Izmjena baterije po programu o izmjeni Apple-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izmjena baterije po programu o izmjeni Apple-a


19.02.2015 | 21:56
Samo se nadam da ona tlači tebe toliko koliko ti nas.


Ne da mi dihat. Ja zapravo ovdje liječim svoje frustracije.

A što se tiće suficitarnih zanimanja, pa nemogu svi studirat pravo, ekonomiju, filozofiju itd. Ne kužim zašto ljudi srljaju, jel ikoga slušaju? I ja volim dosta toga, ali ako to nejde onda nejde.


Nije problem u onima koji te studije upisuju zato što ih to zaista zanima, nego u onima koji ih upisuju samo da potroše još koju godinu starcima na grbači. Na zahtjevnijim i težim studijima je takvih studenata puno manje (naravno).

Također, filozofski faks ne bi nikako stavljao "u isti koš" s ekonomijom i pravom. Prvo, zato što velika većina kadra koji izlazi s FF *nije* suficitaran (profesori jezika npr.), a onda i zato što (polazim od vlastitih poznanstava) neusporedivo manje ljudi upisuje studije na FF eto tako da nešto upišu, nego što se to događa na pravu i ekonomiji.

Pa kad država nije pametna i odlučna da stavi čvrste upisne kvote onda bi bar ljudi trebali razmišljat. Ja dok sam se upisivao 1998, onda se još pričalo kako je puno ekonomista, filozofa i pravnika.


Pričalo se isto i 1989.
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.02.2015 | 23:29
Evo malo misli od djeteta koje se sad smatra dijasporom.

Otisao sam prije godinu dana na Novi Zeland ne zato sto sam morao, nego zato sto sam to planirao 10 godina, ali sam uvijek vjerovao da ce bit bolje i trudio sam svim silama da si stvorim osjecaj da mi jest dobro, jer sam takav po naravi.

Od tih 10 godina, 5 mi je bilo super, 2 su bile krizne, a poseljednje tri su me toliko psihicki unazadile, da nisam niti bio svjestan da mi je lose.

U tri godine sam napravio toliko poslova, i toliko razlicitih stvari radio u sferi svojih interesa, da sam imao zadovoljstinu da na kraju, kad legnem u krevet mogu bit ponosan na sebe sto za razliku od mnogih mogu rec da sam imao produktivan dan, da nisam nikoga uvrijedio, nikoga krivio za stanje, ali me je pocelo jebat to da ako bih se pogledao u ogledalo, vidio izmuceno lice koje ima sve manje materijalne koristi od toga sto radi.

Trcao sam od probe do probe, iz montaze u montazu i jednostavno s u jednom trenutku sam sebi priznao da ako ovako nastavim, da su mi opcije da nakon xy godina ponovo prihvatim neki posao od 9-5 koji ce mi donijeti materijalnu korist u vidu sigurnosti da mogu ocekivat placu odredjenog datuma u mjesecu po cijenu gubitka "slobode" i vremena da radim sa strane stvari koje me ispunjavaju.

Nasao sam kompromis i posao koji ce mi ipak dati da radim sto volim i imat nesto vremena za kazaliste sa strane. Kad sam na natjecaju dobio poziciju montazera na telki, poslodavac me je 2 mjeseca zavlacio da startam sljedeci tjedan pa sljedeci tjedan i odbijao sam projekte koji su mi se nudili jer, jelte, trebam startat drugo tjedan. Nakon 2 mjeseca, rekli su da gase telku pomalo i da me nece uzet.

U tom trenutku sam kupio kartu i dosao ovdje i krenuo iz pocetka.

Nakon godinu dana privikavanja na drugi mentalitet i svojevrsne rehabilitacije, mogu s distance reci da mi je stvarno bilo tesko te zadnje tri godine makar nisam kukao ni sebi ni drugima. Nikog ne krivim jer sam sam odgovoran u potpunosti za svoju situaciju.
I sad, ponovo zivim, a ne prezivljavam - i ponovo mi se vratilo ono ljudsko dostojanstvo koje sam negdje putem uspio izgubiti.

Ne tece ovdje med i mlijeko, ali pred sobom vidim lijepu buducnost jer sam vrijedan i odgovoran i bit cu nagradjen za svoj rad i nitko me ne ispituje gdje sam bio 91. koje sam vjere ili koje sam nacionalnosti i prestao sam pratiti sto se dogadja u zemlji u kojoj sam rodjen (tj teritoriju na kojem sam rodjen, jer zemlja u kojoj sam rodjen vise ne postoji).

Ovo je ustvari samo uvod za ono sto mislim reci, a to je da se ne osjecam pozvanim da bih trebao glasati za politicare u Hrvatskoj tako da nisam glasao na ovim predsjednickim, nisam gledao inauguraciju i nemam apsolutno nikakvu odgovornost za to i nikako nikad necu shvatiti zasto dijaspora ima pravo glasa.

Glasat cu tamo kad se vratim, ako se vratim.

Ono sto mi jedino nedostaje je - miris. Ovdje jednostavno nema onog mirisa kojeg ima kad u proljece hodas Zagrebom ili bilo kad Pagom. Nedostaju mi i hobotnice. Nedostaje mi par prijatelja. Al sve je to dio jedne poduze pro et contra liste koju uvijek slazem u glavi.

P.s. Janjetina ovdje je jako dobra.

P.p.s. Na iphonu 5 su mi ovdje promijenili bateriju jer je bila u komi, poslao im postom telefon, oni meni nazad novi...
20.02.2015 | 01:07
smayoo kaže:
Moonlike kaže:
Evo mog komentara:
(...)
da bi se otvorila prodaja naših mozgova, snage, znanja itd. unurat HR, mora se na tome raditi, ne radnik, mozgovac itd. već država mora tome dati priliku.
(...)
Ne daje, nažalost, jer su sitni osobni interesi važniji od nacionalnih interesa.


Znači, ipak nije stvar u tome da je vani *SAMO* veća plaća, a sve drugo je kod nas isto ili bolje, zar ne?

Kad si završio školu, koja god bila, tražio si posao kod nas i shvatio da (osim ako nisi neke od onih rijetkih vrlo deficitarnih struka) nisi ničiji rođo niti stranački kolega pa za tebe nema posla. Da? Ne?

Eventualno si našao posao koji je toliko loše plaćen da, kad staviš brojke na papir, nemaš šanse *IKAD* se u životu situirati (što je kod nas nažalost životna nužnost jer ljudi koji žive u unajmljenom stanu imaju manja prava od zatvorenika). Da? Ne?

Možda si negdje putem sreo kolegu iz osnovne škole kojeg svi pamtite kao oličenje gluposti i/ili lijenosti i/ili zlobe, a koji je danas "uvaženi" direktor neke lokalne komunalne firme, ili makar šefić u nekoj "državne jasle" službi. Zašto i kako - pa eto, učlanio se u neku stranku. Da? Ne?

Možda si pokušao otvoriti svoju firmu, samo da bi shvatio da ti državni aparat niti u jednom jedinom trenutku ne pokušava pomoći da razviješ posao i, u konačnici, zarađuješ više i plaćaš više poreza, nego u svakoj situaciji propise tumači tako da te blokira i onemogućava, čak i onda kad imaju jasne primjere i tumačenja da to ne mora tako. Da? Ne?

Možda su te čak nagazili iz porezne uprave jer si, npr. ostao dužan platiti spomeničku rentu za prošlu godinu, dok je istovremeno Sanaderov pajdo ostao državi dužan parsto milijuna kuna poreza, a svojim zaposlenicima isto toliko doprinosa koji su se nakupljali kroz 5-6 godina. Da? Ne?

Onda si jednog dana odlučio i aplicirao za neki posao negdje u inozemstvu. Možda nisi prošao od prve, ali od treće ili pete si shvatio da ti nude posao od kojeg se može pristojno živjeti, a da nisi ničiji rođo niti stranački kolega. Da? Ne?

Je, fakat. Janjetina iz Boraje je neusporedivo bolja od one koju sam jeo u Londonu, a paradajzi od moje punice su tri svemira ispred onih koje sam pojeo u salati u Amsterdamu. Što sam stariji, sve to mi sve manje vrijedi, znaš...


Smayoo.... cijenim tvoje rijeći, misli i zaključke. Ali morati ču te razočarati Niti 5 niti 6 niti 9

Radim u inozemstvu kao freelancer... od ugovora do ugovora.... plačam porez u RH od prihoda do prihoda, i nikada nisam s istim zakasnio, niti sam ovoj našoj državi dužan jedne kune.... na to plačam prirez Gradu Zagrebu od kada sam prvi dinar, poslije kunu zaradio.... na to sve hrvatski sam branitelj

Tako da tu sve tvoje teze padaju u vodu.... ja se niti u kojem dijelu nisam ogradio od Lijepe Naše, niti nikada neću.... vani sam jer zarađujem više, ali me mojih 25% državi i 18% Gradu Zagrebu slijedi svaki mjesec kao i sve moje sugrađane.

No, ima tu veliko, NO..... najglasniji su uvijek oni koji to sve što ja plačam, NE PLAČAJU, koji su na burzi i mole Boga da ne nađu posao (a žale se Bogu i vragu), jer eto, ima "budala koje ovaj porez plačaju" pa ču ja na njihov račun živjeti.

Vjeruj mi, milion puta mi je došlo do grla i da prestanem (jer vjeruj mi postoje naćini kako me HR porezna neće nikada uloviti), ali si na kraju mislim, pa jebat ga.... nije niti to riješenje....

Biti "vani", ne znaći uvjetno i ne plačati porez u RH, jer ja sam "vani" i plačam porez u RH, svaki jebeni mjesec.....

Ja sam samo pronašao način "kako zaraditi više, a biti lojalan građanin".... i vjeruj mi sve fercera

No ovo sve sada ulazi u preintimne i privatne stvari.... al kad povuku za jezik.....
20.02.2015 | 01:36
npr. Grad Zagreb....

Bandić neprikosnoveno vladao, eto, dok ga nisu bajbukarili. Kako?

Navuko hrpu "raje", "rulje", "dotepenaca" koji niš zavređuju, koji niš u gradsku blagajnu ne uplačuju, ali je to ogromno glasačko tijelo.

Jednostavna računica.... prirez u gradu je 18%. Skupi se tu brdo para (od onih "budala koje to plačaju", uključujući mene koji sam doma 2 mjeseca godišnje). Od tog brda dat ću "raji", "rulji" i "dotepencima" besplatne vrtiće, besplatne knjige za školu itd. itd. Rezime: "budale plačaju" a "građani Grada Zagreba" glasuju za mene.....

Ovo je samo primjer Grada Zagreba, a siguran sam ima takovih i više nego nekoliko....
20.02.2015 | 07:05
@ dijete
Super si nam opisao i želim ti svu sreću svijeta. Imam jednog prijatelja u Novom Zelandu u Oaklandu, zove se Antun Poljanić i radi u nekoj muzićkuj gimnaziji ako ga sretneš pozdravi ga.

Baterija koju sam stravio sam, radi mi bez greške. I neka govna od Istyla vide kako to rade zivilizirani ljudi npr u Novom Zelandu. A mi se uvjek moramo boriti za nešto šta nas sljeduje i na šta imamo pravo, jer baterija moga IP nikad nije bila ispravna i prevarama su me bacili u trošak. A i lažu da im to Apple brani. Ako je istina da im je zamjenu odbio Aplle zašto onada nisu poslali dokument iz kojega se to nedvojbeno vidi? Neka ga stave u post u ovu temu. I zašto mi to nisu odmah prvi dan rekli, a ne me zavlačili 10 puni dana? Dokle ćemo biti šupak ovoga jebenog svijeta?
A ti braco sa tvojim plaćanjem poreza u RH, da mogu nebi im dao ništa. Jer da im za ovoj nazadak još i plaćam je apsurdno ali moram.
Jer su neznalice, kleptomani, karieristi, nacionalisti i populisti i ne rade ništa. Pogledaj kako izgleda sabor, nigdje nikoga!
Država im se nalazi pred samim bankrotom, nema posla, nema rasta, a na dnevniku je 15 min o onoj odlikašici priča kako se smiješka i maše rukama. Ja se javno ne bi smijao jer to je stvarno degutantno. Radi ono što si obećala. Pozovi pametnjakoviće vladu i da ti svaki tjedan donose izvještaj. Pozovi i one svoje neznalice i kleptomane da u krizi zajedno sa ovim neznalicama iz vlade stvore jednu zajedničku izlaznu strategiju, jer ovo je izvanredno stanje i treba se zajedno tražiti izlaz. Proglasi izvanredno stanje. Uvedi policijski sat. Uvedi obaveznu radnu obavezu. Radi nešto, samo radi jer ovo neće dugo! Čujem da i Švicarci sad pitaju neku lovu za dug iz bivše SFRJ, i taj nam je dug još pred vratima! Bježite ljudi glavom bez obzira.
20.02.2015 | 07:33
EDIT: 1,3 milarde duga ima zavod za zapošljavanje! Kako? Kad uzmemo u obzir da svako uplaćije u taj fond ali kad ostane bez posla dobiva samo crkavicu 12 mijeseci i onda snalazi se. Gdje su pare? Prvo treba ispitati kako je došlo do tog duga. Staviti svakog kleptomana u Remetinac i uzeti mu sve umjetnine i polarne medvjede, pa onda plaćati taj dug. Bježite ljudi glavom bez obzira!
20.02.2015 | 09:14
E vidiš, ko tu koga laže. Tvoj ko šalju u Nizotzemsku, a moj popravljaju sami samo čekaju bateriju. Ili nisu imali bateriju, ili nisu naručili bateriju, tako da su morali nešto izmisliti. Moj prijatelj u Münchenu odnio ga u Apple Store uzeli mu Iphone i za 10 min vratili popravljen. Iphone je bio stumban do zla boga, ali nada problemos ombre. Ovdje lažu i varaju.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 36 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO