Afganistan
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Afganistan


23.08.2021 | 19:39
jura22 kaže:
@john-st
Iz sustava se da izaci ako se kroz nizz godina podijeli izdvajanje za mirovinu i onda se povecava udio u privatnom a smanjuje u drzavnom fondu.

Uvjek se moze primjeniti toljaga prvog dana penzije.


Ne pričam ja o ŠBBKBB, nego o stanju danas.
23.08.2021 | 20:05
@Air:

Amerikanci ce sada potpaliti razne sukobljene frakcije tamo koje ce se rokati medjusobno. Taktika "nek se malo sami sobom zabave"
  • Air
  • Korisnik
  • 64
23.08.2021 | 21:16
drlovric kaže:
@Air:

Amerikanci ce sada potpaliti razne sukobljene frakcije tamo koje ce se rokati medjusobno. Taktika "nek se malo sami sobom zabave"


Vjerujem da hoće. Vjerojatno su već prije indirektno "postavili" među njih vođe koji su kadri to napraviti.

Sličan je proces bio u HR.
Hrvatska se silno željela izdvojii i Juge.
Kad se izdvojila za par godina je nastala ideja kako bi se i Istra izdvojila iz Hr.
23.08.2021 | 21:42
Staro rimsko pravilo - "zavadi pa vladaj", koje su ameri usavrsili, plus njihov originalni izum - "uvedi im demokratiju".
uspeh tj. haos je zagarantovan.
23.08.2021 | 21:51
drlovric kaže:
@Air:

Amerikanci ce sada potpaliti razne sukobljene frakcije tamo koje ce se rokati medjusobno. Taktika "nek se malo sami sobom zabave"


Kad im netko potpali u USA onda su im svi krivi.
23.08.2021 | 23:50
Air kaže:
Kad se izdvojila za par godina je nastala ideja kako bi se i Istra izdvojila iz Hr.


Otkud ti to?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
24.08.2021 | 01:01
smayoo kaže:
Air kaže:
Kad se izdvojila za par godina je nastala ideja kako bi se i Istra izdvojila iz Hr.


Otkud ti to?


Živo se sjećam, kada sam devedesetih volio popratiti politiku i što rade u Saboru, i tada mi je u oči upala informacija kako je neka "struja" političara imala u ustima težnju za odvajanjem Istre. Nemoj me samo tražiti imena jer to ne pamtim.

To mi se urezalo u pamćenje zbog težnje HR za samostalnošću zbog priče kako će nam biti bolje jer HR zaradi više novaca koji se dijeli ostalim republikama. I kada je ostvarila to našla se ekipa koja isto tako misli i za pojedine dijelove unutar HR.

Koliko znam nije to nova niti "zastarjela" ideja i prisutna je i danas. link
24.08.2021 | 02:28
Kad zaraćene strane ispucaju svu oduzetu municiju, kaj mislite s kime će trgovati novcem opijuma? I tko će tu dobro zaraditi na prodaji oružja?
24.08.2021 | 05:55
JOHN kaže:
Kad zaraćene strane ispucaju svu oduzetu municiju, kaj mislite s kime će trgovati novcem opijuma? I tko će tu dobro zaraditi na prodaji oružja?

Znači, trenutno je talibanima opijum jedan od glavnih izvora prihoda.
A tko će zaraditi?
Kako za herion, koji je krajnji proizvod - postoji balkanska ruta - tako i za opijum postoji dobro uhodana afganistanska.
Ujedinjene nacije pokušavaju kao nešto to "pomoći" sa AOTP-om (The Afghan Opiate Trade Project), no kod takvih organizacija nikada nisam siguran rade li protiv ili za trgovinu opijumom u srži stvari.
Spin je čudo.
Ovi imaju svoju web stranicu, detaljna objašnjenja, mapu...
www.unodc.org/unodc/en/data-and-analysis/aotp.html
Iz toga svega se da iščitati tko su (kao kod plina koji prolazi različitim državama trasom plinovoda) zemlje koje zarađuju na tranziciji, a tko su krajnji kupci.

rab_topic_banners_3.png


Ova je slika jako mala, probat ću s malo većom:

Heroin_trafficking_20160512_final_UNGIScleared.png


Ni tu se ne vidi dobro, no obe mape su skinute sa gornjeg linka UN-a, pa možda da tamo pogleda onaj koga zanima.
EDIT:
U vezi Istre i njenog možebitnog odcjepljenja, kao da se i ja sjećam da su to predlagali (a tko drugi) neki istarski separatisti koje su, kako je ispalo - vodili Boris Miletić, Ivan Jakovčić i Valter Flego. Ima i danas tekstova o tome. Daju se naći. No to, ako dobro pamtim, nije bilo ništa ozbiljno usporedimo li separaciju Istre sa separacijom Kosova ili željom za separacijom Katalonije.
Ovo je bila ideja u glavi nekih ljudi koji su, po klasičnoj hrvatskoj političkoj špranci u cijeloj priči zapravo htjeli namaknuti neku lovu.
Prema istrijanskim novinama raskrinkao ih je Damir Kajin.
Ne znam njegov rad pobliže jer ne živim u toj regiji Hrvatske, no taj mi se čovjek i na TV-u oduvijek doimao poštenim igračem bez dlake na jeziku.
Možda se varam.
Koliko se sjećam, jedno je vrijeme bio jedini (ili barem jedini koji je to otvoreno priznao) zastupnik u Saboru bez završenog fakulteta, a baš je te godine ispao zastupnik sa najviše dolazaka, javljanja za riječ, repliku itd. U rečenici, najaktivniji član Sabora te godine definitivno.
ivijesti.hr/damir-kajin-raskrinkao-istar...evo-u-cemu-je-rijec/
24.08.2021 | 07:43
smayoo kaže:
Air kaže:
Kad se izdvojila za par godina je nastala ideja kako bi se i Istra izdvojila iz Hr.


Otkud ti to?


To je Miletićeva budalaština.
U Istri ma separatista ali im je ideja uropijska. Bilo se povlacilo to pitanje jer Istra vise daje u proracun nego sto dobiva. Naravno, nikoga nine briga za ljude koji ne zele zivjeti u odcjepljenoj Istri.
U jednom trenu Hrvatska ce vise davati u EU nego dobivatii zar je to trenutak izlaska iz unije?
24.08.2021 | 10:15
Air kaže:
smayoo kaže:
Air kaže:
Kad se izdvojila za par godina je nastala ideja kako bi se i Istra izdvojila iz Hr.


Otkud ti to?


Živo se sjećam, kada sam devedesetih volio popratiti politiku i što rade u Saboru, i tada mi je u oči upala informacija kako je neka "struja" političara imala u ustima težnju za odvajanjem Istre. Nemoj me samo tražiti imena jer to ne pamtim.

To mi se urezalo u pamćenje zbog težnje HR za samostalnošću zbog priče kako će nam biti bolje jer HR zaradi više novaca koji se dijeli ostalim republikama. I kada je ostvarila to našla se ekipa koja isto tako misli i za pojedine dijelove unutar HR.

Koliko znam nije to nova niti "zastarjela" ideja i prisutna je i danas. link


A jel ti se urezalo u pamćenje kako je pokojni Željko Malnar pričao o Republici Pešćenici? A autonomaška stranka Dalmatinske akcije? Takvih likova ima uvijek i svugdje.

Ako baš ništa drugo (pozitivnije i bolje) ne znaš o Istri i Istranima, stvarno ti je vrijeme da kreneš tamo ići češće, bilo kojim povodom. Ja sam u Istri stalno prisutan i poslom, i privatno. Da su se samo malo drugačije posložile kockice tamo negdje, prije 20+ godina, vrlo je izvjesno da bismo danas i živjeli tamo. Cijela Hrvatska itekako može i treba učiti od Istre, tamo je tako dobro ne "zbog turizma" (da je tako, bilo bi i u Dalmaciji jednako dobro), nego zato što njeguju sustav vrijednosti baziran na radu, a ne na plemenskoj pripadnosti (čiji si? odakle ti je ćaća? jes' ti naš?...). Masa je ljudi iz drugih dijelova Hrvatske odselila u Istru, upravo zato što im je pun kufer toga "jes' ti naš?" i došli su živjeti i raditi negdje gdje ih netko cijeni zbog toga što jesu, i zbog toga što rade.

A te budalaštine o otcjepljenju sam u sve ove godine čuo samo u šali (kad dolazim k njima, nazovu me pa pitaju "Si pasâ dogánu?" u smislu jesam li prošao kroz Tunel ), i to samo od nekoliko pojedinaca.
24.08.2021 | 10:33
Šta je je, Istra je izvrsna regija. Ne možeš suditi u globalu, ali ljudi su stvarno otvoreni, marljivi, i napravili su u ovih 30 godina od Istarske županije čudo na gotovo svim nivoima. Hoćeš gastronomiju, dobar turizam s prelijepim vilama koje ipak odišu klasičnim istarskim životom, a ne betonskim mastodontima s natpisima tipa Sheraton, Four Seasons, Holiday Inn i sličnim glupostima koje samo izvlače pare iz države u inozemstvo.
Motovun, Dani otvorenih vrata agroturizama Istre, vinogradarstvo - ma nema di ih nema.
Na moju žalost, to je regija koju jako slabo znam uživo.
Bio sam u Puli u tenis kampu kao klinac, posjetio gradilište magistralnog plinovoda Pula - Karlovac kada ga je gradio Plinacro (i nažderao se fuži kao nikada u životu - tada sam prvi puta čuo za njih i oduševili su me ) i to je nažalost - to.
Ostatak znam iz novina, vijesti...
EDIT:
Po HGK-u Istarska županija je druga najrazvijenija županija u Hrvatskoj.
Paste sa njihove stranice najrazvijenijih županija:
HGK indeks gospodarske snage pokazuje da je u 2018. Grad Zagreb bio daleko iznad hrvatskog prosjeka (indeks 147,8), a slijede Istarska (129,3), Primorsko-goranska (106,1) i Varaždinska (102,9).
Blizu hrvatskom prosjeku je pet županija čiji je indeks iznad 90 - zagrebačka (97,2), Međimurska (92,7), Zadarska i Dubrovačko-neretvanska (obje s indeksom 92,2) te Koprivničko-križevačka (90,6).
24.08.2021 | 10:52
Grad Zagreb uopće nema smisla uspoređivati na taj način s drugim županijama kad je tamo sjedište svih državnih firmi osim Jadrolinije i još "poludržavnih" (privatiziranih, ali posebno povlaštenih). U Istri nema sjedišta nijedne jedine državne firme, a "vuče" Hrvatsku daleko iznad prosjeka. Da bi mogli realno ocijeniti indeks grada Zagreba, trebalo bi iz računice izuzeti sve ono što se piše kao gospodarska aktivnost Zagreba, a zapravo je gospodarska aktivnost cijele Hrvatske (JANAF, PLINACRO, INA, HEP, HT, HŽ, Croatia Airlines, HAC, ...)
24.08.2021 | 11:16
Ma jasno mi je to, Smayoo.
Samo sam htio prikazati koliko su napredni kraj jednog glavnog grada i budžeta s kojim raspolaže.
Nego, evo kako u Splitu ilegalni taksisti deru turiste i tako se lijepo brinu da im dođu i dogodine.
Čovjeku je naplatio 900 kuna od grada do zračne luke, i još ga je ostavio na autobusnom stajalištu a ne na parkingu za TAXI vozila jer bi ga legalci pretukli valjda.
Tip nije budala, sve je snimio jer je shvatio da ga pljačka.
Još mu je rekao na kraju videa: "Evo ti. Očito ti lova treba više nego meni."
Komplet video traje 3:23 minute, a samu snimku čovjek pušta na 2:00 min. Do tada radi uvod o gradu, ljudima...

Na mjestu tog taksista bi me stvarno bio sram, iskreno mu želim da mu svi poznanici uhvate ovaj video.
A i policija bi mogla nešto napraviti povodom toga.
U Splitu ilegalni taksisti stvarno jesu problem.
To je još davno dodijeljeno mimo zakona braniteljima koji su čak svojevremeno kupili monovolumene i vozili se linijama gradskih autobusa pa kupili ljude po autobusnim stanicama za lovu.
Divlji zapad je to bio tamo 2000-ih u toj TAXI sferi. Doduše, u Zagrebu je bilo isto, samo što je jedna tvrtka držala monopol i divljala s cijenama - Radio Taxi Zagreb.
Mislim da im se Promet zove splitsko gradsko prijevozno poduzeće, ako se dobro sjećam.
EDIT:
Što se indexa tiče, meni je smiješno da je Primorsko-goranska županija tako visoko s obzirom da to sve može zahvaliti primorskom djelu.
Goranski je na aparatima već 20 godina.
U umjetno induciranoj komi.
24.08.2021 | 11:38
Da mi je znati koju aplikaciju je vozač koristio kada je putniku pokazivao cijenu.
900 kuna za trasu koja stoji najviše 350, kako su čovjeku rekli u hotelu.

Screenshot2021-08-24at10.35.50.png
24.08.2021 | 11:52
Kloba kaže:
Što se indexa tiče, meni je smiješno da je Primorsko-goranska županija tako visoko s obzirom da to sve može zahvaliti primorskom djelu.
Goranski je na aparatima već 20 godina.
U umjetno induciranoj komi.


Je. Između ostalog, i to je zato što se gospodarske aktivnosti vezane uz Hrvatske šume, željeznicu i autocestu pišu u Gradu Zagrebu, osim pripadajuće komunalne naknade. Gorski kotar niti nije kraj u kojem je ikad bilo neko čudo industrije i ne znam kakve gospodarske aktivnosti. Prije nego su izgrađene Karolina i Lujzijana, to je bila pusta divljina u kojoj su živjele samo divlje zvijeri i razbojnici. Prva goranska naselja su zapravo nastala kad su ih osnovali i izgradili doseljenici koji su radili na izgradnji tih cesta. Da smo pametniji, bio bi turistički puno, puno bolje iskorišten nego što jest, ali svakako bi uvijek bio rijetko naseljen i gospodarski manje značajan od dijelova koji su pogodniji za gospodarstvo. Tako je u Austriji i Švicarskoj, bilo bi čudno da je ovdje drugačije.
24.08.2021 | 12:26
@Smayoo, prevedi ljudima - ne znaju baš svi o čemu se radi.
www.ramblermoto.com/hr/tura/lujzijana-ka...rudolfina-gk-chicks/
Inače, slažem se - samo kada bi barem Gorski kotar ličio na slovenski dio preko Kupe - već bi bilo izvrsno za zimski turizam. I ljetni, ima ljudi koji ne vole jako sunce pa im hladovina i niže temperature pašu. Još imaju i hladne rijeke usred sedmog i osmog mjeseca.
Slovenci su čuda napravili sa seoskim turizmom. Rafting, jahanje konja, tenis tereni, košaraški tereni, malonogometni tereni, drvene kolibe uređene u goransko-slovenskom štihu, restoran - sve u jednom selu. Jedan čovjek koji se obogatio vani vratio se doma, podigao kredit od banke da bi imao kompletan iznos uz ušteđevinu, i sve to tako složio da je zaposlio cijelo selo u kojem je odrastao.
Nikada tu sliku neću izbiti iz glave.
Onda pređeš Kupu na prirodnoj granici između Slovenije i Hrvatske - trava se pretvorila u džunglu, kuće propadaju jedna za drugom, ljudi otišli ili u Rijeku ili u Zagreb, samo tu i tamo koji starac i starica prošetaju zapuštenom cestom...
Tužno.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
24.08.2021 | 13:21
smayoo kaže:
A jel ti se urezalo u pamćenje kako je pokojni Željko Malnar pričao o Republici Pešćenici? A autonomaška stranka Dalmatinske akcije? Takvih likova ima uvijek i svugdje.


Naravno da je, samo u smislu šale, sprdnje i idiotorije.
Vezano za Istru glas je dolazio od političara.
I po tome nije usporedivo.

To što većina možda (u ovom slučaju u Istri sigurno, to si naveo u nastavku) ne misli tako, ne vrijedi puno za promatrače iz vana kada politički predstavnici tog kraja tako nastupaju. To sada ulazimo u drugi problem, kako su ostali iz Istre dopustili da pojedini politički predstavnici šire takve informacije i stvaraju takvu sliku o Istri.

Ja sam naveo svoj dojam, svoje mišljenje koje se zasniva na činjenici koja se dešava: kada ljudi napuste ideju zajedništva tada počinje dijeljenje i odvajanje, mjerkanje koliko tko čega daje u kojem trenutku. I kada ja dajem više u nekom trenutku tada bi se odmah odvojio.

Ako baš ništa drugo (pozitivnije i bolje) ne znaš o Istri i Istranima, stvarno ti je vrijeme da kreneš tamo ići češće, bilo kojim povodom. Ja sam u Istri stalno prisutan i poslom, i privatno. Da su se samo malo drugačije posložile kockice tamo negdje, prije 20+ godina, vrlo je izvjesno da bismo danas i živjeli tamo. Cijela Hrvatska itekako može i treba učiti od Istre, tamo je tako dobro ne "zbog turizma" (da je tako, bilo bi i u Dalmaciji jednako dobro), nego zato što njeguju sustav vrijednosti baziran na radu, a ne na plemenskoj pripadnosti (čiji si? odakle ti je ćaća? jes' ti naš?...). Masa je ljudi iz drugih dijelova Hrvatske odselila u Istru, upravo zato što im je pun kufer toga "jes' ti naš?" i došli su živjeti i raditi negdje gdje ih netko cijeni zbog toga što jesu, i zbog toga što rade.


Ovo sam u međuvremenu puno puta čuo. I neki moj poznanici imaju tendenciju danas sutra preseliti se u Istru jer imaju uvjerenje da je tamo lijepo i dobro.

A te budalaštine o otcjepljenju sam u sve ove godine čuo samo u šali (kad dolazim k njima, nazovu me pa pitaju "Si pasâ dogánu?" u smislu jesam li prošao kroz Tunel ), i to samo od nekoliko pojedinaca.


Ako si i ti čuo isto, čemu onda pitanje odakle meni ta informacija?
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.08.2021 | 16:21
@smayoo - Uljanik je donedavno bio državna tvrtka. Usprkos i unatoč bogatoj Istri još uvijek je činjenica da ta Istra najbližu ozbiljnu bolnicu ima u Rijeci do koje se u sezoni ne dolazi dovoljno brzo: vlada.gov.hr/UserDocsImages//2016/Sjedni...//181%20-%2020.6.pdf

I dalje je ta i takva Istra daleko bolje prometno povezana od drugih regija u HR.
24.08.2021 | 16:40
Air kaže:
Ako si i ti čuo isto, čemu onda pitanje odakle meni ta informacija?


Ja sam to isto tako čuo u smislu šale, sprdnje i idiotarije, kako ti kažeš, a ti tvrdiš da je to izjavio netko tko ozbiljno i relevantno politički zastupa ljude iz Istre, ali pri tom odmah dodaješ kako nemaš pojma tko je to bio (jer se ne sjećaš). Ali znaš da je to bio relevantni politički predstavnik Istrana. Iako ne znaš tko je to bio. Zabavno.
24.08.2021 | 16:48
Daddo kaže:
@smayoo - Uljanik je donedavno bio državna tvrtka. Usprkos i unatoč bogatoj Istri još uvijek je činjenica da ta Istra najbližu ozbiljnu bolnicu ima u Rijeci do koje se u sezoni ne dolazi dovoljno brzo: vlada.gov.hr/UserDocsImages//2016/Sjedni...//181%20-%2020.6.pdf

I dalje je ta i takva Istra daleko bolje prometno povezana od drugih regija u HR.


Da. Nisam shvatio što time želiš reći. Ako smatraš da bi si "bogata" Istra sama i samostalno trebala rješavati probleme u zdravstvu jer je "bogata", dok u Dalmaciji niti naknadu za prolaz novoizgrađenim tunelom kroz Biokovo ne moraju plaćati, ali Istrani mogu plaćati prolaz kroz tunel Učka već 40 godina jer su, eto - bogati - da, naravno, tko ih je... bogate Istrane, njima lova pada s neba, nisu je zaradili.

BTW, nova Pulska bolnica jest državna investicija, ali to i dalje ne pomaže baš hitnim pacijentima iz Umaga i Buja, ili Novigrada
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.08.2021 | 17:06
Želim ti reći da unatoč svom bogatstvu koje u pravilu Istra potroši doma u svom dvorištu i dalje nema bolnicu (Pula to godinama već nije i teško da će još godinama bit). Taj Uljanik je Puli i okolici ono što je Petrokemija Kutini ili Željezara Sisku. Pazin ima kamenolom i Puris koji su oba jednako u banani. Umag je turizam isto kao i unutrašnjost.

Izola je zapadnoj Istri najbliža i većina ih ide tamo o svom trošku. I Trst.

I sad recimo da se Istra osamostali i bude Hrvatskoj ono što je Vojvodina bila Srbiji u SFRJ, povuče neka nepovratna sredstva… gdje smjestiti jedan KBC u njoj a da je jednako dostupan svima od njih 200 000 koji ga trebaju?

Regija koja u sezoni broji 10% ukupnog stanovništva RH nema bolnicu (ok ajde to je za domaće, turisti mogu u Izolu) ni zračni MEDEVAC.

A to je najbogatija i najrazvijenija regija (i najorganiziranija). Kužiš paradoks?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
24.08.2021 | 17:07
smayoo kaže:
Air kaže:
Ako si i ti čuo isto, čemu onda pitanje odakle meni ta informacija?


Ja sam to isto tako čuo u smislu šale, sprdnje i idiotarije, kako ti kažeš, a ti tvrdiš da je to izjavio netko tko ozbiljno i relevantno politički zastupa ljude iz Istre, ali pri tom odmah dodaješ kako nemaš pojma tko je to bio (jer se ne sjećaš). Ali znaš da je to bio relevantni politički predstavnik Istrana. Iako ne znaš tko je to bio. Zabavno.


NIsam to naveo kako bi to dokazivao (nekim teksotom), niti je u ovom slučaju to bitno na takav način.
Poanta je bila ona koju sam naknadno opisao ako se nisam dobro izrazio ili ako netko nije shvatio.

Eto vezano za tu zabavu, nisam čitao / pratio niti jedne novine, jedino sam gledao sjednice sabora jer mi je bilo interesantno gledati njihovu komunikaciju, tako da sam prilično uvjeren da se to provuklo kroz saborske klupe.

A ako si ti čuo kao šalu tada je lako pretpostaviti da netko to i ozbiljno misli.
24.08.2021 | 17:27
Dakle, onda netko i ozbiljno misli ono o republici Pešćenici?
Samo se zapetljavaš. Bolje stani.
24.08.2021 | 17:27
Daddo kaže:
A to je najbogatija i najrazvijenija regija (i najorganiziranija). Kužiš paradoks?


Kužim, ali ne razumijem što želiš poentirati.
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.08.2021 | 17:52
Unatoč svim benefitima (a Istra je “HR u malom” po pitanju ponude gastro eno i ino) onaj tren kad Istri “autonomijom” ostanu njeni prihodi, “rashodi rastu u nebo” - industrije nema, javnog sektora nema dovoljno i dislociran je, zdravstvo je u banani… a od turizma ne mogu svi cijelu godinu živjet. Proizvodnja ulja i vina je premala… hoteli su u stranom vlasništvu kao i kampovi.

Istra bi eventualnom autonomijom od sebe napravila Dalmaciju.
24.08.2021 | 17:59
Aha, shvaćam. Ali ne shvaćam čemu uopće razmišljati u tom smjeru. Ja zaista puno godina radim i prijateljujem s puno ljudi u Istri, znamo se jako dobro i dugo, i fkt, osim ponekad kod nekih u šali, nisam nikad čuo niti naznaku takvog razmišljanja. Ovo što je Air napisao je teška budalaština. Tko zna kad je koga to čuo da takvo što priča, ali to sigurno nije nikakva relevantna politička ideja. Niti ekonomska.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
24.08.2021 | 18:02
smayoo kaže:
Dakle, onda netko i ozbiljno misli ono o republici Pešćenici?
Samo se zapetljavaš. Bolje stani.


Ja se ne zapetljavam nego ti pokušavaš konstruirati nepostojeću premisu samo na osnovu toga što se ne sjećam imena.

Možeš reći da sam si umislio ili iskrivio sjećanje ali glupo je silovati poveznicu sa Pešćenicom.
24.08.2021 | 18:23
Moraš se odlučiti. Ako smatraš da to što se netko šali na takav način sigurno znači da netko misli i ozbiljno, onda to vrijedi jednako za Pešćenicu, kao i za Istru. Zauzmi stav i drži ga se dosljedno. Ne možeš se okretati kao limeni pjetlić na krovu, kako ti odgovara.

A činjenicom da "citiraš" nečiju navodno ozbiljnu izjavu, a da se uopće ne sjećaš tko je to - sam si postavio standard "ozbiljnosti" svojoj tvrdnji. I sad uporno inzistiraš na tome pa se zapetljavaš još dalje.

Dakle, ako baš baš baš BAŠ inzistiraš na tome kako itko relevantan ozbiljno nešto priča na temu političke neovisnosti Istre, daj se potrudi pa nađi tko je to i kada izjavio, da se skupa uvjerimo koliko je relevantan, ozbiljan i kredibilan. Ili priznaj da si zabudalio pa da ne trošimo više riječi na tu budalaštinu. Kako bi rekao Ilija Čvorović, "Đuro će ti oprostiti što te je tukao" i sve OK
  • Air
  • Korisnik
  • 64
24.08.2021 | 19:34
Ja sam se odlučio i rekao ti što je bila bit.

Bez obzira na:

1. bit koju sam htio reći i koju sam ti objasnio, a po kojoj nije važno da li se radi o Istri ili nekoj drugoj regiji / državi,
2. činjenicu da sam naveo da se radi o mom sjećanju,
2. činjenicu da se ta tema odcjepljenja Istre povlači i danas (stavio sam link) - napomena: ne pričamo sada koliko je ona realna,

ti si se uhvatio, kao pitbul i ne puštaš, toga kako ja nešto tvrdim a nemam imena i prezimena, kako bi utvrdili valjanost moje tvrdnje.

Otvori oči i shvati da se moja tvrdnja i danas povlači u medijima kao tema i to ne kao šala. Tko i što hoće sa njom to nije bila niti tema niti bit moje priče.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 14 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.67 Seconds

Provided by iJoomla SEO