#onokad roomba poludi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

#onokad roomba poludi


03.10.2017 | 21:49
i povuče kabel od punjača sa macbookom na pod

Pad je bio na stranu od magsafe utora i sad je kućište laagano deformirano a priključak unutra utisnut unutra.
Magnet lovi priključak ali ne puni. Jedino pod nekim ludim kutem puni (ukoso).
Izgleda kao da je dc-board ispravan jedino je sad utisnut unutra.

Molim preporuku za kvalitetni servis...ili majstora koji bi ovo čekićem nalupao...hvala!
Prilozi:
04.10.2017 | 02:03
Nije mi jasno kako se MagSafe nije sam iskopčao kada ti je Roomba zahvatila žicu od punjača?
Za takve je stvari i zamišljen.
Nego, u kojem gradu živiš? I to nam reci.
Ako si u Zagrebu, iStyle u City Centru One West ili East, koji ti je bliži.
Možda će servis biti malo skuplji, ali sve će biti original i imat ćeš jamstvo od tri do šest mjeseci - tako nešto.
Mene su original par zvučnika za retinu 15" early 2013 stajali s rukama 450 kuna. S tim da ti je sat vremena rada 200, znači stajali su me 250 kuna. Eto, čisto da znaš da im cijene, ako najnoviji Macovi nisu u pitanju - nisu brutalne. Jedino ostaje pitanje pokriva li Apple službeno i tvoj model za servisiranje. Svake godine, čim neki novi izbace, oni se "odreknu", da se tako izrazim, podrške za neke, po njima najstarije Macove.
Prvo si to istraži, vidi si po serijskom broju ili natpisu koje ti je godište MacBook, i da li ga Apple službeno podržava. Ako da, možeš ići s njim u službeni reseller servis.
Ako ne, onda ti ostaju neslužbeni servisi - koji isto znaju biti jako dobri, i jeftiniji - ali s njima nikada nisam imao posla, pa ti ne mogu preporučiti niti jedan.
Sretno!
04.10.2017 | 06:26
Ovako, po slici, rekao bih da neće biti sreće
Fakat, kako magsafe nije otkačio?

Probaj naći pokvareni MBP na ebayu pa preseliti svoju elektroniku u zdravo kućište.
04.10.2017 | 06:34
Proizvodjac mora 7 godina nakon prestanka proizvodnje pruzati servis i rezervne dijelove ili ponuditi zamjenski proizvod po maloj cijeni. Za ovo drugonisam siguran, a za ovo prvo da.
04.10.2017 | 09:12
Probaj kod Darka u ram-servis.hr/

Meni uspjesno rijesava tehniku i kompove u studiju godinama...
04.10.2017 | 09:25
Ovo je kovačko-bravarski posao. Kućište je odštancano iz jednog komada aluminija. Sumnjam... Ali želim sreću svejedno.
04.10.2017 | 10:10
Dobro Smayoo veli, po slikama - tebi se MagSafe zabio u kučište, probio njegov magnet i pri okretu spigao rupu (vjerojatno je komp pao baš na MagSafe, inače ne znam kako bi takvu štetu mogao napraviti). I dalje mi nije jasno kako se nije ištekao kad ga je Roomba povukao, ali ok - to više i nije bitno...
Treba ti baš netko tko bi to kučište mogao vratiti u prvobitno stanje što se uništenog oblika metala tiče. A tek onda ako je uništena elektronika neka, servis...
Mislim da ti je Smayiin savjet za eBay najbolji i najjeftiniji.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.10.2017 | 11:14
Ne znam kaj je cudno - magsafe drzi ko pitbull ako lagano potezes kabel.
Ako potezes silom okomito na kuciste, onda drzi ko jako nabrijani pitbull...

Roomba sigurno nije napravila cug nego lagano povlacila kabel koji se vjerojatno omotao oko cetke...

Jbg, desi se...
04.10.2017 | 12:58
Ja mislim da ovaj vanjski dio kučišta uopće nije problem čekićem zamoliti da se ispravi. Aluminij nebi trebao puknuti, samo se lagano udara.
Idealno bi bilo ako imaš kakav stari magsafe konektor, pa da bude unutra dok tuckaš.

No, veći problem je, ako se je iznutra pomaknuo, pa pri pokušaju guranja van, ne popuste lemovi. Trebalo bi skinuti poklopac, pa vidjeti kak to zapravo iznutra izgleda.

Možda za početak da probaš izvana ispraviti kučište da fixira konektor...


Untitled_2017-10-04.png
04.10.2017 | 15:05
Rise of the robots! :-O
04.10.2017 | 15:25
Dijete kaže:
Ne znam kaj je cudno - magsafe drzi ko pitbull ako lagano potezes kabel.
Ako potezes silom okomito na kuciste, onda drzi ko jako nabrijani pitbull...

Roomba sigurno nije napravila cug nego lagano povlacila kabel koji se vjerojatno omotao oko cetke...

Jbg, desi se...

S ovim zadnjim se potpuno slažem, Dijete. Ali s prve dvije rečenice baš i ne.
Baš sam probao iskopčati na sve načine koje si opisao; MagSafe mi se bez problema se svaki put otkači s magneta na kučištu.
I kada ga potegem sasvim lagano, i jače povučem žicu da stoji okomito u odnosu na kučište, ma kako god...
Sjeti se Keynota kada je Jobs predstavio MagSafe javnosti.
Na Macworldu 2006., pri predstavljanju novog MacBook Pro-a, pitao je publiku koliko se osoba među njima desilo da im netko sruši laptop slučajno povukavši žicu punjača. Da ja ne pišem više romane, koga zanima - na 1:23:20 Steve počinje predstavljati MagSafe.

Nema više "Spacemana" s ovog keynota
04.10.2017 | 17:35
smayoo kaže:
Ovo je kovačko-bravarski posao. Kućište je odštancano iz jednog komada aluminija. Sumnjam... Ali želim sreću svejedno.


Ispravak krivog navoda. Nije odštancano, već je izglodano iz jednog komada aluminija.


04.10.2017 | 21:20
Još gore, u kontekstu ovakvih popravaka.
04.10.2017 | 21:37
Hvala dečki upravo stigao doma i čitam sve vaše sugestije.

@Kloba
Iz Zagreba sam, i mislio prije ovlaštenog servisa odnijeti prije na procjenu nekom majstoru koji ima kovačko-bravarske ruke da vidi može li se išta
I ja sam se pitao kako da roomba nije povukla samo magnet, ali slažem sa sa @Dijete da je lagano malo po malo povlačila dok sve nije palo i to na sam magsafe utor koji ga je utisnuo unutra.

Otvorio sam ga i nažalost je ono što je Zdravac prognozirao da je cijeli DC sklop dobio pomak, pa sada magsafe ne može do njega.
Sutra idem sve kontaktirati, i vidjeti tko bi se primio ovoga.

Razmišljao sam i o nabavci donjeg kućišta (model A1502-2014) ali o tome ću kada vidim procjenu servisa.
Uglavnom sam sam se zacoprao jer pazim na taj utor od početka, a sad me fakin robot preduhitrio i shebo
Nastavak slijedi...
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.10.2017 | 00:21
@Canonian sutra mi stize jedan za dijelove pa cu vidjet u kakvom je stanju i eventualno ti poslat...

@Kloba mozemo se mi (ne)slagat kolko hocemo, ali na neke stvari nemamo utjecaja...

ono sto si linkao je marketing i to marketing prvog magsafea... Serem se na Apple predstavljanja i drago mi je da su i oni to prepoznali sa koristenjem onog govoreceg govanca na posljednjem... Sklisko tlo, al iskrenost prije svega...

magsafe2 ima nesto jaci magnet, ali naravno nisu opet svi iste jacine pa nekom se mozda otkaci, nekom ne.. magsafe je super, ali nije 100% ucinkovit - vidio sam u par navrata da su odletili kad bi se neko spotaknuo na zicu...

A postao sam super oprezan nakon sto mi je auto pregazio macbook pro prije 2 godine... ne paranoican, vec super oprezan

Meni je roomba zarolala kabel koji nije bio ukljucen u komp i nakon toga sam iz znatizelje istestirao sto bi se desilo da zaboravim... i dogodio bi se pad... tako da od sad pazim da kablovi nisu na podu... ili sluske... Ne bojim se da ce Roomba zavladat svijetom, pogotovo ne moja jer mi se cini ko da su mi dali najgluplju... samo se zaletava u prepreke i zbunjeno mijenja smjer..

I za kraj video mog magsafe2 na kuhinjskom stolu koji nije klizak. Gumene nogice od mbp su i dalje prisutne i stvaraju dodatni otpor... ali.... kako bi reko G.G. - Eppur si muove......

youtu.be/z7zRnpdJuhs
05.10.2017 | 03:51
Stvarno ti dura magnet, Dijete - moje isprike!
Mislim da svoga ne bi mogao povuć tako, baš ću probat.
A koji si manijak, MagSafe za Klobu!
Svaka ti čast!
A za Roombu ne mogu govoriti apsolutno ništa, niti je imam - niti sam ijedan model vidio u akciji. Ali baš gledam, Elipso ima neki model i po 5000 kn, jbt... 950, tako nešto, a 850 im je sada na akciji sa 4500 na 3500 kn.
I di si Galilea ubacio, pa stvarno si lud (pozitivno!)
Da, da - ipak se kreće...
Canonian: molim te, obavještavaj nas o daljnjim koracima jer je ovo postala jako zanimljiva tema.
05.10.2017 | 05:12
zabac kaže:
Proizvodjac mora 7 godina nakon prestanka proizvodnje pruzati servis i rezervne dijelove ili ponuditi zamjenski proizvod po maloj cijeni. Za ovo drugonisam siguran, a za ovo prvo da.

Žabac, jel' to znači da će Apple pružati servisnu podršku za moj rMPB early 2013 do 2020.?
Stvarno si siguran u to?
05.10.2017 | 05:22
Morao bi, bar je tako bilo. Ne vjerujem kako se u EU nesto mijenjalo. Naravno, pitanje je isplativosti.
05.10.2017 | 06:20
Misliš da je vrijeme da ga se polako riješim i dodam za novi?
Ovo mi je prvo Apple računalo, ne znam koliko je prosjek života jednoga, a da si siguran da komponente neće početi crkavati redom.
Mom se bliži pet godina, kupljen je u 5. mjesecu 2013.
05.10.2017 | 07:22
idete polako u off,a lako se izmakne kontroli
05.10.2017 | 07:44
Dogovoreno Saint, prestajem!
Hvala na upozorenju, ako želiš - slobodno obriši post (no, ti si serviser pa - ako mi ti možeš odgovoriti što bi ti napravio na mom mjestu, jako bih cijenio tvoj savjet. Pošalji mi PM ako ti se da, a ova moja dva posta mirne duše obriši). I naravno, ubuduće pazim. Mislim da sam ja taj koji najčešće baca offtopic na svakom postu, kada bolje razmislim.
05.10.2017 | 08:07
@Canonian
Uvijek se nesto da napraviti,nekada ne izgleda lijepo ali radi.Ja sam dosta alu dijelova nosio kod druga zlatara,pa nekim grijanjem,kuckanjem nesto uspijemo ispraviti a nesto ne.Definitivno najbolja opcija uzeti samo donji dio,naravno polovan.

@Kloba
Ponese te sa vremena na vrijeme

www.jabucnjak.hr/forum/razno/161343-appl...-novi-hw.html#161345
05.10.2017 | 11:00
Mozes malo doratiti i utikac da moze dublje uci u kuciste.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 57 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO