kafanska laprdanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kafanska laprdanja


11.12.2023 | 06:35
Djuro genijalac kaže:
Ajde, da pustimo Benčićku i njeno studiranje (koje očito nije nitko potpomagao ni na koji način, ako je toliko trajalo) i da postavim jedno OZBILJNO pitanje svim računalcima (kompjuterašima).
Neki dan slijedom okolnosti gledao Dan Nezavisnosti i kako je MacPerforma spasila svijet.
Ajmo sad krenuti u ozbiljniju raščlambu toga kako je Jeff Goldblum uspio upasti u mrežu Majka-broda?
Naime, moja pitanja: kako bi uopće netko mogao provaliti u drugu mrežu, ako je operativni sustav nepoznat/drugačiji? Naime, nekako sumnjam da su zločesti alieni radili na Mac OS-u.
Da, svjestan sam pretpostavke da smo mi (Zemljani tj.) imali u Area51 njihov onaj brod koji se srušio 50-ih pa smo ga, jelte, mogli proučavati tj. onda i izhakirati do te mjere da mu isključimo štitove (budući da ponešto znam o reverse engineeringu canbusa na autu s poznatom arhitekturom signala i svega pa je jako teško ustanoviti što je što na canbusu, ovo nije nimalo trivijalan zadatak, ali ajde, neka bude).
No, ja imam doma powerbook G4 koji više ne može na net, jer su mu SSL certifikati zastarjeli, a govorimo o nečem što je staro 20 godina. A mi (Zemljani, jelte) imamo vanzemaljski brod u skladištu 40+ godina i za to vrijeme civilzacija koja je naprednija od naše više ništa ne poboljšava pa se mi s tom kramom samo spojimo na njihovu mrežu? Tu nema nikakvij updatea? Da ne spominjem da su brodovi identični, nije bilo nikakvih promjena u designu?
Dakle, jasno mi je da je to blockbuster koji mora u sat i pol srediti cijelu vanzemaljsku civilizaciju, ali ajmo sad malo ozbiljnije u ove probleme koje sam naveo pa me zanima je li to UOPĆE teoretski moguće?
Dakle, pokušavamo s MAc OS-om prodrijeti u mrežu koja ima drugačiji operativni sistem i onda tamo ciljano zakvačiti program koji će isključiti samo jednu KLJUČNU stavku....

Hvala unaprijed




Ali možda je u pitanju samo učeći OS koji se prilagođava domaćinu. Uči na greškama i razvija se.
11.12.2023 | 14:00
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Da li bi reagirao na isti način, da sam stavio vijest o diplomi, npe. Banožića ?


A bi li dotični portal objavio sličnu vijest, odnosno uopće išao istraživati akademsku prošlost npr. Banožića?


Akcija-reakcija...prizvali smo ga i evo ga

www.index.hr/vijesti/clanak/mudrosti-iz-...-snijeg/2519688.aspx
11.12.2023 | 14:53
Eto. Index pljuca po Banožiću, a narod.hr po Benčićki. S tim što su ovi s njenog fakulteta bili pametniji pa se izgovorili da ne moraju dati diplomski rad da ge netko ide zlonamjerno secirati ne bi li povećao broj klikova.
Iskreno, mene bi više zanimalo vidjeti diplomske radove tih "novinara".
11.12.2023 | 20:19
E, a zaboravio sam napisati ono što je zapravo važnije od toga. Bez obzira što nemam neko dobro mišljenje o Banožiću, koji su mi to junaci, sad kad je čovjek smijenjen i pod kaznenom istragom, jer je skrivio tragičnu prometnu nesreću i još je sam pretrpio stvarno teške ozljede pa je pitanje hoće li se, odnosno, u kojoj će se mjeri oporaviti, elem, sad kad je čovjek doslovno u knock-downu, su krenuli po njemu pljucati i cipelariti ga (verbalno). Stvarno degutantno.
11.12.2023 | 20:45
@ smayoo, nisi baš dobro informiran.
12.12.2023 | 00:23
O čemu?
12.12.2023 | 11:54
Koje teške ozljede? Poslije par dana se sastao s šefom policije i nekim u kafiću (vidio snimke). Od početka je sve obavijeno tajnovitošću.Vozio po magli, pretjecao šleper ili kamion i još alkoholiziran, pravi ruski rulet ,a vozača hitne u lisicama vodili okolo za manji krimen. Jednakiji od jednakih, koji kad su u javnoj službi (funkciji) znaju da su pod lupom, a štampa jedva čeka da ima o čemu pisat!
12.12.2023 | 16:35
Djuro genijalac kaže:
...
Dakle, jasno mi je da je to blockbuster koji mora u sat i pol srediti cijelu vanzemaljsku civilizaciju, ali ajmo sad malo ozbiljnije u ove probleme koje sam naveo pa me zanima je li to UOPĆE teoretski moguće?...


Mislim da si ispustio iz vida da se majka-brod prvo nakačila na naše TV satelite (radi sinkronizacije napada), a da bi to napravili morali su svoj softver prilagoditi našem i proći kroz firewall satelita pa je onda isto to napravio i Jeff Goldblum poslavši im TO što je već poslao, natrag kroz TV satelite na majka-brod.
Zapravo je sve to mogao napraviti i iz parka dok igra šah, jede vege sendvič i lobira za Tomu T. i zelene, ali onda bi Will Smith sam morao otpeljati nuku na majka-brod i ne bi imao društvo za zapaliti pljugu.
13.12.2023 | 08:57
Bertone kaže:
Djuro genijalac kaže:
...
Dakle, jasno mi je da je to blockbuster koji mora u sat i pol srediti cijelu vanzemaljsku civilizaciju, ali ajmo sad malo ozbiljnije u ove probleme koje sam naveo pa me zanima je li to UOPĆE teoretski moguće?...


Mislim da si ispustio iz vida da se majka-brod prvo nakačila na naše TV satelite (radi sinkronizacije napada), a da bi to napravili morali su svoj softver prilagoditi našem i proći kroz firewall satelita pa je onda isto to napravio i Jeff Goldblum poslavši im TO što je već poslao, natrag kroz TV satelite na majka-brod.
Zapravo je sve to mogao napraviti i iz parka dok igra šah, jede vege sendvič i lobira za Tomu T. i zelene, ali onda bi Will Smith sam morao otpeljati nuku na majka-brod i ne bi imao društvo za zapaliti pljugu.


Pošteno, ovo mi je promaklo, a ima smisla. Ok, onda je moguće
15.12.2023 | 19:15
jura22 kaže:
aaa_2023-09-25.jpg


A kaj s ovim?

V50-a.jpg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
15.12.2023 | 19:53
Evo i realnog odgovora na vaše provokacije .

Stavio sam smješka pa možda prođe pod humor.

  • Air
  • Korisnik
  • 64
15.12.2023 | 19:56
jura22 kaže:
aaa_2023-09-25.jpg


Što je ovdje humor?
Zbunj, zbunj, niš ne kužim jura daj neko znanstveno objašnjenje.
15.12.2023 | 20:03
@ smayoo, ne javljaš se, vidiš de zezaju ! I mi konja za trku imamo!
Subaru.jpg
15.12.2023 | 20:21
Yonkis kaže:
Slika govori 1000 riječi


A što bo ovdje trebalo biti smiješno?
15.12.2023 | 20:34
U zadnje vrijeme vidim na WEB-u poplavu sprdnje BMW auta, a sprdnje dolazi iz Amerika ili Engleske.
Mada je uvriježeno da BMW voze šupci.

Kolegica na poslu je izjavila da će postati šupak jer joj muž ima kombinaciju Mercedes zamijeniti s BMW-om.

dnevnik.hr/vijesti/automotiv/automobilsk...415.html?amp-article
16.12.2023 | 00:36
Djuro genijalac kaže:
Bertone kaže:
Djuro genijalac kaže:
...
Dakle, jasno mi je da je to blockbuster koji mora u sat i pol srediti cijelu vanzemaljsku civilizaciju, ali ajmo sad malo ozbiljnije u ove probleme koje sam naveo pa me zanima je li to UOPĆE teoretski moguće?...


Mislim da si ispustio iz vida da se majka-brod prvo nakačila na naše TV satelite (radi sinkronizacije napada), a da bi to napravili morali su svoj softver prilagoditi našem i proći kroz firewall satelita pa je onda isto to napravio i Jeff Goldblum poslavši im TO što je već poslao, natrag kroz TV satelite na majka-brod.
Zapravo je sve to mogao napraviti i iz parka dok igra šah, jede vege sendvič i lobira za Tomu T. i zelene, ali onda bi Will Smith sam morao otpeljati nuku na majka-brod i ne bi imao društvo za zapaliti pljugu.


Pošteno, ovo mi je promaklo, a ima smisla. Ok, onda je moguće


20.01.2024 | 02:59
Jedna od bitnijih konverzacija u zadnjih 10-15 godina:
20.01.2024 | 10:48
Taj me video podsjetio na legendarnu Mac/PC igru

20.01.2024 | 16:34
smayoo kaže:
Taj me video podsjetio na legendarnu Mac/PC igru



A daj... Joe Satriani i Steve Vai čavrljaju kao dva dedeka. Baš su slatki
01.02.2024 | 12:56
Je li ovo upgrade ili uništenje?

x.com/gunsnrosesgirl3/status/1752710874840674630?s=20
01.02.2024 | 13:16
stara al dobra fora!
podsetilo me na ono sto sam slicno radio pre 17+ god sa PowerBook G4 - Titanium, bilo na par sajtova sa tim idejama. samo sto za trajniji i bolji efekat je trebalo da se osmirgla i skine taj sloj i onda da se prska tim sprejom, eventualno posle toga kao neki zastitni lak ili slicno ako se ne varam.
to vec nisam radio
01.02.2024 | 15:08
Daj kad si već u temi Ender, prokomentiraj malo kako je ovaj pokrao izbore u Srbiji. Jednostavno takve neke stvari nisu za povjerovati. Da prijavljuju birače na adresu trafostanica ili kućica naplatnih rampi i to ne jednog neko njih 50 ili stotinu ? S tim da je MUP u to morao biti uključen, jer se to bez njihovog angažmana, ne bi moglo provesti.

Imaju raspisane izbore u polovici lokalne samouprave, a druga polovica će na izbore za pola godine. Nakon toga sele ljude, tamo gdje nema izbora u one gradove gdje ima izbora, kao sad Bg. Sad će izbori u Novom sadu i Nišu, pa će seliti ljude tamo s prebivalištima. Ljudi kažu da je broj upisanih birača u Bg. rastao svaki mjesec za cca 500-600 birača u zadnje dvije godine. Sad mjesec dana nakon završenih izbora, taj broj se je smanjio za 5 tisuća u Beogradu
01.02.2024 | 15:28
Što je sad to, neko čudo neviđeno? Sela u okolici Imotskog na svakom kućnom broju imaju prijavljeno po 20-50 ljudi, a u naravi živi jedna baba ili nitko... U Ličko-senjskoj županiji u naravi ima više medvjeda, nego ljudi, a na biračkim popisima su malo manji od Karlovačke... Ne citiram često Bibliju, ali ovdje baš sjeda Luka 6,41. Baci pogled.
01.02.2024 | 15:52
Ne kažem da je kod nas sve idealno, ali ovoliki razmjeri nisu dugo viđeni. U Bg. je navodno 40 000 lažnih birača, to se u Zg. ipak ne može desiti. Vlast kaže nikad čistiji izbori. Žure se s sazivom skupštine, prije izvještaja iz EU ? Usput kažu da svi u EU koji se ne slažu s provedbom izbora, su isti oni koji će sutra priznati Kosovo. Vučić je Kosovo praktički predao, samo nije još de jure. Kad on odobri upotrebu tablica, zbog kojih je izbio sukob prije dvije godine, onda je to valjda ok ? Evo sad se ukida i platni promet s Srbijom i koga to briga, vlast malo gunđa, ali kažu da to ionako nema nikakve veze ?
01.02.2024 | 15:56
Djuro genijalac kaže:


...a kasnije će biti "Pregrijava mi se laptop"
01.02.2024 | 18:17
@cariblanco & ostali:
vidim da ste dobro informisani. sve je tako kao sto ste naveli. i to nije sve. bilo je tu autobusa iz republike srpske sa 'glasacima' u beogradu. tacno je, bili su prijavljivani na sve zamislive lokacije, recimo na adresi stana od 50 kvadrata prijavljeno 70 ljudi. ostale detalje i finese, znate, i ranije su vidjeni. i to je sve kao normalno i o.k.
kako je moguce? vrlo lako kad je na vlasti jedan psiho, koji ne podnosi da postoji jedan disonantni glas, sve mora da bude pod kontrolom. a drzis i kontrolises: pare, vojsku, policiju, tajnu policiju, kriminalne grupe, navijacke grupe... ljudi su ucenjeni mizernim poslovima koji su protivno zakonu godinama na odredjeno vreme, ucenjeni, potplaceni, pod konstantnim pretnjama od strane raznoraznih bandi... penzionerima se povremeno podeli po 100 eura... svi sve vide, svi sve znaju, i svi se prave ludi. izbori se namestaju u procenat kako to kaze adolf V. i desava se da ce u parlament uci cuveni dr. nestorovic, covek koji veruje da je zemlja ravna ploca, da postoje prostorno-vremenske rupe kroz koje se putuje kroz vreme i prostor.
da li treba jos? ima toga onoliko.
za to vreme evropa cuti, adolf V. iz dana u dan vristi kako nikad necemo priznati kosovo, ali im je sve do sada dao - elektro sistem, tablice, dinar, gazivode... ali sve. slucaj banjska je samo dodatno pogorsao situaciju, a tragovi vode do beograda i adolfa. do pre godinu ili dve on je bio za evropu i usa 'darling', medjutim sad je izgleda pusten niz vodu. sve ce uciniti da ostane na vlasti, i srbija je jos uvek na prodaju ako jos ima sta da se proda. sad kad je bio u Davosu, navodno je imao teske razgovore sa Rio Tinto oko iskopavanja litijuma, i on je njima odsecno rekao da moze ako obezbede
cistu tehnologiju. prava prica je da su mu izvukli usi i dali mu godinu dana da im to zavrsi. 100% je uzeo pare a to nije isporucio. i tako dalje i tako blize.
01.02.2024 | 22:49
Djuro genijalac kaže:


Fake, da tako mase laptopom po Rimu netko bi mu ga ukrao unutar 15 sekundi.
01.02.2024 | 22:56
02.02.2024 | 12:45
Fakat, ne znam što je to s tom Italijom, pratim malo moto vlogove na YT, ljudi išli na izlet na Siciliju, parkirali motore u centru centra Palerma, vezali motore lokotima.
I netko im "odrezao" klještima kufere s motora (u kojima su ostavili kacige...) Šteta skoro pa i 10.000 EUR

Još uvijek na parkiralištima ima onih koji tobože "čuvaju parkirana vozila", dođe do tebe i traži lovu da ti čuva vozilo. Ak mu platiš, 50% šanse su ti da će ti obiti, ak mu ne platiš, 100% su ti šanse da ti ga obiju!
02.02.2024 | 17:24
> Fakat, ne znam što je to s tom Italijom

o8y7not41xzb1.jpg
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 43 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, iAnte, m@xym, Maxxy, Riba, tino1, VanjusOS, Anonimci (551)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO