iOS 7
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 7


11.09.2013 | 17:52
Da li ce postojati upadate iOS6 na iOS7 ?
Konkretno me zanima za ipad4.
11.09.2013 | 17:57
Naravno
15.09.2013 | 11:25
Pozdrav

Nisam bas u zadnje vrijeme u toku, ali zanima me dali je preporučljivo raditi update na iOS 7 s obzirom da imam IP4 8gb?
Dali je uopće izasao update za ip4 ?

Hvala unaprijed
15.09.2013 | 11:49
18.09 izlazi iOS 7,zasto da ne
15.09.2013 | 12:34
Super, zanima me dali sada na ovim beta verzijama radi besprijekorno (mislim na ip4) ili malo steka zbog dosta slabijeg procesora?
15.09.2013 | 14:48
Nije kao na iP5 ali je podnosljivo,svakako preporucujem update tek kada izadje zvanicna verzija iOS7
16.09.2013 | 10:54
Ja na drugu ruku ne preporucam, barem dok ne rijese wifi problem, na gm verziji uopce nemogu na internet pomocu wifia. i drugi javljaju slicne probleme...
  • Navigator
  • Posjetitelj
16.09.2013 | 18:57
A vidis, ja mogu i sve mi radi normalno.
17.09.2013 | 19:02
kinsif kaže:
- notification centar je nesto bolje napravljen jer ima 3 odvojena taba. jedan prikazuje dnevne obaveze, jedan sve aktualne notifikacije, a treci propustene notifikacije. i dobra je fora da se notifikacije koje se pojavljuju na vrhu dok je telefon aktivan mogu zatvoriti. znalo mi se desiti da radim nesto na vrhu ekrana pa izleti mail notifikacija i onda se moram strpiti 4 sekunde da se onda povuce pa tek nastaviti dalje. sitnica, ali bolje da je ima nego da je nema.


Ima jedan trik za koji mnogi ne znaju...

Kad tako doleti notifikacija, samo je primi, povuci lagano prema dole i onda odbaci gore i odmah nestaje... Efektno, kada baš želiš do nekog gumba kad to iskoči... Probaj pa javi, kak ti se sviđa fora
17.09.2013 | 20:10
Zanima me dali će sutra biti moguć update na ios 7 kod nas ili ide po regijama..??
I jos 2 stvari me zanimaju imam iPhone 4 jailbreakan pa sad ako ga odmah updeatam hoće li mi ostati sve aplikacije i ostale stvari iz app storea ili moram raditi backup..??
I druga stvar jel moguce ikako na i4 instalirati siri..??
  • Navigator
  • Posjetitelj
17.09.2013 | 20:25
Back up, rekao bih
17.09.2013 | 20:34
bricha kaže:
Zanima me dali će sutra biti moguć update na ios 7 kod nas ili ide po regijama..??
I jos 2 stvari me zanimaju imam iPhone 4 jailbreakan pa sad ako ga odmah updeatam hoće li mi ostati sve aplikacije i ostale stvari iz app storea ili moram raditi backup..??
I druga stvar jel moguce ikako na i4 instalirati siri..??

JB ti novi iOS obavezno briše a mislim da siri ne možeš staviti.
17.09.2013 | 20:44
svi ce sutra moc skinut iOS7, neide nis po regijama... Vjerojatno klasicno oko 19h po nasem vremenu pustaju soft.
JB ti se brise ak apdejtas phone
nemres instalirat Siri na iPhone 4.
17.09.2013 | 21:26
Ma znam da gubim jb ali zanima me dali će mi aplikacije ostati ili moram raditi back up..??
17.09.2013 | 22:00
bricha kaže:
Ma znam da gubim jb ali zanima me dali će mi aplikacije ostati ili moram raditi back up..??


sve aplikacije koje si skidao preko appstora ce urdno ostati kao i svi podatci.
17.09.2013 | 22:15
Ja čekam prvu reviziju, jer sam se jednom opekao i ne bi više.
17.09.2013 | 22:23
evo wifi mi sada radi ali zato mi zdere bateriju, vi drugi?
17.09.2013 | 22:39
Ono što mene zanima je... Ako sutra nadogradim iPhone 5 na iOS 7, iz nekog razloga mi se ne svidi i hoću se vratiti na iOS 6... Šta moram napraviti prije updatea da bi to bilo moguće? Nikad nisam jailbreakao pa se ne kužim u te stvari....
18.09.2013 | 03:02
Borostef kaže:
Ono što mene zanima je... Ako sutra nadogradim iPhone 5 na iOS 7, iz nekog razloga mi se ne svidi i hoću se vratiti na iOS 6... Šta moram napraviti prije updatea da bi to bilo moguće? Nikad nisam jailbreakao pa se ne kužim u te stvari....


Ako mislis da ti se nece svidjeti zasto bi ga stavljao uopce? Pogledaj na jutubu, ima videa koliko hoces o iOS7 ili pogledaj kod nekoga uzivo. Ako dignes na iOS7 natrag više nema (eventualno ako ne zatvore potpisivanje iOS-a 6 ali to ako i bude, trajat ce jako kratko). Jailbreak nema veze sa spustanjem odnosno dizanjem softwarea (makar unazad par godina).
18.09.2013 | 11:39
rak21 kaže:
Borostef kaže:
Ono što mene zanima je... Ako sutra nadogradim iPhone 5 na iOS 7, iz nekog razloga mi se ne svidi i hoću se vratiti na iOS 6... Šta moram napraviti prije updatea da bi to bilo moguće? Nikad nisam jailbreakao pa se ne kužim u te stvari....


Ako mislis da ti se nece svidjeti zasto bi ga stavljao uopce? Pogledaj na jutubu, ima videa koliko hoces o iOS7 ili pogledaj kod nekoga uzivo. Ako dignes na iOS7 natrag više nema (eventualno ako ne zatvore potpisivanje iOS-a 6 ali to ako i bude, trajat ce jako kratko). Jailbreak nema veze sa spustanjem odnosno dizanjem softwarea (makar unazad par godina).


Čemu tako ratoboran stav? Nisam pitao za mišljenje o svojim odlukama, nego za savjet... Potencijalnih razloga za vraćanje na iOS 6, kad te već toliko zanima, mogu ponuditi više... Ružan dizajn, usporio mi telefon, nemogu se spojiti na wifi, itd... Ne kažem da će se išta od toga dogoditi, ali ako se i ne dogodi volio bi znati da li postoji način vraćanja starije verzije iOS-a... I da, znam da to nema veze sa jailbreakom, spomenuo sam ga samo zato jer sam tematiku vraćanja starijih verzija iOS-a obično nalazio u temama vezanim uz jailbreak... Neki blobs koje treba spremiti prije updatea... Vidiš, ne sjećam se... Zato pitam...
18.09.2013 | 12:03
jedvo čekam 19sati da vidim kako će ios7 raditi na mom iphonu4s
18.09.2013 | 12:18
Ja bih ga odma skinija da vidin al ipak triba malo pricekat do veceras.
Vidit cu kako ce bit na IP5, nadam se da nece bit nikakvi bugova
18.09.2013 | 13:49
Ako sam dobro skuzio u 19h je relase..??
Jel zna neko koliko mb ima za skinuti..??
18.09.2013 | 14:18
Oko 600mb.Da izlazi u 19h,mada mislim da ce biti guzva pa ce DL ici sporo kao i uvijek
18.09.2013 | 14:19
GM verzija za 5icu je 1,2GB velika, e sada koliki će biti ovaj službeni release to ćemo vidjeti
18.09.2013 | 14:33
Skines sutra ili prekosutra ili ostavis preko noci. No big deal

To toliko gorite od zelje?
18.09.2013 | 15:16
GM relese apple od sinoc potpisuje i dozvoljava sa tim firmwareom uredan update ili restore...dan prije je odbijao da izvrsi upgrade na iOS7. vjerovatno je GM final relese. ovo je samo pretpostavka.
photo-2498d28a020426e4d8efcf05010cd8dc.PNG
18.09.2013 | 15:20
@Borosgerf: iTunes kod Upgrada / Update pobriše stari back up file jer misli da ti to više ne treba, pa nema povratka nazad. Ako se radi o istom telefonu.... No možeš ga nadmudriti:

Mislim da ti je za to dovoljno samo promijeniti ime telefona (Settings/General/Descrription/Name) i napravaiti BackUp (za slučaj da se poželiš vratiti na iOS 6). Kasnije kod Restora (eventualno iz DFU) u iTunesima samo odabereš taj backup (npr. iPhone Restore 6.1.3), po potrebi napraviš aktivaciju telefona i to je to...

Nakon što si napravio takav BackUp možeš telefonu vratiti normalno ime i proslijediti s Update-om na iOS 7, a onaj back up ti stoji za "zlu ne trebalo"...
18.09.2013 | 15:22
Downgrade na nizi FW moze jedino ako apple potpisuje ili imas spasene SHSH Blobs
18.09.2013 | 15:31
A recimo netko ne korsiti JB i nema tu potrebu? Pretpostavaljam da se može napraviti downgrade bez problema podmetanjem službene 6.1.3/4 verzije
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 41 minuta
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

abajo, accom, drlovric, JOHN, ping, Riba, tino1, Anonimci (400)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO