Apple Pay - ima li zainteresiranih?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Pay - ima li zainteresiranih?


10.11.2017 | 10:09
smayoo kaže:
Ne možeš reći da je preseravanje samo zato što se tebi ne čini korisno. Ja bi osobno odmah potpisao da se sutra ukine sav gotov novac (kao šareni papirići) i da se plaća isključivo digitalnim sredstvima.


Placanje gotovinom vodi u muljanje…Kad bi izbacili “sarene papirice” iz pogona, sve je jasno i pregledno.
Naravno, ne bi se moglo na autocestama dici jos koja placa, raznorazni seljonacelnici, policija, uhljebi pa i dobar dio pravosudnog aparata bi ostali bez svojih “bonusa” i napravio bi se red u drzavi.
Procjena je da bi se bez gotovine drzava oporavila u pet (5) godina.
Tako da apsolutno podrzavam bilo kakvo bezgotovinsko placanje.

BTW, poslao sam upit u pbz. Javim odgovor.
10.11.2017 | 14:50
Apple Pay sam koristio na iPhoneu i Apple Watchu. Kreirao sam virtualnu MasterCard karticu preko aplikacije koja se zove Boon. Uz pomoć aplikacije se radi topup ili se može podesiti automatski topup kada stanje računa padne ispod neke vrijednosti. Na svim POSovima koji podržavaju beskontaktno plaćanje stvar funkcionira (McDonalds kiosk, Konzum samoposlužne blagajne i ostale blagajne, Ina, iNovine).
10.11.2017 | 15:56
smayoo kaže:
Ne možeš reći da je preseravanje samo zato što se tebi ne čini korisno. Ja bi osobno odmah potpisao da se sutra ukine sav gotov novac (kao šareni papirići) i da se plaća isključivo digitalnim sredstvima.


Referiralo se tocno i nedvosmisleno na ApplePay.
Tu se netko bunio za bezkontaktno placanje.
Ja bi isto ukinuo papirnati nocav, a ostavio mozda kovanice.
10.11.2017 | 16:00
Autoput se moze placati bezgotovinski.
Puno stvari se moze platiti s karticama.
Preseravanje je islo u smjeru "imam telefon" i njega nosim, a napor je jos i karticu uzeti.
Zar osobnu iskaznicu ne nosite?
10.11.2017 | 16:17
energyman kaže:
Apple Pay sam koristio na iPhoneu i Apple Watchu. Kreirao sam virtualnu MasterCard karticu preko aplikacije koja se zove Boon. Uz pomoć aplikacije se radi topup ili se može podesiti automatski topup kada stanje računa padne ispod neke vrijednosti. Na svim POSovima koji podržavaju beskontaktno plaćanje stvar funkcionira (McDonalds kiosk, Konzum samoposlužne blagajne i ostale blagajne, Ina, iNovine).


Kako si kreirao jer piše da je nedostupno u HR. Samo njemacka, italija, svicarska itd.

Ovo me znajma jer bi htio isprobat.


@zabac nazalost nosim. I to bi htio da je digitalno(preko otiska, ionako mup ima nase otiske).

A kad si zadnji put dotaknuo osobnu. Ja kad sam ju napravio. Od tada stoji u novcaniku netaknuta.
10.11.2017 | 16:52
Skines sa UK stora. Kod prijave u app HR kao zemlja najnormalnije prolazi.
10.11.2017 | 18:00
kole kaže:
smayoo kaže:
Ne možeš reći da je preseravanje samo zato što se tebi ne čini korisno. Ja bi osobno odmah potpisao da se sutra ukine sav gotov novac (kao šareni papirići) i da se plaća isključivo digitalnim sredstvima.


Placanje gotovinom vodi u muljanje…Kad bi izbacili “sarene papirice” iz pogona, sve je jasno i pregledno.
Naravno, ne bi se moglo na autocestama dici jos koja placa, raznorazni seljonacelnici, policija, uhljebi pa i dobar dio pravosudnog aparata bi ostali bez svojih “bonusa” i napravio bi se red u drzavi.
Procjena je da bi se bez gotovine drzava oporavila u pet (5) godina.
Tako da apsolutno podrzavam bilo kakvo bezgotovinsko placanje.

BTW, poslao sam upit u pbz. Javim odgovor.


To je bit cijele priče. Nema rikverca, "crnog" novca, nema ničega od onoga na čemu ova zemlja počiva.
10.11.2017 | 18:14
KAKO SKINUT APP SA UK STOREA?
10.11.2017 | 18:34
Malo sam gledao taj Boon, ok izgleda, ali previse zafrkancije, a dovoljno sam lijen da sada idem radit i UK account. No, naišao sam na ovaj članak koji govori kako je UniCredit grupa dovela ApplePay u hrvatsku.

www.unicreditgroup.eu/en/press-media/pre...tomers-in-italy.html

Mislim, da bi pametnije, osim pojedinačno bankama, dati poticaj i ovim ustanovama. Govorim za Zagrebačku banku jer sam ja u njoj. Mislim, da malo upoznam ostale, zagrebačka banka konstantno u ponudi nudi u ponudi iPhone-e i Apple Watch, te neki put i iPad uredaje. Za pomisliti je da se i zaba u rukama unicredit mozda cak i priprema za nas.

Članak je izašao u svibnju 2017. Znam da smo malo tržište, ali možda vrijedi probati!
  • Daddo
  • Posjetitelj
10.11.2017 | 18:34
Garincha kaže:
kole kaže:
smayoo kaže:
Ne možeš reći da je preseravanje samo zato što se tebi ne čini korisno. Ja bi osobno odmah potpisao da se sutra ukine sav gotov novac (kao šareni papirići) i da se plaća isključivo digitalnim sredstvima.


Placanje gotovinom vodi u muljanje…Kad bi izbacili “sarene papirice” iz pogona, sve je jasno i pregledno.
Naravno, ne bi se moglo na autocestama dici jos koja placa, raznorazni seljonacelnici, policija, uhljebi pa i dobar dio pravosudnog aparata bi ostali bez svojih “bonusa” i napravio bi se red u drzavi.
Procjena je da bi se bez gotovine drzava oporavila u pet (5) godina.
Tako da apsolutno podrzavam bilo kakvo bezgotovinsko placanje.

BTW, poslao sam upit u pbz. Javim odgovor.


To je bit cijele priče. Nema rikverca, "crnog" novca, nema ničega od onoga na čemu ova zemlja počiva.


Ček, ali to smo imali u K+ bonovima... ne dobiješ regres, nego ti sindikat i firma daju K+ bon...
10.11.2017 | 21:10
zabac kaže:
smayoo kaže:
Ne možeš reći da je preseravanje samo zato što se tebi ne čini korisno. Ja bi osobno odmah potpisao da se sutra ukine sav gotov novac (kao šareni papirići) i da se plaća isključivo digitalnim sredstvima.


Referiralo se tocno i nedvosmisleno na ApplePay.
Tu se netko bunio za bez,ontaktno placanje.
Ja bi isto ukinuo papirnati nocav, a ostavio mozda kovanice.


Je, je...samo sam pointirao
Jebote, Zabac...napokon se i mi oko necega slozili!
11.11.2017 | 09:45
Osobna iskaznica je relikt policijske države. Pitaj malo ljude iz zapadne EU nose li osobnu iskaznicu sobom. Ne nose je više ni za kretanje po Schengenskom prostoru. Svi u EU prihvaćaju vozačku dozvolu umjesto osobne iskaznice osim Hrvatske i Bugarske.

A i vozačka je odavno mogla biti u mobitelu.
11.11.2017 | 09:53
smayoo kaže:
Osobna iskaznica je relikt policijske države. Pitaj malo ljude iz zapadne EU nose li osobnu iskaznicu sobom. Ne nose je više ni za kretanje po Schengenskom prostoru. Svi u EU prihvaćaju vozačku dozvolu umjesto osobne iskaznice osim Hrvatske i Bugarske.

A i vozačka je odavno mogla biti u mobitelu.


Ako je netko vozač, imati osobnu mi nema smisla, samo jedan nepotreban dodatan namet gradanima. Kad već moramo pimplat po karticama, ako si vozač, ukida ti se osobna. Jednostavno.

Digitalizacija kartica u wallet aplikaciji (govorim za iOS jer smo tu di jesmo) je tako zanemarena funkcija ovih mobitela. Lijepo je to što grafičke i računalne sposobnosti ovih mobitela iz godine u godinu nadmašuju očekivanja, ali kad ovako neke bazične stvari još uvijek ne možemo koristiti, sve je ovo prije uzalud.

Ja u wallet aplikaciji imam Cinestar karticu (jako često idem u kino) i to je to. HAK-ova kartica postoji u digitalnom obliku, ali samo u njihovoj aplikaciji(pa sam i nju izbacio iz novčanika), medjutim, poslao sam im upit o integraciji wallet aplikacije, rekli su da bi bilo fora, ali da nemaju planova (nisam programer, ali stvarno, koliko to teško može biti, 20ak linija koda? i malo dizajna).

Zdravstvenu i dopunsko takodjer ne nosim, jer na šalteru samo kažem ime... Toliko o funkciji posjedovanja fizičkih zdravstvenih kartica.
11.11.2017 | 10:52
Jučer navečer sam poslao upit Zabi vezano za ApplePay. Standardno, nisam nipta drugo ni očekivao ali ajde, barem razmatraju

Poštovani,

zahvaljujemo Vam što ste nam se obratili u vezi s Apple Pay-om.

Razmatramo moguća rješenja digitalnog plaćanja, no trenutno ne raspolažemo informacijama za Apple Pay plaćanje.
Predlažemo da novosti pratite na našoj web stranici www.zaba.hr.

Uvijek nam se možete obratiti s upitom o našim proizvodima i uslugama te iznijeti svoje mišljenje. Osim ovim putem, možete nam se obratiti i na besplatni Info telefon 0800 00 24 ili chat-om na našoj internetskoj stranici. Rado ćemo odgovoriti na Vaše upite.
11.11.2017 | 11:14
Tko ti kaže da razmatraju? To što su ti poslali je standardni "odje... i pusti nas na miru" odgovor zapakiran u kurtoazne rečenice bez stvarnog značenja.
11.11.2017 | 11:17
Svaka čast, energyman!
Nadam se da će vam trud uroditi plodom.
Najvjerojatnije hoće, i to (kako je stefanjos točno napisao: zbog ZAMP-a) prije nego će iTunes i Apple TV funkcionirati onako kako šljaka u USA ili UK.
11.11.2017 | 11:28
Pusti, Smayoo - je standardan mail špranca s par riječi upućenih pitanju, no možda zaista razmatraju na razini Unicredit - ZABA. Je long shot, al' možda uleti
11.11.2017 | 13:03
energyman kaže:
Jučer navečer sam poslao upit Zabi vezano za ApplePay. Standardno, nisam nipta drugo ni očekivao ali ajde, barem razmatraju

Poštovani,

zahvaljujemo Vam što ste nam se obratili u vezi s Apple Pay-om.

Razmatramo moguća rješenja digitalnog plaćanja, no trenutno ne raspolažemo informacijama za Apple Pay plaćanje.
Predlažemo da novosti pratite na našoj web stranici www.zaba.hr.

Uvijek nam se možete obratiti s upitom o našim proizvodima i uslugama te iznijeti svoje mišljenje. Osim ovim putem, možete nam se obratiti i na besplatni Info telefon 0800 00 24 ili chat-om na našoj internetskoj stranici. Rado ćemo odgovoriti na Vaše upite.


Dobro ti smayoo kaže, ovo je odheb na lijepo. Pa toj istoj Zabi još uvijek ne radi m-Zaba na X-u, još uvijek nisu izdali update, a kamoli da će u skorijoj budućnosti implementirati Apple Pay.
11.11.2017 | 13:32
Kako nisu? mZaba za građane update je izdan prije 3 dana. Za poslovne subjekte još nije, ali ni ne znam da li i s njim imaju problem.
11.11.2017 | 18:34
smayoo kaže:
Kako nisu? mZaba za građane update je izdan prije 3 dana. Za poslovne subjekte još nije, ali ni ne znam da li i s njim imaju problem.


Izdan, piše i meni da je izašao 17h ago, ali ni ta verzija ne radi na X-u. I dalje se ruši nakon ukucavanja pina. I ono što je čudno, to je verzija od rujna ove godine, a ovaj update o kojem ti govoriš bar meni nije bio ponuđen u obliku updatea, nego kad sam preko searcha vidio da je izašla kao nova verzija, obrisao sam aplikaciju i onda skinuo tu "novu". Ali ne radi.... i dalje...
11.11.2017 | 18:53
Istina je za mZabu za građane, čim se unese pin, aplikacija se sruši
11.11.2017 | 20:10
Meni mzaba uredno radi na SE.
11.11.2017 | 20:23
Ehh, ali ti zato imaš oba bubrega.
11.11.2017 | 20:56
i dobri stari SE.
11.11.2017 | 22:27
Čitajući ove vaše misli ispadne da sam ja jedini koji nije oduševljen mogućnošću bezgotovinskog plaćanja... ili prevedeno, vas sve nije nimalo briga što banke, Apple ili netko treći zna na što trošite svoj novac, što kroz bezgotovinski način plaćanja zna vaše navike i potrebe, zna koliko ima ili nema sexa u vašem životu, zna da li perete zube, ma znaju sve o vama, ali to je očitno nebitno
11.11.2017 | 22:49
Bertone kaže:
Čitajući ove vaše misli ispadne da sam ja jedini koji nije oduševljen mogućnošću bezgotovinskog plaćanja... ili prevedeno, vas sve nije nimalo briga što banke, Apple ili netko treći zna na što trošite svoj novac, što kroz bezgotovinski način plaćanja zna vaše navike i potrebe, zna koliko ima ili nema sexa u vašem životu, zna da li perete zube, ma znaju sve o vama, ali to je očitno nebitno


Dobro si ovo detektirao @Bertone, ma brine to sigurno i njih, ali sad o tome ne razmišljaju, ali kad promisle, već će biti kasno. To vrijeme polako dolazi i vlast, mediji i ini centri moći, će učiniti sve da uvjere populaciju u dobrobit ovakvog sustava...nema korupcije,porezne utaje i sve je kak ti transparentno. Već danas možemo vidjeti koliko nas špijuniraju, pa ti iskaču stalno neke reklame ovisne o temama na kojim surfaš.
Sljedeći ratovi koji će se voditi, će biti oni o privatnosti, a ako taj izgubimo, onda smo debelo nahebali kao ljudska bića
11.11.2017 | 22:52
A i sto da znaju? Zar će iznijeti negdje moje navike ili prljavi veš u javnost. O propasti!!! Znaju Google i Apple dosta o meni a i znaju banke gdje i koliko trošim. Nemam problema sa time osobno. Ali zato znam lika koji je extremno nastrojen da nigdje ne ostavlja digitalni trag ako ne treba. I opsjednut time. Ja bih izludio da sam jedan dan u njegovoj koži.
11.11.2017 | 23:04
Yonkis kaže:
A i sto da znaju? Zar će iznijeti negdje moje navike ili prljavi veš u javnost. O propasti!!! Znaju Google i Apple dosta o meni a i znaju banke gdje i koliko trošim. Nemam problema sa time osobno. Ali zato znam lika koji je extremno nastrojen da nigdje ne ostavlja digitalni trag ako ne treba. I opsjednut time. Ja bih izludio da sam jedan dan u njegovoj koži.

Uopće se o tome ne radi, vidim po slici da si još relativno mlad i kao svaki mladi čovjek, imaš uglavnom pozitivnu sliku o svijetu Oupće nemaš pojma koje se tu zamke skrivaju, sad je kasno i neda mi se više tipkati...ali ukratko, ja bi više volio da postoji kakav "Mamić" a da mene puste na miru.
11.11.2017 | 23:06
@Yonkis, neće iznijeti, nisu ludi, ali će ako ne tvojim onda životom tvoje djece upravljati kako njima odgovara, a to je za biti zabrinut.
11.11.2017 | 23:12
Evo jedan c/p od jednog guru_a za ta pitanja, jer mi se neda tipkati...nadam se da je to dozvoljeno.


... Prva stvar, zasto je dobro se odavno maknuti od Google trazilice je u tome, sto Google, vec i samo po svom defaultu ima sposobnost i moc filtrirati trazilicu, u smislu da moze manipulirati njome, itd..., ima golemu mogucnost, cak i ilegalne zloupotrebe svoje pretrazne moci...
Drugi je sto je Google spy wannabe tvrtka, nista sto je na Googleu nije privatno i u tvojem vlasnistvu. Npr. ako imas Gmail account, sve sto radis na njemu, makar je zasticen lozinkom, organi reda do toga mogu doci, a ujedno i sama tvrtka Google, a koja to, dapace, cak i redovito cini, prvenstveno u komercijalne svrhe s oglasivackim kompanijama, a onda i u sve ostale svrhe, od znanstvenih (statistika, psihologija, demografija, socijologija i sl.), do vojno-obavjestajnih.
Apsolutno sve sto se od tvojih podataka nalazi na Google-u, ili Facebooku je u njihovom trajnom vlasnistvu, cak i kada ti umres, svaka fotografija, svaki tekst, svaki attachment, svaki dokument, itd...
Isto tako, vec i samo ako instalirate Facebook Messenger, svi podaci na vasem mobitelu su njihovi, uopce vise nije vazno da li ga koristite pritom na tom svom mobitelu, ili ne...

... U vremenu kada proucavaju u IoT-u, koliko brzo hodas, stil hodanja, psihologiju ponasanja tokom hoda, ili kako vozis auto, da li imas grif i kuraz na cesti, da li si stabilan vozac ili ziheras, nadalje, kakav stil pisanja imas, da li i na kojim slovima stanes na tipkovnici tokom pisanja, da li pazis na gramatiku ili si nepismen, i po tome svemu ocjenjuju tvoj IQ, tvoju psihologiju, tvoj jedinstveni otisak (a koji je univerzalan alat kao i biometrija, cak i u browser ti spijunaze) i ocjenjuju te kao osobu i karakter, dosli smo do najbolesnijeg vrhunca ovog perverznog i voajerskog tehnoloskog vremena, u kojem upravo takve stvari vrijede kao informacija, financijski najvise na svijetu i uvelike su pocele odlucivati, da li ce netko biti politicki lider u nekoj drzavi, ili ne i sl.
Nekome takvi podaci vrijede milijune, jer mogu odluciti, da li ce te zaposliti na mjesto rukovodioca, ili ces i dalje biti teklic i sl.

Od takvih servisa se treba maknuti ako imalo drzite do svog osnovnog ljudskog dostojanstva i ako imalo mislite svojoj djeci ostaviti u naslijedje (a sto je dio osnovnog odgoja kao duznost svakog roditelja), pojam privatnosti i u 21st.
U protivnom cete neokapitalistickim megakompanijskim nemanima na planeti tj. onih 2 posto smrdljive neotesane elite, doslovce predati sve na pladnju, kao telci, a kakvim vas upravo i smatraju da jeste.
Jer oni vas samo smatraju potrosnom robom za ostrel i nista drugo.

Tako da nije pitanje samo razlike Google vs. The Pirate Bay, vec treba odjeliti sve alate koji ne drze do covjeka, od onih koji drze.

Na Google-u nista nije privatno, sve se prodaje, sve se zauvijek biljezi sto si pretrazivao, nista se ne brise samo tako lako.
Cak i kada obrises nesto, nije doista obrisano, a tako je i sa Facebookom.
Zato kod mene Google i Facebook nikada nije bio dio mog racunala ili mobitela, niti nece, i to iz cistog ljudskog digniteta, jer ja to zasluzujem, a i moja obitelj, te imam na to demokratsko pravo, jer sto god koristili, bolje je od tog spijunskog smeca za budale.

Umjesto Google trazilice koristite Startpage, DuckDuckGo, Disconnect.me.
Umjesto GoogleMapsa, koristite OpenStreetMap.
Umjesto Gmaila, koristite ProtonMail ili StartMail, ili eventualno jos RiseUpMail, ili otvorite bas svoj MailServer.
Umjesto Facebooka koristite WHR i RetroShare.
Umjesto Vibera, cak i WhatsAppa i sl. koristite Signal aplikaciju i Cryptocat aplikaciju.
I ovo su samo neki primjeri ovdje...

Pocnite drzati konacno do sebe i svoje obitelji, do svog osnovnog ljudskog dostojanstva i do svoje privatnosti, i nemojte skvicati ko "picici", jer morate neki novi alat nauciti, ili da taj neki novi alat nije toliko fensi-smensi, a kao ova komercijalna spy smeca, jer to je posve nevazno, jer se stvari ne gledaju povrsno kako vas odurno uce u ovom smrdljivom materijalnom svijetu, vec svakako ispod haube!

Mi smo upravo na vrhuncu zlatnog doba komercijalnog iskoristavanja interneta u reklamirajuce svrhe a na lijepi, zaglupljeni nacin. Ucinili su vas totalno ovisnima o njihovim servisima, i lako je crpit iz toga sto god zele od vas, kada im sve dajete na pladnju. Medjutim, sve vise ljudi ce se odvajati od te pupkovine, i postat ce im sve teze i teze hvatati ribu u izobilju, a tada ce biti sve podmukliji i agresivniji...
Tako je i sa Pirate Bayom, koji je slavan i bit ce zapamcen u IT povijesti kao fenomenalan servis, medjutim njegovo zlatno doba je zavrsilo. - Ako ne evoluira u vrhunski enkripcijski servis ponude svojih usluga, te ne postane decentraliziran kudikamo vise nego danas, ako ljudi financijski i konacno ne pocnu ulagati u njega koji ga koriste, nece prezivjeti.
Naravno, to ne znaci da nece biti piratskog sadrzaja, ali, recimo da ce sve teze i teze biti dostupljen svima u opcenitom smislu (i to ne samo radi Pirate Baya), jer ce Copyright neokapitalisticki fanatici sve vise i agresivnije forcati svoju politiku i lobiranje, da tome stanu na kraj, a pri cemu, sve vise i vise, nece vise birati sredstva.
Mislim ono, ACTA pokusaj je bila implementacija fashizma, doslovce...

Uostalom, neposredno prije nego smo spasili privremeno svijet od tog ACTA fashizma, jedna od vodecih pro ACTA odvjetnica je otvoreno i javno izjavila, ishavsi toliko monstruozno daleko, rekavsi, da svatko tko se protivi ACTA-i se treba smatrati teroristom.

A ista sumanuta stvar se od organa reda i organa javnog priopcavanja u SAD-u nedavno rekla i za ljude koji zele piti sirovo nepasterizirano mlijeko u SAD-u, te za one koji se protive bjesomucnoj i nekontroliranoj maniji cijepljenja djece, da ih treba streljati i sl.

Uistinu, zivimo u ludim i sumanutim vremenima, u kojem pod krinkom demokracije, imamo autokraciju, diktaturu, i dok se mi koprcamo i prepiremo vec najmanje stoljece oko lijevih ili desnih, oko parkica u kvartu i fontana..., 2 posto svjetske elite nam sve krade pred ocima, te lokalnim politicarima svake drzave, ostavlja namjerno samo sitnis, da se oko toga vjecno u ping-pong aranzmanu, prepiramo i kvocamo a kao nedojebane i glupe kvocke, posvuda u svijetu...

Imate demokratsku moc se maknuti od aplikacija i servisa koje do vas ne drze niti jedan posto vaseg osnovnog ljudskog digniteta i privatnosti, a kao sto je to jedan Google ili Facebook i sl.
...Da, Google ima kakti plemenitu ideju, da poboljsa svijet, isto kao sto je i blesavi Bill Gates popusio demagogiju CDC-a, da cini cijelom svijetu kakti dobro, ako procijepi svijet (i pritom uopce necu niti pricati, a oko njegovih eugenicnih stajalista, a i njegova oca...)
No, vecina njihovih planova je poploceno eventualno, eventualno nekom dobrom namjerom (iako je i to veliki upitnik), ali vise ce izazvati zla i pakla, a nego dobra, jer nije sve tako naivno i jednostavno, a kao sto to cesto glupi amer misli da je u svijetu, i nije on najpametniji za cijeli planet, samo zato jer je prodao, cak i svoju vlastitu mater na burzi ako treba, samo da bude solventan i punog novcanika i to smatra (snalazljivim) uspjehom u zivotu.
Zar cemo tim ljudima vjerovati da su neki moralisti, filantropi i sl..., a jer su nesto donirali i sl.
... Vau..., Zuckenberg je donirao 6 miljardi dolara i svi mu puse kitu u eteru zbog toga, u picku te ljubim..., ali to je za njega aperitiv od (u biti, nase pokradene) love, ono, slatka tajna bombon... ...Covjek koji je pokrao i izdao svoje kolege na faksu, koji je gazio sve samo da postigne svoj cilj, da mi se danas smatra filantropom, meni je sila na WC... To su licnosti koji nikada ne nauce nista, oni se ne mijenjaju, ne evoluiraju, nisu nista dozivjeli tako u zivotu, da bi ih nesto prisililo na promjenu, jer im sve ide na ruku i svi im povladjuju i sl. Takvi egotrip ljudi ne mijenjaju svoje ruzne navike, ponasanje, psihopatologiju, ne gajite nade...

S toga vam je moj savjet da se klonite u sirokom luku servisa koji vas zele spijunirati, a pogotovo onih koji to cine po defaultu i ne moze ih se u tome nikako sprijeciti, a Google servisi i Facebook servisi su takvi do svoje srzi.
I Microsoft Windows je postao takav mass spy shit alat, ali njega se jos barem moze nekako zauzdati, 3rd party alatima ovdje (a najdalje na LTSB verzijama u Windowsa 10), ali to ne mozete npr. na Gmailu, Google Chromeu, Google trazilici, ili na Facebooku i Facebook Messengeru...

Google trazilica ce i blokirati torrente, ili ce imati uskoro naredbu da se organima reda mora sustavno prijaviti svaki IP broj, a svaki puta kada preko Googlea trazite porno sadrzaj ili bilo kakav torrent i sl.
Vec i danas Google filtrira mnogo toga od porno materijala, bas kao i torrenata.
Google vec ima toliku moc, da svojim pretraznim algoritmima kojim moze itekako manipulirati, moze doslovce usmjeriti nekome odluku, za koga ce politicki glasati i sl.
Uostalom, cak je i Brexit sada uvelike uspio, i zbog upravo takvih kompanijskih nemani, a kao sto je to npr. Google, odnosno, kao sto je to jedna Cambridge Analytica, i dr.

Da, tocno, korporacijama pod krinkom neokapitalizma i slobodnog trzista dali smo preko nasih korumpiranih politicara, apsolutisticku moc, goru a nego su nekada imali imperijalni carevi, te smo, upravo zahvaljujuci tom istom neokapitalizmu i globalizaciji, odrijesili totalno ruke svjetskoj eliti, da danas imamo samo sestero ljudi a koji drze u vlasnistvu vec pola planete!
A jedan dio te elite upravo dolazi iz Googla, Facebooka i Microsofta, pa se pitajte, da li se uopce treba postavljati jedno pitanje, koja je razlika izmedju Google i...., a kad je sve bolje od te nemani.

No, jos uvijek, barem deklarativno, zivimo u demokratskom drustvu, i vi imate demokratsku odluku i moc, da sebe odviknete od te nakaradne ovisnosti ako zelite, te da sebe preodgojite i svoju djecu, da ne koriste one alate koji ne drze apsolutno nista do njihovog osnovnog ljudskog digniteta i privatnosti, te da se odupru mainstreamu vecine munjara, a koje te alate i dalje i u totalnoj psiholoskoj ovisnosti koriste. Stoga, postanite trendsetter, a ne tek blesavi follower vecine, jer vi zasluzujete bolje, s toga pocnite drzati konacno do sebe i do svoje privatnosti!
__________________
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 16 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Beli, Maxxy, Riba, Anonimci (802)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO