Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


20.12.2018 | 18:46
Djuro genijalac kaže:
Dakle, ako sam dobro shvatio dilemu (trilemu) trebal bi dati 2500 eura da gledam dnevnike, Plenkoviće, KGK, svilenog predsjednika Sabora i chemtrails-ljudi-gušteri Pernare u HD-u s punom crnom i živahnim bojama?

Not bloody likely


A ima toga puno dobrog i kvalitetnog gledati u visokim rezolucijama. Treba samo brzi net, pa gledaš fullHD, 3D ili 4K programe. Postoje i iptv liste gdje je to sve dostupno. Nemaš pojma koji mi je gušt gledati bundes ligu u fullHD
20.12.2018 | 18:58
Sve se više interneta se troši, i od toga se sve više troši na video sadržaj koji što je kvalitetniji guta više kapaciteta. Trenutno su ljudi kojima je dostupna optika u velikoj prednosti, ali provideri bi se nekako trebali pobrinuti i za one koji ne žive u novijim zgradama u većim gradovima.
Tu je lova za njih, kako doći do takvih potrošača i ponuditi im full brzi internet za cijenu koju sada plaćaju brzinu downloada/uploada 10/2 Gbps.
A ovo za političare na TV-u, jako malo mladih ljudi gleda domaće programe na smart TV-ima.
Gleda svatko ono što hoće. Netko HBO, netko Netflix, netko sport paket - klinci "influencere"...
Baš me zanima razvoj TV-a kao medija u narednih par desetljeća.
EDIT:
Samo ovo za QLED i Sony, pa kako je QLED bolji od Sonya samo na osmicama i devetkama od Samsunga. Da se razumijemo - QLED je izričito Samsungova tehnologija, njihov odgovor na OLED koji su prezentirali (mislim) 2017.-e. A kako su Samsungove najkvalitetnije telke upravo serije osam i devet, QLED se nalazi samo na njima. Serija pet je ulazna, šest srednja žalost, sedmica poštena, a osam i devet vrh ponude Samsunga. E sada, zašto oni ne nude OLED iako ga proizvode za Apple, a idu čak i dalje u mobitelima (AMOLED), nemam pojma...
EDIT 2:
Osim da su i OLED i AMOLED relativno nove i još do kraja nesavladane tehnologije...
22.12.2018 | 12:17
Djuro genijalac kaže:
Dakle, ako sam dobro shvatio dilemu (trilemu) trebal bi dati 2500 eura da gledam dnevnike, Plenkoviće, KGK, svilenog predsjednika Sabora i chemtrails-ljudi-gušteri Pernare u HD-u s punom crnom i živahnim bojama?

Not bloody likely



Ja sam ljubitelj dobrog TV-a i na tome baš ne štedim, ali uopće ne gledam televizijski program. Praktično nula. Meni je TV samo veliki monitor za Plex.
22.12.2018 | 16:00
Planiram i ja u skoroj budućnosti uzeti TV s većim ekranom. Dolazi mi u obzir zbog veličine prostora max. 50" ekran. Prvo, naravno ide slika a onda softver kao bitno prilikom kupnje. Tu mi nije bitno kao kod kompa retina ili običan ekran( kod laptopa je), tako da ni 4K ili 8K mi nije bitno, bar za sada.
22.12.2018 | 16:11
Kod kupovine TV(nove tehnologije)imas neke smjernice,neko se vodi njima a neko ne.

1. Budzet je ipak osnova,koliko para toliko muzike.
2. Udaljenost od TV-a ,gdje sjedis.Pod tim mislim koliko metara bar odprilike.
3. Ugao Gledanja,da li je direktno ili sa strane.
4. Signal SD , HD,4K......
5. Periferija koju mislis kopcati,ako imas Apple TV,Android Box,soundbar....Ako imas nesto od media player-a onda ti nije potreban npr Android OS

Ima jos toga pitaj ako ti sta treba
22.12.2018 | 17:19
@saint, je to sve stoji, ali nekad sam ih i sam prodavao, u ta davnaa vremena, kad si i trebao nešto znati o njima.
Sad sa 70 kuka gledam samo vremensku prognozu, sport tu i tamo i prirodoslovno naučne emisije. Kad sam bio mlad-mlađi nisam imao za to vremena.
Buđet nije u pitanju, ali ne mislim dati više od 5-6tk.
Gledanje je od 4-5m i to ravno ili mali odmak
Gledam kod nekih svojih prijatelja te HD,4K i ne privlači me nešto.
Imam minija 2011 sad sa HDMI na njega i on bi ostao za novi. Imam Kodi a imao sam i Plex ali nisam ih uopće koristio.
Jedino starka stalno bulji u TV pa je to i više za nju. Za tehnologije je truba pa joj je glavno da ima sliku i ton.
Ono malo viška je jedino zbog mene, ako zatreba. Sad ti je jasnije, hehe.
22.12.2018 | 17:27
Nepisano pravilo udaljenosti od TV ekrana ide po formuli "dijagonala ekrana x 3", dakle, ako imamo ekran od 107 cm onda je optimalna udaljenost gledatelja od ekrana 321 cm, tj, 3,2 m.

Osobno u boravku od 25 m2 imam TV od 107 cm i nama je to OK.
22.12.2018 | 18:23
jzelko kaže:
@saint, je to sve stoji, ali nekad sam ih i sam prodavao, u ta davnaa vremena, kad si i trebao nešto znati o njima.
Sad sa 70 kuka gledam samo vremensku prognozu, sport tu i tamo i prirodoslovno naučne emisije. Kad sam bio mlad-mlađi nisam imao za to vremena.
Buđet nije u pitanju, ali ne mislim dati više od 5-6tk.
Gledanje je od 4-5m i to ravno ili mali odmak
Gledam kod nekih svojih prijatelja te HD,4K i ne privlači me nešto.
Imam minija 2011 sad sa HDMI na njega i on bi ostao za novi. Imam Kodi a imao sam i Plex ali nisam ih uopće koristio.
Jedino starka stalno bulji u TV pa je to i više za nju. Za tehnologije je truba pa joj je glavno da ima sliku i ton.
Ono malo viška je jedino zbog mene, ako zatreba. Sad ti je jasnije, hehe.


Ok sve razumijem,mozes komotno uzeti do 50-55" ekran,ganjaj VA ekran zbog crne boje(svakako gledas direktno). Savjet zbog panela da ganjas brand.Vox,tesla,bira....zaboravi. Znaci LG,Samsung,Sony,Panasonic(redoslijed nije bitan) koji ti se najvise svidi i odgovara budzetu taj uzmi. Sto se tice HD,4K sada su skoro svi sa vecom rezom,svakako je bolje neho "HD redy" marketinsko smece. Svakako gledaj garanciju od 5 Godina. Da se ne uvrjedis gledaj da je daljnski jednostavan,predpostavljam da gospodja nije zaludjenik tehnikom pa zbog toga govorim.Ovi novi smensi fensi i meni znaju biti zbunjujuci.
22.12.2018 | 22:51
Ma te formule za veličinu ekrana su bullshit. Uzmeš najveće što ti stane u sobu i kao kapetan Picard: "On screen!" Što veće, to bolje!
22.12.2018 | 23:18
Stvar je u tome da je 50" maksimalno koji mi stane u regal.
22.12.2018 | 23:42
jzelko kaže:
Stvar je u tome da je 50" maksimalno koji mi stane u regal.

Ma makni regal i prišarafi TV na zid. Regal ionako samo služi da u njega poguraš stvari koje nikad ili jako rijetko koristiš
23.12.2018 | 00:05
Tako je! Regal OUT!
23.12.2018 | 03:08
dpasaric kaže:
Tako je! Regal OUT!


Tako počinju one priče koje bace masu u smijeh, a jednog čovjeka u očaj
23.12.2018 | 09:01
Je, lako je tuđim po trnju mlatit !
Zapravo između regala i ormara u dnevnom boravku. I ide na zid, ali je razmak 120cm pa sad kalkulirajte!
23.12.2018 | 09:54
Evo Samsung već najavljuje novitete za iduću godinu.
Ovo je Louvre u dnevnoj sobi (i još mu biraš okvir)...
samsung-za-2019-najavio-novu-generaciju-the-frame-i-serif-televizora_G_Mphr.jpg
23.12.2018 | 10:00
jzelko kaže:
Je, lako je tuđim po trnju mlatit !
Zapravo između regala i ormara u dnevnom boravku. I ide na zid, ali je razmak 120cm pa sad kalkulirajte!


Ima i za to rješenje:

23.12.2018 | 10:12
Kloba kaže:
Evo Samsung već najavljuje novitete za iduću godinu.
Ovo je Louvre u dnevnoj sobi (i još mu biraš okvir)...

Ovo me podsjetilo na jedan članak napisan od ljudi sa previše slobodnog vremena (mislim na TV kamin)
23.12.2018 | 10:30
M to sam se referirao na "Luvr na kotačima" s teme automobilima. Pa kako ovaj TV može u standby modu vrtiti djela najpoznatijih slikara, palo mi na pamet to što sam napisao. Nije uzelo puno vremena, vjeruj mi.
23.12.2018 | 10:31
dpasaric kaže:
Ma te formule za veličinu ekrana su bullshit. Uzmeš najveće što ti stane u sobu i kao kapetan Picard: "On screen!" Što veće, to bolje!


Živa istina. Imam doma 55” koji gledam s 3m, ako sam kod kompa ili s 4m ako sam na kauču. Trenutno sam kod stare, a njoj sam otfurao stari sony 40 ili 42” ,i jučer gledam tekmu na njemu s cca 3m i vidim da mi je ekran nekako mali
Sve je stvar navike, a naviknut se na veći ekran je gotovo, za par dana. Inače kad staroj dođu neki koji imaju doma manji ekran, čude se kako je velik i dobar ekran.

Znači kad mislite na veličinu koju ćete kupiti, kupite malo veći ekran od onog što ste zamislili.
23.12.2018 | 10:39
S ovim se potpuno slažem. Evo, ja imam 40" TV, gledam ga s neke razdaljine od 3.5-4 metara i nije loše - ali onda sam tu pročitao za ovu računicu "dijagonala x 3", što nisam prije znao.
Po tome ispada da sam uzeo nešto manji ekran. Ne puno, ali ipak manji.
Soba je isto 25m2, samo je u potkrovlju pa je pola plafona koso i na dva se zida ne može u potpunosti računati jer se spuštaju, niti za namještaj niti za TV na zid.
Ali 50" bih nekako mogao ugurati - mislim...
EDIT:
A kada se sjetim da sam CRT imao 22" i bio savršeno zadovoljan s njim, ne možeš vjerovati što ovaj konzumerizam radi od ljudi.
23.12.2018 | 11:50
Iskreno, meni danas nije jasno kak sam ja napravil diplomski i nacrtal CIJELI motor u tri projekcije plus izračun i konstrukcijski nacrta bregastih u autocadu na CRT ekranu dijagonale 14". Plotal sam na A0 format na faksu....
23.12.2018 | 13:39
U ono vrijeme su Sun Sparc radne stanice imale CRT od nezamislivih 21" i sjećam se da su neki komentirali kako je to kao da sjediš u prvom redu u kinu.
23.12.2018 | 13:56
Ja vise nista ne smijem komentarisati,neki xxxx mi na svaki komentar-savjet skida karmu
23.12.2018 | 14:38
saint kaže:
Ja vise nista ne smijem komentarisati,neki xxxx mi na svaki komentar-savjet skida karmu

A kaj bi smayoo trebao reći, prije mjesec dana je imao prek 640, a gle ga sada... do veljače će stići žapca
23.12.2018 | 17:48
23.12.2018 | 18:16
smayoo kaže:
U ono vrijeme su Sun Sparc radne stanice imale CRT od nezamislivih 21" i sjećam se da su neki komentirali kako je to kao da sjediš u prvom redu u kinu.


Sjećam se da je moj nekadašnji iMac G3 imao 15" monitor i grafičku ATI koji su podržavali rezoluciju do 1024x768, a većina PC-a u to vrijeme imala je grafičke koje su mogle potjerati do maksimalno 800x600. Diablo se igrao noćima!!!
23.12.2018 | 18:56
Bertone kaže:
saint kaže:
Ja vise nista ne smijem komentarisati,neki xxxx mi na svaki komentar-savjet skida karmu

A kaj bi smayoo trebao reći, prije mjesec dana je imao prek 640, a gle ga sada... do veljače će stići žapca


Ali fakat... zašto je to toliko važno?
23.12.2018 | 20:29
smayoo kaže:

Ali fakat... zašto je to toliko važno?


Nemam pojma, ja ne klikćem minuse
23.12.2018 | 22:23
Ali uredno pratiš stanje.
Što ja znam... koga veseli, neka klikće...
23.12.2018 | 23:11
Ma ne pratim, samo pamtim gluposti i nepotrebne stvari (kako bi mi žena rekla)
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 46 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO