PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


18.03.2021 | 19:57
Ja živim za takve trenutke jer mi te "next generation" piz... nikad nisu bitne pa onda ubodem "zastarjele" modele na sniženju.
18.03.2021 | 20:04
Onda ti je to sada. Ozbiljno. Sada fakat sve telke nemaju više HEVC ili 4K ili HDR 10 kao glavne stvari, to je normala.
Sada je "Next gen console" in...
18.03.2021 | 23:09
Hehe ... koja dresura ...
21.03.2021 | 21:59
Čak nije igra za PS5, radi i na PS4, ali na PS5 radi savršeno glatko i toliko dobro izgleda, da vam moram pokazati par screenshota iz same igre:











No, za pravi dojam mora se vidjeti u pokretu, svaka travka se miče, latice nosi vjetar, a animacije su besprijekorne. I još su sama priča i gameplay odlični. Ghost of Tsushima je jedna od najboljih igara koje sam vidio u svojoj podužoj gejmerskoj karijeri.
22.03.2021 | 12:36
Planiram kupiti tu igru, ili AC Valhalla uz PS5. Dok ne odigram sve na četvorci, ostavit ću si i PS4 Pro zbog prostora jer tamo imam 2TB.
Anyway, konačno su proizveli NVMe SSD za proširvanje storagea konzole i na ljeto će SONY updateom otključati opciju da se umetne takav SSD u predodređeno mjesto.
Kako navode, otključati će i veće brzine na aktivnom hladnjaku jer će ovaj novi SSD biti verzija 4 dok je ovaj unutra verzija 3 - ako sam dobro shvatio (što vjerojatno nisam, ali brži se ventilator otključava također. To je ziher).
Uglavnom, neće više biti tako tih kao sada kada na njega dođu igre koje trebaju doći baš za PS5.
Ove godine to je Horizon Forbidden West.
Kome se da čitati - to mi je odavde:
www.engadget.com/play-station-5-will-get...ummer-095311001.html
Tu su cijene SSD-a, skupi su full.
Samsung 980 Pro 2TB NVMe SSD 500 eura, odnosno isto koliko stoji PS5 za keš = 3850 kn; a to nije cijena u HR.
Postoji verzija istoga SSD-a od 1TB, taj je 300 eura, znači cca 2000 kn.
www.techradar.com/news/ps5-storage-could...is-anything-to-go-by
EDIT:
Ono što hoću reći - tih je i PS4 kada staviš PS3 igrice unutra, ciljam na remastered verzije. Tek ćemo vidjeti koliko je stroj zaista tih kada ga developeri stave na kušnju novim igrama poput God of War Ragnarok, Assassins Creed smješten u Edo period Japana koji je idući na redu.
I tako dalje...
23.03.2021 | 11:40
Ovo mi je očekivano da će cijene za SSD tog tipa biti visoke, ali mislim da tu nema žurbe, dok se nakupi igara da postojeće skladište postane tijesno, malo će i cijene ići dolje, a ne mora se to kupiti baš odmah. Po ovome je SSD od 2 TB cijene koliko i sam PS5!

Što se tiče "glasnoće" ja ovog mog uopće ne čujem, ali to mi se i čini kao dosta nebitna stavka jer dok se čovjek igra zvuk je sigurno glasan, ako ne na zvučnicima, onda putem slušalica, tako da mislim da to nije nešto što je stvarni problem. Ne znam koliko je to "glasno" na što se neki žale.

A možda i ljudi bez potrebe guraju konzolu u 4K rezoluciju, pa se samo grije bezveze, a razlika je ionako jedva vidljiva, pogotovo na manjim ekranima. Ja svoj PS5 držim u full HD rezoluciji i izgleda mi odlično, još uvijek nisam poželio staviti ga u 4K jer s tri metra udaljenosti ja razliku ne vidim, a opterećenje GPU-a je eksponencijalno, umjesto da brine o dva milijuna piksela, on mora procesirati preko osam milijuna.
23.03.2021 | 11:53
Davore, pa i sam sam napisao isto za SSD od 2TB.
Što se glasnoće PS5 tiče kada će doći igrice za njega, slažem se da pola toga ne čuješ jer zvuk ventilatora zagluši zvuk igre iz zvučnika TV-a (kamoli ako si spojio vanjske) - no to sam spomenuo zato što je ventilator bio glavna boljka prošle generacije kada je tek izašla.
Mijenjali su proizvođača istog, pa napravili drugu verziju cijele konzole, pa onda predstavili PS4 Pro i Slim četiri godine kasnije, od kojih je Pro također mijenjao pasivne hladnjake tri puta (pa tako postoji tri verzije PS4 Pro konzola).
Zadnji PS4 Pro izašao je paralelno sa igricom Red Dead Redemption 2.
A što se dotične tiče, i dalje to nije igra za PS4 po meni pa zato čekam da stigne PS5. RDR2 će mi biti među prvima uz AC Valhala i Ghost of Tsushima koje ću odigrati.
Nego, na screenshotovima vidim da ti je napredak na Ghost of Tsushima 0% (prva slika sa posta napisanog 20. veljače)?
Pa igraš li ti to ili se samo diviš grafici?
Šala, odmah da znaš...
EDIT:
Da te pitam, možeš li imati istovremeno uključen isti account na PS4 i na PS5?
S tim da igrice koje bi imao na jednoj konzoli ne bi bile na drugoj?
23.03.2021 | 22:30
Kloba kaže:
Nego, na screenshotovima vidim da ti je napredak na Ghost of Tsushima 0% (prva slika sa posta napisanog 20. veljače)? Pa igraš li ti to ili se samo diviš grafici?

Da te pitam, možeš li imati istovremeno uključen isti account na PS4 i na PS5?
S tim da igrice koje bi imao na jednoj konzoli ne bi bile na drugoj?


Ma igram kako stignem, a to je obično samo vikendom. A igra je ogromna, tako ne znam kako je računao to, mislim da nisam više baš na 0%.

Dobro ti je pitanje, ali nisam probao, mogu za vikend se kod klinaca ulogirati u PS4, pa onda probati kod sebe i vidjeti što će se dogoditi.
24.03.2021 | 08:00
Napredak u igri se računa osvajanjem trofeja.
Tako ih zove PlayStation (trophies), dok su na XBOXu achievements - no imena osvojenih su ista i isti se zadatak treba obaviti da ih osvojiš.
Glavne dobivaš kako prolaziš nivoe; ovisno jesi li ih prošao a da si ispunio i opcijske ciljeve ili nisi. Ako si ih zanemario, nećeš doći do 100% završetka igrice - a to ti je tek jedan (najčešće zlatni) trofej.
I tako.
Pogledaj ovaj link i skužit ćeš o čemu pričam.
Tek kada pokupiš sve trofeje, osvajaš platinasti - koji se u tvojoj igrici zove Living legend.
Malo ljudi ima za to vremena, ali poseban je gušt kada to napraviš jer znaš da si odigrao sve šta data igrica nudi.
Evo baš gledam, najvjerojatnije imaš brončani trofej Gathering Storm = Gather katana of clan Sakai; taj ima 96.8% ljudi koji su odigrali tu igru.
Možda ono najbitnije kod osvajanja trofeja, puno ljudi ih krene obarati (preostale) tek kada završe igru (tako da se vrate na određeni nivo i naprave onako kako se traži neki zadatak da bi osvojili trofej. Pa tako sve do platinastog).
EDIT:
Ne znam zašto - ali prave brojke osvojenih trofeja stranica ne prikazuje na prvu, nego moraš strelicom miša doći na trofej koji te zanima. Tek tada ti pokaže koliko je zaista ljudi završilo ovu igru (ima platinasti trofej) ili osvojilo bilo koji od navedenih.
Imaš i DLC za nju, ne znam jesi li vidio. Znači, downloadable content odnosno još sadržaja koji možeš doplatiti ako hoćeš.
26.03.2021 | 17:25
Ja ustekao neki XyperX USB stick 512GB. Nasao u ladici, godinama stoji bzv. Prebacio PS4 igre na njega. Sve radi normalno...

Tako da necu jos taj SSD kupovati. Nemam realnu potrebu.
26.03.2021 | 20:26
PS4 igre rade i sa USB stickova i sa HDD-a spojenih putem USB-a. No PS5 igre na to ne možemo instalirati. Čisto da znaš.
Ma nemam niti ja realnu potrebu, ali s vremenom (čitaj kroz godinu, dvije) ću si vjerojatno kupiti taj SSD i povećati storage. Igrice će biti sve veće.
Već sada Assassin's Creed Odyssey zauzima 103 GB, Red Dead Redemption 2 115 GB a Call of Duty: Black Ops Cold War 133 GB.
Ako svaka igra traži da na disku ima toliko slobodnog prostora koliko ona sama ima - to je otprilike to.
Tri AAA igre.
A kako će tek biti kada razviju Unreal 5 Engine igrice, rađene samo za PS5 - tko zna koliko će te prostora tražiti...
No, za sada zaista nema potrebe. Te se igre tek čekaju.
Mislim da PS5 ponuda na SONY stranici ima tek jednu, maksimalno dvije stranice igara (istina, kada sam zadnji puta gledao a ima od toga par mjeseci).
EDIT:
Taj XyperX je fina mrcina od USB-a. Mislim da kod nas u HR stoji skoro 2000 kuna, ako pričamo o istoj verziji.
Ma imao bih to samo tako.
27.03.2021 | 18:19
Hvala za info za USB stick, imam jedan od 128 GB, a nije mi to niti palo na pamet.
27.03.2021 | 18:29
@kloba:

Identican ovakav imam. To je taj.

Red Dead II je na velikom popustu do 30.03. Ultimate verzija 100$ na 35$.

Danas sam bas vidio. Plasim se kupiti to. Igra je zlo veliko i zarazno
27.03.2021 | 20:08
drlovric - Kupi. Tek tu ćeš vidjeti grafiku kako je dobra. I AC Odyssey ti je isto super po grafici i ogromna igra, ali Ubisoft ima tu glupu foru da ti se uz igru najviše isplati kupiti Season Pass za nekih 300injak kuna pa ti (u slučaju AC Odyssey) tri velika DLC-a i AC III remastered daju da skineš "besplatno" kada izađu umjesto da plaćaš svaki od tih DLC nastavaka + remastered verziju Assassin's Creed III svaku po 300 kn.
Za sada to dodatno naplaćivanje extra sadržaja uredno prolazi samo Ubisoftu sa Assassin's Creed i Activisionu sa Call of Duty franšizama, ali sve će više developera početi zarađivati na tim downloadable contents.
I onda ti igra više nije 600 kuna nova, nego 900 kuna.
Doduše, RDR 2 nema DLC-e, ali je updateima narasla za dobrih 20 GB od kada sam je kupio. Tako da ima i pozitivnih primjera.
Ipak, ne igram je na PS4 Pro. Probao i odustao. Učitavanja su preduga.
Ja bih je uzeo na tvom mjestu.
Pa da vidiš razliku između PS4 i PS5 na najtežoj igri.
To je prva igra di se vidjelo da je vrijeme za novu generaciju, ali baš ono - preduga učitavanja, ventilator koji vrišti dok PS4 gori koliko je vruć.
Zato me i zanimaju sve te igre nakon te: The Last of Us II, AC Valhalla, Ghost of Tsushima. To su mi tri must have iz PS4 ere.
dpasaric - Stane ti Ghost of Tsushima na taj USB sve da i PS5 traži duplo više prostora nego što igra teži. Mislim da je oko 60 GB ta igra koliko sam zapamtio. Javi ako ćeš probati to prebaciti.
20.04.2021 | 16:13
Vlasnici petice, nakog zadnjeg updatea navodno da se i igrice koje su izričito za PS5 mogu instalirati na vanjski disk spojen USB-om.
Jeste probali? Ili na USB stick, ako imate mrcinu kao @drlovric.
One more thing...
Ima li netko savjet za vanjski (USB spajanje) HDD od 1 do 2TB, ali da je dostupan u Sancta Domenici.
Nemaju ih previše u ponudi, ali ako bi netko od vas kupovao - koji biste uzeli?
20.04.2021 | 20:18
Kloba kaže:
Vlasnici petice, nakog zadnjeg updatea navodno da se i igrice koje su izričito za PS5 mogu instalirati na vanjski disk spojen USB-om.


Da, pisalo je da je sada moguće, ali traži najbrži mogući USB, podržano je do 8 TB eksterno.
20.04.2021 | 21:12
Koji je nabrži mogući USB a da na njega ide vanjski disk? 3? C? Pojma nemam...
20.04.2021 | 21:27
USB C je tip konektora i on definira veću dozvoljenu struju punjenja. USB 3.2 je standard za brzinu prijenosa od 20 Gb/s, valjda misli na te uređaje. USB 4 je kao standard (dokument) izdan prije godinu i pol dana (radi isključivo preko USB C konektora), ne znam da postoje već komercijalno dobavljivi uređaji, brzina je 40 Gb/s
20.04.2021 | 21:42
PS 5 moze na portu dati 10Mbps i ne vise.
Nevezano za PS, disk je danas najbolje spojiti na TB3 sabirnicu jer daje 40Mbps.
U dogledno vrijeme bude i USB 4 bio dostupan.
Valjda se nesto promijenilo u medjuvremenu jer USB nije bio projektiran da sa na njega spaja mass storage uredjaji.
20.04.2021 | 22:36
Hvala dečki. Mislim, očigledno je da - čim razmišljam o vanjskom HDD-u - on po brzini rada ne može biti ni blizu unutrašnjem NVMe SSD-u. No to mi nije problem. Igrat ću igre pohranjene na unutranji SSD, a ostatak koji imam u vlasništvu ću staviti na vanjski HDD - dok ne dođe vrijeme pa će se moći kupiti unutarnja pločica NVMe od 1 ili 2 TB, ali to je zaista o tom potom.
Rađe bi prije toga uzeo neku novu HDMI 2.1 TV, ali još uvijek su rijetke i izuzetno skupe. U Sancta Domenici, primjerice govorim, ukucaš pod tražilicu u sektoru televizora HDMI 2.1 i izbaci ti dva LG OLED CX3 modela. Prvi, jeftiniji košta 12 000 kn jer je 55", dok veći brat od 65" cepaju 18.500 kunića.
Pa ti misli...
20.04.2021 | 22:59
@kloba:

Jos tugujes za 2.1 HDMI standardom i njegovim imaginarnim prednostima?

Vjeruj da PS5 radi odlicno na postojecim TV-ima. Nemam niti najmanji osjecaj da nesto vidljivo ili oppiljivo propustam.
21.04.2021 | 04:41
Vjerujem. Ne isključujem da griješim. Ali mislim da je razlika kao kada čovjek stavi naočale za vid. Ni ne zna da ih je trebao dok ih nije probao.
Ili kao retina i prijašnji ekrani. Mislim da je to tu negdje.
21.04.2021 | 23:50
@kloba:

Vjerojatno si u pravu. Zdrava logika kaze da novi standard jeste bolji od starog.

Pitanje je samo da li je to novo sto donosi bitno obicnom malo korisniku, kakvim se smatram

Za 3 godine kada izadje neki PS5 pro taman ce biit vrijeme i za OLED TV, tada ce doci i 2.1. Za sada ga ne dozivljavam...
09.05.2021 | 15:05
Jbt...
Još nisu početne modele prodali koliko se traže, već rade redizajn. Navodno uz unutrašnjost i da malo smanje dimenzije... Kao, trebao bi biti spreman 2022. Oni će peticu ko četvorku, izdati u osam modela...
www.techspot.com/news/89581-sony-working...production-2022.html
09.05.2021 | 16:11
Taj će onda doći do kupaca jedno 2024. godine, možda...

Svibanj je, konzole nema nigdje, ali niti PS5 igara. Čini se kao da svi koji razvijaju PS5 igre taktiziraju, baš kao i Hollywood s objavom filmova, ne žele lansirati nešto u pandemiji kada kina ne rade, isto tako oni ne žele lansirati sočan PS5 naslov kada malobrojni imaju konzolu!

Dok ne izađu barem Gran Turismo i Tekken, kao tradicionalni PS naslovi, uopće ne gledam kao da je konzola zaista "lansirana", ovo je sve kao neki veliki public beta-test.
09.05.2021 | 16:24
Navodno su prve verzije konzola novih generacija neki transrodni modeli između čistih pošlih i čistih sadašnjih modela konzola.
Zapravo na njima izvrsno odigraš sve što je zapinjalo na PS4Pro, a kada će doći na red PS5 only igre - e onda će SONY izbaciti taj Zen 2 model, vjerojatnije kasnije i neki PS5 Pro...
Pa još da se televizori udomaće, jer 55" imaš od 3000 (4K i HDR) do 9000 kuna (sve navedeno plus mali milion dodataka), a razlika je što je ovaj tri puta skuplji next gen console, ray tracing, HDMI 2.1 bla truć...
Ubiju s tim neprekidnim upgradeima u pojam više. Još mi nije ni prvi model petice stigo, već ovo čitam.
09.05.2021 | 19:17
Rade redizajn zbog nestasice komponenti na trzistu.
09.05.2021 | 19:42
Zanimljivo objašnjenje. Možda je i točno.
Samo komponenti je bilo za dvije verzije PS4 prvog modela, tri verzije PS4 Slima i tri verzije PS4 Pro. Tada nije bila pandemija pa su izbacili osam modela iste generacije. Zadnji godinu dana prije nego će izbaciti javnosti PS5, prosinac 2019. - PS4Pro V. 3 za RDR 2.
Tako da im to ne vjerujem. To je SONY. Ako im treba djelova, nabavit će. Isto ko i .
09.05.2021 | 20:04
Svaki redizajn se radi da bi pojeftinili proizvodnju. Ako nekih komponenti nema ili su skuplje napravit ce redizajn da koriste jeftinije i dostupnije komponente. Trenutno je zaista nestasica komponenti i to sam iz prve ruke iskusio.
09.05.2021 | 20:16
Riba, sve pet. Pa pročitao sam i sam tekst ako sam dao link na isti.
Umjesto na sedam, ići će na šest nm jer im je pet preskupo ili će ići na dodatnog dobavljača da zadovolje potražnju.
No to ih ne abolira od činjenice da svaku verziju "poboljšavaju" 17 puta, dok XBOX izbaci tu i takvu od njenog prvog do zadnjeg dana.
Taj me dio živcira u cijeloj priči.
Jasno mi je da dobavljača nema koliko treba, ali njihova pohlepa nema granica.
EDIT:
Ukratko - da je ovo prvi puta da SONY najavljuje redizajn svoje konzole - ne bi bilo pitanja da je sve čisto i da ih je pandemija u zadnjoj godini pred izbacivanje petice javnosti totalno ubila u pojam. I moraju raditi to što rade.
Stvar je da oni ovo rade uvijek. Radili su na četvorci, na trojci, ne sjećam se jesu li na PS2. To je već modus operandi.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 13 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, BigMac, m@xym, Maxxy, Piko, tino1, Anonimci (490)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO