Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


26.06.2021 | 12:05
Tito o mami:

Znam da ima i video u kojem posjećuje Kumrovec ali ga sada ne mogu naći.
Obični ljudi govore u kameru da ga se sjećaju, e sada da li su namješteni kako ti misliš ili nisu - neću ulaziti.
Od mene dosta.
26.06.2021 | 12:05
Ne moze Tito imati zasluge za danasnju Republiku Hrvatsku. Zasluge ima Franjo Tuđman.
To je kao da kazes kako Hitler ima zasluge za danasnju Njemacku.
Tito bi imao zasluge da je pustio Hrvatsku kao samostalnu. Ako vec ne ‘45, onda ‘71, a ne provoditi sustavni teror.

Mislis da u Ukraini slave Staljina? Pa sve drzave EU pokopale su komunisticki totalitarni sistem, osim u RH.
Ponavljam, nako oslobodjenja ‘45 jedan fasizam smo zamijenili drugim. Poglavnika smo zamijenili marsalom. Totalitarni sustav je ostao isti, diktator je promijenio zastavu, teror, progoni, placka, ubojstva su se nastavila, logori su preimenovani u ustanovu za preodgoj. Jedina razlika je sto Pavelic to nije skrivao kao Tito.
26.06.2021 | 12:07
Nisam siguran gdje bi ovo sliku mogao staviti. Ili u smiješne sliku ili u ovu temu. Jučer sam malo gledao htv dnevnik i vidio na par sekundi video od gospodina Matića. Evo i slike gdje je njegova ushićenost došla do kraja. Na prvu kad sam je vidio, mislio sam da smo dobili Španjolce u nogometu i da sam to propustio Pogledajte našeg "znanstvenika" kako se raduje rezultatima, nakog glasanja EU parlamenta o "njegovoj" rezoluciji



Svaka slika govori više od tisuću riječi, to nije moja mudrost. Kad je bolje pogledam, mislim da se niti Modrić, ne bi veselio s više strasti, s nekakvim slučajnim golom od gosp. Matića. Pogledate samo taj ushićeni izraz na licu, koji je svojstven svim znanstvenicima, koji se bore za svoje teze

Gospodina Matića sam gledao kod Stankovića i još jedno 5-6 puta na sl. emisijama na tv. Nakon toga, imam pravo na neko svoje mišljenje o njemu i svemu što je izrekao u tim emisijama. Niti mi je na kraj pameti je vrijeđanje Freda. Moje je mišljenje o njemu, da nije glup čovijek i moj zaključak bi bio da smo ja i on, ajmo reći na nekoj istoj intelektualnoj razini, mada mu neki spočitavaju da je upitno, kako je završio srednju školu.

Znamo valjda svi da tu rezoluciju nije napisao, Fred, jer nema vješitnu za nju, kako je niti ja ne bi imao. Mene čak niti toliko ne smeta, njegova ushićenost, nakog glasanja, nego me smeta ova njegova rečenica.

"Meni je žao da kolege iz hdz, nisu glasali za moj tekst rezolucije, nego su glasali za profašističku rezoluciju, evropskih demokršćana i konzervativaca" Kao prvo kako možeš nekoga nazivati kolega, ako taj ima profašitičke stavove ? To bi bilo isto da mene smayoo nazove kolegog a ja sam ustaša To znači da su fašisti svi ostali u EU parlamentu, koji su glasali, za umanji tekst te rezolucije. Znamo valjda svi da je istina samo jedna i da je ona na našoj strani, kaj ne
26.06.2021 | 12:09
jura22 kaže:
Ne moze Tito imati zasluge za danasnju Republiku Hrvatsku. Zasluge ima Franjo Tuđman.

A kako smo 1991. odredili granice Hrvatske?
Tuđman ih se sjetio tek tada?
Do tada 45 godina smo živjeli bez mekih granica u federaciji?
Daj...
EDIT:
To je kao da kažeš da Steve Jobs ne može imati zasluge za iPhone 12.
Zato što je umro prije samog predstavljanja iPhonea 4S.
Mala parabola...
26.06.2021 | 12:12
Jedini benefit je sto je Tito maknuo Crvenu armiju da ne udju na ovaj prostor jer bi onda jebali jeza u ledja. To je po nemi jedino pozitivno.
Fasista bi se oslobodili ovako i onako jer je Njemacka bila na koljenima i pocelo je povlacenje njemackih trupa skupa sa Ustasama i ostalim narodom koji se bojao partizana i zeljeli su spasiti zivot. Britanci su usrali i vratili ih a Tito ih je dao sve pobiti (i djecu i zene i starce), samo zato jer su bjezali.
26.06.2021 | 12:16
cariblanco kaže:
"Meni je žao da kolege iz hdz, nisu glasali za moj tekst rezolucije, nego su glasali za profašističku rezoluciju, evropskih demokršćana i konzervativaca" Kao prvo kako možeš nekoga nazivati kolega, ako taj ima profašitičke stavove ? To bi bilo isto da mene smayoo nazove kolegog a ja sam ustaša To znači da su fašisti svi ostali u EU parlamentu, koji su glasali, za umanji tekst te rezolucije. Znamo valjda svi da je istina samo jedna i da je ona na našoj strani, kaj ne

Tako što su ti kolege po zvanju. Političari. Saborski zastupnici. Europarlamentarci. Na koga god je mislio, u nekom mu je smislu ta osoba kolega.
@cairblanco - sada se pitam jel me zajebavaš ili stvarno ne loviš te stvari?
26.06.2021 | 12:17
Kloba kaže:
Tito o mami:

Znam da ima i video u kojem posjećuje Kumrovec ali ga sada ne mogu naći.
Obični ljudi govore u kameru da ga se sjećaju, e sada da li su namješteni kako ti misliš ili nisu - neću ulaziti.
Od mene dosta.


Ok, ali da li ti znaš gdje su njegovi roditelji pokopani. A tko je mogao u kameru govoriti u ono doba demokracije, oni koji nisu govorili isto, potraži ih dva metra ispod zemlje. To bi ti bilo isto kao da ja ovaj post koji sam otvorio govorim u 1962 godini
26.06.2021 | 12:19
Kloba kaže:
jura22 kaže:
Ne moze Tito imati zasluge za danasnju Republiku Hrvatsku. Zasluge ima Franjo Tuđman.

A kako smo 1991. odredili granice Hrvatske?
Tuđman ih se sjetio tek tada?
Do tada 45 godina smo živjeli bez mekih granica u federaciji?
Daj...
EDIT:
To je kao da kažeš da Steve Jobs ne može imati zasluge za iPhone 12.
Zato što je umro prije samog predstavljanja iPhonea 4S.
Mala parabola...


To je bilo dogovorno da ostanu avnojevske granice. Dao sam jedan video Hrvatske kroz povijest kojeg je moderator obrisao. Granica Hrvatske je bila svakojaka i realno, niti Slovenija, niti BIH, niti Srbija se ne slazu s time, a niti Hrvatska nije presretna s djelovima koje je bivsa drzava prepustila drugim republikama. Ne razunijem poantu?
A koje bi ti granice uzeo?

Iako su izimali, Istra je ipak pripala RH, a realno, dio Istre nikad nije bio hrvatski.
26.06.2021 | 12:23
jura22 kaže:
Jedini benefit je sto je Tito maknuo Crvenu armiju da ne udju na ovaj prostor jer bi onda jebali jeza u ledja. To je po nemi jedino pozitivno.
Fasista bi se oslobodili ovako i onako jer je Njemacka bila na koljenima i pocelo je povlacenje njemackih trupa skupa sa Ustasama i ostalim narodom koji se bojao partizana i zeljeli su spasiti zivot. Britanci su usrali i vratili ih a Tito ih je dao sve pobiti (i djecu i zene i starce), samo zato jer su bjezali.


Od svega najtragičnijeg je, da bi drugi svjetski rat, završio, več kako je završio, a da na ovim prostorima nije opaljen niti jedan metak. Ishod bi bio isti, a mi imamo ishod tog rata 1.1-1.2 milona ljudi koji su poginuli, zbog gluposti. Tito je bio dobar, sve dok se nije oslio i želio Veliku Jugu, s Bugarskom i Albanijom, pa mu je kominterna okrenula leđa. malo je previše zinuo, a to nije mogao progutati, pa je nakon toga bila promjena politike i kao okretanje prema zapadnoj demokraciji i amerima.
26.06.2021 | 12:25
Kloba kaže:
jura22 kaže:
Ne moze Tito imati zasluge za danasnju Republiku Hrvatsku. Zasluge ima Franjo Tuđman.

A kako smo 1991. odredili granice Hrvatske?
Tuđman ih se sjetio tek tada?
Do tada 45 godina smo živjeli bez mekih granica u federaciji?
Daj...
EDIT:
To je kao da kažeš da Steve Jobs ne može imati zasluge za iPhone 12.
Zato što je umro prije samog predstavljanja iPhonea 4S.
Mala parabola...


Ovo za Steve Jobsa je primjedba koja nema veze sa zdravim razumom.

Ja smatram da svaki rat resetira povijest neke drzave i sve pocinje od pocetka. Oni prije rata ne mogu imati zasluge za nista.
Po tome Austrija i Madjarska polazu pravo na ovaj prostor!
Koliko u natrag treba ici?
Republika Hrvatska stvorena je 1991. i samostalna je. Tito nikako nije imao utjecaj na to jer se komunizam raspao u cijelij Europi.
Po tome Staljin je otac pola drzava istoka, pitaj Poljake sto misle o njemu.
26.06.2021 | 12:27
Ovaj ne razumije ovo, onaj ne razumije ono...
Pa šta vi razumijete?
@jura_22 - ne razmumiješ pitanje o granicama?
Pročitaj još jednom.
Pa onda ponovo. I nanovo sve dok ti ne sine.
Pa napravili smo modernu Hrvatsku na granicama koje su nam dodijeljene u SFRJ, čovječe nedokazani.
I ti još napišeš da je dio Talijanski.
Za to što je pripao Hrvatskoj je - u tvom umu - zaslužan Tuđman...
@cairblanco - ovo s mamom uopće neću komentirat.
Prvo, malo koja osoba ima loše mišljenje o - mami.
Drugo - odakle tebi to što pišeš ja stvarno pojma nemam.
I ne morate se dalje truditi, odo raditi nešto konstruktivno...
26.06.2021 | 12:50
Bas dodjeljene!
Boka Kotorska je uzeta, oko Neuma je uzeto.

A na kojim bi ti granicama radio Hrvatsku.?
Srbi su probali izmjenit ali im nije islo, Bosanci isto, Slovenci isto.

Granice nisu volje naroda vec stvar dogovora.
Hercegovina je neprirodno pripala BIH, a tamo zivi veliki dio Hrvata, Boka Kotorska isto.
26.06.2021 | 12:57
Kloba kaže:
jura22 kaže:
Ne moze Tito imati zasluge za danasnju Republiku Hrvatsku. Zasluge ima Franjo Tuđman.

A kako smo 1991. odredili granice Hrvatske?
Tuđman ih se sjetio tek tada?

Do tada 45 godina smo živjeli bez mekih granica u federaciji?
Daj...
EDIT:
To je kao da kažeš da Steve Jobs ne može imati zasluge za iPhone 12.
Zato što je umro prije samog predstavljanja iPhonea 4S.
Mala parabola...


Ok je ti je parobola i drago mi je da si to spomenuo, tako da i o tome možemo raspravljati. Nadam se da ne misliš da je KPJ od 45-89 godine bio jedan monopol i da su svi u to vrijeme imali jedninstveno političko mišljenje. Idemo sad predpostaviti da je od 90_te do danas bio samo hdz na vlasti i da nije imao niti jednu trzavicu i da su svi skupa imali istu političku misao. Malo ne pije vode, zar ne. Tako isto ne pije vode ideja da je KPJ, svo vrijeme bila monolitna i ne podljenjena po političkim mišljenima. Jel, treba spomenuti; Rankovića,Đilasa ili proljećare naše ili Srpske prije naših ? Latinku Perović i kompaniju. Tito je prije svega bio veliki pragmatičar i zbog toga je vukao poteze, koje je vukao, a taj niti jedan potez normalno nije stavljao njega u nekog upitnog vladara ovih prostora. Znaš li ti koliko je on imao protivnika oko ustava iz 1974 godine ? Pa nije on taj ustav tad donio po svojoj volji, nego je kao svaki pragmatik, zaključio da mu on više koristi, nego mu šteti. Ja mu stvarno mogu odati priznanje za tu pragmu, tu je bio doktor i uvjek je znao. što mu više šteti nego što mu donosi koristi. Ali ta pragma je bila zbog njega samoga, a nikako zbog nekih prava repubila u SFRJ ili recimo Muslimana, kao nacije koju je priznao.
26.06.2021 | 13:17
Kloba kaže:

Stavio sam sve, jer ne želiš odgovarati na izdvojene rečenice.
Mislio si MIlanović vjerojatno, a napisao si Milošević. No, to se da shvatiti iako ne spada pod pravopisnu grešku već više kako gledaš Milanovića.


Nikakv Milanović dragi Kloba, Milošević. Meni je osobno žao ako ti ne znaš prezime svog pod-predsjednika vlade
26.06.2021 | 13:49
Par riječi kolegi @Vanjuška. Kolega pa valjda ne misiš da je istina ono što si napisao, da svatko od desničara ili nekih konzervativaca, doživljava partizane, na onaj način koji si opisao ? Svatko normalan zna da je NOB imao masu pozitivnih strana i to nitko ne dovodi u pitanje. Zašto se jednostavno ne kaže, da mi baštinimo NOB i mnoge pozitivne strane iz tog razdoblja, ali da postoje i crne točke naše povijesti kojih se moramo sramiti. Što je to tako teško ili je to pitanje dogme, na kojoj može samo počivati crkva i nju se ne smije propitkivati, jer bi onda crkva pala.

Kolegi @smayoo, jedna rečenica koju je već čuo. Drži prijatelje blizu sebe, a neprijatelje još bliže E moj @smayoo, ja ti više koristim, nego oni koji ti idu niz dlaku. Nitko ti ne propituje autoritet na ovom forumu, ali ti samo "dobro-namjerni" mogu ukazati na tvoje mane, koji svaki normalan čovijek ima. U cijelom ovom topicu si ti ponekad popizdio, a i ja sam, tu nema spora. Kad sam ti rekao, zašto se mi ne bi dogovorili, oko nekih povijesnih istina, kad nitko od nas ne robuje nekoj dogmi, pa nisam mislio na ebenog cariblanca i tebe, nego na "suprostavljena" mišljenja, koje zastupamo.
26.06.2021 | 16:08
cariblanco kaže:
"Meni je žao da kolege iz hdz, nisu glasali za moj tekst rezolucije, nego su glasali za profašističku rezoluciju, evropskih demokršćana i konzervativaca" Kao prvo kako možeš nekoga nazivati kolega, ako taj ima profašitičke stavove ? To bi bilo isto da mene smayoo nazove kolegog a ja sam ustaša To znači da su fašisti svi ostali u EU parlamentu, koji su glasali, za umanji tekst te rezolucije. Znamo valjda svi da je istina samo jedna i da je ona na našoj strani, kaj ne


Ruža, Ressler i ostala hdzova gamad su mu kolege tamo. Htio ne htio. I svi odreda rade protiv Hrvatske i boljitka za sve nas, a za svoje sitne interese. Borzanica jedina nekaj radi koliko vidfim, ostali s desne strane pogotovo su samo stado poslušnika.... Odvratno nešto.

Glede rezolucije, korak u pravom smjeru, za svakoga normalnog čovjeka koji je pročitao tih 30tak stranica i nije nasjeo (opet!) na desničarske laži i izvrtavanja. Hajde mi reci, kao podržavatelj tih desnih smjerova, zašto vama sve borbe protiv nečega što vam ne odgovara idu linijom laganja, izokretanja, izvlačenja iz konteksta i ino? Tako je teško argumentirano se suočiti s svojim stavovima protiv?

Mislim, ovce to ne zanima, kao ovaj naš Jura, on će progutati što mu dnevno.hr i slična fake proljevi serviraju i to širiti dalje, ali ti? Ti bi očekujem pročitao o čemu se radi, možda se ne složio, ali logikom normalnog čovjeka reagirao bi kad vidiš koliko kanalizacije i izmišljotina dođe s desne strane na ovako nešto. Slično je i sa istanbulskom bilo... A čemu?
26.06.2021 | 16:09
jura22 kaže:
Jedini benefit je sto je Tito maknuo Crvenu armiju da ne udju na ovaj prostor jer bi onda jebali jeza u ledja. To je po nemi jedino pozitivno.
Fasista bi se oslobodili ovako i onako jer je Njemacka bila na koljenima i pocelo je povlacenje njemackih trupa skupa sa Ustasama i ostalim narodom koji se bojao partizana i zeljeli su spasiti zivot. Britanci su usrali i vratili ih a Tito ih je dao sve pobiti (i djecu i zene i starce), samo zato jer su bjezali.


Hahahahahahaha.

Fašista bi se oslobodili ovako ionako.
Tko bi ih se oslobodio?
Ustaše koji su bili veći zlotvori od SSovaca?
Partizani kojih se "narod bojao"?

Posvađan si sa mozgom.
26.06.2021 | 16:17
cariblanco kaže:
Par riječi kolegi @Vanjuška. Kolega pa valjda ne misiš da je istina ono što si napisao, da svatko od desničara ili nekih konzervativaca, doživljava partizane, na onaj način koji si opisao ? Svatko normalan zna da je NOB imao masu pozitivnih strana i to nitko ne dovodi u pitanje. Zašto se jednostavno ne kaže, da mi baštinimo NOB i mnoge pozitivne strane iz tog razdoblja, ali da postoje i crne točke naše povijesti kojih se moramo sramiti. Što je to tako teško ili je to pitanje dogme, na kojoj može samo počivati crkva i nju se ne smije propitkivati, jer bi onda crkva pala.



E, pa buraz, odi malo na socijalne mreže - skoro svaki od desničara, sa zastavicom pored imena, koji se pravi da je veliki domoljub, a ne reagiraju na ZDS, plaču na spomen Bleiburga, ne reagiraju na NOB ili ju proglašavaju zločinačkom, kao naš kolega Jura... Puna je hrvatska tih izlučevina koje su se podigle iz kanalizacije, negdje s Karamarkom i njegovim guranjem desničara u prve redove. Koliko je partizanskih spomenika i grobova oskrvljeno? Svakodnevno se novi izgredi dešavaju. Neće biti mira dok ih se kazneno ne počne goniti sve skupa pa se opet posakriju u mišje rupe.

Isti ti gmazovi skaču na svaku minornu "aferu" ili projekt ovih s lijeve strane, tako ti na Freda ili Možemo - i ne vidiš niti jednu dobru stvar u cijeloj priči, dok s druge (vaše, desne) strane tolikocrnila, afera, pravih i velikih, svaki dan neka nova i nikom ništa jer to je normalno, i to su vaši... Ma baš zato treba postavljati zvijezde na nebodere da se imate oko čega uzrujavati, jer za realne probleme, očito boli vas briga
26.06.2021 | 16:25
@Vanjuška, ne trudi se - ne možeš....
Traže sitnicu da te provociraju i tako non stop.
@cairblanco, koga sam stvarno smatrao normalnim - nakih svih njegovih izljeva prošlosti, sadašnjosti i budućnosti u istoj rečenici meni zamjeri što sam mislio da priča o Slobi.
A ne o našem Miloševiću.
Pa ti jedan kaže da ti parabola nema veze s vezom, drugi te kuži.
Nema tu vajde...
Tražiti hijeroglife sa susjedove jučer postavljene fasade ima više smisla nego ovo...
26.06.2021 | 16:30
Kloba kaže:
Sin ti je 2007. godište ako se ne varam.
To je generacija Z.
Skraćeno od "zoom" i vrijedi za rođene od 1996. do 2012.
Pravilo je da "često ispadaju pametniji od roditelja jer su odrasli uz internet jer su im informacije udaljene na klik prsta".
To sam gledao radi nećaka.
Samo jedna od stranica, ako te zanima...


2006. godište, mogao je ići sa šest u OŠ ali smo ga ostavili doma da se još malo igra tako da je u OŠ krenuo sa 7+ godina,.. i da, pametniji je od mene, meni su sa 12 godina testiranjem utvrdili IQ od 146, njemu 152
26.06.2021 | 16:45
VANJUSKA VRIJEDJA A NARAVNO SANKCIJE NE BUDU NIKAKVE JER JE NA “LINIJI”.
Tito je jedan od najvecih zlocinaca ovoh prostora.
Moze on revati koliko hoce, razuvjeriti me ne bude i drago mi je da je nezadovoljan ovom Hrvatskom.
26.06.2021 | 16:57
Bertone kaže:
2006. godište, mogao je ići sa šest u OŠ ali smo ga ostavili doma da se još malo igra tako da je u OŠ krenuo sa 7+ godina,.. i da, pametniji je od mene, meni su sa 12 godina testiranjem utvrdili IQ od 146, njemu 152

Nisam mislio doslovno pametniji, nego u smislu kako im je sve na dohvat prsta - pa te uhvate nespremnog koliko znaju sa tako malo godina.
Moji nećaci su ta generacija i stvarno je tako i sa mnom.
Samo naprijed za malog. Na njemu svijet ostaje.
A tko mu je tata, da je pametan ne sumnjam.
Kao i da će obožavati automobile.
26.06.2021 | 17:45
Eto vam Titoidi i Jugosloveni:
en.m.wikipedia.org/wiki/Crimes_against_h...r_communist_regimes#
26.06.2021 | 19:16
Pamet i inteligencija nisu sinonimi, prvo se odnosi na znanje, a drugo na sposobnost snalaženja u nepoznatim uvjetima.

A što se novih generacija tiče, kompjuteri i internet na njih djeluju i pozitivno i negativno.
Pozitivno zato što ima je dostupno puno više informacija nego što je to bio slučaj sa starijim generacijama, pa mogu naučiti puno više stvari u kraćem vremenu, a negativno zato što raspoloživost svih informacija utječe na gubitak
(ili nerazvijanje) nekih sposobnosti koje je mozak morao razviti u situacijama kada informacije nisu bile tako pristupačne (pamćenje brojeva telefona i adresa, pamćenje matematičkih formula, i slično).
26.06.2021 | 19:29
Zato finski sustav obrazovanja biljezi vrliki napredak jer se odmice od klasicnog (pamcenje bespotrebne kolicine podataka) i koncentriranje na ono bitno.
26.06.2021 | 21:23
jura22 kaže:
VANJUSKA VRIJEDJA A NARAVNO SANKCIJE NE BUDU NIKAKVE JER JE NA “LINIJI”.
Tito je jedan od najvecih zlocinaca ovoh prostora.
Moze on revati koliko hoce, razuvjeriti me ne bude i drago mi je da je nezadovoljan ovom Hrvatskom.


ZIJEEEEEEEEEEEVV......Hrrrrn. Hrrrrrrn. Hrrrrrrn
26.06.2021 | 21:29
Velika slova su jedan od razloga za brisanje jer označavaju deranje. Vidjet ćemo kad "Smayoo dođe s metlom" kako je netko onomad napisao, tko će preživjeti.
Ovo se odnosi na post koji si citirao, ne na zijevanje.
26.06.2021 | 21:29
Uhvatio sam danas malo vremena i pogledao G4.
Vizualni pregled iznutrica nije dao neke kritične ili zabrinjavajuće informacije, a očekivao sam i više prašine i paučine
PowerMacG4-01.jpg


PowerMacG4-02.jpg


PowerMacG4-03.jpg


Onda sam iskopao neki 17" LCD, miša i tipkovnicu i stisnuo gumb za paljenje
PowerMacG4-04.jpg


PowerMacG4-05.jpg


PowerMacG4-06.jpg


Uglavnom, čudo se nakon 10+ godina nekorištenja upalilo i radi

PS. Sorry na malim i lošim slikama, ali prije par mjeseci su me "naribali" da stavljam prevelike slike.
26.06.2021 | 21:33
Na tom OS-u sam pisao tekstove, samo na narančastom iMacu.
A ove sam gledao u Infografici. I gledao sam ih sa slinom u ustima jer su koštali ko suho zlato.
Koja je to kvaliteta kada radi ko beba koliko godina nakon kupovine?
EDIT:
Samo ti to zadrži još cenera, da vidiš kako će mu cijena rasti.
26.06.2021 | 22:22
Ma ne vjerujem da će to biti značajno vrijedno u budućnosti, možda da je kompletan s monitorom, tipkovnicom, mišem, zvučnicima,... i nekom pričom u pozadini
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 16 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, zoranowsky, Anonimci (518)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO