Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


06.12.2020 | 10:15
dpasaric kaže:
serafin kaže:
Ja sam kupio Samsung Q95T, uzeo sam 65". Zasad i vise nego zadovoljan.


E ovo je primjer kako to treba urediti! Dobio si nagradu Prostorne policije i ocjenu 10/10 za urednost!

Ja zavidim na toliko slobodnog prostora, ja bih tu stavio 98"!


Heh, da isao bi veci tv. Nekako mi se nije dalo da mi cijeli zid u dnevnom ode na tv Ali da bi isao veci, bi. Kao sto sam rekao, zasad je ok.
06.12.2020 | 13:19
jura22 kaže:
To je već platno. Zašto ne uzeti projektor?


Projektor, a da je zaista kvalitetan, dođe isto tih 28.000 kn. Taman smo od pokrovitelja, stare i ugledne informatičke firme - HSM informatike, dobili za muzej PEEK&POKE takav laserski projektor i to mu je cijena. A tu je onda još i platno... ok, on može pokriti i veću površinu, daje vrhunsku sliku sve do širine od pet metara, ali projektor je projektor, nikada meni to ne izgleda baš toliko dobro kao ekran. Projektori su za mene odlično rješenje za tvrtke, događanja, prezentacije i slično, ali nisu mi prvi izbor za kućno korištenje.
07.12.2020 | 01:25
vecina velikih (vece od 55") TVa nema smisla. U HR se nema sta gledat. Bio sam prisutan par puta u HR gdje su ljudi htjeli u Elipso vracat TV jer su kupilo tv od 20 000 Kn, pa im je slika na HRT zrnasta il sl.

Vecina tva koja se prodaje u HR je skupa radi velicine, ne njihove tehnologije. Nije isto SAmsung Serija 5000 ili 9000...

Normalno danas su cijene jeftinije svakako da je danas Qled ili Oled jeftiniji od 8000 il 9000 serije od prije 3-4 godine.

No uzeti tv od 20 000 kn i onda gledat "divix" 720x500 na njemu je komedija. nesto tipa imati M3 da bi se sa njim islo po kruh u pekaru 500 metara udaljenu od kuce.

A sto se tice tih svih brojki koji je tv bolji i zasto, pa samo ih koriste copy/past svake 2 - 3. godine.

Sva me ta prica posjeti na lika kojeg sam svojevremeno upoznao. Covjek opisivao odnosno radio recenzije SuperSport motora za Auto Club. A da nije znao voziti niti skuter, a kamoli motor.

Jer doduse za svaki motor od 600ccm i 150 KS mozes napisat da se dize na zadnji tocak u 3, te da proklizuje u 2 il takve gluposti.

I sam sam bio bolesnik i kupovao svojevremeno sve najbolje/najskuplje. No onda sam svatio da mi za igranje PESa sa ekipom ili Fife ne treba 4K, il PS5. Vec samo dobro drustvo.
07.12.2020 | 03:50
Udaljenost gledatelja od ekrana mora biti prema sljedećem:

Dijagonala ekrana x3. Znači ako je dijagonala ekrana 105 cm, onda udaljenost TV-a od gledatelja mora biti nekih 315 cm. To u mojem slučaju ne vrijedi za igre, jer kad igram, želim biti malo bliže ekranu.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.12.2020 | 05:09
drpongra kaže:
Udaljenost gledatelja od ekrana mora biti prema sljedećem:

Dijagonala ekrana x3.


Mora? Jel imato negdje u Narodnim Novinama?

Jel vrijedi to i za projektore? Nekak nemam mjesta otic 12 metara od platna..
07.12.2020 | 07:59
Preporuka je inace 3-5 dijagonala. Ideja je da ne gledas televizor kao tenis. Bez pomicanja glave treba uhvatiti cijeli kadar.
Ljudsko oko ima kut gledanja (ne periferni vid) kao i objektiv od 50mm na 35mm filmu ili oko 50stupnjeva.
07.12.2020 | 09:21
Mi gledamo 4K content na 65" sa cca 3m udaljenosti... opasno sam se naviknuo na to i opće mi ne "smeta" Išao bi na veću dijagonalu jer imam 5m širine tog zida, ali ima i ormara na njemu pa sam morao malo kompromisa imati sa ženom . Poludila je bila i na 65", ali nakon tjedan dana više nije bilo problema kada je vidjela i sa 12m iz kuhinje haha.
07.12.2020 | 10:04
Sa tim ženama samo problemi
07.12.2020 | 10:28
Kako je bilo jednostavno prije, u kamenom dobu.
Kakva jednakost, Mee2, bakrači...
"Ti meni sviđati?"
Batina - ŽBAUOOOMMMM.
Odvlač, odvlač u obližnju pećinu i:
"Mi imati mlado".
07.12.2020 | 11:57
Vanjuška kaže:
Sa tim ženama samo problemi

Čovjek bi rekao jel tako? No onda ti kupe Watch za rođendan i sve je ok
07.12.2020 | 21:54
Robert_84 kaže:
Vecina velikih (vece od 55") TVa nema smisla. U HR se nema sta gledat. Bio sam prisutan par puta u HR gdje su ljudi htjeli u Elipso vracat TV jer su kupilo tv od 20 000 Kn, pa im je slika na HRT zrnasta il sl. Uzeti tv od 20 000 kn i onda gledat "divix" 720x500 na njemu je komedija. nesto tipa imati M3 da bi se sa njim islo po kruh u pekaru 500 metara udaljenu od kuce.


To ima smisla za one koji TV koriste za gledanje TV programa, ali to je danas većinom postala zona za penziće. Mladi koriste streaming servise poput Netflixa, a entuzijasti uspostave vlastiti Plex server i uživaju u lokalnom sadržaju po svom izboru.
07.12.2020 | 22:07
drpongra kaže:
Udaljenost gledatelja od ekrana mora biti prema sljedećem:

Dijagonala ekrana x3. Znači ako je dijagonala ekrana 105 cm, onda udaljenost TV-a od gledatelja mora biti nekih 315 cm. To u mojem slučaju ne vrijedi za igre, jer kad igram, želim biti malo bliže ekranu.


To su danas potpune besmislice!

Za to više nema nikakve osnove, niti logike. Takve "formule" vuku korijen iz vremena CRT ekrana. Kod njih je to zaista imalo smisla jer se zbog mutne i zrnate slike, zbog analognih varijacija i naelektriziranog ekrana, zaista bilo grozno biti preblizu ekrana.

Danas važi samo pravilo da ti periferni vid ne hvata previše okoline dok si ti na tolikoj udaljenosti da možeš razaznati detalje. Prema mojem iskustvu, već s 2.5 do 3 metra udaljenosti TV može komotno biti najveći koji si možeš priuštiti.
07.12.2020 | 22:18
jura22 kaže:
Preporuka je inace 3-5 dijagonala. Ideja je da ne gledas televizor kao tenis. Bez pomicanja glave treba uhvatiti cijeli kadar. Ljudsko oko ima kut gledanja (ne periferni vid) kao i objektiv od 50mm na 35mm filmu ili oko 50stupnjeva.


Ma koje 3 dijagnale (o 5 da ne pričam). To je važilo za CRT ekrane. Nema nikakvog "pomicanja glave", to je samo stvar navike. I ja sam imao "pomicanje glave" kada sam prije 15 godina dobio prvu Apple Cinemu 30", ali i to je kratko trajalo. Taj monitor meni stoji oko 60 cm od glave, kako na poslu, tako i doma. I to je ugodno za rad, perifernog vida imam okolo i previše, komotno bih mogao raditi i na novoj Cinemi HDR od 32". Tek na LG ultra-wide monitoru od 36" moram priznati da malo pomičem glavu, ako se baš mijenja fokus interesa s potpuno lijeve strane, na desnu. A tu govorimo o 60 cm od očiju i vrlo detaljnom sadržaju poput teksta ili fine grafike.

Kod TV-a gdje se obično gledaju video sadržaji i gdje nije potreban detaljan fokus, vrijede pravila iz kino dvorane. Je li u kino dvorani možda imamo pravilo "3-5 dijagonala"? Naravno da ne! I je li nam nešto fali u kinu? Naravno da ne, uživamo i još često komentiramo: "Jao moraš taj film pogledati na velikom ekranu!".

Ja bih to "pravilo" skratio da je za moderne visokokvalitetne ekrane idealna udaljenost jedne do jedne i pol dijagnoale. I to u praksi funkcionira izuzetno ugodno.
11.12.2020 | 02:34
Evo da se pohvalim, stiga je LG. 65NANO816NA, znaci nista pretjerano, jedan gore od entry modela NanoCell, ali ja sam slikom prezadovoljan, bojama pogotovo. Malo me ovaj Magic Remote zivcira, ali valjda cu se naviknuti. Isto su mogli dati opciju da se moze iskljuciti (znam da ga mozes otpariti sa back+home 30 sekundi, ali cim stisnes enter za bilo sto nakon toga se odma upari nazat).

Davore, hvala jos jednom sto si me ‘gurnuo’ u ovom smjeru.

Jedino mi nije sad jasno po cemu odlucuju koji sw ide na koji TV?
Svugdi citam da kod LG-a to ide po godini proizvodnje, pa bi svi 2020 modeli trebali imati webOS 5. Navodno LG radi samo minor updates, a samo novi modeli dobiju major webOS update koji je vec aktualan te godine.
Ali to ocito nije tocno, jer ovaj NANO je dosa sa webOS-om 3 (zadnji update 3.21.10), a Davore ti si reka da je tvoj sad dobio update na webOS 5, a to je UM model(znaci prosla godina). Mislio sam da je samo ovaj moj jer je skoro entry model iz NanoCell serije, ali ne, svi ovogodisnji Nano modeli dolaze sa webOS 3 (provjerio sam zadnji dostupan update za sve modele na LG-ovoj support stranici).

Nije da me to sad previse muci, ionako mislim da tu nema bas neke razlike, ali sto ako Plex za godinu dana odluci da za iduci update triba minimalno webOS 5, kao sto su sad vec ogranicili na webOS 3?
11.12.2020 | 12:00
songoku kaže:
Evo da se pohvalim, stiga je LG. 65NANO816NA, znaci nista pretjerano, jedan gore od entry modela NanoCell, ali ja sam slikom prezadovoljan, bojama pogotovo. Malo me ovaj Magic Remote zivcira, ali valjda cu se naviknuti. Isto su mogli dati opciju da se moze iskljuciti (znam da ga mozes otpariti sa back+home 30 sekundi, ali cim stisnes enter za bilo sto nakon toga se odma upari nazat).

Davore, hvala jos jednom sto si me ‘gurnuo’ u ovom smjeru.

Nije da me to sad previse muci, ionako mislim da tu nema bas neke razlike, ali sto ako Plex za godinu dana odluci da za iduci update triba minimalno webOS 5, kao sto su sad vec ogranicili na webOS 3?


Odlično! Baš mi je drago da si zadovoljan. Ne "guram" ja ljude u velike ekrane i zadnju smart TV tehnologiju iz neke obijesti ili folirancije, niti želim da to ispadne kao neko patroniziranje, već zaista iskreno dijelim svoje iskustvo kao entuzijast koji voli takvu tehnologiju.

A tehnologija je kod TV-a zadnjih godina napredovala takvim koracima da primjećujem da je veći problem "mindset" korisnika nego li cijena uređaja. Čuo sam čak od nekih da je "bahato i malograđanski" imati veliki TV. Kakve gluposti, što je onda imati brzo računalo ili sposoban mobitel... danas neki mobiteli bez problema koštaju koliko i 75" TV. Uostalom, 21. smo stoljeće i veliki TV-i su jedna od blagodati u kojoj može uživati i "mali čovjek". Uskraćeni smo sada i za putovanja i druge aktivnosti, pa zaista je blesavo štedjeti na nečemu kao što je TV.

Inače, borbu s tim mindsetom da je nešto preveliko sam već prošao kada se pojavio iMac 27". I kada su kupci odbijali uzeti 27" jer "to je ogromno i ne treba mi". Onda sam ja rekao da im ja ne želim prodati 21" i da odu kupiti drugdje. I onda bi na kraju ipak uzeli 27" i kasnije su me svi takvi nazivali i govorili: "Hvala ti što si bio uporan i nisi mi želio prodati 21" model, ovo je zapravo genijalno!"

Za Magic Remote samo stisni kursor prema dolje ako želiš da ti makne "leteći pointer" i pređe u klasičan način. Tako troši i znatno manje baterije.

Inače, Plex se dosta dobro drži i sa starim verzijama playera, neki koji maju vrlo stare modele još uvijek ga uspješno koriste, pa mislim da imaš dovoljno godina da o tome ne razmišljaš. Ako do toga na kraju dođe, onda ili napraviš upgrade TV-a (što nije tako teško koliko su ljudi lijeni se time zezati) ili kupiš Apple TV ili neki sličan box. Tko ima PlayStation, on nema problem jer postoji Plex klijent i za njega.
12.12.2020 | 03:30
songoku, pogledao sam review tvoje telke, stvarno mi se čini super. Koliko sam uspio vidjeti iz komentara korisnika, to je cjenovni rang od 1000$.
dpasaric, imam jedno pitanje za tebe.
Gledam neki video o HDR+ i HDR 10 te razlici između to dvoje, i prva stvar koju čovjek kaže stojeći iza dvije telke je "poslije kalibracije..."
Pa sam se zapitao... koliko je kalibracija zaista bitna za moderne televizore?
Dobio sam dojam da je jako bitna, ali da možeš upropastiti sliku ako ne znaš što radiš.
Uglavnom, zanima me što ti misliš o kalibraciji kućnog TV-a?
12.12.2020 | 03:55
"Ovo je savjet svima koji imaju mrcine od televizora i žele vidjeti njihove panele na djelu", kako je naveo čovjek koji na YouTubeu ima kanal na kojem većinom radi recenzije filmova i TV serija, odnedavno se počeo baviti i tehničkim stvarima, odnosno gadgetima, konzolama i slično.
"[b]Samsara[/b"], kako je rekao, "služi za demonstraciju sile vašeg televizora".
"Ako želite goste impresionirati vašim TV-om, pustite im Samsaru. Kao jedna od najljepših stvari koja se može prikazati na TV ekranu, Samsara je u suštini dokmentarac. Nije jedan od onih dokumentaraca gdje vas vode za ruku i nameću vam agendu ili mišljenje. Ne, ovdje je sve vrlo slobodnije, otvorenije i - neću reći opuštenije ali jako puno toga se prepušta gledatelju da zaključi sam te donese vlastito mišljenje o viđenome.
Ovdje nema naracije niti dijaloga, ovo je jednostavno set scena, snimanih diljem svijeta - koje se puštaju jedna za drugom. U razmaku od pet godina na pet kontinenata u 25 zemalja snimane su pridodne ljepote, pridodne katastrofe, svetišta, tvornice oružja - otprilike najbolje i najgore od naše civilizacije i nekako je sve to lijepo zaokruženo, montirano i stvarno prekrasno upakirano."
Citat by Osvrtnik
Pa tko želi, evo trailer:
12.12.2020 | 04:56
Kloba kaže:
songokuUglavnom, zanima me što ti misliš o kalibraciji kućnog TV-a?


Baš ništa, to je na toj razini korištenja ekrana nepotrebno. Nije TV uređaj koji ima potrebu biti savršeno usklađen s nekim drugim jer i ne postoji općeprihvaćeni globalni standard, a niti bi to bilo moguće na relativno jeftinim i tehnološki vrlo različitim ekranima. Priča se svodi na gamut koji neki ekran ima (raspon boja koje može prikazati) i koliku svjetloću ili selektivno zamračenje može postići. One fore da netko kalibrira TV s profesionalnim kalibratorom je za običnog korisnika čisti snake oil da mu se izbiju pare i na kraju se opet svodi na pitanje "s čime smo to zapravo uskladili?".

Onoliko koliko je TV potrebno podesiti, to se može u postavkama samog uređaja. I onda se to na consumer razini svodi na to da ako ti je slika pretamna, digneš svjetloću i vice versa. To je ono kada u igrama obično pokaže skalu sive, pa moraš odabrati podešenje u kojem razlikuješ sve nijanse. Boje nemaš što dirati, a osim toga većina TV-a dolazi s nekoliko gotovih profila tipa "eko", "natural", "neon", "vivid", "movie", "game" itd, pa se čovjek može s time igrati čisto da vidi što njemu najbolje odgovara. To su neki gotovi kolor profili od tvornice. Kod nekih možeš podesiti i toplinu boja, što može biti korisno, pogotovo ako TV gubi konzistentnost kako tijekom godina stari, pa ga se tako može malo korigirati.

Profesionalna kalibracija je proces usklađivanja dva različita uređaja da jednako prikazuju boje tijekom produkcijskog procesa. Znači ne možeš na ekranu imati ambalažu za neki proizvod u jednoj nijansi crvene, a da ti u tisku ispadne u drugoj. No, kako se to često zakomplicira, tko se bavi tiskom na toj razini obično počne koristiti Pantone listove da bi se odabrala točna Pantone boja. Onda klijentu na Balkanu na kraju bude skupo tiskati s Pantone bojama, pa se opet sve svede na "otprilike ćemo, ma bit će to dobro".

U video produkciji je najvažnija usklađenost opreme koja se međusobno koristi, pa ako znaš da ti jedna kamera malo "baca na žuto", onda ćeš na to posebno paziti i korigirati ako koristiš kadrove s raznih kamera. Zato služi white balance koji se radi prije snimanja, kamermani to rutinski odrade s običnim A4 papirom i piče dalje.

Naravno, ako si holivudski studio, onda ćeš biti ozbiljniji i kupiti Pro Display XDR ili nešto slično, ali to opet, kada produkcija jednom završi, sve to više ne znači mnogo jer taj sadržaj će na 50 različitih modela TV-a izgledati 50 puta različito. To su sve nijanse koje nisu bitne.

TV "kalibriraš" ti sa svojim očima, podesiš ga tako da je tebi ugodan za gledanje, to je sva filozofija. Ako si sitničav, onda uzmeš testne uzorke (mreža gradijenata, boje itd.) i po njima podesiš postavke tako da ti se čine da vidiš sve što trebaš vidjeti. I opet to ne znači mnogo jer ćeš stalno nailaziti na sadržaj koji je različito produciran.
12.12.2020 | 05:09
Hvala na odgovoru.
12.12.2020 | 05:15
Kloba kaže:
"Ovo je savjet svima koji imaju mrcine od televizora i žele vidjeti njihove panele na djelu", kako je naveo čovjek koji na YouTubeu ima kanal na kojem većinom radi recenzije filmova i TV serija, odnedavno se počeo baviti i tehničkim stvarima, odnosno gadgetima, konzolama i slično.
Samsara, kako je rekao, "služi za demonstraciju sile vašeg televizora".


Zapravo je žalosno da nekakav YouTuber remek-djela Rona Frickea svodi na "dobar demo za TV". To su ozbiljni i vrlo promišljeni dokumentarci "no comment" stila u kojima ništa nije slučajno. Toliko su kvalitetno složeni da mogu poslužiti kao video razglednica planeta Zemlje koju bismo mogli poslati drugoj civilizaciji da vidi kakav je naš svijet - sa svim lijepim i ružnim stvarima.

Meni je možda čak Baraka draža jer je u vrijeme kada se pojavila bila veći skok nego li je kasnije bila Samsara. Snimana je na nekom luđačkom formatu filma, najvećem koji je tada postojao, prije dolaska digitalije.

A taj koncept je zapravo uspostavio još na Chronosu sredinom 80-tih, ali tadašnja tehnologija mu nije dala prostora da se razmaše. Baraka je 90-tih bila "wow" i film se mogao pogledati kako treba samo u kinu, a tek dolaskom prvih full-HD ekrana na prijelazu stoljeća se u tome moglo uživati doma. I da, dandanas izgleda odlično.
12.12.2020 | 06:53
Što reći. Davore, da te nema trebalo bi te izmisliti.
12.12.2020 | 13:58
Potpuno se skazem ovo za kalibraciju. Ja sam onaj tip sto mora svaki detalj i svaku postavku pregledati kod bilo kojeg novog gadjeta sto kupim prije nego pocnem koristiti, ali evo na ovom TV jos nisam niti zavirio u postavke slike, a sve drugo sam prosa (update je naravno bio prvi).

Doduse moram priznati jedna stvar me bas iznenadila: LG webOS content store radi bez ikakvog accounta. Dostupan sadrzaj je pretpostavljam odredjen po zemlji koju izaberes u postavkama TV-a, jer vidim da nemam sve appove dostupne u Hr npr.
Pretpostavljam da je to jer ne nude placene appove, sve je free a unutar app sam uzimas pretplatu direkt od app developera.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO