Kupnja novog MacBook-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupnja novog MacBook-a


12.09.2010 | 19:33
Shit...nisam siguran da znam nekoga tko studira na navedenim fakultetima. Ovo da su samo pojedini fakulteti na listi je stvarno JADNO i vrijeđajuće! Od riječkih fakulteta na listi je samo Tehnički fakultet, a sa zagrebačkom ekipom nisam dugo u kontaktu otkako ne visim na forumu jedne čudljive udruge.
12.09.2010 | 19:48
cvitko je napisao:
Samo da napomonem. Popust od 5% to baš i nije. To je više fora malo za zeznut ljude reko bi Tih 5% popusta već je uključeno u cijenu koja se nalazi na netu. Jedino ako plačaš kraticom il rate (šta već) dignu ti cijenu 5%. Tako da ništa od toga.


Znači TO je cijena za gotovinsko plaćanje? E, ovo je stvarno ljigavo!!!
Jesi li siguran u ovo pošto je cijena na apcomu 8.269,00 kn, a na isyleu 8.379,00 kn? Onda je isti slučaj i s apcomom...ili?
12.09.2010 | 20:15
Mislim da to čak nije dozvoljeno po Zakonu o zaštiti potrošača. Cijena koja se ističe ne smije se uvećavati s obzirom na uvjete plaćanja.
12.09.2010 | 21:58
mislim da su kod isylea cijene s uračunatim gotovinskim plačanjem, za apcom nisam ziher. Najbolje ih nazvat i pitat. Štoje ziher, ziher
12.09.2010 | 22:18
cvitko je napisao:
mislim da su kod isylea cijene s uračunatim gotovinskim plačanjem, za apcom nisam ziher. Najbolje ih nazvat i pitat. Štoje ziher, ziher


Toliko sam zateknut ovim da ne mogu dočekati jutro da ih nazovem i pitam! Obavjestim vas sutra.
12.09.2010 | 22:50
Zakon o zaštiti potrošača (NN 79/2007, izmijenjen i dopunjen NN 79/2009):


Članak 9.

»(1) Trgovac mora jasno, vidljivo i čitljivo istaknuti iznos utvrđene maloprodajne cijene i cijene za jedinicu mjere proizvoda ili usluge koje pruža.

(2) Na proizvodu ili na prodajnom mjestu, osim cijena iz stavka 1. ovoga članka, ne smiju se istaknuti druge cijene, osim u slučaju sniženja, odnosno rasprodaje.

(3) Cijenu za jedinicu mjere nije potrebno istaknuti ako je istovjetna s maloprodajnom cijenom proizvoda.

(4) Kod proizvoda u slobodnom (rasutom) stanju ističe se samo cijena za jedinicu mjere na prodajnome mjestu proizvoda.

(5) Trgovac cijenu mora istaknuti tako da ne oštećuje proizvod.

(6) Odredbe stavka 1. ovoga članka ne primjenjuju se na javne dražbe i prodaje umjetničkih djela i antikviteta te na cijene usluga uređene drugim propisima.

(7) Ministar nadležan za poslove zaštite potrošača propisat će pravilnikom način isticanja maloprodajne cijene i cijene za jedinicu mjere iz stavka 1. ovoga članka.«

Članak 10.

»Pri oglašavanju u kojem se spominje maloprodajna cijena proizvoda ili usluga, mora biti navedena i cijena za jedinicu mjere, a sukladno odredbama članka 9. ovoga Zakona«.


"Maloprodajna cijena" definira se u članku 3:

– »maloprodajna cijena« je konačna cijena u kunama za pojedini proizvod ili uslugu, odnosno određenu količinu proizvoda, uključujući porez na dodanu vrijednost,


Dakle, ako su zaista istakli cijenu koja nije konačna (nego ti na nju pokušaju naplatiti još nešto), pošalji im tržnu inspekciju. Iako sumnjam.
12.09.2010 | 23:13
Samo malo, da utvrdimo nešto... Koliko je meni jasno istaknuta cijena bi trebala biti svota sa uračunatim PDV-om BEZ uračunatog popusta za gotovinsko plaćanje i BEZ studentskog popusta.
Da studentski popust nije uračunat to je jasno ali ako gotovinski popust JE uračunat onda bi kreditno plaćanje bilo određeno nadodavanjem na istaknutu cijenu što bi značilo mimoilaženje zakona kako ti kažeš. Zar ne?
12.09.2010 | 23:20
Da. Maloprodajna cijena je konačna cijena. To znači da trgovac više ništa na nju ne smije nadodavati. Oduzimati može razne popuste, ali nadodavati ne smije ništa.
13.09.2010 | 02:54
Prema istyle načinu plaćanja stoji da se 10% popusta može ostvariti ako ste i član iKnow kluba. Kako stoji na stranici iKnow kluba popust imaju SVI studenti.

Cilj kluba je pružanje podrške za postojeće Apple korisnike, kao i promoviranje Apple proizvoda potencijalnim korisnicima. Sve pogodnosti se ostvaruju članstvom u klubu. Članstvo je besplatno, no mogu se učlaniti samo studenti i djelatnici akademskih ili znanstvenih institucija. iKnow radi u kooperaciji s Apple-om i sveučilištima te se trudi pružati najbolju moguću uslugu svojim članovima.


Ja sam se besplatno učlanio i dobio 10% popusta preko toga iako mi fakultet nije na njihovom popisu.
13.09.2010 | 02:59
isto tako na facebook stranici istyle-a piše:

Style daje 15% popusta na gotovinu i 10% popusta na kredit svim studentima i učenicima iznad 17 godina te svim predavačima OŠ, SŠ, sveučilišta i veleučilišta!!! )

Ponuda se odnosi na Macbook 13" računalo i Macbook Pro 13" 2.4GHz.

Macbook 13" - gotovina: 7442kn; kredit: 7833kn
Macbook Pro 13" 2.4GHz - gotovina: 8756kn; kredit: 9216kn

Sretno u novoj školskoj/akademskoj godini!

Vaš iStyle
13.09.2010 | 11:39
yawn pong je napisao:
Prema istyle načinu plaćanja stoji da se 10% popusta može ostvariti ako ste i član iKnow kluba. Kako stoji na stranici iKnow kluba popust imaju SVI studenti.

Cilj kluba je pružanje podrške za postojeće Apple korisnike, kao i promoviranje Apple proizvoda potencijalnim korisnicima. Sve pogodnosti se ostvaruju članstvom u klubu. Članstvo je besplatno, no mogu se učlaniti samo studenti i djelatnici akademskih ili znanstvenih institucija. iKnow radi u kooperaciji s Apple-om i sveučilištima te se trudi pružati najbolju moguću uslugu svojim članovima.


Ja sam se besplatno učlanio i dobio 10% popusta preko toga iako mi fakultet nije na njihovom popisu.

Evo ja na poslu po historyu tražio gdje sam to vidio, ali netko je već brži .
13.09.2010 | 21:55
yawn pong je napisao:
isto tako na facebook stranici istyle-a piše:

Style daje 15% popusta na gotovinu i 10% popusta na kredit svim studentima i učenicima iznad 17 godina te svim predavačima OŠ, SŠ, sveučilišta i veleučilišta!!! )

Ponuda se odnosi na Macbook 13" računalo i Macbook Pro 13" 2.4GHz.

Macbook 13" - gotovina: 7442kn; kredit: 7833kn
Macbook Pro 13" 2.4GHz - gotovina: 8756kn; kredit: 9216kn

Sretno u novoj školskoj/akademskoj godini!

Vaš iStyle


Ovo mi baš nije jasno.. cijena MB Pro-a na njihovoj stranici je 9.729kn. Po tome bi cijena za gotovinu sa tih 15% popusta trebala biti 8.270kn a ne 8.756 kako piše. Isto su čudno izračunali i cijenu za kredit, stavili su 5%, a ne 10% popusta kako je napisano. Ili sam možda ja nešto krivo skužio pa se tih 15% i 10% odnosi samo na MB, a za MB Pro je 10% i %5 iako to nigdje nije napisano...?
13.09.2010 | 22:18
Danas sam od ranoga jutra u pokretu tako da nisam stigao provjeravati popustljive cijene apcom-a i istyle-a, ali sam dobio obavijest cijene u Kreativnom odjelu tako da ću ga tako kupiti za
7,442 kn studentske gotovine;)

Oh yaaah!

Bojim se samo da Apple ne namjerava uskoro upgrade-ati MacBook s novijim procesorom pa ću si morati nokte povaditi dok budu na moje fotke lijepili >EPIC FAIL<
14.09.2010 | 00:01
Nisu ni meni iskreno cijene najjasnije. Ja sam svoj toliko platio sa 10% popusta dok njima stoji ista cijena za 15%. Ne znam, to bi njih trebalo pitati.

Što se tiče novog macbook-a, ovako stoji u buyer's guideu (buyersguide.macrumors.com/):

Product: MacBook
Recommendation: Neutral - Mid product cycle
Last Release: May 18, 2010
Days Since Update: 118 (Avg = 195)
14.09.2010 | 00:38
Ovako izgleda niz zadnjih update-ova MacBook-a:

??????
5/2010
10/2009
5/2009
10/2008

Slijedeći niz dobivamo 10/2010 što i slijepac vidi ali je moguće da će do apdejta doći u studenom pa se zato popusti nude do 31.10.

OVDJE sam našao interesantno štivo gdje se govori o razlozima C2D procesora u MacBook Pro 13" u zadnjem apgrejdu ali isto vrijedi i za MacBook. Nisam dovoljno upoznat sa situacijom i je li Apple uspio riješiti prepreke koje su ga primorale da još uvijek koristi C2D procesore u laptopima. #...ili je riješio ali ćemo to saznati tek kada predstave novi apgrejd.
17.09.2010 | 21:29
Onda, postoje li kakve lucidne špekulacije o mogućem skorom upgrade-u???
14.10.2010 | 15:43
Član je napisao:
Onda, postoje li kakve lucidne špekulacije o mogućem skorom upgrade-u???


www.engadget.com/2010/10/13/apple-to-hol...-well-be-there-live/

Po ovome bi se novi Apple event trebao održati za 6 dana i biti će posvećen softveru, pretpostavlja se izbacvanje novog OSx-a, a nije isključeno da će doći i do upgradea hardvera. Živi bili pa vidjeli
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 22 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (465)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO