Prigodna tema
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prigodna tema


01.11.2017 | 07:26
Kako je danas Dan Svih svetih, pala mi je na pamet nekima možda budalasta, a nekima možda i zanimljiva tema o - najukletijim mjestima u ovim našim prostorima. Ima li tko što svoje dodati na tu temu i slično? Osobno, takve stvari su me uvijek zanimale, iako se nikada nisam aktivno bavio time. Ali da vjerujem da sa se nama nakon smrti nešto događa, vjerujem. Zapravo, uvijek me zanimalo što nas pokreće u životu (ta famozna duša), i kamo onda odlazi nakon što umremo? Nisam od onih koji drže da jednostavno prestajemo postojati i to je to.
A sada, kako je američki Halloween bio sinoć, znači jedini dan u godini kada mrtvi imaju "prozor" u ovaj svijet živih, i po drugima, kada je taj prozor najtanji - ajo malo na spooky sferu cijele teme - ukoliko se slažete.
net.hr/webcafe/planet-x/12-najukletijih-...rioznim-okolnostima/
Evo jedan link čisto da započne temu, neka su mjesta glupost, na nekima možda i ima nešto - zašto ne bismo prokomentirali malo?
Sanatorij Brestovac je - što se Zagreba tiče, onako poznatije ime posjednutih mjesta. Zašto, ovaj link objašnjava sve, da sada ne lamentiram na dugo i na široko.
www.24sata.hr/news/duh-glumice-luta-napu...rebackoj-gori-335890
01.11.2017 | 10:01
A što bi se trebalo dogoditi kad umreš? Brate mili mrtav si i nema te više kao jedinke u sredini u kojoj si bio osoba dok si živio

Sve oko toga da kad umreš, duša (ili neka unutarnja slila koja te je činila osobom) odlazi na bolje mjesto ili nastavlja egzistirati u nekom paralelnom svemiru je stoljećima kreirana zabluda i budalaština članova obitelji pokojnika (da si olakšaju što te više nema), zajednice u kojoj si egzistirao, instrument vjerskih zajednica da drže masu pod kontrolom i u današnje vrijeme dobar motiv za industriju da zaradi što više.

Isto je i sa mjestima koje opsjedaju duše pokojnika... sorry, nisi vjerojatno želio ovakav odgovor, ali to je realnost.
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.11.2017 | 10:12
Bivsi sanatorij u Kingseatu, juzni Auckland, pretvoren u zabavni park koji radi vikendom..
U godinu i pol isli smo tamo 20tak puta za potrebe snimanja ovog dokumentarca..


youtu.be/Kfjqh2uE1NM
01.11.2017 | 10:20
Pa današnja skijališta po Austriji su prije i poslije 1. svjetskog rata bili sanatoriji za oboljele od tuberkuloze, nakon što se tuberkuloza počela liječiti bili su na rubu propadanja no poduzetni ljudi su ih pretvorili u skijališta i nisu dozvolili da se pretvore u ovo na što danas liči naš "Sanatorij u Brestovcu", a koliko znam nitko se nikad nije vratio sa skijanja i pričao da se je tamo susreo sa duhovima i dušama umrlih.
01.11.2017 | 10:25
Ne, ne - Bertone - ne moraš mi ne uopće ispričavati. Dapače, svatko ima svoje poglede i stavove i zanimljivo mi je pročitati svačije. To su tvoji. Ja ću ti samo replicirati da ne možemo niti ti niti ja biti sigurni dok sami ne otegnemo papke.
01.11.2017 | 10:29
Dijete, šta si bio dio ekipe koja je snimala Spookers? Super mi je klaun na traileru u zadnjim sekundama.
01.11.2017 | 10:40
I, nisam ovime ciljao na raj ili pakao, samo da dodam. Jer kršćanstvo, islam, judaizam, hinduizam i budizam kao pet najvećih svjetskih religija imaju totalno drugačije verzije "života" nakon smrti.
Recimo, mislim da su budisti ti koji vjeruju u reinkarnaciju - i da se vraćaš dokle god ne naučiš sve što trebaš naučiti u životu. Primjerice, jedan si život bio lijen, pa umreš, pa to moraš ispraviti. Drugi se život rodiš kao Trump, ali si bahat i prebogat i nisi dobar čovjek, opet ispravljaj i uči se poniznosti.
I tako dalje.
Navodno, svaki čovjek ima onoliko života koliko ima lišća na drvetu.
Steve Jobs je pak, pred samu smrt rekao (to je iz knjige Waltera Isaacsona) - da vjere (ne religije) doživljava kao prozore iste kuće. Jako dobra usporedba.
Kad smo kod Jobsa (to je iz druge knjige), znate koliko mu je ljudi iz Applea bilo na sprovodu? Četiri.
Autor nije imenovao tu četvoricu, ali imam osjećaj da znam koji su barem neki od njih.
01.11.2017 | 10:42
Kloba kaže:
... Ja ću ti samo replicirati da ne možemo niti ti niti ja biti sigurni dok sami ne otegnemo papke.


Pa u tom slučaju je meni bolje ... ako si ti u pravu, ja ću biti pozitvno iznenađen, a ako sam ja u pravu tebi je svejedno jer nećeš biti iznenađen ni pozitvno ni negativno
01.11.2017 | 10:44
Istina, Bertone, istina. Nemam problema s time što će ti biti bolje.
01.11.2017 | 11:51
Bio sam gore kod Sanatorija par puta navečer, ništa strašno, uspjeli smo kolege malo isprepadati. Najviše me se zapravo od svih tih napuptenih mjesta dojmila Željava koja je stvarno fenomenalna za istraživanje. Obišli smo 3 ulaza na hrv. strani i radarsku postaju na vrhu Plješevica.
Najgori susret sam zapravo imao na Sljemenu, gdje je nekadašnji Pansion Medvednica u kojem sam kao klinac bio sa školom u prirodi, danas postao napušten. Ulazna vrata se doslovno povuku rukom i ulazi se na glavnu recepciju. Frend i ja smo išli jednu večer razgledavati ostatke i da malo evociramo uspomene na te dane, bila je neka kišurina, puhalo je užasno + munje su lupale svako tolko - prava scena iz hororca. Kad smo skoro sve obišli i vračali se iz podruma gdje je kuhinja gore prema izlazu, na kraju ogromnog hodnika vidjeli smo nekakvu utvaru. Tada sam iskusio kad ljudi kažu "sledila mi se krv u žilama". Nismo znali što napraviti ali srećom to nešto je kroz par sekundi otšetalo dalje. Brzo smo uhvatili trk prema van a na izlazu na jednom malom stoliću (1000% znam da tih stvari nije bilo tamo kad smo ulazili) ostavljena kutija cornflakesa, mesni narezak, mlijeko, luk i još neke stvari. Pogledali smo datum na mlijeku a ono datum isteka tek za dva tjedna od datuma koji je bio taj dan. Tad smo se usr*li još više i pobjegli glavom bez obzira u auto i doma.


IMG_2783.jpg


IMG_2780.jpg


IMG_2766.jpg


IMG_2771.jpg


IMG_2770.jpg


IMG_2778.jpg


IMG_2776.jpg


IMG_2781.jpg


IMG_2762.jpg
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.11.2017 | 12:02
energyman kaže:
gdje je nekadašnji Pansion Medvednica u kojem sam kao klinac bio sa školom


Napusten Pansion Medvednica?



Imali su Beatlese od Generalica u restoranu... i dobar restani krumpir...
01.11.2017 | 12:03
Zgodna priča, energyman - hvala što si je podijelio sa nama. Šteta što Pansion tako loše izgleda danas. To je zato što je Bandić nešto šatro planirao obnavljati, no kada je Janica Kostelić izašla iz priče, izašao je i on. Populista...
Ja sam Google Now app pitao što se bitno desilo na današnji dan. Nisam mogao vjerovati odgovor koji sam dobio. Krov Sikstinske kapele otvorio se javnosti. Leonardo ga je slikao od 1508. do 1512. To bi htio vidjeti.
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.11.2017 | 12:07
@kloba soundtrack za gledanje strop kapele (pretpostavljam da gledas sad fotke je Miserere od Allegrija... skladan za tu crkvu, u originalu za dva zbora na dva kraja zgrade...
01.11.2017 | 12:11
Ne gledam, gledao sam ih prije - ali ona koja reprezentira stvaranje Adama, kruna cijele slike - jel znaš šta je pozadina na kojoj je naslikan Bog?
Creacion_de_Adan_Miguel_Angel.jpg

Aj vidi na šta liči. Leonardo je stvarno sakrivao stvari u radovima.
01.11.2017 | 12:13
Odgovor, da skratim očekivanja i nagađanja - ljudski mozak.
Kako mu je crkva sponzorirala radove u Rimu, morali su biti vjerski - ali uvijek je naglašavao bit znanosti.
Mada drugi znanstvenici osporavaju tu teoriju, i tvrde da je to zapravo maternica.
Šta je zapravo, i tko je bila Mona Lisa (i koji joj je k...c smiješan) - to bi nam znao odgovoriti samo on.
01.11.2017 | 12:25
@energyman, a baš ste morali nekog beskučnika prekinuti u večeri... pa kakvi ste vi to ljudi

Inače, kad idete na Medvedgrad (utvrdu), desno od rampe na cestici koja se odvaja prema dolje imate kućicu (desno dolje od znaka na slici):


Slikazaslona2017-11-01u12.17.48.png



... u kojoj tekođer već nekoliko godina živi beskućnik (lik je inaće dobroćudan) pa ako se zateknete u toj zoni tijekom noći, kako lik voli bauljati i kako se iznenada pojavi i nestane, nemojte se prestrašiti
01.11.2017 | 13:07
Meni je najljepši dio Medvednice Šumarev grob. A to me tadašnji upravitelj Medvednice iz Hrvatskih šuma Herbert Krauthaker vozio dobar dio terencem, a poslije i dosta pješke do određenog mjesta na tom kompletnom brdu koje jedino ima dobar dio flore Medvednice na istom mjestu.
Uglavnom, tadašnji upravitelj tog dijela Hrvatskih šuma za Medvednicu je živio u doba kada su auti bili kuksuz, te je kompletnu je Medvednicu prehodao i znao svaki njen kutak. Taj mu se dio svidio najviše i htio je da ga tu pokopaju kada umre. Tadašnje mu vlasti nisu to dopustile, ali dio je stvarno prekrasan.Zato je to nazvano tako, njemu u čast.
Tko je bio, zna o kakvoj ljepoti pričam.
www.medvednica.info/2010/10/sumarev-grob.html
Inače, Medvednica spada pod tri ingerencije koje nikako da se dogovore same sa sobom: dio imaju Hrvatske šume, dio par prirode Medvednica a dio grad Zagreb (to je dio koji je vodio dragutin Žiljak, sljemenske skijaške staze, Hotel Tomislavov dom, Snježna kraljica i to). Nažalost, tu je trebao upasti u obnovu i Pansion Medvednica, ali bandić je odlučio zatvoriti pipu.
Koliko čujem, sada se ponovo otvara za žičaru (koja je u planu već desetljećima) pa se možda i ovo preuredi.
A za odvesti klince, ili nekoga tko nije iz Zagreba pa nije bio, je onaj rudnik Zrinski. Kipar je napravio rudare, imaju zvučne efekte, super je doživljaj.
www.pp-medvednica.hr/turisticka-ponuda/rudnik-zrinski/
01.11.2017 | 13:09
Kloba kaže:
Zgodna priča, energyman - hvala što si je podijelio sa nama. Šteta što Pansion tako loše izgleda danas. To je zato što je Bandić nešto šatro planirao obnavljati, no kada je Janica Kostelić izašla iz priče, izašao je i on. Populista...


Baš sam sad išao provjeriti, Pansion je u vlasništvu Saveza samostalnih sindikata Hrvatske. Grad je 2000. uložio skoro pola milje kuna u obnovu, a 2011. se vlasništvo vratilo natrag na SSSH.
01.11.2017 | 13:10
Ok. Moj bed. Još gore. To znači da se nikada neće obnoviti.
Ali, ako je Grad uložio pola milijuna kuna prije 17 godina u obnovu, gdje se to na tvojim slikama vidi? Sve je trulo i gnjilo. Da se uložilo toliko, bi li tako propalo u 17 godina?
Po mome mišljenju, ta je lova zamračena.
01.11.2017 | 13:40
Ne tako. Devastiran je prostor. U stanje neupotrebljivosti dolazi se nakon 6 mjeseci ako se pusti na milost i nemilost.
01.11.2017 | 14:33
Kloba kaže:
Ok. Moj bed. Još gore. To znači da se nikada neće obnoviti.
Ali, ako je Grad uložio pola milijuna kuna prije 17 godina u obnovu, gdje se to na tvojim slikama vidi? Sve je trulo i gnjilo. Da se uložilo toliko, bi li tako propalo u 17 godina?
Po mome mišljenju, ta je lova zamračena.


Vjerojatno nisi dobro skužio što sam napisao. Grad je obnovio 2000. i od tada je sve radilo kako treba. 2011. objekt prelazi u ruke SSSH koji stavlja ključ u bravu i gotovo. Sve je tamo pokradeno, čak i limeni krov. Proguglaj malo imaš slike kako je to priej izgledalo, sasvim druga priča. Osobno ti mogu to posvjedočiti jer sam proveo tamo tjedan i pol mislim 2003. ili 2004.
01.11.2017 | 15:17
Jesam, krivo sam te shvatio. Sorry.
No, prva rečenica mi se odnosila na SSSH i kako je to još gore, da se tek sada ništa neće poduzeti. Kasnije počinjem petljati u postu.
Ali da je Grad zaista nešto napravio s tom lovom, nisam znao - no koliko se sjećam - to je bio treći, nakon Tomislavca, Đačkog doma (sada hotela Janica) dom u sklopu kojeg je trebao biti cijeli turistički kompleks. Vidim da je kompleks ostvaren, zove se Snježna kraljica - ali nisam znao da je ovo dano Savezu samostalnih sindikata Hrvatske.
I vidiš, oni to ovako zapuste...
01.11.2017 | 15:58
Isto ko i Hunjka koja je već 2 godine zatvorena, Dom Željezničara, Runolist propada...
01.11.2017 | 16:12
Medvednica mi je bila sektor u Večernjaku, pa ti znam o tome ponešto. Tu ti nitko ne može ništa. Tih cca 15-ak (možda sam i puno rekao) Planinarskih domova su u vlasništvu Planinarskih društava. Znači od trijumvirata koji vlada Medvednicom, nitko ne može u njih uložiti jer nisu u njihovoj ingerenciji. I tako propadaju, jer ta društva sama od sebe jedva spajaju kraj s krajem. Mislim da žive od članarina i od nekih donacija Grada, za ovo drugo nisam siguran.
Uglavnom, nemaju novaca za održavanje domova, a kamoli njihovu obnovu.
A što se žičare tiče, navodno se pogodovalo gdje će po projektu biti buduća donja stanica nekome da kupi zemljište od lokalnih vlasnika po nikakvoj cijeni, a taj sada samo čeka da projekt zaživi kada će cijena kvadrata istog narasti četverostruko da zemljište proda.
02.11.2017 | 17:24
Evo nešto što možda neke zanima. One prizemnije neće, ali nema razloga zašto ne staviti...
www.24sata.hr/lifestyle/zna-se-kad-72-sa...ti-ove-stvari-546591
02.11.2017 | 19:19
Prije 6-7 godina mi srce 9 minuta nije radilo, duže od toga nisam ni disao, doktori su mi dali četiri doze epinefrina i nekih 5-6 minuta pokušavali masažom natjerati srce da proradi, kad nisu uspjeli pripremili su se za davanje elektrošoka no tijelo je tada samo odlučilo proraditi (vjerojatno malo pogurano prevelikom dozom epinefrina) tako da me nisu skurili strujom i tad sam izgubio svijest jer je tijelo uslijed epinefrina sagorilo ogromnu količinu energije. Probudio sam se pet sati kasnije, sat vremena žicao med. sestre da me odštekaju sa infuzija i aparata (toliko su cijevi popikali u mene da sam izgledao kao Borg) i kad se napokon dva sata kasnije jedna mlađa med.sestra smilovala i ostavila mi samo jednu bocu infuzije prištekanu u ruku, otišli smo skupa na coffe i pljugu. Treći dan sam ih napokon nažicao da me na moju odgovornost puste iz bolnice

Uglavnom, Tih 5-6 minuta u hitnoj prijemnoj (puta do bolnice se ne sjećam) sam čuo medicinsko osoblje što govore ali ih nisam vidio, a nisam vidio ni tunel, a ni svjetlo na njegovom kraju, niti me je tko čekao ili zvao ili govorio da se vratim, a bogami nisam prije toga sa bilo kime pričao o putovnicama i avio-kartama... jbg, možda zato ne pušim priče o after partyu
02.11.2017 | 20:45
Mislim, tema vam je jeziva kao i tvoje iskustvo.
No, možda ti taj dan, a očito da nije jer nebi danas pisao o tome, nije bio određen da skončaš pa i nisi doživio iskustva drugih. Uglavnom, ne ponovilo ti se više tako nešto i manite se takvih tema.
02.11.2017 | 23:42
Moje vjerovanje na ovu temu je prekomplicirano da se sad detaljno upustim u to . Za potrebe ove teme - Platon je napisao prije 2500 godina kako svaka stvar najprije postoji u svijetu ideja pa tek onda u svijetu ljudi. Ja vjerujem da je tako nekako i s ljudima. Vjerujem da je svašta moguće što suvremena znanost ne dopušta jer sam nekih stvari doživio koje nije nemoguće znanstveno objasniti, ali Occamova britva ipak s lakoćom preteže na "paranormalnu" stranu. Ipak, ne vjerujem u simplificirane modele religijskog mainstreama, ne vjerujem u vampire, vukodlake, zombije, babaroge, vještice, vilenjake, leptirice i tako to, pa onda ni u "ukleta" mjesta.
Vjerujem u (simplificirano) "dobru" i "lošu" energiju i vjerujem da postoje mjesta koja su (u nedostatku preciznijeg izraza) energetska čvorišta s izrazito snažnom "dobrom" ili "lošom" energijom koja kod raznih ljudi i životinja izaziva različite reakcije. Vjerujem da su svi ljudi (koji vjeruju u takve pojave, kao i oni koji ne vjeruju) puno susceptibilniji takvim utjecajima u besvjesnom stanju (npr. u snu), to jest da nam snovi na neki način jesu "oblikovani" ili "kanalizirani" tim izvorima "dobre" ili "loše" energije.
A propos onog članka...

9. Učka
Od početka 1988. godine stanovnici Istre i Hrvatskog primorja bili su opsjednuti tajanstvenom ženom u crnom. U svjedočenjima s mjesta događaja reporteri su se pozivali na medicinsko osoblje Stanice za hitnu pomoć u Pazinu. Navodno su i oni vidjeli misterioznu neznanku. Zaustavljala je automobile koji su prolazili kod današnjeg tunela Učka. U razgovoru s vozačima proricala im je sudbinu, a potom bi tajanstveno nestajala iz automobila. Čak je i talijanska televizija snimila dokumentarac o ovoj pojavi, a kasnija nagađanja upućivala su na shizofrenu dvadesetogodišnjakinju iz Istre koja je lunjala uz cestu. U svakom slučaju, s gradnjom tunela kroz Učku fatalnoj tajnovitoj crnki gubi se svaki trag.


O, brate... Od početka 1988 stanovnici su bili opsjednuti tajanstvenom ženom u crnom koja je netragom nestala s gradnjom tunela kroz Učku. Tunel Učka je građen od 1976, probijen je 1979, a prvi auti su kroz njega prošli 27. runa 1981. Netko je tu nešto vrlo solidno zabrljao...
Da ne kažem da nikad nisam u životu čuo za tu priču, a odrastao sam u ovom kraju i tumarao sam po Učki juhuhu...

4. Autocesta kod Nove Gradiške
Podzemne vode, magnetska polja ili neke daleko mračnije sile, navodno, djeluju na dionici autoceste Zagreb – Slavonski Brod, kod Nove Gradiške. Vozači se redovito žale da upravo na tom mjestu doživljavaju nevjerojatne stvari, poput gašenja radija, osjećaja paralize, gubitka koncentracije i doživljaja kao da im neka sila vuče automobil na drugu stranu ceste. Neki od vozača doživjeli su i halucinacije ili možda susrete s duhovima, a jednom prigodom jedan je vozač zaustavio automobil jer je vidio bebu na jastuku nasred ceste. Kad joj je prišao, jednostavno je nestala. Na mjestu na kojem je i Toše Proeski otišao u legendu, gdje je poginula i Dolores Lambaša, mnogi su putnici ostavili svoje život, a drugi ponovno pričaju o crnoj prikazi koja se pojavljuje na cesti i nestaje u retrovizoru.




Andfakinbilivabl! Kakva mašta... Prošao sam A3 autocestom... pa ono, da ne pretjerujem... 50 puta najmanje. Osim što je smrtno dosadna i često me hvata san ako nemam društvo, fakat...

3. Lokrum
Ovaj prekrasan otok blizu Dubrovnika ima dugu i mračnu prošlost. Služio je kao oaza plemićima i bogatašima, no donio im je samo smrt i patnju. Prokletstvo Lokruma očitovalo se i u suvremenoj povijesti kad je u samostanu snimljen duh. Ipak, vjerojatno su impresivniji događaji s kraja 19. i početka 20. Jedan od posjetitelja otoka bio je Ludovik II. Bavarski, koji je po povratku u domovinu svrgnut s prijestolja i proglašen ludim. Ništa bolje nije prošao ni austrougarski prestolonasljednik Rudolf, koji je na Lokrumu proveo medeni mjesec, da bi nakon toga po povratku u domovinu ubio svoju 17-godišnju ljubavnicu, a sebi pucao u glavu. No, vjerojatno je najpotresnija priča ona o Franji Ferdinandu, koji je prije odlaska na Lokrum ‘svratio’ u Sarajevo, gdje je na njega izvršen atentat, što je dovelo do Prvog svjetskog rata.


AAAAAAAAAA!!! VODFAAAAAAKKK!!!!
Pa jbt pola Dubrovčana se kupa na Lokrumu, svaki dan, svako ljeto, cijeli život!
03.11.2017 | 00:23
Samo malo pojašnjenje a propos Lokruma.

'Prokletstvo Lokruma' nije vezano za posjetitelje nego samo za vlasnike, a priča ide otprilike ovako: Kada su u stara vremena Dubrovačkoj republici ponestali novci u budžetu, nisu mogli opaliti neki novi namet na cigarete, alkohol, mobitele, ili povećati PDV, nego su se priklonili drugoj taktici za namicanje novaca (također poznatoj u novijoj Hrvatskoj povijesti), a to je prodaja imovine, pa tako odlučiše prodati Lokrum. Kako je na Lokrumu postojao benediktinski samostan, isti je morao biti deložiran.

Ta odluka Gradskih vlasti baš nije dobro sjela benediktincima pa su oni, navodno, noć prije odlaska propješačili tri kruga oko cijelog otoka (zašto baš tri kruga, da li u smjeru kazaljke na zidu ili obrnuto, da li baš po širem obalnom pojasu ili na granici pomorskog dobra, to ne znamo sa sigurnošću), sa upaljenim svijećama okrenutim naopako, i proklele sve buduće vlasnike otoka.

Epilog, navodno su svi kasniji vlasnici umrli na sve moguće načine osim prirodnom smrću, a čak je i država koja je nakon 1945. postala vlasnikom otoka završila 1991. svoj životni vijek nasilno, što će biti sa sadašnjim vlasnikom Republikom Hrvatskom, još čekamo...

P.S. Iako ova legenda vjerojatno nema nekog većeg uporišta u pisanoj povijesti ovoga kraja, zvuči onako 'spooky' i redovito se priča zadivljenim turistima, oni 'puše priču', a mi imamo materije za zabaviti turiste, pa zašto ne...
03.11.2017 | 00:36
Najjači mi "punchline" s Franjom Ferdinandom. Čovjek je samo imao u planu otići na Lokrum i - upucalo ga! Jesvidio kletve, a??!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 56 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Riba, zoranowsky, Anonimci (615)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO