kafanska laprdanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kafanska laprdanja


04.02.2024 | 00:43
Po meni jako zanimljiv intervju. Priča se o mnogim stvarima, najviše oko ekonomije, civilizacije a i druge teme nisu zaobiđene. Možda je dugačak, ali kad sam ga počeo gledati odgledao sam ga do kraja...ako netko ima vremena, mislim da nije za baciti.

04.02.2024 | 01:57
e mnogo je zanimljiv lik, vredi pogledati/poslusati njegove price, trazite na YT nesto kao - filozof sa wall street-a - ili slicno, stavicu ovde neki link kasnije ako vas zanima.
19.02.2024 | 17:27
Ne znam kud da ovo zakvačim, pa ajde da probamo tu....

x.com/adasvoja/status/1759536238271307917?s=20
19.02.2024 | 20:47
20.02.2024 | 01:08
Bože čuvaj HDZ i Mamića
20.02.2024 | 09:38
Ekipa pozdrav svima najlakse mi je pitat ovdje jer i nije za drugo neg za laprdanje. Radi se o facebook i marketplace. Ili sam glup ko sto mislim da jesam ili je nesta drugo u pitanju ali nemogu vise nista na marketpacu mjenjat tj nemogu nac gdje se brisu oglasi koje sam postavio i svaki puta kad pokrenem marketplace moram ukucavat ptt br. Da mi prikaze domace oglase. Sad kad upalim marketplace pokaze mi oglase iz francuske.
10.03.2024 | 00:52
Evo za smayoo prvenstveno, a i za druge pogledajte tko je srušio jugu, zapad ili istok iz riječi očevica koji je tad razgovarao s ministrom vanjskih poslova USA kad je došao u Beograd.

19.03.2024 | 02:03
Što je visoki datum, pa nema nikoga u kafani...dođite, ja plaćam rundu Prvenstveno mi je žao da se i dalje plasiraju neistine oko raspada juge i da se za to krivi zapad. Pa taj zapad je stvorio prvu i drugu jugu, kako bi to bilo njima u interesu da se ona raspadne ? Ovaj zadnji raspad za koji neki neuki krive USA, je van svake pameti. Pa upravo je USA gledala na jugu, kao kopiju svoje federalne države. Ni vrag da se nekto boji činjenica
19.03.2024 | 02:05
Obavezno pogledajte, ako ne želite sve, onda bar prvih pet minuta. Vrhunska novinarka Olja Bečković u svom jedinstvenom slilu, vodi još jedan utisak nedelje.

19.03.2024 | 07:01
cariblanco kaže:
Što je visoki datum, pa nema nikoga u kafani...dođite, ja plaćam rundu Prvenstveno mi je žao da se i dalje plasiraju neistine oko raspada juge i da se za to krivi zapad. Pa taj zapad je stvorio prvu i drugu jugu, kako bi to bilo njima u interesu da se ona raspadne ? Ovaj zadnji raspad za koji neki neuki krive USA, je van svake pameti. Pa upravo je USA gledala na jugu, kao kopiju svoje federalne države. Ni vrag da se nekto boji činjenica


"CIA snajka, CIA... ceo svet su upropastili..."
slazem se s ovim sto je Cariblanko napisao. nisam neki preterani jugonostalgicar, ali imali smo sansu dok je Ante Markovic bio predsednik vlade, ali su nas zeznuli politicari.
19.03.2024 | 07:32
Moj partner u firmi isto tvrdi da su Jugoslaviji iz zapadne Europe nudili ulazak u Uniju i Schengen odmah od '92 ako zadrže unutarnju političku stabilnost. Ja kažem - follow the money. Koje su firme preuzele kapitalne investicije po Nesvrstanim zemljama nakon raspada Jugoslavije? Ruske, ha?
19.03.2024 | 12:31
Ovo follow the money, vrijedi samo za zapadne zemlje. Ispada da Rusija nema novca, kad tamo nemožemo prijeniti ovu često spominjanu matricu.

Pa ako je istina da Rusija nema novca, što se čudiš tko je preuzeo kapitalne investicije Nesvrstanih, preuzeo je onaj koji ima novca, pošto Rusija nije tada imala niti za crni kruh.

Vidimo da je sad gasna pumpa s nukama ( RuSSija ) puna kao brod. Smijemo li sad pratiti tijek Ruskog novca, koji je osim na jahte, otišao na razne subverzivne aktivnosti po cijelom svijetu. Wagner po Africi provodi demokraciju, mjenja vlade...možda i tamo neki vođa pojede predhodnika.
19.03.2024 | 15:03
Gledam neki dan dokumentarac o britanskim problemima sa nekretninama. Jako puno poslovnih prostora i najatraktivnijih nekretnina u Londonu je po nenormalno visokim cijenama prodato ruskim tajkunima. Cijene su bile napumpane do besvijesti pa se moglo zazmiriti na porijeklo novca, jer unosno je.

Ni Rusi nisu sporili sto preplacuju iznad trzisne cijene, jer se nisu oznojili za te pare.

Sada Britanci ne znaju sta da rade. Imam osjecaj da bi to oni rado sve Rusima oteli (a da ne vrate pare), ali nove vlasnike stite britanski zakoni o privatnoj imovini.

Ne pricamo o par nekretnina nego, o 15-20% svega najvrijednijeg tamo. Sto se zna i sto je legalno i transparentno kupljeno.

Kazu da je procenat puno veci jer su oligarsi podmicivali i druge ljude da kupuju u njihovo ime, tako da se stvarni broj nekretnina u ruskom vlasnistvu niti ne zna.
20.03.2024 | 04:22
drlovric kaže:
Gledam neki dan dokumentarac...


Ja sam upratio ovaj dokumentarac sa Staljinom i Hitlerom. Da ti pamet stane od boleštine. Hitler poremećen do jaja, a Staljin mu se divi i želi sklopiti nekakav savez. Zbilja poseban trenurak u povijesti da se nađu dva takva poremećena lika koji se donekle podržavaju. Ne mogu zamisliti u kakvom bismo svijetu danas živjeli da je Hitler prihvatio Staljina kao kompanjina i da Njemačka nije napala Rusiuj jer, eto, to im je agenda. Sick fucks.
22.03.2024 | 02:33
Bivši premijer Srbije Zoran Živković, koji je bio premijer nakon ubistva, neponovljivog imenjaka Đinđića, govori nam mnoge zanimljive stvari kako bi se odvijale, da do tog ubistva nije došlo. Možda bi današnja slika u relacijama Hrvatska-Srbija bila upside-down. Za mene jako znakovit intervju, koji dotiče i naše buduće izbore.

22.03.2024 | 09:48
Đinđić je bio političar s vizijom i mudima. Zato su ga i likvidirali. Da Račan nije vodio politiku "odlučno možda", vjerojatno bi slilčno i on završio.
23.03.2024 | 02:25
Moguće je smayoo, slažem se. Još jedan podsjetnik na događanja iz predratnih godina, za koji mnogo ljudi ne zna. Ne zna zato što nisu otvoreni arhivi, svima, nego samo nekim novinarima koji to istražuju, a javnost je za to zakinuta. Poučna priča Vuka Draškoviće, koja otkriva neke stvari.
23.03.2024 | 12:33
Najveca Sisa u Srbiji..Vuk Draskovic...imao je 90-tih vise pristalica od Slobe....Smrad prodani...sad samo prica...Sve je debelo naplatio....i naravno slusa svoju zenicu Danu....u Srbiji mu vise niko nista ne veruje...
23.03.2024 | 19:33
nisam bio siguran da li ovo da stavim u sekciju za humor:
n1info.rs/posts/vucic-najavio-ukidanje-m...a-nuklearnu-energiju

kaze mi drugar - "Černobilj ima da bude ko snimanje zuba".
al ja nesto racunam, ako to proradi pa mi pocnemo da svetlimo u mraku, onda nam struja i ne treba, ima da je izvozimo , dupla korist.
24.03.2024 | 10:00

Gledaj... mi u Hrvatskoj možemo glumatati i pričati o čistoj energiji kad više nema godine u kojoj smo manje od 25% (pa do 70%, ovisi o hidrologiji) potrošene energije namirili iz francuskih nuklearki. Realno, nuklearni reaktori jesu velik rizik, ali ako se radi ozbiljno, odgovorno, ako se pridržava pravila i standarda održavanja, dugoročno i holistički gledano, nuklearne elektrane jesu najzeleniji i najčišći oblik energije kojim danas raspolažemo.
24.03.2024 | 11:05
Gjuroo kaže:
drlovric kaže:
Gledam neki dan dokumentarac...


Ja sam upratio ovaj dokumentarac sa Staljinom i Hitlerom. Da ti pamet stane od boleštine. Hitler poremećen do jaja, a Staljin mu se divi i želi sklopiti nekakav savez. Zbilja poseban trenurak u povijesti da se nađu dva takva poremećena lika koji se donekle podržavaju. Ne mogu zamisliti u kakvom bismo svijetu danas živjeli da je Hitler prihvatio Staljina kao kompanjina i da Njemačka nije napala Rusiuj jer, eto, to im je agenda. Sick fucks.


A danas je drugačije? Jesu, metode. Nije cijl ubiti već te prisilit da si ovisan.
Hitler, Staljin, Mussolini, Tito, Ceaușescu, Honecker..
Nekada smo znali imena i prezimena zločinca, a danas je to konglomerat za kojeg se ne zna što je i tko upravlja s njime.
Ne postoji "glava koja se može sijeći".

To je toliko veliko da se niti ne vidi.
24.03.2024 | 14:28
jura22 kaže:
Gjuroo kaže:
drlovric kaže:
Gledam neki dan dokumentarac...


Ja sam upratio ovaj dokumentarac sa Staljinom i Hitlerom. Da ti pamet stane od boleštine. Hitler poremećen do jaja, a Staljin mu se divi i želi sklopiti nekakav savez. Zbilja poseban trenurak u povijesti da se nađu dva takva poremećena lika koji se donekle podržavaju. Ne mogu zamisliti u kakvom bismo svijetu danas živjeli da je Hitler prihvatio Staljina kao kompanjina i da Njemačka nije napala Rusiuj jer, eto, to im je agenda. Sick fucks.


A danas je drugačije? Jesu, metode. Nije cijl ubiti već te prisilit da si ovisan.
Hitler, Staljin, Mussolini, Tito, Ceaușescu, Honecker..


Nemoj mi u Titu dirat.
25.03.2024 | 02:18
Imas pravo, njega bi trebalo izdvojiti kao najgorega u ovom odabranom drustvu.
25.03.2024 | 07:00
smayoo kaže:

Gledaj... mi u Hrvatskoj možemo glumatati i pričati o čistoj energiji kad više nema godine u kojoj smo manje od 25% (pa do 70%, ovisi o hidrologiji) potrošene energije namirili iz francuskih nuklearki. Realno, nuklearni reaktori jesu velik rizik, ali ako se radi ozbiljno, odgovorno, ako se pridržava pravila i standarda održavanja, dugoročno i holistički gledano, nuklearne elektrane jesu najzeleniji i najčišći oblik energije kojim danas raspolažemo.


ozbiljno, odgovorno, dugorocno, standardi odrzavanja - to ne postoji u vucicevoj srbiji. postoje samo parole. niko ne razmislja o strucnjacima koji ce raditi tamo - kojih nema vise, niko ne razmislja o odlaganju istrosenog materijala...
zbog toga sam ne samo ja skeptican. a koliko znam francuska nuklearna tehnologija se valjda pokazala kao najpouzdanija. ali ce nasi verovatno uzeti kinesku ili rusku tehnologiju i izvodjace.
29.03.2024 | 02:25
Jako zanimljiv razgovor, šta sve prolaze naši susjedi, da bi se dočepali regularnih izbora....smayoo pogledaj, pa onda reci da je sve isto kao kod nas.

29.03.2024 | 08:12
Sorry, nemam ni vremena ni volje gledati to sve. To što je kod nas možda nešto malo bolje, ili možda ne bolje, ali bolje ušminkano, u šareniji celofan, meni ne znači ništa. Ne tješi me što je negdje drugdje možda lošije, nego kod nas.
29.03.2024 | 14:47
A u “razvijenoj” Europi je bolje?

Isto sranje umotano u ljepsi celofan.
29.03.2024 | 15:06
jura22 kaže:
A u “razvijenoj” Europi je bolje?

Isto sranje umotano u ljepsi celofan.


To znači da nam je bolji Ruski sistem...tamo bar ne moramo trošiti na celofan
29.03.2024 | 17:11
cariblanco kaže:
jura22 kaže:
A u “razvijenoj” Europi je bolje?

Isto sranje umotano u ljepsi celofan.


To znači da nam je bolji Ruski sistem...tamo bar ne moramo trošiti na celofan


Ti stvarno imaš problem u komunikaciji.

Što si se uhvatio Rusa? Fale ti? Fali ti Tito? Komunizam?
U čemu je problem?

I ruski i njemački sisrtem su slični, samo se Rusi ne srame priznati.
Imaju "demokeraciju" ali je ona prikrivena diktatura (korona), a u Rusiji se ne skriva da imaju diktaturu.
29.03.2024 | 17:47
jura22 kaže:


I ruski i njemački sisrtem su slični, samo se Rusi ne srame priznati.
Imaju "demokeraciju" ali je ona prikrivena diktatura (korona), a u Rusiji se ne skriva da imaju diktaturu.


Jebomeled, ako netko može bubnut ovakav level gluposti. Ok, možda, ako provodi život u svom podrumu i nije putovao više od pedesetak kilometara od tog istog podruma.

Ruski i "njemački" (zapravo zapadni) sistem ni po čemu nisu slični. Ruski sistem je na zapadu nestao prije nekih dvjestotinjak godina, na tragu tekovima francuske revolucije.

Par stvari koje možeš u "Njemačkoj", a ne možeš u Rusiji:

- stati na glavni trg i dijeliti letke koji kritiziraju aktualnu vlast
- kandidirati se na lokalnim/državnim izborima bez puno opasnosti za svoju sigurnost
- pokrenuti sudski postupak protiv lokalnog moćnike ili njegove kompanije i dobiti sudsku zaštitu (temelj cijele priče)
- pokrenuti vlastiti posao i osigurati egzistenciju bez da ovisiš o milosti lokalnih mafijaša.

Sorry, ali količina budalaština koje prosipaš ovdje na forumu je zapanjujuća. Kakva korona diktatura? Bilo, prošlo, nema je u tragovima.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 47 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO