kafanska laprdanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kafanska laprdanja


20.09.2023 | 13:04
I ovo bilježim u tekicu!
Puno sreće i živaca ti želim u moderiranju
20.09.2023 | 14:42
Vidim da neki jako emotivno doživljavaju moje postove. Ja sam hladan kao špricer i to me previše ne tangira, čak me niti tablete ne smetaju. Slobodno dodajte još nešto, nema beda. Ja pišem samo onako kako je i kako stvari stoje, a to što to nekoga osobno pogađa i ne želi čuti činjenice nije moj problem.

Evo da odgovorim na drugo boldano. Kad sam rekao da nema razlike između HDZ_a i Možemo, SDP ili Mosta, mislio sam da nema nikakvih svjetonazorskih razlika između tih grupacija. Njihov je svjetonazor isti, imamo još neki DP s sumnjivim Ruskim kapitalom i sad ti biraj !!!

Da opišem zdavo-seljački razlike između te dvije grupacije. Prvi su pravi maheri i lopovi, koji znaju kako se krade, ali se nešto da i sitnoj raji da joj se zamažu oči. Znači malo hrane i one koje kradu.

Ovi drugi su kao pošteni, ali bi i oni rado krali, samo nisu još stekli vještine onih prvih, jer su ipak komunjare druge generacije. Ti ako dođu na vlast, pokrast će sebe, ali i nas, zato što nisu sposobni. U bilo kojem poslu na svijetu, jedino se rezultati gledaju i oni su mjerilo uspješnosti.

Evo na kraju usporedba s Dinamom i kriminalcem Mamićem. Dok je vladao, rezultati su bili top, igrala se LP, kupovali skupi dobri igrači, a prodavali još skuplje domaći igrači koji su se razvili u našem HNL_u. Novaca nikad nije nedostajalo i buđet je bio uvjek pun.

Sad tog kriminalca nema, nego su došli nesposobni( pošteni ) i odjedamut nema više dovoljno novca za buđet, te se prodaju top igrači za smiješne cifre, puno manje od one koje imaju na transfer-marketu ? Bitno je da nema više kriminalca, a rezultat nam nije bitan.

Isti klinac bi se dogodio i da smjene omraženi HDZ, rezultati bi nam bili lošiji i malo bi lošije živjeli, ali je bitno da nema lopova iz HDZ_a
20.09.2023 | 15:16
Od svih tih kratica koje si nabrojao, ova DP (Double Penetration) mi nikako ne spada u post,... to je bilo slučajno ili ciljano?
20.09.2023 | 15:57
smayoo kaže:
, TI argumentiraj zašto je nemoralno i/ili neetično to što se čovjek, kad mu je bilo 19 godina, učlanio u SKJ, a sad se pravi da nije. Koje je to etičko načelo on prekršio? Lagao je o nečemu što je učinio kad mu je bilo 19 godina? To je to? Ili imaš nešto konkretnije?


Da pojasnim po treći put za ove koji ne piju tablete Nikakav krimen nije što je on to napravio, uostalom svaki čovjek vremenom promjeni svoj sjetonazor ili se okreni npr. vjeri kao Dr Tomac. Problem je da je on to negirao i da je rekao da su oni papiri, koji su vam pokazani falsifikati, a to nije rekao s 19 godina nego nedavno, u tome je problem. To bi bilo isto kao da ja sad kažem, da nisam nikad bio primljen u pionire.

Problem je i u tome da ti na svaki način želiš njega obraniti i to revitilizirati, a činjenice zanemaruješ. Kaj misliš da je npr. Bujanec (ok, to nemre zbog godina ) bio nekad u savezu komunista i da se to otkrije....kakav bi to dernek bio
20.09.2023 | 15:58
Bertone kaže:
Od svih tih kratica koje si nabrojao, ova DP (Double Penetration) mi nikako ne spada u post,... to je bilo slučajno ili ciljano?


Sad su nas premjestili kod "Mice", to je više pitanje za nju
20.09.2023 | 16:16
cariblanco kaže:
Kad sam rekao da nema razlike između HDZ_a i Možemo, SDP ili Mosta


Nisi ti to rekao. Rekao si:

cariblanco kaže:
dvije frakcije bivših komunista, znači HDZ_a i Možemo s SDP i mostom.


Najprije lupetaš, pa se poslije izmotavaš kako si mislio između redaka. E, moj Tenžera...

Ti ako dođu na vlast, pokrast će sebe, ali i nas


Daj odmah i ovdje svoje stručno specijalističko mišljenje. Što si napisao, a što si zapravo mislio, odnosno htio reći? Ovi drugi će pokrasti sebe, ali i nas? To znači da oni prvi (HDZ) neće pokrasti i nas, nego samo sebe?

Ili sam ja u školi učio neki drugi hrvatski?

U bilo kojem poslu na svijetu, jedino se rezultati gledaju i oni su mjerilo uspješnosti.


Ovu izjavu neću više ni komentirati. Samo ću je ostaviti ovdje, tebi kao zrcalo.
20.09.2023 | 16:19
cariblanco kaže:
Problem je i u tome da ti na svaki način želiš njega obraniti i to revitilizirati,


Gdje si to, molim te, pročitao? Pa još "na svaki način". Ti se svađaš s nekim zamišljenim oponentom. Dopisuješ se sa mnom, ali ti se od mene pričinja netko drugi, očito.

BTW, nisi mi odgovorio niti tko smo to "mi" koje "nas ebe" ono nešto oko grba na crkvi Sv. Marka? Je li to možda povezano s ovim gore zamišljenim oponentom?
22.09.2023 | 16:03
"Nisi ti to rekao. Rekao si:

cariblanco kaže:
dvije frakcije bivših komunista, znači HDZ_a i Možemo s SDP i mostom
."

Može i tako u HDZ_u su pravi bivši komunisti a u ostalim su njihova djeca ili unuci, Zadovoljan.

Tebi je lako sad izaći na sljedeće izbore, jer skoro da nemožeš pogrješiti, kak bi se reklo imaš "švedski stol"

Reci ti meni koji sam desne orijentacije ( umjerene, jer je skoro postala mantra da tko je desno da je exstreman ) i bliska mi je demokršćanska opcija, za koga ja da glasam ?
Mogu za neke minorne stranke, a ljudi poput mene koji imaju sličan svjetonazor, ima skoro pola u Hrvatskoj !

"Ti ako dođu na vlast, pokrast će sebe, ali i nas

Daj odmah i ovdje svoje stručno specijalističko mišljenje. Što si napisao, a što si zapravo mislio, odnosno htio reći? Ovi drugi će pokrasti sebe, ali i nas? To znači da oni prvi (HDZ) neće pokrasti i nas, nego samo sebe
? "

Ovo sam ti već objasnio na primjeru Dinama, a mogao bi i na primjeru svoje firme ( ne koncerna, jer on posluje pozitivno ) gdje je uništena jedna dobra firma svetskog glasa, koja je radila generatore, osim skoro sve u bivšoj ex.yu, po cijelom svijetu.

Sad svatko glada od šljakera do inžinjera kako da napusti firmu, mnogi su je već napustili, a mnogi su u nekom procesu odlaska.Mi se svi dobo poznajemo u firmi i znamo tko koliko vrijedi. Zadnjih par uprava je postavila kadrovska rješenja rukovodilaca u rangu, kao da vi mene postavite za moderatora teme "pod razno"

Oko Milanovića smo se složili da to nije nikakav bio krimen, ali je valjda bio šum u komunikaciji, kad si ti izrekao da to nije ništa ; netično ili nemoralno, jer si valjda mislio da ga je to netko pitao s 20 godina. On je za to pitan nedavno i tu je glavni spor. Da je bio pitan prije 20 godina i ja bi se složio s tvojom tvrdnjom.

Zadnje

"U bilo kojem poslu na svijetu, jedino se rezultati gledaju i oni su mjerilo uspješnosti.

Ovu izjavu neću više ni komentirati. Samo ću je ostaviti ovdje, tebi kao zrcalo."


Gle nisi toliko glup pa da neznaš na što sam mislio, ok. Mislio sam na 99% posto stvari u životu. Primjera radi sigurno nisam mislio koliko je pobijeno židova u holokaustu i kakva je to bila uspješnost.
22.09.2023 | 16:29
cariblanco kaže:
"Nisi ti to rekao. Rekao si:

cariblanco kaže:
dvije frakcije bivših komunista, znači HDZ_a i Možemo s SDP i mostom
."

Može i tako u HDZ_u su pravi bivši komunisti a u ostalim su njihova djeca ili unuci, Zadovoljan.


Tu je trebao biti upitnik na kraju, pretpostavljam.
Ne, nisam zadovoljan. Naprotiv, sad tek nisam zadovoljan. Kakve veze ima nečije dijete ili unuk sa svjetonazorom i političkom orijentacijom svojih predaka? To je baš ono pravo, tipično "tko nije s nama, taj je protiv nas" sektašenje.

Moj djed je bio uvjereni komunist, član KPJ od svoje 14. godine (prije Tita), ilegalac za vrijeme kraljevine. On i baka su skrivali SKOJ-evce pa onda i sami bježali pred progonom. Moj pokojni otac nikad nije bio u partiji, pa je k tome dobio i etiketu Proljećara s paketom svih "beneficija" koje su s tim išle i do 1990. godine je radio kao inženjer za plaću (koeficijent) kojeg sam ja prešao u petoj godini staža. Ja nisam ni moj djed, ni moj otac. Možeš mi lijepiti kakve god želiš etikete u svojoj iskrivljenoj percepciji, ali to je prvenstveno i samo tvoj problem.

Tebi je lako sad izaći na sljedeće izbore, jer skoro da nemožeš pogrješiti, kak bi se reklo imaš "švedski stol"


Jer sam unuk komunista, jel? Evo, neka ti i to ostane kao zrcalo.

Reci ti meni koji sam desne orijentacije (umjerene, jer je skoro postala mantra da tko je desno da je exstreman) i bliska mi je demokršćanska opcija, za koga ja da glasam?


Ni po čemu što tu pišeš ne djeluje kao da si umjerene orijentacije. Naprotiv. Dokle god se držiš stava da je svatko tko se s tobom ne slaže "bivši komunist" ili njegov unuk, toliko si daleko od "umjerenog" ičeg da ti umjereno nije na vidiku, niti teleskopom.

Za koga, dakle, da ti glasaš, ja nemam pojma. Puno mi je veći problem - za koga da ja glasam.

Oko Milanovića smo se složili da to nije nikakav bio krimen, ali je valjda bio šum u komunikaciji, kad si ti izrekao da to nije ništa ; netično ili nemoralno


Time sam mislio da je to nešto što bi jako puno ljudi u nekoj situaciji, u kojoj ih se suoči s nečim neugodnim iz svoje prošlosti, to zanijekalo, jednostavno iz srama. To nije pokušaj krađe, prijevare, zlonamjernog djelovanja na nečiju štetu, širenja mržnje i sl. A to su za mene neetični i nemoralni činovi.

"U bilo kojem poslu na svijetu, jedino se rezultati gledaju i oni su mjerilo uspješnosti.

Ovu izjavu neću više ni komentirati. Samo ću je ostaviti ovdje, tebi kao zrcalo."


Gle nisi toliko glup pa da neznaš na što sam mislio, ok. Mislio sam na 99% posto stvari u životu. Primjera radi sigurno nisam mislio koliko je pobijeno židova u holokaustu i kakva je to bila uspješnost.


Komunikacija ne funkcionira tako. Onaj koji govori (piše) dužan je JASNO prenijeti svoju poruku onima koji slušaju (čitaju). Vježbaj to jer "ma znaš ti što sam ja htio reći" je čisto izmotavanje. Ne znam što si htio reći ako ti to ne znaš jasno reći.

Napisao si "U bilo kojem poslu na svijetu, jedino se rezultati gledaju i oni su mjerilo uspješnosti." Evo, recimo, Zlatna kuna je godišnje priznanje HGK managerima i poduzetnicima koji su postigli sjajne poslovne rezultate, a gotovo pa je postala sinonim za "Remetinec u najavi". Tako da, ta ti je rečenica potpuno šuplja.
23.09.2023 | 09:56
E sad kad se hvalimo, evo i ja da se pohvalim. I moj djed je bio komunista, ali ne po knjižici, jer ih tad nije bilo nego po uvjerenju. Sjećam se kad mi je pokojni stari pričao, tad je imao cca 15-16 godina i za Božić je morao nositi vreću brašna i neke druge potrepštine, kod nekog nazovimo ga "Mate" Moj pokojni stari je to furao godinama i pitao je mog djeda, a zašto mi moramo svakog Božića pomagati tog Matu. Tad mu je moj djed ( oni su bili malo imućniji po zemlji u to doba ) rekao, e moramo moj sinko, jer Bog nije svakom dao istu pamet.

Takvog sam ja razmišljanja i danas, gdje je novac i moć, glavni pokretač ovog svijeta, Na razmišljanju svog djeda, ali ako kažem da sam desne-demokršćanke opcije, vi mi automatski isključujete socijalnu osjetljivost, što nije istina.

Znamo se Emile po tipkanju i znamo svi koji je tvoj ego. Moj je jako mali i puno stvari neznam i ne petljam se u to. Tvoj je opravdano velik, jer puno više stvari od mene razumiješ, ali normalno, ne razumiješ sve, kao i nitko prije tebe. Tvoj problem je da želiš uvjek biti u pravu, pa gledaš svaki zarez ili točku i pretpostavljaš, što je sugovornik želio reći, a nije rekao...kao sad ovu priču o tvom djedu.

Ok možda si ti takav tip, koji voli "divaniti" i stalno biti upravu. Sjećam se neke prepiske s jednim bivšim članom, zaboravio sam mu nickname, koji je bio puo elokventiji i intelegentjini od mene, kad si u svom odgovoru imao...samo ti "hračni po meni", pa si ga otjerao.

Meni nije cilj da se s nekim prepucavam i ne pišem ovo što pišem, samo za članove foruma, jer se ovaj forum puno čita i bez članstva, jer je otvoren.

Nadam se da te nisam uvrjedio ili povrijedio tvoj ego, jer sve što sam napisao je bilo iz srca, bez ikakvih primisli.

Također mislim da npr. živimo u nekakvom totelaterizmu, ajmo ga nazvati uvjetno "moj ili tvoj" ja tebe sigurno nebi prokazao, a mišljanja sam da nebi niti ti mene. Mene jedino smeta u tim pričama da sam ja socijalno neosjetljiv, a nisam ljevičar.
23.09.2023 | 11:25
vi mi automatski isključujete socijalnu osjetljivost


Ma tko "vi"?? Tu sam samo ja. JA. Stalno me trpaš u neke "vi", "oni", "vas ebe"... Čovječe, stvarno patiš od nekih deluzija...

pretpostavljaš, što je sugovornik želio reći


Ništa ne pretpostavljam. Samo čitam (slušam) pažljivo ono što je napisano (izrečeno). To što si ti HTIO reći nešto drugo, nego što jesi, tvoj je problem, što ne vladaš vlastitim jezikom na razini na kojoj ga želiš koristiti.

Mene jedino smeta u tim pričama da sam ja socijalno neosjetljiv, a nisam ljevičar.


Zar sam ja to nekad negdje napisao za tebe ili ikog drugog, da smatram da netko tko nije ljevičar - automatski nije socijalno osjetljiv? Kad? Gdje?
06.10.2023 | 18:23
Ajd da malo oživio "micu", da se ne osjeti ugroženom i ode nam u lbgt+ populaciju

Jedan video uradak, možda je dugačak, ali ga možete pogledati napreskokce. Gost je bio Nenad Čanak na Informer-tv...sad imaju čak i tv, kako se kreće svijest Srba, možda će tražiti i nacionalnu frekvenciju za tu tv...ne bi me čudilo. Većina vas ne prati medijsku sliku Srbije, jer imate svojih problema i poslova, što je razumnjivo. Ako netko ima vremena, neka pogleda ovo što priča Dragan Vučićević, jer je to isto što misli predsjednik Vučić. Tu ih najbolje shebava Zoki Kesić u svoja 24-sata.
Ako imate živaca, da to pogledate do kraja, sve će vam biti jasno, zašto Srbija sjedi na par stolica. Još su oni i dobri, ja da sam Srbin tražio bi cijelu dvoranu i da sam biram gdje ću sjesti

Kako kaže Vuk Drašković, lobotomija nad Srpskim narodom, ne prestaje, nego se samo povećava. Znači ovo što je izgovorio Vučićević, na žalost je istina za cca bar 70 % Srba. Ovom se čak i Gebels smije, ovo zadnje izgovoreno je isprika za normalne građane Srbije, jer su jednostavno nemoćni i neznaju što više da rade od ovakve propagande.


08.10.2023 | 08:30
Meni doslovno nije jasno kako se oni ponose sa tri prsta.
Ne zadirem u nikakav nacionalizam, neka se pnose dižići ih koliko žele - ali kada sam pogledao onu doku seriju NDH, u kojoj vidim doglavnika (nisam niti znao da su kraj poglavnika postojala dva doglavnika) Milu Budaka kako otvara osnovnu školu i crkvu u koje sam išao i primio krizmu, onda mi se stvarno malo smučilo.
Elem, rekli bi komšije - u nekoliko tih epizoda objašnjava se da su se Ustaše zaklinjale Paveliću sa (ovo mi je fakat ludilo mozga) - tri prsta!?!
Onda pitam čovjeka za koga znam da je prizeman, davno prešao srednje pedesete, hrvatski Srbin koji je u to vrijeme (početka rata) bio stacioniran u Beogradu kao član počasne vojne jer je visok 1,94 cm, pa kao samo takvi su mogli biti u toj satniji, kako se već zvala - da pucaju ona tri plotuna u počast umrlom vojniku.
E, on je napravio bežaniju jer je vidio da vrag šalu nosi, a isto je rekao biranim riječima i ovima svojima u vodu jer je on kao bio glavni.
I dezertirao za HR.
Uglavnom, pitam ga je li IKADA u SFRJ čuo kao Srbin za tri prsta kao slavu pravoslavlja, čega već?
On će meni mirno, jasno - nikada.
Pa doda: "To ti je izmislio Vuk Drašković kada je trebalo bildati nacionalni identitet".
A sav besmisao rata sam pogledao u užasno realnom dokumentarcu, sada već jako starom i u slaboj rezoluciji, koji su radili Drago Hedl i dva jako dobra novinara s naše strane, u suradnji sa tri najbolja novinara sa srpske strane.
Zove se "Vukovar - poslednji rez".
Dug je, ali kada čuješ bivšeg srpskog vojnika da je pun elana išao tamo, a kada je došao udarila ga stvarnost u vidu bazuke koja mu je pogodila "druga", usro se isti čas.
Dokumentarac:

A ovo za tri prsta se može vidjeti na svakoj slici kada se na Google ukuca Ustaše zaklinjanje Poglavniku, da ih tu ne stavljam.
Ludilo mozga sam napisao jer mi je to kao da je Židovi danas pozdravljaju s ponosom "Sig Heil!".
Pa mislim, jesi lud ili samo neobrazovan do mjere da nisi normalan?
08.10.2023 | 08:32
Što se Čanka i Vučićevića tiče, prvog i podnosim mada mi nije jasno šta radi na Happyu kod Marića, Pinku kod Jeremićke i slično.
A Vučićević je poseban lik.
Baš me zanima šta će biti kada jednom Vučić ode s vlasti.
Kako će se oprati sva ta bagra.
08.10.2023 | 11:19
Kloba kaže:
Što se Čanka i Vučićevića tiče, prvog i podnosim mada mi nije jasno šta radi na Happyu kod Marića, Pinku kod Jeremićke i slično.
A Vučićević je poseban lik.
Baš me zanima šta će biti kada jednom Vučić ode s vlasti.
Kako će se oprati sva ta bagra.


Pa čovjek se trudi da kaže istinu, možda dospije do par posto gledatelja i to je uspjeh. Mislim da sam nakompetentniji da pričam o Srbiji ( osim naših forumskih kolega koji žive tamo ) jer sam proveo ukupno godini i pol do dvije, od 83-91 g. po raznim hidro i termo elektranama, kojih je Srbija puna. Srbi kao narod uopće nisu loši, čak dapače imaju više pozitivnih strana, nego negativnih. Njihov problem je da uvjek imaju nekog vođu koji nije pravi Srbin, kao što bi mogao netko biti iz srca Srbije, a to je Šumadija.

Milošević je bio Crnogorac, a ovaj Vučić je Bosanac. Možemo li reći da su Njemci loš narod, svi znamo što je rađeno za vrijeme WWII ? Srbija je trenutno u istoj poziciji, medijskoj, u kojoj je bila Njemačka prije 80 godina. To što se tamo radi je zločin bez presedana.

Tko to radi i zašto su još uvjek Mladić i Kradžić heroji ? Pa jednostavno, to radi udba, koja još uvjek ima kontrolu nad mediskim prostorom. Samo pogledajte razne "analitičare" u emisijama ;Happy, Pink ili Informeru.

Da se ne zavaravamo, ta služba je još uvjek prisutna i u Hrvatskoj, gdje joj je posao malo teži jer smo ipak dio EU i NATO pakta. Zapitajte se malo o raznim aferama, koje se i jesu dogodile u Hrvatskoj. Tko daje te informacije opskurnim medijima, ja sigurno ne. Kad vidim neki visoki skup HDZ_a i kad vidim da se tamo dovlači onaj Šeks znavi "sova", meni je muka.

Propustili smo priliku napraviti lustraciju i u Hrvatskoj i u Srbiji, zato nam i je tako. Kad je ta tema spomenuta, kod nas je odlepršao Karamarko ( kojeg ne smatram osobno sposobnim političarem, ali to nije bitno ) a u Srbiji se za to zalaže Vuk Drašković, kojem život isto visi o koncu, a skoro je par puta i poginuo, zbog takvih stvari.

Za kraj samo, kad se je desilo ono strašno ubojstvo 6-7 mladića Srpske nacionalnosti u kafiću na Kosovu, pred rat s NATO-paktom, pogodite tko ih je ubio ? Pa udba i za to ima dokaza, ali oni nikoga ne zanimaju.

Pogledajte intervju s svedokom tog vremena ( Vuk Drašković ) i jednu jezivu udbinu priču o "Monah Hokaj"



Za kraj ne propustite legendarnog Kesića, da se malo nasmijete

08.10.2023 | 11:42
Kloba, nisam ti odgovorio na ono drugo boldano, a dobro si ih nazvao bagra, jer je to jedini primjereni naziv.

Sad zamislimo da EPS nema struje, umjesto da sve u regiji opslužuju s njom i zarađuju, oni ostaju u problemu i uvoze struju. Tko je šef EPS_a, pa izvjesni Mića koji je prije toga imao pečenjaru , negdje i postavio ga je Vučić. Jovanjica, navjeća farma marihuane, koju čuva BIA i VOA ? Inspektorima koji su to otkrili, prijeti se likvidacijom, umjesto da ih se slavi ? Rio-Tinto i mnoge druge afere, su zataškane. Ana Brnabić, je kao premijerka, koja bi o svemu trebala odlučivati i imati svu vlast, jer je sistem vlasti u Srbiji, identičan našem.

Što se događa, Ana nemože da ne hvali Vučića i da ništa drugo nezna, jer će sve "nepomenik" odlučiti....i kome treba mamografija i kad će biti izbori i sve ostalo bitno u državi. Dobro si napisao, da je to bagra skupa s Vučićem. Ovo što se trenutno radi u Srbiji, je prevnstveno zločin prema Srpskom narodu, jednako kako radi i Putin prema svom narodu
08.10.2023 | 13:03
Svjestan sam svega toga @cairblanco, osim tvoje analogije.
Po meni oo je kao da za američko "širenje demokracije" optužimo random lika u gradiću u Ohiju.
Jedno je Amerika iznutra, vlasti na nivou njihovih "states" iliti državama po našem.
Svaka od njih 51 (ako uključimo Puerto Rico kao teritoj na kojemu vladaju američki zakoni, stanovnici imaju US pasoš, i slično).
Jedno je službeni SAD, potpuno drugo narod koji s tom politikom ima veze kao i mi sa našom.
Isto je i u "regionu".
Svjestan sam da su Srbi kao narod jako gostoljubivi, ali moram spomemuti kako se oni i sami šale na račun SNS-a (znaš da im na skupove te strane dolaze tzv. "sendvičari", pa su emisiji Mentalno razgibavanje stavili crveni štit na bijelim CCC grbom, samo umjesto trećeg C su stavili sendvič.
Kao fora: samo sendvič Srbina spašava.
Da ne bi ispalo da pretjerujem, evo slika:

Razgibavanje.jpg


Grbi sa sendvičem u gornjem desnom kutu.
Gledam ti njih, Kesića, Ivanovića, Njuz Net za zezanciju, a kanal "Ozbinje teme" ako me zanima nešto iz njihove povijesti.
Zadnji video od tog tipa je Krf i Plava Grobnica; i tu se nema šta reći - oni su ispali junaci u to doba.
Od 400.000 vojnika 150.000 ih je poginulo od gladi i hladnoće hodajući preko planina Crne Gore i Albanije, da dođu do obale, odakle su ih saveznici na Krf.
Ali tu ostaju neočekivano dugo, umiru masovno - njih oko 5000 i kada je nestalno grobih mjesta svi su leševi poslije bacani u more.
No zanmljivo, nitko od mještana nije prijavio niti jedan incident, krađu masline, išta slično.
Čak su im nedostajali kada su otišli.
Zanimljiv video jako, i tip mi je predobar jer radi sam.


Žao mi je mi nemamo tako nešto.
Aljoša iz Zločeste djece je imao svoj talk show, Šprajc ima Stanje Nacije i to mi je OK, Prime Time sa Bornom i Domagojem je kopija 24 minnuta, ali dobro je i da to imamo iako su sada srezani sa četiri na dvije emisije mjesečno na N1, ili Nova TV, ne znam gdje se emitiraju.

Ako ću biti iskren imam dojam da nam je stanje u naciji bilo bolje kada smo bili kandidati za EU nego sada kada smo ušli i postali član svega, i Schengen zone, eurozone i punopravni član Europske Unije.
Sada kao da smo "u braku", pa se možemo opustiti. Udebljati, uljeniti...
Možda griješim...
08.10.2023 | 13:07
Za intervju sam čuo, i vidio sam ga (Vučić i Amanpour).
Zanimljivo kako se njoj nije zahvalio na tom pitanju pa joj rekao da je to baš očekivao od nje, agentice zapada kako u Palati Srbija napada novinare N1 i NovaS.
PS:
I za EPS, Miću iz pečenjare - pa i za onaj lanjski ugljen koji je bio pomiješan sa blatom na koji je ta termoelektrana ili TE-To već išla. Znaš na šta mislim sigurno.
08.10.2023 | 15:32
Nitko još ovdje nije prokomentirao (ako je, isprika) "preuzimanje" prvog hrvatskog Rafalea u francuskoj zračnoj bazi.
Meni je osobno jako smiješno što je avion zaista naš, na njemu radi naša ekipa i lete naši piloti, ali čemu reklamiranje aviona koji još nije niti stigao u Hrvatsku?
Odkada preuzimanje znači da tim avionom do iduće godine smiješ letjeti samo iznad francuskog zračnog prostora?
Zar preuzimanje ne bi trebalo biti nešto tipa, sletanje u našu vojnu bazu Pleso, pa da je to - to?
Čista predizbordna lobiranja, očito.

Nego, kako imamo 12 Black Hawk helića (sada osam plus četiri koje trebamo dobiti za avijaciju koju smo poklonili Ukrjincima), nekako sam si pomislio kako bi izvrstan idući korak bio Apache helikopeter.
AH64D_Longbow_Apache_-_Duxford_Autumn_Airshow_2010_modified.jpg

Još kada sam skužio da može ovo što demonstrira u ovom klipu od pola minute; predobar mi je:
19.11.2023 | 14:46
Da ne otvaramo opet temu Zambija, najbolje je da ovo ide u našu kavanu. Inače posvojiteljima i njihovoj djeci želim sve najbolje i svaku sreću u životu.

O čemu se radi, pa o tome da sam morao ići na sl. put u Argentinu i nakon gnjavaže odlaska u njihovo veleposlanstvo u Budimpešti ( to im je nabliže nama ) i to dva puta, napokon sam dobio vizu. Ta viza će morati biti produživana ovdje, jer je predviđeno vrijeme projekta dosta dugačko. Da bi mi oni u Argentini produžili vizu, morao sam izvaditi potvrdu o nekažnjavanju. Ta potvrda je bila prevedena na španjolski jezik kod ovlaštenog sudskog tumača. Takav dokument mi pošaljemo mail_om, njima, ali oni kažu da im se čini da taj dokument nije APOSTILLE, znači da treba nadovjeru, makar smo i mi i Argentina potpisnici Haške konvencije iz 1961 god. !!

Nakon razgovora s našom pravnom službom, nije bilo potrebno ići ponovo u veleposlansvo, nego je taj dokument kod suda dodatno ovjeren i dobio naziv APOSTILLE.

Dr.Kongo nije potisnik te konvencije i zato je trebalo ići u oba veleposlanstva da se dobije taj dokument APOSTILLE. Idem ovdje na običan posao, a ne po djecu ( mada mi mnogi kažu da dofuram novog malog Messi_ja )

Ovo pišem, jer sam se osjetio kao jedini negativac u onoj temi. Šaljem vam dvije slike tog dokumenta...btw. da li je netko vidio dokument od bilo kojeg našeg posvojitelja



09.12.2023 | 15:20
Pravni fakultet za Narod.hr: Ne možemo pronaći diplomski rad Sandre Benčić ??

Sandra Benčić, koju Možemo predstavlja kao kandidatkinju za predsjednicu Hrvatske vlade, diplomirala je 2014. godine na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu s 36. godina. Pravni fakultet potvrdio je ranije za Narod.hr da je drugu godinu fakulteta ponavljala jednom, a četvrtu čak tri puta.

Tema diplomskog rada bila joj je “Međunarodne i nacionalne norme u području zaštite od nasilja u obitelji” pod mentorstvom prof. dr. sc. Davora Derenčinovića. Međutim, na zamolbu našeg uredništva da nam omogući uvid u njezin diplomski rad, dobili smo odgovor da ga ne mogu pronaći.

“Unatoč nastojanjima službenika Studentske službe Fakulteta nismo u mogućnosti pronaći primjerak pisanog diplomskog rada bivše studentice Fakulteta, Sandre Benčić”, piše u odgovoru fakulteta uredništvu Narod.hr.

Kako bi rekli kinezi ; teško je crnog mačka naći u mračnoj sobi, a pogotovo ako mačak nije u njoj
09.12.2023 | 16:14
Šta je bilo? Počela predizborna kampanja pa onda vijest iznad svega, pa makar i istinita, ha?
09.12.2023 | 19:03
Gdje sam napisao da je to istinita vijest ? Da li je bila obaveza diplomske radove u vrijeme kad je ona diplomirala ( 2014 g.) predati i u digitalnom obliku ? Mentor bi također trebao imati jedan primjerak rada.

btw. Da li bi reagirao na isti način, da sam stavio vijest o diplomi, npe. Banožića ?


narod.hr/hrvatska/pravni-fakultet-za-nar...ki-rad-sandre-bencic
10.12.2023 | 08:42
Primjerak diplomskog mora biti u HSB-u i na fakultetu. I gospodja bi trebala imati jedan.
Ocito brojenje krvnih zrnaca smije biti jednosmjerno.
10.12.2023 | 09:06
cariblanco kaže:
Da li bi reagirao na isti način, da sam stavio vijest o diplomi, npe. Banožića ?


A bi li dotični portal objavio sličnu vijest, odnosno uopće išao istraživati akademsku prošlost npr. Banožića?
10.12.2023 | 16:09
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Da li bi reagirao na isti način, da sam stavio vijest o diplomi, npe. Banožića ?


A bi li dotični portal objavio sličnu vijest, odnosno uopće išao istraživati akademsku prošlost npr. Banožića?



Dobro protupitanje. Da nisu neke teme tabu za main-stram medije, onda ovakvi portali ne bi imali prostora i ugasili bi se sami od sebe.
10.12.2023 | 16:36
Ajde, da pustimo Benčićku i njeno studiranje (koje očito nije nitko potpomagao ni na koji način, ako je toliko trajalo) i da postavim jedno OZBILJNO pitanje svim računalcima (kompjuterašima).
Neki dan slijedom okolnosti gledao Dan Nezavisnosti i kako je MacPerforma spasila svijet.
Ajmo sad krenuti u ozbiljniju raščlambu toga kako je Jeff Goldblum uspio upasti u mrežu Majka-broda?
Naime, moja pitanja: kako bi uopće netko mogao provaliti u drugu mrežu, ako je operativni sustav nepoznat/drugačiji? Naime, nekako sumnjam da su zločesti alieni radili na Mac OS-u.
Da, svjestan sam pretpostavke da smo mi (Zemljani tj.) imali u Area51 njihov onaj brod koji se srušio 50-ih pa smo ga, jelte, mogli proučavati tj. onda i izhakirati do te mjere da mu isključimo štitove (budući da ponešto znam o reverse engineeringu canbusa na autu s poznatom arhitekturom signala i svega pa je jako teško ustanoviti što je što na canbusu, ovo nije nimalo trivijalan zadatak, ali ajde, neka bude).
No, ja imam doma powerbook G4 koji više ne može na net, jer su mu SSL certifikati zastarjeli, a govorimo o nečem što je staro 20 godina. A mi (Zemljani, jelte) imamo vanzemaljski brod u skladištu 40+ godina i za to vrijeme civilzacija koja je naprednija od naše više ništa ne poboljšava pa se mi s tom kramom samo spojimo na njihovu mrežu? Tu nema nikakvij updatea? Da ne spominjem da su brodovi identični, nije bilo nikakvih promjena u designu?
Dakle, jasno mi je da je to blockbuster koji mora u sat i pol srediti cijelu vanzemaljsku civilizaciju, ali ajmo sad malo ozbiljnije u ove probleme koje sam naveo pa me zanima je li to UOPĆE teoretski moguće?
Dakle, pokušavamo s MAc OS-om prodrijeti u mrežu koja ima drugačiji operativni sistem i onda tamo ciljano zakvačiti program koji će isključiti samo jednu KLJUČNU stavku....

Hvala unaprijed
10.12.2023 | 21:03
Da je spojio neki windows laptop bilo bi sve jasno, sve bi krepalo odmah. Ovako, kad je MacOS u pitanju... stvarno dobro pitanje
10.12.2023 | 21:16
Očigledno je Linux u pitanju. To je univerzalni (wink, wink) sustav.
10.12.2023 | 22:08
Važnije pitanje od tvoga, Djuro jest - kako to da su vanzemaljci imali US Robotics modem na kojeg se Goldblum spojio svojim modemom (ugrađenim u Mac). I još - kako se točno spojio modemom na modem, a bez telefonske žice između...?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 21 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO