apple
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

apple


03.02.2009 | 14:50
Ja sam zadrti pcjas i trazim odgovor na jedno pitanje . Posto su windowsi najkoristeniji, najrasprostranjeniji i najkompatibilniji operativni sistem zasto u nijednom filmu nema pc-ja samo macbookovi , imacovi, ipodovi, itelefoni, a sad je pocelo i u domacim sve ce biti dobro sve sami apple. Molim vas odgovor na to pitanje? Mac je privlacan ali je Gay i raden je od najnekvalitetnijih materijala barem ja tako mislim. Razuvjerite me.
03.02.2009 | 15:11
microsoft fan je napisao:
Razuvjerite me.


Nećemo, ti lipo uživaj na PC-u i budi sretan
03.02.2009 | 15:21
Stari ocemu mi uopce pricamo apple-ov os je najpouzdaniji operativni sistem koji trenutno postoji uz linuxe koji nisu ni upola dobri ni kompatibilni kao on. Druga stvar je da macovi uopce nemaju viruse i poteskoce kao sto je to slucaj sa windowsima. Nego kako je tebi lithic lijepo rekao zagrli ti svoj pc i uzivajte. Ako tolko volis windowsw i pc odi na pc forum i soli drugima pamet.

PS. Ovo o nekvalitetnim materijalima nebi komentirao
03.02.2009 | 15:25
ma vi se jednostavn nemozete pomiriti sa cinjenicom da je pc boli, a vi ste oni koji na ovom ... forumu velicate mac i solite pamet drugima da se bolje switchat. E da razuvjerite me sami sebe pokapate recite u cem je mac bolji kad koriste nekvalitetne materijele i os ( po cemu je vas os bolji od viste) kakvi linksi sta je to? Zasto je mac u svim filmovima???
03.02.2009 | 15:30
mrzim i to velicanje ipoda po cem je on boli od bilo kojeg drugog mp3/mp4 playera osim sto je zgodan (citaj gay)
pogotovo onaj shuflle kosta ko neki mp3/4 sa ekranom u boji koji moze gledat slike video? obrazlozite
03.02.2009 | 15:30
microsoft fan je napisao:
Zasto je mac u svim filmovima???


Mac je u svim filmovima zato što, za razliku od sive PC kante, lipo izgleda - al prijatelju došao si na Mac forum i pitaš se zato ovdi svi hvale Mac - zanimljivo pitanje. Lipo duboko uzdahni, prebroji do 10, i odi na Vistu i uživaj u bezgraničnoj sreći koju ti pruža. E da i molim te uključi firewall i antivirus - nikad ne znaš tko vreba iza kantuna.
03.02.2009 | 15:32
a mozda i zato sto autori filma koriste macove da montiraju taj isti film
03.02.2009 | 15:33
osim toga pogledaj cijene pc brand racunala, npr. sony vaio laptopi
03.02.2009 | 15:41
Odgovor na to pitanje ćeš dobiti jedino onda kada budeš jedno vrijeme koristio apple.
Ako se sam ne uvjeriš onda te neće niti bilo tko drugi.
03.02.2009 | 15:49
DON'T - FEED - THE - TROLLS !!!
03.02.2009 | 15:50
Breed je napisao:
DON'T - FEED - THE - TROLLS !!!


My point exactly
03.02.2009 | 15:56
Najveci problem je u tvojem prvom postu u tvoje prve tri rijechi, dalje nema komentara, citiram: "Ja sam zadrti"
03.02.2009 | 15:56
jos mi nitko nije dao nikakav posten odgovor nego tu bacate neke glupe komentare mogo sam i mislit LoL
03.02.2009 | 15:56
ko mi je skinuo karmu?
03.02.2009 | 15:58
Daj ohladi koji je tvoj problem ,kaj nemas drugog posla nego gluposti tu pisat, saberi se dijetinjast si ( sorry dijete )
  • Dijete
  • Posjetitelj
03.02.2009 | 16:07
mali od palube je napisao:
Daj ohladi koji je tvoj problem ,kaj nemas drugog posla nego gluposti tu pisat, saberi se dijetinjast si ( sorry dijete )


Ma ništa, ništa..

Naslov teme me vuče i podsjeća na pokojnog dedu koji je bio jedan od najboljih.. kad bi ga pital kak mu se svidja neka klopa, specijalitet, rekao bi:"Za drek je dobro.."

I u pravu je.. ionak bu sve kruto kaj progutamo ošlo ugovno..

Po tome i jabuka će kad tad biti govno.. jabuka koju pojedemo, naravno..

Apple kao takav eventualno može propasti u osrednjost..

Trenutno, IMO nudi najbolje za odnos novac/kvaliteta i zato ga koristim.. Možda se i vratim jednom na Microsoft teren, ako izbace kvalitetan proizvod koji funkcionira u polju koje mi je potrebno, ali prije će takav proizvod izbaciti nezavisna scena sa nekim opakim GUIem povrh unixoidnog mladjeg brata.. Tad ću si slagat složence.. nisam pametan da bih predvidio što će se dogoditi u budućnosti, ali sam dovoljno pametan da koristim ono što MENI odgovara..

Boli me penis za desničare ove i one vrste.. ja sam osoba bez zastavica i ostalih navijackih rekvizita pa samo plovim na brodu za koji mislim da je najsigurniji..

tako da... za sada Jabučica..


Al da se vratim na pitanje koje je postavljeno.. Ne bih se slozio za zastupljenost macova i nezastupljenost PCa.. Ima ih podjednako.. ali u posljednje vrijeme, jebi ga, marketing radi i ljudi vole lijepe stvari u svoji filmovima pa tako producent kaze, daj mi molim te u onu scenu di odvjetnik ševi pomoćnicu na stol postavi onaj lijepi bijeli u sve u jedan kompjuter.. makni vaj ogroman crt ekran sa stola jer nema mjesta da se mala primi..

Dakle, producenti, marketinški stručnjaci odredjuju što će u kojoj seriji/filmu biti.. i lakše im je reklamirat prozivot koji je prepoznatljiv nego neki bezlicni složenac pod stolom - Dakle, Apple ima prepoznatljive kompove koje čak i zadrti pisijaši primjećuju i broje
03.02.2009 | 16:46
Da li si ti zaista Martin Merlin?
04.02.2009 | 16:14
Dijete je napisao:
Boli me penis za desničare ove i one vrste.. ja sam osoba bez zastavica i ostalih navijackih rekvizita pa samo plovim na brodu za koji mislim da je najsigurniji..

Brod zvan PC je potonuo, a ja kao los kapetan, odlucio sam prezivjeti i ukrcat se na novu jahtu: MacBook.

S njom plovim sigurno, daleko od hridi i morskih (internetskih) nemani, a jos i k tome u svaku luku u koju uplovim, ljudi me ljubomorno gledaju:"Vidi koju pilu ova mali ima..."

Sminker? Mozda, ako je to cijena koju moram platiti da bih uzivao u OS:X, neka. Nije mi zao...

A jednog dana kada cu bit (ako cu ikad bit) pokojni i kada ce snimati film o meni, molio bih producenta da naglasi da sam bio sretan korisnik Jabuke i da sam zbog nje dozivio 125. godinu. Jerbo s Windowsima bih patio od stresa i povisenog tlaka...
04.02.2009 | 16:22
microsoft fan je napisao:
Ja sam zadrti pcjas i trazim odgovor na jedno pitanje . Posto su windowsi najkoristeniji, najrasprostranjeniji i najkompatibilniji operativni sistem zasto u nijednom filmu nema pc-ja samo macbookovi , imacovi, ipodovi, itelefoni, a sad je pocelo i u domacim sve ce biti dobro sve sami apple. Molim vas odgovor na to pitanje? Mac je privlacan ali je Gay i raden je od najnekvalitetnijih materijala barem ja tako mislim. Razuvjerite me.



koji kralj....
04.02.2009 | 16:42
Napokon neki odgovori hvala bogu ali cu ipak ja sa windowsima nastavit nije me ni frend uspio nagovorit da se switcham(ima ovaj novi imac). to je sve vizualno lijepo ali ne i funkcionalno
04.02.2009 | 17:25
Evo čovjek dobro zbori, nije to funkcionalno - samo površinska šminka bez esencije, a i materijali su najnekvalitetniji kako bi Apple maksimirao profit. Lijepo je možda iz daljine, ali čim primiš u ruku sve puca (i onda ih korisnici tuže jer im se sve raspada ha-ha!) I još kada je već "lijepo", da ja barem lijepo na muški način, kao npr. Volga ili Lada Niva, a ne sve ovako gay kao što kaže - samo nedostaje da isporučuju Barbie u roza haljnici uz Mac Pro koliko je feminiziran. A tek OS kako izgleda, dođe da ti bljuješ... sve nekakve sladunjave ikonice, furaju se ne nekakvu "dizajnersku spiku", a kada na nešto klikneš nemaš niti opcije da podesiš sve kako pravi muškarac želi. No, pravi kriterij koji razotkriva prevaru su cijene - Apple je toliko skuplji od konkurencije u istoj klasi da moraš biti zadnji snob da ga kupiš, njega uglavnom kupuju šminkeri koji kupuju i brandirane krpice i skijaju u Šladmingu. Ljudi koji to koriste nemaju pojma o računalima i najveći im je domet poslati mail s attachmentom, a oni napredni čak slože debilni "photo-book" u onom iDebil softveru - koji je BTW isto totalno gay. A kvaliteta? Joj, dajte... ionako danas sve rade tri tvornice, sve je isto, kinesko smeće ovako ili onako, koliko vidim ovdje svi imaju probleme i stalno nekome nešto crkne - sigurno i u postotoku daleko više nego kada pravi stručnjak složi moćnu PC konfiguraciju, a na PC-iju barem možeš birati komponente, a ne da si osuđen na zastarjelo smeće. Šećer na kraju, odlična Vista sada će postati još bolja. OK, bilo je malo problema, ali to je sve prenapuhano, mediji su tražili linč, a ljubomorni su na Gatesa jer je bogat. Sada kada dođe Sedmica, onaj smiješni Snow Leopard (za koji sam Apple kaže da nema novih opcija!) se može sakriti.

Hoće netko kupiti moje Macove, iPode, iPhone i ostalo smeće, prelazim na Windows 7 beta!
04.02.2009 | 18:30
mogo bi ja pa ih poklonim netjaku
klincim je svejedno, glavno da je šareno
04.02.2009 | 19:14
Loll! Koji lik! Sto je najgore sigurno misli kako nas je sad shebao
04.02.2009 | 19:36
MoschuS je napisao:
Loll! Koji lik! Sto je najgore sigurno misli kako nas je sad shebao


Pa i je cim ste reagirali na njegove poruke.
04.02.2009 | 19:36
loolcina sareno je i budali drago. Ajmo napravit neku sa pc fanom mi njemu maove on nama pc srasnoooo
04.02.2009 | 20:00
microsoft fan je napisao:
to je sve vizualno lijepo ali ne i funkcionalno


Aj mi to molim te pojasni?Sta je to toliko funkcionalno na Windowsima? Osim antivirusnog programa
04.02.2009 | 20:04
veki
04.02.2009 | 20:13
Sto je to funkcionalno: pa recimo svi programi i igre moj frend imam imac i nemoze pokrenut ni jednu igru, programi za design i reprodukciju i video design, dc ++bez kojeg nemogu zamislit komp. Zabunio sam se kad je rijec o igricama moze ih par pokrenut mahhh vama macovcima objesnjavat (nije to nista lose)
04.02.2009 | 20:40
hahaah pa najbolji dizajnerski programi su na macovima a, i filmovi se montiraju u pixaovom i mnogim drugim studijima na apple kompjuterima lolcina
04.02.2009 | 20:47
Zanimljiva tema...

Video design? To je za mene nesto novo

Ahh koliko zaostaju Mac korisnici kada dizajniraju u Photoshopu ili Ilustratoru (koji su, btw, prvo i napravljeni za Mac pa onda dosli na PC, ali si ti vjerojatno previse mlad da bi to znao) a PC useri vec naveliko dizajniraju u videu, dok smo mi osudjeni na dizajn baziran na staticnim fotkama

Vjerojatno ne znas ni za Final Cut (upisi Svi Mrze Chrisa u Google pa vidi u cemu je to sve radjeno), jer imas Windows Movie Maker koji je za tvoje "dizajniranje" videa vise nego dovoljan.

I jos nesto, postoji DC++ klijent i za Mac, tako da ti svi pomenuti argumenti padaju u vodu.

Jedini pravi razlog zbog kojeg ti blatis po Macu je taj da nemas 2K eura da ga kupis a svi znamo da slinis za njim jer ne bi bio ovdje i pricao gluposti.

Vecina ljudi ovdje se bavi nekim pametnim i kvalitetnim stvarima u zivotu i vjerujem da nemaju volje ni vremena tebe ubjedjivati u nesto sto ne mozes shvatiti. Ili vec znas...

Mozda zato i mogu sebi priustiti precijenjeno, pedersko racunalo koje eto vole svi producenti na svijetu.

Nisi znao da Apple ima ogranak kojim vrbuje sve film makere da koriste iskljucivo Apple racunala u scenama? I to samo zato da bi citav svijet mislio da su ta racunala cool, a u stvari su radjeni od recikliranih materijala, i opet se mogu reciklirati. Sramota!

Kupi sebi no name u HG Spotu za 2500kn, sastavljen od kvalitetnih materijala i uzivaj u najnovijim igrama a nas pusti da zivimo u zabludi.

No hard feelings
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 4 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Krehacro, Riba, Vanjuška, Anonimci (555)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO