Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


26.06.2021 | 23:07
jura22 kaže:
VANJUSKA VRIJEDJA A NARAVNO SANKCIJE NE BUDU NIKAKVE JER JE NA “LINIJI”.
Tito je jedan od najvecih zlocinaca ovoh prostora.
Moze on revati koliko hoce, razuvjeriti me ne bude i drago mi je da je nezadovoljan ovom Hrvatskom.


Koga vrijeđa?
26.06.2021 | 23:08
Sumnjam da bude cijena rasla, nije to baseball kartica s Babe Ruth.
26.06.2021 | 23:09
smayoo kaže:
jura22 kaže:
VANJUSKA VRIJEDJA A NARAVNO SANKCIJE NE BUDU NIKAKVE JER JE NA “LINIJI”.
Tito je jedan od najvecih zlocinaca ovoh prostora.
Moze on revati koliko hoce, razuvjeriti me ne bude i drago mi je da je nezadovoljan ovom Hrvatskom.


Koga vrijeđa?


Mene, ali to tebi naravno nije bitno. Da sam ja napisao post kao on, bio bi obrisan.
26.06.2021 | 23:10
jura22 kaže:
smayoo kaže:
jura22 kaže:
VANJUSKA VRIJEDJA A NARAVNO SANKCIJE NE BUDU NIKAKVE JER JE NA “LINIJI”.
Tito je jedan od najvecih zlocinaca ovoh prostora.
Moze on revati koliko hoce, razuvjeriti me ne bude i drago mi je da je nezadovoljan ovom Hrvatskom.


Koga vrijeđa?


Mene, ali to tebi naravno nije bitno. Da sam ja napisao post kao on, bio bi obrisan.


Čime te vrijeđa? Može citat? Možda mi je promaklo, puno je teksta napisano danas.
26.06.2021 | 23:15
Bertone kaže:
Ma ne vjerujem da će to biti značajno vrijedno u budućnosti, možda da je kompletan s monitorom, tipkovnicom, mišem, zvučnicima,... i nekom pričom u pozadini


Teško je to procijeniti. Kad sam bio student, na ETFu je bio "standard" koristiti HP programabilni kalkulator. Velika većina kolega je koristila HP48 (SX ili GX, pa su kasnije došli i neki poboljšani modeli, pa 49...). Ja sam imao drugačije troškovne prioritete pa sam kupio od kolege njegov rabljeni, bitno slabiji model 42S.

Nedavno sam shvatio kako te stare rabljene 48-ice po E-bayu idu za nekih 50-100 €, ovisno u kakvom su stanju, a ispravne 42-ke su iz nekog razloga ispale "collector's item" pa one koje su zaista "mint condition", s neoštećenom originalom kutijom i priručnikom, odlaze i za preko 1000€. A ja sam svoju rabljenu platio 200 DEM 1992. godine...
26.06.2021 | 23:19
jura22 kaže:
Eto!


Obrisano.
26.06.2021 | 23:23
cariblanco kaže:
Par riječi kolegi @Vanjuška. Kolega pa valjda ne misiš da je istina ono što si napisao, da svatko od desničara ili nekih konzervativaca, doživljava partizane, na onaj način koji si opisao ? Svatko normalan zna da je NOB imao masu pozitivnih strana i to nitko ne dovodi u pitanje. Zašto se jednostavno ne kaže, da mi baštinimo NOB i mnoge pozitivne strane iz tog razdoblja, ali da postoje i crne točke naše povijesti kojih se moramo sramiti. Što je to tako teško ili je to pitanje dogme, na kojoj može samo počivati crkva i nju se ne smije propitkivati, jer bi onda crkva pala.

Kolegi @smayoo, jedna rečenica koju je već čuo. Drži prijatelje blizu sebe, a neprijatelje još bliže E moj @smayoo, ja ti više koristim, nego oni koji ti idu niz dlaku. Nitko ti ne propituje autoritet na ovom forumu, ali ti samo "dobro-namjerni" mogu ukazati na tvoje mane, koji svaki normalan čovijek ima. U cijelom ovom topicu si ti ponekad popizdio, a i ja sam, tu nema spora. Kad sam ti rekao, zašto se mi ne bi dogovorili, oko nekih povijesnih istina, kad nitko od nas ne robuje nekoj dogmi, pa nisam mislio na ebenog cariblanca i tebe, nego na "suprostavljena" mišljenja, koje zastupamo.


Ja mislim da ti zapravo ne znaš što želiš. Odmah na samom početku ovog threada ja sam se osobno odmah složio s tobom oko partizanskih zločina i točno bih to isto ovako mogao opisati kako si ti ovdje. Ali tebi to nije bilo dovoljno. Da jest, čemu onda pusti kilometri rantova koje si od tada natipkao?

Koja mi to točno suprotstavljena mišljenja zastupamo? Ti nisi nijedno moje mišljenje niti pročitao s dužnom pažnjom, samo lupaš neke svoje lamentacije.
26.06.2021 | 23:25
jura22 kaže:


To? Fakat ništa bolje nisi našao? Pa kako, majkumu, od svih tih silnih vampirskih Titovih zločina?

siroček...
26.06.2021 | 23:39
To je prvo iskocilo.
26.06.2021 | 23:52
www.adducation.info/general-knowledge-hi...t-dictators-tyrants/

Pavelic nije zasluzio biti na popisu?
27.06.2021 | 00:01
Očito. Vjerojatno nisu ni čuli za njega. Lista bi bila beskonačna da je na njoj svaki Hitlerov potrčko.
27.06.2021 | 00:04
smayoo kaže:
Očito. Vjerojatno nisu ni čuli za njega. Lista bi bila beskonačna da je na njoj svaki Hitlerov potrčko.


Ocito se nije trudio kao Tito.

Edit
www.dailymail.co.uk/home/moslive/article...s-regimes-world.html
27.06.2021 | 00:12
Očito nije nikad postigao ni približni povijesni i politički značaj kao Tito. Znaš, ono... pokret Nesvrstanih, transfer tehnologije, zemlja s obje strane Željezne zavjese... Ante Pavelić? Who the fuck is Ante Pavelić? Čovjek koji je poklonio pola svoje zemlje Talijanima i još ih je molio da mu imenuju talijanskog kralja. Pih... Samo još jedan izdajica svog naroda...
27.06.2021 | 00:20
Ocito nije poklao dovoljno da dojde na listu. Bio je beznacajan potrcko.
Daily Mail ga svrstava na 13 mjesto po broju ubijenih. Pavelic mu nije ni do koljena.

A, Pavelic je izdao, Tito poklao. Pola milje i nije tako malo.
27.06.2021 | 12:00
Kloba kaže:
@Vanjuška, ne trudi se - ne možeš....
Traže sitnicu da te provociraju i tako non stop.
@cairblanco, koga sam stvarno smatrao normalnim - nakih svih njegovih izljeva prošlosti, sadašnjosti i budućnosti u istoj rečenici meni zamjeri što sam mislio da priča o Slobi.
A ne o našem Miloševiću.

Pa ti jedan kaže da ti parabola nema veze s vezom, drugi te kuži.
Nema tu vajde...
Tražiti hijeroglife sa susjedove jučer postavljene fasade ima više smisla nego ovo...


Evo morat ti proznati da ja stvarno nisam normalan. Ne zajebavam te niti malo, ali ne shvaćam poantu tvog teksta. Pročitao sam tvoj cijeli odgovor i samo sam taj dio citirao. Ja sam pričao o tome da je Borislav Milošević otišao na proslavu Oluje 2020 godine.Možda je tamo bio i Slobodan koji nije umro prije neznam koliko godina. Moglo bi se reći da smo mi konzervativci ipak priglupi, kad ovakve činjenice ne možemo shvatiti, ali eto on zna da sam ja mislio, da on misli da priča o Slobodanu Miloševiću. Da mi reci kloba o čemu ja još mislim, možda znaš bolje od mene, pa pokupim koji benefit.

Ja kad pričam o prošlosti, to su moji izljevi prošlosti, koji bi trebali završiti u nekoj kanalizaciji, da ne truju sav napredan svijet i slobodnoumne misli, kaj ne
Tako isto slobodnoumni pripadnici NOB_a dođoše u jesen 1945 i riješe mog djeda s majčine strane, s izlikom da je ustašama pekao janjce, pa ostade pokojna baba s sedmoro dijece. Ono život, samo za poželiti u Slobodnoj državi. Ljudi moji pa pekao bi on janjce i partizanima, da ih je tad tamo bilo. Da je otišla moja baba u kanalizaciju s svojih sedmoro dijece, sad bi se vodio poželjniji diskurs na jabučnjaku.

Ima li netko od vas slobodnoumnih lijevičara nekakav prijedlog da se neke stvari promjene. Ovdje ne zajebavam niti malo. I jedni i drugi o kojima pričamo su već pokojni i ne treba njih miriti, ali bi trebalo njihovu dijecu i unuke. Ima li tko kakav prijedlog, da se ovo stanje promjeni ?
27.06.2021 | 12:10
Čim se te vidio ulogiranog zamolio sam Boga da ne uletiš tu.
Bog je negdje drugdje očito jutros.
Šala!
Ma gledaj, majstore.
S tobom još mogu pričati i diskutirati.
I nekada se razumijemo, nekada ne.
Ali kada uz tebe uleti znaš već tko, pa onda 70% energije potrošim da se ohladim (ono, da brojim do 10 i trudim se odgovoriti tako da Smayoo ne mora reagirati kao što je nekada reagirao i na moje postove jer su bili itekako bezobrazni) ostane mi 30% energije da smisleno pročitam tvoj poduži post (tu ti nemam što prigovoriti jer smo isti) i jednostavno se - pogubim.
Iskreno - ulovio sam riječ Milošević i mislio da se referiraš na Slobu.
Ne na Borisa Miloševića iz SDSS-a, za kojega znam da je jedan od potpredsjednika Vlade RH (zaduženog za društvene djelatnosti i ljudska prava).
Jednostavno vas nisam mogao pratiti obojicu.
Ti pišeš, ovaj doslovce podhebava.
I sada ja trebam odgovoriti obojici.
Shut down.
Jbg...
27.06.2021 | 12:18
cariblanco kaže:
Ja kad pričam o prošlosti, to su moji izljevi prošlosti, koji bi trebali završiti u nekoj kanalizaciji, da ne truju sav napredan svijet i slobodnoumne misli, kaj ne
Tako isto slobodnoumni pripadnici NOB_a dođoše u jesen 1945 i riješe mog djeda s majčine strane, s izlikom da je ustašama pekao janjce, pa ostade pokojna baba s sedmoro dijece.

Eto vidiš. Znao sam da imaš obiteljsku traumu i da svoje stavove temeljiš na njoj.
I tko sam ja da ti u tome kontriram?
To je tvoja istina, moja je da nisam imao takve slučajeve iako sam imao bratića o bake po tati u Ustašama, koji je prvo šmugnuo u Italiju, pa onda završio u Australiji.
I onda dolazio tu 90-ih, pa tražio "British tea" i zgražao se da kako mi to nemamo doma.
Meni, klincu od 14 je išao na kurac koliko se preseravao.
Kupio si je kuću u Puli, i više ga nikada nismo vidjeli.
Znači, svatko od nas ima neku svoju priču i svoju verziju istine.
Ja sam znao ono malo što sam mogao znati preko Mulca, ali stavove sam sagradio preko mame, sestre, odbojnosti prema svom ocu kao političkom suncokretu kao i tom "pra-nekom" liku iz Australije i tako...
I ti ne možeš meni utjecati na moju istinu ništa više nego ja tebi na tvoju.
I to je razlog zašto smo dosadni više svima na ovome forumu.
Shvaćaš li?
Molim te, napiši da shvaćaš barem to...
27.06.2021 | 12:39
cariblanco kaže:
Ima li netko od vas slobodnoumnih lijevičara nekakav prijedlog da se neke stvari promjene. Ovdje ne zajebavam niti malo. I jedni i drugi o kojima pričamo su već pokojni i ne treba njih miriti, ali bi trebalo njihovu dijecu i unuke. Ima li tko kakav prijedlog, da se ovo stanje promjeni

Imam ja.
Po meni moramo dati šansu mladima, obrazovanim i stručnim ljudima.
I rotirati ih dok ne dođu pravi.
Da konačno možemo glasati za nekog, a ne protiv - kako uvijek i glasamo ako uopće glasamo.
I HDZ kao i SDP maknuti s političke scene.
Rasformirati ih.
Odnosno neglasanjem za njih ih prisiliti da se rasformiraju sami.
Taj sam podatak pročitao negdje, navodno da smo jedina zemlja u kojoj nakon promjene vlasti 90-ih iz komunizma/socijalizma u demokraciju imamo iste stranke kao glavne i 30 godina nakon.
U pravilu sve druge zemlje su te stranke iskoristile da ih izvuku iz prošlih sistema pa ih nakon nekog vremena počele mijenjati za nove, tek izmišljene stranke čiji je cilj kako stvoriti nešto od novonastale države. A koje su vodile nove generacije političara, 25 godina mlađi ljudi od bivših metuzalema.
Čak i Srbija više nema stranke koje je imala 90-ih. Igrači su joj isti, ali je Vučić stvorio novu stranku.
Očito to igra neki faktor, mada sa novom strankom trebaju doći i mlađi političari, što u Srbiji nije slučaj ali samo napominjem da su i njihovi foteljaši to shvatili.
Eto.
Možda mi recept nije dobar, ali "žličica Vegete" i to je to.
Po meni.
EDIT:
Ovo je samo kostur priče, da se razumijemo.
Ali kao i kamen temeljac, od negdje se mora početi.
A kako su nam te dvije stranke glavni lopovi, foteljaši i krivci za sve loše u državi - ajmo naći nove.
Bez preletača iz tih stranaka u novonastale, odmah da naglasim.
Oni se trebaju umiroviti više.
27.06.2021 | 13:07
jura22 kaže:
VANJUSKA VRIJEDJA A NARAVNO SANKCIJE NE BUDU NIKAKVE JER JE NA “LINIJI”.
Tito je jedan od najvecih zlocinaca ovoh prostora.
Moze on revati koliko hoce, razuvjeriti me ne bude i drago mi je da je nezadovoljan ovom Hrvatskom.


Gdje sam te vrijeđao?

Ovom Hrvatskom zadovoljni mogu biti samo kriminalci, ubojice, ratni zločinci i uhljebi. Te HDZovci i slična lopovska gamad koja se i dalje okorištava našim znojem i radom.

Ti si zadovoljan? Onda si ili jedan od nabrojanih ili si khm, ne bih vrijeđao, pametni će skužiti.
27.06.2021 | 13:11
Kloba kaže:
Na tom OS-u sam pisao tekstove, samo na narančastom iMacu.
A ove sam gledao u Infografici. I gledao sam ih sa slinom u ustima jer su koštali ko suho zlato.
Koja je to kvaliteta kada radi ko beba koliko godina nakon kupovine?
EDIT:
Samo ti to zadrži još cenera, da vidiš kako će mu cijena rasti.


LOL, da bar.

Imam tu i po podrumima sve svoje strojeve plus još kolekcionarske. Peek & Poke be warned
I monitore za njih, i CRT i LCD. Fali mi jedino onaj Apple Studio Display koji je bio na nožici jednoj, njega nikad nisam uspio nabaviti i baš sam žalostan zbog toga.
27.06.2021 | 13:23
@Vanjuška
Stavka 1:
što se vrijeđanja tiče - točno sam ulovio što ga je pogodilo.
Kada si počeo pisati onako vividno o tjelesnim izlučevinama pa to usporedio sa ljudima plitkih pogleda na stanje stvari.
Tu negdje se on našao.
I paf - pak si ga uvredil.
Stavka 2:
To oko starog MacProa je bila moja izlučevina.
Išao sam logikom ako mu radi nakon toliko godina, počet će mu rasti cijena.
Očito sam pokvario "želudac"
27.06.2021 | 13:30
cariblanco kaže:
Tako isto slobodnoumni pripadnici NOB_a dođoše u jesen 1945 i riješe mog djeda s majčine strane, s izlikom da je ustašama pekao janjce, pa ostade pokojna baba s sedmoro dijece. Ono život, samo za poželiti u Slobodnoj državi. Ljudi moji pa pekao bi on janjce i partizanima, da ih je tad tamo bilo. Da je otišla moja baba u kanalizaciju s svojih sedmoro dijece, sad bi se vodio poželjniji diskurs na jabučnjaku.


Tako bih mogao i ja, o bakinoj braći od kojih je jedan bio idiot koji je otišao u ustaše, drugi u partizane. Obojica su poginula, jedan u nekoj bitci, drugi na Bleiburgu. Ili dedina braća, svi klinci u vrijeme rata, dvojica taman za vojsku, jedan otišao u partizane, drugi se skrivao jer su ga htjeli mobilizirati u domobrane. Ili njihov otac, moj pradjed, svećenik. Svi su oni znali tko su i što ustaše i njihovi pomagači i gadilo im se to. A ovaj jedan crna ovca je doslovno dobio što je zaslužio. Zapalila bi baka svijeću za njim, ali nikad nije rekla da nije zaslužio. To je razlika.

Tvoj djed je možda imao nesreću da naleti na neke budale željne osvete nad bilo kim, a možda je aktivno podupirao fašiste i bio obilježen zbog toga. Oni koji su pomagali partizanima u ratu uglavnom nisu najebali, mada je bilo slučajeva, to je rat jebemu.

Ili SFRJ, s obzirom na okružje i hladni rat, super smo prošli. Da nije bilo Tita i njegove ideje o nesvrstanima, pojeli bi nas kao kolač na svadbi. Nama su u tom mrskom komunizmu, odmah poslije rata uselili brat bratu 12-15 obitelji u kuću. Od podruma do tavana svaka obitelj bi dobila jednu sobu. A WC je bio jedan na katu. I to je bilo razumljivo jer je naša kuća ostala čitava, dok su ti ljudi bili izgubili sve. I kako objašnjavaš da moj deda, i mi općenito to razumijemo i nismo se bunili - dok kad to ispričam nekom desničaru katoliku on podivlja doslovno jer kako je to moguće, to se ne smije, sve ih se trebalo na ulicu baciti. Hej, bilo je to odmah poslije rata.

I sad, velika većina njih je ubrzo našla posao, sredstva i odselila u svoje. Ostali su samo dvoje obitelji lešinara i troje starčeka koji nisu nikoga imali svoga. Mi smo svremenom kakosu ljudi odlazili ili umirali širili se natrag na svoje, osim ovih dvoje lešinara. Jedan propalica i alkić, a drugi lopovski pravovjerni hrvati koji su si za svo to vrijeme izgradili kuću u Velikoj Gorici veću od naše, a ovo držali kao računicu da ih moramo isplatiti kad ćemo prodavati jednog dana.

Pazi, od 12-15 obitelji koji su bili zahvalni što smo ih primili i zahvaljivali se pri odlasku, do par bespomoćnih i siromašnih starčića, i na kraju ovakve domoljubne lopine.

Uglavnom, svih smo se riješili osim ovih zadnjih, oni su uspjeli dobiti kao zastićeni podstanari kojih 10.000 eura da odu. Želim im bolno i mučno umiranje od neke teške bolesti. Takvi pravi hrvati su veće zlo od bilo kakvog krvožednog partizana
27.06.2021 | 13:34
Kloba kaže:
Ali kao i kamen temeljac, od negdje se mora početi.
A kako su nam te dvije stranke glavni lopovi, foteljaši i krivci za sve loše u državi - ajmo naći nove.


A kako ćeš to izvesti kada HDZ iSDP i IDS imaju 30% države u šaci kao uhljebe?
I pazi sad, i desničari i ljevičari su nezadovoljni.

Pojavi se jedan Možemo u Zagrebu iza kojih je nekoliko godina kvalitetnog rada.
I onda desničari vide samo zvijezdu na jednoj od stranaka u koaliciji i NE MOŽE
Pa glasaju opet za HDZ, ovu Bandićevu podguznu muhu ili za crnog Škoru kriminalca...

Sorry, na desnoj strani nema razuma, a da bi se pojavio pametan mladi desničar/konzervativac koji nije upleten u afere, to bi bilo ravno čudu, tipa da se Isus vrati na zemlju
27.06.2021 | 13:37
Zaboravih na to useljavanje.
Ova moja sobica na katu i hodnik do nje su služili kao stan dvjema obiteljima jer je kućerak bio prevelik za moju baku i mamu koja je bila dijete.
Prvo je bila neka žena s djecom, a onda neki "čika Ante", u kojeg se baka valjda i zaljubila (to je mamina mama koju je muž isto ostavio) i čovjek je ostao tu živjeti a moja mama mu dan danas odlazi na grob.
Da, da - sad si me podsjetio...
27.06.2021 | 13:38
Kloba kaže:
To oko starog MacProa je bila moja izlučevina.
Išao sam logikom ako mu radi nakon toliko godina, počet će mu rasti cijena.
Očito sam pokvario "želudac"


Ne griješi dušu!

Power Mac nikad neće biti Mac Pro.

BTW, imam i beige PPC 6100 i 7100, 8100 sam prodao mislim... Imam i plavo bijeli G3 Power Mac zajedno sa 17", sve ove sive G4 verzije i 21" CRT, G5 toranj, prvi Mac Pro s 1.1., tu je negdje 3.1, na stolu mi 5.1 i "nova" 6.1 kanta. Kad sam vidio da ga je Riba kupio, morao sam i ja Neće taj šuft imati bolji komp od mene

Za 10 godina ubost ću i ovaj novi novi Mac Pro 7.1... S kotačićima
27.06.2021 | 13:38
Vanjuška kaže:
jura22 kaže:
VANJUSKA VRIJEDJA A NARAVNO SANKCIJE NE BUDU NIKAKVE JER JE NA “LINIJI”.
Tito je jedan od najvecih zlocinaca ovoh prostora.
Moze on revati koliko hoce, razuvjeriti me ne bude i drago mi je da je nezadovoljan ovom Hrvatskom.


Gdje sam te vrijeđao?

Ovom Hrvatskom zadovoljni mogu biti samo kriminalci, ubojice, ratni zločinci i uhljebi. Te HDZovci i slična lopovska gamad koja se i dalje okorištava našim znojem i radom.

Ti si zadovoljan? Onda si ili jedan od nabrojanih ili si khm, ne bih vrijeđao, pametni će skužiti.


Moderator ti je obrisao post.
27.06.2021 | 13:39
Vanjuška kaže:
A kako ćeš to izvesti kada HDZ iSDP i IDS imaju 30% države u šaci kao uhljebe?
I pazi sad, i desničari i ljevičari su nezadovoljni.

Pojavi se jedan Možemo u Zagrebu iza kojih je nekoliko godina kvalitetnog rada.
I onda desničari vide samo zvijezdu na jednoj od stranaka u koaliciji i NE MOŽE
Pa glasaju opet za HDZ, ovu Bandićevu podguznu muhu ili za crnog Škoru kriminalca...

Sorry, na desnoj strani nema razuma, a da bi se pojavio pametan mladi desničar/konzervativac koji nije upleten u afere, to bi bilo ravno čudu, tipa da se Isus vrati na zemlju

Pa znam. Utopija je to.
Zato sam i dodao Vegetu jer taj recept se tu primjeniti ne može.
Samo je postavio teoretsko pitanje čovjek, pa reko da mu toretski odgovorim.
Ali praktično, pojma nemam.
To je najveća istina.
27.06.2021 | 13:40
Njegov djed i tako 500.000 njih nije imalo srece. Sve ih Tito likvidirao.

Edit:
Drago mi je da neki pate u RH zbog demokracije i slobode.
27.06.2021 | 13:43
Vanjuška kaže:
Ne griješi dušu!

MOJ GRIJEH!
Još si mislim napisati G4, ali hrčak u glavi kaže "pa to ti je sve MacPro" i - proser...
Mea culpa.
Odo klečat na kuruzu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 45 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, Anonimci (352)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO