Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


03.07.2021 | 20:51
@jura22,

Kakve veze ima unuk djeda 1 (nacista) sa djedovim zlodjelima (osim što su u rodbinskoj vezi)?!

Zašto bi unuk djeda 2 (židova) trebao mrziti unuka djeda 1 (nacista), ako mu on osobno nije napravio ništao nažao?

Po kojoj logici rodbinska povezanost ima ikakve veze sa individualnim djelima nekog pojedinca?
Da li sada trebamo početi zatvarati ne samo počinitelje zločina, nego i njihovu djecu i roditelje?

Ti svakako ne moraš i ne trebaš oprostiti partizanima koji su napravili zvjerske zločine nakon 2. svjetskog rata, ali zbog toga ne moraš mrziti njihove potomke, koji sa tim zločinima nemaju veze, kao ni one partizane koji nisu činili takve zločine, a pogotovo ne njihovu djecu.

Isto tako, ne moraš mrziti partizanski pokret kao takav, jer njegov primarni cilj nije bio počinjenje zločina koji tjekom njihovog djelovanja počinjeni, i koje nije činila većina, nego manjina (čak i iako je i sam vrh toga pokreta bio direktno odgovoran za sve to).

Sa nacizmom, i NDH stvari stoje nešto drugačije, jer je jedan od osnovnih ciljeva njihove politike bio zatvaranje, mučenje i ubijanje određene grupe ljudi samo zbog njihove nacionalne pripadnosti, kao i ubijanje svih ostalih koji se sa takvom politikom nisu slagali.

Uočavaš li razliku?
03.07.2021 | 21:23
Opet tema ide u krivom smijeru. Zaboli me kifla za Vukića, Hasanbegovića,Leljaka,Klasića, Jakovinu i slične. Također me zaboli tko je koga izdominirao u nekom tv-duelu ( mada sam i sam to spomenuo ) Da li netko nekoga poznao osobno i o njemu sudi na svojim impresijama o njemu.Sve takve stvari su površne i nebitne. Jedino su bitni dokumenti koje ti ljudi prikazuju. Povijesni dokument je jedini mjerodavan i o tome bi trebali pričati.

@Kloba, žao mi što nemaš vremena to pogledati i što ne vjeruješ da je Tito to govorio o Njemcima na svom prvom izlaganju. Mogu te razumijeti, jer je to preveliki šok za tebe i za ono što si čitav život učio. Isti vrag da netko dovodi u pitanje lik i dijelo malog debelog iz Sjeverne koreje.

Par stvari o Romanu Leljaku, ne s tim koliko ima godina i koliko je toga napisao, nego ČINJENICA da je čovjek bio bezbroj puta na sudu, jer je tužen za laž i klevetu, a niti jedan taj sud nije izgubio, kak to ? Jel se i sam zapitaš zdravog razuma kako to da on nije izgubio niti jedan sud ? Pa zato što je uvjek imao činjenice za ono što je govorio, a masu puta su te dokumente potpisivali oni koji su ga tužili.

Par stvari o falsificiranju prošlosti. U Sloveniji je Osvobodilna fronta osnovana 26 04.1941. To je službeni stav pobjednika. Istina je da je taj dan osnovana Protiimperialistična fronta, gdje su se ljudi okupili u Ljubljani, među njima i komunisti i govorili su protiv tih imperijalističkih sila, a to su bile Britanija,francuska i SAD. Nakon rata mi to preimenujemo kako nama paše.

18.12.1941 osniva se prva proleterska brigada u Rudu ( inače je na taj dan Staljin rođen) nakon što je se stari pokefao s Staljinom, mi stavimo datum jna 22.11 Ima toga masu, neda mi se više navoditi.

U bitkama na Neretvi i Sutjesci je poginulo 913 Njemačkih vojnika i 27000 Partizana !!! Samo na Sutjesci je poginulo preko 4000 Hrvata, mahom iz Dalmacije. E vidiš ti naši poginuli borci tamo su bili istinski antifašisti i kapa im do poda. Trebao je netko od vlasti otići na to mijesto i tamo položiti cvijeće i vijence, mislim od vlasti službeno i treba tamo ići svake godine i čuvati tu uspomenu na heroje tadašnjeg rata. Ti ljudi da su bili u 90_ima svi bi se digli i branili bi domovinu.

Uzima se kao službena brojka da je poubijano 120 000 dijece samo s Kozaračkog kraja ! Po popisu stanovništva tih godina tamo je živjelo 134 000 ljudi. Jesu li brojke u redu ?

Savom su plovili leševi iz Jasenovca sve do Beograda ! Prvo to nije fizički moguće, a s druge strane malo niže nizvodno je bio pontonski most koji je ležao na rijeci, šta su mrtvaci preskakali taj most ?

Paveliću iz Jasenovca pošalju 2000 dječijih očiju, kad je netko poginuo, čini mi se Francetić, ustaše iz ljutnje zakolju jedno dijete ( možda s srbosjekom )ispeku ga na ražanju i pojedu

U Jasenovcu je pobijeno 700 000 ljudi ? Pa što stvarno ima ljudi koji mogu vjerovati u ono zadnje što je napisano.

Da netko vidi dokument ili uredbu koju je potpisao Pavelić 1942 i dao naputke sudovima, da kad sude u nekim pravno-imovinskim odnosima, se ne smije voditi načelom tko je hrvat a tko je Srbin, mislim da bi mu propao cijeli svijet, a možda bi bilo i suicida.

Milan Nedić u skupštini Srbije plače i kudi Srbe, kaže kakvi ste to vi ljudi kad ste udomili samo 270 djece s kozare, dok su ih Hrvati udomili 20 000. 10 000 tisuća te djece je otišlo u Bugarsku, a par tisuća u Mađarsku. Što ti podaci nikoga ne bi trebali zanimati ? Na kraju dobijemo politički pamflet s filozovskog fakulteta ovog sadržaja na linku ispod.

historiografija.hr/?p=24579

Umjesto da ljudi koji tamo rade na odjelu povijesti to istraže, oni šalju upozorenje stručnoj javnosti . Čovjek kaže da je za taj film i knjigu upotrebio 38 000 povijesnih dokumenata, pa kad ste tako veliki mangupi, zašto ga ne tužiti za lažnu propagandu.

Ako možete primjetiti, mi ovdje ne raspravljamo o zločinačkoj ndh i ustašama i svemu lošemu što je iz toga proizašlo. Zašto ne raspravljamo, pa jednostavno što bi svatko na bilo koje takvo pitanje, rekao da to osuđuje…i onda nema elemenata za daljnu raspravu, zar ne

Mi ovdje većinom raspravljamo o lošim stvarima iz NOB, komunizma i Jugoslavije, pa tako kad se o tome raspravlja tema može otići na stotine stranica. Sad sami izvucite zaključak koliko ste tolerantni i željni istine.

Da iskoristim još priliku, oko onog našeg grba s krivim poljem, znači grba na dresovima vatrenih. Ja sam napisao na fb koje je to polje iza Raspudića, slika je iz sabora. Od fejsa sam dobio ovakvu poruku, na slikama ispod




03.07.2021 | 21:54
I? Što? Sad si se ovdje došao žaliti?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
03.07.2021 | 23:17
jura22 kaže:
Ja partizanima ne mogu oprostiti zvjerstva koja su radili nakon zto je zavrsio rat.


Prvo žao mi je što se tako osjećaš.
Zašto?
Zato što si time zarobljenik tih osjećaja. Ti osjećaji zasigurno rastu i oduzimaju ti dio tvog života. Mnogo puta na ovim stranicama si vidio priliku govoriti o tome što te boli. A dosta puta si progovarao o tome a da tema nije imala nikakve veze s time. Pokušavam ti reći da si puno opterćen time i da od toga drveta ne vidiš predivnu šumu koja može biti tvoj život. Umjesto da si manje opterećen (koliko se to može biti u HR), dopusti da se slikovito izrazim a da te ne uvrijedim, ti non-stop glođeš jednu te istu kost.

Na osnovu čega ti govorim ovo o oprostu?
Na osnovu iskustava ljudi koji su preživjeli Vukovar. U jednoj knjizi ti ljudi, koji su gledali kako im ubijaju, muče ili odvode na mučenje njihove najmilije, ili su i sami bili mučeni, govore o svom oslobođenju.
Bili su cijelo vrijeme zarobljenici svog osobnog stravičnog iskustva sve dok nisu spoznali i ostvarili snagu oprosta.

Taj oprost ne znači da su zaboravili ili da ih manje bole sjećanja.
Taj oprost znači prvenstveno šansu da nastave puno normalnije ostatak svog života.

Drugo, manje bitno, napisao si da svim partizanima ne možeš oprostiti. Pretpostavljam da nije tako, već da se to odnosi samo na one koji su to činili ili su znali da se to činilo / učinilo?
03.07.2021 | 23:43
@cairblanco - vidi se da uopće ne pratiš što sam pisao.
Napisao sam da vjerujem za Tita da je 1939. to rekao pa dodao da je isto vjerovao i Neville Chamberlain. Bilo bi dobro da pročitaš s razumijevanjem.
Moj odgovor na to bio je "OK. Vjerujem."
Kako ti uspiješ tu ubaciti ne, pojma nemam.
Zaboli me za Ljeljaka i njegovih 38 tisuća prelistanih dokumenata kao i za činjenicu da nije izgubio niti jednu parnicu na sudu koliko god puta bio tužen.
Da li to meni konktretno ikako pomaže - danas?
Odmaže li mi on svojim radom?
Ne - čovjek ima svoju sferu interesa i neka je ima.
I ja imam svoju u koju ne spadaju niti on, niti Vukić, niti Pavelić niti Tito.
Daj shvati to više.
Mene to ne interesira - osim kada se moram raspravljati sa nekim za koga sam prije ove teme držao da je prilično OK lik.
Sada mislim isto to, ali mislim da si previše, puno previše opterećen prošlošću.
Osim toga - nismo li se za to borili 90-ih?
Da svatko ima pravo na svoje mišljenje?
U čemu je problem sada kada ga imamo?
Hoću li ja bolje živjeti zato što Ljeljak rasvjetulje činjenice ili neću?
Ili ću bolje živjeti ako dam glas "ZA" u glasačkom listiću za nekoga tko može promjeniti stvari nabolje umjesto strankama koje desetljećima deru ovu novonastalu državu?
Već sam ti rekao da imaš Quoru za takve stvari, a ne Jabučnjak - ali ti ne odustaješ.
O denacifikaciji Njemaca tamo i ti i Jura imate Švabu koji je tako lijepo opisao u podužem tekstu kako su mu bogato živjeli prabaka i pradjed koji su stvorili neko obiteljsko bogatstvo, pa su mu od toga bogato živjeli i baka i djed koji su kao mladi ljudi kasnih 1930-ih popili doktrinu Trećeg Reicha. Ta je baka nagrađena Majčinim Križem jer je rodila petero djece za "napredno rađanje" ili tako neku stvar u stilu "da übermenscha ima što više", ali to je to što se njihove dorektne veze s nacizmom tiče.
Dodjela jednog križa/medalje i vjerovanje da je isti sistem ispravan u vrijeme njegova trajanja.
Da bi nakon svršetka rata svima njima bilo oduzeto sve i svi su se bili prisiljeni skrivati se ili bi po novonastalim dokumentima/svojevrsnim upitnicima za preživjele mase svjesno pisali razne laži kako ne bi ispali kolaboratori jer bi ih vlasti optuživale "da su krivi oni", a ne bi stvari postavljale "krivi smo kolektivno svi mi".
Kao da te novonastale vlasti nisu živjele u Reichu isto kao i ti ljudi kojima su upitnici slani.
Shvaćaš li?
Ali to je osoba pa joj po Ljeljaku ne treba vjerovati, iako prilaže tri dokumenta iz tog doba koja potvrđuju njegovu priču.
Toliko je za vjerovati tim dokumentima i šta je na njima napisano - jer čovjek otvoreno priznaje da su mu baka i djed morali lagati da ne bi završili u zatvoru ili gore.
Svi dokumenti i isječci iz novina su na njemačkom, a tekst mu je na engleskom.
I sve se da pročitati s razumijevanjem, samo ako si daš vremena sve da ne znaš jezik. A ti znaš.
Pa točno možeš vidjeti kako je denacifikacija stvarno išla u samim počecima na malome čovjeku.
Koliko god su svojevremeno bili bogati, ta se obitelj smatrala običnom obitelji sa više novaca od prosjeka.
Da razjasnimo još ovo:
Mi se oporavljamo od potresa, Korone, u Zagrebu od krađe zadnja dva desetljeća mandata Milana Bandića, u ostalim gradovima, mjestima, selima ljudi imaju svoje svakodnevne probleme s kojima se bore kako najbolje znaju i umiju - ali ja bih po tebi trebao razmišljati o '41 - '45 i '45 - '90?
Ja sam izdokrtiniran i ze mene bi nešto bilo prevelik šok?
Po čemu takve stvari zaključuješ?
Jesi li polovio da mi nitko nikada nije bio u KPJ?
Mulc je bio dio mog života niti desetljeće.
Šta pričaš ti?
A sebe istovremeno - ne smatraš izdoktirniranim?
Pogledaj kakav si zato jer ti je deda ili pradeda vrtio janjce za Ustaše pa je poslije ubijen.
Pogledaj kako ti gledaš samo na mene, a kamoli na sve ostalo.
Kocka, stari - kocka.
Koliko puta je moram spominjati da je više shvatite?
Ili, kako bi rekao @Air - drvo/šuma...
Kada si već toliko mudar, reci mi a kada da razmišljam o današnjici ako bih danas trebao razmišljati o događajima od '41-'45 i od '45-'90?
Na samrti 2050/60 i to ako ju uspijem dočekati?
Pa može me sutra pokupiti kamion na zebri...
I da ja razbijam glavu ovim glupostima?
Stari, ja stvarno imam vremena pa ga trošim na vlastite gluposti i dječje idiotarije - ali ti još radiš poprilično zahtjevan posao pa slobodno vrijeme trošiš na još veće gluposti.
Postoje ljudi koji se trebaju baviti ovim temama.
I neka se bave.
Neka od Tita naprave diktatora većeg od Pavelića, osobno mi se živo fućka.
I jedan i drugi i njihove države za nas su prošlo svršeno vrijeme - daj shvati to više.
Nama koji živimo danas je puno bitnije kako živimo danas i kako će sutra nakon nas živjeti naša djeca, nećaci - tko god ostane iza nas.
A ti ubijaj glavu sa time šta je bilo '41-'45 i nakon u SFRJ.
I prati koliko ćeš normalniji iz dana u dan postajati.
Posljednji put ću ti napisati savjet, a ti ga poslušaj ili nemoj: oslobodi se balasta jer psihički toneš a to ni ne vidiš. Pročitaj post od Aira iznad.
A moje probaj čitati s razumijevanjem. Znam da su dugi.
Podijeli ih na par dijelova - šta da ti kažem?
Ili ih nemoj čitati uopće.
Jer kada ja napišem "OK" - ti vidiš "NIJE OK".
I kako da ja s tobom razgovaram?
04.07.2021 | 01:39
cariblanco kaže:
Da iskoristim još priliku, oko onog našeg grba s krivim poljem, znači grba na dresovima vatrenih. Ja sam napisao na fb koje je to polje iza Raspudića, slika je iz sabora. Od fejsa sam dobio ovakvu poruku, na slikama ispod


Ajd, ovo je stručno pitanje, pa da ti barem ovaj teret olakšam (ako te to zbilja zanima, a da nije da samo trolaš)...

Standardi kod logotipova, grbova i sličnog grafičkog znakovlja podrazumijevaju prikaz znaka u jednoj boji. Najčešće je to crno-bijeli prikaz, ali može biti i bilo koja boja koja ima veze sa znakom / logotipom / grbom. Dakle, za hrvatski grb, po grafičkim standardima, postoje jednobojne varijante (vjerojatno crna, crvena i plava). Isto tako, uz jednobojnu varijantu postoji i prikaz znaka u negativu. Ovo iza Raspudića je prikaz hrvatskog grba u negativu, na plavoj pozadini. Sve po grafičikm standardima.
04.07.2021 | 08:09
cariblanco kaže:
@Kloba, žao mi što nemaš vremena to pogledati i što ne vjeruješ da je Tito to govorio o Njemcima na svom prvom izlaganju. Mogu te razumijeti, jer je to preveliki šok za tebe i za ono što si čitav život učio. Isti vrag da netko dovodi u pitanje lik i dijelo malog debelog iz Sjeverne koreje.

Ti stvarno uopće ne čitaš što je netko zaista napisao.
Da ti pomognem:
"Dalje, Ljeljak je našao dokument iz NDH po kojem je u Zagrebu ovjereno i potpisano 1943. da sudovi moraju poštovati prava na vlasništvo gospodarskih objekata bila ona u vlasništvu Hrvata ili Srba podjednako.
NDH po tome nije bila ništa lošija država od današnje Hrvatske, dodaje Ljeljak, sa svim svojim državnim vrlinama i manama.
Stoga je teško doći do zaključka da su oni namjerno ubijali djecu, zaključuje misao."

Ja se tu ne čudim dokumentu, nego njegovom zaključku po kojem ne vidi da su se u NDH mogla ubijati djeca - ili ti moram slovkati da shvatiš?
Mi smo imali logor Jastrebarsko koji je bio koncentracijski logor samo za djecu, jedini u tim fašističkim državama smo koji se time "možemo pohvaliti".
Evo koliko ti čitaš s razumijevanjem...
cariblanco kaže:
Da netko vidi dokument ili uredbu koju je potpisao Pavelić 1942 i dao naputke sudovima, da kad sude u nekim pravno-imovinskim odnosima, se ne smije voditi načelom tko je hrvat a tko je Srbin, mislim da bi mu propao cijeli svijet, a možda bi bilo i suicida.

Pa ja sam u svom predprijašnjem postu, a i sada iznad napisao to da je to bilo 1943., a ne 1942.
Te je godine potpisan i ovjeren taj dokument u Zagrebu - ponavljam - ali ti to nisi ulovio.
I nisam izvršio suicid, kao što vidiš.
I neću se vraćati na video - ali nisam zapamtio da je Leljak tu uopće spomenuo Pavelića. Više mi se čini da je rekao kako je dokument "ovjeren i potpisan 1943. u Zagrebu".
A nakon toga je zaključio kako "tadašnja NDH i današnja Hrvatska obje imaju svoje vrline i mane" te poentirao sa time "da prema tome ne vidi kako je NDH mogla ubijati djecu".
To sve se izgovara oko 25. minute, gdje sam stao.
Ne da ne čitaš sa pažnjom, već i ne slušaš s pažnjom (fulao si godinu i vjerujem da si stavio Pavelića gdje nije ni spomenut) i kako da ti se postovi ne seciraju rečenicu po rečenicu i teze ne poruše kao glinene patke u nadi da konačno shvatiš koliko si zaluđen ovime.
Sve što drugi napišu - ti nekako okreneš.
Evo još jedan primjer:
cariblanco kaže:
U Jasenovcu je pobijeno 700 000 ljudi ? Pa što stvarno ima ljudi koji mogu vjerovati u ono zadnje što je napisano.

Tko je od nas napisao da vjeruje da Jasenovac ima 700.000 žrtava?
To tvrdi Šešelj u Ćirilici, kako si njega uspio ugurati ovdje samo ti znaš.
Ako je to napisano ovdje, ja sam to propustio pronaći - i u tu brojku sumnjam jer činjenično stanje je koliko - 30.000 žrtava ukupno, pa je sada naraslo na 70.000? Ne znam. Iskreno - ne znam. Znam samo da mi smanjujemo a Srbi povećavaju. I ni jedno ni drugo me ne čudi.
04.07.2021 | 08:21
Air kaže:
jura22 kaže:
Ja partizanima ne mogu oprostiti zvjerstva koja su radili nakon zto je zavrsio rat.


Prvo žao mi je što se tako osjećaš.
Zašto?
Zato što si time zarobljenik tih osjećaja. Ti osjećaji zasigurno rastu i oduzimaju ti dio tvog života. Mnogo puta na ovim stranicama si vidio priliku govoriti o tome što te boli. A dosta puta si progovarao o tome a da tema nije imala nikakve veze s time. Pokušavam ti reći da si puno opterćen time i da od toga drveta ne vidiš predivnu šumu koja može biti tvoj život. Umjesto da si manje opterećen (koliko se to može biti u HR), dopusti da se slikovito izrazim a da te ne uvrijedim, ti non-stop glođeš jednu te istu kost.

Na osnovu čega ti govorim ovo o oprostu?
Na osnovu iskustava ljudi koji su preživjeli Vukovar. U jednoj knjizi ti ljudi, koji su gledali kako im ubijaju, muče ili odvode na mučenje njihove najmilije, ili su i sami bili mučeni, govore o svom oslobođenju.
Bili su cijelo vrijeme zarobljenici svog osobnog stravičnog iskustva sve dok nisu spoznali i ostvarili snagu oprosta.

Taj oprost ne znači da su zaboravili ili da ih manje bole sjećanja.
Taj oprost znači prvenstveno šansu da nastave puno normalnije ostatak svog života.

Drugo, manje bitno, napisao si da svim partizanima ne možeš oprostiti. Pretpostavljam da nije tako, već da se to odnosi samo na one koji su to činili ili su znali da se to činilo / učinilo?


Zasto bi bio opterecen?
Smeta me kako se tretira u javnosti zlocin. Zlocinacki vodja Tito.
Smeta me kako je danas normalno mahati jugoslavenskom zastavom, nije normalno s ustaskom. Tito je dao poniti vise ljudi od Pavelica, po tome bi trebao imati i vise ulica i trgova.
Po meni bi trebalo zakonom zabraniti u javnom zivotu simbole, osobe, pokrete i parole oba bivsa rezima jer su po svemu jednaki.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
04.07.2021 | 09:10
jura22 kaže:
Zasto bi bio opterecen?.


Možda zato što jesi?

Samo si još daleko da to vidiš i priznaš sebi?

Prošao sam nešto slično, pa to prepoznajem.

Smetali su me političari RH.
To je bilo prije 20 godina.
Političari su se promjenili. Postali su još gori.
Da li sam promjenio mišljenje o njima?
Nisam.
Promjenio sam svoj stav.

Pokušaj i ti, nećeš ništa izgubiti, možeš samo dobiti.

Pitaj ovdje na forumu da li netko misli da ti nisi opterećen tim pitanjem.

Ako ih puno odgovori da jesi, možda ljudi ne griješe.
Često sami sebe najteže vidimo onakvim kakvi jesmo.
04.07.2021 | 09:16
Kada smo kod povijesnih istina, da se malo maknemo iz mikrolokacije jugoistočne Europe u 20. stoljeću - prati li itko ova sranja u Kanadi?
Ne govorim o visokim temeraturama iako je i to šok (dolazi im i do +39 stupnjeva Celzijevih na nekim mjestima), nego na ovo sustavno ubijanje domorodačke djece od 19. stoljeća do danas?
Ne znam priču dobro, pa me zanima zna li itko detalje i šta je toliko uzbudilo Kanađane?
Za to se nije znalo, ili su mislili da se događalo samo ranije - u čemu je točno problem?
Na ovo mislim.
EDIT:
Sada namjerno temu šaljem u ovom smjeru, jer mi je već dosta da se diktira u kojem će se smjeru voditi razgovor.
Pljuje Tita a ponaša se isto. On sam bi diktirao smjer razgovora. E pa ne može...
04.07.2021 | 10:08
Ti slaviš Tita a ponašaš se isto. Sad bi ti diktirao smjer razgovora.

To u Kanadi je obrazac ponašanja. Ovisi na kojoj si strani. Strana pobjednika pripisuje sve zločine strani gubitnika.
Ovo šteti imageu Kanade.
05.07.2021 | 17:15
Ja konto ova tema bila aktivna samo po onim vrelinama.

Al vi se izgleda ne seksate ni kad zahladni
07.07.2021 | 18:15
Čovječe, Srbi su "rešili" da Hrvate kao narod prikažu svijetu kao monstrume, no sada im oruđe nije politika već filmsko platno.
Nakon Dare iz Jasenovca, koja je s filmskog gledišta katastrofa od filma, sada rade film i seriju "Oluja".
Da se vidi zločin nad napaćenim srpskim narodom.
Meni nije jasno, maknimo "Daru" na stranu jer tu imaju pravo barem za te logore i ubijanja u njima - ali kako oni Hrvate koji brane hrvatski teritorij vide kao negativce, zato jer su Srbi tu "živeli stolećima".
Ali kada se ista stvar primjeni za njih, i kada Albanci naprave njima ono što su oni htjeli nama, s Kosovom - to je svetogrđe i oni moraju to obraniti "za pravoslavlje".
Nije mi jasno kako ne vide da su te dvije stvari apsolutno iste.
Samo kada se radi o njima, oni su pozitivci u kojoj god se ulozi nalazili.
www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/3723541/snimanje-filma-oluje
Nisam mrzitelj nikoga, ali kada okrenem Kurir i slične novine, pod rubrikom Hrvatska se ne može naći normalna vijest. Samo negativa u kojoj Hrvati mlate Srbe, Hrvati zagađuju plaže, Hrvati tuku migrante...
Točno vidiš da hrane mase da nas mrze.
07.07.2021 | 18:21
Kloba kaže:
ali kada okrenem Kurir i slične novine

Zašto, pobogu, zašto?!?!? Život je prekratak, kume...
07.07.2021 | 18:26
Djuro genijalac kaže:
Zašto, pobogu, zašto?!?!?

A klasika, da vidim preko ograde "kaj sused dela".
Djuro genijalac kaže:
Život je prekratak, kume...

Apsolutno točno. Moram prestati s tim.
07.07.2021 | 19:17
Radije gledaj dokumentarce na youtubeu. Ima ih nevjerojatna količina i famozni su.... Ozbiljno
07.07.2021 | 19:21
Ili uzmes pretplatu na CuriosityStream. Valjda $12 godisnje

Dokumentarci su zakon
07.07.2021 | 19:33
Djuro genijalac kaže:
Radije gledaj dokumentarce na youtubeu. Ima ih nevjerojatna količina i famozni su.... Ozbiljno

Nisam ulovio jedan koji me zanima, ali iskreno - nisam niti pošteno tražio. Sada hoću.
drlovric kaže:
Ili uzmes pretplatu na CuriosityStream. Valjda $12 godisnje
Dokumentarci su zakon

Za ovu stranicu nisam niti znao. Nekada sam ih gledao na Free Documentary, tako nešto ali sam s vremenom jednostavno stao.
Ovu ću pregledati zigurno.
Hvala vam obojici.
I da, dokumentarci su zakon - slažem se s tobom.
07.07.2021 | 19:59
@drlovric - sada si me napalio na ovaj CuriosityStream, ali nadao sam se da imaju trial barem par dana. Ništa od toga.
No uzet ću ih na mjesec dana pa vidjeti što dalje.
07.07.2021 | 20:06
Ukucao sam "best documentaries site" na Google i izbacilo mi je ovih osam stranica kao najbolje free izbore:
Documentary Heaven
DocumentaryWIRE
Documentary.net
DocumentaryStorm
Documentary24.com
Documentary-Log.com
Documentary Tube
Documentary Guide
Pod plaćenim stranicama na prvom je mjestu Kanopy, na drugom Netflix, a treće drži CuriostyStream...
Uglavnom, hvala još jednom.
Ne bih se sjetio to napraviti da mi niste odgovorili kako jeste.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
14.07.2021 | 08:55
Evo kako neki Srbi pokušavaju riješiti svoju povijesnu istinu novijeg doba. link
14.07.2021 | 09:07
Izašla i o Ceci epizoda?
U, to moram pogledati.
Jako dobra doku serija.
Pogledaj epizodu Dragan J Vučičević - tipa zovu Kvazimodo srpskog novinarstva.
Pa Goran Vesić, politički suncokret je lijepa složenica za njega. Radio je kod Đinđića, a sada je kod Vučića koji je Đinđiću bio glavni politički protivnik. Navodno da ga je Đinđić zvao Iznogud.
Ne znam jel znaš tko je Iznogud?
Junak istoimenog stripa, veliki vezir Iznogud.
Nešto kao Max Magnus, samo je mjesto radnje srednjevjekovni Bliski istok.
Mislim da je u originalu riječ o francuskom stripu.

Iznogud.jpg


Što se ove doku serije tiče, rađena je po istoimenoj knjizi "Junaci doba zlog", ima osam nastavaka koji u sat vremena svaki obrađuju Ivicu Dačića, Aleksandra Vulina, Gorana Vesića, Milorada Dodika, Sinišu Malog, Milorada Vučelića, Svetlanu Ražnatović i Dragana J. Vučićevića.
Ukratko, aseve srpske političke, medijske i estradne scene.
Ja bi to skinuo najrađe, ali kako je na Jubitou pogledat ću sve epizode tamo.
14.07.2021 | 09:57
Inače, u Srbiji su mediji u 90% vlasništvu SNS-a i Vučića.
Ne direktnom, nego u onom još gorem - poltronskom smislu.
Oni sami smišljaju što bi se "gazdi" sviđalo, pa to objavljuju.
A što se njega tiče, rijetki su predsjednici država na svijetu danas (tipa Lukašenka, Putina i Kim Jong Una) sa tolikom željom eksponiranja u medijima, voljom za pojavljivanjem i otvaranjem vrpca svemu i svačemu, pa je tako njegov tadašnji tko zna šta, a kasniji ministar obrane (koji je izbjegao služiti vojni rok 90-ih) i današnji ministar unutrašnjih poslova Vulin; svojedobno svečano otvorio - lift u Domu za starije i nemoćne osobe.
To ima u epizodi o njemu.
Vrpca, škare - sve, ne bi da se radi o novoj bolnici.
U kompletnoj državi slobodnim se medijima smatraju N1 (u vlasništvu CNN grupacije) i NovaS (u vlasništvu luksemburške medijske grupacije), koja je na ovim prostorima počela raditi prije 20 godina sa Novom TV u Hrvatskoj.
Sve ostalo od tiskovina, portala tih tiskovina i TV programa s nacionalnom koncesijom služi za promoviranje SNS-a i Aleksandra Vučića.
Iako su "oporbenjaci" iz Luksemburga nedavno progurali i vlastitu tikovinu također imena Nova, rad im je onemogućen do te mjere da u cijeloj Srbiji nisu mogli pronaći tiskaru čiji je vlasnik bio dovoljno hrabar preuzeti rizik tiskanja novina koje bi otvoreno kontrirale Vučićevoj vlasti i propagandi većine medija pa su im se neki ispričavali da ne mogu, drugi su otvoreno rekli da se boje, a treći izmišljali da nemaju kapacitete tiskati takav proizvod iako su ovi koji su ih tražili znali da ih itekako imaju.
Pa se tako ta novina danas tiska u Osijeku.
Prva im je opcija bila tiskara mađarske manjine u Novom Sadu, ali kako oni tiskaju samo crno bijelom tehnikom to je brzo otpalo.
Toliko je medijski slobodna susjedna Srbija.
Pa njima je taj Dragan J. Vučićević, vlasnik i glavni urednik Informera, na naslovnici objavio golu plavušu (mislim u seksu s nekim) s naslovom tipa "KOLINDA" i malim "okvirom" s natpisom "Hot: hrvatski obaveštajci nam dostavili slike".
Da bi se taj dan ispostavilo da se radi o američkoj porno glumici koja mrvu liči na Kolindu, čak ni toliko.
Link iz Jutarnjeg na tu temu...
Ovaj se nije niti ispričao.
16.08.2021 | 18:46
Najnoviji Goldsteinov proljev je da je Hitler u travnju 1945. Anti Pavelicu poslao specijalu drobilicu za kosti koje su pretvorene u prah i zato nema dokaza koliko je ljudi strado. I nakon 70 godina postoje indoktrinirani lazljivci i protivnici Republike Hrvatske.

Edit: o Jasenovcu je rijec
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.08.2021 | 19:44
Ako je antifa ekipa nije uništila, a demokracija privatizirala za kunu, predlažem da istu dostave podružnici Čistoće u ZG, smanjit će troškove zbrinjavanja glomaznog otpada!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 26 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO