DVD rip na OSX-u
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

DVD rip na OSX-u


25.01.2010 | 21:36
Finn je napisao:
znači, prema ovome bi trebalo napraviti .img fajl i spržiti ga? i to je to? taj .img mogu spržit i u Toastu, ne?

da, da, da i da! (ovim redosljedom).


PS
Toast>Copy>Image file>Deeeeeeriiiiiiiiiiii!
25.01.2010 | 21:46
e, nevjerojatno!!!! nakon toliko zajebancije kaže: "source image file VIDEO_TS seams to be damaged" (?!) to kaže Toast kad sam ubacio .img fajl.
ponovo ću izripat cijeli DVD i napravit sve ispočetka, pa ćemo vidjet. možda mi se taj video folder negdje potrgo, pa zato nije htjelo šljakat...

hvala puno na pomoći, još se javim.
25.01.2010 | 21:50
Finn je napisao:
hvala puno na pomoći, još se javim.

Ili još bolje, nemoj se javljati!


Šalim se, šalim se...
25.01.2010 | 23:22
Djuro genijalac je napisao:
Samo jedna opaska: ne znam zakaj komplicirate s DVD2ONEX kad se selekcija može obaviti i unutar MacThe Rippera. IMaš opcije full disc extraction i main feature only (nisam ziher jel se zive baš ta). Ako odabereš samo main feature (to je film) možeš još odabrati i titlove i jezike. I onda ti on to izripa u mapu Movieonly_tvoj film i tam imaš video TS i Audio TS foldere. Onda digneš titanium, odabereš DVD video i u njega odvučeš SAMO video TS folder koji je nastao prije spomenutom akcijom.
Zvekneš kvačicu dolje fit to DVD compresssion i record!


Ne znam, nekak mi je slika sa DVD2ONEX bolja, toplija. A možda sam se samo navikao na taj workflow? Isprobati ću i tvoj način, kad se nadje malo vremena.

Ali MTR koristim ipak samo za cijeli rip, jer su mi one njegove opcije komatozne , ali pravo veliš, da odmah u MTRu sve odredim, duplo manje vremena bi se utrošilo na odkodiravanje i ripanje.
25.01.2010 | 23:27
Finn je napisao:
znači, prema ovome bi trebalo napraviti .img fajl i spržiti ga? i to je to? taj .img mogu spržit i u Toastu, ne?


Kad stisneš zeleni gumb u DVD2OneX pa ti pokaže opcije - ostavi output type "File set" i pokaži mu gdje da ti sejva tu mapu. Zatim nastaviš s korakom 4.

Ako i tada DVD ne radi, onda MactheRipper ne radi svoj posao kako treba.
Pokušaj pa nam javi!
26.01.2010 | 00:23
kad stisnem zeleni gumb i odaberem File set, registrira folder od filma, kaže da folder nije prazan i pita me hoću li overwriteat. ne dozvoljava mi da odaberem neku alternativnu destinaciju.
26.01.2010 | 08:38
Nemoguce. Ja obicno prvo napravim target folder i onda u njega istovarim. Inace sam primjetil da MacTheRipper nekaj zabrlja i film zna imati kratke prekide. Ne svaki put, povremeno.
26.01.2010 | 10:12
Ako ti MTR nekaj zbrljavi, onda je došla neka nova zaštita koju ne kuži. Koji imaš MTR? Koliko ja znam, 3.0R14m je zadnji koji postoji i još nisam naišel na disk koji ne zna zripat. Dopuštam mogućnost da se pojavil. Ali, ponavljam, ako u MTR-u odredite kaj hoćete, DVD2OneX nije potreban. I drugo, ono bitnije, onda snimate na disk samo ono kaj trebate(hoćete) i cijeli je proces bitno brži. Kad je ripanej gotovo, imaš folder Film_main feature only, u njemu su video TS i audio TS folderi. Samo taj video TS folder odvučeš u titanium nakon što si odabral opciju DVD video i gotovo. Nikakva petljanajs disk image fajlovima ni niš drugo nije potrebno.
Dakle, samo dvije operacije: ripanje onog kaj hoćeš (samo film, odabereš jezike i titlove po želji) i onda digneš titanium i u njega zvekneš taj video TS folder (ne cijeli movie, nego samo VIDEO TS). Ako ti veli da je veći od kapaciteta diska, zvekneš fit to DVD kompresiju i gotovo. Ja to radim na lampi od 700 MHz i sve je gotovo za manje od vure vremena....
26.01.2010 | 15:34
zabac je napisao:
Nemoguce. Ja obicno prvo napravim target folder i onda u njega istovarim. Inace sam primjetil da MacTheRipper nekaj zabrlja i film zna imati kratke prekide. Ne svaki put, povremeno.


onda moram prvo napraviti prazan destinacijski folder. ja sam bio samo odabrao desktop kao destinaciju na koju će staviti izripani materijal i onda je DTO taj folder koristio i na njemu radio overwrite.
26.01.2010 | 15:41
Djuro genijalac je napisao:
Ako ti MTR nekaj zbrljavi, onda je došla neka nova zaštita koju ne kuži. Koji imaš MTR? Koliko ja znam, 3.0R14m je zadnji koji postoji i još nisam naišel na disk koji ne zna zripat. Dopuštam mogućnost da se pojavil. Ali, ponavljam, ako u MTR-u odredite kaj hoćete, DVD2OneX nije potreban. I drugo, ono bitnije, onda snimate na disk samo ono kaj trebate(hoćete) i cijeli je proces bitno brži. Kad je ripanej gotovo, imaš folder Film_main feature only, u njemu su video TS i audio TS folderi. Samo taj video TS folder odvučeš u titanium nakon što si odabral opciju DVD video i gotovo. Nikakva petljanajs disk image fajlovima ni niš drugo nije potrebno.
Dakle, samo dvije operacije: ripanje onog kaj hoćeš (samo film, odabereš jezike i titlove po želji) i onda digneš titanium i u njega zvekneš taj video TS folder (ne cijeli movie, nego samo VIDEO TS). Ako ti veli da je veći od kapaciteta diska, zvekneš fit to DVD kompresiju i gotovo. Ja to radim na lampi od 700 MHz i sve je gotovo za manje od vure vremena....


ok, ti stalno spominješ kopiranje samo filma, ali ja govorim da mi treba kopija kompletnog diska sa svim dodacima. koju točno funkciju treba tada odabrati (postoje dvije za full disc content)?
kao što sam već rekao, izripao sam cijeli dvd u MTR-u i ubacio video_ts folder u Toast (dakle, bez posredstva DTO-a). folder je bio velik 5.5 GB i označena opcija "fit-to-dvd" mu nije pomogla, ostao je idalje prevelik za dvd-rw.
inače, riječ je o Billyju Elliotu iz 2005., pa mislim da zaštita nije problem.
26.01.2010 | 15:41
Finn je napisao:
[b]onda moram prvo napraviti prazan destinacijski folder. ja sam bio samo odabrao desktop kao destinaciju na koju će staviti izripani materijal i onda je DTO taj folder koristio i na njemu radio overwrite.


Logično. Ovako si počeo komprimirati sadržaj, a pritom ti je i izbrisao isti taj sadržaj
Ako će ti biti lakše, VIDEO_TS folder koji si skinuo sa MTR ubaci u root od diska, na isto ti dodje.
26.01.2010 | 16:02
Onda odabereš full disc extraction. I nakon toga je proces isti. Ja sam nasnimal takvih DVD-a i nije bilo problema s ovom fit to disc kompresijom. Čak to toast relativno brzo i obavi. Ako radiš tako i javljaju se problemi, onda je u nečem drugom problem. Tvoja procedura je ispravna
26.01.2010 | 16:34
A jel tko mozda probao Aimersoft DVD Backup for Mac (Intel Only) ili Wondershare DVD Copy for Mac?
Mislim da je to all in one rjesenje kao na PC
26.01.2010 | 22:02
evo, uspjelo je! nakon što sam napravio poseban destinacijski folder.
26.01.2010 | 22:06
Aleluja!
Čestitam mastore.
Kad će neki novi projekt?
26.01.2010 | 22:19
ma to je mačji kašalj.
sad obavezno moram za probu još nešto kopirat, naravno. isprobat ću usput i ove "nove" programe što ih je icanic spomenuo, pa ću vas opet pitat "kako se to radi" - ali ovaj put na potpuno drugim programima.
26.01.2010 | 23:06
Finn je napisao:
ma to je mačji kašalj.

Mačji kašalj, a? Vidim, sarkazam se vratio, super!
23.09.2011 | 23:10
da ne otvaram novi topic...

išao sam ripat neki crtić i kaže MacTheRipper:
Screen_shot_2011_09_23_at_19.png


nakon toga, izripani materijal se ne može spržiti jer je korumpiran.
postoji li kakvo rješenje za ovo?
24.09.2011 | 15:45
A može li se gledati?
24.09.2011 | 15:57
Finn kaže:
da ne otvaram novi topic...

išao sam ripat neki crtić i kaže MacTheRipper:


nakon toga, izripani materijal se ne može spržiti jer je korumpiran.
postoji li kakvo rješenje za ovo?


Jel to Dama i skitnica? Mislim da je taj crtić bil s takvim simptomima, ali kad sam upogonil MTR 3.0r14m, nije bilo problema.
BTW, izašel je MTR 4.0 pa probaj s njim.....
24.09.2011 | 17:46
u pitanju je o Knjiga o džungli, posebno izdanje (40. obljetnica).
probat ću s novim Ripperom...
24.09.2011 | 18:37
Daj liknk na 4.0. Djuro.
24.09.2011 | 19:37
24.09.2011 | 22:33
Naprotiv, piše ovdje prilično jasno da više nije besplatan:

The current public release is version 2.6.6. MacTheRipper was developed in 2002 and since that time, it has had over two million users.[citation needed] The latest release is v4.1.5, available for download from the MTB-4 forum, a forum only available after registering and getting approved by an administrator.[2]. Even documentation such as pricing (it's no longer free) and the FAQ is locked off.


Molim te da makneš link iz svog posta.
25.09.2011 | 00:59
sori, nisam imao namjeru promovirati piratiziranje.
25.09.2011 | 02:31
Hvala. Vjerujem ti.
25.09.2011 | 09:33
Da, vidio damkako je postao komercijalni, ali sam se nadao možda su ga ipak pustili kao free.
10.10.2011 | 11:50
u svakom slučaju, MacTheRipper 4 odradio bez problema problematični dvd. izgleda da je ipak jači od trojke...
10.10.2011 | 14:38
Pa, da nije, baš i ne bi imalo smisla da ga prodaju, a ovaj prethodni da je besplatan.
10.10.2011 | 15:58
da, mora da je jako dobar - ne samo da ga prodaju nego još i tajno, pod posebnim uvjetima...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 3 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Gjuroo, Riba, zoranowsky, Anonimci (678)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO