iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac


11.04.2011 | 17:55
pozdrav jabucari;D
evo nakon nekog vremena pojavio mi se jos jedan problem ..kako slike iz iPhoto prebacit u jedan ordner
konkretno ovako imao ordner Laura i sada zelim sve slike gdje mi je Laura prebacit u taj ordner (slike imam u iPhoto)
kuzite kaj mislim
hvala
11.04.2011 | 19:29
Ako su ti slike tagirane sa Faces - dovoljno je da klikneš na Faces i odabereš Laura i vidjeti ćeš sve slike gdje se i ona nalazi.

Druga je opcija napraviti novi Smart album (File - New Smart album) i tamo odabrati opcije s pomoću kojih će ti sve Laure povući u taj "Pametni album".
12.04.2011 | 22:26
ok hvala budem probal...
12.04.2011 | 23:37
Palo mi je u međuvremenu na pamet da možda želiš IZVUĆI slike Laure iz iPhotoa?! U tom slučaju imaš i treći korak - kreiraj novu mapu na desktopu, a zatim otvori Faces od Laure ili Smart library sa njenim slikama, selektiraj sve i drag i dropom odvuci u onu mapu na desktopu...
13.04.2011 | 18:14
da tocno to iz iPhoto u "novu mapu"
e budem probao to sada cu odnjet imac na popravak, pa kad se vrati onda cu to probat napravit ...
javit cu se ako cu gdje zapet.
hvala
30.04.2011 | 19:43
evo mene sa opet jednim pitanjem sada me muci ova stvar
kupio sam si kabelcic kaj mogu gledat "monitor" na televizoru tj. HDMI Cable (mini displayPort , video&audio)i gledaj cuda to stvaro funkcionira....jedino kaj pise da se i zvuk prenosi na tv ali zvuk mi jos uvijek ostaje na Macu.
Pitanje zasto mi se i zvuk ne prenosi?
A sada ono najvaznije.
slika mi je nakako veca na tv nego li na mac-u zasto? i gdje mogu podesit da mi bude recimo na "auto" a ne na nekom blesavom 16:9 ili kaj ja znam?probao sam preko tv ali nejde stvim na bilo koji modus ono nejde kao sto je na "monitoru" ?
e sada tu je frka kada zelim pogledat neki film ne mogu ga pogledat na tv jer pola slike ne vidim ljudi ajde ako netko ima takvo sto nek mi javi kak je rijesio problemcic
30.04.2011 | 20:49
www.jabucnjak.hr/forum/grafika/56617-kal...-monitora.html#57409

Treći post od kraja (treći najmlađi).

Što se tiče zvuka, kad spojiš HDMI, ako ti Mac podržava audio out preko MDP, dobiješ novi audio output device (HDMI audio output, ili tako nekako) kojeg moraš odabrati u movie playeru da bi on usmjerio audio na taj audio device.

Napomena, kad audio ode preko HDMI na TV, glasnoću ne možeš kontrolirati više s Mac-a jer je prijenos audia digitalan (bez glasnoće), već samo s TV.
01.05.2011 | 20:22
odlicno
fakat funkcionira
danas se gleda neki film...napravit cu kino doma
01.05.2011 | 21:51
evo citam novi iMac izlazi u utorak.koja su vasa ocekivanja?Ja se nadam da nece biti previse izmjena, jer bih se onda kajao sto nisam par mjeseci cekao.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.05.2011 | 17:19
Mislim da ne trebaš žaliti što nisi čekao. Ja sam svog iMaca kupio još za Božić prošle godine i nije mi žao nakon što su objavili ove nove. Pogotovu sada kada se zna što je poboljšano.
09.05.2011 | 19:07
ma nije ni meni, sve sto je poboljsano meni ne treba.a izgledom je isti. samo cekam reakcije da vidim krcka li i ovom hd.a nove smo skoro u isto vrijeme kupili.
31.05.2011 | 18:38
mackeeper.zeobit.com/
u zadnje vrijeme mi dolazi ova stranica..da cujem vasa misljenja jel to kaj vrijedno ili je samo ono
01.06.2011 | 00:06
To je skup alata pomoću kojeg možeš ljutog rusvaja napraviti po svom Macu ako ne znaš što radiš. Bilo je već takvih slučajeva.
01.06.2011 | 18:49
hvala smayoo na odgovoru...trenutno mi je super sve na mac-u pa tak da mi to nije potre, ali bolje pitat nego poslije rec "ops nisam znao"
  • Sank
  • Moderator
  • 219
01.06.2011 | 21:09
Pa zar na Macu ima neko smeće da treba čistiti? Ja imam iMaca pola godine i radi mi isto ko i prvi dan, a disk sam napunio, ali točno znam čime i gdje pa mi ne treba nikakav alat da to počistim ko na PCju. Bude li mi postalo tijesno, jednostavan drag and drop će to riješiti
02.07.2011 | 08:16
jutro,
od jucer mi je mac poceo biti glasniji (vetilator sigurno) znam da je bila tema o tome ali je ne mogu nac ...sta da se uradi i dali se uopce moze nesto uradit?
zvuk nakon pola sata prestaje ali odmah cim ga upalim ukljuci se vetilator.
02.07.2011 | 14:21
Mislim da je to normalno. Zna se i meni dogoditi da nakon nekog updatea, kad napravi restart ventilatori jace vuku kojih 10 sec i onda se uspore i vrate na normalu. Ista stvar ti se moze dogoditi kod pojacanog opterecenja kad je otvoreno puno aplikacija paralelno ili jakog grafickog opterecenja. Uzmi također u obzir da je sada puno toplije pa se i vjerojatno vise zagrijava.

Ako ipak misliš da to nije u granicama normale, možeš probati skinuti ovaj program www.macupdate.com/app/mac/23049/smcfancontrol koji ti omogucava nastimavanje brzine ventilatora. Također provjeri koja ti je unutarnja temperatura. Treba biti pazljiv da ne spustis ventilatore na jako mal broj okretaja i time ne napravis vise stete nego koristi
04.07.2011 | 20:42
nevjerojatno svaki dan je sve glasniji i glasniji...opet cu ga morat odjet na servis...ludnica..nemam srece sa apple:(

glasnoca mi mora biti na 10 crtici da ne cujem kako zuji.....mislim da je ventilator (kako je ekran gore di mu je onaj ulaz za zrak(valjda) tu se jako cuje),sta se temperature tice on je u stanu 25 supnjeva, u zimi mi je 23 supnjeva tak da je skoro pa stalno ista, sta se tice radnji slusam samo radio i opet se cuje tako glasni ili citam novine znaci ne radim nista "previse"

nekako imam peh sa tim apple, prvo iPhone mi je dva puta krepal a sada i ovaj mac, vec je bio jednom na popravku a mislim da ce i sada drugi put:(, samo se nadam da jos malo izdrzi tak da napravim time maschine.....covjece:unsure:
09.07.2011 | 20:26
Donosiš zaključke naprečac. Najprije stavi iStat pa pogledaj što kažu temperature i opterećenje procesora. Možda imaš neki komad softvera koji siše procesor pa time i izaziva ventilatore da pušu na max.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 20 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO