SP u nogometu, i o tom sportu...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

SP u nogometu, i o tom sportu...


09.07.2018 | 05:21
Istina smayoo. Inače njima je solsticij veliki praznik, imaju 3 dana praznika za taj događaj.
09.07.2018 | 06:28
Je li to isto šta i Sonnenwende? Kad se pale one bale sa sjenom i koturaju niz strmine?
To je uvjek imalo veliko značenje za ljude, Stonehenge je poslagan zbog istog stanja Sunca.
Mene je skoro pa u istoj mjeri fasciniralo na Ekvatoru da sunce točno u 6:00 izlazi i u 18:00 zalazi. Tako da je do 5:48 mrkli mrak a u 6:00 dan ko kod nas u 8:00 a u 6:15 je sunce na cenitu ko kod nas u 12:00 i tu ostaje do 17:48 da bi u 18:00 neko ugasio svijetlo i to totalno. Tako da su zalasci sunca jako kratki i posebno lijepi.

@ caliblanko
Vide li se polartna svjetla? I kad najviše po "Danu" ili po "Noći".
09.07.2018 | 10:49
Može li netko pogledati u neku kristalnu kuglu i reći mi kako ćemo proći sa Brexit momcima?
Imam srčanu aritmiju i ne bih smio više gledati utakmice, ovo zadnje sa Rusijom sam imao glavobolju do sljedećeg dana do podneva a nisam ni kap alkohola taknuo.
09.07.2018 | 11:17
Ja ne gledam utakmice, samo bacim pogled kad čujem vesele usklike iz okolnih kuća. I drugi dan pogledam u vijestima rezultat i golove...
09.07.2018 | 11:27
Yonkis kaže:
Može li netko pogledati u neku kristalnu kuglu i reći mi kako ćemo proći sa Brexit momcima?
Imam srčanu aritmiju i ne bih smio više gledati utakmice, ovo zadnje sa Rusijom sam imao glavobolju do sljedećeg dana do podneva a nisam ni kap alkohola taknuo.


Proći ćemo... Ili nećemo proći

Ono što mi nije drago je što su Vida i Vukojević svojom budalaštinom uspjeli okrenuti dobar dio ruske javnosti i navijača protiv Hrvatske. Čak dotle da će radije navijati za Engleze nego za nas (što sam mislio da je namoguće). No, odigrali smo i protiv domaćina pred njihovom publikom, pa to nije utjecalo na ishod igre. Jedino je izvjesno da će Vida dobiti dobru količinu zvižduka i hukanja sa tribina.
09.07.2018 | 12:02
Ne znam kako ćemo odigrati s Englezima, činjenica je da smo umorniji od njih. Ali uvijek smo igrali odlično protiv velikih nogometnih nacija, pogotovo kada bi nas iste podcjenjivale. Neka se uljuljkaju. Prema pisanjima njihovih novina, oni niti ne razmišljaju o previše o polufinalu - vele ovo što sam i sam napisao i dodaju da od utakmice s Argentinom nismo pokazali ništa (volio bih vidjeti njih kako bi odigrali te tekme, ali ok - njihovo pravo je da misle što hoće).
Ja se samo nadam da imamo snage još jednom im začepiti bahate im gubice.
09.07.2018 | 12:37
smayoo kaže:
Ja ne gledam utakmice, samo bacim pogled kad čujem vesele usklike iz okolnih kuća. I drugi dan pogledam u vijestima rezultat i golove...


Ja sam kao Smayoo. Za vrijeme zadnje dvije utakmice sam gletao zidove, krečio sobu i hodnik, farbao ormare... Samo iz obližnjeg kafića povremeno začujem psovke i urlike navijača
09.07.2018 | 13:07
Ma dobro... Sav taj folklor oko bahaćenja i trash talk služe samo za dizanje samopouzdanja igračima (ili pokušaj destabiliziranja protivničke momčadi). Bilo bi kontraproduktivno da neki izbornik kaže kako mu je momčad loša i kako vjeruje da će izgubiti utakmicu

Ovih dana si malo razmišljam kako vjerojatno ni sam Dalić ne može vjerovati dokle smo dogurali. Na stranu sad kvaliteta igrača, snimanje protivnika i odabir taktike... To svi imaju. Da bi momčad poput naše došla ovako daleko (ili daj Bože da osvojimo Prvenstvo), ta momčad mora VJEROVATI da to može. Realno, mi nemamo niti pobjednički mentalitet niti neku tradiciju pobjeđivanja na velikom natjecanju. Zbilja nam je uspjeh kvalificirati se na Prvenstvo, a kamo li proći skupinu.

Uspjeh iz '98. je narednim generacijama napravio veći teret nego poticaj, a taj uspjeh je nastao zahvaljujući spletu okolnosti, prkosu, ponosu i činjenici da nismo imali što izgubiti. Opet, ne želim omalovažiti ni nekoliko vrhunskih igrača ni Ćiru galvanizatora
No, po pitanju galvaniziranja, Ćiro je u ono doba imao lakši posao jer su svi ionako bili nabrijani. Dalićev posao je po tom pitanju puno teži. "Nacionalni ponos" je poprilično izblijedio unazad 20 godina i vjerojatno s te strane više i nema prevelikog motiva. Ovu momčad je trebalo uvjeriti da su dovoljno kvalitetni da dođu do najdalje stepenice. I čini se da je upalilo

Mislim da je naša momčad s Ćorlukom, Srnom i Duduom bila kudikako jača od ove, ali, eto, nikad nisu postigli neki zapamćeni rezultat. Naravno, u svemu tome je i faktor Mamića, ali ne bih sad ulazio u to...

Neka pati koga smeta, tu smo gdje smo i neka bolji pobijedi
09.07.2018 | 13:09
dpasaric kaže:
smayoo kaže:
Ja ne gledam utakmice, samo bacim pogled kad čujem vesele usklike iz okolnih kuća. I drugi dan pogledam u vijestima rezultat i golove...


Ja sam kao Smayoo. Za vrijeme zadnje dvije utakmice sam gletao zidove, krečio sobu i hodnik, farbao ormare... Samo iz obližnjeg kafića povremeno začujem psovke i urlike navijača


Ma ti si jedno mučko đubre provokatorsko i orjunaš!!! Čak ne toliko što ne pratiš repku već što krečiš kuću na svetu nedjelju
09.07.2018 | 18:33
Eh, ali ne znaš kako ju je krečil. A kaj ako su zidovi u crveno-bijelom kvadratičnom uzroku?!
09.07.2018 | 19:41
Djuro genijalac kaže:
Eh, ali ne znaš kako ju je krečil. A kaj ako su zidovi u crveno-bijelom kvadratičnom uzroku?!


Ma taman da je po zidovima stavio uzorak s križićima...
10.07.2018 | 06:18
Baš kako kaže đuro, do sad smo već dalje nego smo trebali i biti među 4 najbolje ekipe svijeta nije mala stvar. Englezi trče za istom loptom i mogu imati loše i dobre utakmice. Biti će šta če biti. Taktički se ništa ne može, jer su Englezi naučili i pucati penale tako da i ta varijanta (u kojoj smo mi dobri) ne pali. Volio bi da ih pobjedimo! Ali ako ne, neću plakati.
10.07.2018 | 08:48
Baš čitam Kurir, i tamo intervju sa Milojkom Pantićem, njihovim seniorom TV sportskog novinarstva, koji je negdje na početku prvenstva (vjerojatno nakon utakmice s Argentinom) rekao da će jedno poufinale biti Hrvatska - Engleska. Sada tvrdi da misli kako će ipak Englezi proći ovo polufinale, jer su uvijek nabrijani za pedalj više kada igraju s nama zbog bruke koju smo im nanjeli 2008., a i imaju mlađu i bržu ekipu.
Iako je Pantić zaista stručnjak, ja se uzdam da mi imamo igrača koji je osvojio 4 Lige prvaka u pet godina, i najbolji srednji red od sve četiri ekipe. Stvarno bih htio da prođemo, ali i ako ne prođemo dalje - Bože moj - i to je sport.
10.07.2018 | 09:20
tino1 kaže:


@ caliblanko
Vide li se polartna svjetla? I kad najviše po "Danu" ili po "Noći".


Polarna svijetlost se vidi samo po zimi, ljeti ju je nemoguće vidjeti. Mora biti tamna pozadina ( mrak ) da se vidi. Vidio sam je nekoliko puta. Trebaju se zadovoljiti neki uvjeti da se vidi, treba biti potpuno vedro i par dana temperatura od -15 do -20 C.
10.07.2018 | 23:57
tino1 kaže:
...Taktički se ništa ne može, jer su Englezi naučili i pucati penale tako da i ta varijanta (u kojoj smo mi dobri) ne pali.


Nismo mi dobri u pucanju penala (ne da nismo dobri, nego nismo ni blizu), ali imamo izvan-serijskog golmana, a malo nas je i sreća pomazila.
11.07.2018 | 07:00
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Eh, ali ne znaš kako ju je krečil. A kaj ako su zidovi u crveno-bijelom kvadratičnom uzroku?!


Ma taman da je po zidovima stavio uzorak s križićima...


Što ako su to oni engleski križevi?
11.07.2018 | 14:11
Englezi nas stvarno ne doživljavaju uopće. Na Facebooku se pojavio video valjda 25 aviona RAF-a kako preleću London u formaciji kojom ispisuju IT'S COMING HOME - naravno ovaj puta misleći na zlatni kipić, ilitiga "FIFA World Cup Trophy" kako se zove nakon onog prvog, ljepše zvanog Victory kojeg je netko popalio 1983.
Zamislite s tim uletit u otkup zlata: "E, čueš, kolko mogu dobit za ovo, a?"
Ali jučer mi je na Dnevniku bio najjači Ivanišević, usred Londona (Wimbledon) veli:" da, moje će osvajanje uskoro postati punoljetno, ali izgubiti od svih - samo ne od Engleza".
Ako kojim čudom danas dobijemo Engleze, ja se stvarno bojim Francuza.
Definitivno najbolja momčad SP-a. A mladi, to je ono što me muči kod obje repke.
11.07.2018 | 14:36
Kloba kaže:
Ako kojim čudom danas dobijemo Engleze, ja se stvarno bojim Francuza.


Ako dobijemo Engleze... Koga više briga za išta?
11.07.2018 | 14:40
Gjuroo kaže:
Ako dobijemo Engleze... Koga više briga za išta?

I to što kažeš...
11.07.2018 | 15:24
Na žalost, ali danas ćemo izgubiti jer je na utakmicu otišao premijer... no barem ćemo biti treći jer na zadnju ponovno dolazi ona

11.07.2018 | 18:11
Ni "ona" nego je to naša Kraljica koja će gledati finale
11.07.2018 | 19:58
CARICA!
11.07.2018 | 21:06
To je super kad gazduješ narodu kojeg je tako lako usrećiti...
11.07.2018 | 21:38
Jebote, nabili smo bahatu đubrad!!!! HAHAHAHAHAHA!!!!
Bertone - zar i ti sine Brute?
Srebrni smo najmanje jebemti sve! 13 nacija na svijetu koje su igrale finale, a ova otočka đubrad ne zna ni di smo. Pokazuju na Albaniju jer su čuli da smo napuprot Italije...
E pa sada znate...
11.07.2018 | 22:11
Svaka čast dečkima! Napisali su povijest.
11.07.2018 | 22:21
Ajde da ne budem mrgud, ovaj put je bilo zabavno.
11.07.2018 | 22:32
Aj' nemoj biti tužan, možeš nastaviti krečiti u nedjelju

EDIT:
Pita Francuz Engleza zašto je tužan, a ovaj mu odgovori: "Vidjeti ćeš u nedjelju"
11.07.2018 | 23:02
Ne da su upisali, uklesali su!!!!!!!
Svaka im čast na veličanstvenoj borbi i duhu koji su pokazali. Takvu borbu ja neizmjerno cijenim. To je ono što ja smatram sportom, borba i karakter. Pustimo tehniku, pustimo ljepotu, takva utakmica je utakmica koju nosi sportski duh.
11.07.2018 | 23:12
Također, svaka čast i englezima, no ovaj put smo bili bolji.
HRVATSKA!!!!
11.07.2018 | 23:22
Novi hit...
Dh2q98_W0AA09nR.jpg
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 6 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, drlovric, jura22, Maxxy, Riba, Anonimci (558)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO