iOS 7
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 7


10.06.2013 | 22:04
Da li se vama dopada novi iOS 7 i sta vam se veceras najvise dopalo na 24th WWDC-u? Sta mislite o novom mac pro-u?
10.06.2013 | 22:13
Ikone su mi ruzne a ostalo je super
10.06.2013 | 22:26
Istina, kad da su kopirali Win 8. A to nije kompliment
10.06.2013 | 22:27
odlicno, ikone koje su mi ruzne su appstore i itunes... a ostalo mi je tip top, pogotovo control centre( napokon!!!!!!)

pokusavam nac online da skinem betu ali nikako ne mogu, ima li koji developer( naravno da ima) da mi pomogne oko toga :DDD
10.06.2013 | 22:33
one tockice za signal su ocajne Ostatak vrlo solidan!

Zanimljivo mi je kako su cijelo vrijeme podbadali forstalla ))
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
10.06.2013 | 22:47
i sve tako bijelo i blještavo....

kao da su napravili ios 7 samo da povećaju prodaju bijelih iphona
10.06.2013 | 22:57
Kada cemo ga moci skinuti?
10.06.2013 | 23:05
Nisam gledao keynote pa me zanima oce ic na cetvorku iOS 7?
10.06.2013 | 23:11
Na 4-ku ide, bar tako najavise... meni je jedino iOS promasaj jer u mnogo cemu vuce na android, pocev od weather app pa nadalje.... i ne svidja mi se sav onaj sarenis ali 100 ljudi 100 cudi...
  • User
  • Posjetitelj
10.06.2013 | 23:12
Sve super osim ikona koje su užas.
10.06.2013 | 23:12
simpa je! dizajn je kud i kamo moderniji i primjereniji takvom uredjaju nego one varijante sa imitacijom drva, koze itd. ikone vise manje, nakon 2 dana prestane covjek obracati pozornost na to, ali cisto radi razbijanja monotonije je promjena dobra.

control centar me veseli, iako je pomalo ludo da smo na to cekali 6 godina. takva stvar je morala tu biti i prije, ali eto. sada je tu i super za to!

jedino mi je ovaj multitasking UI nepotreban. ne vidim razlog da se vidi SS cijele aplikacije. ikona mi je dovoljna, ali ocito su razliciti koncepti koji su kruzili po netu napravili svoje. ali dobro, stvar ne pomaze u koristenju telefona, ali niti ne skodi.

air drop bi mogao zato biti veci win, cisto radi broja ajfona u opticaju. mogao bi to biti dobar samar NFC-u kakvog su do sada furali konkurenti.

iRadio super stvar, ali sumnjam da ce to raditi kod nas pa se necu ni veseliti tome!

windows8 je do sada imao najmoderniji dizajn, i sigurno da u ovom vracanju na dvije dimenzije (pogledajte samo dock na iOS 7), ima nesto malo tog trenda. ali radi se upravo o tome, o trendu. nije win8 izmislio taj trend, samo ga je prvi uveo u UI nekog OS-a.
problem kod njih je sto je tranzicija sa starog na novo iskustveno slicna frontalki sa armiranim blokom betona. ovdje ce se svako tko je koristio kratko vrijeme iOS6 brzo snaci.

o vizualnom kopiranju androida se nema sta reci jer andorid niti nema neki vizualni identitet.
  • User
  • Posjetitelj
10.06.2013 | 23:39
kinsif kaže:
o vizualnom kopiranju androida se nema sta reci jer andorid niti nema neki vizualni identitet.


U potpunosti se ne slažem, barem ako se radi o "pravom" stock Androidu. Da ne govorim da su mi njegove ikone miljama ispred iOS 7

developer.android.com/design/index.html
10.06.2013 | 23:44
jel tko koristi Yahoo Weather App? Fotokopirka
yahoo_weather_copycat.jpg
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.06.2013 | 00:00
Uopće mi nije važno tko tu koga kopira, jer mi se čini da svatko svakog, ali iOS7 mi izgleda jako dobro pa čak i ikone, a konačno su odlučili dodati još novih mogućnosti zbog kojih sam do sada volio jailbreak.

Jedno je sigurno, čim ga pokusni kunići isprobaju ide gore na sve iĐiđe
11.06.2013 | 00:16
Pa Apple i vuce weather sa Yahoo servisa. Cekiraj si malo info u widgetu na macu. Tamo se to najbolje vidi
11.06.2013 | 00:27
Ikona Clock app-a je živa, pokazuje trenutno vrijeme i pomiče se se crvena kazaljka sekundara
11.06.2013 | 01:28
Ikone i cijeli taj bijeli, blještavi look mi se ne sviđa... A i sve te fore sa animacijama gromova, kiše, snijega... Da sam to htio kupio bi Android telefon... Osim toga, zanima me kako će se to odraziti na, ionako ne baš bajno, trajanje baterije...
Ima zanimljivih novih funkcionalnosti, ali, barem što se mene tiče, novi izgled... Nula bodova... Kao što je netko rekao... Sto ljudi, sto ćudi...
11.06.2013 | 07:34
Ja neznam sto sve svi zale, dobili smo moderan dizajn potaknut androidom i wp8, samo sto cemo mi sada imati stabilnost iOS-a. Nesto lici, nesto ne, pa hvala Bogu. Isto bi se moglo reci za apsolutno svaki smartphone nakon 2007, svaki izgleda ko iphone( misim na hardver). Tako su oni bili inspirirani novim hardverskim a sada je apple bio inspiriran softverskim, uostalom android je open source tako da nije sve izkopirano od google-a. Meni je iOS 7 super, novost je, transparentan .... cista kopija; uopce se ne slazem!
11.06.2013 | 07:49
Svaki iOS do sada je izgledao isto. Dobijemo par novih stvari i ostatak identican. Nikada nemas pravi osjecaj novog softvera.

Ovo sada izgleda kao da sam kupio novi mob Meni super. Lijepo, svjeze, prozracno, moderno...

Dosta stvari je "pokradeno" sa JB Ovaj zivi sat (ikona), za to imam tweak vec godinama. Isto kao i za SBSettings, multitasking i jos puno stvari.

Puno ljudi nece imati potrebu da JB uredjaje, dok sa druge strane ovo je mozda i znak da bi JB trebala biti jos jaca, jer Apple implementira sve vise stvari koje su uspjesne u JB zajednici.

Svidja mi se i flashlight switch. Jedan app manje

Ocekivao sam vise od home screen (widgeti, tiles i sl), ali polako, doci ce sve na svoje
11.06.2013 | 08:56
stefanjos kaže:
Ja neznam sto sve svi zale, dobili smo moderan dizajn potaknut androidom i wp8...


Sva sreća pa postoje android i win pa je Apple imao gdje tražiti inspiraciju.
Ili im je samo popustila inspiracija?

Isto tako navode kako je control center "esencijalna" stvar.
Dobro pa su shvatili nakon toliko godina, tu esencijalnu stvar koju korisnici žele već godinama.


Sve skupa je transparentno (osim izgleda) da je čuvena inovativnost malo zaspala.
11.06.2013 | 08:59
Iskreno, bilo kakva promjena iOS je dobra, jer ovo je sve dosad bilo koma.
Koristim ga od noćas i zadovoljan sam, traži malo privikavanja, ali nemogu zasad reći da sam razočaran ili oduševljen.
11.06.2013 | 11:41
ako ga neko želi isprobati bez registracije UDID-a neka samo napravi update

ikone su ružne, izgleda mi ka neka kineska iphone tema za android, i nikako mi se ne sviđa ova "live" pozadina koja se nikako ne može isključiti...
11.06.2013 | 12:23
kakva live pozadina?
11.06.2013 | 12:51
Može li mi netko reći kako bih mogao staviti ios7 bez developer accounta? Zahvaljujem.
11.06.2013 | 13:00
evo za iphone 5

thepiratebay.sx/torrent/8562712/Apple_iO...Phone_5_CDMA_and_GSM

samo shift+ update
  • User
  • Posjetitelj
11.06.2013 | 13:22
mario.zg kaže:
stefanjos kaže:
Ja neznam sto sve svi zale, dobili smo moderan dizajn potaknut androidom i wp8...


Sva sreća pa postoje android i win pa je Apple imao gdje tražiti inspiraciju.


Zdrava konkurencija je uvijek dobra. Microsoft me jako ugodno iznenadio kad su krenuli u smjeru flat aplikacija umjesto da uskaču u vlak s postojećim UI rješenjima. Koliko god da ih ne volim zbog drugih stvari, pored Win 8 i WP 7/8 mi je iOS izgledao debelo zastarjelo.

Puno toga je konkurencija uzela Apple-u tokom godina, ali je i puno toga Apple uzeo konkurenciji. Konačni rezultat? Velik izbor odličnih mobilnih platformi i konstantno guranje naprijed
11.06.2013 | 13:28
je li iko izvrsio update i probao ios7? meni su samo pretjerali sa ikonama. sarenilo do bola.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
11.06.2013 | 13:35
saint kaže:


kako misliš samo shift + update ? gdje - u iTunes nakon što skinem na Mac, na IP5 u Safariju ( gdje točno) ? može li preciznije ?
11.06.2013 | 13:44
U iTunes ako kliknes na UPDATE on ce povuci najnoviji update sa interneta (download + instal), ako postoji.

Medjutim ako drzis SHIFT dok klikas na taj gumb, ponudice ti da mu pokazes unaprijed downloadiran software koji ce on samo instalirati, bez potrebe da downloadira. Pogodno recim za tvrtke sa 50 identicnih telefona i sl.

Jasnije?
  • campo
  • Posjetitelj
11.06.2013 | 14:33
Po meni je iOS 7 samo pokupio par stvari iz JB što nije loše ali to nazvati novim iOS je pretjerano i pokazuje da apple stagnira i u iOS u a i u OSX u. fali im brilijantan um kakav je bio SJ a sad para imaju na bacanje ali ne vrijedi ljudska komponenta uvjek pravi razliku MAC pro je jedino osvježenje na razini appla kakav je nekad bio a vjerujem da ostavština gore pomenutog. pitanje je kako će ići prodaja jer jedno mje dobar hardware a Final Cut užasan (jedno bez drugog ne ide) ,...apple je po meni na nizbrdici po stvaranju i kreativnosti...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 32 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, Anonimci (386)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO