Mac mini 2012
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac mini 2012


  • Doom
  • Posjetitelj
25.12.2012 | 03:02
Najprije sretan Božić gospodo i sve najbolje u 2013 godini!

Namjera mi je kupiti najnoviji model Mac mini-a kao zamjenu za desktop PC koji je takorekoć odradio svoje nakon 12 godina intezivnog rada.
Nisam nekakav power user, sve što radim je uobičajeno kao i većina korisnika znači surfanje, office, pisanje, igranje SC2 i Diablo 3 i jednostavno uživanje u elektroničkim uređajima na dnevnoj bazi. Kao potencijalni switcher i još uvijek "djevac" što se tiče apple računala, zanima me nekoliko stavki pošto bi uzeo najosnovniji model.

1. Pouzdanost dotičnog uređaja za narednih minimalno pet,šest godina navedenog "iživljavanja" ?

2. Mogućnost samostalne nadogradnje RAM-a i SSD diska pošto vidim da još uvijek stavljaju prošlosvršeni 5400rpm HDD,a ja želim SSD ?

3. Mogućnost igranja SC2 i Diabla 3 ?

4. Spajanje "non apple" periferije tipa 24 inchni Philipsov monitor, audio sustav itd...znači sve što jedan desktop mora imati i da šljaka?

5. Mogućnost nadogradnje neke grafičke kartice ?

Hvala.
25.12.2012 | 03:38
1. imam mini tek godinu dana i do sada nisam imao nikakvih problema. nemoguce je reci "da, trajat ce 6 godina", ali dosadasnja iskustva ljudi na macovima govore da ne bi trebao imati brige.

2. ram je vrlo lako ugraditi. treba ti doslovno 30 sekundi. ubacivanje diska je malo zahtjevnije, ali ima dobrih uputa na youtubeu pomocu koji nece biti problema.

3. nisam upucen po ovom pitanju. ali znam da ima dosta specijaliziranih stranica koje prate performanse igara ovisno o njihovom grafickom sustavu, pa pogledaj sta kazu za intelovu HD4000 grafu.

4. radit ce ti sva uobicajna periferija. monitori, printeri, razglas, web kamere... i to prakticki plug&play. nemas brige, pogotovo sa novim stvarima. ali naravno da ne skodi pogledati sta deklarira proizvodjac na ambalazi prlikom kupovine.

5. nema te mogucnosti kod minija obzirom da je grafika zalemljena na maticnu.
25.12.2012 | 10:51
Mislim da će ti mini zadovoljiti potrebe,imaš na ova dva linka malo o testovima brzine za razne minije i na drugom minimalne zahtjeve od hardware za Diablo 3

www.macworld.com/article/2013250/lab-tes...ice-speed-boost.html

us.battle.net/support/en/article/diablo-iii-system-requirements
25.12.2012 | 11:08
kinsif kaže:
1. imam mini tek godinu dana i do sada nisam imao nikakvih problema. nemoguce je reci "da, trajat ce 6 godina", ali dosadasnja iskustva ljudi na macovima govore da ne bi trebao imati brige.

2. ram je vrlo lako ugraditi. treba ti doslovno 30 sekundi. ubacivanje diska je malo zahtjevnije, ali ima dobrih uputa na youtubeu pomocu koji nece biti problema.

3. nisam upucen po ovom pitanju. ali znam da ima dosta specijaliziranih stranica koje prate performanse igara ovisno o njihovom grafickom sustavu, pa pogledaj sta kazu za intelovu HD4000 grafu.

4. radit ce ti sva uobicajna periferija. monitori, printeri, razglas, web kamere... i to prakticki plug&play. nemas brige, pogotovo sa novim stvarima. ali naravno da ne skodi pogledati sta deklarira proizvodjac na ambalazi prlikom kupovine.

5. nema te mogucnosti kod minija obzirom da je grafika zalemljena na maticnu.


Evo ja imam jedan MB 3,1 vec tocno 5 godina, i osim monitora koji je krepao jednom, sve radi kao i prvog dana. Jest da je konfiguracija malo pojacana (1 GB -> 6 GB, 80 GB 5400 HDD -> 60 GB SSD + 500 GB 7200 HDD), ali vrti sve, osim sto na njega neide Mountain Lion. Tako da ces mozda za 5-6 godina biti ogranicen OSom koji mozes zadnji staviti.

Sto se tice igara, HD 4000 u intelu je dobar, ali za ove niskorezolucijske laptope, ako ga prikopcas na HD monitor ili nedaj boze na WQHD, neces se bas naigrati.

Mislim da bas sve kamere ne rade, ima nekad problema s misevima koji se nedaju bas podesavati jer ne postoji softver, i tak, sve ono sto mozes ocekivati od platforme koja je ipak patuljak na trzistu.

Graficka je u procesoru, a ne na maticnoj.
25.12.2012 | 11:44
Doom kaže:
Najprije sretan Božić gospodo i sve najbolje u 2013 godini!


Hvala, uzvraćam na isti način!

1. Pouzdanost dotičnog uređaja za narednih minimalno pet,šest godina navedenog "iživljavanja" ?


Jedan Mini je kupljen 2007 i od onda radi veselo, nikad se ništa nije pokvarilo (kuc kuc kuc). Drugi je kupljen 2010 i na njemu je crkao HDD taman nakon isteka jamstva. Zamijenio sam ga sam prema uputama s ifixit.com. Nije bilo baš mačiji kašalj, ali je izvedivo za nekog s mirnom rukom i dosta strpljenja.

2. Mogućnost samostalne nadogradnje RAM-a i SSD diska pošto vidim da još uvijek stavljaju prošlosvršeni 5400rpm HDD,a ja želim SSD ?


RAM se na zanjim Minijima mijenja vrlo lako. Lakše nego na PCu. HDD puno teže (nije predviđeno da to radi netko nestručan). Također, treba voditi računa da ugradnja neoriginalnog diska na zadnje Macove (2011 na dalje) stvara probleme s ventilatorima (temperaturna sonda je ugrađena u HDD i nema posebnu žicu za spojiti na matičnu, nego javlja temperaturu kroz digitalnu sabirnicu diska)

3. Mogućnost igranja SC2 i Diabla 3 ?


O igricama nemam pojma.

4. Spajanje "non apple" periferije tipa 24 inchni Philipsov monitor, audio sustav itd...znači sve što jedan desktop mora imati i da šljaka?


Monitori: svaki HDMI monitor ili TV će raditi bez frke. Za DVI monitore dobiješ s Minijem HDMI na DVI adapter, isto nema problema. Za VGA monitore moraš kupiti (originalni ili zamjenski na E-bayu) MDP na VGA adapter. Naravno, i Thunderbolt ili DisplayPort monitori će isto raditi.

Ne znam što ti točno znači "audio sustav". Na Minija možeš spojiti jedan linijski ulaz i izlaz za slušalice. Možda ovi novi imaju i optički izlaz (SPDIF), treba provjeriti u specifikacijama, ali ti treba poseban konektor, jer je optički izlaz kombiniran u konektor za slušalice.

Također, ako spojiš monitor (TV) preko HDMI, dobivaš digitalni audio signal u monitor (TV) pa, ako ovaj ima 5.1 izlaz ili što god da ima - možeš iskoristiti.

Tipkovnice u pravilu rade sve (ima procedura prepoznavanja tipkovnice kod prvog ukapčanja). Joystick u pravilu nijedan. Miševi rade oni koje proizvođači podržavaju (čitja što piše na ambalaži!). Svi ostali rade samo za osnovne funkcije (pomicanje, lijeva i desna tipka, eventualno srednja i kotačić).

Svi, baš svi, bluetooth uređaji rade odlično, bez greške, točno kako bi očekivao. To je moje iskustvo (svi miševi, svi mobiteli, sve slušalice, svi primopredajnici...).

Printeri rade samo oni koje je proizvođač podržao. Neki preko Bonjour protokola (svojedobno sam bio po prvi put sjeo raditi u jednom inozemnom uredu firme za koju sam radio, napisao sam dokument i kliknuo print, on mi je automatski ponudio printer na susjednom stolu, jer je odredio da mi je najbliži, ja sam potvrdio i 15 sekundi kasnije držao papir u ruci - bez ikakvog natezanja s driverima, dodavanja printera, ništa, ništa, ništa...).

Printeri koje proizvođač nije podržao mogu se možda upogoniti pomoću CUPS drivera. Tj, vjerojatno mogu, ali to je malo više kemijanja.

5. Mogućnost nadogradnje neke grafičke kartice ?


U samog Minija - kako su drugi već napisali - sigurno ne. S obzirom da ima Thunderbolt konektor, sva je prilika da će (ako već nisu) 3rd party proizvođači ponuditi vanjsku Thunderbolt grafulju. Ako ti je to zaista potrebno.

Hvala.[/quote]
26.12.2012 | 03:27
5. proizvode se već thunderbolt kućišta(300-400$) u koja se šteka mnoštvo kartica, pa tako i grafičkih; s obzirom na cijenu periferije i svrhu upotrebe mislim da je jeftinije imati neku pc mašineriju za tu namjenu
  • Doom
  • Posjetitelj
26.12.2012 | 11:21
E hvala svima.
Nisam neki gejmer, al volim zaigrat SC2 sa vremena na vrijeme, a za sve ostalo je i vise nego zadovoljavajuce.
Smayo pod audio sustav mislio sam woofer s satelitima.

Moze neka preporuka monitora s obzirom na grafulju s tim da ne bude trzavica? Hvala.
26.12.2012 | 12:17
Što znaći, ne bude trzavica? Novi mini ima Dual-Link DVI, što znači da monitor može ići do 2.560x1.600. Naravno, 3D zahtjevna grafika na takvo rezoluciji trza i na puno jačim grafičkim karticama.
Moja preporuka je monitor 23"-24" 1920x1200 ida ima DVI ulaz, a ne HDMI (bilo primjedbi na takvr monitore). Spojiti monitor s adapterom MDP>DVI i to je to.

Inaće SC2 trzucka i na mom MBP s Nvidia GeForce 320M 256 MB, Core i5 i 4GB RAM-a. Diablo III je još gori, rezoluciju sam malo morao skinuti da radi OK.
26.12.2012 | 23:03
Nije bilo primjedaba na HDMI monitore, nego je bilo problema s podešavanjem načina prikaza HDMI slike između Maca i monitora (TV-a). Konkretno, na Macu treba odabrati "overscan", a na TV-u "raw image" ili tome slično podešenje.
27.12.2012 | 00:14
www.jabucnjak.hr/clanci/hardver/mac-mini...oman-i-vrijedan.html

@Doom Čemu sam pisao prikaz novog Minija koji stoji na naslovnici, ako ti ovdje pitaš sve što je tamo već komentirano?
27.12.2012 | 00:14
Imam navedeni model Mac Mini. Ja sam imao probleme sa monitorom,uz puno nerviranja i milion pokusaja calibracije sada izgleda sasvim pristojno.Problem je u HDM to HDMI jer driveri nisu nesto dobro napravljeni.Svi koji imaju monitore sa DVI nemaju niti su imali slicne probleme.Sto se tice zvucnika ja sam uzeo logitech z313 2+1 i zvuk je odlican preko iTunes ili nekog drugog player-a koji ima EQ .Samo zvuk iz Minija (mislim na prewiev neke pjesme) je uzasan,igre su ok,filmovi ....Sto se tice WebCam imam HP i radi bez problema,ono sto meni fali je sto nema neki SW za podesavanje slike ali radi i ovako sasvim pristojno(HD cam je u pitanju).Igrao sam Batman Arkham Asylum skoro sve na max 1080p 23'' monitor. Po mom misljenju MM ti je vise nego dobar izbor
27.12.2012 | 00:23
DVI monitor se na minija spaja pomoću HDMI na DVI adaptera. Kako onda može s DVIjem ne biti problema, ako s HDMIjem ima?
27.12.2012 | 00:28
Kombinacija Monitor DVI - Mac Mini Thunderbolt,ja i jos puno korisnika imaju ili su imali problema HDMI to HDMI. Intel je priznao da je nesto z...bao sa driverima. nakon update EFI nekom je pomoglo a nekome ne.Moj monitor ima samo HDMI i VGA i nema opciju raw image ili nesto slicno.

I da ne zaboravim nakon dpasaric-evog texta sam se odlucio za Mini i mislim da nisam pogrijesio.
27.12.2012 | 01:12
smayoo kaže:
DVI monitor se na minija spaja pomoću HDMI na DVI adaptera. Kako onda može s DVIjem ne biti problema, ako s HDMIjem ima?


Dobro pitanje... Iako nemam 2012 minija, nego 2011 s kojim nisam imao takvih problema, puno ljudi riješi problem spajanja HDMI - HDMI ako u tu kombinaciju ubaci bilo kakav adapter, navodno je čak i sam Intel preporučio da se izbjegava spajanje direktno HDMI - HDMI dok se u potpunosti ne riješi problem sa driverima za isti...
27.12.2012 | 01:50
Jesam li dobro razumio - netko je napravio 23" monitor koji ima VGA i HDMI, a nema DVI?!? Zašto pobogu?
27.12.2012 | 02:08
Prije će biti da se radi o TV-prijemniku koji ima VGA i HDMI ulaze. Vrlo uobičajeno za TV.
27.12.2012 | 02:19
Pa jbg nisam kreten da neznam razliku izmedju tv i monitora,stvarno Smayoo pitam se za sta me smatras. Monitor je AOC i2353
Vise na linku www.aocmonitorap.com/root/hk_en/product_display.php?id=1

@dpasaric
Ocito da jeste,na winu radi bez problema i to na kanti od 100 eura koja ima HDMI a na Mac mini od 600 i kusur pravi probleme.
27.12.2012 | 02:22
Vec smo pisali o tom monitoru u ovoj temi,tada nije bio TV sada mozda jeste

www.jabucnjak.hr/forum/razno/88316-da-se...je-zadovoljstvo.html
27.12.2012 | 10:41
Hej, čemu to? Ne mislim da si kreten. Oprosti ako si to tako doživio. Zašto misliš da treba biti kreten da ne bi vidio razliku? Razlika je u tome što je (danas) TV=monitor+tuner. Kad sam ja kupovao sebi doma takav monitor (TV) prvi puta (još prije 10 godina), bilo mi je bitno da ima kompozitni, s-video, VGA i SCART ulaz. Našao sam takav i kupio ga, a da uopće nisam imao pojma da ima tuner (to jest - da sam zapravo kupio TV prijemnik).

Jasno, postoje monitori za profesionalce, grafičare, fotografe, i sl. koji su puno napredniji od običnog TV. Ali za korisnika kojem to nije bitno... prosječni monitor normalne cijene je isto što i TV, samo bez tunera.

Moram priznati da ja nisam još vidio monitor koji ima VGA i HDMI, a nema DVI. U temi koju linkaš nisam skužio da nema DVI.

Iako, donekle ima logike. VGA je prilično univerzalan, koliko god da je zastario. A DVI fakat prolazi.
  • Doom
  • Posjetitelj
27.12.2012 | 11:57
dpasaric kaže:
www.jabucnjak.hr/clanci/hardver/mac-mini...oman-i-vrijedan.html

@Doom Čemu sam pisao prikaz novog Minija koji stoji na naslovnici, ako ti ovdje pitaš sve što je tamo već komentirano?


Procitao sam sad. Nemar prijatelju, nemar...i lajava zena. Razumi me.
Htio sam informacije od dugogodisnjih vlasnika iz prve ruke.
  • Doom
  • Posjetitelj
27.12.2012 | 12:03
O Isuse slatki. HDMI DVI VGA radi ,ne radi, ne radi, radi, previse informacija, a ja sam zardjao ko celicna felga od citroena froggy. Lakse bi mi bilo da mi pejstate link nekog monitora sa kojim ne bih trebao imati driver problema.
27.12.2012 | 13:01
Saintovo iskustvo je najsvježije. Računaj, dakle, da s HDMI možeš očekivati probleme još neko vrijeme.
27.12.2012 | 17:08
Sve ok Smayoo

@Doom,kupi Apple cinema i sve ce raditi kako treba.Nema pravila sto se tice monitora,isti racunari isti monitori neko ima problem neko ne.U svakom slucaju to je stvar koja se da srediti samo malo strpljenja i vremena.
27.12.2012 | 19:58
smayoo kaže:
DVI monitor se na minija spaja pomoću HDMI na DVI adaptera. Kako onda može s DVIjem ne biti problema, ako s HDMIjem ima?


A kako onda objašnjavaš da mini spojen na HDMI-DVI kablić i na taj kablić spojiš DVI monitor i možeš dobiti max rezoluciju 2560 dok ako spojiš samo HDMI-HDMI imaš maksimalno 1920?
To ni meni nije jasno jel sve ide iz HDMI izlaza,valjda ima neka kvaka.
27.12.2012 | 20:38
Ne možeš dobiti toliku rezoluciju na Mac MINI-u (Mactracker). Maksimalna za HDMI (na konkretnom modelu) je 1920x1080. ZA MDP je tolika koliko navađaš, ali ako hoćeš 2560x1600 na DVI tada trebaš istovariti 99 nečega konvetibilnog i kupiti adapter. Nisam siguran da li postoji HDMI to D-DVI adapter!?
Teoretski bi i šlo kad bi HDMI bio 1.3 ili 1.4 uz odgovarajući monitor/TV.
HDMI specifikacija u 1.4 varijanti navađa 4096x2160 rezoluciju.
27.12.2012 | 20:53
Kako ne mogu kad sad imam veću rezoluciju?

27.12.2012 | 21:19
Cariblanco, kao što kaže Žabac, HDMI u Miniju podržava rezoluciju veću od 1920x1080. Ako tvoj display podržava to veće preko HDMI, dobio bi to veće i preko HDMI-HDMI kabela, kao i preko HDMI-2DVI adaptera.
27.12.2012 | 23:53
Gdje se na toj slici vidi 2560?
28.12.2012 | 09:44
Moj Mini je spojen HDMI na DVI kabelom koji se dobije u kutiji i normalno podržava 1920x1200 (dakle nešto više od full-HD) koji koristi Apple Cinema 23, a i većina ostalih monitora u toj klasi.

Tko želi 2560 rezoluciju putem Dual-Link DVI porta (npr. Apple Cinema 30", Eizo 30" itd) taj može kupiti Mini DisplayPort na Dual-Link DVI adapter.

Osobno sam mišljenja da je u klasi Minija sasvim dovoljno imati 23-24" monitor s 1920 rezolucijom, a kome je to malo, neka kupi dva ista monitora, pa jednog spoji na HDMI-DVI, a drugog na Thunderbolt-DVI i vozi! To je ona logika: "Ako imaš love za Cinemu 30", onda imaš i za Mac Pro, pa zaboravi na Minija...".

Tko hoće nešto između, a lova nije kritična, Apple Cinema 27" je odličan (ali skup) izbor.
28.12.2012 | 10:17
Zdrava logika kaze da je 24" + 24" puno vece od 30". Cak su i dva 22-23" monitora, po meni, bolji i prakticniji izbor od jednog 30".

Meni je postalo puno normalnije podijeliti posao na 2-3 monitora, nego sve to imati na jednom ogromnom.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 23 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO