Apple Pay - ima li zainteresiranih?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Pay - ima li zainteresiranih?


09.11.2017 | 15:06
Prisutni bankari jabučari,
imate li kakvih insiderskih informacija?

Znam da je možda far fetched,
no mislim da valja probati slati upite u banke kada će omogućiti korištenje Apple Pay-a.
09.11.2017 | 16:21
Prijatelju, ja bih da prvo osposobe iTunes i iBooks (oboje mrda Zakon o autorskom i srodnim pravima), pa ćemo nakon toga lako i na Apple Pay. Mada ti priznajem da bi banke možda i lakše to uvele, nego država dopustila Apple-u da uvede svoje načine kupovanja muzike i videa...
09.11.2017 | 18:25
Može ukratko neki info, zašto je to dobar način plaćanja kad bi ga imali. Koje su to prednosti, koje nemaju ostali načini plaćanja ? Možda nagovorimo "siri" na striptiz
09.11.2017 | 18:30
@Kloba

dok je ZAMP-a pozdravi se s iTunes-om i iBooks-om. Apple Pay može doći bez problema, problem su jedino banke. Stoga, volio bi da pokrenemo peticiju da ih zatrpamo mailovima od Apple Pay-u.

@Cariblanco Prednost je ta kad zaboravim novčanik uvijek imam novaca, ne moram vaditi novčanik iz djepa, mogu ići trčati i kupiit bocu vodu ako sam jako žedan...
09.11.2017 | 18:36
Čisto sumnjam da će banke nešto uvesti na inicijativu korisnika. Prije će to biti ispunjenje zahtjeva od strane matične banke (ako je i tamo Apple Pay implementiran), a jedina 'olakotna okolnost' za uvođenje može biti eventualni niži postotak naknade za korištenje (tj. manji trošak zs banku).
09.11.2017 | 19:03
stefanjos kaže:
@Kloba



@Cariblanco Prednost je ta kad zaboravim novčanik uvijek imam novaca, ne moram vaditi novčanik iz djepa, mogu ići trčati i kupiit bocu vodu ako sam jako žedan...


To je prednost, a nemože te nitko ni opljačkati
09.11.2017 | 19:28
cariblanco kaže:
stefanjos kaže:
@Kloba



@Cariblanco Prednost je ta kad zaboravim novčanik uvijek imam novaca, ne moram vaditi novčanik iz djepa, mogu ići trčati i kupiit bocu vodu ako sam jako žedan...


To je prednost, a nemože te nitko ni opljačkati


stavis wave to pay karticu ispod iphone maskice i imas apple pay, nikakav problem!
09.11.2017 | 19:48
kinsif kaže:
cariblanco kaže:
stefanjos kaže:
@Kloba



@Cariblanco Prednost je ta kad zaboravim novčanik uvijek imam novaca, ne moram vaditi novčanik iz djepa, mogu ići trčati i kupiit bocu vodu ako sam jako žedan...


To je prednost, a nemože te nitko ni opljačkati


stavis wave to pay karticu ispod iphone maskice i imas apple pay, nikakav problem!


Estetski je to odvratno! Imao sam neko vrijeme, predebel bude mobitel, nije mi se sviđalo. :/
09.11.2017 | 20:08
nmrzlja1 kaže:
Prisutni bankari jabučari,
imate li kakvih insiderskih informacija?

Znam da je možda far fetched,
no mislim da valja probati slati upite u banke kada će omogućiti korištenje Apple Pay-a.



Dobra ideja...ujutro pisem pbz-u.

Sto jes jes, banke su mi uvelike olaksale zivot sa nekim novitetima...
09.11.2017 | 20:25
Prednost je ta kad zaboravim novčanik uvijek imam novaca, ne moram vaditi novčanik iz djepa, mogu ići trčati i kupiit bocu vodu ako sam jako žedan... -my ass!
Za tu bocu treba cijela bankarska mašinerija, a teško je 20kn ugurati u džep?
Samo preseravanja.

Kad se tako amerikaniziramo, ja navijam za liberalniji način posjedovanja oružja (priželjkujem i automatsko) i ostale artiljerije (većeg kalibra) jer to je isto American Way kao i Apple Pay!
  • Daddo
  • Posjetitelj
09.11.2017 | 20:25
sve banke u RH imaju aplikacije za mobilne telefone kojima možeš izvršiti plaćanje bilo čega bilo gdje ako imaš pristup internetima. ZABA čak ima m-kupi uslugu gdje ti izađe bar kod koji ti trgovac skenira i direktno platiš. Zaba je dio Unicredit grupe, Unicredit u Italiji ima uveden apple pay.

Što konkretno razlikuje Zabin m-kupi od Apple paya?
09.11.2017 | 20:28
Daddo kaže:
sve banke u RH imaju aplikacije za mobilne telefone kojima možeš izvršiti plaćanje bilo čega bilo gdje ako imaš pristup internetima. ZABA čak ima m-kupi uslugu gdje ti izađe bar kod koji ti trgovac skenira i direktno platiš. Zaba je dio Unicredit grupe, Unicredit u Italiji ima uveden apple pay.

Što konkretno razlikuje Zabin m-kupi od Apple paya?


Razlikuje jer Zaba profit ostvaruje preko leđa napaćenog naroda, a Apple to ne radi.
09.11.2017 | 20:31
Daddo kaže:
sve banke u RH imaju aplikacije za mobilne telefone kojima možeš izvršiti plaćanje bilo čega bilo gdje ako imaš pristup internetima. ZABA čak ima m-kupi uslugu gdje ti izađe bar kod koji ti trgovac skenira i direktno platiš. Zaba je dio Unicredit grupe, Unicredit u Italiji ima uveden apple pay.

Što konkretno razlikuje Zabin m-kupi od Apple paya?


mKupi radi samo u Konzumu i multiplus trgovinama, a tete na blagajni još uvijek bleje ko telad u šarena vrata.
09.11.2017 | 20:33
zabac kaže:
Prednost je ta kad zaboravim novčanik uvijek imam novaca, ne moram vaditi novčanik iz djepa, mogu ići trčati i kupiit bocu vodu ako sam jako žedan... -my ass!
Za tu bocu treba cijela bankarska mašinerija, a teško je 20kn ugurati u džep?
Samo preseravanja.

Kad se tako amerikaniziramo, ja navijam za liberalniji način posjedovanja oružja (priželjkujem i automatsko) i ostale artiljerije (većeg kalibra) jer to je isto American Way kao i Apple Pay!



Pa je, zato jer ja gotovinu u sebe ne držim. Bilo bi mi puno lakše Apple Watchem dosegnuti do NFC terminala i gotovo.

Zar je preseravanje koristiti tehnologiju, to je po meni, bez uvrede, glupo reći, jer isto si ti kao inženjer mogao na papiru crtati neke velike nacrte umjesto na kompjuteru, naravno, hiperboliziram, ali paralela je tu negdje.
09.11.2017 | 20:56
ma bez daljnjega je od koristi. ako mogu nositi karticu manje, zasto ne.
ali evo iz moje perspektive, kad vec moram imati osobn i vozacku, uz njih nosim i bankovat karticu i zdravo. nije mi neka tlaka, a na kraju price, znam da cu i dalje moc kupiti bocu vode i ako mi krepa baterija!

ali ponavljam, ako postoji mogucnost, daj ljudima pa kako kome pase.
09.11.2017 | 21:25
kinsif kaže:
ma bez daljnjega je od koristi. ako mogu nositi karticu manje, zasto ne.
ali evo iz moje perspektive, kad vec moram imati osobn i vozacku, uz njih nosim i bankovat karticu i zdravo. nije mi neka tlaka, a na kraju price, znam da cu i dalje moc kupiti bocu vode i ako mi krepa baterija!

ali ponavljam, ako postoji mogucnost, daj ljudima pa kako kome pase.


Pa korak po korak, nece RH blenuti van s Apple Wallet kompatibilnom osobnom i vozackom ako ni neznaju cemu sluzi, a digitalizacija kartica je uvod i upoznavanje mase s tom mogucnosti. A bankama je najlakse to ukomponirati. Idemo koracima, a ne skokovima u prazno. Meni je tlaka, jer ne volim nosat previse okolo. Cak bi i kljuc od auta digitalizirao da mogu, i od kuce, no to su sada snovi.

A kad sam u situaciji da mogu ostat bez baterije, bit cu siguran da mi se to ne dogodi. Nisam dosao doma s praznom baterijom od 2013.
09.11.2017 | 21:34
Što se ključa od auta tiče, šogi na Škodi Superb, koju pali na gumb, ima neki šatro ključ, a zapravo je neka bluetooth kutijica i kada se s njom u džepu ili gdje je već je stavi, približi autu on se otključa kada mu primi kvaku. Kako ga zaključava? Vjerojatno nekim gumbićem na toj kutijici, to nisam siguran.
Tako da se budućnost bliži svakim otkucajem najveće kazaljke na satu.
A stvarno me zanima - evo pričamo o tome 2017., kada ćemo koristiti Apple Pay u HR.
09.11.2017 | 22:30
Svašta bi bilo zgodno. I mislim kako je lakše nositi bankovnu karticu nego telefon, a još lakše par kuna.
Gledam one kaj trče na s debilnom futrolom na nadlagtici, pa mi ide po glavi da u nju stane valjda 100kn za pivu-dvije poslije trčanja.
Na ovo sam mislio. Ipak je preseravanje.
09.11.2017 | 23:00
Ne možeš reći da je preseravanje samo zato što se tebi ne čini korisno. Ja bi osobno odmah potpisao da se sutra ukine sav gotov novac (kao šareni papirići) i da se plaća isključivo digitalnim sredstvima.
  • Daddo
  • Posjetitelj
09.11.2017 | 23:20
Smayoo, ti si neki rudar? (šifra - kriptovalute)

Šalu na stranu, koja je točno suštinska razlika između m-kupi i apple pay sustava? I jedno i drugo funkcionira na principu skidam ti s računa / teretim karticu, a implementirat RFID u 3rd party app nije nuklearna fizika.
10.11.2017 | 00:09
Pa nema suštinske razlike. Meni je svejedno koji softver bi na mobitelu koristio za plaćanje. Može i Apple Pay, može i m-kupi, može i (neki budući, priželjkivani, još nepostojeći) PayPal. Samo da mi se više maknut od šarenih papirića. Prije gotovo 20 godina sam bio u Australiji i čudom sam se čudio kad mi je tamo čovjek u poštanskom uredu bez frke ispeglao karticu za $0,99 koliko je koštala razglednica. Jer je shvaćao da je on sam sigurniji - što manje ima gotovog novca u blagajni manji je rizik da će ga netko pokušati opljačkati, a njegova uprava je svhaćala da je trošak rukovanja gotovinom veći od provizije koju uzima kartičar/banka. A kod nas još uvijek daju popuste za plaćanje gotovinom
10.11.2017 | 00:26
smayoo kaže:
A kod nas još uvijek daju popuste za plaćanje gotovinom



jer je kod nas zastitar radi za 3000 kn na zalost pa je jos uvijek baratanje gotovinom jefitno. da ne pricam koliko ozbiljnih firmi salje kes u banku onako vulgaris, na ruku!

ali da se vratim na temu. za neke stvari volim biti neovisan o bateriji i razmisljanju o njoj. placanje je jedna od tih stvari. sasvim pristojna implementacija vec postoji u vidu magnetskog cipa kakvog imamo u danasnjim karticama beksontaktnim karticama. takvo sto se moze elegantno ukomponirati u mobitel, u sat, u narukvicu... nema razmisljanaj, stvar radi i to je to.
digitalni potpis kojeg onda mogu povezati sa xy usluga, racuna itd.

obozavam takav nacin placanja, jedino da se jos ljudi kod nas naviknu da i korisnik moze sam prisloniti svoju karticu na uredjaj, a ne da je moram dati osobi na blagajni pa da on to odradi znalacki, jer ja eto nisam sposoban zadrzati valjda karticu 3 sekunde na pos uredjaju!
10.11.2017 | 07:28
zabac kaže:
Svašta bi bilo zgodno. I mislim kako je lakše nositi bankovnu karticu nego telefon, a još lakše par kuna.
Gledam one kaj trče na s debilnom futrolom na nadlagtici, pa mi ide po glavi da u nju stane valjda 100kn za pivu-dvije poslije trčanja.
Na ovo sam mislio. Ipak je preseravanje.

Žabac, kada sam ja trčao, onda sam iPod touch ili iPhone držao u pederuši. I uvijek si mislio kako bi mi tako nešto JAKO dobro došlo. Jer se trčeči oznojiš kao svinja (barem ja), a ovo su osjetljive stvari i moraš ih imati na sigurnom: da ih svaki tvoj trčeći korak ne može izbaciti na cestu, a opet ne u džepu zatvorenom ciferšlusom jer će se zapariti od tvoje temperature (na prošlim iOS uređajima to bi ti obojilo narančasto dno 3.5 jacka za sluške i svaki bi serviser mislio da je bio u vodi, pa bi izgubio pravo na jamstvo, sve da ga imaš. To je tada bio Apple-ov fail safe protiv vlage).
Ima to smisla. Na ruci je - lijevoj - da desnom možeš prčkati po izmjeni pjesama i slično...
Mada postoji verzija i za ljevake. Naravno, uređaj ti je stalno na zraku, a opet "sleeve" dovoljno zaštiti mob da sve da padneš - nećeš ga strgati jer bi to trebao biti takav pad da pogodiš tlo baš vanjskim dijelom lijeve nadlaktice.
Male su šanse za to, jer čovjek pri padu refleksno stavlja ruke naprijed da ublaži pad i spriječi udarac buljom u tlo. Jedino da trčiš brdskom stazom nizbrdo, padneš i počneš se kotrljati. Onda, pitaj Boga šta bi bilo. Tako sam i sam jednom ljosnuo, nisam dovoljno dignuo nogu i zakačio sam vrškom tenisice korjen drveta. A dan prije padala kiša. Kukulele...
K'o čudovište iz močvare sam doma doš'o.
Trkači sve to znaju.
10.11.2017 | 07:32
zabac kaže:
Svašta bi bilo zgodno. I mislim kako je lakše nositi bankovnu karticu nego telefon, a još lakše par kuna.
Gledam one kaj trče na s debilnom futrolom na nadlagtici, pa mi ide po glavi da u nju stane valjda 100kn za pivu-dvije poslije trčanja.
Na ovo sam mislio. Ipak je preseravanje.



Ne, odkad imam apple watch, a pogotovo dvojku. Trcim samo sa satom i airpodsima. Znaci saml to je na meni. Nikakvi ruksaci, hlacicr nemaju djepova, i nemam di drzat novce. A bome niti ih zelim drzat. Mogo bi jednostavno prislonit ruku na nfc terminal i gotovo.

Slazem se sa smayoom 100%. Manje sarenih papirica. Tj. Volio bi ukida je sarenih papirica. One day.
10.11.2017 | 07:34
E, to bih htio probati, stefanjos. Na žalost, nemam niti Apple Watch niti AirPods.
Ovo za ruku je bilo super u vrijeme iPod touch-eva pa do iPhone-a 5, 5S - negdje.
A sada, sa ovim satovima, pogotovo sportskim verzijama (Nike+ mi je za sport izvrstan, ovako preko ekrana gledajući), i to je zastarjelo.
10.11.2017 | 08:37
Kada već pričamo o NFC čipovima, a skrenuli smo i na sport - FIFA je predstavila Adidasovu (naravno) loptu za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji - nazvanu Telstar 18.
Lopta ima NFC čip, koji će komunicirati sa mobitelom (prije satom, ali ovako je pisalo u tekstu koji sam pročitao) - i slati sve potrebne informacije na telefon suca.
  • Daddo
  • Posjetitelj
10.11.2017 | 09:29
i tako smo na putu da Kinezi osvoje mundijal... ili Rusi... već čiji će hakeri znat i moć bolje pomaknut gol liniju Finale Argentina-Kina, a sucu nonstop u sat lopta vrišti... ovaj Messi me udara prejako!
10.11.2017 | 09:34
Baš, Daddo...
10.11.2017 | 10:06
@kole PBZ ima ideju. Ali ideju. To znam. Detalje ne. Ako ih pitaš dobiti ćeš šprancu "hvala na upitu i zainteresiranost ali.." ali ja ti kažem da se to razmatra, ima naznaka.
10.11.2017 | 10:08
stefanjos kaže:
zabac kaže:
Svašta bi bilo zgodno. I mislim kako je lakše nositi bankovnu karticu nego telefon, a još lakše par kuna.
Gledam one kaj trče na s debilnom futrolom na nadlagtici, pa mi ide po glavi da u nju stane valjda 100kn za pivu-dvije poslije trčanja.
Na ovo sam mislio. Ipak je preseravanje.



Ne, odkad imam apple watch, a pogotovo dvojku. Trcim samo sa satom i airpodsima. Znaci saml to je na meni. Nikakvi ruksaci, hlacicr nemaju djepova, i nemam di drzat novce. A bome niti ih zelim drzat. Mogo bi jednostavno prislonit ruku na nfc terminal i gotovo.

Slazem se sa smayoom 100%. Manje sarenih papirica. Tj. Volio bi ukida je sarenih papirica. One day.


kolko ima applewatch memorije za mjuzu ? kako to ide? to je jedina stvar koju nisam vidio ikog u recenzijama da spominje..
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 minuta
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO