Mac Pro Book vs PC i odnos cena kvalitet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro Book vs PC i odnos cena kvalitet


17.01.2010 | 21:42
Pozdrav prijatelji. Totalno sam nov na ovom forumu i naravno planiram da postanem korisnik Mac Book Pro kompjutera. Sudeci po prelistavanju tema koje ste postavljali dosha o sam do zakljuchka da se na ovom forumu mogu obratiti za pitanja koja me zanimaju pa cuza pochetak pocheti sa osnovom.
Naime zanimam me zashto je jedan Mack Pro Book konfuguracije tipa, koja je meni na umu da uzmem:
15" 2.53Ghz
2.53GHz Intel Core2Duo
1440 x 900 rezolucija
4GB RAM
250GB hard drive
SD card slot
Double Layer SuperDrive
NVIDIA GeForce 9400M
Trajanje baterije 7 sati

jachi i stabilniji od jednog PCa konfiguracije:
Proizvođač : Sony
Model : VAIO VGN-AW120J/H Intel-Core2 Duo 2.26GHz 4096MB 320GB Blu-Ray 18.4'' HD WinVHP
Osnova
Tip : PC
Masa : 3.8 kg
Operativni sistem : Windows Vista Home Premium
Procesor : Intel Core 2 Duo
Takt procesora : 2.26Ghz
Dijagonala ekrana : 18.4 "
Rezolucija ekrana : 1920x1080 px
Grafička karta : nVIDIA GeForce Go 9600GT
RAM memorija : 4GB
Kapacitet hard diska : 320 GB
Brzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.
Optički uređaj : Blu-Ray
Komunikacija : 56K, LAN, WLAN 802.11a, WLAN 802.11b, WLAN 802.11g, WLAN 802.11n, Bluetooth,
Portovi : Firewire, D-sub out, HDMI out, RJ-45, RJ-11, ExpressCard/54,
USB 2.0 portova : 3 kom.
Unos : Qwerty tastatura, Touchpad, Numerička tastatura,
Čitač kartica : MS, MS Pro, MMC, SD, xD,
Dodatne funkcije : Kamera,

Da li mu je cena kvalitet zaista dostojna?
Da li je moguca nadogradnja komponenata u Macku ili ako zhelish da nadomestish ram memoriju, primera radi, morash kupovati kompletno novi rachunar?
Da li neko zna gde se mogu naci za jeftiniji novac u krugu od 1000 km (ne ukljuchujem sajtove iz Kine, USA, Tajland i slichno)

Hvala vam puno na vremenu, strpljenju i eventualnim odgovorima.
U koliko se setim josh nechega shto bih zheleo pitati ja cu se ukljuchiti.
Unapred se radujem vashim odgovorima.
Pozdrav za sve.
Kanc
17.01.2010 | 22:48
Pozdrav i dobrodosao. Sto se hardvera tice, nema razlike izmedju MacBooka i nekog brand name PC Laptopa, eventualno to sto se ne radi o plasticnjacima i sto je puno truda ulozeno u zavrsnu obradu. Dakle sve sto vrijedi za upgrade ekvivalentnog PC laptopa vrijedi i za MacBook. Ako je hardver isti onda jaci nije, osnovna razlika je u operativnom sustavu. Da li je OS X "jaci ili stabilniji" stvar je osobne odluke, ali vecina ljudi su ovdje jer tako misle.
Sto se cijene tice, bilo gdje u inozemstvu su jeftiniji nego kod nas i to osjetno, a garancija je medjunarodna.
17.01.2010 | 22:53
Ako uspoređuješ hardverske osobine Mac i non-Mac računala i zadržavaš se samo na tome, nikad ti neće biti jasno zašto bi itko kupio Mac.

Ipak, Mac je jači i stabilniji, ne radi hardvera, nego radi OS-a. Zato što kôd OS X-a puno bliže optimalnom od kôda Windowsa. Zato što je kontroliran opseg hardvera koji se koristi, zato što drivere ne piše bilo tko. Zato, što je u bazi Unix. Zato što je razvojnom timu OS-a, a i velikog dijela aplikacija, ergonomija, jednostavnost, stabilnost i pouzdanost visok prioritet.

Puno se o tome pisalo ovdje, potraži u forumu "Switch".

RAM se uvijek može proširiti, HDD se uvijek može zamijeniti. Doduše, na novim modelima, koliko čujem, to više nije "user serviceable" pa bi (kao) trebao nositi u servis da ti to naprave (kao i za zamjenu baterije), ali računam da to nije neki problem. Davor će znati bolje. Davore?

Za kraj samo još jedna molba - ako ikako možeš, molim te da koristiš normalna slova s dijakritičkim znakovima: čćšđžČĆŽŠĐ. Da, znam, pišeš ovako zato što si tako navikao (s nekog drugog foruma, newsa, itd.) i tako radiš već 100 godina, itd, ali molim te da uvažiš i nas koji smo navikli ovako i na Jabučnjaku tako pišemo već 100 godina, itd. Hvala ti na razumijevanju!
17.01.2010 | 23:51
Osobno mišljenje.
PC ima konfiguracija toliko da ne znaš što je dobro a što loše.
Mac ide sa provjerenim i stabilnim komponentama.
Operativni sistem druga priča.
Moram pohvaliti Win 7 vrlo dobar, stabilan, "štedljiv" i prilagođava se računalu konačno!!
Mac OS X daleko ispred Win 7 u nekim forama , ali isto tako ima svoje bubice.
na svu sreću to se popravlja urednije i češće nego na Win.

Pitanje koje si trebaš postaviti.
Za što ćeš koristiti prenosno ili stolno računalo.
Ako je za surfanje i torrente (sram te bilo!)

Onda možeš ići u naj niži rang i sačuvati novce za druge stvari.

Mac OS X pruža veliku kreativnost i slobodu nad stvarima koje radiš.
Ako se baviš obradom slike , audia, video itd. ovo je bolje od najboljeg PC.
Vjeruj mi ja platio i saznao (mislim na PC i opekao se!!!)

Nodaogradnja Mac ne predstavlja neki veliki problem.
I u većini slučajeva je uradi sam.
18.01.2010 | 00:06
Ja se ne bavim ni obradom slike, ni audia, ni videa, ali svejedno mi je Mac uštedio nebrojene sate koje sam ranije trošio na borbu s windowsovim bubicama. Koristim: Neo Office, Mail.app, Preview, Calendar, AddressBook, iSync, iChat, Skype, Operu, e-Drawings i sve radi super, točno ono što treba, točno kako treba. I to je to. To je sve što meni treba.
18.01.2010 | 00:20
Nisam protivnik Mac
Nadam se da nisam tako napisao!
Koristim Mac Book Pro i prezadovoljan sam, spasio me poslovno i privatno već 100 puta.

Samo sam želio pohvaliti nove Win 7
Jer moja žena koristi prenosno računalo Toschiba.
Skupo ne želim spominjati koliko..
Vista je uništila to računalo
Proivođač računala je tiskao tipkovnicu kod "Đure na tržnici" tako da za 3 mjeseca se nisu vidjela slova.
Počeo se grijati nakon 6mjeseci kao moj Golf II u najboljim godinama (oko dvadesete).
I sada nakon Win 7 i dodatnog ventilatora pod guzicom nema šanse da radi ni 15min.
Opcija rada na baterijama to su samo priče za malu djecu!
Starosna dob 1,5 god.

Nasuprot moj MacBook Pro nakon 1godine korištenja
Snaga baterije ili kako to želimo nazvati zdravlje na 93%
Još uvjek surfam 4-5 sati na baterijama.

I novo za mene što sam otkrio fantastično koristi povezivanje iPhona kao davaoca interneta.
Moje pohvale Applu.
Na to sam najviše zamjerao na Xp i Visti.
18.01.2010 | 14:51
Nemogu vam se dovoljno zahvaliti na odgovorima!
Prvo jedno veliko izvinjenje za tipkanje na način na koji tipkam. Stara navika iz mladjih dana. I sam se želim osloboditi te dugogodišnje, od skora za mene već ružne navike, tako da hvala što mi je gospodin Smayoo na to skrenuo pažnju, tako da to mogu, postovanjem na vašem cenjenom forumu to ubrzo ispraviti.

Inače da, koliko mi je bitan hardware toliko i software naravno. Moja greška što se odmah nisam vezao i za pitanja u vezi softwera ali poput pravi korisnika, već ste me i na to uputili. Odlično.
Naravno da cu imati još mnogo pitanja u vezi sa istim al za sad me je najviše zanimalo da "čujem" ono o čemu ste već pisali.

Što se tiče svrhe u koju želim koristiti Mac, naime ja se vec skoro deceniju i pol bavim muzičkom produkcijom i par godina u nazad već i profesionalno, ali moj problem je taj što sam ja jedan od onih koji se uvek drže proverenih stvari i s nekim, ajmo reći, strahom, pristupam novim stvarima. Naravno, dosta puta sam bio prisutan u raznim studijima gde se koristi mekintoš za obradu zvuka al opet ne dovoljno prakse i iskustva sa istim da bih prešao na njega. Od pre nekih 3-4 godine počeo sam koristiti krekovanu verziju Logic pro 5.5 za PC i program mi se izuzetno dopao. Dosta dugo sam radio na njemu da sam i bez poredjenja sa originalnom verzijom, uočio izuzetno mnogo takozvanih "bug-ova" u samoj crack verziji. Kako sam odnedavno poslu pristupio drastično ozbiljnije jer se posao tako ophodio premam meni, počeo sam da koristim originalne verzije software-a. Kako mi je Logic, bez obzira na sve ostao izuzetno srcu drag, Mac je počeo sve više i više da me interesuje. Uh ja sam sad krenuo "od Kulina Bana", ispričavam se
Da skratim priču, u planu imam i desktop verziju Mac-a za svoj studio, ali planiram krenuti sa LapTop verzijom, koja ce pored korištenja u studiju, biti osnovni pratilac mojih nastupa i turneja. Sa PCom sam imao svakakva iskustva i mnogo toga sam mu čak i "praštao" ali znao je ostavljati me na cedilu do samog kraja performansa. Ipak mi treba nešto znatno stabilnije i to vidim u Mac-u, samo što pre samog korišćenmja moram se dobro informisati jer se ipak ne radi o maloj sumi novca koju bi olako otpisao u trash u slučaju nezadovoljstva.
Eto to bi bilo "ukratko" o mojoj svrhi korištenja i o mojim interesima. Nadam se da vam neći puno dosadjivati sa budućim pitanjima i nadam se da sam našao pravo mesto na kojem se mogu o svemu informisati.
Hvala vam na vremenu i strpljenju i drago mi je da smo se "upoznali".
Do sledećeg posta
18.01.2010 | 16:32
E zasto bi sad bila ruzna navika ne pisati čćžšđ? Ako je meni lakse bez toga, a razumijete sve sto sam napisao?
18.01.2010 | 16:51
Procitaj jos jednom prvu poruku. Nije stvar u czs vec u ch, zh i sh, sto stvarno otezava citanje.
18.01.2010 | 16:53
Je.... ja sam je procitao bez beda i nisam ni skuzio da je ch, sh i to

Isprike.
18.01.2010 | 16:59
Meni se je isto jako tesko prisiliti da tipkam nase znakove zato sto sam kao prvo stvarno tako naviknut pisati vec godinama a drugo posao koji radim zahtjeva da najcesce imam ukljucen US layout jer mi je vecina shortcuta na tipkama koje su inace zauzete sa nasim znakovima i onda mi se neda switchati layout svaki cas.
Smayoo tesko da si bas naviknut pisati sa nasim dijakritickim znakovima posto nisi klinac a davnih dana je rijetko tko tako pisao, zapravo nas vecina nije ni imala yu tastature a i bilo je miljon problema sa kodnim stranicama.
18.01.2010 | 21:15
Meni je novogodišnja odluka bila da počnem tipkati dijakritike uredno... Zasad mi se čini da mi dobro ide LOL Iako nemam problema kad ih netko ne koristi, JAKO je iritantno vidjeti "sh" "zh" "ch" i slične kombinacije umjesto dijakritika...

Možda nevezano, ali užasno me iritira kad netko piše "fkt" umjesto fakat ili "dns" (Domain Name System!?!?!?) umjesto danas

Uf...

komentari??
bok!
18.01.2010 | 21:25
Da smo "SMS generacija" vjerojatno bi nam i to bilo normalno. jbg.
18.01.2010 | 22:20
MoschuS je napisao:
Smayoo tesko da si bas naviknut pisati sa nasim dijakritickim znakovima posto nisi klinac a davnih dana je rijetko tko tako pisao, zapravo nas vecina nije ni imala yu tastature a i bilo je miljon problema sa kodnim stranicama.


MoschuS, prestao sam pisati na czs tamo negdje 1994, dakle prije 15 godina. Otprilike u isto vrijeme je trebalo, s jedne strane, natipkati završni rad iz AUS3, konstrukcijski i diplomski rad, sve u WordPerfectu za DOS, codepage 852 (naravno, nastavnici nisu imali razumijevanja za czs filozofiju USENET-a i Unix maila), a s druge strane, počeo sam koristiti SLIP pristup internetu i normalnog mail i NNTP klijenta kojem se (gle čuda! ) moglo podesiti codepage odlaznog maila/posta.

Zadnje računalo bez HR (YU) tipkovnice bilo mi je Atari ST, kupljen 1988. u Austriji. Od 1993. naovamo nisam nikad nigdje (osim u inozemstvu) koristio računalo bez HR tipkovnice.

Dakle, da, vrlo sam naviknut na HR layout. 15 godina intenzivnog korištenja je, mislim, sasvim dovoljno za steći tu naviku, zar ne? 15 godina u kojima sam napisao tisuće kartica teksta, najvećim dijelom na hrvatskom. A tu ne računam sve napisane mailove, news i forum postove...
18.01.2010 | 22:25
Campo nije uključen pa bum ja lučonoša: koliko smo se borili za HR pa onda je grijeh ne koristiti dijakritike;)
18.01.2010 | 22:26
kanc je napisao:
hvala što mi je gospodin Smayoo na to skrenuo pažnju


Etot, sad se osjećam ko da mi je 60 godina...

Znaš kako je meni moj punac rekao kad sam ga oslovio s "gospodine"? Rekao je: "Je l' ti to mene zajebavaš?"

Osobno ne znam ništa o korištenju Maca za glazbenu produkciju, ali ima ovdje takve ekipe pa će ti sigurno netko moći dati i konkretnije odgovore.

Želim ti da budeš sretan i zadovoljan korisnik, kao i ja!
18.01.2010 | 22:29
Djuro genijalac je napisao:
Campo nije uključen pa bum ja lučonoša: koliko smo se borili za HR pa onda je grijeh ne koristiti dijakritike;)




Pogotovo zato što su ovo naši pravi, hrvatski dijakritici. I oni su ful različiti od onih nekadašnjih, jugoslavenskih.
18.01.2010 | 23:42
smayoo je napisao:

Pogotovo zato što su ovo naši pravi, hrvatski dijakritici. I oni su ful različiti od onih nekadašnjih, jugoslavenskih.

Istina! Ja bi jos stavio i malu sahovnicu na tih 5 tipkica!
19.01.2010 | 01:10
Meni recimo nikako da sjedne sto tocno rec covjeku kad se ove stvari pita. Mozad je vecim znalcima to lakse ... al ja sam jedino siguran da vise volim raditi, kad koristim mac.
Ono veseli me to ... a na MS .. moram ignorirati cinjenicu da me nervira.
Mogu to ... ali :/
Eto toliko.
Sretno s nabavkom
19.01.2010 | 22:55
smayoo je napisao:
kanc je napisao:
hvala što mi je gospodin Smayoo na to skrenuo pažnju


Etot, sad se osjećam ko da mi je 60 godina...

Znaš kako je meni moj punac rekao kad sam ga oslovio s "gospodine"? Rekao je: "Je l' ti to mene zajebavaš?"

Osobno ne znam ništa o korištenju Maca za glazbenu produkciju, ali ima ovdje takve ekipe pa će ti sigurno netko moći dati i konkretnije odgovore.

Želim ti da budeš sretan i zadovoljan korisnik, kao i ja!


Hehe naprotiv, nisam te tako oslovio u smislu godina vec ja tako oslovim čoveka kojeg ne poznajem a obraćam mu se za pomoć

A vidim da se povela fina tema o korištenju službeno uvedenih dijalekata na tastaturama. Nije da sam SMS generacija i slčno, samo sam, od prvog korištenja kompjutera (1987) pa do danasnjeg dana, zauvek ostao na EN opciji iz razloga što sve sto sam koristi je bilo uvek na engleskom. Ja čak ne umem/ ne snalazim se, da koristim windows, jezički prilagodjen našem podneblju Al svakako mi nije problem ispoštovati pravilo/molbu/zahtev jednog foruma na kojem se pojavljujem kao totalno nov član.
I shto bi gospodin "Ecvis17" rekao, gušt je raditi u lepom okruženju, o čemu god da se radi.
Moja potraga se privela kraju i sutra idem lagano po svoje novo čedo.
Moram uraditi majicu sa natpisom "Switcher" I ako mi to malo zvuči na "Noob"
Just joke...
20.01.2010 | 10:18
kanc je napisao:
A vidim da se povela fina tema o korištenju službeno uvedenih dijalekata na tastaturama. Nije da sam SMS generacija i slčno, samo sam, od prvog korištenja kompjutera (1987) pa do danasnjeg dana, zauvek ostao na EN opciji iz razloga što sve sto sam koristi je bilo uvek na engleskom. Ja čak ne umem/ ne snalazim se, da koristim windows, jezički prilagodjen našem podneblju Al svakako mi nije problem ispoštovati pravilo/molbu/zahtev jednog foruma na kojem se pojavljujem kao totalno nov član.


Ma nije problem u tome, vecina nas je "odrasla" u istoj situaciji, evo ja prvi ne koristim kvacice. Nezgodno je jedino ono sh umjesto s ili š... A to da se ne snalazimo u lokaliziranim sistemima ne treba ni spominjati. Kako je meni jednom netko rekao "ne znas ti tako dobro hrvatski da bi razumio lokalizirane Windowse".
24.01.2010 | 03:56
kanc je napisao:
Nemogu vam se dovoljno zahvaliti na odgovorima!
Prvo jedno veliko izvinjenje za tipkanje na način na koji tipkam. Stara navika iz mladjih dana. I sam se želim osloboditi te dugogodišnje, od skora za mene već ružne navike, tako da hvala što mi je gospodin Smayoo na to skrenuo pažnju, tako da to mogu, postovanjem na vašem cenjenom forumu to ubrzo ispraviti.

Inače da, koliko mi je bitan hardware toliko i software naravno. Moja greška što se odmah nisam vezao i za pitanja u vezi softwera ali poput pravi korisnika, već ste me i na to uputili. Odlično.
Naravno da cu imati još mnogo pitanja u vezi sa istim al za sad me je najviše zanimalo da "čujem" ono o čemu ste već pisali.

Što se tiče svrhe u koju želim koristiti Mac, naime ja se vec skoro deceniju i pol bavim muzičkom produkcijom i par godina u nazad već i profesionalno, ali moj problem je taj što sam ja jedan od onih koji se uvek drže proverenih stvari i s nekim, ajmo reći, strahom, pristupam novim stvarima. Naravno, dosta puta sam bio prisutan u raznim studijima gde se koristi mekintoš za obradu zvuka al opet ne dovoljno prakse i iskustva sa istim da bih prešao na njega. Od pre nekih 3-4 godine počeo sam koristiti krekovanu verziju Logic pro 5.5 za PC i program mi se izuzetno dopao. Dosta dugo sam radio na njemu da sam i bez poredjenja sa originalnom verzijom, uočio izuzetno mnogo takozvanih "bug-ova" u samoj crack verziji. Kako sam odnedavno poslu pristupio drastično ozbiljnije jer se posao tako ophodio premam meni, počeo sam da koristim originalne verzije software-a. Kako mi je Logic, bez obzira na sve ostao izuzetno srcu drag, Mac je počeo sve više i više da me interesuje. Uh ja sam sad krenuo "od Kulina Bana", ispričavam se
Da skratim priču, u planu imam i desktop verziju Mac-a za svoj studio, ali planiram krenuti sa LapTop verzijom, koja ce pored korištenja u studiju, biti osnovni pratilac mojih nastupa i turneja. Sa PCom sam imao svakakva iskustva i mnogo toga sam mu čak i "praštao" ali znao je ostavljati me na cedilu do samog kraja performansa. Ipak mi treba nešto znatno stabilnije i to vidim u Mac-u, samo što pre samog korišćenmja moram se dobro informisati jer se ipak ne radi o maloj sumi novca koju bi olako otpisao u trash u slučaju nezadovoljstva.
Eto to bi bilo "ukratko" o mojoj svrhi korištenja i o mojim interesima. Nadam se da vam neći puno dosadjivati sa budućim pitanjima i nadam se da sam našao pravo mesto na kojem se mogu o svemu informisati.
Hvala vam na vremenu i strpljenju i drago mi je da smo se "upoznali".
Do sledećeg posta


da se nadovezem na post..kao korisnik audio softwarea (traktor pro, ableton, itd) toplo preporucam mac..ne samo za to, naravno, ima tu puno vise od toga, ali vidim poveznicu u glazbenom smislu, pa da i taj dio maca pohvalim sta se ostalog tice, koristio sam win skoro 15 godina i eto, godinu i nesto sitno nakon prelaska na OS X, nikad vise ne bh na windowse, a kad dobijem stroj s windozama u ruke, cekam da ga se cim prije rijesim sta se windowsa tice, sedmica je malo popravila stvar, ni blizu toga da makar paralelno koristim windows..
24.01.2010 | 17:34
kanc je napisao:
Što se tiče svrhe u koju želim koristiti Mac, naime ja se vec skoro deceniju i pol bavim muzičkom produkcijom i par godina u nazad već i profesionalno, ali moj problem je taj što sam ja jedan od onih koji se uvek drže proverenih stvari i s nekim, ajmo reći, strahom, pristupam novim stvarima.

Bok.

Ja sam friski switcher i u roku od 2 dana sam se zaljubila u svoj MBP. Glavni razlozi: OS i trackpad. Prekrasno iskustvo i jako sam sretna sto sam napokon nabavila MacBook, da sam znala koliko ce mi se sviditi, kupila bih ga bila i ranije.

Sto se tice ovog citata, ja ne znam puno o muzickoj produkciji, no znam da mi je frend (koji se time bavi) bas zbog toga kupio Mac racunalo pored 2 Windows kompa koja je imao.
30.01.2010 | 01:56
Evo drugari vec drugi dan sam ponosni vlasnik MacBookPro bebice i odlično šljaka. Of course imam lom znakova pitanja oko glave dok se igram sa njim al recimo da je draž u tome, bar na početku. Fin broj opcija sam lagano provalo bez ičije pomoći (testiram svoje mogućnosti) ali je još mnogo toga ostalo upitno. Naravno imacu još puno pitanja za vas kako i šta ali prvo vreme vas neću time opterećivati dok ne istrošim sopstvene resurse logistike (iako moram priznati sve mi je upside down). Još uvek nisam došao do momenta da bi ga bacio kroz prozor što nemogu da izvedem običnu operaciju, jer s punim razumevanje pristupam činjenici da nisam na Windowsu i da postoji drugo objašnjenje za to što tražim i tu mije pred nosom
Ništa, odoh se družiti sa bebom pa se čujemo ovih dana oko daljih instrukcija.
Hvala vam puno na komentarima.
Mislim da sam zaljubljen
31.01.2010 | 11:08
Jel zna možda netko kada ce izaci nova serija MacBook Pro racunala ?
31.01.2010 | 13:17
SubZero je napisao:
Jel zna možda netko kada ce izaci nova serija MacBook Pro racunala ?


Mislim da to ne zna ni Steve Jobs. Al vjerujem da nešto novo mora doći ako ne ove zime onda obavezno ovo proljeće.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 54 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, zoranowsky, Anonimci (628)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO