NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


02.03.2016 | 11:31
rusty kaže:
rade meni i zeleni u 211j već 6. godinu bez problema, ali to ne znači da neće biti problema


takvo nešto je zrelo bilo za preventivnu zamjenu
02.03.2016 | 12:45
gobami je, ali to mi je DR site koji je 90% u hibernaciji, ali imam ga uskoro namjeru zamijeniti i možda malo podebljati kapacitetom.
02.03.2016 | 17:32
Odluka je godovo pala na WD Red 3TB.
02.03.2016 | 18:30
zabac kaže:
Odluka je godovo pala na WD Red 3TB.


Godovo? Prizivaš godove na pločama wd-a?
02.03.2016 | 18:41
Evo link na Hard Drive Reliability Review for 2015
02.03.2016 | 18:50
Hebaj ga. Ako crkne, crkne. Garancija je 3 godine.
02.03.2016 | 18:51
havdic kaže:
zabac kaže:
Odluka je godovo pala na WD Red 3TB.


Godovo? Prizivaš godove na pločama wd-a?


Tastatura to sama radi, nisam ja.
02.03.2016 | 22:13
Ja pak razmišljam o eksternom disku koji bi služio isključivo za backup NAS-a. Imam DS211j sa dva WD RED-a od 4TB i nemam se kaj žaliti. Jedini WD koji mi je krepao je bio star 9 godina, a radio je svaki dan. Ne znam jel mi se isplati kupovati RED budući da će se disk svakih dva tjedna/mjesec dana kopčati na NAS zbog backupa. Ostatak vremena će biti daleko od moje fizičke lokacije u kutiji.
02.03.2016 | 23:42
zoranowsky kaže:
Ja pak razmišljam o eksternom disku koji bi služio isključivo za backup NAS-a. Imam DS211j sa dva WD RED-a od 4TB i nemam se kaj žaliti. Jedini WD koji mi je krepao je bio star 9 godina, a radio je svaki dan. Ne znam jel mi se isplati kupovati RED budući da će se disk svakih dva tjedna/mjesec dana kopčati na NAS zbog backupa. Ostatak vremena će biti daleko od moje fizičke lokacije u kutiji.


Pa ako radiš backup dva puta mjesečno, mislim da ti najbolja opcija uzeti neki vanjski 2.5" disk. Vjerojatno si i ti mislio na externi u kučištu.
03.03.2016 | 10:45
Zašto nemogu napraviti quickconnect, logirao sam se ali nemam ID niti ga mogu upisati, evo i slike s sy acca



Poslao sam im sad mail, pa čekam odgovor.
03.03.2016 | 11:17
to moraš složiti sa strane DSMa ne preko weba. Dakle logiraj se u DSM i unutar njega konfiguriraja QC ili DDNS parametar koji ti je draži
03.03.2016 | 11:51
Ty, rješio sam nekako. Imao sam problem s mrežom iako je uredno radila, tak kad sam stavio dns od google 8.8.8.8 sam uspio.
03.03.2016 | 16:47
Prva varijanta mi je bila WD RED 4TB za backup cijelog NAS-a (iako bi i 3TB model bio dostatan) + ICY BOX kućište.
Međutim, razmišljam da uzmem neki jeftiniji disk obzirom da ga ne mislim često koristiti. O 2,5 diskovima nisam razmišljao, iako vidim da za sličnu cijenu mogu dobiti 2,5 disk. No RED mi daje bolje jamstvo.
Hm...
03.03.2016 | 17:26
Ja imam 6x2,5" diskove za svasta. Toliko su prakticni da mi brzina nije vazna. Ako prebacijem velike kolicine podataka, to ide po noci. Za malo podataka imam vremena pricekati.
03.03.2016 | 20:40
zoranowsky kaže:
Prva varijanta mi je bila WD RED 4TB za backup cijelog NAS-a (iako bi i 3TB model bio dostatan) + ICY BOX kućište.
Međutim, razmišljam da uzmem neki jeftiniji disk obzirom da ga ne mislim često koristiti. O 2,5 diskovima nisam razmišljao, iako vidim da za sličnu cijenu mogu dobiti 2,5 disk. No RED mi daje bolje jamstvo.
Hm...


Krivo sam te shvatio, mislio sam da hočeš backup od OS-X. Šta nemaš u njemu mirror, nego koristiš oba ili koliko već imaš diskova ? Za proširenje NAS_a ( bar od synology ) ima samo opcija externog kučišta od 5 diskova, koje kasnije spojiš na svoj NAS. Nije baš ni jeftino to kučište...možda imaš neku drugu firmu za NAS gdje se može kupiti neko manje kučište.
03.03.2016 | 23:55
Nope, u Synology-u imam 2x4TB RED, u mirroru. Na NAS-u je i Time machine backup.
Mislio sam uzeti jedan disk koji ima kapacitet NAS-a i njega povremeno spojiti na NAS (DS211j ima dva USB porta), pa pomoću backup funkcije u DSM-u napraviti backup jednom do dva puta mjesečno. Taj bi disk služio za OS (O Shit) situacije i čuvao bih ga na udaljenoj lokaciji.
Imam i jedan stari 2 TB WD Studio na koji ću raditi djelomični backup NAS-a, ali on će biti malo bliže, pri ruci.
Dakle jedan NAS, dva diska za backup na različitim lokacijama (od kojih jedan namjeravam kupiti).
2,5 diskovi jesu praktični, imam dva komada, ali budući da će mi ovi diskovi stajati u ormaru, nije mi važna veličina, dapače, mislim da je 3,5 kučište dosta fleksibilna varijanta.
04.03.2016 | 11:11
zoranowsky:

Ja to isto radim. Dva WD Red po 3TB u NAS cine jedno RAID polje od 3TB. TimeMachine, iTunes i sl. je na NAS.

Imam jos externi disk (2TB) koji iskljucivo 1-2 puta mjesecno backupira NAS (3TB minus filmovi, serije, nebitne stvari).

Taj externi disk je na remote lokaciji u slucaji pozara, poplava, kradje i sl

Mislim da i ti pricas o istoj stvari
04.03.2016 | 11:14
DSM 6.0 je u RCu, dakle još cca mjesec dana i trebo bi biti vani (kako je i najavljeno April 2016)
www.synology.com/en-global/dsm/6.0beta/ReleaseNote
04.03.2016 | 15:59
Imao sam kopije na dva diska i NAS-u (koji je crko). Znaci na3 mjesta. Ovo s lokacijama je malo pretjerano. Najbolje onda iznajmiti sef i unjemu cuvati ito u vrecici koja je vodonepropusna.
Moram kupiti diskove jer je NAS vec doma.
04.03.2016 | 17:14
Hehe, ja imam kofer s diskovima u uredu - jednom u dva tjedna ga odnesem doma i backupiram: hard od MacBooka, vanjski hard, hard s filmovima/serijama i WD NAS hardove. Nakon backupa ga vratim u ured.

A doma imam drugi kofer u kojem su 4 diska s kojima u uredu backupiram glavni stroj

Te naravno dva diska koji svakodnevno rade backup nevezano za ove lokacije…

Činjenica je da u slučaju požara, potresa, krađe - ništa ti ne vrijedi backup ako je na istoj lokaciji kao i izvorni fileovi….
04.03.2016 | 17:17
Kad smo kod toga, kupio sam Synology DS414 Slim i u njega idu 4x2TB diska…

Nisam još odlučio kako da postavim RAID, ali gore bi metnuo Time machine, filmove/serije i možda fotke/itunes, zavisno kako će se ponašati… WD NAS me jako razočarao po tom pitanju…

Prijedlozi starih Synology iskusnjara?
04.03.2016 | 17:33
ako ideš na kapacitet sa barem malo redundancije, RAID5. 6tb efektivno
04.03.2016 | 18:36
drlovric i vanjuska - imamo otprilike isti sistem razmisljanja.
zabac, dao si mi dobru ideju s vrecicom
04.03.2016 | 19:29
RAID5 je dobra stvar i traži minimalno 3 diska (3/4 ukupnog kapaciteta) ili čak RAID6 gdje ti je 1/2 ukupnog kapaciteta, ali 2 diska mogu prdnuti. Kako su 2,5" možda i nije bedasto.

Sigurnost je veća ako se više novaca angažira.
05.03.2016 | 11:40
zabac kaže:
RAID5 je dobra stvar i traži minimalno 3 diska (3/4 ukupnog kapaciteta) ili čak RAID6 gdje ti je 1/2 ukupnog kapaciteta, ali 2 diska mogu prdnuti. Kako su 2,5" možda i nije bedasto.

Sigurnost je veća ako se više novaca angažira.


Malo ti vrijedi i 32 hard diska u NAS, ako neko neovlasteno udje u posjed i odnese uredjaj.
05.03.2016 | 14:00
drlovric kaže:

Sigurnost je veća ako se više novaca angažira.


Malo ti vrijedi i 32 hard diska u NAS, ako neko neovlasteno udje u posjed i odnese uredjaj.[/quote]

Neka nosi, onda bar znaš da imaš nešto vrijedno na njemu
05.03.2016 | 14:31
Naglasak je bio na vise novaca. Mozes kupiti sef, blindirati sobu, svakava cuda izigravati. Podazci koje ja drzim na diskovima su vrijedni meni, a ne nekome sa strane. Njemu je vrijednost samo u diskovima.
10.03.2016 | 18:11
diskstation.jpg



Kako ovo ukloniti?


verify.jpg



Koliko ovo traje?
10.03.2016 | 18:12
Žmigaju obje lampice na ladicama diska. Nadam se da bude sve to prestaloi da bude na gorjnjoj slici 100%.
10.03.2016 | 18:51
Jošjedno pitanje, kad uštekam disk u NAS koji je Mac OS Extended (Journaled) ne da mi ga niti čitati niti pisati. Vidim sve foldere i datoteke, ali niti čitanje niti pisanje ne ide. Kad stavim FAT23 disk, onda je OK.
S dozvolama je igra. Kako to riješiti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 49 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Maxxy, Riba, tino1, zoranowsky, Anonimci (343)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO