PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


29.05.2021 | 00:45
Igre koje dobiješ besplatno kroz PS Plus nestanu kada ti istekne pretplata, to znaš. Nekak mi se čini da pitaš nešto drugo?
29.05.2021 | 04:54
Kada prvi put uključim PS5, moram li biti član PS Plus i mora li to biti godišnja pretplata da bih dobio sve one igrice koje su obećali kupcima novih konzola. To mi je pravo pitanje, i nitko mi do sada nije odgovorio.
Mogu li danas upaliti PS5, porihtati ga sa svojim igricama koje imam i neke koje sam kupio, a da PS Plus kupim kasnije i dobijem te igrice, ili prvo paljenje mora biti s tom članskom karticom od godinu dana?
Ne govorim o dvije igre mjesečno, nego o onom bundleu nekih od najboljih igara s PS4 besplatno dok mi traje članstvo.
29.05.2021 | 12:39
Pa logika mi kaze da moras biti PS+ member u trenutku aktivacije. Server se nece zamarati imas li clanstvo jos mjesec ili 7. Dobices bundle.

E sad, odluka da bilo koji vlasnik konzole nema PS+ (koji je brutalan servis) mi je nedokuciva

Ja sam neki dan svoju pretplatu produljio do 2023., jer opet su 1YR kartice bile na 50%. Kupio je za 30$ i dobicu 24 igre, sa PS5 i vise, jer dobijem paralelno dvije za PS4 i jos dvije za PS5 u ovom prijelaznom periodu.

Ne znam koliko kosta u HR. Imam US account kao i na svemu ostalom.
29.05.2021 | 13:17
Doma je. Raspakirao sam ga. Kupio dvije igrice, vanjski HDD 1TB, i člansku za tri mjeseca. Sada uploadam save fileove igara na PS Plus.
Petica mi je na gornjoj polici, četvorka na donjoj.
EDIT:
3- mjeseca sam platio 180 kuna.
Godina dana je sada oko 500, a od 1. 06. je popust u Sancta Domenici i godišnja će biti 300 kuna. Tako mi je rekao tip. Inače, danas je red bio u City Centru One West, - svi došli po konzole kojih je stiglo jedno pet po ljudima koji su bili tamo s pratnjom i po kutijama koje sam vidio.
Ima sada i Digital edition, netko si ga je uspio naručiti i došao mu je.
Stigao sam malo nakon otvaranja i iza mene se skupilo ljudi dok mi je to obračunavao čovjek. Skompali smo se jer ga je jedna žena uvrijedila kada ju je zamolio da se ne dere, a ona njemu "ja sam ovdje kupac, a ti zaposlenik". Ubio ju je pogledom.
Ako nekoga zanima, jučer su prednarudžbe bile i na internetu stranice Sancta Domenice otvorene. Nisam gledao danas. No ona fora s telefonom sigurno još pali.
A ovo prebacivanje, 16 sati će mi trajati samo par najvećih igara. Koliko onda da ih sve prebacim, dani...
30.05.2021 | 01:15
Kloba kaže:
Doma je. Raspakirao sam ga. Kupio dvije igrice, vanjski HDD 1TB, i člansku za tri mjeseca. Sada uploadam save fileove igara na PS Plus.
Petica mi je na gornjoj polici, četvorka na donjoj.
EDIT:
3- mjeseca sam platio 180 kuna.
Godina dana je sada oko 500, a od 1. 06. je popust u Sancta Domenici i godišnja će biti 300 kuna. Tako mi je rekao tip. Inače, danas je red bio u City Centru One West, - svi došli po konzole kojih je stiglo jedno pet po ljudima koji su bili tamo s pratnjom i po kutijama koje sam vidio.
Ima sada i Digital edition, netko si ga je uspio naručiti i došao mu je.
Stigao sam malo nakon otvaranja i iza mene se skupilo ljudi dok mi je to obračunavao čovjek. Skompali smo se jer ga je jedna žena uvrijedila kada ju je zamolio da se ne dere, a ona njemu "ja sam ovdje kupac, a ti zaposlenik". Ubio ju je pogledom.
Ako nekoga zanima, jučer su prednarudžbe bile i na internetu stranice Sancta Domenice otvorene. Nisam gledao danas. No ona fora s telefonom sigurno još pali.
A ovo prebacivanje, 16 sati će mi trajati samo par najvećih igara. Koliko onda da ih sve prebacim, dani...


sin nije upalio svoju konzolu vec 10 tak dana, a ja svokju duze od mjesec... kad izade novi Horizon onda ce se imati sta igrat... sad jednostavno nema.
30.05.2021 | 01:23
Ajde konačno da si ga i ti dočekao, uživaj!

Mada, evo kao korisnik PS5 još od veljače, nisam vidio niti jednu igru pisanu za PS5 i da je želim. Sin mi je kupio Demon Souls za PS5, ali to je neki bezvezni remake stare igre i izgleda kao obična PC igra, baš ništa posebno.

Meni je i dalje u tom PlayStation svijetu Ghost of Tsushima bez konkurencije. To je remek-djelo programiranja, gameplaya, priče, animacije, grafike i zvuka (igram na 7.3 sustavu). Šest godina su to programirali i crtali, a sve je napravljeno s toliko ljubavi i pažnje da potpuno odudara od gomile drugih "blockbuster" naslova.

Ne znam kako se igra na PS4, kažu da treba Pro da bi bilo glatko, ali na PS5 se vrti "smooth as silk" i drago mi je da imam PS5 samo zbog toga.

P.S.
Igru svakako igrati na izvornom japanskom, a onda samo uključiti engleske titlove.
30.05.2021 | 10:58
Ja sam kupio tu AC Valallu, mada je ima i za PS4 i za PS5. Za PS5 je skuplja, 549 kuna ali je bila na 25 % popusta. Naravno, Ghost of Tsushima je isto pao, i onda me mučilo da li uzeti The Las of Us II ili tu PS Plus člansku iskaznicu, barem na neko vrijeme dulje od mjesec dana da vidim hoću li dobiti taj bundle igara (jedno 12 njih - redom hitove sa četvorke).
I jesam. I to imam do 28. 08. Plus, kako je @drlovric rekao free mjesečne za peticu i četvorku.
A kako i na četvorci i na petici imam eksterne hard diskove, a nisam htio stariji stavljati na peticu iako bi ubrzao stvar znatno (samo priključiš i ima sve igre koje je imao na sebi kada je bio na četvorci, samo ih sada čita petica, na kraju sam izbrisao stariji skroz i koristit ću ga kao storage za filmove sa Maca (ionako mi je falio), a na SSD na petici za sada skidam ove dvije i najteže igrice s četvorke pa polako, brzinom kočije - skidam s neta igre koje sam kupio a nisam odigrao uopće ili želim dovršiti. Pa ću kasnije skidati i na novi eksterni HDD.
Zanimljiva info, paraleno možeš imati iste igre na istom računu i na petici i na četvorci.
Ne znam igra li uloga da su na istom Wi-Fi-u vezu, ali isti account moraš imati.
E sada, kako je PS5 tih, ja sam mu isključio HDMi vezu s telkom da se ne gasi kada i TV, i stavio na never za sleep opciju dok skida jer ne znam da li on samo update skida u sleep modu ili i downloada igrice koje sam mu naložio da skida.
Na inicijalnim podešavanjima sam odabrao onu srednju opciju, da skida update. Ali nisam provjeravao skida li i igre.
Ako netko to zna, cijenio bih odgovor.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
30.05.2021 | 11:18
Na PS5 je isto ko i sta je PS4. Stavis ga u rest mode on i dalje skida igre, updateove i ostalo.
30.05.2021 | 12:19
E hvala ti majstore, +1 za info. Idem mu sada naložiti da skida RDR 2 i pustit ga da malo odmori u sleep modu.
Inače, kome će biti bitno, prije inicijalnog uključenja PS5 sam aktivirao račun PS Plus na PS4. I iako sam imao save fileove igrica na USB-u, uplodao sam ih i na PS Plus cloud.
To je put kojim dobiješ te igrice, između ostalih God of War i Batman Arkham Knight koji je navodno dobar a nikada me nije zanimao.
Sada ga možda i skinem ako dobim potvrde da je zaista dobra igrica.
Hvala ti još jednom!
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
30.05.2021 | 12:54
Batman Arkham Knight je dobar. Meni osobno Batman Arkham Asylum i Arkham origins su najbolji ali cetvrti taj nastavak je i dalje odlicna igrica. Malo pretjerali s batmobileom ali ok tribalo je otic ka u nekom novom smjeru.
30.05.2021 | 13:20
Kada si već tako dobar pa mi odgovaraš sve što me zanima, posljednje pitanje imam za PS5.
Kolika je tvornička postavka za odlazak controllera u sleep mode?
I to sam (barem mislim) dirao a sada bi htio vratiti.
30.05.2021 | 13:40
Kloba kupi i onaj punjac, kao stalak. Moja oba kontrolera su non stop tu. Stoje i pune se. Lijepo i uredno. Kad god hoces igrat docekaju te puni

Ja sam uzeo original Sony, skupa sa konzolom jer mi tako bilo lakse da ubace sve u paket. Ali imas i 3rd party jeftinije opcije.
30.05.2021 | 14:03
Hoću. Taman iza imam jedan USB još slobodan za to. A imam i kabel dug tri metra od Nacon PS4 controllera kojeg sam satro, ali je isto tog tipa kao i ovaj od metra, još je obložen tkaninom nekom.
To me najviše iznenadilo, kako drugačije izgledaju završni dijelovi kablova PS5; i USB kabela za controller; i HDMI kabela za TV.
A što se izgleda konzole tiče, rađe bi da je crno u sredini mat boje kao na slici kutije, a za ovu bijelu se bojim da će ubrzo postati prljava bijela.
Treba kupiti antiseptik prije igranja, kakva korona jbt.
Tu mi je stvarno XBOX napravio bolje rješenje s mat crnim tornjem.
EDIT:
Jel ti znaš default sleep postavke controllera?
30.05.2021 | 14:11
Evo kako je to izgledao kod mene jučer.
Svi ste priložili slike, moram i ja jbg.
Dolazak doma i divljenje:
5C940D98-1360-4E98-9507-0FC74DD7154E_1_105_c.jpeg

Ostatak stvari koje sam kupio, ovaj drugi BlueRay HD za PS5 sam dobio uz konzolu:
BD2EDD63-9FEE-40D2-BE2B-2523FF175F91_1_105_c.jpeg

Početak života nove konzole, na mjestu gdje je prije bila stara. Stara maknuta na mjesto di je bio  Time Capsule.
51B2D748-B2A8-44EB-8DE8-9A498D335643_1_105_c.jpeg

A sada štednja za novu TV.
EDIT:
I sada defiitivno prelazim na optiku, jer brzina od 12 Mbps mi je prespora koliko toga imam samo u sobi. Čim počne isticati ovaj ugovor, prelazim s Optime na nekog drugog pod T-Comom ili baš na T-Com, ukidam kućni telefon i HBO uslugu, i uzimam optiku - internet i IPTV.
Po sadašnjim procjenama ispadat će me još jeftinije od sadašnjih 260 kuna mjesečno za 3u1 + HBO premium.
30.05.2021 | 14:23
@drlovric - moraš me u ova tri mjeseca naučiti kako da se nađemo online u nekoj igrici koju ćemo obojica imati. God of War, primjerice.
30.05.2021 | 14:35
Kako je ovo prvi puta da spadam u first adoptere ičega, malo sam pregledao po netu žale li se ljudi na išta.
Ispada da se najčešće znaju žaliti na controller, kojem lijevi stick zna sam od sebe pokrenuti igrača u nekom smjeru ili nije centriran kako spada, a onda sam naletio na ovaj oglas. Kako je čovjek dobio jamstvo od 3 godine, nemam pojma jer sam ga ja tražio i rekli su mi da ga ne daju.
Ali pazite opisani problem:
www.njuskalo.hr/ps5-konzole/ps5-sony-kon...dajem-oglas-33927335
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
30.05.2021 | 15:02
Mislin shvacan da ih je tesko kupit u ducanu ali 4800 za tehnicki pokvarenu konzolu koju nemos koristit koliko bi tia je pomalo apsurd. Bez obzira sta ima jamstvo ne znam ko bi to zdrave pameti uzea za te novce. Jer na kraju krajeva taj koji kupi triba se zezat onda sa servisima i slicno. Plus jos je joystick samo pitanje vrimena kad bi i to pocelo stvarat problem. Da je kompetitivna cijena pa jos i ajde ali 4800...
30.05.2021 | 15:04
@overtherainbow - I to. Naravno. Zato sam i kliknuo, kada sam vidio cijenu.
Mada se nadam da se njegov problem neće ponoviti ikome od nas.
@dpasaric - Hvala na preporuci za japanski. Napravit ću to obavezno, a ne bi mi palo na pamet da nisi napisao.
30.05.2021 | 15:26
Kloba kaže:

A sada štednja za novu TV.


Čestitam na konzoli, ali kakav sad novi tv, pa ne ćeš valjda kupiti 8k ?
30.05.2021 | 15:42
Hvala prijatelju.
Ma neću 8K, nisam ja taj financijski kalibar.
Prvo ću se riješiti ovog PS4Pro. Na početku je bio plan pokloniti ga nećacima, ali sestra se žali da je dečko (a i cura ali puno manje) opasno postao ovisan o igricama na mobitelu i da mu se vikendom nikada ništa ne da osim buljenja u ekran.
Oni svi u šetnju, čak i mala - a on kmeči da hoće ostati doma i da ga ne maltretiraju.
Za sada to kontoliraju strogoćom, uvjetovanim vremenom korištenja.
A devet godina im klinci imaju, 10 će u prosincu.
Dvojajčani blizanci su.
I za taj 10. rođendan sam im planirao pokloniti PS4, što bi klincima bilo super.
Ali se bojim da bi mi sestra i šogor poludili što im radim medvjeđu uslugu.
Moram to raščistiti sa sekom prvo.
A TV je star pet godina, i nema HDR.
Pa sam mislio kroz jedno dvije godine, tako - kupiti malo veći od 100", da ima 4K, HDR i taj HDMI 2.1.
Ali nikakva hića me ne tjera.
Polako...
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
30.05.2021 | 15:57
Za koju godinu 100 inca mozda i bude dostupno ovdje. Zasada ne. Maximum je 85" koji je ujedno i 8k, a i to kosta priko 50 000 kuna. Sweet spot je trenutno 65-75 jer ih ima od pet tisuca pa do nebo je granica (sad su popusti pa se nade za malo i manje u HG Spotu). 8k trenutno pre skup. A pretpostavljam da igrice nece jos iskoristavat mainstream 8k iducih nekoliko godina. Ako se kupuje na krace staze ima samsungovih 75 inca 4k hdr za iljadu eura da se biraju. A za duze staze da se uzme nesto konkretno 8k izbor nikakav a preskup, plus sta bi se u tom slusaju trebalo gledat i da je 120hz ekran.
30.05.2021 | 16:09
@overtherainbow - sorry, 100 cm je ovo TV. My bad. Kakvih 100".
30.05.2021 | 19:58
Buraz, ne treba tebi novi TV već novi ormarić
Drago mi je da si napokon došao na svoje!
30.05.2021 | 20:04
I to. Apsolutno. Ovo je polica za knjige.
30.05.2021 | 20:39
Kloba kaže:
@drlovric - moraš me u ova tri mjeseca naučiti kako da se nađemo online u nekoj igrici koju ćemo obojica imati. God of War, primjerice.


Instaliraj CoD Warzone, pa mozemo kad god zelis. To je odlicna online rokacina, uvijek ima ekipe na serverima.

Spremi slusalice jer pricamo u timu dok igramo...
30.05.2021 | 21:18
Kupit ću tu igru i ove SONY PS5 slušalice. Jbt. Samo se penje cifra...
Ali prvo što pada je godišnja PS Plus pretplata za 300 kuna. To ne smijem propustiti.
30.05.2021 | 21:25
Ja imam Sony original ove od petice, ali mozes ukljuciti od telefona u gamepad. Bilo kakve sluske sa mikrofonom ce raditi.

Warzone je besplatna igra, ne placa se to nista.
31.05.2021 | 12:35
Znam, ali mi te slušalice jako dobro izgledaju a i nikada nisam imao takav tip.
Tako da, ukoliko prvo kupim godišnju pa sam miran 15 mjeseci - onda idu te slušalice - a nas dvojica se prije čujemo na PM.
Hvala ti!
31.05.2021 | 18:34
ooooo pa bilo je i vrijeme da stigne ta plejka.
Gledajući sliku tog "tv regala" ja bi tu stvari presložio po vrijednosti.
PS5 najniže pa onda što bude. Ili dobro to sve pričvrsti za zid.

Koju bežičnu tastaturu bi predložili za plejku?
Brijem da ću si i ja ubost ovu Valhalu. Ali nikako naći vremena za sebe.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 35 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Maxxy, temeljnik, tino1, Anonimci (514)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO