Novi korisnik Jabučnjaka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Novi korisnik Jabučnjaka


13.03.2011 | 12:28
Pozdrav svim jabučarima
Zovem se Darko imam 27 godina...itd itd
Pratim jabučnjak već duže vrijeme.Koristim Mac mini te Apple Cinema 27"(Intel Core 2 Duo,Nvidia 320)te Iphone 4(32GB), no pustimo sad to,

Neki dan prolazeći forumom vidio sam temu da su se neki korisnici dvoumili između HTC Desire HD-a i IPhone-a.
Naime žena ima baš taj uređaj pa sam ju zamolio da se zamijenimo,čisto da vidim kako je to raditi na Androidu.

Nakon 2 tjedna korištenja samo nemam odgovor na jedno pitanje: Kako uređaji s tim OS-om mogu biti najprodavaniji u Americi?!?

Krenimo: Znači uređaj je sam po sebi prekrasan te ima odlične performanse(8MP s DUO LED, 1GHZ , 768MB RAM-a)

ALI( )

Za OS koristi Android(2.2) Koji bi trebao biti stabilan te nešto sada najbolje što se nudi.Nakon pokretanja(<10 sekundi) Dobio sam unlock screen...Prvi dojam:Jee Android,Žive pozadine,programčići s vremeskom prognozom i još kojekakve gluposti...Nakon nekoliko dana korištenja...Zapravo nije ni bilo nekoliko dana... Nakon 2 dana molio sam ženu da mi da moj IPhone natrag što naravno nije htjela jer se sprijateljila s njim...Sad sam prepušten DHD-u tako dugo dok ne dođe nova pošiljka u HR...

Još bih samo htio reći nekoliko riječi o Marketu...Market na Androidu ima nešto manje od tisuću aplikacija koje su za korištenje,ovo ostalo su sve notorne gluposti...

Toliko od mene
I da...Nešto što sam naučio,nikad nedajte svoje IPhonove nikome...
13.03.2011 | 16:27
Dobro došao, Darko!

Jedan moguć odgovor na tvoje pitanje:
Kako uređaji s tim OS-om mogu biti najprodavaniji u Americi?!?


Vjerojatno su većini korisnika neke druge stvari bitne nego tebi.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
13.03.2011 | 17:27
smayoo kaže:
Dobro došao, Darko!

Jedan moguć odgovor na tvoje pitanje:
Kako uređaji s tim OS-om mogu biti najprodavaniji u Americi?!?


Vjerojatno su većini korisnika neke druge stvari bitne nego tebi.

Koliko sam ja uspio skužiti iz vijesti i komentara u vezi toga, Android se trenutno jako dobro prodaje iz više razloga od kojih su neki:

1) Apple i Foxconn nisu u stanju proizvesti dovoljan broj iPhonea (i iPada)
2) Nokia i Symbian su otišli u ropotarnicu povijesti
3) Microsoft je tek nedavno izdao upotrebljivu verziju mobilnih Windowsa
4) Dobra reklama i cijena, moguće i Market dok ga se ne proba
5) Svijet bi bio monoton kad bi svi kupovali iPhone, ali i svi oni koji hoće ne mogu vidi pod 1
EDIT:
6) iPhone 4 je tek samo jedan uređaj, dok se Android prodaje u raznim varijacijama hardwera

Ja sam imao prilike isprobati Samsung Galaxy S, i ne izgleda to loše, osim što nakon Appleovog aluminija i stakla, plastika stvarno djeluje jeftino poput igračke. Dosta dobro reagira na rad prstom, premda mi se čini da mu svejedno nedostaje one fluidnosti koju ima 4-ka. Ekran je zahvalan i čak boljeg kontrasta nego iPhone sa svojim retina, ali ništa zbog čega bi ona plastika dobila prednost
03.04.2011 | 20:00
pozdrav i dobrodošao.

desire hd?iskreno ne vidim razlog zašto biti razočaran sa njime.
moje povijest smartphona ide iphone-iphone3gs-htc tattoo-htc desire.
i sad imam desire i sa njime apsolutno nikakvih problema.ok,početno privikavanje na android nakon ios-a ali to je sve.telefnončić je bomba.uostalom it`s all the same shit.uostalim kao i u svijetu računala.
windows,linux,os-x,,bsd,solaris sve je to isto.svaki ima svoje prednosti i nedostatke.
03.04.2011 | 22:51
lutherus kaže:

windows,linux,os-x,,bsd,solaris sve je to isto.


Ovo me podsjeća na jednog mog kompića koji tvrdi da je mac i picek isti drek, 'lopata jedno, lopata drugo...' To je tvrdio dok nisu morali sve kompove reinstaliravati u firmi jer ih je T-com ištekal zbog širenja virusa.....
A nakon toga je tu i tamo bacio oko na moj powerbook i zaključci su išli od 'ne izgleda to loše' do 'čekaj, pa kaj ti ne treba adobe reader?!' ....
Da nijedan OS nije savršen, nije, ali mislim da je ovde ipak opći koncenzus da je OSX nekoliko godina ispred svega ostalog...
o iPhoneu neću ni riječ. Nemam ga, kao ni android, nego koristim još uvijek mob koji je otišao u ropotarnicu povijesti , pa se onda ne osjećam kvalificiranim da donesem bilo kakav sud po tom pitanju...
04.04.2011 | 07:53
imam paralelno jedan kraj drugog pc kandu i mac.
doduše kanta je gentoo a mac je os-x
doduše neznam kak je to sa windozama i virusima,iskreno nikad u kući nisam imal windows kantu.sa amige odmah prešel na pc sa madrake linux a kod starog u firmi imali apple lisa i kasnije powermac g3....
04.04.2011 | 16:37
Daracx4gS kaže:
Nakon 2 tjedna korištenja samo nemam odgovor na jedno pitanje: Kako uređaji s tim OS-om mogu biti najprodavaniji u Americi?!?


Odgovor je jednostavan:

iPhone je do prije dva mjeseca bio isključivo na AT&Tu. A nije svima bilo po volji mijenjati telekom providera... A još kad im kod njihovog telekoma vele, pa ovaj Android vam je tu negdje, ista stvar, a ako ga uzmete, dobiti ćete dva po cijeni jednoga

Sada kad je iPhone i na Verizonu, za godinu dana ćemo vidjeti što će biti - sudeći po prodaji na EU tržištu, oni su po prodaji podjednaki više manje - iPhoneu ide bolje u jačem/skupljem segmentu, Androidu u jeftinijem, dva za jedan području...

OS im nije za ljude koji nisu geekovi i točka. Android je dušu dao za one koji moraju nekaj patchirati, instaliravati, terminalizirati i sl.
04.04.2011 | 18:13
Može se postaviti i pitanje; Zašto istovariti realno više novaca za MAC, kad se za mkanje može imati više?
Isto tako se može postaviti pitanje; Zašto kupiti Porsche Cayenne, a ne neki duplo jeftiniji SUV (ili što već je)?
Tako je i s telefonima (iPhone - HTC nešto).
Ja mislim da je možda stvar prestiža ili tako nekako gdje se želi pokazati "Da, ja to hoću i mogu kupiti i/ili meni to više koristi za _________ (već nešto)".
Još nešto sam primjetio, PC s Linuxom je OK, a s WIN-om ne.
04.04.2011 | 21:18
Meni je jedan od glavnih razloga zašto mi PC nije OK - količina buke koju diže i količina mjesta koje zauzima. To je i kod Linuxa, i kod Windowsa - isto.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 23 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (578)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO