SP u nogometu, i o tom sportu...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

SP u nogometu, i o tom sportu...


12.07.2018 | 02:24
Znate kak ja zamišljam finele..? Ono, izađu momčadi na teren i počinje utakmica... I Francuzi povedu loptu sa centra i krene napad prema našem golu... A ovih naših 11 stoje na terenu, okrenu se prema publici i krenu im mahati i pozdravljati ih. Nitko ne obraća pažnju na Francuze. Luka se smije i busa se rukom u prsa, Raketa šalje puse publici i pozdravlja svoju ženu i djecu, Lovren pravi srce rukama, Rebić po travnjaku traži djetelinu s 4 lista... Francuzi zabijaju gol za 1:0, ali to nikog ne uzbuđuje. Subašić je ionako otišao do prve kamere, skinuo dres i naslikava se da ga svi vide...

Ne znam da je ovdje danas itko očekivao pobijedu protiv Engleza. Ulazak u polufinale je zbilja veliki uspjeh. Nitko ne bi bio previše razočaran porazom jer nije grehota u polufinalu izgubiti od vrlo kvalitetne momčadi. Čak mi malo žao Engleza jer i oni imaju svoj san koji je sad bio vrlo blizu ostvarenju. Al jbga... Nek još malo sanjaju. I ovo što se događa hrvatskoj repki ne izgleda kao stvarnost
12.07.2018 | 04:04
Da, da - Harry i izgubljeni pehar. Ima i ona slika engleski doručak - pa slika tog njihovog izbljuvka, pa hrvatski doručak - i zastava Engleske.
Ovo sam našao, ali Haryja je Đuro prvi stavil - pa njegov pehar.

asdf.jpg


36944432_1460084007425130_8604019082548740096_n.jpg
12.07.2018 | 04:09
Samo još osvrt na Gjuriin pogled na finale. Ma bez daljnjega, napravili smo iskorak iz te proklete bronce konačno. Ali ajmo probat još jedan. Kada je Modrić bio skrivio slobodnjak na Trippieru, mislio sam si sada će uć. Nisam se toliko bojao da ćemo izubiti (to sam čekao da nam zabe dva), nego mi je bilo žao Modrića da se ne grize. Stvarno dušu i srce daje. I kada on kaže da je već dugo u ovoj repki (10 godina ziher) i da NIKADA ovakvo zajedništvo nije bilo i ovakav duh, Dalić ponavlja da ovi dečki nisu normalni:" ja hoću mijenjat; svi mi viču ne mene, ne mene!" Ne znam otkuda su ga izvukli, ali taj im je čovjek (ili 86 pehara osvojenih u klubovima) unio mirnoću kada gube. A to nismo imali nikada. I zato su mi super i nadam se zlatu.
12.07.2018 | 06:07
Ništa stajanje, ko dovoljno je srebro! Dečki znaju kako se to radi i neka odrade.
Mi imamo manje stanovnika nego engleska članova u nogometnom savezu. Ovakvu reprezentaciju nema niko! Dalić je kralj.
12.07.2018 | 09:36
Je, sad je kralj, da se sutra kandidira za predsjednika, pobijedio bi u prvom krugu, i to za dva mandata u komadu. Iduće godine, ako slučajno izgube negdje, onda će bit šupak i kreten i puj i jebo ga ja znao sam ja oduvijek da je on idiot...
12.07.2018 | 10:25
Na ovaj Smayiin komentar, samo nadopuna od Gorana Ivaniševića kada je prokomentirao kako smo ispratili reprezentaciju na SP. Iskreno, nisam tada puno čitao sportske stranice, pripreme me nisu toliko zanimale - uglavnom, Goran da izjavu o prolazu u polufinale za HTV: "Prvo bih od srca čestitao izborniku i igračima. Znamo što su sve prošli i kako su ih ljudi ispratili. Čudna smo nacija, pozitivna... Malo morgen!"
EDIT:
Tino1 - iz tvoje tastature na Moskovski stadion!
I potpuno si u pravu i za populaciju i registrirane nogometaše svih njihovih nogometnih liga, a o Daliću nema potrebe nadopunjavati te.
EDIT 1:
Pročitao tweet Sergeja Trifunovića. Iako je malo provokatorski, baš me je nasmijao pa sam ga odlučio prenjeti ovdje:
"Kako se zovu Hrvati u finalu? Ostaše."
12.07.2018 | 14:18
smayoo kaže:
Je, sad je kralj, da se sutra kandidira za predsjednika, pobijedio bi u prvom krugu, i to za dva mandata u komadu. Iduće godine, ako slučajno izgube negdje, onda će bit šupak i kreten i puj i jebo ga ja znao sam ja oduvijek da je on idiot...


i od takvih nakaza dodan bar jedan od onih čestih pridjeva kao npr. glupi bosanac, brđanin, smeće bosansko, krkan i sl.
12.07.2018 | 17:39
Ljudi moji uživajte u ovim trenucima koji su pred nama. To ćete pamtiti cijeli život. Ja jučer nisam mogao zaspati do pol dva, još uvijek mislim da sanjam. Da se bar dio te pozitive oko nogometa prenese na sve segmente društva, uvjeren sam da bi puno profitirali. U životu je sve moguće, samo treba imati vjeru u sebe i ne odustajati

Ako osvojimo zlato, nema mi druge nego ić u šumu i tražiti sobove i lisice da napravimo party u Švedskoj.
Gledam ja domaću tv ( čosića i zabivaku ), imam iptv listu, ali mi je krivo ko psu što nisam doma, da tu atmosferu osjetim iz prve ruke.
12.07.2018 | 19:03
Ovo je u rangu Hamleta u Mrđuši Donjoj


PHOTO-2018-07-12-15-36-00.jpg



A Velšani su bogovi...!


Dh5egtVWsAEZvxu.jpg-large.jpg
  • Dijete
  • Posjetitelj
12.07.2018 | 20:13
Sinoc sam bio u Lovranu i htio sam gledat tekmu u birtiji, ali mali nam je poremetio planove pa sam gledao tekmu u sobi na 4:3 televizoru na kojem se ne moze dobit full slika tak da na trenutke nisam vidio pocetke napada jer su obicno u kutevima

Balkon je bio otvoren tako da na svakoj prilici osim mojih reakcija, u sobu su ulazile reakcije masa iz okolice i taj surround je bio predobar.

Tekma mi je bila bombomcek i zabavio sam se kak se nisam zabavio vec jako dugo. I mislim da bum si morao pogledat snimku jednog dana na velikom ekranu. Uz kokice i pivu...
13.07.2018 | 02:41
Đuro, STVARNO je Lovren ovo rekao, samo mu "ja" nisam uspio pročitati s usana.
Kada je uklizao Dele Aliu ili nekom tamnoputom suigraču navedenoga i izbio u mu loptu u aut, pa su se obojica digli. Još je i blesavi Ćosić rekao "vidimo što je Lovren poručio tom i tom".
Smijao sam se ko dijete.
Nego, da ulijem malo ozbiljnosti u ovu temu.
Kako mi je drago da je Mamić u BiH sada do okončanja sudskog procesa, i da neće moć PRISMRDIT nagradnomm fondu FIFA-e!
Od te love se ne mogu napraviti čuda, ali mogu jako dobre stvari za kompletan HR nogomet, ne samo za 1. HNL. Treba početi graditi travnjake (poštene, natkrivene - kako to danas rade vani) i za djecu, da stvaramo nove generacije igrača koji će nas usrećivati, a ne da neki krkan to pospremi u džep. Uposliti trenere, stručne kadrove koji će tražiti talentirane igrače na školskim igralištima (ja sam igrao s jednim dečkom ko klinac koji je čuda izvodio). Ali nikada nije otišao igrati veliki nogomet ozbiljno. Nisam pametan šta točno s tom lovom, ali je jako bitno da KONAČNO lova počne odlaziti tamo kamo je namijenjena. SVAKA LIPA ISTE.
Dijete: potpuno se slažem s tobom. I meni dođe da si pogledam ponovno sve utakmice. Ako nisam pogriješio, naši su svih šest dosadašnjih utakmica odigrali u crno-plavim dresovima, verziji za "goste". No kako tricolori imaju plavo bijele dresove mislim da će u nedjelju istrčati u crveno bijelim. Jer ostale su reprezentacije imale ili crvenog ili bijelog na dresovima, pa je izbor bio očit. No, nekako sam mišljenja da bih rađe da ponovno izađu u tim rezervnim dresovima - kao da su im sretni.
13.07.2018 | 09:22
Ali znate što, da nisu izbacili Kalinića, možda ne bi bili tu di jesmo.. think about it. Butterfly effect.
13.07.2018 | 10:12
Yonkis kaže:
Ali znate što, da nisu izbacili Kalinića, možda ne bi bili tu di jesmo.. think about it. Butterfly effect.


Tako je. Slažem se u potpunosti.
13.07.2018 | 10:27
Kloba kaže:
Ako nisam pogriješio, naši su svih šest dosadašnjih utakmica odigrali u crno-plavim dresovima, verziji za "goste". No kako tricolori imaju plavo bijele dresove mislim da će u nedjelju istrčati u crveno bijelim. Jer ostale su reprezentacije imale ili crvenog ili bijelog na dresovima, pa je izbor bio očit. No, nekako sam mišljenja da bih rađe da ponovno izađu u tim rezervnim dresovima - kao da su im sretni.


Protiv Nigerije su bili u kockicama. A u nedilju, posto su Francuzi ‘domacini’ a njihov glavni dres je plavi, ce opet morati igrati u kockicama.
13.07.2018 | 10:27
Tako da je u stvari, u nekom paralelnom svemiru doduše, Kalinić itekako zaslužan za finale.
13.07.2018 | 12:22
Yonkis kaže:
Tako da je u stvari, u nekom paralelnom svemiru doduše, Kalinić itekako zaslužan za finale.


Je, a nagrada će mu biti neprocjenjiva kad i on to shvati
13.07.2018 | 12:24
songoku kaže:
Protiv Nigerije su bili u kockicama. A u nedilju, posto su Francuzi ‘domacini’ a njihov glavni dres je plavi, ce opet morati igrati u kockicama.


Prva i zadnja utakmica s crveno-bijelim dresovima. Lijepo će to zaokružiti.
13.07.2018 | 14:56
songoku kaže:

... opet morati igrati u kockicama.

Kaj nisu to kvadrati?
13.07.2018 | 16:42
To i moja supruga stalno svima ponavlja. Matematičarka.
13.07.2018 | 17:02
Po pitanju kvadratica i kockica, godinama sam radio na edukaciji svekolikog hrvatskog pucanstva.... To je bilo toliko uspjesno da mi je danas lakse reci “kockice” nego da se vise raspravljam i natezem
13.07.2018 | 17:12
To je Sizifov posao pošto svi mediji guraju pučanstvu da su to kockice
13.07.2018 | 17:20
Kalinić se sad može tući po glavi jer je bio bahat i dobio je nogu. Podržavam Zlatka Dalića ne tome. Da ga je ostavio, radio bi razdor u skladu reprezentacije i jako je dobro da je maknut i to na početku.
13.07.2018 | 17:25
Bertone kaže:
songoku kaže:

... opet morati igrati u kockicama.

Kaj nisu to kvadrati?


Vidi se da si zaostao i ne gledaš tekme s 3D naočalama...mene kocke skoro po nosu škakljaju
13.07.2018 | 18:16
smayoo kaže:
To i moja supruga stalno svima ponavlja. Matematičarka.



Yonkis kaže:
To je Sizifov posao pošto svi mediji guraju pučanstvu da su to kockice

Evo gledam sad Dnevnik na HRT1 (neka vas ne zavara vrijeme posta jer je forum još na zimskom računanju vremena ) i novinarka reče da će Kolinda biti na finalnoj utakmici u kvadratićima (tako da nisu baš svi mediji pomodni ili neuki)
13.07.2018 | 18:46
Bertone kaže:
(neka vas ne zavara vrijeme posta jer je forum još na zimskom računanju vremena )


Nadležna tijela su već obaviještena o ovom incidentu i već se poduzimaju mjere kako bi se krivac priveo pravdi. Institucije rade svoj posao, jel...
13.07.2018 | 19:13
Gjuroo kaže:

Nadležna tijela su već obaviještena o ovom incidentu i već se poduzimaju mjere kako bi se krivac priveo pravdi. Institucije rade svoj posao, jel...


Ma ne treba, za koji mjesec ćemo ponovno na zimsko pa sve opet ispočetka
Uostalom, 4. srpnja je otvorena javna rasprava: ec.europa.eu/info/consultations/2018-summertime-arrangements_hr pri €U u vezi bedastog pomicanja sata pa možda neće ni trebati, ali odosmo sad u OT u ovoj svetoj temi
14.07.2018 | 05:47
Ali stvarno, dobro ste potegli pitanje Kalinića.
Zamislite si kako se on sada osjeća negdje. Mogao je biti dio svega toga, doslovno živjeti san, nabiti si cijenu (ako mu je samo do love) - a sada je negdje na nekom godišnjem odmoru i osjeća se ko - idiot...
A sve zato jer nije htio uć ko zamjena. Šta bi Ćorluka trebao reći? Donio je reprezentaciji znatno više, ali ovo je Lovrenovo vrijeme a Čarli svejedno govori kako mu je čast i na klupi sjediti kada je reprezentacija u pitanju.
Kada razmislim (možda sam totalno fulao stvar, a možda i nisam) pokušavam skužiti zašto im je neslužbena himna "Nije u šoldima sve" od Grdovića, ili kako se već stvar zove - pojma nemam.
Mislim da je netko među njima rekao nešto tipa: "OK, dečki. U klubovima radimo za pare, i svi ih imamo i više nego dovoljno. Ovo je nešto drugo, ovo je reprezentacija za koju igramo sa svim srcem, a ne zbog plaće. Pogledajmo kako taj naš narod živi, ajmo im unjeti malo sreće u živote." - i tako je došlo do te pjesme.
Mislim, sada svi mediji rade bajke oko repke, a i ja sam bio dio te mašinerije.
Možda je sve iznad ravno onoj "i onda je svizac zamotao čokoladu", a možda i ima nešto u tome.
Eto, samo sam to htio podjeliti.
EDIT:
Kad već dijelim, da podjelim i razlog zašto mislim da se netko s malo više soli u glavi možda dosjetio tako nečega. Svima nama koji pratimo sport je za rukometaše bilo čudnovato kada su se Balić, Metličić i njihova generacija htjeli prozvati "Kauboji". Svi smo se pitali kakve veze Hrvatska ima s divljim zapadom?!
Ali, zapravo - kada sam negdje pročitao logiku iza nadimka, ima smisla - nema šta.
Uglavnom, nisu htjeli biti Pakleni, samo zato jer se rimuje sa Vatreni i jer i jedno i drugo podsjeća na mjesto koje nitko od nas ne bi htio vidjeti.
Oni su se prozvali Kauboji jer su držali da je Hrvatski rukometni savez divlji zapad, gdje je sve katastrofa, i da oni jednostavno moraju - kao nekada ljudi na američkom zapadu - čeličnom voljom i čistom silom uzeti ono što misle da im pripada.
A mislili su da im pripada zlato.
Kada znaš priču iza priče, ima logike - zar ne?
14.07.2018 | 06:36
Da podijelim i ovo, upravo naletih na Jutarnjem listu.
Snimajući dokumentarac 1990. svirač bendža grupe Plava trava zaborava Pavle Balenović ulovio je 5-godišnjeg Luku Modrića kako tjera ovce u tor zajedno s ocem.
Malog Luku se može vidjeti na 2:30 minuti.
PS. Kako su sada shvatili da je ovo on, nemam blage veze...
14.07.2018 | 07:17
Ko jebe Kalinića. Pokazao je kako nije timski igrač i kako egoistično misli samo na sebe.
Možda je on i dobar ali to mu ne vrijedi ni pišljiva boba.
Nadam se kako su ga izbacili s popisa reprezentacije.
14.07.2018 | 08:11
zabac kaže:
Ko jebe Kalinića. Pokazao je kako nije timski igrač i kako egoistično misli samo na sebe.
Možda je on i dobar ali to mu ne vrijedi ni pišljiva boba.
Nadam se kako su ga izbacili s popisa reprezentacije.


Jebi ga, čovjek nije skužio da se mijenja vrijeme i da reprezentacija nije samo platforma za profiliranje kao šta je do sad bila. Jednom prilikom sam pričao sa Srninim bratom u Metkoviću na temu reprezentacije i dalo se negdje namirisati da im reprezentacija nije najprioritet (šta je i razumljivo), možda i zato jer se nisu nikad mogli nadati velikim iskoracima na međunarodnim natjecanjima.
Ali došao je neko ko je vidio šansu za ostvarivanje svog a i našeg sna, neko ko ima viziju, neko ko se nije isticao ni gurao u prvi plan, neko ko je samo disciplinirano čekao svoj moment, i poslagao nam reprezentaciju. Zato sve jedno kako prođu sutra, oni su za mene najbolji i Dalić je jedan čovjek od koga se za život treba učiti. Skroman, uporan, ne pocijenjuje nikog, ali vidi i najmanju šansu i koristi je.
Ja sam prvi bio skepitčan kad je Dalić postao trener, ja sam prvi govorio da neće proći ni grupu.
Ovo do sad me je naučilo da ne serem gluposti i da ne sudim unaprijed. Meni osobno je ova Reprezentacija već dala puno. Hvala Daliću.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 minuta
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO