Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


19.12.2018 | 23:34
Zahvaljujem svima na odgovorima i savjetima

Zapravo prvi izbor bile su LG i SONY ali sam zbog QLED displaya uzeo u obzir i SAMSUNG

Prioritet mi je naravno uz kvalitetu i garanciju (visegodisnju) da sa jedno 4-5 metara udaljenosti imam savrsenu sliku , neovisno da li je na TV film , koncert ili neki sportski dogadjaj. Igre me ne interesiraju.

Sa SONY zaista nemam nikakvih iskustava zadnjih 30 godina , zato bi i volio da netko tko je ima baci kakav komentar .
Nazalost taj Panasonic -4K mi je daleko izvan budjeta .

Ako se odlucim na QLED definitivno idem na taj SAMSUNG , zapravo u kategoriji 75'' jedino je taj u okviru budjeta.
19.12.2018 | 23:45
Imam osjećaj da ti baš i nismo pomogli.
Da probam pojasniti svoj stav. Ponajprije, svi paneli na svijetu danas (TV i monitori), bez obzira na brand, dolaze od dva proizvođača, oba iz južne Koreje. Jedan je LG, drugi je Samsung. Neki treći brand, dakle, mora imati neku specifičnu kvalitetu ili prednost koja je nekom konkretnom kupcu bitna, ali po ovom osnovnom parametru - svi su druga liga osim LG i Samsunga, u ovom trenutku. Kako reče Ris, Sony je tu bitku izgubio, odavno. Imam dojam da se više ni ne trude.
Dalje, koji panel ima bolju sliku (LG ili Samsung) je rasprava na emotivnoj razini (iOS - Android, Windows - Mac, Coca Cola - Pepsi... ). Naravno, prerogativ je da uspoređuješ panele iste tehnologije. U ovom slučaju ti to nisi učinio, tj. LGjev model kojeg si odabrao je obični LED, a Samsungov je QLED (kojem bi, recimo, odgovarao LGjev OLED). Vidi ovdje.
A to se vidi i po cijeni modela koje si odabrao. Znači, ne uspoređuješ istovrsne proizvode pa imaj to na umu.
Burn in na panelu kojeg spominje Ris meni, na primjer, uopće nije bitan jer naš TV doma nije upaljen po cijeli dan i večer, a pogotovo nije upaljen 24h dnevno kao u izlozima trgovina. Prije nego se pojavi burn-in, krepat će od nečeg drugog (za 7-8 godina) ili ću ga ionako zamijeniti jer će doći novi modeli koji imaju softverske funkcije koje želim.
Ono što je meni bitno jest - (1) koliko se učestalo uređaj kvari i kakva je servisna podrška i (2) kakav mu je softver. Samsungov softver se meni ne sviđa. Prtljav mi je, bugovit (ne kao Panasonic, doduše ) i neintuitivan. Ali to sam samo ja. LG smart TV koristi WebOS operacijski sustav koji je od svih operacijskih sustava za smart TV najbolje podržan aplikacijama. Ljudi imaju dojam kako su android-bazirani TVi bolje podržani jer - android... ali ispada da to baš i nije tako jer je zapravo malo android aplikacija baš prilagođeno TV platformi, sve su zamišljene za touch-platforme (mobitele i tablete) i većina u stvari ne radi na TVu s androidom.
Što se one prve točke tiče, tu više od bilo čega drugog znači - kakav je konkretno lokalni serviser, onaj kojeg ćeš zvati kad (ako) ti se nešto pokvari. Ako on ne valja, badava ti je što si kupio super proizvod, jer svaki se tehnički proizvod kvari više ili manje, nakon dovoljnog broja godina. Čak ti i neka jako duga garancija zapravo ne vrijedi ako je serviser loš. Jer ćeš (nedajbože) završiti u mrtvoj petlji beskonačnog popravljanja (tj. mijenjanja dijelova) koje te, doduše, neće ništa koštati, ali svejedno nećeš imati ispravan TV.
U tom smislu, moje dosadašnje iskustvo s LG-jem (TV/monitor 19" iz 2001, TV/monitor 21" iz 2012, monitor 24" iz 2015, 35" non-smart TV iz 2006 - pokojni, 42" smart TV iz 2014) je odlično jer se od svih nabrojanih uređaja pokvario samo ovaj 35" TV, nakon 8 godina rada (LG je softverske updateove za njega izdavao dulje od 6 godina) pa smo odlučili da se ni ne želimo upuštati u popravljanje. Svi ostali navedeni uređaji kod nas još uvijek uredno rade, svakodnevno.
20.12.2018 | 00:31
Pa iskreno....pomogli ste mi ipak . Nisam vise u trilemi neg samo u dilemi . SONY je otpao .
Sto se panela tice LED , QLED , OLED sve je to meni jasno medjutim kako sam napisao u poruci prije prva je opcija bila samo LG ili SONY s panelima iste tehnologije . Ovaj SAMSUNGOV Qled je uletio naknadno kad sam vidio de je u okviru cca 2500 eura.
Gledao sam ja i LG OLED & QLED medjutim ohladilo me na brzinu . Mozda jednom u buducnosti kad im padne cijena.
Sto se softwera tice jos uvijek usporedjujem WEB OS i TIZEN . Stekao sam dojam da je SAMSUNGOVA platforma zatvorenija?

Takodjer imam kuci 2 non smart TV-a SAMSUNG i jedan LG , i do sada takodjer nisam nikada imao problema osim sto je jedan SAMSUNG pred par godina spalio grom , medjutim to je sredio lokalni serviser tako da taj TV i danas radi.

Jos jednom hvala i lp
20.12.2018 | 00:32
@smayoo - Ne smijem piti gazirana pića, zbog zdravstvenih problema, no kada sam mogao - Pepsi je bio moj izbor, definitivno!
20.12.2018 | 00:34
@drazenp1706
hvala za preporuku , medjutim taj mi se panasonic trenutno nikako ne uklapa u financijsku konstrukciju
20.12.2018 | 00:45
Ljut k0 Ri5 kaže:
Definitivno Samsung Qled, nemaš burn in efekta -10 god garancija.
Nedavno sam uspoređivao u dučanu i gledao razliku između qled samsunga i lg led panela i upozorili su me i pokazali na lg demo , crvenu sjenu kad se napravi burn in na panelu.
Najbolje se vidi na bijeloj podlozi.
A Sony nažalost više nemože ni blizu ovoj dvojici.
Moja preporuka je da otiđeš i u živo ih pogledaj, ja sam se malo razočarao u 75 zbog rezolucije, puno je bolja slika na 65, kad dođe 8k onda da.


Hvala , nekako sam najblizi tom SAMSUNGU . Cinjenica je da nema veliki izbor TV-a 75 " mozda je razlog zaista rezolucija ? I meni se cinilo da mi je bolja slika na TV-ima od 65" medjutim mislio sam da je to moj neki subjektivan dojam . Problem je sto nigdje ne mozes naci tih par TV-a koji te zanimaju da su u istom ducanu upaljeni i da mozes usporedjivati sliku.
U svakom slucaju thx .
20.12.2018 | 01:39
drazenp1706 kaže:
@smayoo - Ne smijem piti gazirana pića, zbog zdravstvenih problema, no kada sam mogao - Pepsi je bio moj izbor, definitivno!




20.12.2018 | 01:43
damir1 kaže:
Pa iskreno....pomogli ste mi ipak . Nisam vise u trilemi neg samo u dilemi . SONY je otpao .
Sto se panela tice LED , QLED , OLED sve je to meni jasno medjutim kako sam napisao u poruci prije prva je opcija bila samo LG ili SONY s panelima iste tehnologije . Ovaj SAMSUNGOV Qled je uletio naknadno kad sam vidio de je u okviru cca 2500 eura.
Gledao sam ja i LG OLED & QLED medjutim ohladilo me na brzinu . Mozda jednom u buducnosti kad im padne cijena.


Uzmi u obzir i to da vjerojatno postoji razlog zašto je taj QLED toliko jeftiniji od ostalog u ponudi.

Sto se softwera tice jos uvijek usporedjujem WEB OS i TIZEN . Stekao sam dojam da je SAMSUNGOVA platforma zatvorenija?


"Zatvorenija" možda nije fer reći. Jednostavno je developeri nisu prihvatili. Nisam toliko pratio situaciju, ali pretpostavljam da je uzrok isti kao i uvijek - previše su iskomplicirali i otežali krivulju učenja, a nisu ponudili neke atraktivne komercijalne uvjete.


Takodjer imam kuci 2 non smart TV-a SAMSUNG i jedan LG , i do sada takodjer nisam nikada imao problema osim sto je jedan SAMSUNG pred par godina spalio grom , medjutim to je sredio lokalni serviser tako da taj TV i danas radi.

Jos jednom hvala i lp


To je ono što sam ti i napisao. Ako imaš dobrog servisera, to što on servisira je automatski u prednosti.
20.12.2018 | 08:59
Ne mogu se sloziti sa nekim stvarima u par postova iznad. Koji ima bolju sliku,tu se da diskutovati.Prvo koji je panel u pitanju VA ili IPS,koji je kut gledanja,koji je ambijent(da li se vise gleda u mracnoj ili svijetloj prostoriji).Sto se tice samo SW hmmm imam samsung smart tv,bilo zanimljivo par dana sada se sve radi preko android smart box-a.. Da se vratim na sam TV,kao sto rece ljut ko ris,osnovna i prva stvar je otici u radnju i pogledati kako izgleda(naravno zahtjevati da se iskljuci store mode na samom tv-u). Da objasnim IPS paneli su bolji za gledanje iz ugla ali imaju ispranu crnu dok VA iz ugla nije cista slika ali zato je pure black,to igra posebnu ulogu ako TV gledas u mracnoj prostoriji. LED tehnologija polako izumire,treba se bazirati na QLED & OLED. Sa koje udaljenosti planiras gledati tv,ova dijagonala je bas zeznuta ako se gleda sa manje od 5 metara udaljenosti.
20.12.2018 | 09:27
Kad bi iskeširao toliko novaca za TV, definitivno bi mi na prvom mjestu bilo jamstvo, a onda dalje o opcijama.
20.12.2018 | 09:41
JOHN kaže:
Kad bi iskeširao toliko novaca za TV, definitivno bi mi na prvom mjestu bilo jamstvo, a onda dalje o opcijama.


Samsung je u mom slučaju dao 5 godina, mislim da je to super-fer.
20.12.2018 | 09:51
Ja sam totalni tudum za televizore, ali kaj kvaliteta slike/prikaza (onoga što vidiš) ne ovisi prvenstveno o kvaliteti ulaznog signala, a on je trenutno u HR u mauni.
20.12.2018 | 09:53
Nego ljudi, od 1. siječnja počinju dvije godine prilagodbe na HEVC standard, što znači da bi OiV trebali uz standardne programe (HTV 1 i 2, HRT 3 i 4, RTL i RTL 2 te NOVA i DOMA) s nacionalnom pokrivnošću trebali staviti iste HD rezoluciji na drugim kanalima. I tako bi trebalo trajati do 2021., kada prestaje razdoblje prilagodbe korisnika na HD kanale (odnosno vrijeme da si kupe novi TV koji im omogućuje da HD gledaju preko kućne antene).
Kao da sam neki dan negdje pročitao da su počeli raditi na tome, ipak je već prosinac i nije im ostalo puno dana, pa sam pokrenuo traženje kanala preko DVBT2 antene i nije mi našlo ništa od navedenog.
Ima netko neku novu info u vezi toga?
EDIT:
I meni je jamstvo prvo i najbitnije. Imam također pet godina za Samsung TV-e, dva komada. I servis im je stvarno OK. Imali smo temu o tome.
20.12.2018 | 10:00
Bertone kaže:
Ja sam totalni tudum za televizore, ali kaj kvaliteta slike/prikaza (onoga što vidiš) ne ovisi prvenstveno o kvaliteti ulaznog signala, a on je trenutno u HR u mauni.


Ne bas,razlika se vidi i kada ti nesto emitujes. Evo primjer.VA je ova sa prvamo crnom bojom,isprana je IPS

99% proizvodjaca sada daje 5 godina garancije.Mislim na vodece LG,Panas,Sony,Samsung
Prilozi:
20.12.2018 | 10:18
Ma ok to za prikaz dubine crne boje što je svakako bitno (zato za monitor još uvijek i koristim Lenovo ThinkVision L220x koji ima S-PVA matricu i koji kvalitetom prikaza crne pojede današnje IPS monitore), ali mislio sam na to da danas većina TV programa koje možemo gledati putem IPTV ili kablovske još uvijek ide u SD kvaliteti i da takav ulazni signal niti jedan TV nemre toliko poboljšati da bi slika bila super.
20.12.2018 | 10:29
Ovo stoji totalno. Evo, prešao na Optimu samo da bih mogao gledati pet kanala koje nude u HD rezoluciji. To su naravno, htjeli dodatno naplatiti, no nekako smo dogovorili da barem godinu dana imam free a kasnije ćemo vidjeti... Kanali su HBO 1,2,3 i dva Cinemaxa.
EDIT:
A koliko je slika sa antene (iako je SD signal još uvijek i na IPTV-u i na antenskom signalu) bolja, to je neusporedivo...
20.12.2018 | 10:30
saint kaže:
Ne mogu se sloziti sa nekim stvarima u par postova iznad. Koji ima bolju sliku,tu se da diskutovati.Prvo koji je panel u pitanju VA ili IPS,koji je kut gledanja,koji je ambijent(da li se vise gleda u mracnoj ili svijetloj prostoriji).Sto se tice samo SW hmmm imam samsung smart tv,bilo zanimljivo par dana sada se sve radi preko android smart box-a.. Da se vratim na sam TV,kao sto rece ljut ko ris,osnovna i prva stvar je otici u radnju i pogledati kako izgleda(naravno zahtjevati da se iskljuci store mode na samom tv-u). Da objasnim IPS paneli su bolji za gledanje iz ugla ali imaju ispranu crnu dok VA iz ugla nije cista slika ali zato je pure black,to igra posebnu ulogu ako TV gledas u mracnoj prostoriji. LED tehnologija polako izumire,treba se bazirati na QLED & OLED. Sa koje udaljenosti planiras gledati tv,ova dijagonala je bas zeznuta ako se gleda sa manje od 5 metara udaljenosti.



Udaljenost je 4-5 metara , to je razlog zasto sam zapeo na dijagonali od 75" . Cinjenica je da su TV-i od 65" puno cjenovno dostupniji , veci je izbor a nekako mi se cini i lijepsa slika . Medjutim bojim se da je display premali za tu udaljenost. Skoro pa da mi je i dosadilo obilazit ducane i uspredjivati pogotovo jer svaki trgovac ima svoju pricu (u pravilu uvijek razlicitu od onog drugog ) . To je i bio jedan od razloga zasto sam obnovio temu na jabucnjaku.
Sto se gledanja TV-a tice ...dan-noc svjeto-mrak iza kantuna itd....nemam neko pravilo. Po danu uz danje svjetlo , navecer uz rasvjetu ..rijetko u mraku buduci da je TV u dnevnom boravku.
20.12.2018 | 10:35
JOHN kaže:
Kad bi iskeširao toliko novaca za TV, definitivno bi mi na prvom mjestu bilo jamstvo, a onda dalje o opcijama.


Naravno, uglavnom svi daju produzeno jamstvo do 5 godina (gratis).
20.12.2018 | 10:37
saint kaže:
Sto se tice samo SW hmmm imam samsung smart tv,bilo zanimljivo par dana sada se sve radi preko android smart box-a.


Naravno. Što bi drugo kad je samsungov smart softver kuruza...
20.12.2018 | 10:53
damir1 kaže:
JOHN kaže:
Kad bi iskeširao toliko novaca za TV, definitivno bi mi na prvom mjestu bilo jamstvo, a onda dalje o opcijama.


Naravno, uglavnom svi daju produzeno jamstvo do 5 godina (gratis).

Samo pazi da nisu neka protecto i sl. sranja na bazi osiguranja. Priznam samo od proizvođača.
Ja sam recimo složio 7 godina za svoj panasonic. 5g tvorničko i uplatio još dvije od Harvey norman gdje sam ga kupio.
20.12.2018 | 12:31
smayoo kaže:
saint kaže:
Sto se tice samo SW hmmm imam samsung smart tv,bilo zanimljivo par dana sada se sve radi preko android smart box-a.


Naravno. Što bi drugo kad je samsungov smart softver kuruza...


Vjeruj da nije uopste toliko los,ne steka,ne ledi,ima sasvim pristojne aplikacije u store:Plex,IPTV,HBO,Youtube,Bowser....Za normalnog korisnika sasvim dovoljno,nije android da bi se nesto extra budzilo
20.12.2018 | 12:34
damir1 kaže:
saint kaže:
Ne mogu se sloziti sa nekim stvarima u par postova iznad. Koji ima bolju sliku,tu se da diskutovati.Prvo koji je panel u pitanju VA ili IPS,koji je kut gledanja,koji je ambijent(da li se vise gleda u mracnoj ili svijetloj prostoriji).Sto se tice samo SW hmmm imam samsung smart tv,bilo zanimljivo par dana sada se sve radi preko android smart box-a.. Da se vratim na sam TV,kao sto rece ljut ko ris,osnovna i prva stvar je otici u radnju i pogledati kako izgleda(naravno zahtjevati da se iskljuci store mode na samom tv-u). Da objasnim IPS paneli su bolji za gledanje iz ugla ali imaju ispranu crnu dok VA iz ugla nije cista slika ali zato je pure black,to igra posebnu ulogu ako TV gledas u mracnoj prostoriji. LED tehnologija polako izumire,treba se bazirati na QLED & OLED. Sa koje udaljenosti planiras gledati tv,ova dijagonala je bas zeznuta ako se gleda sa manje od 5 metara udaljenosti.



Udaljenost je 4-5 metara , to je razlog zasto sam zapeo na dijagonali od 75" . Cinjenica je da su TV-i od 65" puno cjenovno dostupniji , veci je izbor a nekako mi se cini i lijepsa slika . Medjutim bojim se da je display premali za tu udaljenost. Skoro pa da mi je i dosadilo obilazit ducane i uspredjivati pogotovo jer svaki trgovac ima svoju pricu (u pravilu uvijek razlicitu od onog drugog ) . To je i bio jedan od razloga zasto sam obnovio temu na jabucnjaku.
Sto se gledanja TV-a tice ...dan-noc svjeto-mrak iza kantuna itd....nemam neko pravilo. Po danu uz danje svjetlo , navecer uz rasvjetu ..rijetko u mraku buduci da je TV u dnevnom boravku.


Na toj udaljenosti mozes i manju dijagonalu bez problema.Mislim da ce te bas iznenaditi koliko je 75 kada ga postavis.Radnje su velike i dosta izgleda manje u odnosu na kucu. Ja koristim 50" udaljenost je oko 4m,dobro je ali moglo bi 60" za moj D.Boravak preko je vec preseravanje
20.12.2018 | 12:35
Dakle, ako sam dobro shvatio dilemu (trilemu) trebal bi dati 2500 eura da gledam dnevnike, Plenkoviće, KGK, svilenog predsjednika Sabora i chemtrails-ljudi-gušteri Pernare u HD-u s punom crnom i živahnim bojama?

Not bloody likely
20.12.2018 | 12:38
Mozes gledati i

:D
20.12.2018 | 12:48
KAko je to govorila jedna poznanica iz studentskih dana, "svakoj budali svoje veselje". Netko potroši 2500 EUR na TV prijemnik što se meni čini suludo, ja potrošim toliko na obiteljski put u Englesku, što se nekom drugom čini kao bahaćenje. Netko treći toliko plati garnituru guma za svoj auto i zadovoljan je kako je povoljno prošao.
  • Mate22
  • Posjetitelj
20.12.2018 | 14:00
he he šta ste svi udrli na Sony da nije ni blizu samsunzima i lg-đijevima aha moš mislit

Pa Sony XF9005 (49",55",65") u nekom mid rangeu pojedu po kvaliteti ove qledove sve tamo do q8 i q9 znači ovaj sony model je puno bolji i od q6 i q7 samsunga ili naprimjer njihove LED premium perjanice Sony zd9 (65" i 75") ili njihova master serija Sony OLED AF9 65" se u svako doba dana i noći mogu ravnopravno ako ne i bolje nositi sa premium televizorama iz samsunga ili LG.
E sad taj famozni android vjerujte mi nije to toliko loše koliko se priča da je loše svakako je to gore od LG webOs-a ili samsung tiziena ali bože moj opet kažem nije to toliko preloše
Ali što se tiče kvalitete slike , samih panela i vrhunskog prikaza Sony je uz bok ovim vodećima nema tu priče više.
20.12.2018 | 15:08
Naravno. Kad su to LG paneli. LG paneli, Huawei ploče. Znaš što je od Sonyja na Sony televizoru? ... Ime.
20.12.2018 | 16:52
Djuro genijalac kaže:
Dakle, ako sam dobro shvatio dilemu (trilemu) trebal bi dati 2500 eura da gledam dnevnike, Plenkoviće, KGK, svilenog predsjednika Sabora i chemtrails-ljudi-gušteri Pernare u HD-u s punom crnom i živahnim bojama?

Not bloody likely


Izgleda da nisi dobro shvatio , vjerovatno nisi ni pratio od pocetka.
Tema je bila koju od ponudjena 3 TV-a izabrati.
A ta ekipa iznad odavno ima zabranu pojavljivanja kod mene na svim medijima
20.12.2018 | 17:00
smayoo kaže:
KAko je to govorila jedna poznanica iz studentskih dana, "svakoj budali svoje veselje". Netko potroši 2500 EUR na TV prijemnik što se meni čini suludo, ja potrošim toliko na obiteljski put u Englesku, što se nekom drugom čini kao bahaćenje. Netko treći toliko plati garnituru guma za svoj auto i zadovoljan je kako je povoljno prošao.


jbg sad....uglavnom se slazem s tvojom poznanicom .
Medjutim ,kako cijeli zivot putujem jedva cekam povremeno doci kuci te se ponekad zavaliti u fotelju i pogledati neki dobar film ili kakav sportski dogadjaj. Auto imam sa dvije garniture guma ljetne i zimske , pa je sad nekako doslo i vrijeme za obnoviti TV
20.12.2018 | 17:14
saint kaže:
damir1 kaže:
saint kaže:
Ne mogu se sloziti sa nekim stvarima u par postova iznad. Koji ima bolju sliku,tu se da diskutovati.Prvo koji je panel u pitanju VA ili IPS,koji je kut gledanja,koji je ambijent(da li se vise gleda u mracnoj ili svijetloj prostoriji).Sto se tice samo SW hmmm imam samsung smart tv,bilo zanimljivo par dana sada se sve radi preko android smart box-a.. Da se vratim na sam TV,kao sto rece ljut ko ris,osnovna i prva stvar je otici u radnju i pogledati kako izgleda(naravno zahtjevati da se iskljuci store mode na samom tv-u). Da objasnim IPS paneli su bolji za gledanje iz ugla ali imaju ispranu crnu dok VA iz ugla nije cista slika ali zato je pure black,to igra posebnu ulogu ako TV gledas u mracnoj prostoriji. LED tehnologija polako izumire,treba se bazirati na QLED & OLED. Sa koje udaljenosti planiras gledati tv,ova dijagonala je bas zeznuta ako se gleda sa manje od 5 metara udaljenosti.



Udaljenost je 4-5 metara , to je razlog zasto sam zapeo na dijagonali od 75" . Cinjenica je da su TV-i od 65" puno cjenovno dostupniji , veci je izbor a nekako mi se cini i lijepsa slika . Medjutim bojim se da je display premali za tu udaljenost. Skoro pa da mi je i dosadilo obilazit ducane i uspredjivati pogotovo jer svaki trgovac ima svoju pricu (u pravilu uvijek razlicitu od onog drugog ) . To je i bio jedan od razloga zasto sam obnovio temu na jabucnjaku.
Sto se gledanja TV-a tice ...dan-noc svjeto-mrak iza kantuna itd....nemam neko pravilo. Po danu uz danje svjetlo , navecer uz rasvjetu ..rijetko u mraku buduci da je TV u dnevnom boravku.


Na toj udaljenosti mozes i manju dijagonalu bez problema.Mislim da ce te bas iznenaditi koliko je 75 kada ga postavis.Radnje su velike i dosta izgleda manje u odnosu na kucu. Ja koristim 50" udaljenost je oko 4m,dobro je ali moglo bi 60" za moj D.Boravak preko je vec preseravanje


Thx Saint , pogledat cu malo 65 " dijagonalu . U toj kategoriji ima puno veci izbor QLED-a , cak se nadje i pokoji OLED TV koji se uklapa u budjet .
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 47 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Riba, Sank, ZeljkoB, Anonimci (647)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO