WIFI spajanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

WIFI spajanje


06.03.2017 | 13:26
Pozdrav,
Isprike ako vec postoji tema!
Kupio sam Mac i doma sam ga spojio na wifi bez problema,ali kada sam ga pokusao spojiti na wifi u Belgiji javlja mi obavjest da se ne moze spojiti na mrezu jer je IP samozadajuci.
Molim vas pomoc ako itko zna kako da rijesim problem.
Hvala puno!
06.03.2017 | 13:54
Nema veze Belgija . "Samozadajući" (self-assigned) IP znači da se komp uredno spojio na wifi pristupnu točku, ali nije dočekao u razumnom vremenu da mu DHCP server dodijeli IP adresu na toj lokalnoj mreži (i kaže mu kako se izlazi na internet itd.)
Razloga može biti puno, najčešći je taj da je previše korisnika pa je DHCP potrošio sve raspoložive adrese (to se tipično događa po hotspotovima i free-wifi kafićima po zapadnoj Europi jer tamo toga ima puno manje nego kod nas).
Druga mogućnost je da meža na koju se spajaš zahtijeva 802.1X autentifikaciju (npr. EDUroam mreže po sveučilišnim i sličnim ustanovama). Uz 802.1X obično ide i connection profile. Ako se radi o EDUroam, možeš ga skinuti ovdje, za konkretnu ustanovu u kojoj se pokušavaš spojiti: cat.eduroam.org/. Za ostale situacije (to su uglavnom neke firme i sl.) moraš tražiti connection profile of administratora. Ne mora biti nužno za Mac, i onaj napravljen za iPhone će raditi.
Treća mogućnost je da je mreža jednostavno - neispravna, odnosno disfunkcionalna u tom trenutku. Probaj ponovno kasnije.
Dalje je moguće jedno 300 kombinacija raznih bugova. Ako nijedno od gornje tri mogućnosti nije odgovor, možda pomogne reboot Maca.
07.03.2017 | 19:20
Zaista ne znam sta bi moglo biti. Istina je da se nalazim u kampu u Belgiji i to je internet za cijeli kamp. Nije to bas normalno wifi tipa izaberem mrezu pa ukucam sifru. Nego trebam izabrati mrezu pa mi se nakon toga otvori prozorcic u pregledniku gdje ukucam user i pass. Ali svi ostali laptopi se spajaju bez problema. Cak i moj iphone. Jedino mac ne zeli.
A ja posto sam prvi puta kupio mac ne znam gotovo nista na njemu.
Prilozi:
07.03.2017 | 19:44
laptop ti dobije apipa adresu (169.x.x.x) poslikaj malo tabove koji se nalaze nakon što stisneš tipku Napredno.
07.03.2017 | 21:19
Evo slika
Prilozi:
07.03.2017 | 21:21
V
Prilozi:
07.03.2017 | 21:42
Dakle nama ništa posebno što bi na prvu radilo problem (barem ne koliko ja vidim). Eventualno što mi sada prvo pada napamet je da probaš napraviti novu lokaciju (prvi izbornik na vrhu) i onda probaš napraviti wifi konekciju iz početka. Dodatno ne vidim sliku prvog taba 'wifi' Da li tamo slučano imaš neki wifi pod istim imenom? Moguće da se neka stara konekcija zadržava i koristi krivu enkripciju.
07.03.2017 | 21:55
Napravio sam novu lokaciju. Opet nazalost isto. Prilazem sliku prvoga taba
Prilozi:
07.03.2017 | 22:00
ok obrisi ovu stavku na wifi tabu, primijeni tu promjenu i onda ugasi i upali wifi ponovno. Da li ti išta pronalazi i da li se ponaša drugačije?
07.03.2017 | 22:04
Nema IP od routera. Stisni gumb Obnovi DHCP zakup. Da li se pojavi IP is routera? Bez toga bojim se nista.
07.03.2017 | 22:10
Obrisao sam stavku i wifiu. Obnovio dhcp i dalje nema ip od routera.
Prilozi:
07.03.2017 | 22:12
Prvi, najgluplji korak. Jesi napravio reboot maca barem jednom u svim tim pokušajima?
07.03.2017 | 22:17
Nisam zato sta sam potpuno novi u mac svijetu i me znam kako da to napravim a i bojao sam se da nesta ne zakompliciram jos vise u tom svome neznanju
07.03.2017 | 22:20
Klik na jabučicu pa na restart. Jedino što ti se pri tom može zakomplicirati je - da te traži lozinku za login u Mac, ako je ti ne znaš.
07.03.2017 | 22:25
A pa reci restart. to sam napravio barem 10 puta. I svaki put me trazio lozinku. Ali nju znam pa nije bilo komplikacija
08.03.2017 | 06:44
Ovo su postavke sa iphona i susjedovoga laptopa. Oni se kvace na wifi bez problema
Prilozi:
08.03.2017 | 09:04
Kako reče Rusty, počisti popis zapamćenih mreža (obriši sve osim onih par koje koristiš jako često), restartaj ponovno pa probaj onda.
08.03.2017 | 09:29
Probati cu opet kada dodjem doma. Probao sam to vec jednom ali isto. Razmisljam da odem u mediamarkt pa kupim neku vanjsku wifi antenu za mac. One obicno imaju svoj program za spajanje na wifi.
Ne znam dali bi to bilo rjesenje ili uzalud bacen novac?
08.03.2017 | 11:19
Možeš probat, ali nisam baš siguran da će ti to pomoći. Nije mi baš jasno zašto odbija detektirati dhcp server kada ga uredno nalazi na drugim uređajima.

Slijedeći eventualni korak koji bi preporučio je brisanje svih mrežnih postavki na macu, ali pošto ti je ovo prvi mac nisam baš siguran koliko bi se ugodno osječao u toj proceduri. Nije ništa kolmplicirano, ali moguće da je nešto zaglupilo.

Osim toga, da li si probao recimo (samo za test), dignuti hotspot na tom iphoneu i onda se spojiti premo maca na njega? Ako to radi onda ćeš barem biti siguran da ti wifi na macu generalno radi. Osobno bio bi više sretan da to ne radi jer u protivnom onda nemam pojamo zašto odbija tu specifičnu wifi mrežu. Probaj to.

Jedino što mi još pada napamet je da slučajno na strani dhcp servera nije složeno kakvo MAC filtriranje (mislim na mac adrese) i da je baš tvoja iz nekog razloga na popisu i odbija se spojiti. Naravno to nećeš skužiti pošto nemaš pristup tom dijelu infrastrukture.

Probaj prvoj spajanje na iphone hot spot, pa ćemo možda biti pametniji.
  • Dijete
  • Posjetitelj
08.03.2017 | 12:04
smayoo kaže:
Prvi, najgluplji korak. Jesi napravio reboot maca barem jednom u svim tim pokušajima?


Drugi najgluplji korak je stvaranje nove lokacije...

System preferences - Network preferences - padajuci menu Locations - edit locations - znak plus i daj mu neko ime...

Meni nekoliko puta rjesilo nebuloze...
08.03.2017 | 12:18
Probao sam hotspot sa iphona prije 4 dana kada sam bio u Hrvatskoj i to radi bez problema. Ovdje imam Belgijski brij sa njihovim internetom i nazalost njihov provajder ne dozvoljava da napravim hotspot na iphonu. Zasto? Zaista ne znam. Mozda neki njihovi glupi zakoni.

A novu lokaciju sam takodjer napravio sinoc i nista se nije promjenilo.
Vec sam probao sve zivo. Izgleda da ce morati pomoriti sa time da nemam internet i drugi puta si donesti stari dell da surfam.
A mac cu imati za filmove
08.03.2017 | 17:54
ajde probaj onda korak 2 iz ovoga: mandarapte.com/apple/reset-rebuild-netwo...fault-mac-macintosh/

To je kompletno resetiranje postavki. Prvo pričitaj ovo što piše, probaj naći lokaciju i onda napravi što kaže. Ako imaš bilo koje pitanje, pitaj prije nego napraviš! Ako ti je sve jasno, probaj i vidi da li ti radi spajanje onda.
08.03.2017 | 17:55
Da li ima netko u blizini koji ima isto MAC? Vidi kako je on spojen.
08.03.2017 | 18:42
Sada sam rucno kucao sve postavke. Dosao sam do toga da sada pise da ke spojeno ali sve jedno nema interneta.

Slikao sam i dijagnozu sta kaze.
Prilozi:
08.03.2017 | 19:30
10.50.1.43 od kud ti ta adresa?
Ako je DHCP server dignut u toj mreži, onda ti bude tvoj komp došao u koliziju.

10.50.1.43 je IP adresa dodjeljena automatski tvom telefonu.

Ovako je kod mene, ali ono crveno trebaju biti drugi brojevi.

WiFi.jpg
08.03.2017 | 19:46
Ako stavim samo using DHCP onda mi dolje kod router ostane prazno polje i stalno mi javlja da imam samododjeljenu ip adresu
08.03.2017 | 20:28
marko676 kaže:
Sada sam rucno kucao sve postavke. Dosao sam do toga da sada pise da ke spojeno ali sve jedno nema interneta.

Slikao sam i dijagnozu sta kaze.


ručno pogađanje IP adrese u okruženju gdje imaš DHCP (dinamičko dodjeljivanje) može dovesti do kolizija, ali ako si već napisao sve ručno, onda ti za izlaz prema internetu fali i DNS postavka. Na slici od iphona vidim da ti je gateway 192.168.1.1. Stavi tu ip adresu u DNS tab od wifia pa vidi da li imaš izlaz na internet.
08.03.2017 | 21:01
Hvala vam svima na strpljivosti prema meni i na savjetima. Postigao sam nesta. Nakon 50 puta novih lokacija izgleda da sam tj smo uspjeli.
Sada nadje mrezu. Svaki puta kada se hocu spojiti na wifi moram napraviti novu lokaciju. Tako da sam dobio trenutno internet. ali kada se diskonektiramili ugasim mac i idem se spojiti ponovo nece..makar nista nisam dirao. Kao da ne zapamti postavke nove lokacije.

Jedino bi molio ako netko ima savjet sta da primjenim u postavkama mac. Nakon sta ostane neaktivan par minuta ugasi ekran i trazi me sifru za uci opet u rad.
To nije problem nego je mali priblem sta kada ode u taj mod izbaci me sa wifi meeze pa onda opet trebam cekati da se konektiram na net.

Hvala jos jednom svima.
08.03.2017 | 23:34
U takvim okolnostima, nema ti druge nego u energy saveru isključi computer sleep. Tako da ne ode spavati osim kad ga poklopiš.
09.03.2017 | 06:39
Rijesen computer sleep.
Jedino jos da shvatim zasto svaki puta kada upalim wifi moram raditi novu lokaciju da bi ga spojio. Zasto ona stara od prije ne radi?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 35 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO