Izmjena baterije po programu o izmjeni Apple-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izmjena baterije po programu o izmjeni Apple-a


16.02.2015 | 20:52
zabac kaže:
Oooo, i te kako.
Zrak u gradovima je čišći od većine onih vani.


Sorry, to je sasvim paušalna i zapravo netočna tvrdnja. Kojih to *TOČNO* vani? I otkud ti statistički temelj da je zaista u pitanju *VEĆINA*?

EU gradovi u kojima sam ja bio, a gdje je zrak *BITNO* zagađeniji nego u Zagrebu: Milano, Pariz, London, Köln, Essen (da skratim, recimo cijeli Ruhrgebiet). A da se prisjetim onih (većih ili podjednako velikih kao što je Zagreb) gdje nije ništa više zagađen (Beč, München, Stockholm, Kopenhagen, Amsterdam, Bruxelles, Marseille, npr.), ili čak bitno manje (Oslo, Zürich, Dublin, Goteborg...), evo već sam ih ovako iz rukava više nabrojao.

Imamo pitku vodu


www.therichest.com/expensive-lifestyle/l...-the-best-tap-water/

To ti je po objektivnim kriterijima mikrobiološkog i kemijskog onečišćenja.

hranu koja je puno boja nego vani za pristojne novce (ne želim reći jeftina).


O čemu pričamo? O pripremljenoj hrani ili o namirnicama. Ako pričamo o namirnicama, moji prijatelji kad kupe povrće i voće, ili jaja, ili maslac i mlijeko, ili što god iz organskog uzgoja, mogu biti 100% sigurni da im certifikat udruge proizvođača organski uzgojene hrane jamči da je to zaista organski uzgojena hrana. A košta ih cca 2x više od "običnih" namirnica.

Ja kad kupujem takve namirnice na tržnici, u principu mogu se samo nadati da me trgovac ne mulja, a to me košta 3-4x skuplje od "običnih" namirnica.

Možda nemamo luksuzne stanove, aute, skupe satove, skupa putovanja i ostalo što ide uz zvanje koje imamo,


Sigurno nemamo.

ali sam uvjeren da kvalitetnije živim nego digić u Milanu (doduše skromije, ali kvalitetnije).


A zašto si uzeo baš primjer Milana? Zašto nisi uzeo Stockholm ili Kobenhavn? Barcelonu? Dublin?

Kad možeš 24 sata na dan hodati po gradu, a ne se okretati iza sebe, to se mislim teško kupuje.


S tim se slažem. Iako, taj je pokazatelj DIREKTNO povezan sa životnim standardom. Što se toga tiče, u onoj smo zlatnoj sredini - ne živimo u takvoj bijedi gdje ljudi krepavaju od gladi pa su spremni ubiti nekog za $10, a niti u takvom bogatstvu da se počne eksponencijalno množiti ološ i kriminal koji se uvijek skuplja tamo gdje je puno novca.

Ako vam je jedino mjerilo u životu količina novaca na kraju mjesec, moslim da ste otišli k Vragu.


Meni to uopće nije mjerilo. Meni je mjerilo stupanj razvijenosti civilnog društva i pravne države.
16.02.2015 | 21:13
tino1 kaže:
To ti sve kompeziraš sa živcima koje izgubiš i depresijama koje se podkradaju a ne želiš ih priznati. Pogledaj malo oko sebe ljudi u ovoj zemlji izgledaju ili ko zoombie ili ko ruski oligarhi. Jer ili imaju love do krova ili troše sve resurse u preživljavanje. Bolje 10 godina kraće ali dostojanstveno živjeti. Najviše mene uništava nepravda i nemoć. A to ti je u ovoj vukujebini na dnevnom redu.


Točno to... Ja barem jednom godišnje idem u London, gdje zrak možda nije bolji ali je hrana, u puno slučajeva, ne samo kvalitetnija nego i jeftinija nego kod nas... A o tome koliko su njima plaće veće neću ni govoriti. Kad noću šećem po Londonu osjećam se sigurnije nego da to isto radim recimo u Dubravi... Voda je pitka, pitkija nego u nekim dijelovima Zagreba... A ono što je najgore, kad određeno vrijeme provedeš tamo, pa se vratiš ovamo, tek onda primjetiš koliko ljudi ovdje po ulici hodaju neraspoloženi, zgrbljeni, svatko u svojim crnim mislima... To ne možeš vidjeti dok se ne makneš na određeno vrijeme odavde, jer svi mi ovdje živimo i na to smo navikli, oguglali... A to je žalosno...

O Dublinu neću uopće ni govoriti... Takvo jedno vedro, pozitivno i zdravo mjesto i isto takve ljude treba doživjeti, nemoguće je to opisati... Drago mi je što sam u par navrata imao priliku tamo boraviti, a nadam se da će se ta prilika opet ukazati, i to jako skoro...
16.02.2015 | 21:24
Kopenhagen, Barcelona - lopova koliko hočeš usred bijela dana. Hvala ne bi. Možda rezidencijalne četvrti.
Kad bi bili bogati imali bi istočnog dreka. Hvala ni to ne bi.
Stupanj razvijenosti donosi novac koji donosi onaj drek od gore.

Jesi ti stvarno siguran da 100% organski uzgojena hrana je i 100% organski uzgojena? Razlika je samo što u 100% organski uzgojenoj hrani nisu u stanju naći štetne tvari, dok u ovoj drugoj da. To je bulšit i mazanje očiju, urota, uzimanje novaca kupcima. Odi na plac i kupi od kumice zelenjavu i velika vjerojetnos je daćeš kupiti dobru robu.
Smatram kako imamo još uvijek vrlo kvalitetnu hranu u odnosu na večinu evropskih zemalja, a kad posumnjam u to otići ću na selo i kupovati ono što seljak uzgoji.

Kakav je ovo bulshit s vodom. Sve zemlje u kojima u glavnim gradovima vodu treba kupovati (hm, možda Švicarska i Austrija). U pola Italije sam morao kupovati vodu, u Francuskoj, u Njemačkoj. Zašto Hrvatska nije na popisu jer nije dovoljno mogla platiti. Isto kako je Perrier voda dizana u nebesa, a obićno sranje od vode ali je razvikana i brdo para daju za podmazivanje. To je biznis kakvog nema. Ja u ZG pijem vodu iz slavine, ima nekoliko izvora na Sljemenu, tako da mislim kako je to luksuz.

Što se tiće zraka, kakve veze ima veličina grada? Industrija koja je krepala nam smradi zrak, a ne ljudi (možda auti, ali ih niti nemamo baš previše).
16.02.2015 | 21:35
Ja sam pomalo iznenađen da netko pada na foru organsko uzgojene hrane, pogotvo koja se plasira po trgovačkim lancima.
Kupite si tako uzgojenu hranu pa je usporedite sa onom koja je tretirana? Iznenadit će te se kako je ova organska( iz centara) nevjerojatno izdržljiva, baš kao i tretirana.
Ja vjerujem samo povrću iz vrta moje majke i babe dok je bila živa. A kad ga nema onda ne padam na organska sranja jer baš duplo naivan nisam.
A kad smo kod klope, namjeravam uz domaće kobase i špek proširit program, pa se bacam na proljeće na obradu par vlastitih gredica( mladi luk, salate, grašak, grah i mrkva). Imam nešto od bake tradicionalnog sjemenja iz njenog uzgoja, pa da vidimo!
16.02.2015 | 21:35
Žabac, čuj, na takav način nema baš smisla diskutirati.
Nema veze. Ti bi htio na kakavgod način pokazati da nije u Hrvatskoj sve loše. Ja se s tobom slažem. Štoviše, ako mene pitaš, u Hrvatskoj je sve super, osim nas koji je sistematski upropaštavamo.
16.02.2015 | 21:39
Šetao si se u Londonu, gdje? Westminster, Lambeth, Kensington and Chelsea? Kad, po danu ili po noći?
Kakve su to gluposti? PA tamo djecu ne puštaju iz vida jer ih kradeju i prodaju za tko zna što. Možda trg Trafalgar ima neku sigurnost.
16.02.2015 | 21:42
smayoo kaže:
Žabac, čuj, na takav način nema baš smisla diskutirati.
Nema veze. Ti bi htio na kakavgod način pokazati da nije u Hrvatskoj sve loše. Ja se s tobom slažem. Štoviše, ako mene pitaš, u Hrvatskoj je sve super, osim nas koji je sistematski upropaštavamo.


U Hrvatskoj uopće nije loše. Da imamo malo više novaca i da pametniji dođu vodiri državu, bilo bi to poželjno mjesto.
Ovi majmuni (bili lijevi ili desni) doveli su nas do toga da dosta internet dučana niti ne isporučuje robu u RH. Malo tko nas šlivi, a svi okolo su krali teritorij.
16.02.2015 | 22:02
zabac kaže:
Šetao si se u Londonu, gdje? Westminster, Lambeth, Kensington and Chelsea? Kad, po danu ili po noći?
Kakve su to gluposti? PA tamo djecu ne puštaju iz vida jer ih kradeju i prodaju za tko zna što. Možda trg Trafalgar ima neku sigurnost.


Bez ikakve namjere da se svadjam, ovo je najveća glupost koju si mogao izvaliti...
Uopće se neću truditi da te uvjerim u suprotno, jer to očito nema smisla... Ne, ja nisam tamo zivio, ne, ja ne idem tamo svako ljeto na mjesec dana, ne, ja ne znam kako tamo ljudi zive jer ja nemam tamo obitelj koja tamo zivi preko četrdeset pet godina... Nemam ja pojma, bio ja samo na Trafalgaru... Samo ti uzivaj u savrsenoj hrvatskoj, ali nemoj ljudima soliti pamet o stvarima o kojima pojma nemas...
16.02.2015 | 22:07
Budimo realni. Svi mladi, koji imaju bilo koju vezu bježe glavom bez obzira. Zašto? Zato je u hrvatskoj nije loše? Da pametniji dođu? Mi ih biramo. Mi ih smatramo pametnima. Kako će doći neko drugi ako ga mi ne izaberemo? Da imamo malo više novca? Dobro i ovo imamo, koliko su pokrali, a još gore uništili! Ova je država ili prodana ili zagađena bolesnim umovima, i trebat će generacije i generacije da se to izmjeni. Se dok se na središnjem dnevniku pola sata priča o gluposti kao prisega predsjednice, a 3 min. o oslobođavanju donacija od PDV-a, dotle je ovo beznadno područje pogodno za bjelosvjedske kleptomane koji nam svjetla obraza prodaju preskupe preplate i pokvarene IP-ove za prevelike kamate i po pretjeranim naknadama.

Treba nam revolucija i to je to.
16.02.2015 | 22:22
Vidio sam na ovim forumima preko nekoliko zahtjeva za preporuke oko ljetovanja (smayoo, nisi jedini).... preko nekoliko postova koji pokazuju "dobru papicu" itd.

Nakon svega toga, vidim ljudi blate HR ekonomiju, pristup njoj itd.

Proputovao sam svijeta, živio po svukuda, da ne nabrajam sad država, a ima ih ponešto, vjerujte mi najbolje se jede u Lijepoj Našoj, i ćinjenica je da to "naši političari" ne žele uništiti. Tko to misli, po meni je budala, jer ja kad dođem doma i odem na Dolac, zabezekne me ponda: paradajz, luk, krompir, mrkva itd. itd. koji nije apsoultno jednagog oblika, boje, okusa i po "EU standardu". To je, vjerujte veliki standard kvalitete hrane.

Jer naime tamo sve gdje bih i hranih se, JADNO! Sve istog oblika, iste boje, bez okusa itd. Odeš li u dućan "organske hrane", u tom "savršenom svijetu" je obićna zabluda.... prodaja mu..a pod bubrege! Ništa drugo. Samo "zapadni debili" plačaju, niti sami ne znaju što. I onda se još naši ljudi koji žive u inostranstvu na to zaljepe i prodaju nama mu...a pod bubrege "tamo je bolje". To je čista laž, odnosno "opravdanje naših koji su vani" da je tamo bolje.

Ja sam vani, isključivo iz financijskih razloga, i apsolutno ničeg drugog. Hrana je za ku..c, katastrofa i nek mi netko dokaže da nije. UŽAS!

Da možeš zaraditi, možeš, ali sve ima svoje ali... radiš od jutra do mraka, pauza za ručak u obližnjem "šatro organska hrana" restoranu ili kako se ko snađe i to je to! BOK!

Nema nego kad dođem doma, pa malo kulena, kobase, zagorske purice s mlincima, istarkog purana (kojeg BTW jede Engleska kraljica svaki Božić), dalmatinskog pršuta (probao sam ih i u Italiji, Španjolskoj, Portugalu, Francuskoj - naš domači je kralj, ovo što nabrojih je "plastika"), pa malo ribice na gradele, janje pod pekom, itd. itd. (vi navedite sve u čemu svakodnevno uživate).

Da mi je samo 50% plače koju imam dat u Hrvatskoj, vratio bi se iste sekunde! I vjerujte mi, svaki od "pametnih koji govore kako je vani bolje" bi isto napravio.

Vani nije bolje niti ujednom pogledu osim da je bolja plača, nažalost! Al valjda bu se i to promjenilo....
16.02.2015 | 22:36
istarkog purana (kojeg BTW jede Engleska kraljica svaki Božić)


Ma nemoj reć... A Puris likvidiran, ima već 2 godine...

Vani nije bolje niti ujednom pogledu osim da je bolja plača, nažalost! Al valjda bu se i to promjenilo....


Ovu izjavu možemo validirati (pokušati dokazati) tako da pretpostavimo da jest istinita, dakle da je problem JEDINO u plaćama, onda su JEDINI krivci što je tome tako upravo oni koji su emigrirali radi veće plaće. Jer, da nisu, da smo svi ostali ovdje i radili marljivo za manju plaću, koliko za 10 godina bismo dosegli taj standard i imali bismo ovdje sve to i još k tome i velike plaće. Zašto? Jednostavno. Da je tih cca 45000 ljudi što su emigrirali radi posla i plaće u zadnjih 20 godina ostalo i jednako dobro radilo u Hrvatskoj, ti koji ih sad plaćaju u zapadnim zemljama došli bi u Hrvatsku kupiti tu uslugu. Bilo da bi otvorili firme ovdje, bilo da bi imali ugovore s HR firmama.

Evo, sad, Moonlike, kao čovjek koji radi u inozemstvu i tvrdiš da je JEDINO plaća tamo bolja, a sve ostalo - nije, molim te da komentiraš ovo.
16.02.2015 | 23:00
Eto znao sam smayoo će biti komentator.... Svaka čast majstore!

Evo mog komentara:

Niti u jednom dijelu mojeg posta nisam napisao razloge odlaska van. Ali me smetaju, recimo, članci po novinama sa intervjuima ljudi koji su otišli van, kao na primjer:

- Hrvatska me odbacila, prevarila, tu me svi vole i cijene - bullshit!
- Hrvatska porezna me gazila za "beznačajan komad papira" tu me nitko ništa ne pita, radim i sve pet - bullshit! LAŽ!!!
- Tu odem u dučan i sve jeftinije (kako gdje, ali sukladno mom postu gore - again bullshit jer nema te papaice nego kod nas)
- Tu bar cijene što i kako radim - činjenica da je Hrvat ili ko god iz naših prostora, je odličan radnik vani i ne očekuje pompe, a doma očekuje da ga nose ko kralja - again bullshit!

Slažem se s tobom, da smo svi ostali doma, možda.... ali je...no možda. Nismo najpametniji, niti jedini... da bi se otvorila prodaja naših mozgova, snage, znanja itd. unurat HR, mora se na tome raditi, ne radnik, mozgovac itd. već država mora tome dati priliku.

Ne daje, nažalost, jer su sitni osobni interesi važniji od nacionalnih interesa. No, vjeruj mi toga ima i "vani" i to u velikim količinama, tako da nismo jedini, ali smo pod povečalom istih koji to rade stolječima.

Tu dolazi činjenica, da nam ti "isti" neće dati priliku dok god ju oni ne trebaju, da se ne zavaravamo.... nije niti Vlada (koja god, svemu kriva), vjeruj mi....

No, odlazeći "trbuhom za kruhom" ne znači ići u bolje, već ići tamo gdje se može, a to ne uključuje "bolji život".

Ako pogledamo "gasterbajtere", svi oni vole doć doma, ku...it se s Mercedesom, sagraditi veču kuću nego što susjed ima (mora bar biti največa u selu) itd.

Reci mi zašto čovjek koji "ima sve" vani, želi doć doma i imat "najveću kuću u selu". Odgovor:zato jer smo mi budale
16.02.2015 | 23:14
Tipa: "30 godina sam radio u inozemstvu i zaradio 300.000 oira. Došao doma, uložio i ne mogu to vratiti i još zaraditi unutar 1 godine. Sramota! Kakva je ovo država!"

Ma daj, molim te....
16.02.2015 | 23:32
imaš praf Moonlike, baš sve što si izbacio iz sebe.
Al smo skrenuli s teme. A jooooj, pa zar opet. Ubit će nas ta politika iz desna i slijeva. Pazite da ne naletite iza čoška na koju zmiju, po novom svuda vrebaju tzv. ustaške zmije. Koja znamenita i veleumna izjava nakon predsjedničkog mandata. Iskreno, bolju nisam ni očekivao
17.02.2015 | 04:37
U pravu su ovi gastarbajteri. Ima svega. Ide se na more. Jede se sve i svašta. Hrana na Docu raznih oblika i boja, kulen, kulenova seka, kokoš pa i rakija je ovdje ako ne najbolja onda sigurno jedna od boljih na svijetu. A i u Ljepoj Našoj političari ništa ne uništavaju (jer za to bi trebali strateški i abstraktno ražmišljati, to sigurno nisu u stanju) samo znaju nemilice krast i baljezgat gluposti.
Ali vani su isključivo iz i samo financijskih razloga.
Skidajte te ružičaste naočale i ne pite toliko rakije kad dođete ovamo na godišnji. Vjeruj te, svi vas tračaju kad odete nazad u ”vani” ili u "kod nas gore". I molim te, nemoj da ti padne na pamet, u naletu nostalgije, doći ovamo sa nekom lovom i pokušati pokrenuti nešto posla, jer najebat ćeš. Ovi tvoji političari su napravili takav sistem, da se nećeš moć načudit tom ludilu.
I na kraju, nemoj kad budu izbori ić birati ako boga znaš. Biraj vani, jer tu i plaćaš porez.
17.02.2015 | 07:52
@JOHN, od kud sad ustaše???
Problem je što nitijedna vlas nema petlje napraviti što treba.
Ja bi rasturio velike gigante koji gutaju proračunsku lovu, ali tada ne bi sačuvao "socijalni mir". Pa što onda. Dati ljudima otpremnine i nogom u dupe. Brodogradilišta, Hrvatske žaljeznice, Holding.... (iam ih sigurno još).
Osloboditi se tereta prošlosti (pa i ustaša i partizana).
Napraviti dugoročnu i obvezujuću strategiju (bolje ikakva nego nikakva). Dati uvjete za ulaganje kapitala koji se neće mijenjati barem 10 ili 20 godina.
Dosta istrijana radi u Italiji na skijalištima. Pitali smo jednog konobara da li je ovdje bolje. Odgovorio je kako je uređenije. Dalo se zaključiti kako je njemu ipak bolje uIstri, ali kad bi primanja bila taljanska.
Žena radi dosta s iseljenicima u Australiji. Govorimo o ljudima koji su se rodili u RH i otišli. Vratili bi se i uložili kapital, ali je nesigurno.
Ono malo političkih emigranata ne računam, većina je otišla iz ekonomskih razloga.
Kad se već poteglo pitanje ljetovanja, zašto do nedavno nama nisu htjeli iznajmljivati apartmane oko 01.08. pod isprikom kako čekau talijane!?! To bi se desilo u Dubroniku.
Meni nije jasno, ako je tu svarno, ali stvarno toliko grozno, zašto ne odete tamo gdje je bolje?
17.02.2015 | 08:03
Pa još malo i svi su ti i otišli, osim vas na proračunskoj sisi i Todorićevih taoca. Kad svi razgulimo, plaćat ćete sami sebi porez.
17.02.2015 | 08:11
Ti si još tu ili si i ti utekao?
17.02.2015 | 08:12
Žabac velim da je drug Ivo na kraju svog mandata SAMO uspio zaključit da negdje gmižu neke ustaške zmije, uz sve nedaće ove države i situacije u kakvoj robujemo. Moj zaključak o njegovom mandatu da je jad i bijeda. Eto. Žalosna nam majka i otac što su nas rodili uz takve figure.
17.02.2015 | 08:25
A kad smo o ljudima koji emigriraju, nemam ništa protiv, čak mi je i drago što odlaze i neka glasuju(ipak ih je nešto prisililo da moraju otići). Nisu na burzi nisu na teret države odnosno nas koji dobivamo plaću, zaradit će tamo za koliko toliko pristojan život, a ako se ikada vrate dobro su nam došli kao i njihovi novci.
Mene više brinu ovi ovdje koji love krivine na državnim jaslama. Fiktivna mjesta, bolovanja i sl. sranja. Molim bez uvrede onih koji su na tom aparatu.
17.02.2015 | 08:37
zabac kaže:
Ti si još tu ili si i ti utekao?


Trebaš li me? Tu sam braco. ne brini ništa!
17.02.2015 | 08:53
tino1 kaže:
zabac kaže:
Ti si još tu ili si i ti utekao?


Trebaš li me? Tu sam braco. ne brini ništa!


To je ljepo znati.
17.02.2015 | 08:58
JOHN kaže:
Žabac velim da je drug Ivo na kraju svog mandata SAMO uspio zaključit da negdje gmižu neke ustaške zmije, uz sve nedaće ove države i situacije u kakvoj robujemo. Moj zaključak o njegovom mandatu da je jad i bijeda. Eto. Žalosna nam majka i otac što su nas rodili uz takve figure.


Drugu Ivi bi samo citirao Balaševića:

"Ma, svi što gube se ljute, to je poznata stvar..."

Ako su samo "ustaške zmije" jedini problem.
17.02.2015 | 09:02
i sta bi sa baterijom?
17.02.2015 | 11:55
Kupio sam bareriju kod Ifixit i promjenio sam. Ako nekom treba, rado ću mu pomoći.
17.02.2015 | 22:53
Moonlike kaže:
Evo mog komentara:
(...)
da bi se otvorila prodaja naših mozgova, snage, znanja itd. unurat HR, mora se na tome raditi, ne radnik, mozgovac itd. već država mora tome dati priliku.
(...)
Ne daje, nažalost, jer su sitni osobni interesi važniji od nacionalnih interesa.


Znači, ipak nije stvar u tome da je vani *SAMO* veća plaća, a sve drugo je kod nas isto ili bolje, zar ne?

Kad si završio školu, koja god bila, tražio si posao kod nas i shvatio da (osim ako nisi neke od onih rijetkih vrlo deficitarnih struka) nisi ničiji rođo niti stranački kolega pa za tebe nema posla. Da? Ne?

Eventualno si našao posao koji je toliko loše plaćen da, kad staviš brojke na papir, nemaš šanse *IKAD* se u životu situirati (što je kod nas nažalost životna nužnost jer ljudi koji žive u unajmljenom stanu imaju manja prava od zatvorenika). Da? Ne?

Možda si negdje putem sreo kolegu iz osnovne škole kojeg svi pamtite kao oličenje gluposti i/ili lijenosti i/ili zlobe, a koji je danas "uvaženi" direktor neke lokalne komunalne firme, ili makar šefić u nekoj "državne jasle" službi. Zašto i kako - pa eto, učlanio se u neku stranku. Da? Ne?

Možda si pokušao otvoriti svoju firmu, samo da bi shvatio da ti državni aparat niti u jednom jedinom trenutku ne pokušava pomoći da razviješ posao i, u konačnici, zarađuješ više i plaćaš više poreza, nego u svakoj situaciji propise tumači tako da te blokira i onemogućava, čak i onda kad imaju jasne primjere i tumačenja da to ne mora tako. Da? Ne?

Možda su te čak nagazili iz porezne uprave jer si, npr. ostao dužan platiti spomeničku rentu za prošlu godinu, dok je istovremeno Sanaderov pajdo ostao državi dužan parsto milijuna kuna poreza, a svojim zaposlenicima isto toliko doprinosa koji su se nakupljali kroz 5-6 godina. Da? Ne?

Onda si jednog dana odlučio i aplicirao za neki posao negdje u inozemstvu. Možda nisi prošao od prve, ali od treće ili pete si shvatio da ti nude posao od kojeg se može pristojno živjeti, a da nisi ničiji rođo niti stranački kolega. Da? Ne?

Je, fakat. Janjetina iz Boraje je neusporedivo bolja od one koju sam jeo u Londonu, a paradajzi od moje punice su tri svemira ispred onih koje sam pojeo u salati u Amsterdamu. Što sam stariji, sve to mi sve manje vrijedi, znaš...
19.02.2015 | 08:52
Hehehe.....pogodak i potopljen brod, te finalno potopljena cijela Flota!
Ovo gore je apsolutno tocno.
Tko je vani, dobro to zna.

Sto se janjetine tice: nu ionako jedem (na raznju) 3-4 puta godisnje, tako da mnogostruko vecom zaradom vani uspijem taj broj ukusnih dogadjanja BITNO povecati .
Sve u svemu - dobitak!

Smajo jednostavno - im pravoooo!
19.02.2015 | 17:21
Onome kome je vrhunac se uvaljat u državne/gradske institucije drugo ni ne mora očekivati a niti ne zaslužuje bolje. Pa pobogu ova država ima više zaposlenih u takvim ustanovama nego što ima stolica i stolova. Za mene je osoba koja je tek stekla diplomu, pogotovo inženjer, malo na neku ruku ograničen , odnosno sebe ograničio, ako se mislio razvijat u takvim tijelima.

Kod nas građevinara...

Kod pravog privatnika se zna što se traži, da brzo učiš i da puno delaš, a bit češ i plaćen. Ne kao netko u švici, njemačkoj, austriji itd., ali pristojno. Tu fore rođo ovo-ono ne funkcioniraju. Ako netko želi više, putovnica u ruke i ideš.

Kod privatnika koji je seljo na kvadrat( polupijani idiot ili šmrker) i koji ima par pohabanih laptopa, nešto strojeva i polupijane bauštelce, idiot si ako tamo sanjaš karijeru. Tu možeš doći po vezi, ali si kreten ako prihvatiš posao, a uvelike se događa da se još ktome prihvaća plaća ispod 5000kn, pola na prijavu pola na ruke koje valjda vidiš svako par mjeseci. To su kreteni od poslodavaca i takvi moraju propast, a još veći je kreten koji se tamo zaposli. Omalovažava sebe, kolege i struke, a u konačnici i cijenu rada.

Ja sam se mogao uhljebit recimo u holdingu pa nisam jer tamo ne vidim mjesto za mladog inženjera(bilo kojeg područja) koji se želi razviti u struci.
Vidio bi se tamo ili u nekim sličnim tijelima eventualno nakon 20g rada u privatnom sektoru gdje ću steći znanje i mudrost kojima bih na neki način pridonjeo zajednici.

Znam da će ovo sve gore navedeno povući ogromne kritike, ali dobrim dijelom je osoba naivna ako je studirala nešto što se na domaćem tržištu ne traži, tražila posao kod nekog ko ovisi o državnim investicijama, tražila posao kod šabana, pa na koncu svega kune kako mu u ovoj državi nejde.
19.02.2015 | 19:30
Slično je, rekao bih, svim inženjerima i moja su iskustva prilično slična tvojima. Ali mi smo prilična manjina populacije.
Možda bi bilo zanimljivo da čuješ iskustva Ribine supruge, koja je klinička psihologica. Nije suficitarna struka. Ali nema poslodavca osim državnih institucija. Što misliš, koga se zapošljava? One koji rade, ili one koji su rođaci?
Moja supruga je profesorica matematike i informatike. Također nije suficitarno zanimanje. Da je htjela, mogla se 100x zaposliti u nekoj banci, ali ona voli i želi raditi s djecom, to joj je životni poziv. Da sam ja mogao složiti posao i život iz Tara, Buja, Malog Lošinja, Raba, Čabra, Lokava, ili Ogulina, vjerojatno bi sad živjeli u nekom od tih mjesta jer se jedino tamo mogla zaposliti kao profesorica matematike na neodređeno vrijeme, s obzirom da nismo ni rođo, ni pajdo. No, kako u takvim mjestima u principu nema posla za nas inženjere, ostali smo u Rijeci, a ona je u 8 godina skupila blizu 20 upisa u radnoj knjižici. Jedna je bila zamjena za porodiljni, koja je potrajala malo dulje od godine dana, a ostale su bile po tjedan, po dva, po mjesec... To ti tako ide, znaš. Ako si rođo ili pajdo, onda se ne moraš zajebavati s tim zamjenama od po par tjedana. Sjediš doma, pričekaš par mjeseci i uštekaš se direkt na puno radno vrijeme, neodređeno, i to u školu gdje ima po jedan razred u svakoj generaciji. Nastava samo ujutro, sve neka fina, dobra djeca, i tako... Gospodski. E, a ako nisi...

Onda je radila 7 godina kao odgajateljica u učeničkom domu (s punom predanošću i voljom, iako ju je ravnatelj nevoljko pristao zaposliti za stalno, samo zato što se nijedan muškarac nije javio !!? ), i tek, evo, od jesenas radi u školi kao učiteljica matematike na neodređeno puno radno vrijeme.

Ja sam joj 100x rekao da je luda što toliko želi raditi u školi. Kad drži instrukcije full time i sva davanja uredno plati, zarađuje najmanje 50% više. Ali eto. Ona to ne percipira kao "posao".

Da se razumijemo, ona se nikad nikom nije zbog toga žalila. Niti se ja sad žalim. Samo ti dajem pogled na to kako izgleda život osobe koja je motivirana i predana svom zanimanju najmanje jednako toliko kao i ti svom, ali nema sreću da postoji razvijeno tržište rada s relevantnim poslodavcima koji nisu državni.
19.02.2015 | 21:11
Cijeli život sam sanjao o tome kako ću svoj život posvetit sportu i da ću na koncu biti profesor TZK, trener i sl.. Čak sam išao iste godine na prijemni na DIF i na GF. Prošao na oba, ali je odluka pala na građevinu što zbog izazova, što zbog perspektive, što zbog raznih savjeta i toga što me moji nebi mogli uzdržavat ako zagusti kod potrage za poslom. Iskreno još nisam siguran jesam li pogriješio u odluci, zato jer jednostavno obožavam sport ali sam miran koliko toliko jer mogu prehranit djecu i što imamo krov nad glavom. Naravno da bi htio više i bolje, ali sam realan i ne postavljam si visoko ciljeve jer razočaranja mogu imati gadne posljedice.

Kad ti supruga voli to što radi i to joj je vrednije od novaca, onda je to to. Uostalom ima supruga tebe, tu se uzajamno podržavate materijalno i duhovno, pametna je. . Samo se nadam da ona tlači tebe toliko koliko ti nas.

A što se tiće suficitarnih zanimanja, pa nemogu svi studirat pravo, ekonomiju, filozofiju itd. Ne kužim zašto ljudi srljaju, jel ikoga slušaju? I ja volim dosta toga, ali ako to nejde onda nejde. Pa kad država nije pametna i odlučna da stavi čvrste upisne kvote onda bi bar ljudi trebali razmišljat. Ja dok sam se upisivao 1998, onda se još pričalo kako je puno ekonomista, filozofa i pravnika.
Iskreno imam nekoliko frendova/poznanika FER-ovaca, strojara, građevinara, biotehnologa. Svi rade i svi imaju fine plaće. A znam i puno ekonomista i pravnika, vrlo pametnih ljudi, kojima nejde ne zato što su blesavi nego zato što rade u neljudskim uvjetima, tako da prije oni daju otkaz jer su na tabletama ili korak do ludare, nego što bi ga/ju poslodavac zamijenio drugim radnikom. Moralna osoba ima u sebi veliki fajt pogotovo kad mora donositi pod tuđim pritiskom nemoralne odluke, a takve situacije su vrlo česte danas. Meni je jako žao tih ljudi jer sam uvjeren da mnogi nisu to očekivali od života. Uostalom nikad nije kasno da se mijenjaš.

Za mene je život, da svojim radom i znanjem nešto proizvedeš i prodaš. Ekonomija je izopaćena grana već decenijama jer je preokrenuta maksimalno i svodi se na to kako nekog izhebat, podvalit i prevarit uz pomoć pravnika, sve u cilju brze zarade. Meni se te dvije grane osobno gade. Za mene su to preprodavači koji su izgubili kompas. Zdravstvo, prosvjeta, inženjeri i fizikalci( na njih mi se plaće od muke jer se prema njima gotovo svi odnose kao da su stoka) su područja na kojima se temelji iskonski život i to se treba cijeniti i na koncu platiti, ostalo su sve prodavači magle i treba ih svest na krajnji minimum.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 17 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, Miro Spiro, Riba, smayoo, SubZeroed, Anonimci (1065)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO