Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


16.10.2019 | 21:21
A koji ti dijelovi trebaju?
16.10.2019 | 21:29
Evo, ovdje ti je neki lanac za Opel Zafiru Tourer C 2014 1.6 CDTi 100 kW
16.10.2019 | 22:04
smayoo kaže:
Evo, ovdje ti je neki lanac za Opel Zafiru Tourer C 2014 1.6 CDTi 100 kW


Smayoo, ovo je samo lanac. Trebaju mu još i španer (natezač) i vodilica. Gledam na intercarsu, FeBi to nudi i imaju kataloške brojeve, ali nemaju cijene ni dobavljivosti; vjerojatno to još nitko nije tražil...

Trebalo bi pitati: intercars, CIAK i Tokić. Kod nekog bude valjda bilo, iako je to relativno novi motor i nema ih puno u opticaju pa nisam siguran...

EDIT: sad sam pogleda u Intercarsu, ali sam odabral insigniju A s tim motorom. Pod pretpostavkom da je isto, jer se tako i navodi u opisu:
Original Opelov lanac (kat. broj Opela 55495936) oko 700 kuna (ovisi o kupcu i koliko rabat ima dogovoreno s njima)
Vodilica (55573868) oko 180 kn
Vodilica (55573867) oko 180 kn
Španer (55505562) oko 500 kn
Vodilica španera (55578428) oko 150 kn

I sve imaju na stanju. Znači da bi dijelovi bili oko 1500 kn, ajde nek bude 2000 za svaki slučaj i 2,5 kile ti traže za ruke pa si na 4500. Još uvijek bitno bolje od 7,5 do 9000 kn.

Evo, nadam se da to pomaže?
16.10.2019 | 23:25
U Tokić katalogu sam gledao ali nemaju cijene ni dobavljivost za set ni pojedinacne dijelove.

Jel mo mozes bas za Zafiru Turer C pogledati, gore navedeni motor.
Ići ću u ovlašteni drugi tjedan da mi naprave službenu ponudu sa kat brojevima.
Nemam pristup intercars katalogu pa ne mogu provjeravati.
17.10.2019 | 08:44
energyman kaže:
U Tokić katalogu sam gledao ali nemaju cijene ni dobavljivost za set ni pojedinacne dijelove.

Jel mo mozes bas za Zafiru Turer C pogledati, gore navedeni motor.
Ići ću u ovlašteni drugi tjedan da mi naprave službenu ponudu sa kat brojevima.
Nemam pristup intercars katalogu pa ne mogu provjeravati.


Za Zafiru nemaju ništa dobavljivo. Ali, motor je sasvim sigurno isti, posebno na razini lanca i španera; eventualno se razlikuju nosači i koji vanjski agregat ako je pitanje prostora ključno. No, zato sam ti i napisal OEM kataloške pa usporedi jel to - to?
  • LongVillage
  • Posjetitelj
17.10.2019 | 11:29
Djuro genijalac kaže:
Znači da bi dijelovi bili oko 1500 kn, ajde nek bude 2000 za svaki slučaj i 2,5 kile ti traže za ruke pa si na 4500. Još uvijek bitno bolje od 7,5 do 9000 kn.


2500 kuna ruke, gdje to?
17.10.2019 | 12:10
LongVillage kaže:
Djuro genijalac kaže:
Znači da bi dijelovi bili oko 1500 kn, ajde nek bude 2000 za svaki slučaj i 2,5 kile ti traže za ruke pa si na 4500. Još uvijek bitno bolje od 7,5 do 9000 kn.


2500 kuna ruke, gdje to?


Pitaj vlasnika auta, on je to objavil
  • LongVillage
  • Posjetitelj
26.10.2019 | 18:44
Djuro genijalac kaže:
LongVillage kaže:
Djuro genijalac kaže:
Znači da bi dijelovi bili oko 1500 kn, ajde nek bude 2000 za svaki slučaj i 2,5 kile ti traže za ruke pa si na 4500. Još uvijek bitno bolje od 7,5 do 9000 kn.


2500 kuna ruke, gdje to?


Pitaj vlasnika auta, on je to objavil


Te nego ti. Ti si iskonstruirao priču sa cijenama koliko bi moglo doći, a ja pitam gdje su to ruke za to 2500 kuna... ustvari, tebe sam citirao i tada i sada. Pa reci kako si došao do 2500 kuna...
26.10.2019 | 19:04
Pa rekao ti je, ja sam napisao. Neovlašteni servis za Opela na Trešnjevci.
26.10.2019 | 20:31
energyman kaže:
Pa rekao ti je, ja sam napisao. Neovlašteni servis za Opela na Trešnjevci.


Touché

... nego, kako je završila priča sa Opelom?
27.10.2019 | 13:36
Nikako, sutra ide u Willa na još jedan pregled, pa se nadam da će mi dati ponudu sa kataloškim brojevima. To ću onda usporediti sa Intercars katalogom i vidjeti dal mi ovaj moj to može srediti. Zvat ću još Hadrovića i PAvičića da vidim kaj oni vele i onda pada odluka. Najrađe bi ga prodao takvog kakav je, ne da mi se zezat sa tim.
28.10.2019 | 12:46
Bio kod Willa. Bolje da nisam. Smeća klošarska. Oni bi otvarali motor pa tek onda radili ponudu.

Kakav je Hadrović za opela? Dali mi ok ponudu (cca 6kkn) za promjenu lanca što je najpovoljnije od svih.
28.10.2019 | 13:36
Iskreno suosjećam s tobom. Podsjetilo me na moj križni put s Renaultom. Evo žgaravice...
28.10.2019 | 13:49
energyman kaže:
Bio kod Willa. Bolje da nisam. Smeća klošarska. Oni bi otvarali motor pa tek onda radili ponudu.

Kakav je Hadrović za opela? Dali mi ok ponudu (cca 6kkn) za promjenu lanca što je najpovoljnije od svih.


Jesi bio kod Pavicica?... oni mi se cine ok.
28.10.2019 | 14:02
Razlika u cijeni Hadro i Pavi je 6 naprema 10kkn. Ako uzmemo u obzir da svi koriste Original opel dijelove jer zamjenskih nema, isti broj sati ne znam šta bi mislio.
30.10.2019 | 17:29


Da li je ovo stvarno ili montaža? Konkurencija CTWO?
30.10.2019 | 20:06
ajd da probam ovdje.
trazim auto konkretnog tovarnog prostora, po mogucnosti velike ravne povrsine nakon sto se spusti straznja klupa. barem 90 ks. ako je N1 jos bolje, ali nije uvjet. max 5 godina star, 100k km uvrh glave ali radje 50k .
cijena 100k do 130k kn

ono sto sam gledao: berlingo, partner, touran (za sada mi se najvise svidja) i vitara (nekako best buy, a imam i swifta evo vec sestu godinu, 110k km, kupljen kao nov, bez greske, pa mi je to dobra preporuka).

razmisljanja strucnijih? jos neki model za preporuku?
30.10.2019 | 20:44
Što znači formulacija konkretni tovarni prostor? Na prvu pomislih da se traži dostavno vozilo, a onda je ipak riječ o putničkom autu...?
30.10.2019 | 20:59
Ford C-Max?
Nedavno sam tražio i sebi nešto slično i dobio ponudu od auto salona.
C-Max 2016 god. 14.000 km (iz Rent a car-a). Mislim da je bio 1000 kubika i 110 ili 115 konja.
Cijena 114.000 kn do registracije.

Možda u tom smjeru nešto?
30.10.2019 | 22:38
kinsif kaže:
ajd da probam ovdje.
trazim auto konkretnog tovarnog prostora, po mogucnosti velike ravne povrsine nakon sto se spusti straznja klupa. barem 90 ks. ako je N1 jos bolje, ali nije uvjet. max 5 godina star, 100k km uvrh glave ali radje 50k .
cijena 100k do 130k kn

ono sto sam gledao: berlingo, partner, touran (za sada mi se najvise svidja) i vitara (nekako best buy, a imam i swifta evo vec sestu godinu, 110k km, kupljen kao nov, bez greske, pa mi je to dobra preporuka).

razmisljanja strucnijih? jos neki model za preporuku?


Malo preko 130 000 kn (ok, nije malo nego 30k kn ali je ponuda po meni ok): Mercedes B-klasa 180 d
... ok, podnica sa preklopljenim sjedalima nije full ravna (barem na modelu 2015. kojeg sam vozio), ali je gepek pristojne dimenzije i iako mi je auto na oko ružan, udoban je i fino se vozi.



... ili ako gledamo N1 kategoriju onda: Mercedes Citan 111 CDI koji ima drugačiji način preklapanja sjedala i to je zapravo Kangoo ali je ipak malo kvalitetnije složen.

31.10.2019 | 02:57
Mercedes c klasa karavan, ima jedan na prodaju, smeđe boje!
Turbo jeftina varijanta, novo, Dacia Dokker
31.10.2019 | 08:56
Ako idemo u tom smjeru: Fiat doblo. Sumnjam da bilo tko ima veći gepek od njega....
31.10.2019 | 10:36
Ja mislim da je od svega ranije navedenog Fiat Doblo najbolji izbor (osim Suzukija, s njim se nisam susreo nikad)
31.10.2019 | 14:19
Doblo 1.6 se pokazao ne baš pouzdanog motora (frend kupio novi za firmu prije 4 godine), ako je ikako moguće uzeti "nepoderivi" 1.9.
31.10.2019 | 14:23
Ja nikako nisam miljenik Fiata.
31.10.2019 | 15:31
Ja sam vozio dosta talijanskih auta kroz 30 godina koliko imam vozačku. Istina je da je gotovo na svakom od njih uvijek nešto neispravno (razne sitnice i krupnije stvari ponekad), ali nijednom mi se nije dogodilo da nešto crkne tako da stane na cesti i nemaš druge nego zvati šlep. A s njemačkim autima mi se to itekako nadogađalo. Od VW govneta pa do "elitnih" Mečki i BMWa
04.11.2019 | 15:47
isprika, kada sam rekao konkretni bunker nisam definirao tocno sto zelim,
ali kako sam vozio smarta pa sad swifta, bunker nekog berlinga je za mene sleper!

130k ne bi probijao. digresija mala, ali volim kod nas taj mindset u kojemu kada kvantificiras nesto, recimo cijenu, u velikoj vecini slucaja to bude kao neki okvir koji je normalno probiti, od 20 deka sunke u ducanu gdje ti kazes 20 ali mislis 25, cijene istaknute na oglasima (koja ne vasa zadnja cijena?), pa i tako u ovom slucaju, jer u kojem god salonu da sam dosao, kada kazem 130, dobijem uredno opcije od 140, 150

da se vratim na auto. doblo sam eliminirao upravo iz straha (moguce i nerealnog) od kvarova, a i gubitka vrijednosti nakon 3, 4 godine koristenja.

nitko nema rijeci hvale za tourama?
evo konkretno ovako nesto:

www.njuskalo.hr/auti/vw-touran-1.6-tdi-bmt-oglas-29309393

svidja mi se, cijene koliko vidim drze solidno, ali znam da ih emil ne podnosi
04.11.2019 | 19:06
Pa nečeš valjda zaobići touran zato kaj ga smayoo ne voli?
Osobno sam miljenik japanaca, ali mislim da je svaki auto dobar koliko ga se dobro održava.
No bez obzira na zadnje rečeno, po redoslijedu od gorega prema boljem bi krenuo ovako: talijan, francuz, švabo, korejanac, japanac.
A najboljje je auto sa što dužim tvorničkim jamstvom, facelift inačice(prije potpuno nove serije), novi auto do 150000kn koji u konačnici najmanje izgubi na vrijednosti(ne po postotku).
Meni je osobno zadnja linija Tourana dizajnom i praktičnošću dosta interesantna, odnosno na listi iduće kupnje nekog rabljenog dvogodišnjaka nalaze se Touran, Škoda Superb karavan, mercedes e-klasa karavan.
04.11.2019 | 22:32
Ne podnosim niti ja! Taj VW Touran je baš gnjusno generic, tako je bez okusa, to je zapravo idealan izbor za ljude koje mrze automobile, koji žele najdosadnije moguće rješenje svojih prijevoznih problema, izbor za službenika banke koji lupa pečate "ovjerno" na izvode. I da je barem onda najjeftiniji ili nešto, ali ne... Joj, umoran sam, ali vjerojatno bih mogao smisliti još niz prikladnih uvreda!

Inače frendica je to prometalo kupila za firmu, pa sam joj rekao da je zemljakuša! Da, grozan sam!
04.11.2019 | 22:47
Kao i obično nezahvalno je i često potpuno promašeno davati bilo kakvu preporuku kad imaš minimum informacija.
Kad si rekao da ti treba pristojni prtljažnik povezao sam to sa onim što znam o tebi s foruma, a to su satovi i ronjenje i temeljem toga ti dao one dvije preporuke što je naravno bilo totalno promašeno

Ako ti je (a vjerujem da je) do iskustava članova foruma s pojedinim modelima auta kako bi si mogao malo pomoći u izboru idemo onda na neke osnove stvari po kojima se može suziti preporuka i dati iskustvo/mišljenje.

1. koliko si do sad km prelazio godišnje (o tome ovisi dizel ili benzin)
2. koliko će se ljudi voziti u autu 90% vremena
3. koliko ti je doista bitan prtljažnik i što misliš voziti u njemu
4. koliko ti je bina pokrivenost servisima u gradu gdje stanuješ
5. gdje parkiraš auto (doma u dvorištu/vlastitom parkiralištu/garaži ili ispred zgrade na javnom parkiralištu pa tko ga prvi uhvati)
6. koliko si spreman ulagati u održavanje auta (nije isto je li komplet guma 2 ili 4 tisuća kuna)

... ako se sjetiš još čega slobodno napiši, ovo je na brzinu kaj mi je palo na pamet.


kinsif kaže:
isprika, kada sam rekao konkretni bunker nisam definirao tocno sto zelim,
ali kako sam vozio smarta pa sad swifta, bunker nekog berlinga je za mene sleper!


Dok čekamo odgovor, iz iskustva znam da je 350 do 400 litara ako je prtljažnik pravilnog oblika i auto ima petora vrata (recimo Rapid) dovoljan za 99% potreba.


kinsif kaže:
130k ne bi probijao. digresija mala, ali volim kod nas taj mindset u kojemu kada kvantificiras nesto, recimo cijenu, u velikoj vecini slucaja to bude kao neki okvir koji je normalno probiti, od 20 deka sunke u ducanu gdje ti kazes 20 ali mislis 25, cijene istaknute na oglasima (koja ne vasa zadnja cijena?), pa i tako u ovom slucaju, jer u kojem god salonu da sam dosao, kada kazem 130, dobijem uredno opcije od 140, 150

Probio sam ga zato što sam se vodio svojim razmišljanjem da ako je plafon 130k kn, onda je još 20k kn ostavljeno sa strane za veliki servis, popravak eventualno dotrajalog dijela, novih guma, amortizera i sl.
Ako je tebi top 130k kn onda gledaj aute do 110k kn.


kinsif kaže:
da se vratim na auto. doblo sam eliminirao upravo iz straha (moguce i nerealnog) od kvarova, a i gubitka vrijednosti nakon 3, 4 godine koristenja.

Šogor mi ima građevinsku firmu i prije par godina je uzeo Dobla sa 1.3 dizelašem. Rauba ga kao i svaki građevinac i do sada nikakvih bitnih i skupih kvarova, a održavanje je jeftino. Meni je taj motor preslab, ali njemu odgovara i kaže da mu je ok za posao.

Gledati koliko ćeš izgubiti nakon par godina te po meni svrstava u kategoriju vlasnika auta koji stavljaju presvlake na sjedala da auto bude očuvan kad ga budu prodavali... nhf


kinsif kaže:
nitko nema rijeci hvale za tourama?
evo konkretno ovako nesto:

www.njuskalo.hr/auti/vw-touran-1.6-tdi-bmt-oglas-29309393

svidja mi se, cijene koliko vidim drze solidno, ali znam da ih emil ne podnosi


Toruana nisam vozio niti imam nekog bliskog tko ga ima, B klasu jesam pa sam zato i stavio onaj oglas.

Međutim, znam četvoricu koji su kupili Golfove sa DSG-om, dvojici od njih četvorice je DSG otišao u maunu nakon par godina (jedan je imao 1.6 TDI-a, jedan 1.4 TSI-a, kod obojice kilometraža manja od 130k km) pa sad budi pametan.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 7 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO