u potrazi za imac "24
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

u potrazi za imac "24


02.08.2008 | 14:17
Dobar dan. Evo došle i meni do grla ove windoze.Već duže vrijeme pratim ovu stranicu i vidim da se može dobit odgovor na svako pitanje.
Pitanje, kakva su vaša iskustva sa našom apple internet trgovinom, da li je tu sigurno kupovanje?
Ili ako imate bolji prijedlog gdje bi se u Splitu moga kupiti. Unaprijed hvala
I da ono najvažnije uzeo bih ovu noviju generaciju imac-a.
02.08.2008 | 15:21
Dakle, ako zanemarimo gotovo nepostojecu garanciju i racunanje nasih Apple distributera da je dolar 10 kuna, moje iskustvo s nabavkom iMaca 24 (bijeli) je odlicno.

Nakon par dana, po narudzbi je stigla kutija, i u njoj sve ono sto je placeno. O korisnickoj podrsci ti bas nebih mogao reci s obzirom da 2 godine koliko taj iMac koristim, jos nije bilo nikakvih problema.

Preporuku u vezi starijih i novijih generacija ti ne bih davao s obzirom da bas i nisam upucen, ali citao sam nekoliko clanaka o isplativosti i odnosu ulozenog i dobivenog, te su se gotovo svi slozili da je bolje uzet stariju generaciju i ustedit novce.
02.08.2008 | 15:37
A dobro, di si ti svog kupovao?
02.08.2008 | 16:20
Razlike u cijenama su minimalne, tako da odabereš onoga tko ti je najbliži. Nije loše i ako je trgovac na dobrom glasu kao stručan ako baš nešto pođe po krivu - ili ako si nov u Mac svijetu, pa da pomogne na početku.

Do nedavnog nemilog slučaja s Mac Galerijom, koji je čak završio na HRT-u, nije bilo slučajeva (barem koliko je meni poznato) da su kupci kod nas prevareni i ostali bez novca i bez računala. Sada, nakon toga, dobro je biti oprezan i u tom smislu.
03.08.2008 | 00:51
Ovako !
U Splitu koliko znam Apple drži "Lama", "De Polo","Merkator"i još poneki,pa i Hgspot,Vemil itd.Možda mi neki neće vjerovati ali sa "Powercom"-om imam pozitivno iskustvo,kad se sa njima direktno komunicira bez posrednika.Kako to nije mala investicija,prošeći po ovim naslovima ili kontaktiraj direktno "Powercom".Ja imam iMac 20" i imam dojam da mi je malo prevelik.Ako ne koristiš stroj profesionalno,ova veličina je čisto ok,i može mi svatko provjeriti sliku na ekranu.Dakle,ipak ima izbora samo treba znati i sretno.
04.08.2008 | 23:18
Hvala ljudi. Danas sam zvao apple internet trgovinu (na telefon),ali nitko se nije javljao (možda su spojili praznike). Inaće najviše bih volio kupiti kod njih. Sad, je li itko od vas ovdje kupovao u toj trgovini? Kakva su iskustva?
Inače neki dan sam gledao potrošački kod ti su spominjali dućan mac galeriju. Tako da moram biti 100% siguran. Opreza nikad dosta.
05.08.2008 | 15:18
Znam za hrpu pozitivnih iskustava sa M-Computersom, osobno sam tamo kupio svog bijelog iMaca i stvarno nemam prigovora.
www.m-computers.hr
05.08.2008 | 17:15
hvala MoschuS, upravo sam im poslao narudžbu. Samo htio bih staviti odmah još 2 GB rama. Koliko bi koštala optrilike ta nadogradnja?
05.08.2008 | 19:04
BigMac mogu ti iz iskustva reći da nisam imao problema s hr apple storeom. Naručio sam iMac-a 20" u petak te mi je stigao u ponedjeljak. To je onaj iMac za jednu generaciju stariji koji je koliko vidim još uvijek na akciji s +2 dodatna GB rama. Super me služi za ono što je namijenjen (standard multimedija stroj + par fora za mjuzu koje koristim). Što se sigurnosti tiče vjerujem, dakle ostavljanja podataka kreditne kartice i sl., vjerujem da ne bi trebalo biti problema budući plaćanje ide preko T-Com Pay Way koji sam malo proučio prije kupovine i vjerujem da je dosta siguran - nakon toga sam još jedanput koristio taj servis za online kupnju brodske karte Jadrolinije, isto nisam naišao na problem.

Frend je također kupovao macbook black kod m-computers te niti od njega nisam dobio nikakav prigovor na iste.

Eto, ako pomogne bit će mi drago...

Dobro došao
05.08.2008 | 19:08
2 bigmac: Ram si kupis sam poslije i ugradis za par minuta! Ne isplati se stavljati njihovu memoriju jer kosta bezobrazno puno a dobijes najnormalniji ram kakav kupis u bilo kojem ducanu.
06.08.2008 | 12:35
Hvala ljudi, na pomoći. Sad čekam odgovor od M-computers-a, a posla sam i ponudu apple-u, sad tko prvi odgovori, njegova sam nevista
07.08.2008 | 00:36
Evo dobio sam ponudu od m-computersa. Prodavač mi kaže da novac što prije uplatim jer ih malo dolazi, pa da sigurno dobijem
07.08.2008 | 17:22
Ne budi lud, prvo nek oni tebi donesu Mac pa onda dođeš po njega i daš im novac. Ja sam svog bivšeg Maca kupio u Filex-u u ZG i bilo je tako. Naručio sam, ostavio oko 100 kn kapare i došao za par dana po njega. www.filex.hr - ljudi su zaista ljubazni i stručni. A što se tiče Mac galerije da su mene prevarili ja bi našao lika i stavio mu bombu u usta. Toliko su se hvalili kad su otvarali da će to biti nešto specijalno. Lopovi. Zapamti, prvo roba-onda pare. Velik je to novac, a znaš kakva su vremena.
07.08.2008 | 17:23
Zaboravih, Filex je ipak trgovina i servis sa dugogodišnjom tradicijom specijaliziran za Apple računala.
07.08.2008 | 19:42
Sad je gotovo. Pomolio sam se Bogu i novac uplatio. iMac u utorak stiže u Zagreb. Kaže mi prodavač da je velika potražnja za njima, pa zato inzistiraju na uplati.
Šta je, tu je Slijedi par dana iščekivanja:blush:
07.08.2008 | 22:30
2 bigmac: Ma ne brini, Sasa iz M-a je izuzetno korektan i moze biti uzor velikoj vecini nasih firmi! A ovo da ti iz webshopa prvo donesu nesto pa da ti platis bi volio dozivjeti
07.08.2008 | 23:09
Hvala MoschuS, Saša mi je fer ponudu tako da lako sam lako donio odluku
14.08.2008 | 12:54
Ljudi, stigao je! Strah me je iti ga izvaditi iz kutije , hvata me lagana trema
14.08.2008 | 13:08
Cestitam! Samo polako, to je neponovljiv osjecaj! Imao sam hrpu strojeva ali otvaranje iMaca mogu usporediti jedino sa onim kad me je davne 82ge ispod bora docekao ZX Spectrum. Jedina razlika je sto sam onda stvarno i bio dijete a kod otvaranja iMaca sam se osjecao kao dijete.
14.08.2008 | 13:12
Buaaaa, ja nisam vec jako dugo nista otvarao!!!
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.08.2008 | 13:36
Kak nisi? A Laptopić?

Ja sam sinoć otvorio iomegu ultramax 500 sa fw800, a u ponedjeljak ću ako poštar bude dobar otvorit 4gb rama za macproa..

nego, bez obzira što preferiram plaćeni soft moram podijelit info sa vama, krekali su nakon dugo vremena vid Media Composer 3.0.1 za Leoparda..
14.08.2008 | 13:43
MoschuS je napisao:
Cestitam! Samo polako, to je neponovljiv osjecaj! Imao sam hrpu strojeva ali otvaranje iMaca mogu usporediti jedino sa onim kad me je davne 82ge ispod bora docekao ZX Spectrum. Jedina razlika je sto sam onda stvarno i bio dijete a kod otvaranja iMaca sam se osjecao kao dijete.

Nemam pojma šta je to?
Ja pamtim jedino comodore64 kad su se preko kazetofona učitavale igrice
14.08.2008 | 14:29
Jao sram te bilo!!! Pa koliko godina imas?
Nedavno su mene i dragu udeprimirale neke curkice cca 13-14 godina, secemo po Profil Megastoreu i gledamo cd/dvde kad jedna od njih trci sa gramofonskom plocom u rukama i vice "isuse, jel ovo ploca?" a ova druga odgovara "da, mislim da je to ploca". E pa hebiga
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.08.2008 | 14:34
MoschuS je napisao:
secemo po Profil Megastoreu i gledamo cd/dvde kad jedna od njih trci sa gramofonskom plocom u rukama i vice "isuse, jel ovo ploca?"


Jel bio Antenat - Karavana?

Meni stoji na zidu i sretan sam što su se dečki odlučili izdat dupljak uz koji dobiješ i CD za mlađe generacije. Još je k tome i prozirna ploča..
14.08.2008 | 14:46
2 Dijete: Ma ima dosta ploca, bas sam se ugodno iznenadio da ih neki jos uvijek stancaju
14.08.2008 | 15:08
MoschuS je napisao:
Jao sram te bilo!!! Pa koliko godina imas?
Nedavno su mene i dragu udeprimirale neke curkice cca 13-14 godina, secemo po Profil Megastoreu i gledamo cd/dvde kad jedna od njih trci sa gramofonskom plocom u rukama i vice "isuse, jel ovo ploca?" a ova druga odgovara "da, mislim da je to ploca". E pa hebiga

32- taman za komodore eru
14.08.2008 | 15:14
Pa tu smo onda negdje samo si onda ocigledno informaticki "zaostao", ja sam vec sa 6-7 lupao po gumenim tipkicama Spectruma
Nego, jesi raspakirao? Kakvi su utisci?
14.08.2008 | 18:06
Raspakirao sam. Utisci- samo imam jednu primjedbu. Ekran- u dnu desno je zamagljen Sad jel'to vlaga pa će proć ili je nešto ozbiljnije? Evo slike
14.08.2008 | 19:09
Ma ne brini - potpuno normalna stvar nakon skladištenja! U pravilu nestaje već za par sati rada. U nekim ekstremnijim slučajevima je trajalo dan-dva. U svakom slučaju, nismo imali niti jedan slučaj da vlaga između panela i stakla na kraju nije isparila.
14.08.2008 | 19:41
BigMac je napisao:
Raspakirao sam. Utisci- samo imam jednu primjedbu. Ekran- u dnu desno je zamagljen Sad jel'to vlaga pa će proć ili je nešto ozbiljnije?


ma to ti ništa ne valja, najbolje da ga daš meni
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 2 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Maxxy, Riba, Anonimci (721)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO