Učiti, učiti i samo učiti
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Učiti, učiti i samo učiti


28.10.2009 | 15:18
Sve procitao i mislim da je vrlo zanimljivo. A sad da i ja koju "pametnu".
1. Religija
Vi svi pusionicari koji "tvrdite" da ne vjerujete u nista a klanjate se zagrizenoj jabuci!?
2. Znanost
Svi smo samo jadne tockice u svemiru jer mozda na neka pitanja znamo kako, ali definitivno ne znamo i zasto!
3. ECDL
Svi vi "lumeni" nekad ste bili i glupi i neobrazovani, kroz zivot i obrazovanje ste stjecali znanje i iskustvo.
To je vozacka dozvola kao i svaka druga "B" kategorija, jer takvih "auta" ima najvise. OSX je kao space shuttle, koliko od vas ima za space shuttle dozvolu? U stavri koliko od vas ima dozvolu za tramvaj ("F" kategorija).
Dalje, zasto uopce i imate "B" kategoriju kad i bez nje znate voziti auto.
INACE SMAYOO JE POTPUNO U PRAVU I PODRZAVAM GA 100% (mada nisam vjernik, a vjerujem u Boga)
28.10.2009 | 15:46
Evo javio se smayin privatni campo :>
28.10.2009 | 16:20
Nije lijepo izrugivati se manje sretnima, manje spretnima i opcenito drugacijima od nas amih. Razlicita razmisljanja, a i diskusije su vrlo korisna stvar.
28.10.2009 | 16:33
Ma jel ti to sebe doživljavaš u množini?
BTW upravo si ispao dobrohotni-svisoka licemjer... Da pobliže objasnim ?
28.10.2009 | 17:12
zabac je napisao:
Sve procitao i mislim da je vrlo zanimljivo. A sad da i ja koju "pametnu".
1. Religija
Vi svi pusionicari koji "tvrdite" da ne vjerujete u nista a klanjate se zagrizenoj jabuci!?

Zašto misliš da je netko "pušioničar" ako ne vjeruje, kako ti kažeš "u ništa", mislio si naravno u Boga, ne? I zašto misliš da se bilo tko ovdje "klanja" jabuci? Ako smayoo bude imao volje i želje, bilo bi lijepo da na njegov način ispravi niz nelogičnosti koje si iznio već u prvoj tvrdnji. Ja nemam ni volje, ni želje.

2. Znanost
Svi smo samo jadne tockice u svemiru jer mozda na neka pitanja znamo kako, ali definitivno ne znamo i zasto!

Eureka!

3. ECDL
Svi vi "lumeni" nekad ste bili i glupi i neobrazovani, kroz zivot i obrazovanje ste stjecali znanje i iskustvo.
To je vozacka dozvola kao i svaka druga "B" kategorija...

Gle, mene nije nitko tjerao da položim ni B, ni C, ni za tramvaj, ni za trajekt kategoriju. To je bio moj izbor. A ovdje mi se nameće ECDL kao nešto što MORAM položiti da bi mogao dalje raditi. Razloge protiv ECDL-a sam naveo i neću ih ponavljati. Danas sam zvao ured ECDL-a u Zg, i moram priznati da sam bio ugodno iznenađen. Naime, i Mac korisnici mogu polagati taj tečaj i to na Mac platformi sa Apple programima. Rekli su mi da sam ja prva osoba u Hrvatskoj koja je postavila takvo pitanje, ali problem je da se ECDL za Mac-a mora prevesti na hrvatski i moraju se obučiti predavači za Mac OSX i Apple app. Nakon ovako ljubaznog i ugodnog razgovora sa predstavnikom ECDL-a, odlučio sam ipak položiti tečaj i ne dizati prašinu oko toga.
Vidiš zabac, lijepa riječ otvara sva vrata...
28.10.2009 | 17:18
Radim u firmi i ECDL je obavezan. Zar sam zato jednina. Ne idem u crkvu ali vjerujem u Boga, valjda sam i zbog toga jednina.
I ne, nisam licemjer, nego sam tolerantan.
Da, ovo stvarno nema smisla. Otislo je ukrivo.
28.10.2009 | 17:19
28.10.2009 | 17:32
zabac je napisao:
Zar sam zato jednina.

iza upitne rečenice ide upitnik. ovako: ?
28.10.2009 | 18:20
@hal9000 nije bilo pitanje vec konstatacija. Nikoga ja nisam nista pitao.
@macak
1. krivo sam se odrazio, pusionicari su oni koji su iskljucivi (ili ograniceni - kako vam drago)
2. valjda se slazemo
3. izbor radnog mjesta je takodjer tvoj izbor, daj otkaz (niko te na silu ne drzi) i zaposli se gdje ne treba ECDL
28.10.2009 | 18:40
Ma sjebao si se samo tako. Lako se sada pravdati.
28.10.2009 | 19:19
zabac je napisao:
@macak
1. krivo sam se odrazio, pusionicari su oni koji su iskljucivi (ili ograniceni - kako vam drago)

Znači, ja sam ograničen jer ne vjerujem u Boga, a volim Mac-a? Daj molim te, kad se sljedeći put budeš "odražavao", učini to kak spada.

3. izbor radnog mjesta je takodjer tvoj izbor, daj otkaz (niko te na silu ne drzi) i zaposli se gdje ne treba ECDL

Znači, nakon 20 godina rada ja bi trebao dati otkaz jer mi se ne sviđaju windowsi?!? WTF?!? Prije nego što si napisao ovako radikalnu sugestiju, trebao si barem pročitati moj zadnji post do kraja.
28.10.2009 | 19:40
Moram priznati.. nije mi to to. Rasprava je poprimila suviše ozbiljnu konotaciju. Campo uključi se !!
28.10.2009 | 19:55
Ti kao da si novinar? I polagao si ECDL jer si se bojao za posao, a zivo mi se fucka za vindoze. Kaj su ti medalju dali za 20 godina vjernosti?
I procitao sam zadnji post i zakljucio da si se pokorio (uz malo ritanja).
28.10.2009 | 20:08
Ma sitnoumne spodobe odjebite u troskocima! Vjerujem da mamutima ideje teško prolaze kroz salo, ali sumnjam da ste svi toliko ogrezli u istome da vam bar poneke ideje ne bude sumnju.

Odmah rukom.

Mačak, ti si moj heroj.
28.10.2009 | 21:05
zabac je napisao:
Ti kao da si novinar?

Jel sramota biti novinar?

Kaj su ti medalju dali za 20 godina vjernosti?

As a matter of fact, da, i to uz duboko poštovanje, za postignute rezultate u radu sa učenicima, za nekoliko objavljenih didaktičkih priručnika za glazbene škole, dali su mi medalju jer sam u kolektivu poznat kao osoba koja voli pomagati svima i u svakoj situaciji, poznat sam kao osoba koja smiruje strasti i nije mi teško, kao učitelju, ponavljati gradivo dok god ga učenici ne prihvate. Dozvoli mi s toga, da te na trenutak prihvatim kao učenika, pa ću ti još jednom ponoviti moj stav prema windowsima i ECDL-u.

Dakle, ne volim windowse jer, kako je iMo na temi Mac Culture napisao, "Mac me nikad nije "izdao" u pola posla. PC jest. Više puta. To se ne zaboravlja. To se ne može oprostiti." Jednostavno imam averziju prema windowsima, i priznao sam nekoliko puta, da sam po tom pitanju "bolestan". Netko ima averziju prema afričkom crvenom cvijetu, a ja prema windowsima.
O ECDL-u sam imao krivo mišljenje, jer sam mislio da "propagiraju" samo windowse, ali nakon ugodnog razgovora sa njihovim predstavnikom skužio sam da nije tako, tj. da su otvoreni i za Mac platformu, ali zbog tehničkih mogućnosti i malog broja zainteresiranih nisu u mogućnosti to realizirati, pa sam u znak dobre volje odlučio ipak polagati ECDL na windowsima.
28.10.2009 | 21:09
Da ne zaboravim...



.. and no religion too...
28.10.2009 | 21:10
Krasna pjesma btw.
28.10.2009 | 21:18
Breed, hvala za ono "heroj". To mi je zadnji put žena rekla nakon...
28.10.2009 | 21:37
... pregledavanja udžbenika iz povijesti?
Pardon, Vivaldijeve Zime na usnoj harmonici? (da budem on topic)
28.10.2009 | 21:46
da, da, ima povijest neke veze s time
28.10.2009 | 21:48
još ćemo i na pivi završiti
28.10.2009 | 22:06
Apsolutno, bolje na pivi, nego na stupu srama. BTW, di smo sa iParty-em?
28.10.2009 | 22:25
Ne znam, sto kaze anketa?
28.10.2009 | 22:33
Vjerojatno svi "žele pomoći"...
28.10.2009 | 22:42
Oprosti mi, macak, ali meni se čini da svi tu nekog pribijate na stup srama. Ali dobro. Stvarno bi bilo lijepo da se nađemo na iPartyju pa razgovor uživo u opuštenoj atmosferi možda mogao više nalikovati civiliziranom dijalogu...

Kad kreneš na ECDL, vidjet ćeš iz prve ruke da nije ni izbliza ono što ste ovdje isfabricirali na temelju jednog primjera. Moje je mišljenje da je barem donekle koristan svakom tko nije supernapredan i superiskusan korisnik uredskih alata, i to bez obzira da li se inače služi MS Officeom, Open Officeom, iWorksom ili čime god.

Kako jedan moj mladi kolega (i moj bivši student) voli reći: pametan i od budale nešto može naučiti. Ti kao pedagog jamačno možeš to shvatiti.

smayoo je napisao:
Ne vidim razloga da dalje nastavim, ovo je izgubilo svaki smisao.


28.10.2009 | 22:53
Ispravnije je:

"Ne vidim razloga da dalje nastavim, ovo je izgubilo svaki smisao."

Hvala ti, zaista smo svi do sada to naučili napamet.
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.10.2009 | 23:02
iParty..

moj skromni prilog može biti boca orahovca i boca neke trave..

boca trave, ne vrećica..
28.10.2009 | 23:03
smayoo je napisao:
Oprosti mi, macak, ali meni se čini da svi tu nekog pribijate na stup srama. Ali dobro. Stvarno bi bilo lijepo da se nađemo na iPartyju pa razgovor uživo u opuštenoj atmosferi možda mogao više nalikovati civiliziranom dijalogu...

Vidiš, meni se učinilo da se mene pokušalo pribijati na stup srama (i još neke). Ali ideja o razgovoru uživo me zbilja jako privlači i veseli. Htio bi konačno upoznati uživo sve legende ovog foruma, za koji mislim, usprkos svemu, da je na zavidnoj kulturnoj i znanstvenoj razini.

Kad kreneš na ECDL, vidjet ćeš iz prve ruke da nije ni izbliza ono što ste ovdje isfabricirali na temelju jednog primjera.

PLIZAJDEDOSTAVIŠEOTOMECDLU


Kako jedan moj mladi kolega (i moj bivši student) voli reći: pametan i od budale nešto može naučiti. Ti kao pedagog jamačno možeš to shvatiti.

Mogu. I kao pametan, i kao budala
28.10.2009 | 23:08
"Ne vidim razloga da dalje nastavim, ovo je izgubilo svaki smisao."

U širem kontekstu, ovo me malo podsjeća na teoriju determinističkog kaosa.
28.10.2009 | 23:10
Moj doprinos bila bi medica.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 18 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, JOHN, m@xym, Maxxy, Riba, smayoo, Anonimci (495)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO