Afganistan
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Afganistan


04.09.2021 | 17:06
Valja od velike vreline u pustinji, iscurila kiselina iz baterija u daljinskom od klime u mojoj sobi. Okisidirao onaj kontakt, pozelenio i ne radi vise daljinski.

Stavim ga u dzep, odem u shop da mi daju komadic brusnog papira samo da to ocistim. Gleda me HVAC supervizor ko budalu.

Pali se dzip sa dva amerikanca, mali kamioncic za 2 Indijca/Filipinca i jos jedno vozilo sa nekim kompresorima, cisternom za pranje i sl.

I taj konvoj se uputi pred moju sobu. Razvalise klimu, postavise novu. Identicnu kao sto je bila. Ja govorim dajte mi samo novi daljinski, radice 100%. Kakvi ne zele da slusaju. Zamijenise klimu. Potpisi. Odose.

Mission accomplished. Dzaba sam za njima morao sobu cistiti 2 sata.

Ma nije proslo ni 2 tjedna prospem Monster preko daljinskog u sobi. Sav slipav od onog secera i ne rade vise tipke.

Ponesem daljinski i taj radni nalog od prije 10-ak dana i da dokazem da imam klimu novu i da mi treba samo daljinski. Kontam moraju imati neke rezervne.

Opet onaj isti budalas. Part cannibalisation is not alowed per contract. Hoce opet da mijenjaju cijelu klimu.

E reko necete, da cistim opet za vama. I odem vani. Nadjem Indijca koji tu radi u HVAC, dam mu 5$, on mi donio drugi daljinski i sve radi.

Ako se toliko trosi i rasipa na glupostima kao sto je daljinski od klime, zamisli koliko se para baci na stvarno skupim i vrijednim stvarima. I onda rat mora toliko kostati

Bitno da igre traju
04.09.2021 | 17:21
A jbt koji si ti manijak...
Da "ja brusim, oni me gledaju ko budalu"...
Umro sam od smijeha sada.
EDIT:
"Pali se dzip sa dva amerikanca, mali kamioncic za 2 Indijca/Filipinca i jos jedno vozilo sa nekim kompresorima, cisternom za pranje i sl.

I taj konvoj se uputi pred moju sobu. Razvalise klimu, postavise novu. Identicnu kao sto je bila. Ja govorim dajte mi samo novi daljinski, radice 100%. Kakvi ne zele da slusaju. Zamijenise klimu. Potpisi. Odose."

Imaš dara za pisanje. Taman koliko treba da čovjek shvati, ni sloga previše.
04.09.2021 | 17:40
Poletis za Ameriku, sletis u Njemackoj

Tugo moja cirkusa i igranja sa ljudskim sudbinama.

Mada, realno, sve je bolje od AFG pakla.

youtu.be/nAkFzck1wPE
04.09.2021 | 18:34
Kloba kaže:

Imaš dara za pisanje. Taman koliko treba da čovjek shvati, ni sloga previše.


Ja sam predlagao da covek napise ponesto od svojih iskustava i dozivljaja, video sam da je pismen i da je talenat
Hajde da ga ubedimo, da se otvori nova tema...
04.09.2021 | 19:49
Kloba kaže:
A jbt koji si ti manijak...
Da "ja brusim, oni me gledaju ko budalu"...
Umro sam od smijeha sada.
EDIT:
"Pali se dzip sa dva amerikanca, mali kamioncic za 2 Indijca/Filipinca i jos jedno vozilo sa nekim kompresorima, cisternom za pranje i sl.

I taj konvoj se uputi pred moju sobu. Razvalise klimu, postavise novu. Identicnu kao sto je bila. Ja govorim dajte mi samo novi daljinski, radice 100%. Kakvi ne zele da slusaju. Zamijenise klimu. Potpisi. Odose."

Imaš dara za pisanje. Taman koliko treba da čovjek shvati, ni sloga previše.


a da ne pricam o narudzbama kojecega za skladiste sto smo bacali po pustinji, zakopavali i namjerno kvarili da se naruci novo....

je.e lud zbunjenog, normalan dobije mozdani.... ko da za su stavili Fazlinovice da vode citav projekat
04.09.2021 | 19:54
Robert_84 kaže:
je.e lud zbunjenog, normalan dobije mozdani.... kod za su stavili Fazlinovice da vode citav projekat

BAŠ!!!
04.09.2021 | 20:00
Ali ja sam umro na Lovrićev afganistanski Haiku:
Zamjeniše klimu,
Potpiši!
Odoše...

Pa to moraš biti rođen s takvim smislom za humor.
04.09.2021 | 20:37
@Robert:

U kojoj si bio bazi i u kojem periodu?
04.09.2021 | 23:26
Da baš.
Čovjek kao ti, vidio svijeta...
05.09.2021 | 00:08
drlovric kaže:
@Robert:

U kojoj si bio bazi i u kojem periodu?


Shindand 2011-2014 - Property
05.09.2021 | 16:01
U petak sam na Garda jezeru u Italiji vidio nekih stotinjak Američkih vojnika. Svi iz Afganistana u Ramstein pa malo na Gardu da se odmore. Pitam ih što misle o ovome sranju koje su zakuhali na Hindukuschu.
Schitt happens -kažu. Sudbine milijuna ljudi je stalo u dvije riječi. Koje će to posljedice imati na buduće međunarodne misije (kojih će u buduće biti sve više)?
Niko pametan više neće biti prevodioc ili neki lokalni pomagač jer zna da ako stvar ode po zlu ( a to je skoro pa sigurno) ostat će gola kurca, i najebat od lokalnih budaletina.
O političkoj situaciji u zemlji neću jer ne mam dovoljno znanja, ali nadam se da će se dovoljno ljudi pobuniti i ne dopustiti ovim seronjama da im uskrate slobodu koju su u zadnjih godina imali.
A izbjeglice iz svih ovih ratova Amerike bi trebalo proslijediti u Ameriku, jer to su njihove odmazdi, i neka se jebu kreteni.
05.09.2021 | 21:54
Do zadnjeg čovjeka. Pa da vidimo kako se SHIT happens kada im dođu na "their shores".
Nekada mi zaista tako dignu tlak to nije normalno. I to je junačina prosječnom Amerikancu?
Čovjek koji je služio domovini? Služio je .urcu, a ne domovini.
Da vidim koliko bi ih branilo tu istu domovinu kada bi ih napala nuklearna sila i kada bi bili svjesni da neće izaći živi iz toga rata.
Da znaju da će u najboljem slučaju biti ozračeni toliko da će imati par mjeseci života.
E onda bih ja fino prvom Ameru rekao isto: shit happens...
Kripli nepismeni.
U toj vojsci (ne govorim o West Pointu i višim činovima) ovi najniži i jesu rednecks, crnci čiji je život bio predbilježen za geto grada u kojem su rođeni, i ljudi sličnih životnih prilika.
Na izrugujem se nikome, samo kažem da tako privlače ljude da postanu "topovsko meso", odnosno da se na taj način privlače ovi najniži činovi.
Ovi siromasi čim vide da odjednom imaju pošteno socijalno (valjda prvi puta u životu), sve benefite koje nikada nisu imali, i još će besplatno putovati svijetom - potpisuju odmah.
Svi ti na najnižim pozocijama su jednog dana hodali kvartom, selom, čime god - moža sjedili doma i gledali TV, pa naletili na zaljepljenu ili TV reklamu sa Uncle Samom.
Samo su vidjeli da ih Sam onim koščatim prstom zove:
"Come and see the world! Come young man! Join the US ARMY! What else are you going to do?"
Sjetite se onih slika iz Abu Graiba šta rade tim jadnim bićima kada im je dosadno.
Ako se sada EU ne dogovori i ne spriječi ulazak migranata u onakvim valovima kao prije par godina, onda se i EU zaslužuje raspasti.
Ovi seru, a mi da čistimo njihova govna.
Super logika.
Svaka im čast za to.
Naravno da treba pomoći ljudima.
Ali većinun ih treba usmjeriti u zemlju koja je uzrokovala to da uopće moraju seliti.
Koliko ima članica UN i NATO?
Da vidimo šta bi jedna US rekla kada bi svi glasali za to s jedne strane, a USA ostali sami sa druge.
Samo to je utopija.
Lobisti, pare, i evo ti glasa jedne zemlje, pa druge, pa treće i tako do većine.
Koliko su oni krivi, za kasnije stvari krivi smo si sami jer smo slabi i bojažljivi i glupi što ne vidimo da je snaga u brojevima.
05.09.2021 | 22:12
Robert_84 kaže:


Shindand 2011-2014 - Property


U jbt i ja sam u tom periodu bio. KAF. Prolazio si onda na R&R kroz moju bazu 100%.

Dolazio sam i u Shindad vojnim letovima po pite sirnice

Ne sjecam se bas najbolje, ali mislim da ste imali Dyncorp DFAC u onom satoru jel tako? Talijanskih vojnika nesto sitno bilo na tm FOB-u?
05.09.2021 | 23:15
Kloba kaže:
Do zadnjeg čovjeka. Pa da vidimo kako se SHIT happens kada im dođu na "their shores".
Nekada mi zaista tako dignu tlak to nije normalno. I to je junačina prosječnom Amerikancu?
Čovjek koji je služio domovini? Služio je .urcu, a ne domovini.
Da vidim koliko bi ih branilo tu istu domovinu kada bi ih napala nuklearna sila i kada bi bili svjesni da neće izaći živi iz toga rata.
Da znaju da će u najboljem slučaju biti ozračeni toliko da će imati par mjeseci života.
E onda bih ja fino prvom Ameru rekao isto: shit happens...
Kripli nepismeni.
U toj vojsci (ne govorim o West Pointu i višim činovima) ovi najniži i jesu rednecks, crnci čiji je život bio predbilježen za geto grada u kojem su rođeni, i ljudi sličnih životnih prilika.
Na izrugujem se nikome, samo kažem da tako privlače ljude da postanu "topovsko meso", odnosno da se na taj način privlače ovi najniži činovi.
Ovi siromasi čim vide da odjednom imaju pošteno socijalno (valjda prvi puta u životu), sve benefite koje nikada nisu imali, i još će besplatno putovati svijetom - potpisuju odmah.
Svi ti na najnižim pozocijama su jednog dana hodali kvartom, selom, čime god - moža sjedili doma i gledali TV, pa naletili na zaljepljenu ili TV reklamu sa Uncle Samom.
Samo su vidjeli da ih Sam onim koščatim prstom zove:
"Come and see the world! Come young man! Join the US ARMY! What else are you going to do?"
Sjetite se onih slika iz Abu Graiba šta rade tim jadnim bićima kada im je dosadno.
Ako se sada EU ne dogovori i ne spriječi ulazak migranata u onakvim valovima kao prije par godina, onda se i EU zaslužuje raspasti.
Ovi seru, a mi da čistimo njihova govna.
Super logika.
Svaka im čast za to.
Naravno da treba pomoći ljudima.
Ali većinun ih treba usmjeriti u zemlju koja je uzrokovala to da uopće moraju seliti.
Koliko ima članica UN i NATO?
Da vidimo šta bi jedna US rekla kada bi svi glasali za to s jedne strane, a USA ostali sami sa druge.
Samo to je utopija.
Lobisti, pare, i evo ti glasa jedne zemlje, pa druge, pa treće i tako do većine.
Koliko su oni krivi, za kasnije stvari krivi smo si sami jer smo slabi i bojažljivi i glupi što ne vidimo da je snaga u brojevima.



go to the world, meet a lot of nice people and kill them.
06.09.2021 | 15:36
@tino1:

Ne zelim da branim americke vojnike (ionako se ovdje sve odnosi na akcije pojedinaca, a ne na kolektivnu svijest), ali na mene su gori dojam ostavili Englezi. Kad ih gledas onako sa strane, pola ih djeluje brutalno i agresivno, ko huligani neki. Ostalna polovica djeluje retardirano i smuseno, kao da im nesto fali u glavi. Skrb da im dodijelis i kuci ih posaljes. Piloti i oficiri djeluju jako ugladjeno i proefesionalno. Obicni vojnici bas i ne.

Poznato mi je da su Australijski vojnici (bili su i oni u istoj bazi s nama) radili zlodjela po selima, bio je nekih javnih istraga i sudjenja bez nekog konkretnog epiloga. Najruznije vojne uniforme ikada vidjene Nose neke bezvezne puskice. Nisu mi ostavili dojam neke vojne sile, s obzirom na velicnu zemlje.

Nijemci su vrijedni i radni kao i uvijek. Prilicno su neprimjetni i diskretni. Jako puno je zena u njemackoj vojsci. Ne moraju po kodeksu vezati kosu, pa je jako primjetno vidjeti plavusu u uniformi sa kosom do guzice. Svi se okrecu, sto jest jest

Bugari su dobri sa sverc i trgovinu. Kupovao sam od njih recimo antibiotike i zavoje za jedno afgansko dijete. Prodace ti sta god pozelis, nisu ni skupi
Trpaju sve zivo u dzepove. Jedu halapljivo, samo gledaju gdje ce sta ukrasti da kuci ponesu. Tocno se vidi da dolaze iz jako siromasne zemlje. Takav dojam i ostavljaju po svemu. Od oruzja i opreme, do uniformi (koriste sve rusko iz doba hladnog rata, kao JNA da seta po NATO bazi). Rumunji su jako blizu, ali ipak stepenicu iznad Bugara koji djeluju ko ciganska neka cerga.

Bugar me je prijavio pa me privela americka vojna policija na razgovor jer sam davao hranu jednom afganskom civilu. Ali to je vec neka druga prica

Iznenadio sam se koliko je Rumunja poginulo u mojoj bazi. Otisao sam u jednu drvenu crkvu koju su sagradili u svom kampu. Izgledala mi lijepo i zanimljivo. Udjem cisto da vidim kako izgelda. Unutra nadjem neki oltar, te jako puno slika sa crnom trakom. Cudno za tako mali vojni kontigent. Bas su imali velike gubitke. Otrpilike mozda 50 ljudi, koliko me sjecanje sluzi.

Talijani vojnici su ugladjeni, usminkani ali ne razumiju nista. Uopce nemam pojma kako tamo funckioniraju jer engleski ne znaju. Ili barem ja nisam sreo vojnika koji me razumije. Imaju brutalne MRE (vojni obroci) i to me uvijek radovalo, kad se uspijem nekog dokopati. Mozda jedino francuzi imaju bolje i kvalitetnije vojne obroke.

Regularnu afgansku vojsku ne bi komentirao, pokazali su ko su i sta su. Talibani ih za dva dan razbili ko beba zvecku Spavao sam par dana u jednom kampu gdje su oni cuvali taj gate. Desi se neki ground attack (u stvari je bio najavljeni drill, nije bio stvarni napad, al ne citaju oni mailove), ljudi mrtvi hladni pobjegose na prvi zvuk sirene i nas ostavise da se snalazimo A mi njima kamp gradili...
06.09.2021 | 15:48
Lovriću, ti bi trebao knjigu napisati.
Znaš pisati, ne pretjeruješ, humora na bacanje - ja ti najozbiljnije kažem da bi se to prodavalo.
"Ko JNA da šeće".
I još petnaest fora, a sve istinite - Digić da engleski zna...
Ali zato ima gela u kosi za podmazat motor dvokrilca - kladio bih se.
I ovo za Engleze ti baš vjerujem.
Ipak si ti bio tamo, ovo su sve dojmovi na daljinu.
Kako si ih opisao, kao neki bivši nogometni hooligans koji su odlučili zaraditi mirovinu tako da obuku Her Majesty's Armed Forces uniform...
06.09.2021 | 16:35
Pusti me s knjigom ziv bio

O nekim stvarima ne zelis pricati uopce, a kamoli pisati. Ubijedjen sam bio da sam taj dio zivota zaboravio, ali u ovoj temi se jako puno stvari prisjetis.

Britanci su mi fuj. Ubjedljivo mi najmrzi likovi, ne znam zasto, ali ih ne volim...

Prvi dan kad sam dosao, uzima glavonja neke podatke od mene i pita me odakle sam. Reko rodjen sam u Bosni ali sam Hrvatski drzavljanin, pa pisi sto zelis. Rekao sam mu to zato jer te dvije drzave nemaju isti status. HR je full NATO member a BiH je ISAF, kao pridruzeni partner u misji. Samim tim ja imam vece pogodnosti, da smijem imati mobitel ili laptop u bazi i slicne stvari.

Kaze on meni, mrtav hladan, jesi i napravio upgrade u zivotu. Iz jedne usrane drzavu otisao u drugu istu, i ono cinicno se smije.

Rovi po racunalu kad nema me uopce. On je, u biti, bio covjek iz britanskog KBR. Ja uopce nisam potpisao za tu kompaniju, ali on je vidio da sam novi u hotelu pa mi prisao greskom misleci da sam njihov. Odmah ruzno, bahato, arogantno. Oni strance jednostavno ne vole. Otkako postoje pljackaju i koloniziraju po svijetu. UK je po meni, u svemu, gora od USA.

Ja sam reko dosao da radim za pravu kompaniju, americku, a ne usranu britansku. Otkuda ti ideja da bi ja uopce imao kakvog posla s vama. Pokazem mu srednji prst i odem. To je bilo moje prvo jutro u Dubai
06.09.2021 | 16:38
Zar nije bio na YT neki video gdje usred intervjua s britanskim princom ovaj odjuri u punom trku.
Svi zbunjeni. Na kraju ispalo da je došao sladoled.

Pa si ti misli.
06.09.2021 | 18:13
@drlovric

nisam ja napadao nijednog vojnika i ne mislim da su ti momci išta krivi, samo ispunjavaju naredbe onih svoji blesimetara. Ali ovo šta su u Afganistanu napravili je strašno. Danas telefoniram s prijateljem (redakter za Süddeutsche) kaže on ko bi im ikad više išao u njhove redove u bilo kojoj misiji. Diletanti i seronje vladaju svjetom.
06.09.2021 | 20:43
@drlovric:
e ako si mu ga rekao, svaka cast
nema vecih rasista od engleza. tolika kolicina arogancije i odmos sa visine se retko srece. doduse ni japanci ne zaostaju mnogo. mi pogresno mislimo da su nemci rasisti. al su oni male mace.
06.09.2021 | 21:16
drlovric kaže:
Robert_84 kaže:


Shindand 2011-2014 - Property


U jbt i ja sam u tom periodu bio. KAF. Prolazio si onda na R&R kroz moju bazu 100%.

Dolazio sam i u Shindad vojnim letovima po pite sirnice

Ne sjecam se bas najbolje, ali mislim da ste imali Dyncorp DFAC u onom satoru jel tako? Talijanskih vojnika nesto sitno bilo na tm FOB-u?


da da mala talijanska baza, al nisam tamo isao cesto. imali su restoran sa pizzama a i njihova kuhinja je bila kud i kamo bolja. samo nisu mogli primit puno pa nismo isli cesto.

znali su se i zatvrat za strance jer je indijaca znalo doc dva autobusa.

normalno nisu ih pustali. "mi" susjedi nismo imali problema, onda je normalno to smetalo amerikancima pa su trazili da se i "balkancima" nedopusti ulaz i takve gluposti... ono klasicni americki rasizam
06.09.2021 | 21:24
Ender kaže:
@drlovric:
e ako si mu ga rekao, svaka cast
nema vecih rasista od engleza. tolika kolicina arogancije i odmos sa visine se retko srece. doduse ni japanci ne zaostaju mnogo. mi pogresno mislimo da su nemci rasisti. al su oni male mace.


zivim i radim i njemackoj vise od 5 godina,

radio i za amerikance.

njemaci su ogromni nacionalisti i rasisti, pogotovo starija generacija 50+.

da ne nabrajam sad tu al to niti ne kriju.

jos pogotovo ako su bili neka aristokracija a sad nitko i nista, pate za vremenom cara.

strance dozivljavaju kao stoku.

u oci ce reci Afrikanac i maknut se od osobe... ili djeteta. gledam godinama jednu zenu afrikanku koja seta sama sa djetetom od 3-4 godine. njemci je nedozivljavaju, to vidim kroz prozor svaki dan gdje stanujem.

prije par mejsci sin mi je urlao od bolova dok nisam dosao kuci da ga voizm za bolnicu jer je imao ugrusak krvi, 10 susjeda 5 metara od njega i supruge nitko nije okrenuo glavu a kamoli da pitaju sta se desava, dok nije jedan talijan prisao i pomogao....

a o njihovoj ljenoci i skrtosti da ne pricam...

amerikanci su u Afganistanu bili glupi jer tamo nitko pametan iz USA nije htio doci... osim propalica i beskucnika.

dok su njemci jednostavno arogantni i ljeni... a jako skrti.
06.09.2021 | 22:12
@Robert_84:
verujem da si u pravu, ja sam sa svabama i ostalima imao samo neki poslovni odnos, nista dublje ili neko druzenje, tako da samo sa tog aspekta mogu da govorim.
06.09.2021 | 22:33
Ender kaže:
@Robert_84:
verujem da si u pravu, ja sam sa svabama i ostalima imao samo neki poslovni odnos, nista dublje ili neko druzenje, tako da samo sa tog aspekta mogu da govorim.


imamo jednoga njemca u timu, mi dolazimo u 8:30 na posao on dode u 11.

mi imamo dnevno 15-20 incidenata sa imenom i prezimenom rijesenih. on ima 5... sve sa nepoznatim korisnikom i nepoznatim ucinkom...

Al je njemac pa je team lead...

ja nakon posla zaspek ko konj, i ne dolazim sebi od 5 odnosno dok dodem kuci pa do 8 il 9... onda ko ludak vilenjacim citavu noci oblesem oko zene , a on dok je kino radilo ode u kino i pogleda dva fima... koliko je umoran.

no on je 37 i vec 7 godina radi jedan te isti posao, a ja sam dosao u njemacku i prakticno u prvom poslu vec imam njegov posao... nit sam znao jezik nit mi je tko imao sta pomoc.
07.09.2021 | 00:46
[quote="Robert_84" post=195392]Ender kaže:
@Robert_84:
imamo jednoga njemca u timu, mi dolazimo u 8:30 na posao on dode u 11.

mi imamo dnevno 15-20 incidenata sa imenom i prezimenom rijesenih. on ima 5... sve sa nepoznatim korisnikom i nepoznatim ucinkom...

Al je njemac pa je team lead...

ja nakon posla zaspek ko konj, i ne dolazim sebi od 5 odnosno dok dodem kuci pa do 8 il 9... onda ko ludak vilenjacim citavu noci oblesem oko zene , a on dok je kino radilo ode u kino i pogleda dva fima... koliko je umoran.

no on je 37 i vec 7 godina radi jedan te isti posao, a ja sam dosao u njemacku i prakticno u prvom poslu vec imam njegov posao... nit sam znao jezik nit mi je tko imao sta pomoc.


Potpuno te razumem jer radim za jednu talijansku firmu, i manje-vise je slicna prica. Talijani su kao neki sefovi, pola njih je po nasim merilima polupismeno, glavni posao i probleme resava 'Balkan team'. Al dobro ide to nekako sve dok placaju.
07.09.2021 | 00:51
Ali da se vratimo na temu. Danas citam ovo:
nova.rs/posts/pretukli-je-pred-njenom-de...ili-trudnu-policajku

Zanci ovo su oni novi a u stvari stari talibani.
Nista se tu nije izmenilo, dzaba izjave i objave kako ce sve biti drukcije.
07.09.2021 | 07:17
Robert_84 kaže:
Ender kaže:
@drlovric:
e ako si mu ga rekao, svaka cast
nema vecih rasista od engleza. tolika kolicina arogancije i odmos sa visine se retko srece. doduse ni japanci ne zaostaju mnogo. mi pogresno mislimo da su nemci rasisti. al su oni male mace.


zivim i radim i njemackoj vise od 5 godina,

radio i za amerikance.

njemaci su ogromni nacionalisti i rasisti, pogotovo starija generacija 50+.

da ne nabrajam sad tu al to niti ne kriju.

jos pogotovo ako su bili neka aristokracija a sad nitko i nista, pate za vremenom cara.

strance dozivljavaju kao stoku.

u oci ce reci Afrikanac i maknut se od osobe... ili djeteta. gledam godinama jednu zenu afrikanku koja seta sama sa djetetom od 3-4 godine. njemci je nedozivljavaju, to vidim kroz prozor svaki dan gdje stanujem.

prije par mejsci sin mi je urlao od bolova dok nisam dosao kuci da ga voizm za bolnicu jer je imao ugrusak krvi, 10 susjeda 5 metara od njega i supruge nitko nije okrenuo glavu a kamoli da pitaju sta se desava, dok nije jedan talijan prisao i pomogao....

a o njihovoj ljenoci i skrtosti da ne pricam...

amerikanci su u Afganistanu bili glupi jer tamo nitko pametan iz USA nije htio doci... osim propalica i beskucnika.

dok su njemci jednostavno arogantni i ljeni... a jako skrti.


U tvom tekstu ima hrpa generalizma. To nije dobro! Ja sam skoro cijeli život proveo u njemačkoj i imam puno nijemaca kao dobre prijatelje i u njima ima svašta pa i aristokrata, ali da pate za carom? Ja bi volio da se mi suočimo s našom prošlošću tako intenzivno kao i nijemci Možda bi onda imali i pravo kritizirati tuđi nacionalizam!
To što ti doživljavaš na poslu je klasika i postoji kod nas u istoj mjeri, onaj ko se uspije bolje prodati taj se gura, a logično je da neko ko nema barijeru jezika ima bolje šanse prodati svoju inkompeteciju. Dok to odgovorni skuže prođe vremena, pa onda moraju tražiti nekoga ko bi popunio takvu funkciju, a to im se ne radi.
Vidiš da su iskustva i kod Talijana ista.
Dao bi se okladiti da bi se i u Rijeci i Zagrebu mogao grčiti od bolova na ulici i malo ko bi skočio i pomogao.
07.09.2021 | 08:24
Ja kao totalni laik za Njemačku, nekako imam dojam da je istina na sredini. Obojica ste živjeli/živite tamo - možda zbog ovih izbjegličkih kriza to nije bilo tako naglašeno kada je tino živio tamo?
Kako god, ne znam tko je u pravu - ne držim nikome stranu - samo primjećujem da možda, a to je veliko možda - to igra ulogu.
Robert je dokazao da nije malograđanin više puta. Tino sto puta.
Zato kažem, možda su vremena kada je koji tamo bio odigrala razliku.
07.09.2021 | 11:49
Uvijek je istina u sredini. Ima svugdje nekoga ko se trudi drugima zagorčati život, zašto ne znam. U Afganistanu su to Talibani.
07.09.2021 | 18:16
tino1 kaže:
Robert_84 kaže:
Ender kaže:
@drlovric:
e ako si mu ga rekao, svaka cast
nema vecih rasista od engleza. tolika kolicina arogancije i odmos sa visine se retko srece. doduse ni japanci ne zaostaju mnogo. mi pogresno mislimo da su nemci rasisti. al su oni male mace.


zivim i radim i njemackoj vise od 5 godina,

radio i za amerikance.

njemaci su ogromni nacionalisti i rasisti, pogotovo starija generacija 50+.

da ne nabrajam sad tu al to niti ne kriju.

jos pogotovo ako su bili neka aristokracija a sad nitko i nista, pate za vremenom cara.

strance dozivljavaju kao stoku.

u oci ce reci Afrikanac i maknut se od osobe... ili djeteta. gledam godinama jednu zenu afrikanku koja seta sama sa djetetom od 3-4 godine. njemci je nedozivljavaju, to vidim kroz prozor svaki dan gdje stanujem.

prije par mejsci sin mi je urlao od bolova dok nisam dosao kuci da ga voizm za bolnicu jer je imao ugrusak krvi, 10 susjeda 5 metara od njega i supruge nitko nije okrenuo glavu a kamoli da pitaju sta se desava, dok nije jedan talijan prisao i pomogao....

a o njihovoj ljenoci i skrtosti da ne pricam...

amerikanci su u Afganistanu bili glupi jer tamo nitko pametan iz USA nije htio doci... osim propalica i beskucnika.

dok su njemci jednostavno arogantni i ljeni... a jako skrti.


U tvom tekstu ima hrpa generalizma. To nije dobro! Ja sam skoro cijeli život proveo u njemačkoj i imam puno nijemaca kao dobre prijatelje i u njima ima svašta pa i aristokrata, ali da pate za carom? Ja bi volio da se mi suočimo s našom prošlošću tako intenzivno kao i nijemci Možda bi onda imali i pravo kritizirati tuđi nacionalizam!
To što ti doživljavaš na poslu je klasika i postoji kod nas u istoj mjeri, onaj ko se uspije bolje prodati taj se gura, a logično je da neko ko nema barijeru jezika ima bolje šanse prodati svoju inkompeteciju. Dok to odgovorni skuže prođe vremena, pa onda moraju tražiti nekoga ko bi popunio takvu funkciju, a to im se ne radi.
Vidiš da su iskustva i kod Talijana ista.
Dao bi se okladiti da bi se i u Rijeci i Zagrebu mogao grčiti od bolova na ulici i malo ko bi skočio i pomogao.



ja tebe razumijem u potpunosti, moj je problem u tome sto sam iz obitelji poduzetnika, nisam navikao sjedit i neradi a dobit placu... to je u njemackoj lako jer sve firme imaju manje vise 200+ zaposlenika...

u HR si u firmi sa 3-5 zaposlenika te takvi ne prolaze.


WhatsAppImage2021-08-12at22.05.29.jpeg


Evo ovdje jedan "Hans" koji baca smece po nasem uredu jer nije njegov posao da ga sortira il ne znam sta vec iako mu je to posao il takve gluposti.
Bio sam i Microsoftu, München - sada sam u Hamburgu firmi sa 1200+ radnika uredski poslovi... i imam iste zakljucke. Jedno je sa njima sjedit jest i pit a nesto sasvim drugo radit.
Dapace moje kljuceve od stana ostavljam njemcii kad odlazim na godisnji i jedni drugima primamo postu, al sa njima radit je nesto sasvim drugo.
Iste zakljucke sam cuo od mase "stranaca" koji su vec 4 il 5 koljeno u njemackoj... znaci barijera kultoroloskih i jezicnih nemaju...
Dapace i sam zivim u izuzetno skupom dijelu, gdje bas stranaca osim Turaka i nema... Nije geto, nema problema.
Dosta nasih ljudi a i stranaca jednostavno citav vijek provedu u odredenom dijelu, gdje stanuju... to vidim dosta puta kad nekoga posjetim il ako nekome nesto pomognem.

A o njima doslovno mogu snimit video,pisat jednostavno sve ne stignem ... sve im je stres, sve je tesko i nista nije njihov posao.

No da ne crnjacimo, uglavnom jadan je taj AFG.... na tim prostorima nema mira i nece ga dugo biti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 34 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (622)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO