u potrazi za imac "24
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

u potrazi za imac "24


14.08.2008 | 20:23
Evo ga, nestalo je.
john_st- pa ti već imaš mac-a, valjda
14.08.2008 | 23:10
pa imam ali tvoj je bolji, veći i noviji hahaha
14.08.2008 | 23:22
Evo upravo pišem s Mac-a. Skida najnovije zakrpe i tako to...
Imam jedno pitanje, tj.dva
Kako ovdje radi copy-paste i kako će postavit DSL da mi prilikom paljenja dovoljno samo kliknut na safari. on je pokušao automatski se spojiti, ali nije mogao, pa sam ga spojio preko PPPoE.
Jeli zna tko tu šemu?
John_St-ne boj se i moj će ostariti i izaći če još veći...
15.08.2008 | 03:32
Copy je command-c (dakle, ne control-c, nego command-c), a paste je command-v.

Općenito, dosta toga što je na PC-u control-nešto, na macu je command-nešto (command-a je select all, command-s je save, itd.)

Da bi ti se DSL spajao automatski u router modu (pretpostavljam da si to mislio pitati), moraš se na DSL router zahaklati safarijem i onda mu naći u podešenjima gdje se unosi username i password za DSL vezu.
15.08.2008 | 03:54
BigMac je napisao:
John_St-ne boj se i moj će ostariti i izaći če još veći...


hihi
15.08.2008 | 13:10
a command tipka je ona s jabukom gore i djetelinom
15.08.2008 | 13:28
2 Mika: nove Alu tastature nemaju Jabuku i stvarno ne kuzim zasto su to maknuli

2 BigMac: Koji modem imas? U svakom slucaju stavi ga u router mode pa neces imati problema.
15.08.2008 | 19:06
Koristio sam alu tastaturu cijelo ljeto.. bit će da nisam obratio pažnju na to...
15.08.2008 | 20:45
Bit će da nisi.

Ja sam bijelu samo kratko vidio, a od početka se koristim aluminijskom i pomalo me zbunjivalo što su ovdje tu i tamo neki pisali o "jabučici-nešto", ali sam iz konteksta zaključio da je to command.
15.08.2008 | 23:14
MoschuS je napisao:


2 BigMac: Koji modem imas? U svakom slucaju stavi ga u router mode pa neces imati problema.

Kasda, kako se postavlja u ruter mode? Nisam to nikako radio, pa ako može malo pomoći
16.08.2008 | 11:13
Kasna navodno ne radi pouzdano u router modu, a mislim da ni MaxTV to ne voli ako je prebacis. Najlakse je kupiti poseban router, sad su vec po 200njak kuna.
16.08.2008 | 12:37
E, a sad ovo mene zanima glede jednog drugog slučaja - zar (odnosno kako?) možeš istovremeno spojiti 2 DSL čvorna uređaja (router, modem, štoveć) na istu DSL liniju?
16.08.2008 | 17:17
Evo uspio sam podesiti ruter.
18.08.2008 | 01:17
Nije da se ja nest kuzim u mrezne stvari i to ali evo samo da tu stoji i ovo pa da zna netko kome bude od koristi: dakle ako netko nezna namjestiti router mod (kao ja naprimjer) a zeli da se kom spoji cim se boota moze i jednostavno u /system preferences/PPPoE/PPPoE Options/ namjestiti √Connect Automatically when needed i unchecknuti defaultni Disconect if idle for XXX minutes.

Kad probudim maca ili palim iz shut downa on se uvjek upali sam i radi cijelo vrijeme bez problema.
Eto ako je nekom ovo razlog za namjestanje routa a nesto drugo i ovo je nacin.
BTW imam Kasda router i za sad me sluzi dobro (2,5 godine)

Evo i foto:

Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch
18.08.2008 | 17:23
2 ecvis: Mozes i tako kako si namjestio a mozes na netu potraziti i upute za stavljanje Kasde u router mod pa probaj, stvarno nije komplicirano i upute su na hrvatskom.
18.08.2008 | 19:31
Koje su prednosti rout moda ... da znam sto zapravo dobijem time
  • User
  • Posjetitelj
18.08.2008 | 19:51
- ne moras se rucno spajat na net nego te router automatski spoji kad god neki program zahtijeva pristup

- mozes bit online s vise racunala istovremeno

- vecina routera (sad mislim cak i svi) koje T-Com nudi imaju WLan tako da tvoj Mac ne treba zicu da bi bio na Internetu (ako ima Airport naravno, a vrlo vjerojatno ima)

To je ono sta ti je bitno, ima jos dodatnih prednosti... Medjutim ako imas Kasdu savjetovao bih da se ipak ne trudis nego od T-Coma uzmes neki posten router jer Kasda radi samo probleme. Ja sam se par puta s Kasdom mucio po par sati da je postavim kao router ali bez uspjeha, pa sam je ostavio kao bridge i spojio je na "pravi" router.

Probaj si onaj Thompsonov router narucit od T-Coma, mislim da je bolje rjesenje u svakom slucaju...
18.08.2008 | 21:47
hm, ovo sa spajanjem samostalno mi radi i ovak jer, sam tamo na ppoe options namjestio da se automatski spaja "when needed" ali imam i HP laptop koji sam probao spojiti na net prek istog kasde i namjestio sam pritom bio maca da sharea vezu ... i radilo je prvih dan dva. A onda iz meni nepoznatog razloga HP nemoze na net ako je iMac spojen i obrnuto. Pokusao sam ponovit setup na HP-u ali nece jer kaze da imam network vec namjesten, a neznam izbrisati tu vezu iz My network placesa tako da sam tu zaglavio.
Znaci li da bi mozda rijesenje bilo u tome da namjestim rout mod?
Ovaj kasda nije wireless ... tak da ta opcija nemoze.
  • User
  • Posjetitelj
19.08.2008 | 00:39
Prednost routing moda ti je takodjer da ti router sam dodjeljuje adrese racunalima na mrezi (DHCP) i kad ga podesis sve lijepo radi bez komplikacija poput ove sa share-anjem Macove veze... da ne govorim u slucaju ako ti dodje neki gost s laptopom npr. i oce se nabrzinu s njime spojit na net... s routerom ga mozes spojit uz nikakvu ili malu konfiguraciju dok uz tvoj trenutni setup moras podesavat manualnu IP adresu, gateway itd. a i prekopcavat kablove bezveze...

Recimo u tvom slucaju Mac ti se ne smije ni shut-downat ni otic u sleep ako zelis da ti PC ne izgubi vezu jer je Mac "posrednik", a kad bi imao routing mod na kasdi cijeli onda bi Kasda bila PC-ev izlaz na Net, a ne tvoj Mac

Mislim da kod T-Coma mozes ubost deal da ti wlan router daju za 100tinjak kn i ako mozes to ti je moja najtoplija preporuka

Kasda najvjerojatnije nikad nece proradit u routing modu i bolje ne gubit zivce s njom...
19.08.2008 | 02:59
e pa fala puno, takav mi je odgovor trebao ... provjeriti cu sta ima od opcija sa T-comom pa budem slozio routing mod ... i tu cu vas vjerujem takodjer zatrebati ... iako bi bilo lijepo da proradi onak iz prve ...
  • User
  • Posjetitelj
19.08.2008 | 11:28
Nema problema, ako di zapne tu smo

Router ces morat podesit ako/kad ga uzmes ali mislim da je u uputstvima vec sve lijepo i ukratko pojašnjeno tako da ne bi trebalo bit problema
19.08.2008 | 11:57
Najbolje provjeri sa T-Comom jer ako produzis pretplatu mozes dobiti novog Zyxela za 1kn (barem se je moglo prije cca mjesec dana)
19.08.2008 | 13:33
to s predplatom mi je problem jer se planiramo seliti u SVOJ stan u skoroj buducnosti (manjoj od godine dana) pa nemogu produzivati predplatu. osim ako se to moze nakak ponijeti sa sobom
Chekirati cu opcije;)
15.11.2008 | 17:47
evo došao je i taj dan, gospoda iz poglavarstva se sjetila mene i uplatila mi na račun finu svoticu. prvo što sam učinio je naravno zatražio ponude za iMac 24 tako da sam uskoro i ja u jabučnoj familiji. ono što me zanima su dva pitanja:

1) kako se računaju "generacije", tj. koje generacije je ovaj iMac 24 što se prodaje u nas?
2) gdje da naučim, ima li kojij sajt za ove male trikove što apple računala čine apple računalima i boljima i funkcionalnijima od windowsa. znači nešto ko tip of the week na apple sajtu, samo nemogu svaki put čekat 7 dana da naučim nešto novo

eeej nemogu ga dočekat, nadam se da me bude služio dobro i dugo....
16.11.2008 | 10:52
elektro je napisao:
2) gdje da naučim, ima li kojij sajt za ove male trikove što apple računala čine apple računalima i boljima i funkcionalnijima od windowsa. znači nešto ko tip of the week na apple sajtu, samo nemogu svaki put čekat 7 dana da naučim nešto novo


www.macosxhints.com !
  • lex
  • Korisnik
  • 5
16.11.2008 | 11:34
Macmost video podcast u iTunesim-a.
16.11.2008 | 21:02
iMac koji se kod nas prodaje je, naravno, zadnja generacija. Iako nekada strojev kasne u Hrvatsku, uvijek se prodaje aktualna serija.

Najbolji odabir je klasični 2.8 model jer se odmah isporučuje i ima odličan odnos cijena/dobiveno. Može se naručiti i "built to order" varijanta, ali se čeka cca 30 dana. Potrebno samo za one koji su veliki gameri - pa žele 8800 i 3.06 procesor....

Što se tiče savjeta i linkova, najbolje je da pregledaš rubriku "Mrežni linkovi" ovdje na Jabučnjaku. To su mjesta s kojih je najbolje početi...
17.11.2008 | 19:01
znam da se zadnja generacija prodaje ali me zanimalo koliko je alu iMacova izašlo prije ove serije.. tj, koji je ovaj stroj "redni broj" hardverske nadogradnje od strane apple-a otkad je alu iMacova?

e hvala na linku, jadan ja, koristim valjda samo ovaj forum od jabučnjaka


p.s. za prosječnog korisnika sa prosječno podataka koji želi imati prosječan backup sa time machine, možete li mi preporučiti kakvu veličinu eksternog harda? vidim da je ovaj wastern digital najpopularniji, mislio sam uzeti od 500MB, samo me zanima kolika je (realno) razlika između USB brzine i FW800? nisam imao prilike koristiti fw pa neznam..

hvala
17.11.2008 | 21:16
veeeelika
ovo je prijepis rezultata koje sam našao na webu za fw400(400Mbps) vs USB 2.0(480Mbps):
Read Test:
* 5000 files (300 MB total) FireWire was 33% faster than USB 2.0
* 160 files (650MB total) FireWire was 70% faster than USB 2.0
Write Test:
* 5000 files (300 MB total) FireWire was 16% faster than USB 2.0
* 160 files (650MB total) FireWire was 48% faster than USB 2.0


ovo je graf sa usb fw400 i fw800 pa ti prosudi
www.barefeats.com/usb2.html
17.11.2008 | 23:51
hvala, znači 200tinjak kuna više se isplati svake lipe, to mi je trebalo čuti..
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 38 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO