promjena - PC za Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

promjena - PC za Mac


04.05.2009 | 10:14
ecvis17 je napisao:
jesi se sad preporodio?!?
@riba ... ja sam bio uvjeren da i G4 moze dve gige progutat ... si sigurn da nemre?!?


Jesam, bilo bi zgodno da sam u krivu. Iako je meni i taj 1GB dovoljan, tu mi barem grafička ne krade memoriju.
04.05.2009 | 20:45
quadmachine je napisao:
Sad sam vec zadovoljniji s ulupanih 5000kn
img.skitch.com/20090503-ch723gdu2q1ygkfexuyeupfuug.jpg

bok!


vidim da ti u adiumu stoji alen cvitković imamo iste ljude na listi
04.05.2009 | 21:51
Dobar posao quad, drago mi je da si sada zadovoljan i da se nisi razocarao u svog macana
04.05.2009 | 23:36
quad, pa koliki ti ekran imas
05.05.2009 | 21:30
ljudi, a jel mozete napisati sto bih najbolje dobio od racunala u oglasniku tu na jabucnjaku?
05.05.2009 | 22:22
PowerBook G4 - 1.33 GHz, 2GB DDR, 250 HDD novi, ATI Mobility Radeon 9700 (4X AGP) graphics sa 64 MB DDR SDRAM
15" widescreen TFT display
Combo-Drive
Firewire "400" i "800" portovi, ugradjeni Bluetooth 1.1 i AirPort Extreme (802.11g, Mac OSX 10.5.6,
baterija traje punih sat i pol, neoštečen, bezprijekoran.

evo ovo mi je ok, jel bi mi se isplatilo? koliki bi bili gubitci u performansama?
05.05.2009 | 22:23
Uh sory totalno sam zaboravio kako je post poceo. Cuj brz obzira sta quadmachine kaze ja bih s obzirom na ono sta imas za sad svakako preporucio macmini. Odlican je komp, prilicno jeftin kad ga uzmes polovnog, a imas maca koji svaki dan demonstrira kaj to znaci.
iMac te zakluca za svoj ekran, i skuplji je, laptopi su takodjer skuplji, a pro je eto pro. Osim toga meni se G5 tower cini ko ok deral jer je zvjer od kompa a male su mu cijene sad. Tako da pogledaj to.
A ako imas para ... ja sam trenutno odusevljen sa mojim macbook pro unibodijem pa eto uzmi si to
05.05.2009 | 22:28
Meni se cini da ti je to super ponuda, al ga treba isprobat.
05.05.2009 | 22:41
vec imam i stolni pc, pa bih morao kupovati i novi monitor...g5 tower je super i po meni, ali 4500 kn + 1500 za monitor mi je 6000 koje bih potrosio na polovno racunalo...
05.05.2009 | 23:26
Ja ne znam kako radi PowerBook G4, ali znam kako radi Lampa (iMac) G4 17" na 1.0 GHz sa 768 MB RAM. Radi OK, na Tigeru (OS X 10.4.11), može se surfati, može se gledati filmove, slušati glazbu, raditi s amaterskim fotkama u iPhoto. NeoOffice radi zadovoljavajuće za ne prezahtjevne korisnike. Windowse zaboravi za išta. Inače taj komp koristi moj sin (2. osnovne) pa sam mu stavio MS VirtualPC i pod njim Windows 2000 da bi mogao pokrenuti CDove koje dobije sa školskim udžbenicima, Sunčicu (koju više koristi njegova mlađa sestra) i tako to. I to (Windows 2000, dakle, pod VirtualPCjem) rade onako, OK za to čemu je namijenjeno (recimo tu negdje isto kao i nekadašnja stara PC kanta s Celeronom na 1.3 GHz i 256 MB RAM), no čak je i njemu s njegovih 8 godina postalo očito da je to puno sporije i njurga mi da mu to ne radi.
05.05.2009 | 23:33
ecvis17 je napisao:
Uh sory totalno sam zaboravio kako je post poceo. Cuj brz obzira sta quadmachine kaze ja bih s obzirom na ono sta imas za sad svakako preporucio macmini.


WTF, ja kazem da je s 1GB Mini neupotrebljiv, ako se doda RAM-a skroz fino radi, kao sto dozivljavam zadnja dva dana

bok!
05.05.2009 | 23:44
Tako je. A mi kažemo da ipak nije tako, već da je za nekog tko nema očekivanja i potrebe kao ti sasvim upotrebljiv i s 1 GB.
06.05.2009 | 00:20
@smayoo, pa sta nije neka spika kao "ako zelis vise uzimas mac"

kak sad od jednom "tko nema ocekivanja uzima mac" misleci pritom na slabiju seriju..?
06.05.2009 | 00:24
OK, ako je covjek zadovoljan da iskesira prilicne pare za masinu s kojom ce moci ugodno surfati i slusati muziku, be my guest.

bok!
06.05.2009 | 09:43
moj stav je: rama nikad dosta! to je najjeftiniji način za ubrzati računalo koliko toliko i treba ga staviti više od 1 gb, 1 gb je nekad bio nešta ali čak i u "konzumovim" računalima koje prodaju toliko da prodaju imaju po najmanje 2 gb...
06.05.2009 | 14:45
Quadmachine, mala ispravka. iskeširal si i najnapredniji operativni sustav na svijetu, iLife paket i još ponešto softa koji ti je došel s kompom.... Budimo pošteni oko toga.... U cijenu nije uključen samo hardware, nego i fina količina softa
06.05.2009 | 18:03
Čuj, Quadmachine je vjerojatno (još) jedan od onih koji smatra da je sav SW besplatan ili bi to trebao biti. Pa vidio si što je sve nainstalirao...

SyZyGy, ne, uopće ne. Ako mene pitaš, spika je - "ako želiš bolje uzimaš Mac". A za mene "bolje" nije "više", nego je "bolje". Razlika je ogromna. Ako želiš "više", kupi PC kantu. Dobit ćeš pun qua pleha i elektronike za manje novca.

Quadmachine, u čemu je problem? Čitaš li ti ono što tu pišemo? Nisam jedino ja napisao što se sve može vrlo ugodno raditi Minijem s 1 GB RAM. To je definitivno puno više od surfanja i slušanja muzike. U krajnjoj liniji, i kod tebe je to bilo puno više. Bio je ponajprije Spaces, pa Adium, pa... ne da mi se sad ponovo ići gledati onu sliku. Kupio si Smart ForTwo i pokušao u njega ugurati dvosjed, trosjed, 2 fotelje i tabure, uspio si u tome, ali si bio nezadovoljan što je tijesno i ne možeš sjesti za volan i onda si brže bolje krenuo nekog upozoriti da ne kupuje Smart Fortwo bez prikolice jer ne stane unutra nego fotelja i tabure.
06.05.2009 | 19:01
Djuro genijalac je napisao:
Quadmachine, mala ispravka. iskeširal si i najnapredniji operativni sustav na svijetu, iLife paket i još ponešto softa koji ti je došel s kompom.... Budimo pošteni oko toga.... U cijenu nije uključen samo hardware, nego i fina količina softa


Dobro, slazem se s tim da dobar dio cijene na macu odlazi na softver. Doduse ne bi bilo lose da se recimo iLife posebno placa, pa da se moze dobiti mac za manju cijenu, ukoliko nekome (kao npr meni) taj softver opce ne treba

bok!
06.05.2009 | 19:11
Ne, ja ne smatram da bi SAV softver trebao bit slobodan, ali dobar dio bi trebao...

Nema problema, ali mozda je Miks "zahtjevniji korisnik" kao ja Mozda bi on htio "dvosjed, trosjed, 2 fotelje i tabure" nagurati u svog "smarta" pa mu nebude uspjelo...

Uglavnom, ja ne kazem da ne kupuje "smarta", nego da ne kupuje "smarta bez prikolice".
U prijevodu da rezimiram, ako uzme Minija i stavi u njega dodatni RAM sigurno ce biti zadovoljan s kompom, kao sto sam ja sada.

bok!
06.05.2009 | 19:35
odlogiralo me dok sam pisao dakle trebalo je biti "kratko"
Ma mini i sa jedom gigom moze dosta vise od ovoga kaj ti kazes ... i skup sa spaces i cime god. Neznam kaj ti radis da tebi nemre ... koliko imas mjesta na boot driveu preostalog ako je manje od 10 gigi to onda moze biti uzrok!?
Neznam al znao si koje specse ima mini kad si ga kupovao tako da mi nije jasno kako si sad iznenadjen?!
Nisi valjda dosao u applestore i rekoa molim vas 5000 kn macovine pa si sad razocan kaj si dobil samo 100 grama
Ako si iole razumnih prohtjeva ... komp radi stabilno ... a apple i ni neigra nikad na sirovu znagu brzinu ni brojke ... vise igraju na mjeru i uskladjenost ... i to i dobijes.
Mozda je spor je si nekaj krivo spojil kad si ga otvarao
06.05.2009 | 20:47
ustvari nemogu ni ja definirati koliko sam zahtjevan za mac, jer nikada ga nisam imao, jedino sam imao priliku druziti se s njime nakratko i jako mi se svidjelo, zelio bih powerbooka, mislim da bi bio dostatan za sve te iLife funkcije itd. a lijeeep je ma ko prijenosna lampa za mene
06.05.2009 | 22:38
quadmachine je napisao:
Ne, ja ne smatram da bi SAV softver trebao bit slobodan, ali dobar dio bi trebao...


Dobar dio i jest. Ali ti svejedno koristiš onaj koji nije, zar ne?

Ali ne moramo sad opet ići na tu stranu. Sorry. Nije moja stvar...

Miks, predlažem ti da probaš na računalu koje te zanima napraviti neki niz radnji koji inače radiš svakodnevno, otvoriš neki dokument na kakvom radiš svaki dan, i sl. pa ćeš najbolje steći dojam da li je to ono što će te zadovoljiti. Ja ti nažalost nemam Powerbook, ako si u Rijeci, kod mene možeš probati kako to ide na Lampi (koja je valjda sličnih performansi).
06.05.2009 | 22:43
hvala smayoo, ali sam u sisku, a nisam cuo bas da ljudi ovdje imaju macove
06.05.2009 | 23:41
Od Siska do Zagreba nije daleko, a u Zagrebu valjda ima neki Jabučnjakovac koji ti može pomoći...
06.05.2009 | 23:44
nezz vidjet ću...mislim gnjavit čovjeka oko kompa al u redu, možda se neko nađe
07.05.2009 | 02:24
Hehe, ja bi ti ponudio da vidim kako je moj Mini los s 1GB RAM-a, al sad kad sam upgrejdo mogu ti samo pokazat kako je dobar

bok!
07.05.2009 | 08:44
hehe, ma ionak bih ja stavio vise od 1 pa..
08.05.2009 | 16:20
ak sam dobro shvatil, govorimo tj. govoriš o powerbook-u? Onda u njega možda ni ne ide više od 1 Giga rama.....
08.05.2009 | 19:28
Djuro genijalac je napisao:
ak sam dobro shvatil, govorimo tj. govoriš o powerbook-u? Onda u njega možda ni ne ide više od 1 Giga rama.....

kako? zar neide 2 gb?
08.05.2009 | 21:16
Ovisi koji je model i koju memoriju koristi. Ako je PC133, onda neide, jer ne postoje moduli s više od 512 Mb rama, a imaš dva slota....
O kojem se modelu točno radi?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 48 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO