Iskustvo switchera sa PC na iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iskustvo switchera sa PC na iMac


  • Sank
  • Moderator
  • 219
25.01.2011 | 11:37
Je pa ne piše "Delete" nego piše "Move to Trash"
25.01.2011 | 11:44
moram provjeriti dioptriju.
hehehehe
25.01.2011 | 12:35
Sank je napisao:
Je pa ne piše "Delete" nego piše "Move to Trash"


Izgleda da ga još uvijek muče windowsi, hehe !
26.01.2011 | 10:39
Mene živcira što OS X nema ugrađeno direktno brisanje, nego obavezno prvo ide u smeće, pa se treba sjetiti obrisati to smeće. Na Windowsima mi je bilo normalno stisnuti shift-delete, i voila, otišlo u vječna lovišta...

Znam znam, može se napraviti shell ili Automator skripta, ali to nije to ...
26.01.2011 | 10:49
A možeš i iz terminala obrisati .Trashes direktorij i kreirati file istog imena. Kako sistem neće moći kreirati novi direktorij, pitat će te želiš li fileove odmah obrisati pri pokušaju slanja u Trash.
26.01.2011 | 18:13
Ah, ali to znači da onda ne mogu ništa baciti u Trash Ja bi rado birao, ovo ide u Trash jer tko zna, možda se sjetim za pola sata da mi treba, a ovo drugo mi više ne treba jer imam backup/skinuo sam s neta/njava
26.01.2011 | 21:06
A zašto ne skripta? Staviš entry u kontekstualni meni (desni klik) koji poziva apple script, koji poziva unix shell komandu rm s argumentom - ime datoteke. Kasnije je u korištenju čisto i elegantno.
31.01.2011 | 22:44
Ola jabuke, evo mene opet! E pa sad me sljedeći problem muči - prebacila sam sa PC-a neke dokumente u wordu na Mac i eto ti nevolje - neće da prepozna dijakritičke znakove pa mi npr umjesto č ili ć stavlja kockice! Znam da mi neki fontovi na PC-u nisu prepoznavali č, ć, đ blabla… ali sa Garamond-om na ex kompu nisam nikada imala ovakvih problema Thnx in advance
31.01.2011 | 22:49
O kojim verzijama Officea se radi?
01.02.2011 | 00:39
Mislim Office 2003… zašto?!
01.02.2011 | 01:08
Moraju biti dvije verzije Officea, jedna je na Windowsima a jedna na Macu. Mac verzija Officea 2001 nije mogla ispravno pročitati dokumente sa domaćim znakovima. Sa verzijom 2008 više nije bilo tih problema.
01.02.2011 | 05:26
Hvala… ali ovo sve skupa znači da mi nema pomoći, nema neko rješenje kako to mogu korigirati - jednim potezom?!
01.02.2011 | 08:56
Probaj instalirati OpenOffice ili NeoOffice. Oba su besplatna (donation). Probaj, ali mislim da će te prvi već zadovoljiti.
01.02.2011 | 10:37
Jabučica je napisao:
Hvala… ali ovo sve skupa znači da mi nema pomoći, nema neko rješenje kako to mogu korigirati - jednim potezom?!


Mozes kako jezalko kaze otvoriti sa nekim od open source office paketa, međutim ako si već otvorila fileove i snimila nakon što su se znakovi izgubili, onda ih ne možeš više automatski vratiti.
07.02.2011 | 01:22
Hvala svima koliko vas ima Imam još nedoumica - kada kliknem na potpis u mailu uvijek mi ga stavi na samo dno korespondencije a ne ispod zadnjeg napisanog maila odnosno gdje ja želim da se nalazi. Je li ja nešto krivo radim… i što?!
07.02.2011 | 02:49
Ufff…upomoć - zašto sam na PC-u dok bi išla gledati DivX imala u jednom fajlu film, u drugom titl pa bi samo prenijela titl klikom na film i sve ok… ovdje to ne ide, imam titl - a zapravo ga nemam kada gledam film i ne znam kako ga staviti
07.02.2011 | 09:13
Titl mora imati isti file name kao i film i nalaziti se u istoj mapi.
07.02.2011 | 09:13
instaliraj Perian www.perian.org/

ja za divx-e koristim VLC www.videolan.org/vlc/download-macosx.html
07.02.2011 | 10:17
Jabučica je napisao:
Hvala svima koliko vas ima Imam još nedoumica - kada kliknem na potpis u mailu uvijek mi ga stavi na samo dno korespondencije a ne ispod zadnjeg napisanog maila odnosno gdje ja želim da se nalazi. Je li ja nešto krivo radim… i što?!


imaš u prefsima, gdje si složila potpise, prozorčić 'place signature above quoted text'. To uklikaj i onda ti potpis bude ispod onog kaj si napisala, a iznad sve prijašnje korespodencije
07.02.2011 | 10:27
BTW; Riba, baš gledam kak kod citiranja piše: 'Jabučica je napisao:'
Pa izgleda grdo i bedasto. Jasno mi je da je teško određivati rod pa da se prilagodi napisala ili napisao (zadnje a nije mjerilo, jer na koncu kod mene to ne bi štimalo u prvom redu, a ni kod tebe) pa možda da se metne aorist: napisaše jer on ne razlikuje rod pa štima i kao Jabučica i kao Don i kao Riba i kao Davor.. Zvuči malo arhaično (kaj i je, aorist se više ne koristi skoro uopće) ali je barem ispravno i lako primjenjivo...
Ili, kao druga mogućnost da svaki user uz svoj nick klikne kojeg je roda pa da se po tome onda riješavaju ovakvi i slični problemi? Znam, ovo je gnjavaža koja uključuje dodatno programiranje, pa mi se čini da je ovaj aorist jednostavnija opcija...
A ako nikog ne smeta, onda zaboravi(te) da sam bilo kaj rekel....
Ili je aorist zapravio napiše? Sad si mislim o tome i to mi se čini ispravnije.. Smayoo, pomagaj! Jel Jabučica napisaše ili napiše?
07.02.2011 | 13:35
Ili je aorist zapravio napiše?

Aorist je "napisa".
07.02.2011 | 17:36
Tako je. H, ništa, ništa, smo, ste, še. Nastavci u aoristu.
07.02.2011 | 17:47
Djipi kaže:
Ili je aorist zapravio napiše?

Aorist je "napisa".


Taman to htjedoh komentirati

A mogli bi i "john_st reče"
07.02.2011 | 20:09
Annie Hall (Woody Allen 1977) XviD DVDRip.avi
Annie Hall (Woody Allen 1977).srt

NPR. u istom su mi folderu ovaj film i titl za njega (je li to mapa - folder?! auuu ništa ne znam) … Kako misliš da promijenim ime, da stavim filmu isti nastavak kao i titlu?! Ili obratno?! Hoće li mi taj Perian riješiti problem sa titlom automatski?! Oprostite na neznanju ali ...

Hvala za signature advice, čas posla, ju-pi!

BTW Jabučica voli aorist!
07.02.2011 | 22:04
Dakle, ne nastavak, nego ono sve lijevo od točke mora se zvati isto isto identično kod filma i kod titlova. I nalaziti se u istom folderu (da, to je mapa).

Nije uopće problem to što ne znaš nešto. Tim više što želiš naučiti.
07.02.2011 | 22:26
Hvala, hvala, jako ste dobri međutim nikad kraja mojim mukama - kada kliknem na film ne daje mi nigdje opciju rename?! I da li je potpuno svejedno hoću li stavit titlu ime filma ili obratno? Ispričavam se na banalnim pitanjima, ali
07.02.2011 | 22:33
Klikni na ime filma dva puta s razmakom, ne dvoklik. i onda upiši. Sve isto je kome ces dat koje ime. Samo ono iza . neka ostane kako je.
07.02.2011 | 23:15
Ne bi mi nikad palo napamet - ali pali međutim - i dalje mi film nema titla
07.02.2011 | 23:28
Koristi VLC Player...
08.02.2011 | 01:09
Rename u Finderu se može napraviti i da stisneš ENTER kad je file označen.

BTW slažem se sa preporukom za VLC, neke opcije se tak fino namjeste u VLC-u dok u ostalom ostaneš bez kose dok namjestiš..
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 44 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO