad su svi prozori zatvoreni, da li je sama aplikacija dovoljno pametna da zadrži samo neki minimum sebe u memoriji ili jednako opterećuje sustav kao i kad su prozori otvoreni.
23.01.2011 | 00:38
Pa mislim da to ne zahtjeva neko posebno programiranje za multitasking sustav, a svakako ne ima li ili nema otvorenih prozora. Ili nesto radi ili ne radi....
23.01.2011 | 00:43
Evo, AutoCAD je odličan primjer. On troši jednako memorije bez obzira imam li ili nemam otvoren ikoji prozor. S druge strane, npr. Keynote, kad su svi prozori zatvoreni (cmd-w), i to baš zatvoreni, a ne skriveni (cmd-h), skoro ništa memorije ni ne koristi.
23.01.2011 | 00:49
Mislim da je u pitanju programiranje određenih aspekata aplikacije, dali ostavlja neke servise aktivnima ili ne, u kojem dijelu memorije (još uvijek pokušavam pohvatat nomenklaturu aktivne memorije(wired/active/wireless ) itd...
Ali, da me ne shvatite krivo, prokleti sam n00b sto se tice osx-a i nemam nikakvog iskustva u programiranju tako da ne bih htio da me doživite kao nekoga tko se pravi pametan.
Ovo uplitanje u stanje aplikacije kada je u docku je bilo vise zbog insistiranja na gašenju aplikacije prije pokretanja sa option key.
Hvala, u svakom slucaju, na svakom objasnjenju koje me vodi blize razumijevanju svega ovoga!
23.01.2011 | 17:46
Pa izgleda da sam posvemašnji ignorant, Google mi je tražilica, zašto da bježim?!
Hvala svima opet, odlični ste, sve sam uspjela, Skype mi je u docku a fotke umanjene… Tarikov savjet je extra praktičan i sigurno ću ga iskoristiti ali Smayoo je imao još jednostavnije rješenje za moj problem. Sank odi vodit seminare, koji pristup i strpljenje, fascinantno. I sve to izgleda tako jednostavno zapravo - jednom kada te profići pouče Ne sumnjam da ću vas mučiti opet, vrlo skoro… dodah vas u Favourites Lijep ostatak dana želim!
BTW - uz moga psa ova investicija je jedna od rijetkih za koju nisam požalila ni lipe
  • Sank
  • Moderator
  • 219
23.01.2011 | 18:39
Servus jabučice!
  • Dijete
  • Posjetitelj
23.01.2011 | 19:19
Jabučica je napisao:

BTW - uz moga psa ova investicija je jedna od rijetkih za koju nisam požalila ni lipe


Kojeg pesa imaš?
23.01.2011 | 22:14
Dijete je napisao:
Jabučica je napisao:

BTW - uz moga psa ova investicija je jedna od rijetkih za koju nisam požalila ni lipe


Kojeg pesa imaš?



Auuu offtopic ali

I opet pitanje - čemu služi Time machine?! Thnx in advance
23.01.2011 | 22:55
Svojevrsni backup na vanjski disk. Prati promjene koje se događaju i pamti sve što se datotekama događa. Pamti ranije verzije datoteka te ih čuva i nakon što ih obrišeš. Naravno, dok ima mjesta na vanjskom disku. Kad mjesta nestane, briše najstarije zapise.
25.01.2011 | 09:55
imam i ja jedno pitanje.cmd+a je da sve mape selektujem.koje tipke da kliknem da ih sve izbrisem ako su selektovane?kod windowsa je to alt+d.i ne kontam zasto je kod os-a alt+d da sve dupliciram.ko duplicira sve mape u istom folderu?
25.01.2011 | 10:47
Pa tko je rekao da moraš duplicirati sve mape?! To je kratica koja ujedinjuje copy-paste shotrcute u jedan, koristi je zakopiranje onoga što želiš kopirati.

cmd+backspace briše sve selektirano.

BTW ... nije alt + d nego cmd + d
  • Sank
  • Moderator
  • 219
25.01.2011 | 11:03
@scarface32, slika govori za tisuću riječi

FinderFileMenu.jpg
25.01.2011 | 11:10
ok cmd.greska u pisanju.ali hvala za cmd backspace.sank to i ja znam ali ne pise nigdje kako da brisem.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 22 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Ender, Gjuroo, m@xym, Maxxy, Riba, Anonimci (531)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO