PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


31.05.2021 | 21:42
@JOHN - Ljubitelji Assassins Creed serijala više cijene Origins i Odyssey nego Valhallu.
Obavezno uzmi i Season Pass, jer onda dobivaš tri DLC-a da ti igra naraste za 30 GB kako izbacuju koji i uživaš još u igri.
Primjerice, AC Origins sa svim DLC-ima iz 2018. ima skoro 80 GB, AC Odyssey sa svim DLC-ima iz 2019. ima 104 GB, a AC Valhalla sada ima 60 GB.
Onda ti je jasno koliko još planiraju izbaciti toga. Valhalla za sada ima samo prvi DLC vani (kojeg osobno nisam skinuo jer imam druge prioritete sada, a i igram Odyssey). A trebaju izbaciti i drugi i treći.
Možeš ih kupiti sve zasebno kako izlaze, ili platiš taj Season Pass pa ih skidaš "free" isto redom izlaska na PlayStation Storeu.
Sljedeći Assassin's Creed bi trebao biti u EDO periodu Japana; valjda su vidjeli kako je Ghost of Tsushima dobra pa su rekli "to je to"...
EDIT:
Prvo sam mislio da sam se zahebo šta sam uzeo praktični isti, samo malo noviji vanjski HDD. Ma sada kada sam oslobodio Mac 300 GB filmova, serija, dokumentaraca, save fileova igara i to se za čas jer je brza veza - milina. Baš mi je drago.
I onda ga samo priključim na TV.
A PS5 na najdonju policu nikako. Pa pod mi je 10 cm ispod, prašina ovo ono.
Ja sam ti opsesivno kompulzivan. Osim toga, ova telka ima foru da sakriješ žice iza nje a to na slici još nisam napravio.
No da mi treba TV stalak, visok i širok s kotačima, apsolutno.
Imao sam jedan takav, ali sam ga razmontirao jer je bio za CRT TV napravljen.
Tu sam još imao PS2, DVD kućno kino i Samsung CRT 20" ako se ne varam...
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.06.2021 | 06:53
Kloba kaže:
Hvala prijatelju.
opasno postao ovisan o igricama na mobitelu i da mu se vikendom nikada ništa ne da osim buljenja u ekran.



I za taj 10. rođendan sam im planirao pokloniti PS4, što bi klincima bilo super.
Ali se bojim da bi mi sestra i šogor poludili što im radim medvjeđu uslugu.
Moram to raščistiti sa sekom prvo.


Iskreno, uzet mobitel (ako bas trebaju imat, dat im telefon koji nije smart) i rijesit ce problem mobilnog igranja.
Radije nek igraju PS na velikom ekranu vikendom, nego zombijat na mobilnim ekranom koji je non stop dostupan..

Morti je to dobar spin - Dam ti PS ak se prestanes igrat na mobachu...
01.06.2021 | 09:08
Ma gledaj, @Dijete.
Oni su preko tjedna stvarno djeca za pet.
Mali već šestu godinu na plivanje ide. Već je razvijen u tri pm. Onako plivački, svaki mišić mu se vidi ali je još žgoljav.
U sport ih se usmjerilo radi društva, da kao tinejdžeri imaju pametnu ekipu oko sebe, a ne buduće kvartovske narkomane i pijanice..
I u sport da ih se nauči obavezama od malih, najmanjih nogu - bilo je razmišljanje kada ih se upisivalo.
Mala je išla s njim neke tri, četiri godine, od tada ide na ples (ili/i gimnastiku, ubij me sada ali ne znam da li je zamijenila ili dodala aktivnost) i na pjevanje.
Pa škola.
Sestra je prestala raditi (smatrala je da tih par tisuća kuna što ih je dobivala kao upravni referent u Odvjetničkom uredu nisu toga vrijedni naspram budućnosti njene djece) samo da ih razvozi.
A šogor je dobar u matematici, ficizi i tim predmetima i matematiku s njima, pogotovo s malim radi redovito jer se on rodio bez corpus callosuma pa je teže povezivao stvari iz desne u lijevu polutku mozga (to je spušvasto tkivo između moždanih polutka koje prebacuje oko dva miliona informacija u sekundi).
hr.eferrit.com/corpus-callosum-i-funkcija-mozga/
Do njegove treće godine njega se mrcvarilo po šest, sedam sati dnevno što kod specijalista, što doma.
Od onog stiska prsta roditelja, što normalne bebe rade automatski a on primjerice nije - pa nadalje što ti kao otac dvoje djece smatraš normalnim.
Što je mali naučio do treće godine, naučio je. To su mu temelji za život.
Dalje će učiti sve teže ako se do tada nije radilo s njime.
Prevedeno, takav će mu biti život. Ugrubo.
A to vrijedi za svu djecu. Samo se na normalnoj to ne kuži toliko.
Moja stara je prva prepoznala još kao bebi da s njim nešto nije OK.
Danas je mali praktički na nivou vršnjaka koliko se s njime radilo, a ne bi da stara nije fizijatar pedijatar i da nije bilo njenih veza.
Mali je na prošlom obiteljskom ručku ponavljao sam koliko je 1X1, 1X2, 1X3,1X4 pa tako sve do 9X9.
Zna više od mene, jbt!

Tako da njima svima vikend stvarno dođe kao odmor. Ali uvijek obiteljski. Planinarenje, izlet, šetnja - nešto...
Svima, i šogoru kao članu Uprave STRABAGA, i sestri koja klince razvozi u školu, iz škole, pa svakog od njih na svoju obavezu i svakoga doma; još oboje uče s njima, pogotovo s malim...
Umori tjedan i klince i roditelje.
On je sada u najnormalnijoj osnovnoj školi (u koju ide u isti razred sa sestrom) samo ima dulji rok da riješi zadatke i ispite od ostale djece, sve ostalo za njega vrijedi isto kao i za drugu djecu.
A mogao je biti retardiran skroz.
I ja sam ih u nekoj šestoj, sedmoj godini naučio na mobitele.
Pa bi mi PS4 bio drugi krimen...
EDIT:
Nemaju oni mobitele kao mi, starci su im dali stare Androide koje su oni koristili (jedan ima LG, drugi Huawei) i to koriste doma samo za free igrice. Znači mobovi nemaju kartice unutra za zvanje, ili imaju ali s jako malo kuna samo da imaju internet. Ili su na Wi-Fi konekciji, to nemam pojma. Znam da lovu na računima nemaju, tako da ne mogu kupovati ništa od igrica koje koštaju. I da ti mobovi ostaju doma uvijek.
Accounte sam im ja morao kreirati, jer šogoru i sestri je to špansko selo.
01.06.2021 | 15:45
Ništa, PS4Pro ide na prodaju. Što mislite, ako novi danas sa igrom The Last of Us 2 stoji 3.375 kn, kako kaže ovaj link; je li OK cijena za izuzetno očuvan i čišćen PS4 Pro, predzadnje izdanje iz 2018. = 2000 kn? Ali kupac dobiva jedan controller, sve kako sam dobio i ja. Ništa ne dodajem uz to.
Recite koliko bi vi dali da kupujete svojim klincima?
01.06.2021 | 15:58
Pogledaj cijene na njuškalu za taj model, pa ćeš dobiti otprilike "sliku" za koliko ga možeš prodati.
01.06.2021 | 17:54
Već sam stavio i puknuo mu tu cijenu.
Ima jedan oglas koji je bolji po tome da čovjek daje dva controllera, kameru i slušalice uz PS4Slim 500 GB za 2100 kn.
www.njuskalo.hr/ps4-konzole/ps4-slim-500...amera-oglas-34709434
Drugi me isto šiša po tome što ima, ali zapravo cijena same PS4Pro konzole s jednim controllerom mu je ista - 2000 kuna. Onda dodaje kameru, VR, account sa brdom igara a sve zajedno cepa 7500 kuna.
www.njuskalo.hr/ps4-konzole/ps4-pro-acco...a-5tb-oglas-34631813
Tako da ga za sada ne spuštam, igram na strpljenje... pa se možda netko i javi.
Jer koliko god da napišem uvijek kreće cjenkanje.
Pa mi je onda glupo napisati 1800, za koliko bi ga dao.
02.06.2021 | 22:24
Kloba kaže:
@JOHN - Ljubitelji Assassins Creed serijala više cijene Origins i Odyssey nego Valhallu.
Obavezno uzmi i Season Pass, jer onda dobivaš tri DLC-a da ti igra naraste za 30 GB kako izbacuju koji i uživaš još u igri.

Ajde mi molim te objasni po seljački da te razumijem. Season Pass i DLC su?
Ako ti bude lakše možda je bolje da te nazovem pa mi usmeno objasniš
02.06.2021 | 23:01
DLC je dodatak na igru, znači nove misije, nova priča, novi likovi. I to košta uglavnom kao pola originalne igre.
Season Pass je pristup svim DLCima koji će se pojaviti. Nekad znaš koji če biti, nekad ne. Za određenu cijenu.
Otvori Steam pa pogledaj bilo koju popularniju igru...
02.06.2021 | 23:10
Primjerice, korisnicima PS Plusa je sada Season Pass za Valhallu na popustu i košta oko 280 kn, ako sam dobro zapamtio.
A da ne kupim to i htio bih imati sve nastavke (DLC je skraćeno za Downloadable Content) te igre, odnosno ne želim platiti Season Pass, onda ću svaki od tih DLC-a zasebno - kako izlaze - plaćati od 200 do 300 kuna u HR Storeu, ovisno koliko su veliki i koliko je igra nova i popularna.
03.06.2021 | 20:39
Koliko bi petica bila ljepšta da je crna pokazuje ovaj controller.
Boja - midnight black.
Znači, vjerojatno će se i konzole moći naručiti takve s vremenom.
www.sancta-domenica.hr/promotions/dualse...sense-midnight-black
03.06.2021 | 23:18
Vanjuška i Kloba, hvala na info. Imam još pitanja.
A kaj je PS Plus?
04.06.2021 | 07:02
PS Plus, odnosno PlayStation Plus je online članstvo za koje možeš kupiti preko konzole putem interneta (imaš PS Plus aplikaciju u obliku žutog plusa na glavnom ekranu) ili preko kartica u dućanu kao Sancta Domenica, Links, HG Spot...
Postoji mjesečna, tromjesečna ili godišnja verzija/iskaznica PS Plus članstva.
Što skuplju iskaznicu uzmeš, odnosno klikneš na onu sa većim brojem mjeseci, mjesečna rata ispada jeftinija.
Jedan mjesec je 65 kuna, tri su 180, a ova od 12 mjeseci je trenutno 320 kn na netu, odnosno 360 kn u Sancta Domenici.
Inače oko 480 kn u HR Storeu.
Za to kao (doduše ne znam hoćeš li ti to sada dobiti jer si već uključio konzolu bez toga) korisnik PS5 dobiješ nagradni bundle s 20 PlayStation 4 hitova, plus mjesečno dvije igrice za PS4 i jednu igricu za PS5 free (no te su igre, kao i ove u bundleu izabrane po njihovom izboru).
I sve to možeš skinuti na konzolu i igrati dokle god si korisnik PS Plus usluge.
I da, uploada ti save igara na PS Plus Cloud; možeš istovremeno imati i igrati identične igre na PS4 i na PS5 od zadnjeg save filea - no konzole moraju biti na istoj WiFi adresi i na njima mora biti uključen isti PS account.
Znači, ne isplati ti se uzimati na mjesec, čak ni tri, već na godinu dana ako misliš završiti igre koje nude.
I ako uzmeš dvije godišnje ili dvije tromjesečne, članstvo ti se samo produžuje; pa tako @drlovric ima aktivno članstvo do 2023. jer je ukucao dva redeem koda s neta za godišnje članstvo koje je kupio na popustu.
Što se ovih 20 naslova koje SONY nudi u bundle paketu korisnicima PS4 koji su kupili PS5, klasičan put je da se učlaniš ili na četvorci ili na kompu prije inicijalnog paljenja PS5, što možeš i sa mjesečnom ili tromjesečnom članarinom.
A godišnju uzmeš kasnije kada naletiš na popust, no prije isteka kraćeg članstva koje si uzeo ako si odlučio tako krenuti u PS Plus priču.
Osim svega nabrojanog, imaš i konstantne popuste na igrice - primjerice za korinike PS Plusa AC Valhalla nije 550 nego 480 kuna ako sam dobro zapamtio, ali to je najmanji popust jer je u pitanju najnovija igrica i radi se o hitu.
Ovdje ti je ispisana i opisana kolekcija igara:
www.pushsquare.com/guides/all-ps-plus-collection-games-on-ps5
Na to dobiješ još dvije igrice za PS4 i jednu za PS5 (a sve ih možeš igrati na istoj konzoli) mjesečno i sve to zadržavaš dokle god ti traje članstvo.
Sve u svemu, jako dobra stvar koja na sve ovo dodaje i mogućnost online igranja koje nemaš bez aktiviranog PS Plusa nikako.
Eto.
Opet sam se pretvorio u Krležu, ali sada barem znaš o čemu se radi...
04.06.2021 | 14:03
Sve ti Kloba rekao,izvrsna stvar.
Mislim, ja sam takav igrač da upalim jednom mjesečno kad imam vremena, a to je sve rijeđe... Eventualno ako se ekipa skupi pa da se zezamo, a opet i to jesve rjeđe, radije ćakulamo...

Djeca ponekad upale i poigraju se, i žena...

Svejedno kupujem taj Plus i ako se sjetim svaki mjesec označim one dvije besplatne igre kaj nam daju, ima ih jako dobrih.
Plus igre koje se inače kupuju normalno budu na dodatnom popustu.

I BTW, Sancta Domenica vidim, a i eKupi imaju PS Plus godišnju pretplatyu na akciji upravo, nekih 25% brije, s 500 na 380 kn ili tak nekak... Imam do iduće godine, ali mislim da ću kupiti i dodati na hrpu nek se nađe...
04.06.2021 | 14:05
Kloba kaže:
A godišnju uzmeš kasnije kada naletiš na popust, no prije isteka kraćeg članstva koje si uzeo ako si odlučio tako krenuti u PS Plus priču.


Tu ću te ispraviti...Bio sam uzeo PS Plus na PS3 kad sam je kupio... Skužio da se premalo igram, pa nisam produžavao... Prošlo je par godina, kupio sam PS4, pa sam opet uzeo PS Plus... I kod logina su mečekale one igre otprije koje sam bio dobio... Dakle, kad istekne, nemreš igrati više besplatne igre, ali jednom kad opet produžiš, tu su i dalje
04.06.2021 | 14:13
Istina. Pamti. Tu sam pogriješio. Meni je zapamtio mjesečne postavke i igru Vampyr koju sam skinuo 2018. mislim. Mogu je sada skinuti ali upravo skidam Batmana, Days Gone, i Call of Duty iz bundlea i s tim zaključujem skidanje...
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
04.06.2021 | 15:22
Preko PS storea za days of play je i 328 kn ako kome znaci ta razlika od ducana cisto da se zna.
06.06.2021 | 14:20
Koja je razlika između valhala, valhala gold i valhala ultimate?
06.06.2021 | 17:13
JOHN kaže:
Koja je razlika između valhala, valhala gold i valhala ultimate?



www.ubisoft.com/en-us/help/assassins-cre...a-editions/000062360
06.06.2021 | 17:32
Što je skuplji paket, dobivaš više dodatnih stvari koje bi inače morao zaraditi u igri, i Season Pass uključen u cijenu.
Sve iznad uključivanja Season Passa je čisto varanje i tebe kao igrača koji si kupio nešto za što bi se morao pošteno oznojiti igrajući igru i na Easy, kamoli Nightmare postavkama, i izdavača igre koji ti samo daju nepotrebne gluposti i nabijaju cijenu - a dokle ti preseransi idu najbolje ti dočarava da znaju napumpati cijenu igre (to su radili još na PS4, zamisli koje će cijene btiti sa hitovima na PS5) i do 2000 kuna.
Pa Blue Ray dobiš u metalnoj kutiji, unutra igračku tipa kojeg igraš, tako da si ga kao pravi nerd staviš na policu.
Ne padaj na ta sranja.
Iznad Gold ne idi. Bacanje para.
Evo, AC Valhalla Collectors edition ti uz igru, kolekciju skupih oklopa & oružja i Season Passa nudi i figuricu Eivora (lika kojeg igraš) u lijepoj metalnoj kutiji samo za 200 dolara, a to je US price.
Što ti kod nas dođe spomenutih 2000 kuna.
store.ubi.com/eu/assassin-s-creed-valhal...e746.html?lang=en-SK
Da se razumijemo; Season Pass je odlična stvar.
Sada sam preseljavao AC Odyssey na PS5, što sam ti i preporučio da kupiš jer sam odigrao sve AC nastavke osim prvog i zadnjeg, a Odyssey još igram.
Ljudi nisu zadovoljni sa Valhallom, da to više nije ta igra - a kada sam prebacivao Odyssey uz glavnu igru skidao sam još šest fileova.
Ukupno 104 GB.
Valhalla ima 45 GB trenutno a novija je.
Načekat ćeš se da ti izađu druga dva DLC-a (prvi je vani), i vjerojatno se ohladiti od igre osim ako se ne zapališ za seriju kao ja pa je ideš igrati od početka.
Tako sam ja napravio.
Kupio PS4Pro uz AC Origins 2018.-e, završio tu igru na easy - odmah potom kupio Ezio Collection (to je Ezio Auditore s kojm se igrao AC II, AC Brotherhood i AC Revelations), pa kupio Season Pass za Origins uz koji su uz tri "free" DLC-a dijelili i remastered verziju AC III kada je naprave, pa sam uzeo Odyssey, ali sam htio igrati igre točno redom kako su izlazile jer sam htio vidjeti napredak grafike, gameplaya, priče - svega toga.
Uglavnom, Origins i Odyssey su gotove igre sa svim DLC-ima vani, a ekipa koja je radila Origins je napravila Valhallu.
Tako da ti je grafički engine za te zadnje tri igre potpuno isti.
Valhalla nije PS5 igra iako se prodaje kao takva.
Prvi čisti PS5 AC će biti smješten u EDO period Japana.
A fanovima te franšize je (pa i meni, Iako nisam završio Odyssey i još niti takao Valhallu - od novijih igara AC Origins je daleko najbolji)
U starom Egiptu si. Kleopatra, Cezar. Ma, mrak...
Odyssey te vodi u Grčku i Peleponezijske ratove između Atene i Sparte - tako da usput učiš i tu povijest dok se igra loada.
Barem jesi na PS4 jer se igra loadala dugo a oni su uvijek napisali pokoju zanimljivost da ti prođe vrijeme dok se učitava.
Da se razumijemo: na PS4 me najviše oduševio Witcher 3 iako je igra iz 2015-e, pa Horizon Zero Dawn, onda God of War pa tek onda ti Assassins Creed nastavci.
Na njih sam pao jer sam htio saznati poantu (core story zapravo) igre, odnosno svih nastavaka.
A poanta Assasin's Creeda je da je prije ljudi postojala pametnija civilizacija na zemlji koja se zvala Isu, čiji su robovi bili ljudi među kojima su bili Adam i Eva koji su im pobjegli iz "raja", odnosno njihovog svijeta kojeg su oni kontrolirali.
Znači, po ovoj igrici nema Boga, samo starija i naprednija civilizacija čije ostatke nalaziš u svakom nastavku.
Ovo ti pričam vrlo pojednostavljeno jer je priča poprilično duga, mislim pogledaj koliko je nastavaka napravljeno, a u svakom saznaješ nešto novo osim površinske igre.
Prema igrici (što je fantazija ali dobro izbrijana fantazija) je povijest planete Zemlje iskrivljena i skrivana od masa, a da se vjernici ne bi narogušili u svakom nastavku naglašavaju da su ga radili programeri različitih nacija i svih većih vjera.
Uglavnom, ti si jedan od članova tajnog društva ubojica koji čuvaju to skriveno znanje od Templara, (ne Križara kao u povijesti koju imamo u stvarnom svijetu, ali sličnim likovima sa istim obilježjima) koji rade isto ali ne u altruističke svrhe nego u vlastitu korist.
Pa putuješ u Osmansko carstvo, Venecijansko doba, Novu Zemlju i američko indijanske ratove, onda si pirat u četvorci, dalje si u Francuskoj revoluciji pa tako sve do Viktorijanskog Londona - e tu okreću list i vraćaju se prije Krista sa Origins i Odyssey i sada sa Valhallom u doba sinova Ragnara Lothbroka, znači neka 1000. godina cca. i napadi Vikinga na Britaniju, koja se još sastojala od šest kraljevstva.
William Osvajač, prvi kralj ujedinjenje Engleske je imao nordijske korjene.
Tako da se igraju sa stvarnom povijesti, i to je meni jako zanimljiv dio cijele priče.
Idući nastavak ide cca 600 godina naprijed i seli u Japan jer tamo još nisu bili.
Povijest.
06.06.2021 | 22:17
Dobio sam ponudu od neke kao naše ženske da prodam PS4Pro u Englesku.
Da odhebem to?
Kao prvo, pita me koliko je star što je u naslovu oglasa, drugo - niti ne znam koliko se naplaćuje dostava do UK i je li to uopće legalno.
Nije klasični starinski scam, ali smrdi mi na to.
U klasičnom se kuži da koriste Google translate, ova priča dobro ili koristi bolji translator.
Da se upuštam u ovo ili ne?
Ima savjeta?
06.06.2021 | 22:25
Moš mislit, nema tamo PS4 za kupit pa mora iz Hrvatske...
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
06.06.2021 | 22:37
Ne isplati se upustat u to. Sve je to meni isto maslo ko i kad se stavi bilo koji drugi oglas pa ti posalju nekoliko sms poruka s livih brojeva pa na kraju da ih kontaktiras na odredeni email. Skart
06.06.2021 | 22:52
Obhebat ću to.
Samo sam htio potvrdu.
Hvala , ljudi.
06.06.2021 | 23:36
Kloba kaže:
Dobio sam ponudu od neke kao naše ženske da prodam PS4Pro u Englesku.
Nije klasični starinski scam, ali smrdi mi na to.
Da se upuštam u ovo ili ne?
Ima savjeta?


To je klasični scam, već godinama to rade, bilo ti je sličnih primjera s raznim stvarima, sve do namještaja i dječjih kolica. Neki su nasjeli, pa su išla upozorenja po medijima. Meni se jednom netko tako javio za nešto iz Portugala, a nije imalo baš nikakve logike da bi to bilo smisleno i isplativo.
06.06.2021 | 23:38
Kloba kaže:
Dobio sam ponudu od neke kao naše ženske da prodam PS4Pro u Englesku.
Da odhebem to?
Kao prvo, pita me koliko je star što je u naslovu oglasa, drugo - niti ne znam koliko se naplaćuje dostava do UK i je li to uopće legalno.
Nije klasični starinski scam, ali smrdi mi na to.
U klasičnom se kuži da koriste Google translate, ova priča dobro ili koristi bolji translator.
Da se upuštam u ovo ili ne?
Ima savjeta?


110% posto prijevara, njima je to posao, kruze po njuskalu i malim oglasima u njemackoj. jave se cim je oglas postavljen.

cak ti dostave papir kako su ti uplatili novce...

u najmanju ruku od tebe dobiju sve tvoje podatke koje dalje koriste u prijevarama, il im neke naivcine posalju robu..

sa svakim oglasom dobijek 10tak takvih ponuda.
07.06.2021 | 00:21
Prevara. Baci oko na UK eBay i vrati joj link neka tamo kupi jeftinije.
07.06.2021 | 11:04
Hvala ljudi,
prijavio sam svu prepisku Njuškalu pa neka se oni bakću s time.
07.06.2021 | 11:33
JBS njima.
07.06.2021 | 14:03
Znam @Smayoo, ali ništa manje se ne JB ovom botu, što god da je.
Komunicirati dalje s time, čak i da ga podhebem, mi se čini bespredmetno.
Ovako, možda se malo bolje potrude.
Ali prvo sam im rekao par stvari o njihovom Zoranu Turkoviću, koji vodi Styria Media Grupu u koju spada i Njuškalo - i koji je totalni tupan pa sam mu ja sam morao pisati prve tekstove u VL da bih ubrzo shvatio da je tip pizda koja nema problema gaziti "leševe" i promicati karijeru ljubljenem čmarova viših od sebe sebe na poslovnoj ljestvici.
Pogledaj mu LinkedIn - pomislio bi da je hrvatski Rupert Murdoch nakon svih tih hvalospjeva koje su mu napisali ljudi koje je molio da to naprave.
Nakon vlastite pedale u Poslovnom dnevniku sam ga zamolio da mi da posao (probni, početnički) u 24 sata, i glatko me je odbio iako je bio zamjenik glavnog urednika.
To mu nikada nisam zaboravio.
Vjerojatno ovo danas nikada neće ni doći do njega, ali bilo mi je gušt malo ga poljuvati.
Koji kreten se deset godina nakon što svi to rade sjeti naplaćivati sadržaj stranice?
On.
Ali, on je Media direktor Styria medien AG Hrvatska...
Je đubretarski, ali nisam popio kavu i sjetio sam ga se kako sam komunicirao s Njuškalom da je tamo; u zgradi.
Bik - crvena marama.
JBG...
EDIT:
Znam da sada svi mislite manje o meni, ali on je jedan od razloga što se zadnjih 13 godina moram prisiljavati da se osjećam ovako:

Kao dobro sam, a nisam.
Da objasnim, ova pjesma nije napravljena u smislu odmora, nego u smislu ljudi koji vole svoj posao. Ja sam svoj obožavao a on je zabio zadnji čavao u ikakvu mogućnost povratka.
Ne mogu si pomoći da ga ne mrzim, pogotovo kada se sjetim koliko sam se trudio u njegovim počecima da mu pomognem.
07.06.2021 | 15:47
@Kloba:

Sta si ti po struci i koji je to posao za kojim toliko ceznes?

Ja sam u zivotu imao min 10 dijametralno suprotnih zanimanja i niti za jednim ne zalim. Posao mi je samo nuzno zlo Ne uzivam u tom procesu. Nisam Japanac jbt, vec Balkanac
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, m@xym, marioart, mbp2009, Miro Spiro, Anonimci (593)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO