u potrazi za imac "24
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

u potrazi za imac "24


20.11.2008 | 11:51
evo jedno pitanje... molim vas, kakva su vam iskustva kupovine kod m-computersa?
čitao sam nedavno, svi su zadovoljni, a ja baš nisam, pa mi recite je li to utemeljeno i ko je ovdje lud?

na sajtu i u ponudi ljepo piše da oni ne izdaju ponudu ako stroj nemaju na lageru , i tako ja ljepo dobio ponudu i ko najveću glupan platio u kešu 12550 kn (ovaj utorak je to bilo). Nakon toga zovem Sašu Majstora da bi mi rekao da je taman jutros prodao zadnji primjerak (tu priču bi eventualno popušio moj najmlađi brat) i da u četvrtak (danas) dolazi nova pošiljka pa će mi javiti i da mi komp dolazi u ponedjeljak idući (24.11.)

sad mene zanima, je li to standardni način hrvatskog poslovanja ili sam ja samo nesretna iznimka?

dakle, jedna stavka kaže daponudu ne izdaju ako nemaju komp na lageru - ponudu su izdali.
druga stavka kaže da komp isporučuju dan nakon uplate - uplatio sam u utorak, komp dobivam najranije 6 dana nakon uplate (iako i u to ne vjerujem, i mislim da ću ga čekati još više)

ponavljam, tko je ovdje lud?!?
i imam li ja kao prevareni kupac pravo na nekakvu pravnu zadovoljštinu?
jer da mi je čovjek rekao "nemamo komp trenutno, dobit ćemo pošiljku u četvrtak" vjerojatno ne bih u njih kupio... još sam lijepo naglasio u mailu da mi točno kažu datum isporuke, na što je Saša opet potvrdio da je dan nakon uplate.

Sad - jesam li ovdje lud JA ili SAŠIN način poslovanja?

hvala.
20.11.2008 | 12:36
elektro je napisao:
evo jedno pitanje... molim vas, kakva su vam iskustva kupovine kod m-computersa?
čitao sam nedavno, svi su zadovoljni, a ja baš nisam, pa mi recite je li to utemeljeno i ko je ovdje lud?

na sajtu i u ponudi ljepo piše da oni ne izdaju ponudu ako stroj nemaju na lageru , i tako ja ljepo dobio ponudu i ko najveću glupan platio u kešu 12550 kn (ovaj utorak je to bilo). Nakon toga zovem Sašu Majstora da bi mi rekao da je taman jutros prodao zadnji primjerak (tu priču bi eventualno popušio moj najmlađi brat) i da u četvrtak (danas) dolazi nova pošiljka pa će mi javiti i da mi komp dolazi u ponedjeljak idući (24.11.)

sad mene zanima, je li to standardni način hrvatskog poslovanja ili sam ja samo nesretna iznimka?

dakle, jedna stavka kaže daponudu ne izdaju ako nemaju komp na lageru - ponudu su izdali.
druga stavka kaže da komp isporučuju dan nakon uplate - uplatio sam u utorak, komp dobivam najranije 6 dana nakon uplate (iako i u to ne vjerujem, i mislim da ću ga čekati još više)

ponavljam, tko je ovdje lud?!?
i imam li ja kao prevareni kupac pravo na nekakvu pravnu zadovoljštinu?
jer da mi je čovjek rekao "nemamo komp trenutno, dobit ćemo pošiljku u četvrtak" vjerojatno ne bih u njih kupio... još sam lijepo naglasio u mailu da mi točno kažu datum isporuke, na što je Saša opet potvrdio da je dan nakon uplate.

Sad - jesam li ovdje lud JA ili SAŠIN način poslovanja?

hvala.

Dogadja se
Moja iskustva su raznolika (ako sa Sasom tako i ostalima).
Mislim da je pravilo da strojevi u Hrvatsku dolaze cetvrtkom (ako su naruceni do utorka), a isporucuju petkom ili ponedjeljkom.
Eventualno da stisnes da ga dobijes u petak
Nadam se da ce te nezadovoljstvo proci jednom kad ga dobijes.
Pozdrav
Tomislav
20.11.2008 | 13:45
Moram priznati da je ovo prvo negativno iskustvo sa M-om za koje sam cuo ali moras uzeti u obzir da Sasa nema lagera i lako je moguce da su ga zeznuli u PowerComu. Takodjer cekanje od par dana kod nas stvarno nije nikakva rijetkost za Apple strojeve i ne razumijem cemu odmah taj negativan stav i price o prevari jer ako je netko poslovan i moze sluziti kao uzor vecini firmi onda su to Sasa i njegova firma ali naravno da se i njima moze dogoditi kiks. Zato malo strpljenja i sve ci biti OK
20.11.2008 | 17:41
ma sve ja to razumijem, i najmanji problem mi je čekati stroj par dana, pa čak i tjedana, budući da ga čekam već 5 godina
ali želim da mi se kaže točno kakvo je stanje stvari. znači... ako mi izda ponudu u kojoj piše, and I quote:

"17. studenoga 2008. 09:58
predmet Ponuda 8110210
17. 11. (prije 3 dana)

Odgovor


Imamo ih na lageru, isporuka dan nakon uplate, dostava besplatna."

onda zahtijevam da mi stroj dođe taj i taj dan, u taj i taj sat. i točka. to je normalno poslovanje.
zamisli da on meni da stroj a ja njemu kažem "platit ću ti.. za dva dana. možda i u ponedjeljak. javit ću ti kad platim"

kužite u čemu je problem? jednostavno, više bih cijenio da mi odmah kaže "stroj če doći za dva tjedna,sorry, ne može prije radi toga i toga."
a ne da kad ga nazovem, da se izmotava i govori kako je eto baš to jutro zadnji prodao i da čekam iduću pošiljku.

ako je on primjer dobrog poslovanja, onda mi je drago što nisam naručio u koga drugoga jadna nam zemlja s ovakvim poslovima hehe
20.11.2008 | 19:21
Moje je iskustvo STUBOKOM drugačije. Moj je iMac kupljen u M-computersu na isti način kako ti opisuješ: ponuda, plaćeno. Mislim da je bil u pitanju utorak kad sam ga platil i u petak sam ga podigel. Moja je bila odluka da ga sam skupim, jer bi dostava bila u vrijeme kad sam na poslu i nema nikog doma. Sve je bilo točno kako smo se dogovorili i nemam baš nikakvu primjedbu i svima toplo preporučam M-computers.
Složio bih se ovima prije i zinad mene da je vjerojatno razlog da su ga malo zafrknuli u Powercomu pa da se zato dogodilo ovo kašnjenje.
No, to je mala nezgoda, gdje je to od prijevare.. Za nju su bili zaduženi Macgaleriji, koliko je tam ljudi izvisilo za lovu?
Dakle, malo strpljenja. Shvaćam da si nervoziran jer si dal svoje teško zarađene nofce, a komp još nije doma, ali kad buš raspakiraval kutiju, prošlo te bu. Otpakiravanje Apple proizvoda je ipak poseban događaj....
20.11.2008 | 20:42
znam, zato i kažem.... ono, skupio lovu nakon toliko vremena, uplatio prema dogovoru i sad taj problem znaš kako ide ono, najteže je kad si najbliže cilju.
vidim da se svi hvatate za riječ "prevara" ali meni je namjera bila da u gornjem postu ne predstavlja tako okrutan pojam kao što je bio s macgalerijom, već samo malo nepodopštinu.
saša mi je mogao reći da je problem u powercomu, ne treba se on mene bojati ali sve shvaćam i to kašnjenje i autizam na relaciji jedna firma/druga firma, samo kažem - nije mi jasno da mi to nemože reći nego mora izmišljti svakojake jutarnje prodaje u maniri "nisam došao na kontrolni jer sam bio u zubara"

znači, u ponedjeljak stvarno mogu očekivati dostavu overseas expressa? nema onog produžavanja tipa doći će za tjedan dana, pa zoveš nakon 2 tjedna da ti kaže opet da će doći za tjedan dana? to mi je noćna mora
20.11.2008 | 21:06
Hah, ako dečki tvrde da će biti OK,jer s njim imaju iskustva,ja bih im vjerovao,ali Saši bih zamjerio na neposlovnosti , što te nije obavijestio on prvi a ne da ga ti nazoveš.Pa makar ga je i prodao ujutro,trebao te obavijestiti bilo čime mail,mob itd i vjerujem da ovaj topic ne bi bio ni pokrenut.Možda je ovo njemu prvi minus,ali bi se trebao truditi da se to više ne dogodi.Zato sada ne bih išao tvrdo nego pričekao.
Nadam se da će prilikom isporuke to nekako ispraviti u znak isprike.
20.11.2008 | 22:45
ja sam svoj build to order ibook čekao skoro 3 mjeseca nakon uplate.. pričaj mi o količini spaljenih neurona živciranjem.. tak da 6 dana je čisti.. med i mlijeko.. poz
21.11.2008 | 18:33
zar se build to order inače ne čeka duže od običnih?

evo saša mi na mail javio da su ga za*ebali oni iz powercoma, da mu dostava macova dolazi as we speak, i da bi trebao slati u ponedjeljak. još jedan dan čekanja više minimum.
ali bar je javio, što je pozitivno i dobro.
21.11.2008 | 19:44
ček, a što je to bilo sa mac galerijom? nisam baš u toku a čitam neke čudne komentare na njih? il samo ja nešto krivo sebi u glavi zamišljam
21.11.2008 | 20:09
@elektro !
Svugdje se po naruđbi čeka duže,jer se slažu komponente po želji,nego kad kupiš serijski.
A kad si sad dobio mail vidi se da ipak nije uobičajeno ponašanje bilo kad se prije nije javio.Niti ih proizvodi niti regulira distribuciju te je ovisan o drugima.Strpljen - spašen !
Sretno !
21.11.2008 | 20:24
elektro je napisao:
zar se build to order inače ne čeka duže od običnih?

Da, naravno jer se strojevi ne slazu kod nas (ne racunam recimo ram koji ti i nasi mogu utrpati). Mi smo u firmi cekali Pro masine nesto malo vise od 3 tjedna a ja sam mislio da ce to biti i duze, ne znam kako je za iMacove ali ovi nasi su dosli iz Irske.
21.11.2008 | 21:06
Načelno smatram kako je elektro u pravu, tj. kako je princip-princip. Ako oni tako rade i reklamiraju se da tako rade, onda tako trebaju i raditi ili snositi neke posljedice.

S druge strane, pragmatično, za par dana vjerojatno nema smisla praviti frku, ako se radi o par dana. Ako se pak radi o tri mjeseca kao što je nmrzlja spomenuo, u tom slučaju Zakon o zaštiti potrošača (NN 79/2007) kaže:

Glava V.
PLAĆANJE PREDUJMOM

Kamate na predujam

Članak 29.

(1) Ako trgovac zahtijeva ili izričito uvjetuje kupnju proizvoda ili pružanje usluge djelomičnim ili ukupnim jednokratnim ili obročnim predujmom i isporuči proizvod ili obavi uslugu nakon primitka predujma, dužan je potrošaču prigodom isporuke proizvoda ili pružene usluge obračunati i isplatiti kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od dana primljenog predujma do dana isporuke proizvoda, ako je rok isporuke proizvoda ili usluge dulji od jednog mjeseca.
(2) Odredba stavka 1. ovoga članka primjenjuje se i u slučaju kad trgovac ne može isporučiti ugovoreni proizvod ili obaviti uslugu.


Dakle, bez obzira da l' je njega za*ebo Powercom, cijena nafte na svjetskom tržištu, Talibani ili Sunčeve pjege, dužan je platiti kamatu na primljeni predujam.

Trgovce namještajem to baš i ne pogađa (s obzirom da rade s par tisuća posto marže), ali trgovce računalima sigurno da.

U elektrovom slučaju, međutim, više se radi o povredi drugog načela:

Glava II.
ZAVARAVAJUĆA POSLOVNA PRAKSA

Zavaravajuće radnje

Članak 110.

(1) Poslovna praksa smatra se zavaravajućom ako sadrži netočne informacije glede okolnosti navedenih u stavku 3. ovoga članka, zbog čega je neistinita ili na neki drugi način, uključujući cjelokupan dojam, zavarava ili je vjerojatno da će zavarati prosječnog potrošača, čime ga dovodi ili je vjerojatno da će ga dovesti da donese odluku koju inače ne bi donio.
(2) Poslovna praksa iz stavka 1. ovoga članka smatra se zavaravajućom unatoč tomu što je informacija glede jedne ili više okolnosti navedenih u stavku 3. ovoga članka točna, ako dovede ili je vjerojatno da će dovesti prosječnog potrošača da donese odluku o poslu koju inače ne bi donio.
(3) Okolnosti iz stavka 1. i 2. ovoga članka na koje se zavaravajuća poslovna praksa odnosi jesu:
– postojanje ili priroda proizvoda,
– osnovna obilježja proizvoda, kao što su njegova dostupnost, koristi, rizici, izvedba, sastav, pripaci, postojanje postprodajne pomoći potrošaču i sustava rješavanja pritužbi, metode i datum izrade ili nabave, dostava, podobnost za ostvarivanje svrhe, način korištenja, količina, specifikacija, zemljopisno ili tržišno podrijetlo, rezultati koji se očekuju od njegove uporabe ili rezultati i bitni pokazatelji testova ili provjera provedenih na proizvodu,
– opseg obveza trgovca, motivi trgovačke prakse te priroda postupka prodaje, bilo koja izjava ili simbol koji se odnosi na izravno ili neizravno sponzorstvo ili odobrenje trgovca ili proizvoda,
– cijena proizvoda ili način na koji je ona izračunata ili postojanje određene pogodnosti glede cijene,
– potreba servisiranja, rezervnih dijelova, zamjene ili popravka,
– priroda, obilježja i prava trgovca ili njegovog zastupnika, kao što su njegov identitet, imovina, kvalifikacije, status, odobrenja, članstvo u određenim udruženjima ili povezanost s nekim drugim subjektima, njegovo industrijsko, komercijalno ili intelektualno vlasništvo, nagrade i priznanja,
– prava potrošača, uključujući prava koja potrošač ima na temelju pravila o odgovornosti za materijalne nedostatke,
– rizici kojima potrošač može biti izložen.
(4) Poslovna praksa, se isto tako smatra zavaravajućom ako, u konkretnom slučaju uzimajući u obzir sva obilježja i okolnosti slučaja, prosječnog potrošača navede ili je vjerojatno da će ga navesti da donese odluku o poslu koju inače ne bi donio, a uključuje:
– bilo koji oblik stavljanja proizvoda na tržište, uključujući i komparativno oglašavanje koje dovodi do poistovjećivanja tog proizvoda s nekim drugim proizvodom, zaštićenim znakom, zaštićenim imenom ili drugim znakom raspoznavanja konkurenta na tržištu,
nepoštivanje obveza, od strane trgovca, koje proizlazi iz pravila postupanja trgovaca koja ga obvezuju, pod pretpostavkom da ta obveza ne predstavlja tek namjeru već je riječ o čvrstoj obvezi koju je moguće provjeriti te pod pretpostavkom da je trgovac u okviru poslovne prakse naznačio da je vezan tim pravilima postupanja.


Opet, ako su pretežita iskustva s ovim trgovcem zaista pozitivna, kako ljudi ovdje pišu, vjerojatno zaista čovjek nije kriv i vjerojatno su ga zaista za*ebali, i vjerojatno zaista nema smisla šiljiti ako se radi o par dana kašnjenja.

Ako je to sve tako, ja bi npr. tražio neki dodatni poklon kao zadovoljštinu. Neki gadget, torbu za laptop, tako nešto.

Ako pak ispadne da se ne radi o kašnjenju od par dana, lijepo tražiti svoj novac natrag, a ako odbije - prijava državnom inspektoratu, novine i tako dalje...
24.11.2008 | 14:22
toga sam se i bojao

M-Computers (Sasa Majstorovic) za mene
pokaži detalje 13:01 (prije 13 minuta)

Odgovor


Jos nam nije stiglo. Obecali su danas i sad cekam da stigne....



Zašto nikad je*eno nemam sreće?
24.11.2008 | 15:41
Ej, na dramatiziramo li malo previše? Nesreće imaju osobe koje su smrtno bolesne. Nesreće imaju osobe koje rade na prozorima:P Nesreće imaju osobe koje si nemogu priuštiti iMac...
Znam da si nestrpljiv, da nemreš dočekati, ali bit će... Strpljen spašen. Znam, znam, lako je meni sra...i dok ti čekaš komp, ali to su činjenice. Sekiro se, ne sekiro se, ne bu došel niš prije.
Hakuna matata...

Gledaj to s ljepše strane: bit će ti veće veselje kad stigne:laugh:
24.11.2008 | 15:55
a nemogu dočekat...
a sreće općenito nemam s kompovima, već sam pokopao jednu toshibu od 15k kuna, i ovaj laptp ne radi kako treba... zato i idem na mac, ustvari ponajviše radi OSa.. pa me moraš shvatit
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.11.2008 | 17:31
sam se nadam da ce ti dobro sluzit kad ti stigne, jer kak si krenuo, mogao bi prenijeti negativnu energiju i na jabučicu pa da te krene zaje*avat..



dakle, no sikiriki i laganini..
24.11.2008 | 19:18
dolazi u srijedu ima bit da je stvarno bio problem u powercomu i nijhivoj ležernosti tj. neisporučivanju ostalim firmama; uredno mi je javio prije dva sata da mu je stigla pošiljka i da šalje sutra pa je u mene prekosutra.
da nebi ispalo da sam neki nervozni freak, samo da zaključim - naime, živciralo me to što mi je obećano da 2 dana nakon isplate komp dolazi na kućnu adresu, a to nije ispunjeno.
iz razvoja situacije dalo se vidjeti da Saša i M-Computers tu nisu imali nikakve moći da poprave stanje, već je problem nastao u distribuciji njima.
Apsolutno je moguće da je stroj koji je po ponudi bio rezerviran za mene, prodan onog jutra kad sam ja uplatio novce, jer na sajtu m-comp lijepo piše da ponuda traje jedan dan, a ja sam platio drugi dan ujutro, i to ne preko imena na ponudi nego preko firme. (ali pošto živimo u takvoj zemlji gdje smo ove priče čuli tisuću puta - zat nisam povjerovao; sjetite se priče o dječaku koji je u selu poticao lažne uzbune o vuku).
Svakako u ovoj nedoumici i nagađanju tko je kriv, ispričavam se ako je nekome Saša pao u očima zbog mojih komentara.
Na kraju svega, ako se ispuni ovo da dolazi za dva dana, ispričavam se ako sam išta loše rekao protiv m-comp a svu krivnju prevaljujem na powercom (za koji sam isto čuo da zna bit "ležeran" i malčice neprofesionalan, ali nisam kupovao kod njih pa neznam)

Eto, nadam se upravo kako je Dijete kazalo da neću pranijeti negativnu energiju na stroj, jer tek onda bih se ubio
24.11.2008 | 20:49
Onda za zagrijavanje preporučam malo kraftwerka (Komputerwelt, recimo da se opustiš. Sve bude OK. Ne brini.
I sad kad si se smiril i priznal da si platil dan kasnije, onda se vidi da M-Computers solidno radi i da nisu krivi za niš, kaj ne?
Dakle, da podcrtamo da s M-computersom imamo samo pozitivna iskustva. Mislim da je to pošteno prema čovjeku koji radi vrlo pošteno i marljivo, kaj ne?
A tebi preporučam još jednom Kraftwerk, recimo live album koji je mrak (ako voliš i taj tip mjuze, tj. Krautrock;) ). Alternativa za lakše slušanje bi bili Art of Noise, recimo Petter gunn s Duanne Eddy:)

Čestitamo na prinovi koja samo što nije i javi se kad stigne. Savjet: slikaj kutiju kad stigne, i pomalo raspakiravaj: to je već početak unique Mac isustva za koje su picijaši zakinuti i nisu ni svjesni akj propuštaju:silly:
24.11.2008 | 22:51
Elektro, pliz, ako nije tajna, malo detaljnije - kako si uspio sahraniti Toshibu?

Moja Satellite Pro ima sad već skoro 3,5 godine, s prosječno 15 h dnevno rada, nagutala se prašine po gradilištima, padala je od kojekuda (čak i dok je radila), kiša je padala po njoj, tjerao sam je da radi na neoriginalni napajač s 20% većim naponom, gazilo se po njoj, sjedilo po njoj, čak sam jeo i parizer s nje. Ima pukotine na sve strane, škripi, ekran se klima, disk je 88% pun, CPU sopće i znoji se kad zavrtim AutoCAD2006, a ga uredno tjeram još i relacijsku bazu u pozadini...

Ali radi (da kucnem o drvo) besprijekorno. Jedini zahvat na njoj je bilo dodavanje RAM-a. Baterija još drži preko 3h. Ma, ukratko, koštala je 12 kKn bez PDV i isplatila se 10x do sad.
25.11.2008 | 02:11
Djuro genijalac je napisao:
Onda za zagrijavanje preporučam malo kraftwerka (Komputerwelt, recimo da se opustiš. Sve bude OK. Ne brini.
I sad kad si se smiril i priznal da si platil dan kasnije, onda se vidi da M-Computers solidno radi i da nisu krivi za niš, kaj ne?
Dakle, da podcrtamo da s M-computersom imamo samo pozitivna iskustva. Mislim da je to pošteno prema čovjeku koji radi vrlo pošteno i marljivo, kaj ne?
A tebi preporučam još jednom Kraftwerk, recimo live album koji je mrak (ako voliš i taj tip mjuze, tj. Krautrock;) ). Alternativa za lakše slušanje bi bili Art of Noise, recimo Petter gunn s Duanne Eddy:)

Čestitamo na prinovi koja samo što nije i javi se kad stigne. Savjet: slikaj kutiju kad stigne, i pomalo raspakiravaj: to je već početak unique Mac isustva za koje su picijaši zakinuti i nisu ni svjesni akj propuštaju:silly:


e ALI... ali meni na ponudi piše da ponuda traje 2 dana, tako da stvarno nisam pametan, iako im na sajtu piše da traje 1 dan... ma dobro, tu bi se još dalo vidjeti tko je kriv tko nije, ali drago mi je da je dobro ispalo. Večeras mi se Saša još jeednom ispričao što sam morao čekati.
A kraftwerk vrtim već odavna, mislio sam ovako umjesto toga malo Tangerine Dream, njih baš odavno nisam slušao

smayoo, model je m60 satellite..... odjednom se nije htio paliti, ne bi ga bog upalio nikako osim kad bi bi zagrijan, pa sam sumnjao na sve i svašta, dao ga u par serivsa i "prijatelja od prijatelja" da bi na kraju na nemoj xyz stranici na 50oj stranici google searcha našao da je problem u neka 4 velika kondenzatora na matičnoj koja s vremenom izgube na kapacitetu, pa ih se treba promijeniti i sve radi... a dok sam ja to otkrio, svašta mi je prčkano po laptopu, pa sam ga proslijedio bratu.
iako moram priznat to je bila dosta kvarljiva serija toshibe, neznam kolika je slučajnost ali isti model je imalo još troje ljudi sa godine na faxu - jednome crknuo hard disk, drugi ima problema s grafičkom a ova jedna djevojka je uz punjač izgubila stabilan rad pod OSom..... tako da stvarno neznam.. a vidit ćemo, dao sam bratu mehatroničaru da se igra s njim.
ništa nije izgubljeno, osim mojih 4000 kn na novi laptop jer sam morao na nečemu raditi dok sam čekao novce za iMac.... dakle, da su ovi vaši riječki poglavari bili ažurniji u plaćanju odmah bih kupio iMac, bez novog low-end HPa


eto
28.11.2008 | 01:10
došao jučer, tj. išao sam po njega jer su zeznuli dostavu pa poslali u vodice a ja u splitu.. no dobro aj.

šta da kažem, fasciniran sam pažnjom posvećenom svemu pa tako i samom pakiranju.... danas sam naišao na nekakav mini problemčić, odjednom nije mi htio otvoriti sadržaj stacksa u finderu ali ništa strašno odlogirao se i ponovo ulogirao i eto ga radi sve.
ostalo sve klasično, malo me muče ove slatke brige i pozitivni šok prelaska sa wina na mac, još malo istražujem sve pa i zašto ne radi Cut da mogu cutati sadržaj nekog foldera u folder poviše.. ali dobro, valjda se budem s vremenom naučio svim trikovima skinuo sam dvije tri e-knjige s neta za switchere, pa ću proučit malo.

šta da kažem, presretan sam i ne odvajam se od njega.
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.11.2008 | 02:46
krasno
28.11.2008 | 10:41
Bravo, jesi vidio da je sve OK?

Ali, priznaj, nije li raspakiravanje Appleovog proizvoda doista poseban osjećaj? Dođe ti da kutiju prigrliš k sebi kak je sve pažljivo ilijepo složeno...
A da ne pričam o tome da sve radi... On sam skuži ADSL modem, usput se prikvači na net i sve ostalo....
Nema drivera, doinstaliravanja i zaj....e, sve samo radi. Dobro je rekel jedan moj kompić zakaj IT-evci svi dižu microsoft u nebesa: da ga nema, ostali bez posla:P

Ajd sad, uživaj. Par savjeta: Perian ti treba obavzeno, tj, plugin za quicktime da ti se vrte aviji i slična sranja, preporučam i Mail iconizer da ti mail ne prikazuje sve slike i PDFove iz attacha....
Flip for mac ti treba ako misliš WMV filmove vrtit na quicktimeu i to bi za prvu silu bilo to...
Uživaj, zaslužio siB)
  • lex
  • Korisnik
  • 5
28.11.2008 | 11:36
Cut ti je na mac-u move, bio je i neki obravdan raxlog zašto baš nema cut-a na macu, uglavnom kada nešto drag&dropaš drži cmd tipku i pusti tamo gdje želiš premjestit.
28.11.2008 | 11:48
hvala na savjetima, već sam poskidao par programa koji olakšavaju život..... još ga nisam prištekao na net jer moram uzet wlan router.
a instalirao sam vlc player, adium, unrarx i tako to...

najveća fora mi je bilo vađenje apple remote-a, ono kad povučeš za komadić folije hehe....

e ma primjetio sam to za cut = move... da se move radi sa cmd+drag'n'drop.
ali mi nedostaje ono da stisnem ctrl+x, da ikonica problijedi, odem u neki deseti folder i pasteam..
28.11.2008 | 11:57
lex je napisao:
Cut ti je na mac-u move, bio je i neki obravdan raxlog zašto baš nema cut-a na macu, uglavnom kada nešto drag&dropaš drži cmd tipku i pusti tamo gdje želiš premjestit.


zar ne radi ono cmd (jabuka) + x = cut?...ili ja mislim na nesto sasvim deseto?
28.11.2008 | 15:47
trebalo bi raditi, postoji i u Editu ta funkcija, ali do sada mi je uvijek "nedostupna" odnosno izblijeđena; nemogu kliknuti.
28.11.2008 | 16:39
mozda je korumpiran taj fajl na kojem to pokusavas napraviti, ili je mozda zasticen.

probaj napraviti novog usera i preko njega pristupiti tom fajlu i probati istu stvar. jer mozda je do usera.

ili je mozda ostecen sistem, ali to se stvarno rijetko desava, najcesce je neka greska na useru.
28.11.2008 | 17:07
Ma joj kakve greske na sistemu i kreiranje novih usera? Nema cutanja fileova na OSXu!

BTW Elektro sad vidim da pricas nesto o folderima pa samo da te upozorim dok nije prekasno. Ako imas dva foldera koja se zovu isto i hoces kopirati jedan u drugi neces dobiti ono sto dobijes pod Win (napravi ti merge) nego ce ti prepisati jedan sa drugim pa pripazi
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 52 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO