Mudre izreke
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mudre izreke


  • Mosca
  • Posjetitelj
21.07.2005 | 12:26
Mudre izreke su nešto što se može izreći u bilo kojoj životnoj dobi a posljedica su određenog iskustva, vremenski bližeg ili daljeg. Često puta neupućeni na \"Jabučnjaku\" traže neke orjentirne savjete od iskusnijih u računalnoj branši, nešto što bi ih vodilo kod rješavanja nekih problema ili donošenja odluka (npr. kod kupovine računala). Stoga mi se čini da bi bilo korisno sabrati takva iskustva, uobličena u lako razumljive i pamtljive izreke. Da ne duljim listu bih započeo s mojim iskustvom koje opisuje ova rečenica:

Bolje imati jedno dobro računalo negoli tri loša.

Nadam se da će svatko od članova imati što reći - mnogi više i korisnije od ovog prvijenca.
  • User
  • Posjetitelj
21.07.2005 | 13:56
Evo i par mojih:

Mac vs. PC:
Mac useri ne vole macove zato što su brži od PC-ja, nego zato što je iskustvo rada na Macu ugodnije i efikasnije, a i sami strojevi su ljepši i kvalitetniji

O windowsima s OS-X skinom:
Windowsi s OS-X like skinom i dodacima mogu biti samo sporiji i nestabilniji, a nerijetko i ružniji nego što već jesu.

O \"internet računalima\":
Umjesto da kupite \"Made in Taiwan, assembled in Croatia\" Celeron/Sempron-slozence radije uzmite Mac Mini

O rusenju OS-Xa:
U onim rijetkim prilikama kada Mac zabloka, najcesce se nakon restarta odlocka

O Apple-Intel tranziciji:
Ne zavaravajte se vi pojedinci(tm), ovo nema veze s Microsoftom!

Toliko od mene, malo je anti-pc i anti-MS ali šta ćeš . Ako mi još nešto padne na pamet rado ću to podijeliti.

P.S. Trebalo bi sve ili bar ono pametno što se ovdje objavi izdvojiti na posebno mjesto u Jabučnjaku. Riba? Davore? Slažete se?
21.07.2005 | 14:34
Useru ... To nisu mudre izreke, to su konstatacije bez \"pun\"-a.
To je kao da kažeš \"Ako se jaje kuha duže, neće biti meko već tvrdo kuhano\".
Ne baš nešto što bi itko stavio na majicu


Evo jedna moja :

Bolje Japanke nego isusovke !
  • User
  • Posjetitelj
21.07.2005 | 14:51
Pa, Breed, razni manje-iskusni korisnici vrlo često postavljaju pitanja na koje su upravo moje konstatacije odgovor... Kao što vidiš, to je mosca i zahtijevao

Često puta neupućeni na \\"Jabučnjaku\\" traže neke
orjentirne savjete od iskusnijih u računalnoj branši, nešto što bi ih vodilo kod rrješavanja
nekih problema ili donošenja odluka (npr. kod kupovine računal). Stoga mi se čini da bi bilo
korisno sabrati sva naša raznorazna iskustva, uobličena u lako razumljive i pamtljive izreke.


samo što ovo nisu izreke nego konstatacije, ali svejedno pomažu neiskusnima!

Ali evo i jedna izreka kad baš hoćeš, iako ni ovo što slijedi ni tvoje \"japanke\" nemaju zapravo veze s Appleom, Macom i Jabučnjakom :

Bolje ispast glup nego iz autobusa

Useru ... To nisu mudre izreke, to su konstatacije bez \"pun\"-a.


A šta je \"pun\"? Suprotno od prazan ili...
21.07.2005 | 14:59
Ja biram padanje iz autobusa !
21.07.2005 | 15:40
Breed je napisao:
Bolje Japanke nego isusovke ![/quote]

Hehe, Alene, imamo jednog prijatelja koji se s tim nebi složio, mada sam ja u potpunosti na tvojoj strani. Kad bih več mogao birati uzeo bi odmah dva para;)
  • Mosca
  • Posjetitelj
21.07.2005 | 17:13
Čini mi se da stvar ide u krivom smijeru... (To nije izreka.)

21.07.2005 | 19:07
a evo jedna koju sam ja smislio(kombinirana/humoristicka bez neke deep poante)....


TKO RANO RANI, SAM U NJU PADA.
  • User
  • Posjetitelj
21.07.2005 | 20:25
Dajte ljudi čovjek je mislio ozbiljno kad je postavljao ovu temu! Radije pripomognite malo, ali još jednom u prvom postu dobro pročitajte šte se traži od vas...

TKO RANO RANI, SAM U NJU PADA.


Hahahaha... Ovo je izjava dostojna tog Homera na tvojoj sličici . Bez uvrede, naravno, samo se šalim...
21.07.2005 | 21:35
User je napisao:
Dajte ljudi čovjek je mislio ozbiljno kad je postavljao ovu temu! Radije pripomognite malo, ali još jednom u prvom postu dobro pročitajte šte se traži od vas....


Slatko sam se nasmijao ...
Evo idem odmah smišljati \"mudre izreke\" koje imaju veze s Macom.

npr:

\"Saberite se i koristite Google ...\"

Ne želim nikoga omalovažavati ali ...
21.07.2005 | 22:04
mac korisnici su \"NAVODNO\" kreativci!??

pa ovo je TOTALNI debakl što pišete.....dajte najte više----pa sav se ježim od čitanja!!!
  • User
  • Posjetitelj
21.07.2005 | 23:11
\"Saberite se i koristite Google ...\"


Ovu stavljam pod favorites u \"Mudrim izjavama 2005\", kategorija sarkazam . OK, shvatili smo da si premudar za mudre izreke i time zatvaramo ovu temu. Bez teških emocija, ne želim se nikome zamjerit...

Ne želim nikoga omalovažavati ali ...


Ni ja, ali da do toga ne bi došlo bilo bi bolje da prestanemo s ovim...

mac korisnici su \"NAVODNO\" kreativci!??


Kako na kojem području... Sada znamo da nam ovo ne ide i idemo u nova osvajanja...
22.07.2005 | 00:21
User....izgleda da postaješ PR jabučnjaka.......neka te
  • User
  • Posjetitelj
22.07.2005 | 00:35
User....izgleda da postaješ PR jabučnjaka.......neka te


Iskreno, ne kuzim se bas u kratice pa mi samo reci jel to \"PR\" dobro il lose ... Smijes i objasnit ako ti se da
22.07.2005 | 02:50
[\"Saberite se i koristite Google ...\"]



Breed je reako jednu mudru
  • User
  • Posjetitelj
22.07.2005 | 09:02
Breed je reako jednu mudru


Evo, i moram priznat da mi je pomogla, ako se radi o \"Public Relationsu\" . Vidite da ovo ipak ide nekamo .

No naiso sam jos i na \"Puerto Rico\", \"PR and IR wires\", \"Press Release\" itd, no nekako mi Public Relations djeluje najblize onome što si htio reći
22.07.2005 | 09:39
Pobunjenici Republike
22.07.2005 | 12:36
User je napisao:
Ovu stavljam pod favorites u \"Mudrim izjavama 2005\", kategorija sarkazam . OK, shvatili smo da si premudar za mudre izreke i time zatvaramo ovu temu. Bez teških emocija, ne želim se nikome zamjerit...


Prekini koristiti opće imenice useru. Ponekad kada se osvrneš, shvatiš da nitko ne stoji iza tebe.
  • User
  • Posjetitelj
22.07.2005 | 15:02
Netko je grdno nafriziran... Gle, Breed, lijepo nećemo više o ovome i nikom ništ! Ja se ne želim prepirat i svađat a od sada više ni neću... Osim ako ti je cilj da nekome spuštaš cijelo vrijeme i da tvoja uvijek mora bit zadnja, onda ti lijepo prepuštam da iza ovog posta napišeš još jedan u kojem ćeš me ogadit, a ja evo obećavam da na njega neću odgovorit ni na koji način da napokon i ovu neugodnu temu zatvorimo.

P.S. Mislim da nam nikome ovo nije trebalo.
22.07.2005 | 15:06
Nije nitko grdo nafriziran. Daj molim te malo promotri ovaj thread i čije su bile zadnje. Useru ...

Ergo.

Pozivam miomiku da nešto doda na sve ovo, da user ne gloat-a nad time.
  • User
  • Posjetitelj
22.07.2005 | 15:14
Ok, ok... ak sam te ikak povrijedio onda znaj da nije bilo namjerno, iako ni ti nisi bio baš čistunac. A sad mi se već polako vrti od svega ovoga i zato odoh...

Cya u nekoj buducoj temi, gdje cemo suradjivat, nadam se... Jer ipak smo na istoj strani, kolko god cudno to sad zvucalo...
22.07.2005 | 15:23

Skačeš si u usta
  • User
  • Posjetitelj
22.07.2005 | 15:49
S tobom se jednostavno ne može na normalan/lijep način, je li? Ma... neću se ni trudit...

Samo još da spomenem jednu mudru izreku: Pametniji popušta

I zato od mene više nećeš dobit odgovor...
22.07.2005 | 15:54
Diii-jete ! Radujem se tome !
Ali opet si skočio sam sebi u usta glede finalne riječi
Živ ti meni bio ...
22.07.2005 | 16:58
pa i moja izreka ima veze sa computerom.look at homer, man! i`m a geek ! (nemoj da te izgled zavara)
22.07.2005 | 23:15
EOD!
22.07.2005 | 23:35
evo jedne:

tko ima Maca problema sa virusima nema!

PR= “pravi radnik” nadam se da sam pomogao Useru
  • Mosca
  • Posjetitelj
23.07.2005 | 10:41
Evo jedne koja nije moja, ali je zgodna. Izvukao sam je iz učestale korespodencije s nekim ljudima s \"Jabučnjaka\". Nadam se da njezin autor još stoji iza nje.

\"Mrtav monitor\" je mnogo bolja vijest od monitora koji \"ima smetnje\". (Mak)
23.07.2005 | 13:37
evo ih dosta:

Čovjek je bogat onoliko koliko si je lijepo uredio život.
Ako nisi uštedio, nisi ni uradio.
Bez novaca ni u crkvu nemoj polaziti.
Bolje je biti u malo gospodar, nego sluga u velikom.
Da je steći kao što reći, svi bi bili bogati.
Nije bogat onaj koji puno ima, već onaj kome malo treba.
Novac sto (100) jezika govori.
Novac sitno zveči, ali se zveket daleko čuje.
Danas si stekao onoliko koliko nisi potrošio.
Tko ima novaca pozna svijet, a tko nema pozna ljude.
Tamo gdje je novac neophodan, savjet ne pomaže.
Mlad je onaj tko je zdrav, a bogat onaj tko nije dužan.


haha gdje ste sad?
23.07.2005 | 16:22
daaj Ruud, odi više u englesku....

pa ovog nema ni na najokorjelom \"vjerski trash\" site-u
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 50 minuta
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

iAnte, miomika, moragd, Riba, tino1, ZeljkoB, Anonimci (271)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO