Final Cut X i DSLR H.264.mov
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Final Cut X i DSLR H.264.mov


21.08.2012 | 17:04
Drage kolege zanima me kako se Final Cut X nosi u Timeline sa H.264.mov? Osobno koristim Final Cut 7, ali prekodiravanja u ProRes traže vrijeme i diskovni prostor. Isplati li se prelazak na FCP X kada se radi o DSLR videu?

HVALA!!
21.08.2012 | 17:27
Kolko sa skuzio, malo je dotjeraniji u zvakanju h264-ja, ali...to nije editing codec!
Kolko god imao jak stroj i brze diskove, biti ce sporiji i tezi od proresa.

Ne kuzim...zasto je tako velik problem prekodiravanje?
Ako te sisa disk space, napravi neke proxije, izeditiraj i poslje samo relinkaj sa originalnim (h264) fileovima...


A fcpx meni, a kolko cujem niti vecini kolega, nije bas sjeo.
Nabrikani imovie...ne vrijedi to te pare
  • Sank
  • Moderator
  • 219
21.08.2012 | 18:27
Da, baš sam htio napisat da se iMovie sasvim lijepo nosi sa mov datotekama skinutim direktno sa fotoaparata
21.08.2012 | 20:12
Pri importu obavezno odabrati opciju create optimized media, proxy media; pa nećeš te fajlove čuvati na disku do penzije, smontiraš, redneriraš, gotovo… i ne obraćati previše pažnju na one kojima fcpx nije legao jer ti neće baš biti od pomoći nego pratiti što i kako rade oni koji s njim znaju; www.applemotion.net (serial macbreak studio možeš besplatno skinuti i gledati preko itunes podcasta), www.larryjordan.biz… ima trivijalnih stvari ali i mogućnosti o kojima se malo zna i piše
21.08.2012 | 20:20
Alo...kaj je ovo napad mladih fcpx-ovaca na stare horde fcp-ovaca...
Ajme ovaca

U svakom slucaju, ako montiras sebi za gust i sitne projektice gdje nije bitna kompatibilnost i prenosivost, fcpx ce ti sasvim sigurno posluziti!
Kao i imovie, tako da steta para.
21.08.2012 | 20:28
Razlika između imovie-a i fcpx-a je prevelika da bi se mogle stvarati usporedbe, ali naravno ispravno veliš, software odabireš prema svojim potrebama i mogućnostima.
22.08.2012 | 14:24
Hvala na odgovorima

Ipak ostajem na FCP 7, nekako mi je logika rezanja videa i slaganja clipova na njemu ušla pod kožu. Probao sam kod frenda Premiere sa DSLR materijalom, sve to radi, ali ne dobro kao FCP s ProResom. Premiere non stop nešto mulja u pozadini.

E, sad se ispričavam za diletantska pitanja, ali zamolio bi da mi objasite sljedeći postupak: "napravi neke proxije, izeditiraj i poslje samo relinkaj sa originalnim (h264) fileovima..."

HVALA!
22.08.2012 | 18:58
cavarovobrdo kaže:
Hvala na odgovorima

Ipak ostajem na FCP 7, nekako mi je logika rezanja videa i slaganja clipova na njemu ušla pod kožu. Probao sam kod frenda Premiere sa DSLR materijalom, sve to radi, ali ne dobro kao FCP s ProResom. Premiere non stop nešto mulja u pozadini.

E, sad se ispričavam za diletantska pitanja, ali zamolio bi da mi objasite sljedeći postupak: "napravi neke proxije, izeditiraj i poslje samo relinkaj sa originalnim (h264) fileovima..."

HVALA!


Naravno da niti jedan soft ne radi dobro sa velikom kompresijom.
Prekodiravanje je osnovni dio montazerskog posla

Uglavnom, uzmes mpeg streamclip i prerendas sve materijale u neki mali proxy (ja koristim 426x240 prores proxy) u novi folder.
Naravno, imena klipova ostaju ISTA!!!

I onda montiras...
I montiras...


Kad si gotov, makni folder sa proxima negdje drugdje i kod podizanja projekta fc ce te traziti folder sa materijalima...tada ga navedes na folder sa originalnom sirovinom (h264).
Podesis sequence settings i export!
I to je to
22.08.2012 | 21:37
… ili umjesto svih gore nadenih postupaka u fcpx-u pokvačiš što treba i radiš
22.08.2012 | 21:38
… ili umjesto svih gore nadenih postupaka u fcpx-u pokvačiš što treba i radiš
import.jpg
22.08.2012 | 23:47
Jes...i onda radis puzevim korakom u programu koji non-stop nesto procesira, kenja, zavlaci i misli.
A i zasto bi se privikavao na los, nedoradjen i totalno vanstandardni program???

Bas sam se sjetio da mi je ovaj screen u sekundi probudio nagon za gasenjem i micanjem u cesme
Ipak sam mu dao jedan beznacajni projektic i nekoliko dana na moru (proslo ljeto)...ali, zali boze vremena.
Uzasno los i glup program sa tonom beznacajnih funkcija i niti jednom potrebnom.
23.08.2012 | 04:38
Ti si naveo 10 nepotrebnih puževih koraka i slobodno se služi njima, a ostalima ne prosipaj bisere o sporom radu i lošim aplikacijama jer to nisu. Stvarno jadni i neargumentirani komentari. fcp.co/final-cut-pro/news/906-making-a-m...d-in-final-cut-pro-x
... eto čovjek složio spot, koristio razne programe i nigdje nije spomenuo da je fcpx šrot i da ne valja...
23.08.2012 | 09:45
Smet kaže:
Ti si naveo 10 nepotrebnih puževih koraka i slobodno se služi njima, a ostalima ne prosipaj bisere o sporom radu i lošim aplikacijama jer to nisu. Stvarno jadni i neargumentirani komentari. fcp.co/final-cut-pro/news/906-making-a-m...d-in-final-cut-pro-x
... eto čovjek složio spot, koristio razne programe i nigdje nije spomenuo da je fcpx šrot i da ne valja...


Ej, frajeru...skuliraj malo.
Ja nisam prema tebi bio neugodan niti sam "prosipao bisere" ostalima, nego odgovaram kolegi na pitanje.
Da sam htio biti neugodan, rekao bi recimo da samo sloseri i nabrijani klinci mogu raditi u tom poluproizvodu kojeg je svjetska editing scena popljuvala i jos pljuje.
Spotovi (glazbeni) su dno video produkcije i svaki pipmpek ih radi...nes ti editinga.
Imas nekoliko mojih argumenata na forumu pa si malko potrazi prije nego pocnes kenjati.
Btw, iza tih argumenata stoji dosta godina rada u skoro svim editing sistemima, pa jako dobro znam o cemu pricam.
Znas li ti???
Sumnjam, jer ako se pozivas na "neke" sumnjive tipove koji "nesto" rade i o tome pisu blogove...nisi bas uvjerljiv.
Informiraj se malo prije nego prdnes!
23.08.2012 | 10:19
Hvala svima na uloženom trudu. Ova stvar s relinkanjem mi je genijalna. Isprobao sam i funkcionira. Vidim da se rasprava malo zahuktala

Osobno mi se sučelje Final Cut Pro X ne sviđa, previše me podsjeća na iMovie. Nedostaje mi prozor za pregledavanje videa, navikao sam u njemu pregledavati i rezati sa I + O.

Veliki pozdrav!!
28.11.2012 | 23:53
Slažem se..fcpX je smeće i nije vrijedan spomena. Konačna smrt Appleovog Pro segmenta i podilaženje klincima sa pola mozga i željom da rade video. Al to nije tema. Htio sam reći da sam jednom prilikom smontirao nekakav video koji sam kao i sve prebacio na početku u prores. Nakon dva tjedna sam imao potrebu promijeniti jedan dio u videu i naravno da mi se nije dalo opet sve bacati u prores jer se radilo o 400gb h264 materijala što izađe oko 1,5 tb proresa (i tako stalno) pa sam samo relinkao h264 fileove i...KATASTROFA! Tranzicije su mi trzale za poludit. Apsolutno se zbog toga ne slažem sa proxy načinom rada, DA ali na kraju moraš relinkat prores ili slične fileove što nema logike jer ga fcp7 ionako guta u HD rezoluciji i na najslabijem stroju. Budući mi je video hitno trebao, exportirao sam xml i ubacio ga automatic duckom u after koji ga je izrendao van kako treba. Dakle fcp7 i h264 NE rade dobro. Konkretno tranzicije (disolve ili dip to color npr.) trzaju i to nije gledljivo. Al to je samo moje iskustvo Pozdrav ljudi!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 48 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Beli, Riba, Anonimci (492)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO